y&6t Wat VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. BRUIDS- Schip Alkmaar Agnita Axteri Mendi Allan Ajax Axel Baam Bodegraven Belridge Boskoop Bennekom Clytoneus Chr. Huygens Ceres Costa Rica Clydefield Calypso Daybreak Dolius Dijkwafcer Den Haag Eemland Euterpe Fauna Grootekerk Gaasterkerk Glanton Gabrieil Guist 'Haai Glynwen Balie Harpagus Hamidale Hebe Hébé Highland Kreta Klipfontein Kalev Luneburg Maasland Meerkerk Mapia Mars Molenwater Melampus Maaskerk Merope Mitra Orion Orestes Orania Ootmarsujm Oberon Poelau Bras Ned. Indië Prometheus Batavia Poelau LautHamburg PreradovicLa Plata PoseidonDanzig Chili Curasao La Plata Kalix Oporto Gothenburg Chili Chili Constantza Hamburg Chili Batavia Ned. Indië Bourgas West Indië Curacao Midd. Zee La Plata Batavia Rosario New Orleans Pt. Natal Bordeaux Venetië Japan Oost Azië Bilbao (v. IJm.) Cardiff Swansea Ned. Indië Rosario Rosario Stettin Otterbacken (v. IJm.) New Castle Mexico Zuid Afrika Archangel Ned. Indië Buenos-Aires Japan Ned. Indië Venetië Rosario Batavia West Afrika Valencia Houston Alexandrië Bourgas Buenos Aires La Plata New-York verm, aankomst Laatste bericht Rand fontein Rhea Ronny Stentor SaLLand South Wales Springfontein Schokland Stella The Sultan Uskmoor Ückermark Ji. Van Renselaer Vulcanus Virgo Zuid Afrika Danzig Sundsvall Batavia Buenos Aires Rosaria Antwerpen New Castle Piraeus Port Talbot Archangel Batavia West Indië Genua Lulsa (v. IJm.) Hamburg heden 8 Oct. heden 16 Oct. 15 Oct. 4 Oct. 23 Oct. 20 Oct. 14 Oct. 6 Oct. 22 Oct. 7 Oct. 20 Oct. 26 Oct. 20 Oct. 9 Oct. 23 Oct. 8 Oct. 6 Oct. 11 Oct. 10 Oct. 29 Oct. 9 Oct. 10 Oct. heden 28 Oct. 18 Oct. 16 Oct. 24 Oct. 18 Oct. 10 Oct. 10 Oct. 20 Oct. 10 Oct. 7 Oct. 13 Oct. 8 Oct. 8 Oct. 1 Nov. 29 Oct. 7 Oct. 7 Oct. 15 Oct. 7 Oct. 6 Oct. 21 Nov. 14 Oct. 7 Oct. 9 Oct. 25 Sept. van Curacao. 3 Oct. te Rouaan. 3 Oct. te Buenos Aires. 1 Oct. van Hernösand. 4 Oct. van Vigo. 2 Oct. van Skagen. 2 Oct. van Saraverrij. 2 Oct. van Tocupilla. 2 Oct. van Stamboul. in lading. 3 Oct. te Callao. 1 Oct. te Londen uitgeklaard. 3 Oct. van Colombo. 2 Oct. te Izmir. 2 Oct. van Barbados. 4 Oct. van Land's End. 3 Oct van Lefkandi. 26 Sept. van St. Vincent. 3' Oct. van Perim. 24 Sept. vertrokken. 1 Oct. te Aruba. 3 Oct te Walvisebaai. 5 Oct. vertrokken. 3 Oct. te Fiume. 4 Oct. van Port-Sudan. 1 Oct. van Perim. in lading. 5 Oct. vertrokken 3 Oct. vertokken. 27 Sept. te Barcelona, pass. 1 Oct Madeira. 29 Sept. v, Buenos Aires in lading. 6 Oct. vertrokken. 4 Oct. vertrokken. 4 Oct. v. Pto Colombia. 4 Oct. van Marseille. 27 Sept. vertrokken. 29 Sept. van Aden. 26 Seot. van Bahia. 2 Oct. van Yokohama. 3 Oct. van Perim. 1 Oct. te Xante. 4 Oct. vertrokken. 6 Oct. vertrokken. 3 Oct. van Takoradi. 3 Oct. van Setubal. in lading. pass. 4 Oct. Gibraltar. 29 Sept. van Calamata. 2 Oct. van Rio de Janeiro, in lading. 29 Sept. vertrokken. 2 Oct. van Napels. 30 Sept. van Padang. 6 Oct. van Bremen. 26 Sept. v. Buenos Aires, in lading. 4 Oct. te Rotterdam. 5 Oct. van Kopenhagen. 2 Oct. vertrokken. 30 Sept. van Belawan. 2 Oct. vertrokken. 26 Sept. v. Buenos Aires. 4 Oct. vertrokken. 6 Oct. vertrokken. 2 Oct. vertrokken. 4 Oct. vertrokken. 27 Sept. vertrokken, in. lading. 27 Sept. v.Paramaribo. pass. 1 Oct. Gibraltar. 3 Oct. vertrokken. in lading. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB IJMUIDBN AANGEKOMEN SCHEPEN ■Hoogovens Buiteng. Fransch Duitsch s.s. m.s. Borée Cordillera Caen West Indië erts stukgoed IJMUIDEN Nog steeds de kwestie-Frenay. De heer Tusenius antwoordt den burgemeester. De heer Tusenius, gewestelijk commissaris der N.S.B. deed burgemeester Rambonnet het volgende schrijven toekomen: Uw antwoord op mijn brief d.d. 17/9 '34 ver wekte bij mij diepe teleurstelling, en ik heb gemeend er verstandig aan te doen om de week, welke ligt tusschen Uw brief en dit ant woord te gebruiken om mij op de hoogte te stellen van den indruk welken Uw antwoord gemaakt had op de 1000 leden van onze Be weging, allen goede burgers en inwonerse van Uw Gemeente. Want het is hier geen geschil tusschen U, Burgemeester, en een thans uit onze Beweging getreden lid, dit zou van ondergeschikt be lang zijn, maar het is een geschil tusschen U en deze 1000 burgers en inwoners van Uw Ge meente. Gij onthoudt toch aan deze 1000 bur gers een recht dat over de geheele wereld als een burgerrecht wordt erkend. Gij hebt ver oordeeld op getuigenis van Uw politie-ambte- naren, gij hebt gevonnist zonder aan de leiding van de bewuste vergadering en zonder aan de toehoorders de gelegenheid te hebben ge geven tot verdediging. In een naburig land, dat thans door de Ne- derlandsche democratie als een machtstaat wordt geschilderd, werd zelfs aan een berucht communist dit recht nog verleend. Dit recht wenscht gij niet toe te kennen aan een groot aantal van Uw inwoners. Wij erkennen allen, zonder uitzondering, dat Uw oordeel juist geweest zou zijn indien vast kwam te staan dat de beschuldiging juist is. Wij betreuren het dat U het ons moeilijk maakt om achter het Gezag te blijven staan door Wet en Recht uit te schakelen bij wat gij meende tegen ons te moeten ondernemen. Wij toch wenschen volkomen den wettigen weg te bewandelen en zullen dit ook doen wanneer iemand tegen ons onwettig optreedt, maar ge makkelijk is dit niet. Gij zegt, dat gij ten opzichte van commu nistische woelingen er in geslaagd zijt de orde en rust in deze Gemeente te handhaven. Wij erkennen dit gaarne, doch meenen dat U daarbij niet het terrein van Wet en Recht verlaten hebt. Toen toch stond de beschuldi- ging vast en niemand, zelfs de beschuldigde niet, heeft toen ontkend de feiten waarop gij toen hebt veroordeeld en gevonnist. Wij hebben er geen enkel bezwaar tegen dat gij op ons toepast alle maatregelen welke Wet en Recht en Verordening U geven, want wij willen zijn goede burgers, wij zijn bereid tot dienen en offeren, doch wij meenen van U te mogen vragen om niet in een uitzonderings positie te worden geplaatst. Inderdaad hebt gij aan onzen kringleider de gelegenheid geboden de zaak onder de roos af te werken. Dit nu is ons onmogelijk. Wanneer wij fouten maken zijn wij bereid dit openlijk te erkennen en indien noodig voor deze fouten te boeten en er uit te leeren deze fouten in den vervolge niet meer te maken, maar als wij ons fier er van bewust zijn geen fouten te hebben gemaakt dan ligt het niet op onzen weg om onder de roos iets te verbergen. Wij zijn er ons van bewust dat het boeten en het ondergaan van straffen ons zal sterken en kracht geven om onzen moeilijken weg verder te gaan. Onder de roos werken verslapt ons en maakt ons tot slaven. Er is een passage in Uw brief waarin U spreekt over Frenay en zijn persoonlijkheid, en U wijst ons op enkele van zijn uitdrukkin gen in andere van zijn redevoeringen, en daar in hebt U volkomen gelijk, maar als U nog eens naleest den volslagen onzin welke in Uw beschuldigingen, volgens de courant, aan Fre nay in den mond zijn gelegd, dan gaat het niet alleen meer tegen Frenay maar dan is ook de leiding van de vergadering te Santpoort en het geheele gehoor in staat van beschuldiging, en daarover hebben wij U een onderzoek ge vraagd. Wij begrijpen thans volkomen dat dit onder zoek niet meer kan plaats hebben, hoewel wij bereid blijven U tientallen getuigen voor te voeren. W ij staan achter het Gezag, zullen dat Gezag eerbiedigen en zullen dit toonen overal en altijd wanneer dit pas geeft, en wij zullen ons door niemand den schijn van re- volutionairiteit laten aanwrijven, maar wij vragen in het landsbelang, in het belang van volk en vaderland, recht. Het onrecht in Ne derland stapelt zich op en daarom is het zoo volkomen waar wat onze Leider Mussert ge zegd heeft op 21 Sept. van dit jaar voor een gehoor van 6000 volksgenooten„Iedere poging- om den legalen weg af te snijden voor een nieuwe geestesstrooming in een volk, die his torisch aan de orde is, is in wezen een poging tot burgeroorlog". Wij vragen aan U ook. Heer Burgemeester, stel ons niet buiten Wet en Recht, wij wen schen geen burgeroorlog. Laat ook in Velsen het Recht en niet de Macht aan het woord! NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Evenals vorige jaren zal de afdeeling IJmui- den-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis wederom een Cursus doen houden in Eerste Hulp bij Ongelukken, De dames en heeren die reeds eerder een dergelijke cursus bij het Nederlandsche Roode Kruis hebben gevolgd, genieten de voorkeur. In verband met de talrijke aanvragen, kan nog een beperkt aantal dames en heeren wor den aangenomen. De aanstaande wintercur- sus staat ook ditmaal weder onder leiding van Dr. W. van Haselen. Eventueele deelnemers wordt verzocht zich aan te melden bij den secretaris der Afdeeling den heer L. Dijksen, Kennemerlaan 76, te Umuiden, en wel des avonds na 7 uur, Verwachting: meest- matigen Westelijken tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandeding in temperatuur. Verdere vooruitzichten: tijdelijk opklarend. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 5 October te 20.55 aan alle posten: Attentieseln neer. Het nieuwe vischdok te Grimsby. Beschikbare ruimte thans bijna 27 H.A. J.l. Woensdag vond de officieele opening plaats van het nieuwe vischdok in Grimsby, waardoor de in deze groote visschershaven beschikbare ruimte bijna verdubbeld is. Het eerste deel van de visschershaven in haar tegenwoordigen'vorm dateert uit de eer ste helft van de vorige eeuw en had een op pervlakte van 13 acres, ca. 5 1/4 H.A. Ongeveer 20 jaar later werd dok no. 2 aangelegd, dat ge- geleidelijk werd vergroot tot 16 acres of ca. 6 12 H.A. Deze beide aan elkaar verbonden dokken zijn met twee sluizen van 30 en 35 voet breed met de Humber verbonden. De kaden van de visch- markt ter lengte van ongeveer 1 mijl nemen de geheele westzijde van de beide dokken in De Oostzijde is bestemd voor de uitrusting dei- trawlers. Doordat de bunker-installaties en de beide droogdokken de helft van de hier be schikbare ruimte innemen, was er meermalen slechts weinig ruimte over voor de trawlers, die ijs en victualiën moesten laden. Het visschershaven-complex behoorde oor spronkelijk aan de Great Central Raylway Company. Deze maatschappij verkreeg in 1912 toestemming van het parlement tot het gra ven van een nieuw dok. De oorlog was oor zaak, dat er voorloopig van de uitvoering der plannen niets zou komen. Na den oorlog deed de behoefte aan een nieuw dok zich hoe langer hoe meer gelden, maar daar de kosten, vergeleken bij de oor spronkelijk geraamde zooveel hooger waren, zag de spoorweg-maatschappij wel in, dat deze boven haar krachten gingen. In 1923 werd de „Great Central" opgeno- spronkelijk aan de Great Central Railway overeenkomstig de Spoorwegwet van 1921 en in 1928 kwam een regeling tot stand volgens welke de Corporation of Grimsby het werk zou uitvoeren. Het geld zou verkregen worden uit een leening. Met de L. N. E. R. werd over eengekomen, dat zij het dok zou huren tegen een huui-prijs overeenkomstig de annuiteiten der leening. Wanneer de geheele leening is af gelost, zal ook het nieuwe dok eigendom der L. N. E. R. zijn. Voor de uitvoering van het werk was de Cor poration of Grimsby verantwoordelijk; de re geering heeft de totstandkoming van het werk bevorderd, ter bestrijding der werkloos heid, waarvoor zij een tegemoetkoming in de rentebetaling verleende. Door verschillende omstandigheden werd de uitvoering der plannen vertraagd, maar. 5 No vember 1930 ging de eerste, spa-de in den grond. Het nieuwe dok is gebouwd in aansluiting op dok no. 1. De oppervlakte bedraagt 37. acres of ca. 15 H.A. (d.i. 11/2 maal de oppervlakte van de Visschershaven), waardoor de totale oppervlakte van het Visschershavencomplex is gestegen tot 66 acres of bijna. 27 H.A. Er werd een nieuwe ingang gebouwd, be staande uit een sluis ter lengte van 204 voet en met een breedte van 45 voet..piet drie paar. eiken deuren. De hoofdkade, me evètLw5jdi!_ loopt met den oever Van de Humber en iri het verlengde van de dokken nrs. 1 en 2 heeft een lengte van 2000 voet (ca. 605 M.), zoodat met de oude kade de geheele kade aan de West zijde een lengte heeft van ruim 2200 M. Aan de Zuidzijde van de haven is e^n kade van ca. 690 voet (ca. 21-0 M.) met twee kleine .üitrus- tingshoofden met resp. een 15 'tons- en een 5-tons kraan. Voor reparaties onder water, schilderen enz. is een helling gebouwd voor 10 trawlers. De drie bunker-installaties kunnen de steenkool rechtstreeks uit de wagons in de trawlers overladen. Er kunnen zes trawlers tegelijk bunkeren. De L. N. E. R. liet voor het nieuwe dok twee krachtige sleepbooten houwen van 180 P.K., zoodat de maatschappij thans over 5 sleep booten beschikt. Na de nieuwe haven en hallen van Ostende het nieuwe dok van Grimsby. IJmuiden heeft er voorloopig geen behoefte aan zijn vissche- rij-outillage uit te breiden: 10 H.A. havenop pervlak en ca. 1300 M. kadelengte zijn voor loopig wel voldoende. STRAWBERRIES-NIEUWS. Na de goede overwinning tegen Bloemen- daal n dient Strawberries I in den uitwed strijd tegen De Vierde op te passen. Het elftal gaat n.l. met twee invallers voor v. d. Ploeg en Erdman naar Rotterdam. De juiste opstelling van Strawberries II moet nog ge vonden worden. MJï.C. UI, een der sterkste tegenstanders, komt a.s. Zondag op bezoek (aanvang 2 uur). De beide dameselftallen ontvangen T.H.C. I en II resp. om 10.30 en 12 uur. De eerste wed strijd vindt plaats voor de competitie in de 3e klasse, de tweede is een vriendschappelijke. Het eerste elftal dat vorig jaar als No. 2 eindigde, moet eens trachten kampioen te worden! IJMUIDEN'S BLOEI. De Vereeniging IJmuiden's Bloei belegt Woensdag 10 October a.s. een gecombineerde propaganda-vergadering met de Midden stands Centrale in de kleine zaal van Thalia. Als spreker treedt op de heer W. P. F. van Deventer, directeur der Algemeene Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer te 's-Gravenhage met het onderwerp „De voordeelen van het Vreemdelingenverkeer en het nut van con centratie". De muziekvereeniging Concordia verleent belangeloos haar medewerking. v.v.s.u. Naar men ons mededeelt heeft de afdeeling IJmuidenBeverwijk van de Vereeniging Vrienden der Sovjet-Unie (V.V.S.U.) zich door de stichting van een afdeeling IJmuiden ge splitst. NIEUW LASCHAPPARAAT IN 'T BRILLENHUIS. De heer De Jong, Magazijn 't Brillenhuis, heeft dezer dagen aan de instrumenten, die hij in zijn reparatie-inrichting heeft een nieuw toegevoegd en wel een electrisch lasch- apparaat voor het lasschen van gebroken monturen. Met dit instrument is de heer De Jong in staat, gebroken monturen in eenige oogenblikken te repareer en. Dit werk ge schiedde tot dusver met de blaaspijp. Het voordeel van het nieuwe apparaat boven deze blaaspijp is, dat er niets van de hardheid van het montuur verloren gaat, hetgeen bij het soldeeren niet het geval is. VELSEN HET PROGAMMA VAN ,.DE GIETELING" „De Gieteling" vereeniging van Hoogoven- personeel heeft het programma voor het ko mende winterseizoen samengesteld:; dit ver meldt o,a.: Donderdag 11 October: Familiefilmavond in de bioscoop de Pont. Donderdag 25 October: Tooneelavond van Tavido met H. O. K. in dé Bioscoop de Pont. Dinsdag 20 November: Lezing of cultureeie film in het R.K. Volksgebouw. Donderdag 6 December en Zaterdagmiddag d. o. v.; St. Nicolaasfeest in de Bioscoop de Pont. Dinsdag 18 December: Lezing of cultureeie film in het Casino. Donderdag 31 Januari: Tooneelavond van Tavido met H. O. K. in de Bioscoop de Pont. Dinsdag 12 Februari: Lezing óf cultureeie filim in het R. K, Volksgebouw. Donderdag 28 Februari: Maskerade-avond in de Pont. Woensdag 12 Maart en Woensdag 10 April: lezing of cultureeie film in den R. K. Volks bond. Donderdag 25 April: Concertavond H. O. K. in de Pont. Donderdag 9 Mei: Tooneelavond van Tavido met H. O. K. in de Pont. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Verslag over de maand September 1934 Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedroeg aan het einde der verslagmaand: a. mannen hoven de 18 jaar 2160 (vorige maand 1984) b. mannen onder der 18 jaar 65, (vorige maand 66) c. Vrouwen boven de 18 jaar 21 (vorige maand 29). d. vrouwen onder de 18 jaar 19 (vorige maand 18). Totaal 2265 (vorige maand 2097). Het aantal ingeschreven werkloozen be droeg: 38/9 15/9 22/9 29/9 350 340 358 358 Bouwvakarbeider Metaalbewerkers Houtbewerkers Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen 340 315 318 322 33 112 35 105 110 245 242 235 238 27 32 32 30 490 534 575 579 215 240 222 252 Totaal 1812 1836 1885 1927 Bemiddeling. Het totaal aantal ingeschrevenen bedroeg 749. Geplaatst werden 130 werkzoekenden. Het aantal aanvragen bedroeg 129. Voldaan werden 129 aanvragen. Buiten de gemeente werd geplaatst 1 electr. lasscher te Zaandam. Werkverschaffing. In de tewerkstelling bij de Rijkswerkver- schaffing kwam geen verandering. Bij de gem. werkverschaffing (z.g. contra prestatie): waren aan het einde der maand nog 14 arbeiders werkzaam. Wegens beëin diging der werkzaamheden werd object stee- nensorteeren stopgezet. MOTOR- EN RIJWIELREGLEMIENT Burgemeester en Wethouders van Velsen bepalendat het voorschrift, vervat inarti kel 16, eerste lid van het Motor- en Rijwiel reglement, niet van toepassing is voor stil staande motorrijtuigen op meer dan twee wielen, op alleszins voldoend verlichte we gen of gedeelten van.wegen, gelegep. binnen $e bebouwde, kommen der gemeente. De Luchtbeschermingsdienst voor de burgerbevolking te Velsen. (Door het hoofd van den Luchtbeschermings dienst, tevens Commissaris van Politie) „Sluit u aan!" De voorbereiding van de organisatie Lucht beschermingsdienst voor de Burgerbevolking in deze gemeente is thans in het stadium ge komen, dat een aanvang gemaakt kan worden met het vormen der „Hulptroepen", die werk- zaam zullen zijn in vereeniging met de ge. meente ambtenaren en -werklieden der ver schillende takken van dienst n.l. Gemeente lijke Geneeskundige Dienst, Gas- en Water leiding, Brandweer, Politie, Openbare Werken en Reiniging- en Ontsmettingsdienst. Door den Burgemeester onzer Gemeente is reeds bij plaatselijk persbericht een oproep ge daan tot de burgerij om een vrijwillige ver bintenis aan te gaan bij den Luchtbescher mingsdienst. Daarmede is het parool „Sluit u aan in Vredestijd" gegeven en thans rust op de be volking onzer gemeente, met uitzondering van hen die in tijd van oorlog onder de wape nen moeten komen, de taak aan dien oproep jehoor te geven, ongeacht op welke wijze de medewerking in dezen dan ook verleend wordt. Behalve de aanwijzingen omtrent hulpver leening als bedoeld in den oproep, zal ook medewerking kunnen worden verleend door het ter beschikking stellen van materiaal. Eigenaars van gesloten vrachtauto's kunnen bijstand verleenen door het beschikbaar stel len dier auto's om te dienen voor zieken transport; motorrijders kunnen van dienst zyn bij den waarschuwingsdienst van den L.B.; personen in het bezit van een politiediploma, of die op de hoogte zijn met de vakkennis der politie kunnen zich aansluiten bij de vrijwillige hulppolitie van den L,B.; technici kunnen van dienst zijn met het verleenen hunner be- roepsbekwaamheden; terwijl vrouwelijke leden der bevolking zich kunnen opgeven voor werk zaamheden, welke thans reeds thuis kunnen worden verricht, bev. het maken van vlag. gen ter aanduiding en bescherming van zie kenhuizen en hulpposten. Ten opzichte van den Luchtbeschermings dienst voor de burgerbevolking zijn natuurlijk zoowel vóór- als tegenstanders en toch, de tegenstanders behooren deze onderwerpelijke aangelegenheid nog eens aandachtig in be schouwing te nemen, nadat zij zich eerst vol komen in dezen beschermingsdienst hebben ingewijd. Immers niemand wenscht een be smettelijke ziekte-epidemie en tóch bestaat het gevaar, dat zij kan uitbreken. De wetenschap heeft echter haar preparaten voor de bestrij ding van zulk een epidemie. Breekt zoo'n epidemie uit, dan weet een ieder met welke middelen deze bestreden moet worden uit lijfs behoud. Niemand wenscht oorlog en toch! helaas kan deze uitbreken. Een ieder behoort dan, uit hoofde van de wijze van het moderne 'oorlogvoeren, ingewijd te zijn met de bescher mingsmiddelen van de Luchtbeschermings dienst voor de burgerbevolking, omdat met die wetenschap de gifgassen bestreden kunnen worden tot eigen lijfsbehoud en dat van ande ren. Hoe hebben niet in den jongsten wereld oorlog de gifgassen de wetenschap parten ge speeld, omdat men hierop niet was ingesteld. Kort na het gebruik der gifgassen, toen zoowel de burgerbevolking als de .medici, volkomen op de lioogtë waren, zijn duizende menschen ge- .red kunnen worden. Voor de burgerbevolking is inwijding en leering van de beschermingsmiddelen van den Luchtbeschermingsdienst voor de bevol king daarom zóó noodzakelijk, opdat ieder be woner op de hoogte komt van hetgeen bij eventueele luchtaanvallen gedaan moet wor den voor lijfsbehoud. Dan zal een paniek on der de bevolking veelal voorkomen kunnen worden en daarmede heeft de Luchtbescher mingsdienst één harer belangrijkste doel einden bereikt. Aldus burgers van Velsen, laat daarom het parool zijn: „Sluit u aan" en dit parool als een alarmsignaal door de gemeente weer klinken tot zooveel mogelijke redding van ieders lijfsbehoud. Uitdrukkelijk wordt erop gewezen, dat -=e Luchtbeschermingsdienst voor de Burgerbe volking niets heeft uit te staan met der militairen Luchtaanvalsdienst en Luchtaf- weerdienst. Opgave dient te geschieden aan den Bur gemeester onder opgave van naam, voornaam leeftijd, beroep en adres. ,,'T KLEUTERHUIS" 27 Trompstr. 27, IJmuiden Oost (Adv. Iiigez. Med.J BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: A. v. d. Vlerk—Out, d. Willebrord straat 45, IJmuiden. M. F. H. GorsselinkSlan ders, d. Pres. Steynstraat 31, IJmuiden. S. Lan- serGoes, z. Napierdwarsstraat 13, IJmuiden. H. DienaarBakker, d. Ruysdaelstraat 17, IJmuiden. M. Ketmann—Loendersloot, d. J. P. Coenstraat 83, IJmuiden. Overleden: Martinus Raspoort, 63 j. echt- gen van M. Doorn, de Ruyterstr. 135, IJmui den. Pieter Karei Minneboo, 61 j., echtgen. van P. Meesters, Trompstraat 205, IJmuiden. Ondertrouwd: H M. Christiaans en G. C. Dam, Haarlem, Julianapark 60. J. Doornhou wer en H. Hendriks, Rijksweg 426, Santpoort. F. Berghuis en A. v. d. Wal, P. C. Hooftlaan 23 Velsen. Gehuwd: W. H. van Meegen en T. Otte, Overbildtweg 26, Santpoort. J. H. Bierman en C. V. Ruiter, Wijkerstraatweg 281, Velsen-N. K. Nederlóf en L E. König, Tuindersstraat 107 IJmuiden. S. Baar da en A. Bosscher, Hyacin- thenstraat 21, Santpoort. D. Missaar en M. C. F. Furen, Zeeweg 11, IJmuiden. "VOOR bij A. Kraak ZEEWEG 87 IJmuiden-Oost BOUQUETTEN (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10 uur: Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Extra collecte voor de kerk. NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m 10 uur: H. Heeresma, Amsterdam. Nam. 5 uur: Dezelfde. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. H. Avondmaal. V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breukelaar, em. pred. Nam. 5.30 uur: Dezelfde: GEREE. KERK IN HERSTELD VERBAND. Gebouw Bethel, Wüstelaan, V.m. 10 uur: de heer K. v. d. Berg. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. V.m. 10 uur: Samen komst. Nam. 8 uur: Samenkomst Kapiteine Edelkoort. BAJPTISTE- GEMEEN TE, Lokaal Oranjestr. V.m. 10 uur: de heer Visser. Nam. 8 uur: Ds. J. J. Ruys, Alkmaar. GEREF. KERK. Wilhelminakade. V.m. 10 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 UUr: Prof. G. W. Geels, Apeldoorn. Nam. 5 uur: Dezelfde. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 uur? Pastoor L. Rinkel. Nam. 3 uur: Dezelfde. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. Nam. 7.30 uur: Ds Milatz EVANGELISATIELOKAAL, J. P. Coenstraat, V.m. 10 uur: de heer Jenninga. Nam. 7.30 uur: de heer Jenninga. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelbespreking VER. „WEES EEN ZEGEN". Bloemstraat 30. V.m. 10 uur: de heer Niemeyer. Nam. 3 uur: Jeugddienst. Nam. 5 uur: de heer van Tuinen, Amsterdam Woensdag nam. 8 uur: Lichtbeelden. IJMUIDEN-OOST EVANGELISCHE VER. „WEES EEN ZEGEN" Willebrordstraat 10. Nam. 3 uur: Jeugddienst. Nam. 8 uur: de heer van Tuinen. Donderdag nam. 8 uur: Br. Dijkstra. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw. V.m. 10.30 uur: Dr. H. Faber, Velsen. Onder werp: „De Waarde der Gemeenschap." Her denking 5-jarig bestaan der Vereeniging. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10, IJmuiden-Oost. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN. Noorderparklaan. V.m. 10 uur: Prof. Dr. J. Lindeboom, Gro ningen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. V.m. 10.30 aur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. F. Kramer. EVANGELISATIE „EMMANUEL", Zeestr. 26. V.m. 10 uur: de heer H. van Doorn. 12 uur: Zondagsschool. Nam. 6 uur: de heer H. van Doom Maandag nam. 8 uur: Zangrepetttlfc. Donderdag geen Vrouwenrrans. Nam. 8 uur: Bijbelonderzoek. Vrijdag nam. 8 uur: Dank- en Bedestond, EVANGELISATIE „EBEN HAEZER". Ko ningstraat 99. V.m. 10 uur: de heer W. Akse. Nam. 6 uur: Geen dienst. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. - man. Van. 10 uur: Ds. IJzer-

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6