DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN- Schip Alkmaar Atxeri Mendi Arcwear Baam Bodegraven Belridge Boskoop Bennekom. Chili La Plata La Plata Chili Chili Constantsa Hamburg Chili Chr. Huygens Ned. Indië Ceres Costa Rica Calypso Caribia Clonlara Coatsworth Daybreak Dolius Dijkwater Den Haag Eemland Fauna Flandria Falksten verm. aankomst Laatste bericht Grootekerk Gaasterkerk Glanton Ganymedes HallsNsd- Indië Hamdale Rosario HébéOtterbacken (v. IJm.) HerculesConstantsa Helsinki Nardimaling Bourgas West Indië Midd. Zee Pto Barrios Swansea Igarka La Plata Batavia Rosario New Orleans Pt. Natal Venetië Buenos Aires Lovisa Japan Oost Azië Bilbao (v. IJm.) Hamburg Juno Kreta Klipfontein Kalev Luneburg Louis Mercier Maasland Meerkerk Mapia Mars Molenwater Melampus Maaskerk Mi tra Mali Mickleton Nereus Orestes Orania Ootmarsum Oberon Prometheus Preradovic Poseidon P. L. M. 20 Randfonteln Rosapenna Stentor Salland South Wales Stella Songdal Santurce Tiberius Tanimbar Van Renselaer Virgo Venezuela Hamburg Mexico Zuid Afrika Archangel Ned. Indië Casablanca Buenos-Aires Japan Ned. Indië Venetië Rosario Batavia West Afrika Houston Archangel Pt. Talbot Stettin Bourgas Buenos Aires La Plata New-York Batavia La Plata Danzig Bona (v. IJcn.) Zuid Afrika Pt. Talbot Batavia Buenos Aires Rosaria Piraeus Onega Bilbao (v. IJm.) Gdynia Ned. Indië West Indië Lulea (v. IJm.) Hamburg 1'6 Oct. 14 Oct. 23 Oct. 20 Oct. 14 Oct. 22 Oct. 2 Nov. heden heden 9 Oct. 20 Oct. 4 Nov. 20 Oct 23 Oct. 6 Nov. 14 Oct. 11 Oct. 29 Oct. 10 Oct. 8 Nov. 14 Oct. 28 Oct. heden 18 Oct. 13 Oct. 24 Oct. 18 Oct. 12 Oct. heden 12 Oct. 20 Oct. 4 Nov. 13 Oct. 12 Oct. 1 Nov. 24 Oct. 15 Oct. heden 14 Oct. 9 Oct. 14 Oct. 25 Sept. van Curasao. 3 Oct. te Buenos Aires. 3 Oct. te Buenos Aires. 2 Oct. van Saraverrij. 4 Oct. van Tocupilla. 2 Oct. van Stamboul. 10 Oct. vertrokken. 5 Oct. van Callao. 8 Oct. van Perim. 2 Oct. te Izmir. 8 Oct. van Pt. Delgada. 4 Oct. te Calamata. in lading. 5 Oct. vertrokken. 29 Sept. vertrokken. 26 Sept. van St. Vincent. 3 Oct. van Perim. 4 Oct. van Buenos Aires. 1 Oct. te Aruba. 3 Oct te Walviscbaai. 5 Oct. van Fiume. in lading. in lading. 4 Oct. van Port-Sudan. 6 Oct. van Port Said, in lading. vertrekt 13 Oct. 9 Oct. van Ouessant. 29 Sept. v. Buenos Aires 6 Oct. vertrokken. 9 Oct. te B'ourgas. 8 Oct. vertrokken. in lading. 8 Oct. van La Guyara. 7 Oct. van Gibraltar. 27 Sept. vertrokken. 5 Oct. van Pt. Said. 5 Oct. vertrokken. 8 Oct. 5 Oct. 9 Oct. 5 Oct. 9 Oct. 8 Oct. 8 Oct. 7 Oct. 7 Oct. 8 Oct. van Las Palmas. van Kobe, van Pt. Said, van Cephalnia. van Buenos Aires, te Singapore, van Dakar, vertrokken, van Lodingen, vertrokken. in lading. 10 Oct. te Antwerpen. 6 Oct. van Pernambuco. 4 Oct. van Buenos Aires. 29 Sept. vertrokken. 5 Oct. van Belewan. 1 Oct. te Buenos Aires. 8 Oct. vertrokken. 6 Oct. van Gibraltar. 7 Oct. te Hamburg. 8 Oct. vertrokken. 4 Oct. van Colombo. 9 Oct. van Santos. 26 Sept. v. Buenos Aires. 8 Oct. van Algiers. 29 Sept. vertrokken. in lading. in lading. 10 Oct. vertrokken. 7 Oct. van Macassar. 9 Oct. van Lissabon. 3 Oct. vertrokken. vertrekt 13 Oct. IJMUIDEN 55 JAAR GETROUWD. Het echtpaar Koper, wonende in de De Wet straat alhier, viert morgen, Donderdag zijn 55-jarig huwelijksfeest. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 0.58—0.43. Griet per 50 K.G. f 30—15. Tongen per K.G. f 1,200.85. Kleine schol per 50 K.G. f 26—6.10. Schar per 50 K.G. f 10.50—3.—. Rog per 20 stuks f 2012. Vleet per stuk f 2,602.20. Groote schelvisch per 50 K.G. f 4540. Middelschelvisch per 50 K.G. f 35. Kleine middelschelvisch per 50 K. G. f 33. 18.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 21,503. Kabeljauw per 125 K.G. f 6835. Groote gullen per 50 K.G. f 17—13,50. Kleine gullen per 50 K.G. f 13,50—7.50. Wijting per 50 K.G. f 4.90—1,30. Makreel per 50 K.G. f 6.50—1.30, Heilbot per K.G. f 0.90. Leng per stuk f 2,15—0.50. Koolvisch per stuk f 0.600.12. Versche haring per kist f 3,301.05. BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje RO 54 425 manden f 2440. Ewald IJM. 48 800 manden f 3300. Olympia IJM. 111 305 manden f 1410. Protinüs IJM. 85 520 manden f 3170. Ancor IJM. 135 65 manden f 1110. De Hoop IJM. 46 325 manden f 2590. Raaf IJM. 432 85 manden f 1280. Zeeleeuw IJM. 29 95 manden f 1180. Oostzee IJM. 147 f 1420. Loggers: KW 44 f 840, KW 41 f 720, KW 51 f 1040. Versche haring: LT 1039 f 530, KW 34 f 420, KW 3 f 680, SCH 107 f 720, LT 137 f 450, LT 746 f 710. Pekelharing: Martenshoek IJM. 283 f 1090 (ged.), Cornelis de Boer Jr. IJM. 268 f 1680 .(ged.) 's Gravenhage, om vergunning tot het oprich ten van een ondergrondsche benzinebewaar plaats met aftapinrichting bij het perceel Snelliusstraat no. 39 te IJmuiden; e. Sluis' Chemische Fabriek, N.V. te IJmui den, om vergunning tot het uitbreiden van haar fabriek, met een machine-bankwerkerij en een smederij, in het perceal Loggerstraat no. 46. Op Woensdag, den 24en October 1934, de voormiddags te elf uren, zal "en Gemeente huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. BEVERWIJK VELSEN HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. de Handel en Industrie Maatschappij „Him" te Haarlem, om vergunning tot het op richten van een verffabriek op het perceel, gemeente Velsen, sectie C. no. 718 aan den Kanaaldijk (noordzijde) te Velsen; b. de N.V. Papier waren fabriek voorheen J. van den Berg Jr. te Huizen, om vergunning tot het oprichten van een papierwarenfabriek in het perceel Blcemendaalschestraatweg no. 1 te Santpoort; c. de N.V. Bataafsche Import Maatschapoij te 's Gravenhage, om vergunning tot het wij zigen van een benzinepompinstallatie bij het perceel Blcemendaalschestraatweg no. 196 te Santpoort; 4 i d. de Sinclair Petroleum Company P. A, te VOOR DE R.K. UNIVERSITEIT. B. en W. verleenden aan het comité voor de R.K. Universiteit toestemming tot het houden eener geldinzameling, uitsluitend bij de R.K. ingezetenen dezer gemeente ten behoeve van de R.K. Universiteit. ONZE GEZONDHEID. In den loop van het derde kwartaal werden aan het Openbaar Slachthuis gekeurd 207 runderen, 216 kalveren, 50 paarden, 402 var kens, 83 schapen en 2 geiten. Afgekeurd werden 4 runderen, 2 varkens en 1 paard. Van 6 slachtdieren werd het vleesch door sterilisatie voor de consumptie geschikt meldt: Hoogste barometerstand 775.1 m.M. te Brest. Laagste barometerstand 743.1 m.M. Nordöjan. PROV. VERGADERING VAN DE N. C. G. O. V. Zaterdagmiddag te half 3 zal in het Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat de provinciale vergadering worden gehouden van de Ned. Chr. Geheelonth. Vereeniging. In deze bijeenkomst zal de secretaris van het provin ciaal bestuur een inleiding houden voor de in den a.s. winter te voeren actie. Vervolgens vermeldt de agenda een be spreking over het onderwerp; „Alcoholvrije Avondmaaltijden". Bij deze bespreking zal de afd. Bloemenkwartier uit Hilversum de voor- deelen in het licht stellen, die haars inziens voor het gebruiken van alcoholvrijen wijn bij de Avomdmaalsbediening pleiten. De heer H. Farjon, lid van het Districts comité, heeft zich als tegenstander doen ken nen en zal daarvoor eveneens zijn motieven ontwikkelen. Tenslotte zullen nog besprekingen worden gehouden over de actie, die dezen zomer wordt gevoerd. In de pauze zal de afd. Beverwijk den afgevaardigden een koffietafel aanbieden. DOOR EEN HOND GEBETEN. Op den Grooten Houtweg is Woensdagmid dag een driejai*ig meisje door een hond in het gezicht gebeten. Het kind werd zoodanig ge wend, dat het naar het Roode Kruis zieken huis moest worden overgebracht. De politie stelde een onderzoek in. Het bleek, dat de hond zich op een afgesloten terrein achter een woning had bevonden. Het meisje was echter zoo dicht bij de afscheiding gekomen, dat de hond haar kon bijten. Een strafbaar feit kon echter niet worden geconstateerd. De eigenaar van den hond heeft zich bereid ver klaard, het dier te muilkorven. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuid- Westelijken wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen neer slag. Veel kouder des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 767 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 58 F. Laagste heden nacht 56 F. Hoogste heden 58 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOGWATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 4,56 uur; n.m. 5,13 uur. Zaterdag v.m. 5,35 uur; n.m. 5,52 uur. Zondag v.m. 6,18 uur; n.m. 6,38 uur. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De Vereen, voor Jong Hervormden heeft een propaganda-vergadering georganiseerd, die op Donderdag 18 October in het Vereenigings- gebouw aan de Oosterwijkstraat zal worden gehouden. Spreker is Ds. A. A. Wildschut van IJmuiden, die zal spreken over „Onze plaats en onze taak." De leden van de afdeeling zullen den avond met toomeel, zang en muziek opluisteren. Noteering van 10 October 1934, Spinazie per kist 15—28 ct. Postelein' per kist 2032 ct. Andijvie per kist 1838 ct. Radijs per 100 bos f 1. Wortelen per bos 47 ct. Komkommers per 100 f 2f 5. Aardappelen klei, per kilo 58 ct. Idem, zand per kilo 9 ct. Snijboonen per kilo 818 ct. Heerenboonen per kilo 612 ct. Trosboonen per kilo 1418 ct. Spruitjes per kilo 8 ct. Roode kool per 100 f 4f 6. Savoije kool per 100 f 3f 7. Bloemkool per 100 f 7f 12 Uien per kilo 3 1/2 ct Prei per bos 12 ct Sla per kist 2846 ct. Peiterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 34 1/2 ct. Appelen per kilo 717 ct. Peren per kilo 716 ct, Druiven per kilo 2830 ct. HEEMSKERK KEURING VAN WAREN. Vanwege den Keuringsdienst van Waren zijn in het 3e kwartaal de volgende werkzaam heden verricht: aantal geïnspecteerde bakke rijen 1, soorten gewogen brood 30, geïnspec teerde winkels 49. Monsters brood 5, melk 80 melkproducten 5, totaal 90. Afgekeurde par tijen 1, er is geen proces-verbaal opgemaakt, SANTPOORT SANTPOORTS GEMENGD DUBBEL KWARTET. Ons plaatselijk gemengd dubbel kwartet, di recteur Henk Axisz, zingt Zaterdagavond voor de Vara-microfoon. Het zal een zestal num mers ten gehoore brengen, w.-o. „De Kam", ,Die winter is verganghen", „De Uil" .Vrede". Crematie Isaac Israëls. Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag in het crematorium op Wester- veld te Velsen de verassing geschied van het stoffelijk overschot van den kunstschilder Isaac Israëls. Het Genootschap Pulchri Studio in Den Haag was vertegenwoordigd door de heeren Willy Sluyter, H. v. d. Stok, J. Seikel en Willem Witjens, de maatschappij Arti et Amicitiae te Amsterdam door prof. Huib. Luns voorzitter en A. F. Reicher, secretaris, het Schildersgenootschap St. Lucas te Amster dam door den heer E. Gerdes, waarnemend voorzitter en mej. Lizzy Ansingh, secreta resse. Voor de Nederl. Federatie van beeldende Kunstenaarsvereenigingen waren er Jos. H. Godsschalk, voorzitter en H. F. Bout, secre taris Verder waren o.a. aanwezig prof. H. J. Wolter, namens de Rijks-academie voor beeldende kunst te Amsterdam, J. T. van Deene, secretaris van de Vereeniging van Nederlandsche kunstenaars De Brug, dr. J. Kalf, directeur van het bureau voor rijks monumentenzorg in Den Haag, G. D. Grate- ma, drecteur van het Frans Halsmuseum te Haarlem, C. W. H. Baard, directeur van het Stedelijk museum te Amsterdam, Jhr. D. C. Röell, namens de directie van het Rijks museum te Amsterdam; mr. M. H. Westen dorp te Amsterdam, namens de Vereeniging tot vorming van de openbare verzameling van hedendaagsche kunst, S. Moulijn namens de Vereeniging tot bevordering der grafische kunst; mr. Ali Cohen, namens de Nederl. Kunstschilders Vereeniging O.DJE.S.; Lod. van Deyssel uit Haarlem. Allereerst sprak de heer Willy Sluyter, voorzitter van Pulchri Studio in Den Haag, die zeide dankbaar te zijn namens de col lega's en in 't bijzonder namens de Haag- sche collega's een woord te mogen spreken. Spr. zeide dat het niet aan hem was, om de groote kwaliteiten van den overledene als schilder naar voren te brengen, maar wel den plicht, om hem dank te brengen voor al het schoone, dat hij gegeven heeft. Werken en nog eens werken was het ideaal van dezen rasechten impressionist. Hij reisde veel, in ons land, Indië en Parijs, overal zocht hij het volle leven Hij was de man van het verfijnde coloriet en even bekend als geestig teekenaar. Daarnaast was hij iemand van gfooïë hëscRëiaetthëfd, hij leefde zïjw eigen leven en was geen vereenigingsman. Spreker zeide, dat het bestuur van Pulchri het als een plicht heeft beschouwd om straks het werk van den kunstenaar meer naar voren te brengen en dat daarvoor reeds de noodige medewerking was verkregen. Wij zijn geluk, kig, daardoor een der voornaamste kunste naars van dezen tijd te kunnen huldigen. Prof. Huib. Luns zeide o.a Jong met zijn ouders naar Den Haag verhuisd, kwam Isaac Israëls in 1885 te Amsterdam terug, om er vroeg rijp zijn eerste meesterwerken te geven. Wat de kunstwereld ook moge ver- deelen in deze dagen, dat wat ons in deze droeve plechtigheid vereenigt is de door alle gedeelde overtuiging, dat hier de laatste eer bewezen wordt aan een schilder, die de groote traditie van onze kunst op de meest karakteristieke wijze heeft voortgezet. Toen in 1875 Eugène Fronentin zijn voortreffe lijke definities van de Hollandsche schilder kunst in de 17e eeuw neerschreef, was het of hij Isaac Israëls in zijn werk voor oogen had. Zien en weergeven; zien, met de fijnst geslepen ooglens op het gevoelgiste netvlies, terwijl de meest gehoorzame hand het beeld wist neer te schrijven. Isaac Israëls met alle constante eigen schappen van het Hollandsche schilderras toegerust, bleef tot aan zijn dood de moderne Frans Hals, meer zenuwgespannen dan zijn voorzaat en met de nuance van een „fin de siècle", dat de charme van zijn oeuvre in onze oogen nog vergroot. Over dit alles bestaat bij Arti et Amicitiae. dat in 1930 een groote tentoonstelling van Isaac Israels levenswerk inrichtte, geen ver schil van meening, evenmin bestaat er twij fel aan de verwachting, dat, wat de richten de tijd ook moge recht zetten, hoeveel repu taties ook met den dood mogen verwelken, deze glorie niet gedoofd, maar meer zal glan zen naar -de mate door afstandsbesef van deze begaving zal worden vergroot" De heer E. Gerdes zeide dat het als een gemeenplaats zou klinken, wanneer St. Lucas hier den overledene kwam huldigen. Wij we ten toch, zeide spr., ddt we hem steeds weer zullen huldigen, als wij voor zijn werk staan. Huldigen als de groote en weergalooze vitali teit. Israëls zelf gaf weinig om de gunst van het publiek. Spr. wees er op, hoe we den overledene pas nog hebben kunnen bewon deren om zijn vrijmoedigheid in het portret van Lodewijk van Deyssel. Met hem is een van onze zeer grooten heengegaan. Tenslotte sprak prof. H. J. Wolter, die zeide, dat in dezen tijd van zeer uiteen- loopende stroomingen in de beeldende kun sten, waar het andere bijna steeds, door weinige waardeering der jongeren, spoedig uit de belangstelling van een opkomend ge slacht gaat verdwijnen, het belangwekkend te constateeren, dat slechts de weinige werkelijk groote en werkelijk levende kun stenaren der oudere periode de belangstel ling en eerbied blijven wekken van de dik wijls tegengestelde afgestemde jongeren. Tot zulke enkelingen behoorde Isaac Is raëls en het is door deze waardeering van zijn werk, dat reeds nu de blijvende waarde er van tot zekerheid begint te worden. Hoewel spr. geenszins wilde pogen om de plaats aan te geven welke zijn werk blijvend in de Nederlandsche kunst zal innemen, wenschte hij hier namens het Regeerings- comité voor Nederlandsche Kunsttentoonstel lingen in het buitenland eenige woorden van oprechte waardeering te wijden aan de na gedachtenis van dezen grooten kunstenaar. Aan de verschillende door de Nederlandsche regeering georganiseerde kunsttentoonstellin gen in het buitenland is aan het werk van Israëls, overeenkomstig zijn waarde, een be langrijke plaats ingeruimd. Een neef van de overledene; de heer Cohen Tervaert, zeide dat wanneer men zijn oom gevraagd had of hij deze hulde verlangde, hij zeer waarschijnlijk ontkennend zou ge antwoord hebben, maar hij zou er wel dank baar voor zijn geweest. Spr. dankte namens de familie voor d< groote belangstelling. WIELRIJDEN. De Derde Zesdaagsche te Amsterdam. Thans kan officieel worden medegedeeld, dat momenteel van het veld, dat uit 14 kop pels totaal zal bestaan, 26 renners zijn ge- engageerd. Deze 26 renners zijn Fijnenburg, Slaats Braspenninx, De Wolff, Pellenaars, Klaas van Nek, gebroeders Vroomen, Bogaert, Mate- na, Heslinga, Van der Heyden, Visser, Van Hout, v. d. Wulp en Jazet, allen Nederlanders, Hill (Amerika) Schön en Hürtgen (beiden Duitschland). Buysse en Deneef (heiden Bel gië), Bresciani (Italië), Broccardo en Guim- bretière (beiden Frankrijk), Mersch (Luxem burg) en Prieto (Spanje). Omtrent de vorming der koppels valt nog slechts te melden, dat de volgende koppels definitief zijn samengesteld, n.l. Guimbretière —Broccardo (Frankrijk), Gebroeders Vroo men (Nederland), MatenaHeslinga .(Neder land), SchönHürtgen (Duitschland) en BuysseDeneef (België). VOETBAL. Nationale beteekenis der Afscheiding Het was niet alleen een kerkelijk conflict Rede van Dr. H. Colijn. De minister-presirdent, dr. H. Colijn, heeft heden in de groote zaal van Tivoli te Utrecht ter gelegenheid van de landelijke herdenking van de Afscheiding der Gereformeerde Kerken in Nederland, een rede gehouden over „De Afscheiding en hare beteekenis voor ons na tionale leven". Aan deze rede is het volgende ontleend: Maandag 13 October 1834 had de kerkeraad der uirumsche Hervormde gemeente de be kende Acte van Afscheiding of Wederkeering eteekend. Zes weken later den 26sten No vember hebben op een audiëntie bij Koning Willem I een tweetal personen een door den zelfden Kerkeraad onderteekend adres aange boden, houdende bezwaren over de vervol gingen, welke zij wegens de uitoefening van hunnen Godsdienst ondervonden, en een ver zoek om dien Godsdienst ongestoord te mo gen uitoefenen, de te dier zake aangevangen processen te doen ophouden en hen in het bezit te laten van hun kerkgebouw en pastorij met de daarbij behoorende goederen. Spr. wilde over de vervolgingen en over de theologische en kerkrechtelijke vraagstukken, die in het geding waren, niet verder uitwei den, wijl de behandeling daarvan minder op zijn weg lag dan op dien van anderen. Hij weschte zich tot een enkel aspect te bepa len en de vraag te beantwoorden, welke betee kenis de Afscheiding heeft gehad voor ons nationale leven. Spr. zag in de afscheiding een phase uit den strijd over de verhouding van de godsdienstige en burgerlijke gemeenschap. Soms vindt men de Kerk naast den Staat, soms vindt men haar tegenover hem. maar ook ziet men haar door den Staat aLs instru ment gebezigd. Wie in de Afscheiding van 1934 alleen een kerkelijk conflict meent te ontdekken, onder schat haar waarde als actie voor de rechten en vrijheden der Kerk en voor de persoonlij ke consciëntie vrijheid van het Nederlandsche volk. Op de vraag: zal de vrijheid van gods dienst in Nederland realiteit zijn of niet? ga ven de mannen van de Afscheiding het ant woord, dat in overeenstemming was met den eisch van het Woord des Heeren. Daarmede verrichtten zij echter tevens een daad, die voor het geheele Nederlandsche volk van vérstrekkende beteekenis is geweest. Daar door werd immers het beginsel van een vrije kerk in een vrijen staat vierkant voor de volksconscientie geplaatst en een krachtigen stoot gegeven aan de herleving van de Gere formeerde levensbeschouwing. Tenslotte wees spr. op den invloed, die door de geslachten der afgescheiden mannen en vrouwij is uit geoefend op de algemeene levenshouding in breede kringen van ons volk. Haagsch elftalZwaluwen (64) Op het verlichte V. U. C.-terrein had Woena dagavond in Den Haag een ontmoeting plaats tusschen een Haagsch K. N. V. B.-elftal en de Zwaluwen. De Hagenaars die in beter ploegvea-band en met iets hooger tempo speelden, wonnen deze ontmoeting welverdiend met 64. Aanvankelijk zijn de Hagenaars iets in den aanval, hoewel de uitvallen van de Zwaluwen soms zeer gevaarlijk zijn. Het terrein is zeer glad, etgeen set spell beïnvloedt. Als er ongeveer tien minuten gespeeld zijn, geeft B'achuys een verre pass van links en de toeloopende Kammeijer scoort fraai (01). Weer komt Den Haag in den aanval. Van Vliet schiet echter naast en even later mist Van Gelder een opgelegde kans, hij schiet op een voorzet van Van Nellen rakelings over. Ook een corner brengt den Hagenaars niet het gewensehte succes. Zij hebben met pech te kampen; een fraaie kopbal van Ophorst stuit tegen den paal. Bij een Zwaluwen-aanval redt Mul een maal goed door klemvast een schot van Drok te houden. Laatstgenoemde kogelt even later van dichtbij over. Na een half uur heeft Den Haag eindelijk succes; na een voorzet van Van Gelder komt de gelijkmaker (11). Mul stopt daarop fraai een vrijen trap van Bakhuys, veroorzaakt door Vermetten. De spel verdeeling van Bakhuys is uitstekend. Na den gelijkmaker is er van een Haagsch over wicht geen sprake meer; het spel gaat vlug heen en weer. Aan beide zijden wordt echter slecht geschoten. Rust gaat met gelijken stand (11) in. Na de rust wordt Vermetten vervangen door Van Kooten (Quick). Direct lost Sparenburg een hard schot; als Mul den gladden bal laat glijden, rolt deze in het doel (12). Van Vliet laat daarna een goede kans onbenut en schiet ver naast. Hij herstelt zich evenwel spoedig en met een mooi schot op een goed door Van Nellen gegeven corner maakt hij er 22 van. Beun redt eenige malen op fraaie wijze. Aan den anderen kant verricht Mul goed ken. Na 15 minuten zet Van Gelder goed hoog werk o.a. bij een gevaarlijk schot van Vree- voor en de toeloopende Van Nellen kopt op fraaie wijze In (3—2). Ophorst mist dan een kans als hij alléén vóór doel staat. Na. 23 mi nuten is het Bakhuys die met een harden schuiver rakelings langs den binnenkant van den paal in hét net schiet, langs den uitge vallen Mul (33). Ei- komt nu een fraai op gezette Haagsche aanval, doch Ophorst schiet naast. Na 35 minuten hebben de Hagenaars opnieuw de leiding. Ophorst geeft een voorzet; de toeloopende Van Nellen schiet keurig in (4—3). Een minuut later weet Drok echter weer gelijk te maken (44). Lang duurt dit echter niet, want nog geen twee minuten daarna maakt Van Nellen er 54 van. Een goed schot van Bakhuys wordt goed door Mul gehouden. Ben onnoodig door Van Kooten veroorzaakte corner levert niets op. Het is Van Gelder, die er na goeden voor zet van Van Nellen er 6van maakt. Met deze welverdiende overwinning van de Hagenaars komt het einde van dezen boeien- den en levendigen wedstrijd, die niettegen staande den regen door een talrijk publiek werd bijgewoond. De elftallen waren als volgt: Haagsch elftal: Doel: Mul. Achter: Diehl en Vermetten. Midden: Van den Bergen, B. Adam en Graafland. Vóór: Van Gelder, Van Vliet, Ophorst, Van, Kesten en Van Nellen. Zwaluwen: Doel: Beun (Xerxes-D.V.S.). Achter: Strijbos (Ajax) en Mol (K.F.C.) Midden: R. Jongeneel' (H.F.C.), Nieuwen- huis (K.F.C.) en Vreeken (Haarlem). Vóór: Sluyk (Velox), Drok (R.F.C.), Bak huis (Z.A.C.), Sparrenburg (UU.V.V.) en Kam meijer (Haarlem). AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 11 OCTOBER Bioscoop de Pont: Filmavond van „De Gie- teling". VRIJDAG 12 OCTOBER Thalia Bioscoop: „De Koning der Wildernis'1 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Wenn du jung bist ge hort dir die Welt." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 11 OCTOBER Stadsschouwburg: Suikerfreule. 8.15 uur. Cinema Palace: „Liefde engros". Op het tooneel: Caplan and Masters, parodisten. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Roman Scandals". Op het tooneel: „Glijp", porceleingroepen. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mannen in 't wit". In het voorprogrammaStan Laurel en Oliver Hardy. Doorloopende voorstelling van 7 uur af. VRIJDAG 12 OCTOBER Stadsschouwburg: Ballet Trudi Schoop. 8.15 uur. Remonstrantsche Kerk: Kerkconcert. 8.15 uur. Bioscopen, nieuw programma.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6