I I Centenrekening. Bekende Beverwijkers. V orstenmoord. De misdaad van een gekken Kroaat heeft «en nieuwen schok veroorzaakt in Europa en den koning-en-dictator lees: absolute mo narch van Joego-Slavië, tegelijk met den Franschen minister van Buitenlandsche Za ken Louis Barthou, het leven gekost. Dit is geschied op het oogenblik waarop beiden in ternationale toenadering trachtten te bewer ken, waarop de Fransch-Italiaansche verhou ding hersteld scheen te zullen worden en er zelfs vage hoop bestond voor betere betrekkin gen tusschen Italië en Joego-Slavië Van dit alles zou het arme Oostenrijk de voordee- len hebben geoogst in verzekerde rust en vei ligheid- Het schijnt nu weer allemaal op de lange baan te worden geschoven. Het individu Kalemen, zal dit niet beoogd hebben. Welke zijn motieven geweest zijn zal wellicht nooit blijken, nu hij zelf onmiddellijk na zijn daad is bezweken hetzij door den sabelhouw van een generaal, hetzij door toe doen van de woedende menigte die zich op hem wierp. Misschien had hij een persoon lijken wrok tegen den koning, misschien had de politiek hem uit zijn evenwicht geslagen. Volgens het laatste 'bericht zou hij tot de van ouds bekende Macedonische comitadji behoord hebben. In elk geval moet de man als een razende om zich heen geschoten hebben. Het schijnt niet aannemelijk dat hij anderen dan den koning heeft willen dooden; vermoe delijk is hij door blijven schieten in zijn wilde angst. En dat hebben dan nog minister Barthou, een vrouw uit het publiek en een politieagent met hun leven bekocht terwijl de Joego-Slavische hofmaarschalk, de Fransche generaal Georges en de Fransche admiraal Berthelot de aanvankelijk gemelde dood van dit drietal is vanmorgen weer tegen gesproken ernstig gewond zijn. Aan moorden op staatshoofden beginnen wij weer steeds meer gewend te raken. Zij be hoo ien tot de meest geruchtmakende symptomen van de regelmatig achteruiibsukkelende Euro- peesche beschaving. Nog geen anderhalf jaar geleden werd de president der Fransche repu bliek Doumer te Parijs vermoord, nog geen drie maanden geleden de Bondskanselier van Oostenrijk, dr. Dollfuss te Weehen. De moord op Doumer is altijd een raadsel ge bleven omdat de president der rupubliek wel haar eerste representant maar niet haar daadwerkelijke leider is. De moorden op Doll fuss en koning Alexander daarentegen golden twee dictators, absolute heerschers in hun land, en het tweede geval moet evenals het eerste direct uitvloeisel van politieken haat, tot waanzin opgezweept zijn. Er blijkt wel uit hoe onzeker het bestaan is van régimes, die afhankelijk zijn van het broze leven van één enkelen mensch. In het geval van Dollfuss heeft zijn vriend Schuschnigg hem op kunnen volgen, en tot dusver stand kunnen houden dank zij buiten landsche bescherming. De opvolging van ko ning Alexander ziet er veel twijfelachtiger uit. Zijn oudste zoon, de nieuwe koning Peter II, is een elfjarig kind. Alles hangt af van de leidende figuur in den te benoemen règent- schapsraad, en het is niet bekend dat Joego- Slavië een man zou bezitten van voldoende kaliber om deze erfenis te aanvaarden. Langen tijd heeft Alexander getracht, den parlementairen regeeringsvorm over zijn drie vereende Balkanstammen Serven, Kroaten en Slovenen te handhaven. Toen het in 1929 hopeloos werd zette hij de grondwet op zij en proclameerde zichzelf tot dictator. Wel werd later een nieuwe grondwet vast gesteld, maar de dictatuur bleef in wezen be staan. Zal men haar vervangen door een nieu we parlementaire ontwikkeling, zal daar iets van terecht komen, met de immer-in-eonflict- verkeerende Serven en Kroaten, en zullen die geen gebruik maken van den dood des ko- riings om een nieuwen strijd te ontketenen? Dat het kabinet te Belgrado in benauwdheid zit blijkt wel duidelijk uit het censureer en van de pers, het sluiten van de Hongaarsche grens en de vaagheid van de berichten uit de Joego slavische hoofdstad. De vraag is maar tot welke misères de misdaad van Marseille in dit Balkanland zal leiden. Louis Barthou, vroeger reeds ettelijke ma len minister in Frankrijk, keerde na de schiet partij van Februari 1.1. op 72-jarigen leeftijd op een bewindspost terug. Acht maanden lang heeft hij nog een belangrijke rol vervuld in de Europeesche politiek door zijn streven naar nieuwe allianties. Hij was een man van merk waardige activiteit voor zijn hoogen leeftijd. Overigens was hij volstrekt geen fijn diplo maat, en zijn scherpe tong bracht hem her haaldelijk in moeilijkheden, terwijl zijn posi tie in het kabinet-Doumergue al zeer ver zwakt was. De wijze waarop de daad gepleegd werd herinnert op bittere en onaangename wijze aan het grove melodrama van vroeger tijden. Evenals in het geval-Dollfuss krijgt enen voorts weer dien indruk dat de genomen voor zorgsmaatregelen verre van voldoende waren. Het kan dan ook niet verbazen dat de minis ter van Binnenlandsche Zaken Albert Sarraut, daarvoor verantwoordelijk, zijn aftreden heeft aangekondigd- Er bestond blijkbaar vrees voor een aanslag: dus schijnt het pure roekeloosheid, de auto des konings in een kruip-gangetje van 8 K.M. te laten rijden, met een zoo antiek „escorte" ernaast als een kolonel op een paard. Of schoon het in de practijk onmogelijk is om eenig staatshoofd onder alle omstandigheden voor een aanslag te vrijwaren zou men hier moeten concludeeren dat de beveilingsmaat- regelen wel niet in de verte gelijken tred heb ben gehouden met de technische verbetering van het zoo rijk gesorteerde moordtuig, dat modern Europa in zoo matelooze hoeveelheden bézit. Het is wel zeer kras dat de dader een hcele serie schoten uit het modernste type revolver kon afvuren eer eindelijk een sabelhouw hem onschadelijk maakte. De algemeene uitwerking van deze mis daad in Europa zal ongetwijfeld ongunstig zijn. Het ondermijnde vertrouwen reageert snel. Dat bleek ook na de gebeurtenissen van 30 Juni in Duitschland ëri na den moord op Dollfuss in Juli. Het zijn allemaal ellendige, ontwrichtende gebeurtenissen. R. P. BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. HET BOONENSEIZOEN TEN EINDE. Het verloop van den handel bracht in de afgeloopen week weinig verbetering in den gang van zaken dan voor de meeste produc ten het prijspeil zoo ongeveer dezelfde over eenkomst vertoonde. Ook de stemming al kunnen wij niet altijd van lusteloosheid spa-e ken, vertoonde toch meermalen maar een ma tige opgewektheid. Wat de aanvoren betreft hierin begint in de verscheidenheid zoo Lang zamerhand wel verandering te komen daal de zomerproducten eindelijk hun plaats moe ten inruimen en voor zoover nog aanwezig het aanbod van weinig beteekenis meer is Doppers en peulvruchten waren nog van de partij, doch zijn thans zoo goed als verdwe nen en voor de fruit werd het aanbod van aardbeien en meloenen belangrijk minder. Van de boonen aanvoer was alleen de soort dubb. boonen nog van beteekenis. de andere soor ten daarentegen leggen weinig gewicht meer in de schaal. De prijzen voor dikke boonen varieerden wegens zeer uiteenloopenjdeï kwaliteit van 414 ct. per K.G. Met de snijboonen uit de natuur was het eveneens hetzelfde wat de prijzen betreft ook deze wisselden eveneens van 414 ct. per K.G. Kassniiboonen schom melden naar soort van 18—23 ct. per K.G Van de pronkboonen kwamen nog cnooie par tijen vooa* doch veel vraag schijnt hier voor niet meer te wezen, de prijzen liepen zoo p.m. van 34 1/2 ct. per K.G. Van de spercieboonen kwam soms nog een enkel partijtje „tros" aan den prijs van 1517 ct., overigens stonden de meeste soorten op zeer laag peil.. Voor sla was de laatste dagen weinig belang stelling en het waren maar uitzonderingen als een enkel partijtje nog aan een behoorlijk prijsje konden komen. De noteeringen waren in de meeste gevallen zeer laag, wisselden van 1540 ct. per kist. Spinazie kon zich ook de afgeloopen week nog niet herstellen en moest voor zoover ver kocht zich met 'n lagen prijs tevreden stellen terwijl ook nu weer zeer veel onverkocht bleef, Postelein werd geregeld verhandeld voor prijzen van pl.m. 20—28 ct. per kist wat zeker voor dezen tijd al een zeer lagen prijs kan ge noemd worden, Bospeen met ruime aanvoer, bracht het niaar soort zoo ongeveer van 58 ct. Partijen die hier beneden gingen vertoonden soms gebre ken die in de noteering tot uiting kwamen. Bloemkool was nog al wisselend en schom melden meermalen voor eerste soort van 812 ct., terwijl tweede soort van 2 1/27 ct. werd betaald. Een enkel partijtje spruiten wat zoo nu en dan wordt aangeboden ging naar soort voor prijzen van 510 ct. per K.G. van de hand. Voor ovea-ige koolsoorten was de handel deze week niet erg gunstig gestemd ook de groene waren laag in prijs. De z.g.n. Chi-n. kool waarvan steeds partijtjes werden aangeboden wisselden naar soort zoo ongeveer van 26 ct. per stuk. Prei van goede kwaliteit kon geregeld be hoorlijke prijzen handhaven, wisselend van 512 ct, per bo-s. Knollen liepen een weinig terug en het was.maar een enkel partijtje wat deze week tot 5 ct. per stuk kon komen. SPELDJESVERKOOP. B. en W. hebben aan de Graal en aan de K.J.C. toestemming verleend tot het houden van een speldjesdag ten bate van het R.K, Jeugdwerk op Zondag 14 Oct. a.s. De verkoop van speldjes zal uitsluitend aan de uitgangen van de beide R.K. kerken ge schieden. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 10 Oct. 1934. Breekpeen per kist 6080 cent. Spinazie per kist 16—28 cent. Sla per kist 2040 cent. Postelein per kist 1928 cent. Andijvie1 per kist 1440 cent. Wortelen per bos 57 1/2 cent. Raap^ elen per bos 12 cent. Radijs per bos 12 cent. Pieterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 34 cent. Prei per bos 512 cent. Bloemkool I per stuk 810 cent. Bloemkool II per stuk 2 1/24 cent. Tomaten per K.G. 27 cent. Uien per K.G. 23 cent. Aardbeien per doosje 2025 cent. Komkommers per stuk 16 cent. Druiven per K.G. 2229 cent. Kassnijboonen per K.G. 18—23 cent. Pronkboonen per K.G. 35 cent. Groentjes per K.G. 14 cent. Snijboonen per K.G. 514 cent. Dikke boonen per K.G. 414 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 1215 cent. Sperc.b. m. dr. per K.G. 810 cent. Trosboonen per K.G. 1317 cent. Roode kool per stuk 45 cent. Spruiten per K.G. 59 cent. Groene kool per stuk 24 cent. Stoofappelen per K.G. 610 cent. Stoofperen per K.G. 510 cent. Meloenen per stuk 410 cent. Knollen per stuk 25 cent. Chin, kool per stuk 26 cent. (De gemeenteraad van Wijdene heeft de gemeenterekening ter nieuwe vaststelling van Gedepu teerde Staten terugontvangen, daar men twee halve centen had meegeteld) Daar krijgt de vroede gemeenteraad, Van 't Hollandsche dorpje Wijdenes, Zooals het wel meer met kleintjes gaat, Een wijze en een nuttige les. Een halve cent plus een halve cent, Dat is niet een cent, zooals u dacht Door d' overheid, dat is welbekend, Wordt iedere halve cent veracht. Het halve centje zijn wij ontgroeid, Die waarde is van te -klein model. Al is het als munt niet uitgeroeid, 't Is boekhoudkundig niet -meer in tel. Nu moet de rekening nieuw gemaakt, En weer vergaderend vastgesteld, Twee halve centen, met recht gewraakt, Aanvaarden de Statenvoor geen geld. En dankbaar voelen wij allen weer, Dat Burea-ucratius steeds nog leeft, En, kost die rompslomp beduidend meer, Dat 's iets waarom hij geen halfje geeft. P. GASUS. BEVERWIJK—Q.S.C. „Beverwijk" ontmoet a.s. Zondag op haar terrein aan den St. Aagtendijk Q.S.C. met on derstaand elftal: Doel: P. Adrichem. Achter: W. Zoutman en J. Kuyer. Midden; J. Hoogewerf, P. van Amersfoort en W. Kuyer. Vóór: J. Koelman. Th. Kuyer, A. Markx, J, Maenhout en S. Teeling. „MY DANCING LADY" IN HET KENNEMER THEATER. In het nieuwe programma van het Kenne- mer Theater wordt vanaf Vrijdag als eerste hoofdnummer-, vertoond de Metro-Gol-dwyn Mayer schlager „The Dancing Lady" met Joan Crawford en Clark Gable in de hoofdrollen Deze film bevat ook enkel zeer goede songs. Al-s tweede hoofdnummer draait de soldaten- klucht „De Luchtdoop" met de Fransche ko mieken Noël Noël en Fernandel in de hoofd rollen. BRANDSTOFFEN VOOR DE GEMEENTE. Ten raadhuize werd een aanbesteding ge houden voor de levering van brandstoffen gedurende het jaar 1935 ten behoeve van de verwarming der genreentegebouwen. Laagste inschrijfster was de N.V. Brand- stoffenhandel v.h. H. van Doorn en Cie, met korte turven f 1 en zachte turven a f 1,40 per 100 stuks; anthraci-et f 1,40 20/30 per H.L. en anthraciet 50/80 a f 17,20 per 1000 K.G. Aan deze firma is de leverantie opgedragen. SCHIETVEREENIGING „WESTERHOUT". De politie-sbhietvereenigin'g „Westerhout' heeft Woensdag op haar baan de jaarlijksche onderlinge schietwedstrijden gehouden. Als gewoonlijk hebben de politiemannen met groo- te animo aan deze jaarlijksche onderlinge wedstrijden deelgenomen. Ook de donateurs hebben hun schutterstalenten getoond en ook voor hen waren fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Burgemeester H. J. J. Scholtens heeft de wedstrijden geopend en het eerste schot van zijn serie was een 9, zoodat de inzet van de wedstrijden niet ongunstig was. De burge meester wist in zijn zes schoten 30 punten te verzamelen. Des avonds werden in het Kennemer Hotel de prijzen uitgereikt, waarmede tevens >de ge bruikelijke feestavond gepaard ging. Voor zoo ver de dienst dat toeliet waren de politieman nen en de jachtopzieners met hun dames aan wezig, om van een welverdiende ontspanning te genieten. De voorzitter van de schietvereeniging .Westerhout" verwelkomde allen en dankte in de eerste plaats burgemeester Scholtens, die zoo bereidwillig was geweest om op dezen- wedstrijddag het vuur te openen. Spr. memoreerde dezen welgeslaagden wed strijd 'er 'daarbij op wijzende, dat liet punten- aantal afweek bij vorige wedstrijden, omdat op een andere, dan de gebruikelijke schijf ge- schoten was. In het bijzonder richtte de voor zitter woorden van dank tot den penning meester, den heer W. J. den Otter, die de fi nanciën op zoodanige wijze beheerd had, dat het bestuur in de gelegenheid was een -mooie collectie prijzen aan te koopen. Een beker was dit jaar niet beschikbaar ge steld, maar in de eerstvolgende vergadering zal een voorstel aan de orde komen, om van de vereeniging een beker als wisselprijs be schikbaar te stellen. Zoowel de leden als de donateurs werden daarna in de gelegenheid gesteld in de volg orde van het aantal behaalde punten een keuze te doen uit de beschikbare prijzen. De voornaamste prijswinnaars waren de heeren: 1 J. van Dieren 52 punten; C. G. v. d, Oolk 49 p.; 3 P. Benning. 49 p.; 4 C. Kulk 48 p.; 5 ITugtenburg 4-8 p.: 6 Vriesman. 47 p.; 7 Jongman 47 p.: 8 Jansen 47 p.; 9 Wesseling 46 p.; Keutson 45 p. Twee politiemannen, die onder streng in cognito aan de wedstriiden deelnamen moesten loten om den poedelprijs. De uitslag van den wedstrijd voor de dona teurs was: 1 Rijke 47 p.: 2 Kochx, 44 p.; 3 Hersarden 42 p.; 4 van Diike 41 p.: 5 van Uriel 35 p.: 6 Bei infante 33 t).: 7 Mr. H. J. J. ■Scholtens, 30 p.: 8 Tbedi"£a 26 p.; 9 Houtwip per 20 p.: 10 Uittenbi'oek 14 p. Het sezelschap bleef vervolgens nog eenisp :ren bijeen, waarbij de Haarlemsche humo rist Henk Smal op uitstekende wnze voor de geanimeerde stemming zorgde. Hij oogstte veel succes met zijn liedjes en wi-st bovendien op vlotte wiize, de da-mes en heeren op pret tige wijze bezig te houden. Roomer's Band zorgde voor vroolii-ke muziek en droeg daarmede in groote mate bij aan het welslagen van dezen feestelijken avond. En zoo slaagde deze avond tot aller genoe gen en zeer zeker tot voldoening van het be- •fuur, dat zich beijverd had om een en ander te organiseeren. FILMAVOND N. V. V. Woensdagavond hield de Beverwijksche Bestuurdersbond in het Kennemer Theater een filmavond waar de propagandafilm van het N. V. V. „Cavalcade" vertoond werd. Voor een uitverkochte zaal heette de heer B. Werneke voorzitter van den Beverwijksche Bestuurdersbond alle aanwezigen hartelijk welkom om in het bij-zonder de spr. van dezen avond de lieer Huibers. Na het journaal en een screensong Toy- land" kregen we gedeelten te zien uit de N. V. V. film „Ariomph". Frappeerend in deze film waren de g-oede close-ups. Hierna nam de spreker, de heer Huibers, het woo-rd. Spr. behandelde het hoofddoel van het N.V.V. nl. om door cultureel-e ontwikkeling de massa op een hooger plan te brengen. Maar naarmate de massa aan den eenen kant o-p een geestelijk hooger peil gebracht werd, ze.tte aan den anderen kant de afbraak haar vernielend werk voort. Op het oogenblik is er veel moedeloosheid en twijfel bij de arbei dende klasse. Spr. wijst op de oorzaken hier van. Het N .V. V. heeft daarom een stap ge daan, die sterk is, maar waarbij het er op aankomt dat iedere man en iedere vrouw de schouders onder dit werk zal zetten, om hel'- tot zijn recht te laten komen. Het N. V. V. heeft 11I. een zestal eischen ge steld, die in Den Haag aangeboden zullen worden als een petitionnement met de noo- dige haiid-teekeningen er bij. Het komt er dus op aan aldus spr. zooveel mogelijk handteeke- ningen op dit request te verzamelen. Spr. rekent er op, dat Beverwijk niet zal achter blijven en met een krachtig woord wekte hij zijn toehoorders op om hieraan mede te wer ken. Na de pauze werd Noel Coward's beroemde film „Cavalcade" vertoond met de bekende filmsterren Diana Wynyand en Clive Brook in de hoofdrollen. Aangezien deze film reeds vroeger uitvoerig in ons blad besproken werd komen wij op den inhoud niet nader terug. Tot besluit van dezen avond werd nog vertoond de film „Ontwaakt". Sleur is de oorzaak datnog vele moeders hun kinderen dagelijks suggereeren dat levertraan lekker is Breek met die sleur nu u weet dat reeds vele dokto ren het smakelijke v1sch- poeder DIOPHA aanbevelen! f0.60,VOLD voorlMND. NEDERL. FABR. IN ALLE APOTH. EN DROG. DIOPHA N.V. IJMUIDEN i- DIOPHA (Adv. Ingez. Med.) Door onze lens gesnapt. Minister-president dr. H. Colijn, minister Van Schaik en minister De Wilde, hebben Woensdagmorgen met de F. 36 een proefvlucht gemaakt. De ministers begeven zich naar het vliegtuig. De lens van de camera van onzen fotograaf snapte nog. juist op tijd een bekende Bever wijksche straatfiguur. In dit geval heeft dit woord een zeer goede beteekenis, want het betrof hier den heer J. Zwaan, voorman bij de gemeentereiniging, die gedurende bijna 36 jaren zijn scepter, die bij hem de gedaante van een bezem had aangenomen, over de Beverwijksche straten en pleinen zwaaide en die juist dezer dagen den gemeentedienst heeft verlaten, om van zijn pensioen te pro fiteered Het onmisbare, gelukkige gesternte van onzen fotograaf leidde hem ojd een goeden dag naar het Villapark, waar de heer Zwaan voor de laatste maal zijn zorgen wijdde aan het toilet van de Dr. Schuitstraat. Hij had er geen besef van, dat het alziend oog van de camera op hem rustte en hij was ver eeuwigd voor hij het besefte. En zoo brengt deze foto onzen lezers nog eens den heer Zwaan in beeld, zooals zij hem trouw iedere week hun straat een groote schoonmaakbeurt zagen geven. Zes-en-^ertig jaren heeft hij onze straten verzorgd en den zin voor orde en netheid bij onze inwoners weten aan te kweeken. Ook hij had zijn aandeel in het maatschappelijk bestel en niemand zal be weren, dat zijn werk niet hoogst nuttig was. Thans is de heer Zwaan uit het voor hem in. alle opzichten „openbare leven" verdwenen. Hij heeft den bezem, die zoovele jaren zijn onafscheidelijke, kameraad wa-s, voor goed- aan den kant gezet. Op het gebied van de ge meentereiniging heeft hij veel zien verande ren en verbeteren: Toen hij kwam, op 1 Januari 1899 maakte hij met nog een collega den geheelen reinigingsdienst uit. De groei der gemeente maakte in latere jaren ook uit breiding van het aantal werklieden nood zakelijk. Maar het duurde toch nog vele jaren, alvorens kon worden gesproken van een be hoorlijk ge organiseerden tak van dienst en nog later van een bedrijf van Openbare Werken, waaronder de gemeentereiniging ressorteert.. Bij het bereiken van den 65-jarigen leef tijd was voor den heer Zwaan het oogenblik van scheiden aangebroken. Zoowel in de ver gadering van Burgemeester en Wethouders als op het bureau van Openbare Werken is bij het afscheid tot uiting gekomen, dat men den arbeid van den heer Zwaan heeft weten te waardeeren. Hij was een man van nauwge zette plichtsbetrachting en van groote hulp vaardigheid, een van die Beverwijksche figu ren, die in de herinnering blijven voort leven. scheepvaart berichten HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam, 9 te Bal boa. Binnendijk, 10 van Baltimore te Rotter dam. Bilderdijk 10 van Antwerpen te Rotter dam. HALCYONLIJN. Stad Amsterdam, 9 van Lulea n. Rotter dam-'Vlaardingen Vredenburg 9 van Rotterdam te Narvik. Stad Arnhem, 9 van Rotterdam te Lulea naar Rotterdam-Vlaardingen. Stad Dordrecht Rotterdam naar Bagnoli, p. 8 Ouessant. HOLLAND—BRlTSCHINDIë LIJN. Giekerk (uitreis) 10 te Antwerpen. I JAVA-NEW-YORK LIJN. Saleier, Java n. New-York 8 te Singapore. Kota Radja 8 van New-York n. Philadel phia. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjikandi, Japan n. Java 9 van Macassar. (Tjibadak, China n. Java 9 van Macassar. Tjisadane, 4 van H-onkong naar Amoy. Tjisandari 8 van Honkong naar Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orestes 10 van Bo-urgas te Antwerpen. Van Rensselaer, W.-Indië naar Amsterdam 9 van Lissabon. Tiberius 9 van Kopenhagen naar Gdynia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Poseidon 10 van Danzig te Kopenhagen. Odysseus 10 van Amsterdam naar Ham burg. Achilles 10 van Faro te Genua. Costa Rica, West-Indië n. Amsterdam 9 (6.13 v.m.) 1100 mijl Z.W. van Land's End. Trajanus 10 October van Oran te Barcelona. Calypso 9 October van Calamata naar Pi raeus. Bacchus 9 October van Palermo naar Se- tubal. Perseus 9 October van Amsterdam te Pasajes. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia 10 van Amsterdam n. B.-Ayres. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 9 van Santos. Maasland (thuisreis) 8 van Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis* 9 mn Gibraltar (verb.) Sitoebondo (thuisreis) 9 van Marseille, 17 verw. Indrapoera (thuisreis) 10 van Colombo. Kota Gede (uitreis) 10 van Rotterdam. Blitar (uitreis) 10 te Batavia. Kota Gede (uitreis) 10 October te Antwer pen. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Madoera, N.-Orleans n. Beira 10 te Kaap stad. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitreis) 10 van Suez. Mapia (thuisreis) 9 van Port Said. Ta-bian 9 van Hamburg naar Amsterdam. Poelau Bras (thuisreis) 10 te Amsterdam, Tanimbar (thuisreis) 10 van Batavia. Chr. Huygens (thuisreis) p. 8 Perim. Poelau Roebiah (uitr.) p. 8 Perim. Tawali 7 van Amsterdam te Seattle. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Philoctetes, Japan n. Rotterdam 10 van Singapore. Ulysses, Liverpool n. Java p. 9 Perim. Melampus Batavia n. Amsterdam 8 te Sin gapore. City of Norwich Dairen n. Rotterdam, 9 v. Port Said. Antenor 10 van Japan te Rotterdam. City of Khios, Dairen n. Rotterdam 10 van Hongkong. Hector, Japan n. Rotterdam 10 van Co lombo. Dolius, Batavia naar Amsterdam 10 te Suez. Clytoneus 9 October van Batavia te Ham burg. AANGEKOMEN 9 October: The Emperor s.s. Port Talbot Orion s.s. Alexandrië Agnita m.s. Rouaan 10 October; Ronny s.s. Sundsvall Pegaway s.s. New Castle De Hoop m.s. Noordzee Tilly L. M. Russ s.s. K-otka Poelau Bras m.s Batavia Bloemfontein ms. Noordzee VERTROKKEN 9 October: Clytoneus m.s. Hamburg Highland s.s. New Castle Bowling s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen Vliestr-oom s.s. Hull Springfontein s.s. Hamburg 10 October; Goodwood s.s. Durban Waalhaven s.s. Port Gentil Gabriel Guis-t Hau s.s. Duinkerken, Onze koopvaardijvloot. In de afgeloopen maand is onze koopvaar dijvloot toegenomen met de motorschepen Batavier en Rian doch afgenomen met het motorschip Clasina, dat uit de zeevaart is ge gaan. Verkeer Suez-kanaal In de vorige maand passeerden door het Suezkan-aal 468 schepen of 26 schepen meer dan in dezelfde maand van het vorig jaar. De ontvangsten aan kanaalgelden bedroegen resp. 67,86 en 67,32 mdllioen francs. Weer in de vaart. De stoomtrawler North Queen uit Granton strandde in Februari van het vorig jaar bij Fraserburg en werd als wrak verkocht omdat men tegen de kosten van de berging opzag. Een plaatselijke firma kocht het schip zoo als het daar lag en slaagde er met, veel moeite ten slotte in het weer vlot te brengen. Zij heeft het nu laten opknappen en weer ade zee waardig vaartuig verRoc-ilv. Het schip is thans in de vaart gebracht met den naam A 135 Fintray. Terug van proeftocht. Het motorschip Bloemfontein is gisterna middag van zijn technischen proeftocht uit zee teruggekeerd en direct naar Amsterdam, opgevaren om verder te worden afgewerkt voor de officieel-e proefvaart.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5