NET TANDHEELKUNDIG GEBIT/35 iükt Tktoslb Urtbscht Sw£ Uw- De Herfstzitting van het Internationale Arbeidsbureau. INSTITUUT 16 RIJKSSTRAATWEG 16 Rubriek voor Vragen. Zullen Amerika en Sovjet-Rusland een vasten zetel in den Raad van Beheer innemen? Een nieuw plan ter verkorting van den arbeidsduur. En de mijnwerkers-conventie van 1951? De concurrentie van Japan tegen de Europeesche industrie. (Van onzen Geneefschen corerspondent)1 GENèVE, October 1934. De herfstzitting van den Raad van Beheer over het Internationale Arbeidsbureau is dit maal reeds in de laatste dagen van Sep tember begonnen, dus een maand vroeger dan gewoonijk. Eén der redenen, die hiertoe leidden, was, dat de directeur Harold Butler naar de Vereenigde Staten van Amerika moest vertrekken, waar hij op uitnoodiging der Amerikaansche vakvereenigingen een reeks voordrachten gaat houden, opdat de Amerikaansche arbeiders op de meest be trouwbare wijze omtrent het werk der Ge- neefsche internationale arbeidsorganisatie worden ingelicht, waarvan sinds Augustus ook de Vereenigde Staten van Amerika of ficieel lid zijn geworden. Al heeft president Roosevelt in Augustus de uitnoodiging aangenomen, die de Inter nationale Arbeidsconferentie in Juni tot hem richtte, om zijn land tot de Internationale Arbeidsorganisatie te doen toetreden, en al is sinds half September ook Sovjet rsland lid van deze groote Geneefsche soc.ale in stelling geworden, daar het lidmaatschap van den Volkenbond van zelf ook het lidmaat schap der Internationale Arbeidsorganisatie medebrengt, toch waren Amerika en Sovjet Rusland in de herfstzitting van den Raad van Beheer nog niet vertegenwoordigd. Zul len Amerika en Sovjet Rusland in Januari, in de winterzitting van den Raad van Be heer, aanwezig zijn? Dit is één der punten, die directeur Butler bij gelegenheid van zijn Amerikaansche voordrachtenreis met presi dent Roosevelt hoopt te bespreken. Volgens het Statuut van de Internationale Arbeidsorganisatie bestaat de regeeringsgroep van den Raad van Beheer uit de vertegen woordigers van de 8 voornaamste industrieele staten en van 8 andere staten, vrij door de Internationale Arbeidsconferentie gekozen. Nu behoort Amerika ongetwijfeld tot de 8 voornaamste industrieele staten. De moeilijk heid is echter, dat men het in den Raad van Beheer, die deze staten aanwijst, wellicht niet eens zal kunnen worden over den staat, die thans zal moeten afvallen. Duitschland, Engeland, Frankrijk, Italife en Japan be- hooren ongetwijfeld met de Vereenigde Staten van Amerika tot de voornaamste in dustrieele staten der wereld. Doch wie van de andere drie, die thans eveneens hiertoe behoren, zal zijn zetel aan Amerika moeten afstaan? België, Canada of Britsch-Indië? Geen van deze drie schijnt lust te hebben zichzelf als de onbelangrijkste der drie op industrieel gebied te beschouwen. Wanneer de Raad van beheer hierover niet tot eenstemmigheid zal kunnen komen, zal de Volkenbondsraad de beslissing hebben te geven, welke staten thans de 8 voornaamste industrieele zijn. Doch zal de Amerikaan sche regeering voor den Volkenbondsraad willen verschijnen en uit zijn handen het brevet willen aanvaarden, dat aan Amerika een permanenten raadszetel in den Raad van Beheer óver het Internationale Arbeidsbureau verschaffen zal? Het zal Butler misschien wel eenige moeite kosten president Roosevelt er toe te overreden, om in deze procedure voor den Volkenbondsraad toe te stemmen! Wat Sovjet Rusland betreft, schijnt de Sovjetregeering voorloopig nog hoegenaamd geen lust te hebben een actief aandeel in het werk der Internationale Arbeidsorgani satie te nemen. Vermoedelijk vreest zij, dat de sociale toestanden in Sovjet Rusland dan al te vaak het onderwerp eener hartstochte lijke bespreking zouden gaan vormen. Ver moedelijk zal de Sovjetregeering voorloopig dus geenerlei aanspraak op een zetel in den Raad van Beheer maken en zelfs in het geheel niet aan de Internationale Arbeids conferentie deelnemen! Twee onderwerpen, die op vrijwel iedere agenda der raadszittingen der laatste jaren vermeld stonden, vormden ook thans weder het voornaamste onderwerp van bespreking: de verkorting van den arbeidstijd in de in dustrie en de conventie van 1931 over den arbeidstijd der mijnwerkers. Wat het eerste onderwerp betreft, wil men thans langs een anderen weg trachten toch nog eenig succes te behalen. Nadat het op de Intern. Arbeidsconferentie van 1934 ondoen lijk bleek tot een algemeene conventie tot in voering der 40-urige arbeidsweek in de geheele industrie te komen, heeft de meerderheid van den Raad van Beheer (gevormd door de ver tegenwoordigers der regeeringen en die der arbeiders) tegen den zin der werkgevers, die het geheele onderwerp hadden willen begra ven, besloten, dat de Internationale Arbeids conferentie van 1935 een poging zal doen, cm althans voor enkele bijzondere takken van industrie een internationale regeling tot ver korting van den arbeidstijd tot stand te bren gen. Men wil thans aan de Arbeidsconferen tie van 1935 een spiksplinternieuwe uitvin ding voorstellen het aannemen van een zoo genaamde ,,beginselen"-con.ven-tie, waarbij de staten de wenschelijkheid der 40-urige ar beidsweek uitspreken, doch die slechts eenige praktische beteekenis zal verkrijgen, wanneer een aanvullingsconventie verklaard zal heb ben, dat voor een bepaalde industrie de tijd reeds rijp is, om dit beginsel te verwezenlij ken Deze aanvullingsconventie zal voor die bepaalde industrie dan ook de bijzonderheden •a«r verwezenlijking van het beginsel moeten vastleggen. Men hoopt zoo achtereenvolgens tot internationale afspraken inzake de 40- urige arbeidsweek in de voornaamste takken van nijverheid te komen. Dat dit een langzame methode is, is echter duidelijk. Men kan dan ook de aarzeling der arbeidersgroep begrijpen, voordat zij hun toe stemming tot dit nieuwe plan gaven, dat vooral door de Fransche en Italiaansche re geeringen werd verdedigd als de eenige methode, om tot eenig praktisch resultaat te komen. Tenslotte hebben Jouhoux, Mertens, Kupers, Serrarens en andere leiders der vakvereenigingen het echter hun plicht ge acht hun toestemming ertoe te geven, dat deze laatste poging zou worden ondernomen, opdat de jarenlange bespreking in de Inter nationale Arbeidsorganisatie over verkorting van den arbeidstijd althans niet met een volslagen negatief resultaat zouden eindigen! Ook met betrekking tot de mijnwerkers- conventie van 1931 tot regeling van den ar beidstijd in de mijnen hebben de leiders der vakvereenigingen wederom blijk van prak- tischen zin gegeven. Deze conventie, die den maximum-arbeidstijd in de mijnen per dag op 7 3/4 uur vaststelt, kon nog steeds niet in werking treden, omdat de voornaamste steen kolen-voortbrengende staten van Europa, op wier medewerking het vooral aankomt, slechts ratificeeren willen, indien zij allen het gelijktijdig doen. Daar echter de Belgische en de Britsche regeeringen achteraf verklaarden de confentie niet te zullen ratificeeren, tenzij zij op enkele punten wordt gewijzigd, is een herziening der conventie onvermijdelijk ge worden, waarbij dan ook een wensch der Ne- derlandsche regeering met betrekking tot den vrijen Zaterdagmiddag in de mijnindustrie zal worden onder de oogen gezien. De Raad van Beheer heeft nu in zijn herfstzitting besloten de herzieningsprocedure in beweging te zetten. Weliswaar was de arbeidersgroep, zooals men begrijpen kan, niet weinig erover ontstemd, dat een met zooveel moeiten (en dank zij heel wat concessies der mijnwerkers- groep!) eindelijk in 1931 tot stand gekomen conventie nog steeds dood papier gebleven was en thans eerst nog eens zou moeten her zien worden, voordat zij eindelijk praktische beteekenis zou krijgen, doch ook ditmaal leg den Jouhaux en de zijnen zich bij het onver mijdelijke neer. Als concessie verkreeg de ar beidersgroep de toezegging der regeeringen, dat dezen bij de herziening tevens zouden overwegen, of de maximum-arbeidstijd van 7 3/4 uur per dag niet nog wat zou kunnen verkort worden. Een interessant debat vond nog plaats over de arbeidstoestanden in Japan en de gevolgen daarvan voor de Europeesche landen. Een hoofdambtenaar van het Internationale Ar beidsbureau, de heer Maurette, had een stu diereis naar Japan gemaakt en in zijn rap port zijn overtuiging uitgesproken, dat de veelal geuite beschuldiging, dat Japan door een opzettelijk „dumping" zich een groot af zetgebied voor zijn industrieele producten tracht te veroveren, ongerechtvaardigd is. De lage prijzen der Japansche artikelen zijn het normale gevolg van de geringe levensbehoef ten der Japansche arbeiders, wier loonstan- daard daardoor veel lager is dan die der Europeesche arbeiders! Het Nederlandsche Kamerlid Kupers andere vertegenwoordigers der arbeidersgroep merkten terecht op, dat het den Europeesehen arbeiders vrij onverschillig kan laten, of zij tengevolge van opzettelijk „dumping" dan wel door normale lage arbeidsloonen der Ja panners hun afzetgebied verliezen en dus door werkloosheid getroffen worden Zij drongen dus op de vaststelling van een inter nationaal minimum-arbeidsloon aan. De Ja pansche regeeringsgedelegeerde' toonde echter weinig lust aan dezen wensch der Europee sche vakvereenigingen te voldoen. Men_ kan den thans tevreden Japanschen arbeiders toch geen hoogere levensbehoeften opdwin gen!, was zijn antwoord, dat weinig hoop op een spoedige verslapping der Japansche con currentie gaf. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. BRITSCHE TORPEDOJAGERS ACHTE'Rt VOLGEN JAPANSCHE PIRATEN. LONDEN, 10 Oct. (V. D.) -Britsche torpedo jagers maken jacht op een Japansch zeeroo- versschip, dat zioh bevindt tusschen Austra lië en Nieuw-Guinea. De 35 Japansche opva renden hebben het Britsche eilandje Hagger- stone nabij het Donderdag-eiland geplunderd. Zij waren geland, terwijl de kolonisten vopr werkzaamheden het dorp dat op het eilandje is gesticht hadden verlaten. Zij vernielden een scheepswerf en den oogst en plunderden de huizen, (Adv. Ingez. Med.) Azana's arrestatie bevestigd. Weer 270 arrestaties te Madrid. MADRID, 10 Oct. I11 den loop van den nacht werd het bericht bevestigd, dat de oud minister president en leider der Spaansche socialistische partij Azana, die deel heeft ge nomen aan de uitroeping van de vrije Cata- iaansche republiek, niet zooals men dacht erin geslaagd is naar Frankrijk te vluchten, doch te Barcelona in gezelschap van den syndica- listischen leider Angel Pestana en een kapitein van het leger is gearresteerd. MADRID, 10 Oct. Te Madrid zijn gister avond eenige opstandelingen die uit een hin derlaag op politie-patrouilles vuurden, gear resteerd. In den loop van den dag werden in totaal 270 personen te Madrid gearresteerd en bij tal van huiszoekingen werden vele wapenen, waaronder machine-pistolen, in beslag geno men. Te Cordova en Bilbao kwam het tot kleine botsingen tusschen politie en opstandelingen, waarbij herhaaldelijk politiepatrouilles van de daken beschoten werden. Het resultaat was verscheidene dooden en gewonden. Te San Sebastian zouden weliswaar de win kels weer geopend zijn en de trams weer rij den, doch in de arbeiderswijken vinden nog hevige vuurgevechten plaats, waarbij zes doo den zijn gevallen. Te Alicante is de socialistische burgemees ter gearresteerd, evenals te Valencia eenige socialistische gemeenteraadsleden. HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent ihans nog voor een geheel Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3. iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilve,-vulling f 3.— Ooudvulling vanaff 9. Goudkroon vanaf 116. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies I 1.50 Mondonderzoek kosteBoos Spreekuren aiSEle werkdagen T&n 9-12 ea vod 1-4 sar Zaterdag» van 9-12 nor AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag «n Donderdag 7-9 nar. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch JgndSTtS Strafzaak tegen gemeente architect. Panama's premier terecht. Tot noodlanding gedwongen. PANAMA, 10 October, De minister-presi dent van Panama Galilo Sol-is, die sedert Zon dagmiddag vermist werd, is door een Ameri- kaansch leger-vliegtuig op het eiland Rey in, de golf van Panama gevonden. Het vliegtuig, waarmee hij met twee con gresafgevaardigden de voor een deel met oer woud beboschte provincie Darten aan de kust van den Stillen Oceaan had willen bezoeken, was tot een noodlanding gedwongen en had daarbij de top van een boom geraakt. Afgezien van eenige ontvellingen en lichte kwetsuren zijn de inzittenden ongedeerd ge bleven. Valschheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan. AMSTERDAM, 10 October Vandaag stond voor derechtbank, gepresideerd door Mr. Thön>e, terecht de 45-jarige ex-gemeente architect van Huizen, S. M. Hij moest zich ver antwoorden wegens valscheid' in geschrifte en gebruikmaking van het valsche geschrift. Den verdachte wordt in de dagvaarding ten laste gelegd, dat hij in Februari 1931 te Hui zen opaettelijk valschelijk heeft doen opma ken of vedvalschen door den boekhouder der gemeente Huizen G. Molenaar een geschrift dat als volgt luidt: De kassier van Openbare Werken gelieve uit te betalen aan Gebr. Loodsma, wonende te Amsterdam, de somma van een duizend drie honderd vierenzestig gulden wegens levering- van 62.000 straatsteenen ad f22, De ex-gemeentearchitect heeft volgens de dagvaarding gebruik gemaakt van dit ver- valschte geschrift door het ter uitbetaling te dosn aanbieden. Verdachte heeft voorts een kwijting valsche lijk met de naam van P. Loodsma ondertee- kend met de bedoeling dit stuk tot bewijs te doen dienen voor de ontvangst van de f 1364. Als eerste getuige wordt gehoord de schrift- deskundige dr. J. Schrijver, die verklaart, dat de valsche handteekening zonder twijfel door verd. is gezet. Er is tegenspraak in de schrijf- eigenschappen, de bandteekening is niet met een spontane schrijfbeweging gezet. De vor men zijn bestudeerd en voorzichtig zijn de let ters neergezet. Uitvoerig en zeer gedocumen teerd zette dr. Schijver uiteen op welke gron den hij aannam, dat in dit geval een valsche handteekening was gezet. Er komen in de handteekening remmingsverschijnselen naar voren, welke ook optreden als verd. op sch-ool- sche wijze schrijft. VerdachteDe schriftdeskundige kan zeg gen, dat ig het gedaan heb. Ik zeg, dat ik het niet gedaan heb en dat hij het mis heeft. De deskundige a décharge S. Visser leeraar in het schoonschrijven aan de Kweekschool te Gorinchem is van meening, dat de handtee kening inderdaad niet door Loodsma is gezet, iniu zooverre is hij het eens met Dr. Schrijver. Het feit echter d.at het schoolsche schrift van verd. overeenstemming vertoont met de ver- valschte handteekening zegt naar de meening van deskundige niets. Dit typische punten ko men voort uit de methode, volgens welke verd. vroeger schrijfonderwij-s heeft gehad. O.tn. een advocaat gearresteerd. BRUSSEL, 10 October (V. D.) De Brussel- sche politie heeft verscheidene personen ge arresteerd, die betrokken zijn bij een groote cocaïnesmokkelaffaire. De combinatie zou herhaaldelijk groote hoeveelheden cocaïne in en uit België hebben gesmokkeld. Onder de gearresteerden bevindt zich een bekend Brus- selsch advocaat. (Adv. Ingez. Med.) VERZET VAN HAUPTMANN TEGEN ZIJN UITLEVERING AAN NEW JERSEY NEW YORK, 10 Oct. (V.D.) Bruno Haupt- mann en zijn verdediger James M. Fawcett stellen alles in het werk om te voorkomen, dat Hauptmann door de justitie van den staat New York aan die van New Jersey wordt uit geleverd, aangezien hij in New York slechts vervolgd kan worden wegens afpersing, terwijl hem in New Jersey een vervolging wegens ontvoering en moord wacht, waarvoor hij on getwijfeld ter dood zal worden veroordeeld. Fawcett zal vermoedelijk een beroep doen op den gouverneur van den staat New York, Lehmann, doch gezien de samenwerking die de laatste dagen tot stand is gekomen tus schen de autoriteiten van New York en New Jersey ter bevordering van de uitlevering, schijnen Hauptmann's kansen gering te duidelijk gestelde vragen van alle Abonné's van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. merv De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. RECEPTEN VRAAG: Hoe "kan men een vuile grijsbruine gummijas schoonmaken, of moet die wellicht ge stoomd Worden? ANTWOORD: Gij zoudt kunnen probeeren de jas met een lauw sopje goed af te boenen: daar na tweemaal warm spoelen en glad ophangen. Stoomcn is natuurlijk beter; dit heeft mooier re sultaat-. VRAAG: Hoe kan men geel geworden piano- toetsen wilt maken? ANTWOORD: Inwrijven met een lapje met waterstof peroxyde 3 pCt„ maar zorgen, dat de vloeistof alleen den bovenkant raakt, Daat een poosje nat. Herhalen tot zij blank zijn. VRAAG: Hoe verwijdert men ketelsteen uit een fluitketel? ANTWOORD: Doe in den ketel 200 gram ruw zoutzuur en evenveel water. Laat dit aan de kook komen en een kwartier zacht doorkoken. Giet den ketel leeg en spoel herhaalde malen goed met schoon water. Het ketelsteen laat dan lang zamerhand los. Gebruik het eerste water, dat gij er daarna in kookt, niet voor consumptie. VRAAG: 1. Hoe maakt men borstplaat? 2. Hoe roomborstplaat? ANTWOORD: 1. Bcnoodigd: 1/2 pond suiker, 3/4 dL. melk of water (melk maakt de borst plaat zachter): eenige druppels essence of een scheutje koffie-extract of marasquin of 3/4 eet lepel cacao. Kook van de suiker met de melk (of het water) een dun stroopje, waarvan de laatste druppel, die van den lepel valt, in een draadje trekt. Voeg- een smaakje toe en laat het stroopje goed roerende, zoover bekoelen, tot de s.uikei ondoorschijnend wordt. Giet de massa dan zoo vlug mogelijk in de beboterde ringen, die op een beboter vel papier zijn gezet. Laat bekoelen; keer dan de vormpjes en verwijder papier en ringen. Voor chocoladeborstplaat moet .de choco lade dadelijk meekoken. 2. Benoodigd 150 gram suiker; 2 eetlepels room; een weinig water, zooveel dat de suiker vochtig ls. Bewerking als onder 1. VRAAG: Hoe maakt men een vuil geworden lichtgrijs bont weet schoon en glad? ANTWOORD: In zuivere waschbenzine goed kneden en wasschen. Een kwartier toegedekt la ten staan; nog eens goed spoelen; stevig uit wringen en uitkloppen; glad p-phangen. Deze be handeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of licht in de nabijheid! VRAAG: Hoe maakt men goudkleurige fran je van een lampekap schoon? ANTWOORD: In zuivere waschbenzine flink doorslaan; een kwartier dlchtgedekt laten staan; goed naspoelen in versche waschbenzine; uitslaan en glad ophangen. Deze behandeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of licht in de na bijheid. In plaats van waschbenzine kunt gij ook trichlooraethyleen nemen; dit is niet brandbaar en evengoed voor het doel; het is echter iets duurder. VRAAG: Hoe bakt men wafelen? ANTWOORD: Benoodigd: 1 pond bloem, 1 1/2 ons boter; 1 1/2 ons suiker; 2 eieren; water en melk. Maak van de eei-ste vier bestanddeelen met wat water en melk een stevig deeg, zonder klontjes. Roer er zooveel water en melk door. tot gij een dun, vloeibaar deeg hebt. Maak het verwarmde wafelijzer schoon met een stuk grauw papier en wat zout en besmeer het den eersten keer met wat.boter. Doe voldoende beslag in het ijzer en bak de wafelen op een matig vuurtje of gasvlam aan beide kanten lichtbruin en gaar. Laat uit het ijzer bekoelen, VRAAG: Een nachtkastje zit vol houtworm. Hoe krijg ik die weg? ANTWOORD: Vul een machïnespuitje met kajapoetolie en spuit alle gaatjes vol, Herhaal dit eens na een week en gij zult er wel geen last meer van hebben. BELASTING ZAKEN VRAAG: Hoe worden te Velsen voor het be lastingjaar 1934/35 van de gem. fondsbelasting de „overige algemeene opcenten" en de opcen ten voor de gemeente (kolom 8 en 9) berekend voor inkomens van 2000 tot 3000? ANTWOORD: De opcenten zijn voor alle in komens van 2000 tot 3000 gelijk. Kolom 8 wijst aan de hoofdsom met 30 opcenten en ko lom 9 de 100 gemeente opcenten. De „overige algemeene opcenten" onder b in kolom 8 bedoeld, worden pas geheven bij inko mens boven 30.000. VRAAG: Hoeveel ink.bel. moet een gehuwd pex-soon zonder kinderen te IJmuiden betalen van een inkomen van 1850. ANTWOORD: Rijksinkomstenbelasting 27.72 Gem. fondsbelasting 69.—. Bij samenwoning met andere belastingplichtige personen is het laatste bedrag hooger. VRAAG: Ik ben gehuwd; heb geen kinderen en ben te Velsen naar een inkomen van 152S. aangeslagen, als volgt: inkomstenbelasting 17.64; fondsbelasting 27.30, opcenten 21. Is dat juist? ANTWOORD; Ja. .VRAAG: Ik verwoon te IJmuiden f 5.5-0 p.w. en heb 3 kinderen. Mijn aanslag is berekend naar een huur van 32 5.huurwaarde 7.54; meu bilair 0.87 en opcenten 12.61. Is dat goed? ANTWOORD: Ja, de berekening Is juist. VRAAG: Hoe wordt in Haarlem de tweede grondslag, meubilair, voor de pers. bel. bere kend? Wijkt Haarlem hierin af van het rijks tarief en zoo ja, kunt u mij dan een staatje ge ven, waarin de tarieven vermeld worden? ANTWOORD: De belasting op het meubilair bedraagt te Haarlem 50 pCt. meer dan het rijks- tarief. Het rijkstarief is 1 1/2 pCt. van de ver koopwaarde na aftrek van 100, VRAAG: 1. Een gehuwd man, zonder kinderen wil te Santpoort een huis koopen met een huur waarde van 420.p. j. Hoeveel pers.bel. moet hij betalen, als hij te Haarlem voor meubilair f 5.betaalt? 2. Hoeveel grondbelasting; de-zelfde huurwaar de; huis met tuin 385. M2.? 3. Als 2, maar oppervlakte 765-M2.? 4. Hoeveel straatbelasting bij dezelfde huur waarde? ANTWOORD: 1. 68.75. 2. Ongeveer 45.Het bedrag der wordt bij schatting bepaald, 3. Dit maakt weinig verschil, 4. Geen straatbelasting. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Kan een Duitsch meisje, dat al meer dan 6 jaar in Holland is, zich laten natu- raliseeren? 2. Welke maatregelen moet zij daartoe nemen' 3. Hoeveel bedragen de kosten? 4. Hoe lang duurt het? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Zich bij verzoekschrift wenden tot Hare Majesteit de Koningin. 3. Afhankelijk van het inkomen van 200. tot 1000.—. 4. Niet te bepalen VRAAG: Een gescheiden vrouw, wier ultkee- ring 100.p. m. bedroeg, maar die deze na jaren, door de tijdsomstandigheden vrijwillig heeft teruggebracht tot 30.heeft een werk kring gekregen. Is zij nu volgens de wet ver plicht haar vroegeren echtgenoot daarmede kennis te stellen? ANTWOORD: Neen. PLANTEN. VRAAG: Wanneer moet men rozen insnoelen? ANTWOORD: In de tweede helft van Maart of begin April. DIEREN. Cocaïnesmokkelaars te Brussel. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Woensdag' 10 October 1934 Hoogc Prijzen 1000.— 2365 12374 15232 16600 18145 400— 8100 14978 22963 200.— 2708 4775 100— 2 226 4035 5880 8381 12922 13248 18981 22552 22582 Prijzen van 70 32 51 76 393 544 658 757 787 791 831 1028 1142 1197 1367 1412 1429 1484 1489 1681 1901 2023 2092 2173 2384 2427 2450 2792 2801 2838 2899 2987 3052 3058 3074 3169 3227 3264 3290 3319 3369 3416 3478 3596 3615 3697 3740 3858 3867 4056 4298 4581 4670 4916 4975 5006 5087 5126 5412 5598 5686 5917 6051 6121 6141 6150 6249 6346 6412 6542 6582 6669 6679 6740 6974 7027 7175 7246 7359 7400 7449 7456 7496 7540 7672 7774 7787 7903 7998 8044 8157 8180 8362 8416 8440 8573 8878 8959 8989 9078 9109 9168 9200 9218 9505 9719 10028 10033 10074 10126 10245 10392 10446 10520 10662 10889 10971 11175 11205 11545 11710 11859 11874 11926 12153 12171 12251 12276 12380 12384 12464 12629 12655 12756 12802 12836 12841 12895 13057 13282 13456 13469 13479 13536 13626 13660 13670 13814 13977 14057 14062 14132 14162 14220 14247 14361 14449 14525 14580 14634 14638 14733 14946 15018 15035 15344 15414 15607 15690 15763 15972 16019 16128 16298 16451 16512 16625 16770 16792 16894 16931 16979 17089 17315 17448 17509 17577 17588 17674 17692 17695 17836 17899 17979 18062 18073 18082 18162 18273 18362 18370 18389 18453 18473 18543 18590 18709 18812 18912 19113 19176 19245 19335 19563 19816 19831 19841 19947 19965 20366 20398 20432 20475 20510 20714 21183 21380 21416 21479 21527 21733 22212 22375 22377 22395 22404 22526 22720 22749 22854 22978 23076 23284 23521 23526 23899 Nieten 15 59 96 108 192 194 199 237 275 362 407 549 565 576 584 668 687 714 742 783 789 793 856 869 877 916 976 996 999 1016 1022 1069 1171 1178 1190 1284 1297 1302 1345 1348 1361 1372 1374 1389 1423 1447 1450 1452 1460 1490 1517 1630 1678 1688 1725 1830 1893 1949 1979 1981 1994 2041 2042 2096 2184 2230 2236 2280 2295 2329 2350 2412 2471 2487 2505 2553- 2565 2619 2636 2649 2660 2678 2733 2752 2791 2794 2867 2873 2896 2908 2913 2968 3103 3107 3113 3181 3193 3195 3241 3246 3249 3382 3419 3428 3553 3555 3590 3619 3643 3648 3657 3699 3802 3966 3977 4166 4182 4268 4284 4285 4317 4326 4343 4412 4413 4431 4434 4451 4454 4515 4526 4555 4563 4592 4597 4629 4630 4697 4762 4818 4826 4841 4867 4973 4988 4990 5009 5034 5075 5083 5112 5159 5190 5213 5216 5226 5233 5348 5364 5384 5435 5449 5483 5494 5510 5519 5521 5551 5616 5631 5664 5716 5750 5764 5769 5809 5817 5819 5824 5830 5909 5925 5988 6019 6059 6064 6085 6093 6113 6125 6127 6167 6169 6175 6184 6199 6241 6266 6333 6338 6395 6451 6532 6548 6627 6633 6651 6668 6682 6716 6729 6808 6848 6850 6880 6905 6922 6939 6945 6970 6976 7005 7013 7075 7173 7181 7225 7257 7264 7298 7342 7352 7505 7507 7512 7539 7575 7588 7614 7633 7691 7746 7756 7762 7810 7829 7844 7850 7942 7960 7993 8127 8132 8133 8158 8192 8316 8338 8371 8429 8434 8437 8500 8684 8817 8825 8843 8852 8915 8992 9037 90B1 9154 9186 9213 9238 9265 9271 9275 9280 9346 9439 9467 9469 9592 9603 9628 9642 9648 9655 9697 9728 9741 9312 9902 9908 9953 9968 9971 9972 9977 10041 10053 10211 10217 10220 102G7 10326 10377 10383 10411 10439 VRAAG: Mijn jonge kippen leggen steeds wind eieren (le. leg). Zij hebben reeds veel schelpi in de ren en krijgen kalk in het oohtendvoer. Wat kan ik r nog meer aan doen? ANTWOORD: Voer het ochtendvoer warm en vermeng het met een theelepel goede levertraan per kip, 10500 10527 10629 10686 10721 10743 10764 10826 10878 10895 10902 10913 10922 10942 10948 10960 10966 10974 11034 11048 11067 11098 11106 11109 11152 11179 11192 11233 11234 11257 11375 11433 11504 11505 11562 11574 11621 11674 11703 11756 11782 11784 1179.1 11913 11920 11948 11972 11990 12006 12031 12062 12072 12073 12090 12141 12166 12167 12168 12245 12297 12309 12316 12364 12376 12385 12388 12414 12496 12545 12576 12663 12688 12710 12715 12779 12318 12827 12838 12845 12849 12856 12908 12918 12952 12986 12993 13059 13037 13110 13168 13171 13173 13265 13299 13309 13324 13338 13341 13350 13381 13382 13384 13500 13511 13516 13533 13-550 13572 13584 13607 13624 13658 13691 13721 13757 13787 13838 13850 13886 13894 13895 13932 13953 13978 13987 14054 14121 14161 14192 14224 14252 14286 14303 14311 14410 14416 14426 14457 14514 14526 14533 14624 14633 14639 14696 14705 14716 14799 14800 14811 14892 14902 14913 14932 14953 14960 14988 14997 15023 15026 15027 15193 15214 15286 15287 15298 15312 15323 15338 15388 15393 15398 15407 15421 15482 15494 15520 15566 15594 15601 15603 15624 15630 15639 15706 15759 15784 15842 15852 15900 15985 16020 16104 16111 16113 16125 16127 16139 16145 16150 16170 16228 16267 16299 16335 16366 16453 16513 16542 16597 16611 16639 16670 16671 16784 16872 16876 16888 16907 16912 17003 17061 17067 17092 17151 17170 17183 17217 17264 17553 17560 17623 17625 17639 17652 17722 17763 17777 17839 18047 18125 18131 18156 18166 18177 18187 18220 18234 18294 13377 18383 18397 18436 18491 18561 18578 18581 18594 18611 18615 18640 18649 18702 18728 18771 18361 18867 18935 18971 18989 18990 19025 19036 19053 19195 19218 19266 19269 19289 19301 19310 19312 19339 19372 19390 19429 19460 19590 19624 19664 19677 19683 19732 19742 19750 19805 19844 19927 19968 20075 20084 20102 20129 20133 20147 20181 20211 20253 20265 20276 20297 20321 20367 20404 20411 20433 20492 20518 20552 20579 20636 20694 20717 20724 20764 20765 20912 20974 20987 20991 21017 21025 21056 21077 21127 21132 21135 21151 21262 21267 21291 21330 21344 21357 21368 21414 21417 21451 21469 21491 21494 21529 21560 21570 21576 21590 21706 21724 21759 21768 21837 21839 21870 21954 21976 22023 22026 22023 22031 22053 22081 22094 22104 22106 22165 22173 22198 22273 22382 22394 22464 22493 22518 22572 22599 22629 22642 22670 22772 22782 22792 22821 22824 22918 22924 22974 23025 23115 23131 23133 23243 23258 23273 23285 23320 23419 23459 2349S 23503 23569 2361Q 23646 23649 23723 23822 23337 23851 23854 23887 23925 23956 23958 23983 Verbeter. 14e lijst 5e tel.: 6168 70 m. z. 6188 70; 15553 m. z. 15533; 19349 m. z. 19348.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7