HET NIEUWE AVONDBLAD '19e JAARGANG No. 289 DONDERDAG 11 OCT. 1934 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2# cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 8 cents incasso, lossenummersS cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen- Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTDSN: 15 regels f 0.78. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elka regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers «tjn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen- 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meei abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodlg. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ELA.V.-Bank it Schiedam. IJMUIDEN Examens voor schippers- of machinistendiploma Bij voldoende aanmelding vermoedelijk einde October. Begin Augustus werd aan de zeevisschers, welke op de visscherijschool den cursus vol gen voor het schippers- of machinistendiplo ma, medegedeeld, dat er dit jaar geen gele genheid meer zou zijn voor het afleggen van examens. Dit hield voor deze meest oudere menschen practisch gesproken in, dat men dezen cursus dan ook wel kon staken; immers, het eerst eenige maanden na het beëindigen van den cursus examen doen beteekent practisch voor velen weer opnieuw te moeten beginnen. Bo vendien tracht men na het beëindigen van den cursus weer zoo vlug mogelijk naar zee te komen; diegene, wien dit gelukt was, zou dan op het tijdstip van examen doen varende zijn en hieraan bezwaarlijk kunnen deelne men. Het bestuur der ÏJmuider Federatie heeft zich tot den minister gewend met het volgen de schrijven: „Aan de zeevisschers, die op de visscherij - school te IJmuiden cursussen voor het ver krijgen van de diploma's voor schipper en machinist volgen, is medegedeeld, dat er dit jaar geen gelegenheid zal zijn voor het afleg gen van examens. Die gelegenheid zou er eerst zijn in den loop van 1935. Deze mededeeling is voor de betrokken cur sisten een groote teleurstelling, wijl velen er op hadden gerekend dit jaar nog tot de exa mens te worden toegelaten. Nog een bezwaar tegen het uitstel is, dat in verband met den naderenden winter en den omvang der werkloosheid, velen de kosten, verbonden aan de voor het examen te maken reis naar Den Haag niet meer zullen kunnen dragen. Een en ander geeft ons aanleiding Uwe Excellentie .te verzoeken het doen houden van de examens in 1934 te willen bevorderen en indien mogelijk, ter beperking van kosten, deze examens te IJmuiden te doen plaats vin den. Wij zijn er daarbij van overtuigd dat Uwe Excellentie het. groote belang, dat juist in dezen tijd de vakbekwaamheid zooveel móge lijk moet worden bevorderd, zult willen er kennen". Het bestuur ontving van den Minister het hier volgende antwoord: „Naar aanleiding van nevenvermeld, tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen gericht schrijven heb ik de eer u mede te deelen dat, mocht een aanvrage tot het in het najaar doen houden van visscherij - examens voor een niet te klein aantal can- didaten bij de examencommissies worden in gediend, tegen inwilliging daarvan geen be denking bestaat. Het kostenbezwaar, dat voor velen, tenge volge van het vermeende uitstel der examens tot 1935 zou bestaan, komt, in verband met het bovenstaande te vervallen". De Minister van Waterstaat, (get.) KALFF Naar wij nog nader vernamen is dit „niet te kleine aantal" gesteld op zes. Daar momen teel aan de cursussen door meer dan zes per sonen wordt deelgenomen, zal er dit najaar dus waarschijnlijk eind October gelegen heid zijn voor het afleggen der examens. BAZAR VOOR DE P. VERMEULENSCHOOL. Naar wij vernemen, zal begin November in de gymnastiekzaal van de P. Veraieulen- school een bazar ten bate van de school ge houden worden. POLITIE SCHIETVEREENIGING Gisteravond heeft in de zaal Demmers de prijs uitreiking plaats gehad van den schietwed strijd der Politie Schietvereeniging. Der tra ditie getrouw, droeg deze prijsuitreiking een feestelijk karakter. Voordat de uitreiking plaats had richtte de voorzitter der vereeni- ging, de heer E Tuinstra, zich tot de aanwe zigen. Hij had eerst niet gedacht dat de ver- eeniging dit jaar een wedstrijd had kunnen houden aangezien door den aankoop van gron den van Rooswijk door het Hoogovenbedrijf de vereeniging zonder schietbaan dreigde te komen. Door onvermoeid werken van het be stuur mocht het gelukken voor dit doel een fender terrein te vinden, waardoor het moge- was geworden, weer een wedstrijd te or- j ganiseeren. vervolgens gaf spreker een kort overzicht over het afgeloopen jaar van de lotgevallen der vereeniging, alsmede een kort verslag van den genouaen schietwedstrijd. De zilveren wissel beker, die beschikbaar gesteld is voor het hoogst aantal behaalde punten, is dit jaar in het bezit gekomen van majoor S. Boerema van de Rijksveldwacht. De wisselbeker, beschikbaar gesteld voor de donateurs der vereeniging, is gewonnen door den heer J. M. Heijkoop. Deze heeft hierdoor voor de tweede maal beslag op den beker ge legd. Een extra prijs, beschikbaar gesteld dooi den Commissaris van politie, den heer D. de Ridder, voor het hoogst aantal achten, is be haald door majoor H. Oost Indie. Na de prijsuitreiking had het optreden plaats van de humoristen Liefting en Kruys uit Castricum, die door hun optreden het gezel schap uitstekend wisten te vermaken. Tus- schen de door hen gegeven nummers zorgde de Jack Funny Dance Band uit Haarlem voor dansmuziek. Het spreekt vanzelf dat door een en ander spoedig een gezellige stemming in de zaal heerschte en de aanwezigen zich niet behoef den te vervelen. j Op Hoop van Zegen Het werk nog weinig gevorderd. Barend (Jan van flees) aan boord van den logger. Ja, eindelijk. De auto's van Cinetone, het eerste Nederlandsche filmbedrijf, belast met het verfilmen van Op Hoop van Zegen, rijden door IJmuiden. Nu wordt het ernst. De logger wordt uit de Haringhaven gehaald, vernamen we. En om half elf zien we hem aan den steiger van de Semaphore liggen. Het is knap weer, een beetje winderig, een beetje frisch maar het zonnetje schijnt. Dan zal er ook wel gefilmd worden, zoo dachten we. De logger is present, de „bemanning" even eens. Maar waar blijft Cinetone, waar blijven de aitisten? Om een uur of elf komen ze eindelijk aan, de werkauto s' van Hèt filmbedrijf en eenige luxe-auto's met regisseurs, cameramen, foto grafen en Verder allen en alles wat noodig is om opnamen te maken. Een microfoon wordt beneden aan den dijk geplaatst, met de pooten zoo ongeveer in het water. Een helper staat er bij met een soort schild, vermoedelijk om 'het geluid goed op te vangen. De man staat eveneens met z'n-.voeten in het water. Tal van andere geheimzinnige instrumenten wor den nog hier en daar neergeplant, kabels wor den uitgelegd en het spel kan beginnen. Maar het spel begon niet. Waarom niet? Dat zijn nu eenmaal van die raadselen, waar een leek niet bij kan. De heer Benno loopt zenuwachtig heen en weer, geeft hier en daar een bevel, onderhoudt zich met de operateurs, er is een druk heen- en weergeloop, maar er gebeurt niets. Eindelijk komt Jan van Hees den steiger op. Hij is Barend. Een knalrood baaitje maakt hemtot een echten Scheve- ninger. Hij zal stil op den logger gaan en een kijkje onderin nemen waar hij dan ziet, dat de logger niets meer dan een wrak is. Barend loopt den steiger op. De logger is ontruimd. Probe Er wordt gedraaid Dan wordt er weer gewacht want de andere artisten moeten nog komen. En ze komen maar niet. Eindelijk tegen twaalf uur komt er een auto bus vol Scheveningers en Scheveningerinnen alsmede een paar Rijksveldwachters, die als ze niet geschminkt waren, ongetwijfeld een klein oproert je of een straatrelletje gedempt en be slecht zouden kunnen hebben. Maar nog gebeurt er niets. Het gaat regenen, de Scheveningers en de veldwachters trekken zich weer in hun auto bus terug. Regen en schmink verdragen elkaar nu eenmaal niet goed. Er is een algemeene pauze. Er komen krente- broodjes, een pot koffie en de nieuwsgierige kijkers trekken af. Want het gaat harder rege nen. Het beste deel van den dag is al weer voorbij Zoo is ook deze dag een slechte dag voor de Op Hoop van Zegen geweest. Wel is er 's mid dags nog een enkele episode verfilmd, o.a. het aan boord van den logger brengen van Barend door de rijksveldwacht, maar daarbij is het gebleven. De logger is niet uitgevaren, de Scheveninger vrouwtjes hebben niet gezwaaid en zoo wachten we maar weer op een nieuwen helderen dag. Die natuurlijk steeds zeldzamer wordt. NAT. CHRIST. GEII. ONTH. VEREENIGING In het vereenigingsgebouw Mahustraaat heeft gisteravond een fiimvertooning plaats gehad, georganiseerd door de Nat. Chr. Geh. onth. Vereen. Er v/as veel belangstelling, zoo dat de avond ongetwijfeld aan het doel be antwoord heeft Nadat een kort bijprogramma vertoond was, werd als hoofdnummer op het doek gebracht een schets uit het Amsterdamsche volksleven, getiteld: „Herwonnen Geluk'. Deze film ver tolkt op duidelijke wijze het leven in de Jor- daan met zijn echten volkshumor en saam- hoorigheid, eigen aan den Jordaner. Dit komt duidelijk naar voren als Thijs de vischvenier door zijn drinken niet alleen vrouw en kind honger laat lijden, maar ze bovendien er gerlijk mishandelt, Want de buren bemoeien zich er mee en nu is Thijs lang niet gelukkig. Als de vrouw van Thijs door al het leed, door haar man haar aangedaan ziek wordt, leven de buren met haar mee, maar als dan later Thijs tot inkeer komt zijn het weer dezelfde buren die Thijs helpen in zijn goede voorne mens en hem in alles de behulpzame hand bieden. De vreugde stijgt ten top als Ant her steld het ziekenhuis verlaat en Thijs zijn vrouw belooft, een nieuw en beter leven te beginnen. Was het ,een film van ernst, de echte volkshumor die er in voorkwam deed menigeen een glimlach op het gelaat plooien. Zoodat wij kunnen zeggen, het was een film van „e enlach en een traan". In de pauze hield de heer Van Veen agent der N. C. G. O. V. een propaganda- toespraak die tot gevolg had dat een vijftal personen zich bij de N. C. G. O. V. aansloten Voorts deelde de heer Van Veen mede, dat binnenkort door de N. C. G. O. V. hier ter plaatse een begin zal worden gemaakt met het jeugdwerk. Aan deze vergadering is nog een kinderbij eenkomst vooraf gegaan, die ook door een groot aantal kinderen bezocht is geworden. De N. C. G. O. V. kan door deze bijeenkomsten op een goéd geslaagde propaganda terugzien. WEER VEEL TE WEINIG VISCH, Er waren gister slechts vier trawlers aan den afslag, met het gevolg, diat er veel te wei nig visch was. Verschillende vischsoorten wa ren zeer schaarsch, met het gevolg, dat hier voor hooge prijzen betaald moesten worden. Het zal wel uitkomen, wat „Pieterman" in zijn laatste Visscherij Snufje voorspelde: als er niet spoedig een flink aantal booten in de vaart gaat, krijgen we een groot tekort aan visch. Er dient nog opgemerkt te worden, dat onder de aangevoerde visch weer veel makreel was, waaraan de binnenlandsohe han delaars niet veel hebben. DAMCLUB IJMUIDEN De competitie begint. A.s. Donderdagavond speelt D. C. IJ. I haar eersten competitie-wedstrijd voor de hoofd klasse en wel tegen Gezellig Samenzijn H te Amsterdam. D. C. IJ. komt uit met de vol gende spelers: B. Dukel, A. Ligthart, Leyte, C. Suyk, Diederiks, J. Kramer, H. Schaap, F. Bas- stra, J. Smit, A. Kraai, Reserves zijn G. Post- ma, C. Bais en P. v. d. Velde. Het internationale damtournooi Het bestuur heeft thans van het hoofdbe stuur van den Ned. Dambond de officieele toe stemming gekregen tot het organiseeren van het internationale damtournooi. Het bestuur, dat bij de opening aanwezig zal zijn, heeft voor dit tournooi een eersten prijs beschik baar gesteld. De onderlinge competitie. De onderlinge competitie werd Dinsdag avond voortgezet, De uitslag was als volgt: De Jong—T. Postma %-0, C. Suyk—P. v. d. Velde 20, OttDe Beurs 20, Schaap- Kraai 20, De BoerP. Postma 20, Van der GaagKlinge 20, F. DukelEngelhart 20, VrijhofPost 11, De Wildev. d. Heyd-e 02 Meijerv. Stralen 2—0, Laros—Visser 21, Smit:H. Buis 20, A. SchagerOutenaar 02. Broekv, d. Sluis 11. De afvalwedstrijd leverde de volgende uit slagen op: C. BaisC. Buis 11, Koetsier. G. Postma 02, RasSchouten 02, Visser Souvereiïi 0—2. De Zeevisscherij in Augustus 1934 Het spel gaat (bijna) beginnen. Bijna 12 millioen K.G. aangevoerd. De Afdeéling Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken deelt het vol gende mede omtrent de zeevisscherij in de maand Augustus 1934, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Augustus 1933. Aan de zeevisscherij namen 567 (512) Ne derlandsche vaartuigen deel. Door Nederland sche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 11.836.332 kg. 9.244.421 kg) visch, met een waarde van f 1.549.295 (f 1.242.923). In totaal waren 65 (50) stoomtrawlers in be drijf. Te IJmuiden brachten de stoomtrawlers in 140 (115) reizen 2.090.300 kg (1.743.450 kg) Noordzeevisch aan, waarvoor f 293.742 (f 234.115) werd besomd of. gemiddeld per reisdag 1736 kg. 1841 kg) en f 244 (f 247). Bovendien brachten 6 (3) haringstoomtraw lers in 12 (5) reizen 305.775 kg (162.855 kg) visch, in hoofdzaak haring, aan, waarvoor f 33.083 (f 18.942) werd besomd, en vischten 4 (2) stoomtrawlers in de Iersche Zee en het Engelsche Kanaal, die in 4 (2) reizen voor 39.080 kg (23.810 kg) visch f 13.055 (f 5.536) besomden. Te Zoutkamp nam 1 (1) sleepboottrawler aan de trawlvisscherij deel. In 7 (4) reizen bracht dit vaartuig 25.070 kg (17.425 kg) Noord zeevisch aan ter waarde van f 2070 (f 2550) Een groot deel der vangst bestond uit puf. 3 (3) motortrawlers maakten 4 (8) Noord zeereizen en besomden voor 49.450 kg (128.000 kg) visch f 7215 (f 18.503) of gemiddeld per reisdag 1124 kg (2099 kg) en f 164 (f 303). Voorts vischten 2 motortrawlers met den haringtrawl en besomden in 4 reizen voor 112.250 kg visch, in hoofdzaak haring, f 11.150, terwijl één motortrawler één reis maakte naar de Iersche Zee en het Engelsche Kanaal, waar van de aanvoer 4670 kg visch bedroeg met een besomming van f 1713. Van de motorloggers namen 46 (45) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 154 (124) Noordzeereizen werd 234.385 kg (216.625 kg) visch aangebracht ter waarde van f 76.346 (f 76.029) of gemiddeld per reisdag 243 (225 kg) en f 79 (f 79). 7 (7) motorkotters maakten 43 (40) reizen en voerden 24.180 kg (24.709 kg) Noordzeevisch aan ter waarde van f 6822 (f 7154) of gemid deld per reis 562 kg (618 kg) en f 159 (f 179). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland sche Noordzeekust namen 185 (166) motor vaartuigen, waaronder ook enkele kotters en 24 (17) halfgedekte en open zeilvaartuigen deel. De motorkustvisschers maakten 1630 (1460) reizen en brachten 379.155 kg (328.322 kg) Noordzeevisch aan, ter waarde van f 98.775 (f 87.692) of gemiddeld per reis 233 kg (225 kg) en f 61 (f 60). Een énkele maal kwam te IJmuiden een Duitsche haringstoomtrawler aan de markt, die voor 43.320 kg visch', in hoofdzaak haring, f 4452 besomde, terwijl door een Belgische motorkotter 625 kg Noordzeevisch hier te lande werd aangevoerd ter waarde van f 182. Voor zoover bekend vischten 17 (21) Neder landsche motorvaartuigen met de zeevisch- zegen. In 77 (73) reizen brachten deze vaar tuigen 96.065 kg (89.942 kg) Noordzeevisch aan, ter waarde van f 19.730 (f 17.966) of ge middeld per reis 1248 kg (1232 kg) en f 256 (f 246). Door 25 Deensche motorkotters, die met de ze'evischzegen hadden gevischt, werd in 48 reizen te IJmuiden 151.920 kg Noordzeevisch aangevoerd ter waarde van f 26.678. Voor de drijfnetvisscherij op haring waren aan het einde van de maand 43 (38) stoom- logger en 183 (169) motorloggers jn bedrijf. Hierbij zijn in de getallen voor 1934 één stoom- logger en 4 motorloggers van de vroegere Pool- sche maatschappij te Vlaardingen inbegrepen. Van de Poolsche maatschappij te Schevenin- gen waren voorts 15 motorloggers voor de ha- ringvisscherij in bedrijf. De Nederlandsche haringschepen (waaronder voor Augustus j.l. opgenomen de schepen van de vroegere Poolsche maatschappij te Vlaar dingen) brachten in 33 (21) reizen der stoom- loggers en 153 (125) reizen der motorloggers 80.803 (55.383) kantjes of 7.676.285 kg (5.261.385 kg) pekel- en steurharing aan ter waarde van f 888.076 (f 636.821). De aanvoer van de Pool sche schepen bedroeg 6247 (7256) kantjes pekel- en steurharing. De gemiddelde waarde per kantje werd berekend op f 10.95 (f 11.40). De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom- en motorloggers bedroeg respectievelijk 1305 kg (951 kg) en 1210 (986 kg') en de ge middelde waarde hiervan was f 159 (f 120) en f 139 (f 117). PROPAGANDAVERGADERING „IJMUIDEN'S BLOEI". In samenwerking met de Middenstands- Centrale belegde de vereeniging IJmuiden's Bloei Woensdagavond een propaganda-verga- dering, die slechts matig bezocht was. De aan wezigen bestonden voornamelijk uit bestuurs leden van bij de Middenstands-Centrale aan gesloten vereenigingen. Burgemeester Ram- bonnet gaf door zijn tegenwoordigheid bewijs van belangstelling in het streven der organi- seerende vereeniging, propaganda te maken voor de samenwerking der verschillende orga nisaties ter bevordering van het vreemdelin genverkeer. Nadat Concordia den avond met een op- wekkenden marsch had geopend richtte de heer W. A. Dolleman, voorzitter van IJmui den's Bloei een woord van welkom, in het bij zonder tot den eere-voorzitter, burgemeester Rambonnet, verder tot de afgevaardigden der vereenigingen, leden van Concordia enz. Het bestuur van IJmuiden's Bloei, wetende, dat het thans geen tijd van feestvieren is, heeft gemeend aldus spreker, iets te moeten doen vooral ook omdat de vereeniging thans 10 jaar bestaat en heeft daarom dezen propaganda- avond belegd. Spreker wees er op wat door IJmuiden's Bloei in haar 10-jarig bestaan voor het belang van IJmuiden is gedaan. Hij prees vooral het werk van den secretaris- penningmeester, den heer B. G. Schuitema ker. Als er gewerkt is, in die jaren, dan is dit gedaan door den heer Schuitemaker en als IJmuidens Bloei een eercteeken bezat, zou spr. dit gaarne aan den heer Schuitemaker hebben willen uitreiken. IJmuiden's Bloei hoopt met deze vergade ring een goed inzicht te geven van hetgeen gedaan is in het belang van IJmuiden en- hoopt tevens dat deze vergadering mag leiden tot het winnen van vele nieuwe leden. De heer W. P. F. van Deventer, directeur der Alg, Ned. Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te 's-Gravenhage, die zou spreken overhet onderwerp „De voordeelen van het Vreemdelingenverkeer en het nut van concen tratie" sloot zich in de eerste plaats aan bij de woorden van hulde door den heer Dolle man tot den heer Schuitemaker gesproken. Met het oog op de uitgebreidheid van de stof en den beperkten tijd zal- spreker slechts kort kunnen zijn. Er is echter gelegenheid tot het stellen van vragen. Spreker gaf allereerst een overzicht van de geschiedenis van het vreemdelingenverkeer. Het reizen in de oudheid geschiedde voor namelijk uit de zucht om gewin, dus uit een handelsoogmerk.. Een uitzondering hierop maakten de kruistochten. Door de technische volmaking van de verkeersmiddelen ontstond het tourisme, het reizen voor genoegen. In de eerste plaats hebben de stoombooten hier aan den eersten stoot gegeven. Het vliegtuig' opent als het ware onbegrensde mogelijk heden. Het reizen is geworden een maatschap pelijk verschijnsel van de allerlaatste orde. De taak van hen, die het vreemdelingen verkeer willen bevorderen, moeten zoowel den. zakenman als den toerist voldoen. Wie hebben belang bij het vreemdelingen verkeer? In de eerste plaats het geheele land Zwitserland en Italië trekken een groot deel hunner inkomsten uit het vreemdelingenver keer. In ons land is dit, met uitzondering van onze badplaatsen, anders. Er zijn niet veel bedrijven In den lande, die niet profiteeren van het vreemdelingenver keer. De vermeerdering van het vreemdelin genverkeer is identiek met het vermeerderen der nationale ..welvaart. De propaganda voor het vreemdelingenver keer is hoe langer hoe meer een bedrijf ge- worden. Het is noodig, dat een vereeniging voor vreemdelingenverkeer samenwerkt met alle organisaties, die het belang van den middenstand bevorderen en dat zijr den steun geniet van de overheid. Het Is een feit, dat vele middenstanders zich niet aansluiten om het motief, dat de vereeniging zoo weinig voor hen doet. Maar dit komt juist omdat zij de vereeniging hun steun onthouden, waardoor zulk een vereeni ging niet de middelen heeft om iets te doen. Spreker wees daarna aan, op welke wijze op z'n voordeeligst propaganda gevoerd kan worden. Door concentratie van alle vereeni gingen kan men heel veel doen. Voor IJmui den en omgeving, met de fabrieken, parken enz. is nog wel het een en ander te doen. De gezellige causerie van den heer Van Deventer oogstte een dankbaar applaus. Concordia speelde eerst nog een aardig nummer en ten slotte volgde een korte ge- dachtenwissellng met den inleider. De heer Schuitemaker dankte voor de tot hem ge sproken woorden. Een der'aanwezigen achtte het gewenscht, dat de heer Van Deventer zijn rede in het Binnenhof gaat houden, want de regeering werkt in alles tegen; vooral door de goedkoope Duitsche marken trekt alles naar Duitschland. De heer Van Deventer wees er op, dat de Algem. vereeniging in Berlijn reeds pogingen in het werk heeft gesteld om verbetering te krijgen en ook bij de Nederlandsche regeering maar zonder succes. Men gveft elkaar de schuld. Men wil thans ook ten opzichte van het vreemdelingenverkeer trachten tot een systeem van clearing te komen. Concordia verkreeg nogmaals het woord, waarna de heer Dolleman een woord van dank richtte tot den heer Van Deventer en den heer Vlessing met zijn orkest. Concordia bracht hij vooral hulde voor het derde nummer. PERSONALIA. Door B. en W. is benoemd tot opzichter voor de -Plantsoenen de heer C. Molenaar, thans voorman bij de plantsoenen. VEREENIGING „RIJPERE JEUGD" De Vereeniging Rijpere Jeugd, besloot op haar laatste vergadering, dat de cursussen, hoewel niet zoo vol bezet als zij wel gaarne had gezien, toch de volgende week zullen beginnen. Er bestaat nog gelegenheid zich op te geven op de cursusavonden, die voor- loopig als volgt zijn vastgesteld: Maandagavond 79 figuurzagen. Dinsdagavond 7—9 scheepjesbouwen. Woensdagmiddag 35 timmeren. Woensdagavond 810 meisjes raffia- en weefwerk. Donderdagavond 79 teek-enen. De materialen worden door de vereeniging verschaft tenzij de leerlingen er prijs op stellen, iets voor eigen rekening te maken. Het cursusgeld is zoo laag mogelijk gesteld. TOESCHOUWERS BEHOOREN BUITEN DE LIJN Na afloop van den Zondag gespeelden wedstrijd V.S.V.—H.F.C. liep, zooals ge- woonljk een groot aantal toeschouwers heb speelveld op om des te eerder bij den uit gang te komen. Om hieraan voorgoed een einde te maken, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een der heet gebakerden. Men zij dus gewaarschuwd en blve dus, ook bij Stormvogels buiten de afrastering rondom het speelveld.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1