BEVERWIJK HEEMSKERK AGENDA Christel. Vereen. „Vacantie- bezigheden voor Schoolkinderen". Met eerste zomerseizoen een succes. Over de met zooveel succes bekroonde uit zending van Chr. Schoolkinderen naar Wijk aan Zee in den afgeloopen zomer schrijft men ons het volgende: Wij beleven thans een crisisperiode, d.w.z. dat onze tijd niet geschikt is voor het stich ten van nieuwe ondernemingen, omdat men bij voorbaat denkt aan fiasco. Dit geldt voor de zakenwereld, maar in nog veel hoogere mate voor ondernemingen van ideelen aard. Hoevele van zulke reeds bestaande instel lingen zijn al gedwongen, hun werkzaamhe den ^te verminderen, ja zelfs te staken! Ds leden van het Christelijk Comité: „Vacantie- bezigheden voor Schoolkinderen", ontveins den zich dan ook niet, dat het plan, om de schoolgaande jeugd eenige vacantiewcken onder goede leiding aan het strand te laten doorbrengen, groote kans had te mislukken. Het voorloopige cijfermateriaal, maakte de eerste vergadering al zoo'n indruk op éen der Comitéleden, dat hij de verantwoording niet aandurfde en uit het comité trad. De anderen zetten door, maar steeds met de vraag: zou het gaan? Het is gegaan! En niet, dat er vergoelij kend aan toegevoegd moet worden: Nou ja, het was het eerste jaar. Een volgende keer gaat het wel beter! Neen! De vacantiebezig heden werden een succes. Zoo zelfs, dat het bestuur nu zegt: Dat het een volgende j^ar maar net zoo goed moge worden! Natuurlijk blijft er nog veel te wenschen. Het is beslist een noodzaak dat „Vacantiebe zigheden" financieel een gezonder basis krijgt. O zeker, het bestuur was blij verrast, dat onze plaatsgenooten zich zóo mild ge toond hebben, dat een royale uitvoering van het plan mogelijk werd, maar, naarmate het comité nu, de vereeniging minder is aangewezen op de offervaardigheid van sym pathiseerenden, dus naarmate het meer over eigen middelen kan beschikken, wordt de onafhankelijk grooter en de toekomst voor vacantiebezigheden zekerder. Bepalen wij ons nu tot de werkzaamheden te Wijk aan Zee. Meer dan honderd kinderen waren aan dt zorgen van het comité toevertrouwd. 's Morgens om kwart voor negen vertrok ken drie autobussen van de Fa. Waterdrinker, van C. H. Moensplein, met het jeugdige ge zelschap. lederen morgen was dat een plei- zierreisje. De vreugde was niet minder groot, wanrfeer de kinderen aan het eind van de Zwaanstraat te Wijk aan Zee, de groote plas weer zagen, die hen zooveel vreugde ver schafte. Aan het strand, een paar honderd meter bezuiden de Zwaanstraat, stond de groote tent met materiaal. Daar werd appèl gehouden. Ieder begaf zich naar zijn eigen groep. De leiding berustte bij de dames Van den Ende, Fossen, Gehem en Scholtz. Als hoofdleider, tevens groepsleider van de oud ste jongens, fungeerde de eerste week H. H. Kraan, secretaris van het comité en de twee de week de heer H. Buter. Bij het appèl was het opmerkelijk, hoeveel geringer vacantic- verzuim is, dan schoolverzuim! Weldra waren de verschillende groepen in hun spel verdiept. Menige kubieke meter zand is daar door ijverige kinderhanden omge werkt, met scheppen, emmertjes, vormpjes en ook wel zonder materiaal. Kringspelletjes werden gedaan en de grootere meisjes waren vol -animo voor de handwerkjes van jute en wol Op het harde strandgedeelte werden ver schillende balspelen beoefend: handbal, slag bal enzoovoort. Het spreekt van zelf, dat voor al de groote jongens, Koning Voetbal weinig met rust lieten. Het zou ondoenlijk zijn alle spelen te vermelden, maar éen der voornaam ste badplaatsgenoegens voor de jeugd, mag niet ongenoemd blijven: forten bouwen en grachten graven! Voor die zandarchitectuur waren dag aan dag liefhebbers. Er kwamen scheppen te kort om de werklust te bevredi gen. Wat is echter strandvermaak zonder de zee? Het spreekt van zelf, dat geen der kin deren toestemming kreeg, om naar goeddun ken in zee te gaan. De verantwoording voor de leiding, was op 't strand al groot met de vele aan haar zorg toevertrouwde kinderen te midden van dikwijls groote drukte, zoodat ter wille van het overzicht en niet minder van het verraderlijke der zee, de kinderen slechts onder leiding in het water mochten. Als regel geschiedde dit tweemaal per dag en alleen die kinderen, die daarvoor toestemming van de ouders hadden. Als het water terug liep en de zandbank kwam droog, dan werd er een kwartier a twintig minuten in het z.g. „kleine zeetje" geploeterd en geplast. Sommigen wa ren eerst benauwd voor het natte element, maar dat duurde niet lang. Spoedig plonsden en dansten, doken en spartelden allen in het ongevaarlijke bad, zoo, dat vele voorbijgan gers bleven staan en zich verheugden in die kinderpret. Met opkomend water herhaalde zich dat. Een groepje van de grootste kinderen dicht bij elkaar en vlak bij het strand, lieten de groote golven tegen zich aanrollen. Ze kon den er niet genoeg van krijgen en de eenige teleurstelling was het sein tot aankleeden. Moe gespeeld gingen de kinderen 's middags weer naar de bussen die pl.m. half vijf uit Wijk aan Zee vertrokken. De vacantiebezigheden werden over het al gemeen door zeer goed weer begunstigd en zoo'n tenkele regendag is nog wel om door te komen, te meer daar er op gerekend was. Het gebouw aan den Hoogen Weg te Wijk aan Zee, waar de diensten gehouden worden der Gere- r formeerde kerk, bood slechts gelegenheid voor tafelspelletjes, maar ook op zoo'n dag, was de vaacntiestemming geen moment zoek. Van tijd tot tijd werden de spelen ter zijde gelegd en dan klonk door de zaal, het vroolijke en soms ook het ernstige gemeenschappelijk ge zongen lied. En aan het eind van den eersten regendag, er zijn er maar twee geweest verklaarden verschillende van de oudste jon gens, wie het binnen zitten toch het zwaar ste viel: „Het was toch een fijne dag!" Toen de kinderen voor het eerst naar Wijk aan Zee vertrokken, hadden de meesten nog zoo'n huiskleur. Maar lang duurde dat niet, want ze waren geen van allen „zonecht". Na een paar dagen vertoonden ze alle nuancen van Speenhoff's „Zonnebad": chocoladebruin en koffiekleur, roode, ja zelfs oranjevelletjes en ook op het strand te Wijk aan Zee harmo nieerden, die laatste, elkaar politiek vijandige kleuren, uitstekend. De eetlust liet niets te wenschen over, die werd met den dag grooter, en daardoor na men ook de afmetingen toe van de pakjes (-ken) brood. Wij hebben nu zoo'n globaal overzicht ge geven van „Vacantiebezigheden". Het zal he' bestuur zeker niet moeilijk vallen om voor een volgend jaar de idee „Vacantiebezighe den" ingang te doen vinden, want de jeugdi ge deelnemers van deze vacantie, zijn de beste propagandisten. ZILVERMEEUWENBEVERWIJK De roodbroeken trekken Zondag naar Zaan dam en zullen de Zilvermeeuwen partij geven met de volgende opstelling: Achter: Adrichem, Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hoogewerf, van Amersfoort, W. Kuyer. Voor: Koelman, Th. Kuyer, Markx, Maen- hout, Teeling. In verband met den uitwedstrijd Zilver meeuwenBeverwijk organiseert de suppor tersvereniging „Rood-Wit" een autobustocht naar Zaandam. Als gewoonlijk kunnen opga ven tot deelneming onder bijvoeging der kos ten tot Zaterdagavond 8 uur geschieden bij de bekende adressen. Het vertrek is bepaald op Zondagmiddag .30 uur vanaf het clubhuis Café „Vessies" aan den Alkmaarscheweg. De supporters, die den tocht per fiets ma ken, vertrekken te 1 uur KENNEMERS—SCHOTEN De Kennemers ontvangen Zondag a.s. in het Gemeentelijk sportpark voor den vierden competitie-wedstrijd Schoten. Het Kennemerselftal, dat aanvoerder Luid- ner voor de eerste maal in de competitie weer in de gelederen telt, is als volgt samengesteld Achter: van Urk, Duivemans, Luidner. Midden: Effem, Dinkla, Gordijn. Voor: Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr., Brethouwer. POTPLANTENVEILING. Aan de bloemenveiling „Centrum" waren de noteeringen voor potplanten: Bladbegonia 1535; Bromelia 25—65; Coleus 510; Nephro lepis 35155; Plumosa 48; Sprengerie 425. Tradescantia 815; Primula 1228; Cyrto- mium 515; Azalea 58; Adianthum 535; Palmen 45115; Cocospalmen 2565; Cycla men 25—75; Cactus 4—15. KENNEMER WANDEL CLUB De Kennemer Wandelclub neemt a.s. Zon dag deel aan den 35-K.M. marsch, uitgeschre ven door de A.Z.W. te Amsterdam. De deel nemers vertrekken des morgens per autobus te 7.45 uur vanaf de lunchroom „Suisse". De deelnemers uit Velsen zullen zich bij de pont bij hun medeiêdep aansluiten. Iedere deel nemer, die den marsch' tot een goed einde brengt ontvangt een kunstig vervaardigd beeldje.. DE AFFAIRE-HAUPTMANN. Lindbergh voor het gerechtsgebouw te New-York, waar hij met Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Ds. Van Calcar over „De Oppenheims". Donderdagavond werd in het Kennemer Hotel de eerste cursusvergadering gehouden, georganiseerd door het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Voor een aandachtig gehoor heeft Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind pre dikant alhier een voordracht gehouden over het boek „De Oppenheims" van Leon Feucht- wanger. De heer Strick sprak een openingswoord en nadat mevr. Suick—Schik, aan de piano be geleid door den heer H. van Dijk, een twee tal liederen had gezongen ving ds. Van Calcar zijn betoog aan met er op te wijzen, dat Feuchtwanger een van de nieuwe Duitsche schrijvers is, die probeeren bij het waarnemen van de daden door te dringen in het motief, zooals hij o.a. ook deed in zijn boek „Süss de Jood". Zijn roman „De Oppenheims" geeft historische menschen in wie zich de geschie denis niet van het Jodendom, maar van wat spr. zou willen noemen de Jodenheid voltrekt. Het boek berust niet op fantasie, maar op feiten, belichaamd in bestaand materiaal. In zijn inleidende beschouwing vestigde Ds. van Calcar in de eerste plaats de aandacht op de twee uiterste zijden van deze Jodenheid, namelijk het Zionisme, dat heil ziet in de wederoprichting van een eigen Joodsche maatschappij en aan den anderen kant die groep van Joden, die weliswaar hun godsdien stig bezit hebben losgelaten, maar die zich niet temin bewust zijn van hun Jodenheid. bracht zijn gehoor daarna in kennis met de stuk voor stuk naar hun eigen leven geteekende figuren van de Oppenheim- familie, gegrondvest in het stamhoofd, stich ter van een groot meubelhuis te Berlijn, een geziene figuur in het gansche Duitschland, die er toe bijdroeg, dat de emancipatie van de Duitsche Joden van papier tot daden kwam, Spr. schetste de personen die in deze familie met elkander gevoelen en verstaan het leven dat zich in de Jodenheid voltrekt. Achtereenvolgens behandelt spr. de drie deelen waaruit deze roman is opgebouwd. De titels, welke Feuchtwanger aan deze di-ie deelen gaf, namelijk: 1. Gisteren, 2. Heden, Morgen, wijzen er reeds op, hoe alles zich plotseling heeft afgespeeld. De deelen voorzag hij van citaten waarvoor hij koos van Goethe: .Tegen den waan van onverstand is niets te beginnen" en (als derde) uit den Talmud: ,Het is ons opgedragen aan het werk te ar beiden, maar het is ons niet gegeven het te voltooien". De deelen behandelen achtereen volgens de voorteekens van de komende Jodenvervolging en -mishandeling, die in het tweede deel volop een feit is en het anti semitisme overgaat in de daad en zich in het derde deel voorzet, met alle hoon, be spotting en verguizing van de familie der Oppenheims, waarvan de kunstaar Gustav de beschouwer wordt, die de conclusies trekt. Het verblijf in een concentratiekamp breekt ten slotte zijn leven, maar voor zijn dood wordt hij op zijn klemmende vragen gerustgesteld door de verzekering: „Doe maar één schrede op den weg der voorzienigheid en je leven is niet vergeefsch. Tenslotte, de bedoelingen van Feuchtwanger samenvattend, concludeerde Ds. van Calcar over deze Oppenheims (de Jodenheid)„Zij (de joden) zijn allen voortgekomen uit joden, als zoodanig opgegroeid als menschen, als ge- gemeenschapswezens en als Duitschers. Zij hebben hun land lief en zij werkten mede aan den opbouw, zij zijn ondanks alles een deel gebleven van het Duitschland, dat bestaat, en dat wacht op een beteren tijd". Ds. van Calcar had aan het slot dér verga dering een hartelijk woord van dank in ont vangst te nemen voor zijn doorwrochte boek bespreking. Deze dank strekte zich ook uit tot mevr. Suick—(Schik en haar begeleider, den heer van Dijk, die de bijeenkomst met hun be- langlooze muzikale medewerking hadden opge. luisterd. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werd Donderdagmiddag in Hotel „Oud- Meerenstein" in het openbaar verkocht: 1. een woonhuis met erf aan den Heems- kerkerweg no. 5 te Beverwijk, groot 177 c.A., behoorende tot de nalatenschap van Wed. C. Bakker. Hoogste bieder P. Fiefting te Castricum voor 1200. Bij afslag op f ld gemijnd door M. v. 't Veer te Beverwijk. Opbrengst f 1210. 2. een woonhuis met erf aan de Zeestraat no. 19, groot 75 c.A., behoorende tot de na latenschap van wed. J. Kluft-van Lieshout. Hoogste bieder W. van Lieshout, alhier voor 2410. Bij afslag niet gemijnd. D.E.M. OPENT DE COMPETITIE. De R.K.S.V. „D.E.M." speelt a.s. Zondag haar eersten wedstrijd in de competitie van de eerste klasse I.V.C.B. tegen V.I.C. te Am sterdam. D.E.M. komt uit met: Doel: Nieuwenhuizen. Achter: D. Schram, Slok. Midden: Jansen, Droog, Vlek. Vóór: Markx, Gelderman, Stam, v. Rixel en Langendijk. NAAR LEIDEN. Een aantal leden van de B.R.C. Kennemer- land trekt Zondag naar Leiden om daar deel te nemen aan de peletonrit, welke door de den gearresteerde Hauptmann zustervereeniging „Olympia" in de sleutelstad hoogleeraar °werd o.m. zijn portret aangebo- geconfronteerd werd. wordt gereden. den. SEXUEELE VOORLICHTING De tweede cursusvergadering in dit seizoen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling zal op Donderdag 25 Oct. a.s. worden gehouden Dr. Heyermans, directeur van den Genees kundigen Dienst te Amsterdam zal dien avond spreken over het onderwerp: De Sexueele voorlichting bij onze kinderen." PAST OP UW WASCHGOED. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van eenige te drogen gehangen waschgoe- deren. JONGE L. T. B. VERGADERT Donderdagavond vergaderde de Jonge Land en Tuinbouw-bond in het verenigingsgebouw. De heer K. Beentjes, voorzitter der oude af- deeling leidde de vergadering. In zijn openingsrede heette de voorzitter de leden welkom en ook he tbestuur der oude af- deeling en de jury die mede ter vergadering aanwezig was. De voorzitter deelt dan mede dat de prijsuitreiking van de op 12 en 13 Sep tember gehouden tentoonstelling nog niet kan plaats hebben en stelt dit uit tot 19 October. De reden hiervan is de slechte afspraak die gedaan is, bij het huren van een zaal, waarin de tentoonstelling werd gehouden. Het hoofdbestuur van den L. T. B. had nog een medaille beschikbaar gesteld. De voorzitter bespreekt de tuinbouwcursus die dezen winter wordt gehouden en beveelt die bij de leden aan. Nadat hij nog de moge lijkheid heeft, besproken een proefveld aan te lggen onder leiding van een tuinbouwconsu- lent sloot hij de vergadering. De auto reed wel te water. Doch de bestuurder bleef op den wal. Poging om verzekeringsmaatschappij op te lichten. Op 1 Juli 1933 reed in de omgeving van Sliedrecht een auto in de Merwede, waarbij, naar men aanvankelijk vermoedde, de be stuurder verdronk. Daar men het lijk niet kon vinden, veronderstelde men, dat het met den stroom was weggedreven. Op het leven van den bestuurder was een verzekering van f 50.000 afgesloten. Deze was echter niet ver dronken. Hij was tijdig van den wagen ge sprongen en met den trein naar Antwerpen gegaan. Intusschen dregden mannen naar het lijk, treurden familieleden over het jam merlijke ongeval, speurde een helderziende, een psycho-metriste, naar de plaats waar het stoffelijk overschot zich zou bevinden. In snel tempo ontwikkelde zich verder deze tragi-comedie. Het lijk werd niet gevonden. De verzekeringsmaatschappij weigerde f50.000 uit te betalen, achterdochtig als zij was. Een treurend meisje strooide bloemen op het wa ter. Een broeder van het slachtoffer telefo neerde met dezen levenden doode over het plan de campagne betreffende de vijftig mille, Tenslotte lekte de zaak uit en het „slacht offer" en zijn oudere broer werden tot 1 jaar en 8 maanden veroordeeld. De oudste is van dit vonnis in hooger beroep gekomen en Don derdag diende de zaak voor het Amst'erdam- sche Hof. Hierbij bleek, dat verzekeringen tot een to taal bedrag van f 150.000 waren afgesloten. Slechts is poging tot oplichting van f 50.000 ten laste gelegd. De proc. generaal eischte één jaar en 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorarrest. MOTIE TEGEN HET KABINET-COLIJN. De kiesvereeniging der R.K. Staatspartij te Helmond heeft na een rede van pater Henri- cus de volgende motie aangenomen: „De R.K. Kiesvereeniging in de parochie van het H. Hart te Helmond, besprekende de on danks den steeds nijpender wordenden toe stand van het economische leven in ons land nog steeds door kabinet-Colijn gevoerde ne- atieve aanpassingspolitiek; dringt er bij de katholieke Kamerfractie ten sterkste op aan, een wijziging in deze po litiek, die ons land steeds verder zal verarmen, aan het kabinet-Colijn voor te stellen; vertrouwt, dat bij niet slagen van deze po gingen de R.K. Kamerfractie eiken steun aan het kabinet-Colijn zal onttrekken, en zelf het initiatief zal nemen voor een positieve recon structie-politiek met gebruikmaking van al de factoren die in ons land en zijn overzeesche gewesten voor dat doel kunnen worden aan gewend". In zijn rede zei pater Henricus o.m. te hopen dat het tusschen eerlijke katholieken en eer lijke socialisten tot samenwerking zal kunnen komen. Weest geen lammelingen, zeide spr., we moeten niet meeloopen in de R.K. Staatspartij als schapen, maar we moeten vechten. Monument voor Fred, van Eeden. Comité opgericht. Eenige maanden geleden werd te Amster dam opgericht het Frederik van Eeden-Ge- nootschap, dat zich ten doel stelt door half- jaarlijksche bijeenkomsten, door de uitgave van een jaarboek, de stichting van een v. Eeden-Museum en het oprichten van een mo nument de nagedachtenis en de bestudeering van een der belangrijkste figuren in de ge schiedenis onzer cultuur levendig te houden en te verdiepen. Uit het Genootschap heeft zich thans on der voorzitterschap van mr. J. B. de la Faille een Comité gevormd, dat zich in het bijzon der zal wijden aan de ver wij zenlij king van het denkbeeld een blijvend gedenkteeken voor van Eeden op te richten. GETUIGEN PLEEGDEN MEINEED. Twee verdachten tot een jaar veroordeeld. Wegens meineed veroordeelde de rechtbank te Amsterdam twee personen, ieder tot een jaar gevangenisstraf, conform den eisch. Zij hadden terecht gestaan onder verdenking on juiste verklaringen te hebben afgelegd, toen zij als getuige moesten optreden in de zaak tegen een venter, die voor een philantropisch doel loten trachtte te verkoopen, en die zich tegen de politie zou hebben verzet. De beide mannen hadden voor den politierechter in strijd met de waarheid, verklaard, dat er van verzet geen sprake was. ZILVEREN JUBILEUM MUZIEKHANDELAREN VEREENIGING. De heer Alsbach 25 jaar voorzitter. De Vereeniging van Muziekhandelaren en Uitgevers in Nederland heeft Donderdag haar 25-jarig bestaan herdacht. Het was tevens een jubileum voor een der oprichters, de heer J. A. Alsbach, die van de oprichting af het voorzitterschap der vereeniging heeft bekleed. WETTELIJKE DIERENBESCHERMING. Naar aanleiding van den Werelddierendag- 1934 heeft de Vereeniging voor Wettelijke Dierenbescherming, in samenwerking met de Daadwerkelijke Dierenbescherming te Den Haag, den Anti-trekhondenbond, den Neder- landschen Bond tot Bestrijding der Vivisectie en den Jeugdbond te Scheveningen, zich met een drietal telegrammen gewend tot den Mi nisterraad en tot de ministers van onderwijs en justitie met het dringend verzoek het die- renbeschermingswerk te willen bevorderen door verscherping en uitbreiding der bestaan de bepalingen, door het bevorderen van een juistere toepassing dier bepalingen en door het opnemen van de dierenbeschermings-ge- dachte in het onderwijs. Tevens bij de voor genomen wettelijke regeling der vivisectie te willen beslissen ten gunste van de mishandelde en gemartelde dieren. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 5 OCTOBER Thalia Bioscoop: „Moeder en Kind." 8.15 u. Bioscoop de Pont: „De Bewaarschool" en „Avonturen aan het Lido". 8 uur.- ZATERDAG 6 OCTOBER Thalia Bioscoop: „Moeder en Kind." 8.15 u. Bioscoop de Pont: „De Bewaarschool" en .Avonturen aan het Lido". 8 uur. PROF. DR. A. J. P. VAN DEN BROEK GEHULDIGD. Donderdagmorgen is in de Aula van de Rijksuniversiteit te Utrecht prof. dr. A. J. P. van den Broek gehuldigd in verband met zijn 25-jarig hoogleeraarschap in de anatomie. Den AGENDA TE HAARLEM Heden- VRIJDAG 5 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Gr. Nederl. Tooneel. „De Nobelprijs". 8.15 uur. Bakenesserkerk: Kerkconcert door Jo Vin cent (zang) en A. van der Horst (orgel), 8 uur. Cinema Palace: „Liefde engros", van Ernst Lubitsch. Op het tooneel: Caplan and Masters parodisten. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Roman Scandals". Op het tooneel: „Glijp", porceleingroepen. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mannen in 't wit". In het voorprogramma: Stan Laurel en Oliver Hardy. Van 7 uur af doorloopende voorstelling. ZATERDAG 6 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Liefdeles sen" van Molière. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Liefdadigheidscaba retavond voor het bouwfonds Herstellings oord Spoorwegpersoneel te Vorden. Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds HOLLAND—AMERIKA LIJN B^derdij'k Churchill naar Rotterdam 4 (v.m.) te Londen. Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver 2 v. Cristobal. Drechtdijk Vancouver n. Rotterdam 3 (n.m.i te Portland (O.) HALCYONLIJN Stad Zaandam, Danzig n. Bayonne 2 (2,1 n.m.) 20 mijl Zuid van Niton. Stad Vlaardingen 3 v. Vlaardingen naar Kirkenes Vredenburg, 4 van Rotterdam naar Narvik. Stad Amsterdam Vlaardingen n. Lulea, p. 4 Holtenau. Stad Zwolle 3 van Rotterdam te Lissabon, voor Huelva. Stad Arnhem 4 van Rotterdam naar Lulea. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 4 van Beira te Rotterdam. Springfontein 4 v. Antwerpen n. Rotterdam Klipfontein (thuisreis) 4 te Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom (uitreis) 3 te Teneriffe. Maaskerk .(thuisreis). 3 van Takoradi. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Giekerk 4 van Bremen te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (uitreis) 3 van Manilla. Meerkerk (thuisreis) 2 van Yokohama. Grootekerk (thuisreis) 4 (v.m.) v. Pt. Sudan JAVA—NEW-YORK LIJN Talisse 2 van Philadelphia te New-Orleans. Salawati. Batavia n. New-York p. 3 Perim. Kota Radja 3 van Batavia te New-York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak, Shanghai n. Manilla 2 v. Hong kong. Tjisaroea 3 van Shanghai naar Java. Tjikembang 2 van Hongkong te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ajax 3 van Oporto naar Vigo. Baarn 2 van Salaverry naar Manta. Bacchus 3 van Napels naar Lipart. Bennekom 3 van Amsterdam te Lima. Ganymedes 3 (7 n.m.) v. Amsterdam te Bremen. Hermes 3 (9 n.m.) v. Hamburg n. Amsterdam Merope 3 van Setubal naar Amsterdam. Simon Bolivar v. Kingston (J.) n. Cristobal Bodegraven 2 van Corral te Tocopilla, Poseidon 3 van Kopenhagen te Danzig. Orion, Algiers n. Amsterdam p. 4 Gibraltar. Berenice, 4 van Barcelona te Tarragona Calypso 3 v. Lefkandi n. Algiers, j Tritoii 4 v. Alexandrië n. Jaffa. Rhea 4 v. Danzig te Kopenhagen. Perseus 4 van Amsterdam n. Rotterdam. Aurora 4 van Amsterdam n. Rotterdam. Amazone 4 van Amsterdam n. W.-Indië. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland Port Natal n. Rotterdam 4 te Wal- vischbaai met machineschade. Salland 2 v. Buenos-Ayres naar Amsterdam. Montferland (uitr.) p. 3 (12.43 n.m.) Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitreis) 2 October van Padang. Sibajak (uitr.) p. 4 (7 v.m.) Dover. Dempo Rott. n. Batavia 4 (12 midd.) v. Co lombo. Baloeran, Batavia n. Rott. 4 (9 v.m.) van Gibraltar. Baloeran (thuisr.) 4 van Tanger. Sitoebondo (thuisreis) 4 van Triest. Kota Agoeng (thuisr.) p. 4 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 3 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Alchiba 4 Oct. van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Hector, Japan n. Rotterdam 3 v. Singapore. Antenor, Japan n. Rotterdam 3 te Londen. Philoetetes, Japan n. Rott. 3. v. Hongkong. Aeneas, Dairen n. Rotterdam 3 te Taku Bar. Menestheus 1 van Kobe naar Rotterdam. Alcinous, Liverpool naar Java 4 van Suez. Phrontis, Batavia n. Liverpool 3 (8.8 v.m.) 60 mijl Zuid van Niton. Dolius Batavia n. Amst. p. 3 Perim. City of Norwich Hankow n. Rott. p. 4 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, Amst. n. Batavia 4 te Port Said. Poelau Laut 4 Oct. van Hamburg te Bremen. Marnix v. St. Aldegonde (uitreis) 4 te Ba tavia. Tabinta (uitreis) pass. 4 October Kaapstad. Poelau Laut 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Salabangka (uitreis) p. 3 Oct. Dungeness. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Tosari, Vancouver n. Calc. 2 te Bellingham. Silverash 3 Oct. van Vancouver te Calcutta. aangekomen 3 October: The Baron s.s. Swansea Kofuku Maru s.s. Hamburg Steiermark m.s. Nakskov Prowess m.s. Londen 4 October: Astarte s.s. Bremen Rijnstroom s.s. Leith vertrokke: 3 October: Koster s.s. Methil Anita L.-M. Russ s.s. Rouaan Trito s.s. Rotterdam Gcodleigh s.s. Barry Schokland s.s. New Castle Odysseus s.s. Hamburg Nereus s.s. Kopenhagen Asperity s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg 4 October: Dovre m.s. Kopervik Staking. In verschillende Spaansche havens is een staking onder de dokwerkers uitgebroken. In Cadix is inmiddels deze staking al weer op geheven- Bijlegger. De Oostenrijksche motorschoener Steier mark, van Danzig naar Antwerpen bestemd, is hier binnengeloopen wegens tegenwind. IJzerverscheping. Het Japansch stoomschip Kofuku Maru is in ballast van Hamburg aangekomen om bij de Hoogovens ijzer te laden voor Noord- Amerika. Scheepsbouw. Een voor Russische rekening op de werf firma Verscbure Co. te Amsterdam ge bouwde bunkerinrichting is met goed gevolg te water gelaten.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6