BEVERWIJK SANTPOORT Een gouden auto. Violette Noziëre voor de rechtbank. Het Vereenigd Veilingbedrijf. De directie is tevreden. Het is nu ruim een. week geleden, dat de eerste veilingen werden gehouden van het Ver eenigde Veilingbedrijf, gevormd door de Vei lingen Kennemerland en Vrije Veiling. Wij venden daarin aanleiding, om aan den direc teur van het gecombineerde bedrijf te vragen, "cat zijn 'bevindingen waren van de nieuw: marbode van veiling, welke tegelijk met de iusse der bedrijven werd ingevoerd. Zooals men zich zal herinneren werden de zooge naamde binnenveiling en de veiling vanaf de wagens gelijktijdig gehouden. De heer W. de Groot deelde ons mede, dat hij over den gang van het bedrijf zeer tevre den was. Zoowel de kooplieden als de tuin ders raken nu aan het systeem gewend. De kleinhandelaren vinden ruimschoots gelegen heid, om alle mogelijke producten voor hun bedrijf aan de Beverwijksche markt te koo- pen. Weliswaar koesteaden de organisaties van kleinhandelaren en marktkooplieden aan vankelijk eenige vrees, dat het gelijktijdig vei len van den wagen en in de binnen veiling aan leiding tot moeilijkheden zou geven. Het blijkt wel, dat dit niet het geval is en dat de klein handelaren aan beide veilingen terecht kun nen. Het zcu bovendien ook niet wel mogelijk zijn oip de tribune 150 kooplieden te bergen en ook de tuinders worden gaarna tusschen 12 en 3 uur „geveild", omdat zij weten, dat na dien tijd al weer veel kleinhandelaren, die uit den omtrek naar de Beverwij ksche markt komen, zijn vertrokken. De heer De Groot achtte het overigens voor de toekomst van groote bstee- kenis, dat de beide veilingen thans reeds ge combineerd werken. Het zal ongetwijfeld blij ken, dat voor Beverwijk een markt voor den kleinhandel, de fabrieken en de binnenland- sche markt van de grootste beteekems s, vooral ook, omdat onze markt een belangrijke rol kan vervullen in de levensmiddelenvoor ziening van de groote steden in den omtrek. In dit verband kan b.v. worden gewezen op de centralisatie van loet marktwezen in Amster dam. Ook hier ligt een afzetgebied voor de Bevea-wij ksche producten. De tuinders zullen echter ook hun mede werking moeten verleenen, om in de goede richting te komen. Zij zijn thans van regee- ringswege voor de vraag gesteld, aan welke veiling zij hun producten willen laten veilen. De tuinders zijn verplicht een veiling te kie zen, willen zij in het bezit van de noodzake lijke teeltwergunning komen. De zaak staat zoo, dat geen teeltvergunning wordt uitge reikt aan degenen, die verzuimden een veiling te kiezen. Naar de veilingdirectie, ons mede deelde blijken vele tuinders den ernst daarvan nog steeds niet in te zien. De teekening van de daarvoor bestemde lijsten geschiedt wel in een zeer traag tempo. Wij brengen hierbij in herinnering, dat vele inbrengers van de particuliere veilingen „Een dracht" en „Tuindersbelang" een request hebben onderteekend, dat verzonden werd aan den betrokken minister, waarin zij te kennen geven prijs te stellen op de handha ving van deze particuliere veilingen, die se dert jaren hun belangen op de best denkbare wijze gediend hebben. Intusschen stemt het reeds tot voldoening, dat de combinatie van de veilingen „Kenne merland" en „Vrije Veiling", nu zij eenmaal een feit is geworden, zoowel voor de tuinders als voor den handel zulke bemoedigende pers- pectieven biedt. CONCERT K. O. V. Op het concert, waarmede de Kennemer Orkest Vereeniging, dirigent Louis Stiens, het nieuwe seizoen zal openen, zal de heer Gerard H. Boedijn, dirigent van de Harmo niekapel „De Eendracht" te Velsen, als solo- violist optreden. De K.O.V. heeft voor dit concert een ge heel nieuw programma ingestudeerd, o.m. zal zij uitvoeren „Ballet Egyptiën" van Luigini en de ouvertures „Don Juan" van Mozart en „Si j'étais Roi" van Adam. LEERLINGENUITVOERING. De leerlingen van den heer Louis Stiens, dirigent van de K. O. V. en van Bever wij k's Gemengd Koor zullen zich binnen kort in het openbaar doen hooren op een muziekavond in het Kennemer Theater. Aan dezen avond werken ook mede mevr. Van Ollefen, sopraan, mevr. Matersde Ruyter, begeleiding en de K.O.V. DE ROODE KRUIS COLLECTE. De in onze gemeente en in Wijk aan Duin gehouden Roode Kruis-collecte, warvan een aanzienlijk gedeelte ten goede komt aan het Roode Kruis Ziekenhuis, heeft de mooie som van f 327.74 opgebracht. Deze opbrengst overtreft die van de collecte welke vorig jaar werd gehouden. Toen werd f 294.45 in gezameld. BLAUWE KRIJTJE—NUMMER EEN. Het „Blauwe Krijtje" ontvangt a.s. Vrij dag in Hotel „Oud Meerenstein", Nummer Eén" uit IJmuiden voor de competitie van den Ned. Biljartbond. TEVIMERCURSUS. De heer M. Ehrbecker, hoofd van school no. 1, heeft zich voorgesteld gedurende de wintermaanden een timmercursus te orga- nisseren vor jongens. De lessen worden gegeven op de Woens dagmiddag van 24 uur. ■DE KENNEMER JEUGDLUCHTVAiARTCLIJB. De op 26 Mei j.l. opgerichte Kennemer Jeugdluchtvaartclub, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, houdt op Woensdag 17 October a.s. in de bovenzaal van de Lunchroom „Suisse" haar eerste officieele ledenverga dering. In deze bijeenkomst zal een verkie. zing plaats vinden van een penningmeester, die tevens de functie van tweeden secretaris zal vervullen. Het bestuur heeft voor deze benoeming aanbevolen de heeren W. Dibbits en F. de Ruyter. Na de vaststelling van het werk- rooster voor den a.s. winter zal de heer F. D. Kammelaar, eerelid der vereeniging een lezing houden over de vliegerscapacitei ten van de oorlogsvliegers uit de jaren 1914—1918. HET EERSTE CONCERT VAN ZANGLUST. Voor het eerste winterconcert van het Man nenkoor „Zanglust" is de Kennemer Orkest- vereeniging uitgenoodigd haar medewerking te verleenen voor de uitvoering van een com positie voor koor en orkest van een Neder- landschen componist. MALLE GEVALLEN. De Nederlandsche geluidsfilm „Malle ge vallen", welke eenige weken geleden haar première beleefde, zal reeds vanaf a.s. Vrijdag alhier in het Luxor Theater worden vertoond. PERSONALIA Voor het diploma sportmassage, welk exa men te Amsterdam werd gehouden, is ge slaagd onze plaatsgenoot, de heer Arpad on derwijzer aan school D te IJmiuiden-Oost. „SANTPOORTS BLOEI" De alhier bekende Amsterdamsche Tooneol- en Cabaret Club (A. T. E. C.), die reeds twee maal met voel succes voor de leden van de vereeniging „Santpoorts Bloei" is opgetreden, zal zulks op 27 October opnieuw doen. De Amsterdamsche dilettanten zullen dan in „De Weyman" opvoeren: „Emotie-volle dagen". FAILLISSEMENTEN. De AiTondissements-rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen op 9 Octo ber uitgesproken: J. H. Rekoert.zonder beroep, wonende te Haarlem, Lorentzkade 130. Curator Mr. Dr. A. F. H. Scheurs, alhier. H. de Weers, aannemer en heier, wonende te Haarlem, Johannes de Breukstraat 29. Cura tor Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, alhier. J. Jongebloet Jr.. winkelier in manufactu ren, wonende te Zandvoort, Dr. Gerckestraat 97. Ourator Mr. F. J. Gerritsen, alhier. J. Wiedenhoff „Het Patronenhuis", van be roep etaleur, wonende te Haarlem, Kinderhuis singel 28. Curatrice Mevr. Mr. E. J. Scheltema Conradi, alhier. De Handelsvennootschap onder de firma Gebrs. Kleyn, gevestigd te Zaandam, Westzij de 218 en hare firmanten: Jelle Kleyn, koopman in schelpen en kip penvoer, wonende te Zaandam, Westzijde 218 en Gerrit Kleyn, koopman in schelpen en kip penvoer wonende te Zaandam, Plataanlaan 43'. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, alhier. J. Dalmeyer, thans zonder beroep, wonende te Haarlem. Kruisweg 28 r. Curator Mej. Mr. M. Kluitman, alhier. Rechter-Commissaris Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: A. W. Breurkes te Haarlemmermeer. Ourator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. L. Straathof te Hillegom. Curator Mr. Dr. W. P. Vis, alhier. 7. van Es tg BIoêmenfflaaT. Curator Mr. E. van der Goot, alhier. H. van Wilsem Vos te Beverwijk. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. M. van Tol te Haarlemmermeer. Curator Mr. P. Tideman, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van: de N.V. W. A. de Winter's Bloembollenkwee- kerij en Handel, gevestigd te Heemstede. Cu rator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. H. H. Gehner te Haarlem. Curator Mr. F. M. Hagemeijer, alhier. I. Frank te Haarlem. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. G. Gaarthuis te Heemskerk. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. G. P. H. Tielens te Hoensbroek Curator Mr. Mej. M. Kluitman, alhier. de N.V. Beverwijksche Beurtdienst te Bever wijk. Curator Mr. J. A. B. Sanders te Bever wijk. Lloyd George pleit voor ontwapening. LONDEN. 9 October (Beuter). Lloyd George heeft gisteravond een godsdienstige bijeenkomst toegesproken, waarin hij o.a. zeide: „De wereld is een oerwoud. De landen sluipen erin rond en grommen tegen elkaar. Elk oogenblik kan een verkeerd opgevatte handelwijze of verkeerd begrepen overeen komst hen weer naar eikaars keel doen springen, ofschoon nu nog niet, daar zij nog niet op krachten zijn gekomen. Mussolini spreekt over de oefening der Italiaansche kinderen in het gebruik van wapenen. Men hoort van nieuw giftgas dat in Amerika is uitgevonden, een doodelijke straal in Frankrijk en men verheugt er zich over. De conferentie te Bristol heeft eenstem mig een motie aangenomen voor verhooging der Engelsche bewapening. Men heeft mij verteld, dat in Duitschland piloten voor oorlogsvliegtuigen worden opgeleid. Er is nog net tijd om den oorlog tegen te houden en dat kunnen alleen de Christelijke kerken doen". (Een Amerikaansche fabriek heeft onlangs den Sjah van Perzië een auto geleverd, die, naar de berich ten, geheel van goud is en waar van de portieren met juweelen zijn versierd). Er is weer wat nieuws op het Perzisch tapijt, De Sjah heeft een auto besteld, Zooals er geen een op den aardbodem rijdt, Gerekend naar waarde in geld. Behalve de motor is alles van goud, (De motor is toch niet te zien) Het zal wel heel mooi zijn voor wie ervan houdt, Zoo'n glinsterend gouden machien. Het vorstelijk wapen, op ieder portier, Staat ook ongetwijfeld heel net, Het is van topaas, van smaragd en safier Met groote briljanten bezet. De Sjah rust in kussens van gouden brokaat, Tenminste dat stel ik me voor, Zoo rijdt hij in echt sprookjes prinslijken staat. De straten van Teheran door. Daar ligt dan een ijzeren spijker in 't stof, Een roestig onoogelijk vod, De auto van goud rijdt erover een plof En weer is 'éen voorband kapot. Als 't slijk van de aarde de wegen bedekt, Dan krijgt ook dit gouden juweel, Van modder, die andere autos beplekt, Niet meer, maar niet minder, zijn deel. En al is zij ook honderdduizenden waard En ongekend edel van lijn, Die rijdende gouwe wordt ook niet bespaard, Een stinkende gauwe te zijn. P. GASUS. MUSSOLINI hield dezer dagen op het Domplein te Milaan een groote politieke rede, waarin hij de verhou ding van Italië tot het bui tenland besprak. Een vreeselijke beschuldiging. (Van onzen Parijschen correspondent) Heden, Woensdag, na bijna twee jaren in voorarrest te hebben gezeten, moet Violette Nozière voor het Parijsche Assisenhof ver schijnen. In totaal zal een vijftigtal getuigen worden gehoord, zoodat men berekent, dat het proces meer dan vier dagen zal duren. Vier dagen, waarin de rechters en de jury leden zullen trachten uit te vinden in hoe verre het jonge meisje schuldig is aan den moord op haar vader en een poging om ook haar moeder te vermoorden. Er is veel tegen strijdigs in hetgeen de moordenares ver klaarde en hetgeen uit het voorloopige ver hoor van de getuigen bleek. Het lezen van de acte van beschuldiging al leen zal reeds meer dan een heele zitting du ren. Daarom zijn we er op uitgetrokken om uit die acte de voornaamste punten te lich ten. Op de zittingen zelf, wanneer de moeder van Violette zal verschijnen om haar dochter aan te klagen, zal er niet veel gelegenheid toe bestaan nog eens uitvoerig de debatten weer te geven, want helaas moet men de meest dramatische tafereelen voorzien. Alles hangt natuurlijk af van de houding van Violette. Of ze houdt haar beschuldiging te genover haar vader vol. als zou hij getracht hebben haar aan te randen en zulks met toe stemming van haar moeder, of ze verdedigt zich dat ze gehandeld heeft uit vrees, dat men haar toestemming voor haar verloving zou weigeren. Er is in deze affaire zooveel immoreels en zooveel wanhopig triests, dat men zich afvraagt hoe de rechtbank het aan durft deze zaak niet met gesloten deuren te behandelen, wanneer Violette haar vader blijft beschuldigen. Hoe het zij, het wordt nu reeds als zeker aangenomen, dat de advocaat- generaal Gaudel onverbiddelijk de doodstraf zal eischen. Resumeeren we thans de eindelooze acte van beschuldiging. Violette, die thans slechts twintig jaar is, is de dochter van een machinist van de spoorwe gen, die uitstekend stond aangeschreven bij zijn chefs en zijn kameraden. Daar hij zeer ruim in het onderhoud van zijn gezin kon voorzien, aarzelde Nozière geen oogenblik zijn eenige dochter naar een duur lyceum te zenden, temeer daar hij haar wilde onttrek ken aan een zekeren invloed waaronder het meisje stond in die kringen waarin ze gebo ren was. Uit het onderzoek is n.l. gebleken dat Violette, zoodra ze met vacantie in haar ge boortedorpje kwam, omging met daglooners en dat ze zich, heel jeugdig reeds, misdroeg. Is de luxe van het deftige lyceum, de om gang met meisjes van voornamer stand haar naar het hoofd gestegen? Kon ze niet langer het bescheiden interieur van haar ouders in de Rue de Madagascar verdragen? Raadsels. De eerste poging tot moord op haar ouders dateert van begin 1933. Ze vertelt aan haar ouders, dat ze een afschuwelijke ziekte heeft opgeloopen en dat ze zich dagelijks moet la ten behandelen. De dokter, zoo zegt ze, heeft me een poeder gegeven en gezegd dat u dat ook moet innemen om zoo mogelijke besmet ting te voorkomen. De ouders gelooven haar nemen 's avonds het door Violette meege brachte poeder in en ze vallen in diepen slaap. Het is een krachtig slaapmiddel en als ze den volgenden ochtend nog niet zijn ont waakt, steekt Violette de gordijnen in brand Als de kamer vol rook staat, gaat ze kalm een buurman waarschuwen, dat er brand' is en ze hoopt, dat haar ouders gestikt zijn in den rook. De hulp komt te vroeg en dien zelfden ochtend verneemt de dochter, dat haar plan mislukt is. De eerste poging was dus gefaald, maar nog geen twee weken later deed de ontaarde dochter een tweede poging. Ze kwam 's avonds thuis met drie pakjes poeder. Eén der pakjes, dat voor haar zelf was bestemd, was met een kruisje gemerkt: de andere twee, bevattend een zwaar vergif, waren voor haar ouders. Ze zette haar verklaring, dat vader en moe der dit moesten innemen kracht bij, door een brief te toonen (een door haar zelf opgesteld valsch schrijven) van een geneesheer die ernstig aanraadde om dit middel in te nemen, teneinde besmetting te voorkomen. Als bewijs stortte Violette den inhoud van het gemerkte pakje, dat slechts wat toiletpoeder bevatte, in een glas water en nam dat in. De twee an dere pakjes echter, die een doodelijk vergif bevatten, werden door Nozière en zijn vrouw ingenomen. Dat de moeder niet aan de ge volgen overleed, zooals de vader, is alleen daaraan te danken, dat de maag het vergif niet verdroeg en gedeeltelijk terugzond. Toen Violette in dien nacht zag, dat haar beide ouders nog maar nauwelijks ademhaalden, zoodat elk oogenblik de dood kon intreden stal ze duizend francs, die de moeder, in een ceintuur, op zich droeg en twee duizend francs die in een kast waren gesloten. Zonder zich verder om iets te bekommeren ging ze uit, sliep dien nacht in een hotelletje in het Quartier Latin en ging den volgenden morgen, in gezelschap van een vriendin, japonnen koopen. 's Avonds zag men haar in een dan cing, in gezelschap van jongelui en eerst tegen één uur keerde ze terug naar de ouder lijke woning. Om aan een ongeluk te doen gelooven, draaide ze alle gaskraantjes open en toen het appartement vol gas stond en ze kalm had toegezien hoe haar vader dood op zijn bed lag en haar moeder geheel buiten bewustzijn was, ging ze een buurman waar schuwen. Dienzelfden dag verdween Violette en begon een ongeregeld leven, waaraan eerst een einde kwam, toen een kameraad het ont zettende drama aan de politie verklapte. „Mijn vader dwong me tot niet te noemen handelingen", zoo verweerde ze zich toen de rechter van Instructie haar ondervroeg. En op deze verschrikkelijke beschuldiging, waarvan echter niets door feiten wordt bewezen, heeft de ongelukkige moeder zich civiele partij ge steld om zoo de nagedachtenis van haar man te verdedigen tegen hun eigen dochter. Dat is in hoofdtrekken het een Balzac waar dige drama, dat heden, Woensdag, in behan deling komt. HENRY A. TH. LESTURGEON Vijf brandhaarden en nog niet voldoende vuur Geheele woning rook naar petroleum. Man en vrouw verdacht van brandstichting: gearresteerd. Dinsdagmorgen brak brand uit in een per ceel in de Vrolikstraat te Amsterdam. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse; het bleek dat in de woning, waarin een winkeltje is gevestigd vijf brandhaarden waren. En kele plaatsen waren met petroleum gedrenkt. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en Dinsdagmiddag hebben rechter commissaris mr. J. Meihuizen en de officier van justitie een onderzoek ter plaatse inge steld. Ook de politiedeskundige, dr. van Led den Hulsebosch, was hierbij aanwezig. De justitie vond aanleiding, zoowel de man, een winkelier, als zijn vrouw aan te houden. Beide personen zijn in politiebewaring ge steld. Omtrent den „brand" vernemen wij nog het volgende: Toen de motorspuit en de ladderwagen van de Achtergracht en de motorspuit van de Dapperstraat korten tijd later na de alarmee ring voor het bewuste perceel verschenen, behoefden zij al geen dienst meer te doen. De winkelier en zijn vrouw waren al druk aan het blusschen en met een paar emmers wa ter kon het gevaar bezworen worden. Het viel onmiddellijk op, dat de brandweer hier met een ongewoon geval te doen had. In het sousterrain waren een houtbetimmering van de schoorsteen, vloerplanken en een divan door het vuur aangetast, doch ook op de bel étage was een bed in brand geraakt en er werden in totaal vijf brandhaarden aange troffen, terwijl de woning naar petroleum rook. Het bleek, dat de brandhaarden rijkelijk vooraf met petroleum waren begoten. Een en ander was voor de politie aanleiding een na der onderzoek in te stellen. De winkelier en zijn vrouw ontkennen alle schuld; de man voerde aan dat hij bezig was geweest het vuur te blusschen. Hoe het ont staan was, konden noch de man, noch de vrouw zeggen Voorts was een 15-jarige zoon in de woning, die echter sliep, toen de brand, uitbrak. De inboedel was op beurspolis verzekerd tot een bedrag van f 2000. Beide verdachten zijn ingesloten in het politiebureau aan de Lin— naeusstraat. GELDSCHIETERS VRIJGESPROKEN. De Haagsche rechtbank heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak tegen de echtelie den C. K. en C. J. K. van den A., tegen wie het O. M. een geldboete van ieder f 300 subs. 30 diag«n hechtenis heeft geëischt, wegens over treding van de Geldschieterswet. De rechtbank heeft C. K. vrijgesproken en C. J. K. van den A. ontslagen van rechtsver volging. De drie verdachten A. J. de L., directeur eener coöperatie, genaamd „Aller Belang", de zich noemende rechtskundige A. H. R„ huis vrouw van B„ en M. W. K„ huisvrouw R„ die eveneens had terechtgestaan wegens overtre ding van de Geldschieterswet en tegen wie het O. M. vier maanden gevangenisstraf had ge- requireerd, werden door de rechtbank van rechtsvervolging ontslagen. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 10 OCTOBER. Stadsschouwburg: Volksvoorstelling Liefde lessen van Molière. 8.15 uur. Cinema Palace: „Liefde engros". Op het tooneel: Caplan and Masters, parodisten, 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Roman Scandals". Op het tooneel: „Glijp", porceleingroepen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mannen in 't wit". In het voorprogramma: Stan Laurel en Oliver Hardy. 2.30 en doorloopende voorstelling van 7 uur af. DONDERDAG 11 OCTOBER Stadsschouwburg: Suikerfreule. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam, 7 te San Francisco. Binnendijk Philadelphia n. Rotterdam p. 9 Lizard. Damsterdijk Rot*rdam n. Vancouver 5 van Pta. Arenas (C.R.) Loehkatrine Rotterdam n. Vancouver 8 v. Bermuda. Rotterdam N.-York n. Rotterdam 11 (3 n.m. G. T. voorgaats verwacht. Bilderdijk, Churchill n. Rotterdam, 9 Oct. v. Antwerpen en passeerde Vlissingen. HïTCJJANDAFRIKA LIJN. Springfontein 9 van Amsterdam naar Ham burg. Meliskerk (thuisreis) 9 te Dar es Salaam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 9 van Amsterdam naar Ham burg. Heemskerk (uitreis) 7 van Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk .thuisreis) 8 van Dakar. Reggestroom (uitreis). 8 yan Dakar, HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Giekerk 9 van Rotterdam naar Calcutta via Antwerpen. JAVA—NEW-YORK LIJN. Djambi N-York n. Java p. 9 Kaap Bon. JAVA—NEW-YORK LIJN. Euryibates New-York n. Java p. 7 Perim. City of Derby Java n. New-York 8 van Belaw. Talisse 7 van Savannah n. New-York en Java. Saleier New-York n. Java 6 van Penang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 7 van Shanghai te Honkong. Tjisadane 8 van Batavia te Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orion 9 van Alexandrië te Amsterdam. Tiberius 9 van Amsterdam te Kopenha gen. Hercules 9 van Amsterdam te Bourgas. v. Rensselaer W.-Indië n. Amsterdam 9 te Lissabon. Nereus 9 van Amsterdam te Stettin. Ulysses 9 van Malta naar Vostizza. Venus Amsterdam n. Vigo p. 7 Dungeness. Ajax 9 van Oporto te Amsterdam. Amor 7 van W.-Indië te New-York. Bacchus 8 van Messina n. Palermo. Euterpe 9 van Bordeaux te Amsterdam. Oberon N.-York n. Londen 9 (1 v.m.) 630 mijl N. v. Terceira. Poseidon 8 van Danzig naar Kopenhagen. Stella, Piraeus n. Amsterdam 8 van Algiers. Alkmaar Chili n. Liverpool en Amsterdam 8 (10,57 v.m.) 470 mijl W. van Land's End. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Blitar (uitreis) 8 van Singapore. Dempo (uitreis) 8 van Belawan. Sibajak (uitreis) p. 9 Sagres. Kota Tjandi (thuisreis) p. 8 Pt. de Galle. Kota Agoeng, (thuisr.) 13 te Genua verw. Sibajak, Rotterdam n. Java 11 van Tanger. Sitoebondo, Batavia naar Rotterdam 9 te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 8 van iRo Janeiro. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverpalm 7 van iSngapore naar Batavia. Silverash 8 van Calcutta naar Vancouver. Silverwillow 6 van Panamakanaal naar N. Orleans. Bintang, Vancr. naar Calcutta 8 van Ma nilla. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisr. via Londen) 8 (7.4 v.m.) 50 mijl Z. van Land's End. Salabangka (iutr.) p. 8 Gibraltar. Tabian 9 van Amsterdam te Hamburg. Joh. de Witt (iiitr,). 9 te Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clytoneus 9 van Amsterdam naar Hamburg. Peisander, Amsterdam naar Java 8 te Swan sea. City of Norwich, Hankow naar Rotterdam 8 te Suez. Philoctetes, Japan naar Rotterdam 8 te Singapore. City of Khios, Dairen naar Rotterdam 6 v. Shanghai. Bellerophon, 5 van Cebu naar Samarang en Liverpool. Melampus 6 van Batavia naar Amsterdam. Benvorlich, Japan naar Rotterdam 8 van Gibraltar. AANGEKOMEN I October: Ek s.s. Oslo Agility s.s. Rouaan Vulcanus s.s. Midd. Zee Orpheus s.s. Gothenburg Hebe s-s. Stettin Advance m.s. Langesund I October: Ajax s.s. Oporto Harpagus ss.. Rosario Euterpe s.s. Bordeaux Allan s.s. Kalix Texelstroom s-s. Liverpool Goodwood s.s. Archangel VERTROKKEN. 8 October: Rigel s.s. Malmö Star s.s. Skien Clydefield m.s. Curasao Tartary s.s. Hull Schokland s.s. Goole The Sultan s.s. West Hartlepool Tabian m.s. Hamburg Harpathian s.s. New Castle Glynwen s.s. Blyth 9 October: Esther Maria s.s. Archangel Agility s.s. Hamburg Bloemfontein m.s. Noordzee Embla s-s. Malmö IJzel-verscheping. Het Zweedsche stoomschip Embla heeft, van Amsterdam komend, bij de Hoogovens ijzer bijgeladen en is daarna naar Malmö ver trokken. Proeftocht. Het in Amsterdam voor de Ver eenigde Ne derlandsche Scheepvaart Maatschappij ge bouwde motor-vracht- en passagiersschip Bloemfontein, dat destijds draadloos te water is gelaten, vertrok gisteren voor het houden van een proeftocht naar de Noordzee. Het komt hedenavond weer terug en zal dan direct naar Amsterdam doorvaren om binnenkort de officieele proefvaart met genoodigden te houden,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6