VOOR DE Z~A BESTE VRIENDINNETJES EN VRIENDJES VOOR DE KNAPPERTS. DE GYMNASTIEKLES. DE BEURT IS AAN KLEINE TEEKENAARS. HET VERJARINCSFEESTJE. LJ. Woensdagmiddag, na het beëindigen van het clubwerk, heb ik de verschillende werkjes gekocht. Ik weet nu ook hoeveel ieder betalen moet en ik heb het bedrag onder de briefjes geplaatst. Willen jullie het geld a.s. Woensdag middag medebrengen? Dadelijk betalen spaart mij veel moeite. Willen de jongens vooral aan de figuurzagen denken? De voorzitter van d< bazarcommissie voor de T. B. C. heeft mij be loofd, mij voor jullie een briefje te zullen schrijven. Dat briefje zal ik in de courant plaatsen, 'k Denk dat het in de volgende ru briek komt. Het eerste stukje dat ik ga instu- deer-en heet „Sint-NicolaasavomcL"Hierin spelen de jongste meisjes en de jongste jon gens mede. Het is een heel aardig stukje en zal wel, indien jullie goed speelt, naar ieders zin zijn. Dus tot a.s. Woensdag. De meisjes ko men van 3.30 tot 5, de jongens van 2—3.30, Beste DICK TROM. Je weet me niet veel nieuws mede te deelen vriend. Krijg ik vol gende week een langer briefje? Vertel me maar eens iets van je school, je rapport of van je spel en vrienden. Dag Dick Trom. Lieve SNEEUWWITJE. Je zusje wil ook rubriekertje worden? Nu dat vind ik heel pret tig. M'n vriendinnen- en vriendenschaar wordt hoe langer hoe grooter. Dag Sneeuw witje. Goeden middag TOM MIX. Ik dank je hartelijk voor de gezonden teekening. Het is het portret van den Indiaan Winnetou? Je hebt hem werkelijk aardig geteekend en goed gekleurd, 'k Hoop dat je het bezoek aan den tandarts spoedig kunt staken. Je gaat er niet voor pleizier heen. Dag Tom Mix. Lief GOUDVINKJE. Je bent van harte welkom en ik hoop dat je me trouw schrijft en trouw op de clubmiddagen komt. Heb jij nog een zusje van. nul jaar? Daar moet je ze ker wel eens mede rijden en oppassen? Breng je 32 cent mede? Dag Goudvinkje. Klein KRULLENKOPJE. Jij dacht dus „er is feest en nu behoef ik niet te schrijven.' Maar je had misgedacht. Ik vind het niet erg hoor. Je bent een trouw vriendinnetje van me en zal me in het vervolg wel weer trouw schrij ven. Dag Krullenkopje. Goeden middag BOSCHVIOOLTJE. Ja moet altijd een potlood en een schaar mede brengen. Je hebt dus steeds gezelschap naai en van de club n.l. Klavertjevier en Sneeuw koningin. Wanneer is poes Nellie jarig? Breng je 28 1/2 cent mede? Dag Boschviooltje. Beste PIETJE PELLE. Wel bedankt voor je teekening. Ik vind haar mooi en origineel. Schrijf me maar het verhaal van „De Straat jongens". Je hebt nog al eenige vertellingen in voorraad. Staan ze in een vertelselboek of bedenk je ze zelf? Dag Pietje Pelle. Lieve JULIAANTJE. 'k Geloof dat alle kinderen graag langer feest hadden gevierd maar aan alles komt een eind, dus ook aan het feest vieren. Welk spel had je gekozen? Zeker een tollendoosje. Dag Juliaantje. Goeden middag KOZAKKlENHOOFDMAN. Prettig dat je van den speeltuin „In Veilige Haven" St. Nicolaasfeest krijgt. Niets gaat bo ven een feest met andere kinderen. Je moet voortaan altijd een potlood medenemen en ook een schaar. Zal je de schaar goed inpak ken. liefst in een doosje? Dag Kozakkenhoofd- man. Best INDIAANTJE. Wat heb jij flink ge spaard. Veertig zegels dus veertig cent. Ja St. Nicolaas is weer in aantocht, 'k Denk dat hij nu reeds z'n inkoopen doet. Dag Indiaantje Beste ZUS. Ja zeker, ik wil graag in je poezie album schrijven. Breng haar mede naar de club. Prettig zoo n kleurdoos niet? Het was verleden week Woensdag een prettig feest ener komen nog meer prettige middagen. Dag Zus. Goeden middag VERGEETMIJNIET. Wat zeg je? Kan ik plagen? Ik? Ik plagen? Hoe kom je er bij? Dus nu is de brief eens niet ge smokkeld? Je hebt het dit keer dus niet zóó heel erg druk gehad? Meisje ik feliciteer je. 'k Was al ongerust dat je door al die drukke werkzaamheden me vandaag of morgen zoudt vergeten. Nu kan ik echter weer rustig sla pen gaan. Vergeetmijniet vergeet mij dus niet. Dag Vergeetmijniet. Lief KLAVERTJE VIER. Sneeuwkoningin netje is dus je vriendinnetje? Gezellig samen een brief schrijven. Ja het is nu weer vroeg donker en je kan niet lang buiten spelen. Breng je Woensdag 30 cent mede? Dag Kla vertjevier. Goeden middag MEEK1EVERTJE. Jij had dus een verfdoos en een rol chocolade? Van de verfdoos kan je, nu de avonden langer worden, veel pleizier hebben. Plaatjes uit de courant kan je o.m. kleuren. Jopie Slim is dus jouw en mijn vriend. Dag Meikevertje. Goeden middag GOUDMUILTJE. Je moet de zijde maar eens medebrengen. Misschien is er iets aardigs van te maken. Voor het blad zal ik zorgen en het a.s. Woensdag medebren gen. Jij brengt dan zeker de 45 cent mede? Dag Goudmuiltje. Goeden middag GOUDBLOEMPJE. Je bent van harte welkom. Blijf je een trouw vriendinnetje van me? Breng je Woensdag 31 cent mede? Hoe heb je den clubmiddag ge vonden? Dag Goudbloempje. Lief VLINDERTJE. Zoo denk je nog steeds aan den feestmiddag en vond je het veel te gauw voorbij? Ja, pretjes gaan altijd vlug. Wil je je vader en moeder van mij groeten? Denk je a.s. Woensdag om je werk? Dag Vlindertje. Lieve LOBELIA. Prettig dat je broertje weer uit het ziekenhuis komt. 'k Hoop dat hij weer spoedig loopen kan. De verfdoos kan je gebruiken voor de nog uit te schrijven teeken wedstrijden. Na St. Nicolaas komen weer en kele wedstrijden aan de beurt. Breng je Woens dag een haaknaald en 28 cent mede? Dag Lobelia. Lief ZONNETJE. Wat schrijf je toch al tijd gezellige en keurige briefjes. Ik lees ze steeds met veel pleizier. 'k Geloof dat er de zen winter nog meer van die pretmiddagjes komen, ja, zelfs nog één voor het jaar om is. iEx komen steeds meer rubriekertjes bij, maar dat vind ik juist prettig. Een beetje meer of minder werk telt men niet als men altijd vol op werk heeft. Breng je Woensdag 24 cent mede en een grove haaknaald? Dag Zonnetje Best KEUKENPRINSESJE. Ja hoofdpijn is erg vervelend vooral als je er voor naar bed moet. Je moet eens op het bureau aan de Ken-i nemerlaan om een krant van 4 Oct. vragen. Ik denk dat men je er daar wel één zal willen geven. Denk je a.s. Woensdag om je werk? Dag Keukenprinsesje. Beste MOEDERSHULP. Ja de voordracht vind ik mooi, doch treurig van inhoud. Geluk kig komen dergelijke gevallen tegenwoordig, dank zij het werk van de vereenigingen voor „Geheelonthouding" weinig meer voor. Bren; je a.s. Woensdag een schaar mede? Dag Moe dershulp. Lieve SNEEUWKONINGIN. Jullie gaat dus op school voor een uitstapje sparen? Dat is prettig, Zat jij op de courantenkiek heele- maal vooraan? Breng je Woensdag 15 cent en een grove haaknaald mede? Dag Sneeuwko ningin. Goeden middag DICKY BIGMANS. Jij had dus een rol chocolade en een verfdoos, je zusje een verfdoos en een reep chocolade en je broertje een verfdoos en een reep choco lade? Dat, zal van den winter een gekleur bij jullie thuis worden. De verrassingmiddag je dus dubbel en dwars meegevallen en had je zoo'n feest niet verwacht. Blijf maar een trouw vriendje, m'n trommel bevat niet a" moppen maar ook pretjes. Dag Dicky Bigmans. Goeden middag JOPIE SLIM. Dat is dus een heele uittocht, 's Woensdagsmiddags om kwart over een. Jopie Slim, Dickie Bigmans, Klavertjevier, Meikevertje, Kozakkenhoofd- man en Indiaantje gaan in optocht naar het clubwerk. Zullen jullie onderweg goed oplet ten met oversteken, enz.? Je hebt op school mooie cijfers behaald. Blijf maar goed je best doen. Dag Jopie Slim. Lief BLAUWOOGJE. Eens in de veertien dagen mag je je zusje wel medebrengen, ten minste zoolang ik plaats heb. Je merkt wel, het clubwerk is een zeer geliefd werk bij m'n vriendinnetjes en vriendjes en het aantal deelnemende kinderen wordt steeds groote Ik wist niet, dat je reeds drie zusjes hebt. H- kleintje van vijf maanden is zeker een schat? Ik vind ze altijd snoezig. Breng 1 cent mede. Dag Blauwoogje. Lief SNEEUWKLOKJE. 'k Geef dadelijk gewonnen de vorige week me met je schuil naam vergist te hebben en ik ben blij dat je het me niet kwalijk neemt. Liever heb ik dat je het koopen van een kleedje aan mij over laat. Ik kan het voordeeliger voor je uitzoe ken en bovendien een geschikt patroon kiezen. In een winkel heeft men niet de ondervinding die ik met lessen geven en clubwerk heb op gedaan. Ik weet precies wat moeilijkheden oplevert, enz. Dag Sneeuwklokje. Goeden middag WINTERKONING. Je bent van harte welkom. Winterkoning vind ik een mooien schuilnaam. Als je aan het club werk deelneemt moet je 's Woensdagsmiddags van 23 30 komen. Dag Winterkoning. Lief ZONNESTRAALTJE. Ik heb het zoo voordeelig mogelijk voor je uitgezocht. Voor- loopig behoef je slechts 67 cent mede te brengen en heb ik graag dat je er Woensda! aan denkt. Het is een heel gezellig werkje en als het af is zal het heusch zeer voldoen. Je werkt met wol. Dag Zonnestraaltje. Goeden middag RANONKELTJE. Fijn dat Cootje zoo goed kan leeren en z'n best doet. Dus je vader is weer thuis geweest? Ja het was gezellig 1.1. Woensdag en het wordt nog gezelliger als we allemaal aan het St. Ni- colaaswerk bezig zijn. Breng je Woensdag 15 cent mede? Dag Ranonkeltje. Lief FILMSTERRETJE. Dat je tante niet aan St. Nicolaas kan doen begrijp ik volko men. Het is dan veel te druk in den winkel en de bakkerij. Ja het is een klein tooneelstukje .1. „Sint Nicolaasavond", gezellig niet? Dus jij maakt je cadeaux voor Kerstmis. Dat is best hoor. Zoo hebben jullie zoo'n pret gehad. Ik vind M. een heel lief, zacht meisje, echt een kind om van te houden. Breng je 1 cent mede? Dag Filmsterretje. Beste JENNIE. Dat je zoo'n middag niet verwacht had, begrijp ik volkomen. Het is dus ook voor jou een middag met echte verrassin gen geworden? Ach die courantenfoto's zijn meestal niet erg duidelijk maar toch geven ze een totaalbeeld, waar het meestal om te doen Dag Jennie. Lief GOUDVLINDERTJE. Zeker Wim rubriekertje worden. Hij heeft cluburen des Woensdagmiddags van 2—3.30. Schattig zoo'n klein konijntje. Zal je goed voor het dier zorgen? Bobbie vind ik een snoezigen naam. Wim kan hem ook wel als schuilnaam kiezen. Breng je Woensdag 15 cent mede? Da: Goudvlindertje. Goeden middag WANDELAAR. Leuk dat je met zoo'n vischspel verschillende spelen kunt doen niet? Ik zal je er Woensdag nog wel enkele mededeelen. Vraag er mij maar om. Ja, indien je een figuurzaag hebt of er een kunt leenen, moet je er een medebrengen. Dag Wandelaar. Lief GOUDBLOEMPJE. Een sterfgeval in de familie stemt altijd heel verdrietig. Ik kan me er echt in verplaatsen en begrijpen dat dan geen lust tot schrijven hebt. Breng je cent mede? Dag Goudbloempje. Goeden middag DEUGNIET. Ja, het was Woensdag weer echt gezellig. Je behoeft de ischjes niet in het water te leggen. A.s. Woens dag vertel ik je wel hoe je met het spel, zonder water kunt spelen. Wie het rijmpje bij de cou rantenfoto gemaakt heeft, weet ik niet. Ik denk Blikoortje's vader. Dag Deugniet. Welkom DOORNROOSJE van harte welkom Om, lid van de club te worden, moet je be- innen met rubriekertje te worden en mij steeds trouw schrijven, bovendien moeten je ouders op de LJm. Courant geabonneerd zijn. De cluburen voor meisjes zijn 's Woensdags middags van 3.30 tot 5 uur en worden gegeven het lokaal Prins Hendrikstr. 117, IJM. West. Dag Doornroosje. Lief MEIDOORNTJE. Nog wel gefelici teerd met de herdenking van je grootvaders verjaardag. Ja de t.b.c. bazar heeft heel veel opgebracht, maar er is ook heel veel geld noo- dig vooral in onze dagen. Welke stand had je tante? Wil je je broertje van mij groeten? Het boek, waar ik uit voor lees is heel mooi, en er komen nog meer mooie boeken. Verleden week had ik heel veel briefjes en thans ligt er weer een hooge stapel. Ik vind het prettig. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Dag Mei doorntje. Lief POPPENMOEDERTJE. Dus jullie hebt weer een nieuwe poes? Het beestje is nog wat schuw, maar bij goede behandeling zal die schuwheid wel spoedig wijken. Je zorgt zeker wel goed voor haar? M'n groeten aan je ouders. Breng je 15 cent mede? Dag Poppen- moedertje. j Lief MADELIEFJE. Jullie beginnen dus' al aardig groot te worden, jij en Frida. Jullie vindt het zeker wel prettig op de naaischool? Wat maken jullie? Wil je m'n groeten aan je ouders, Emmy en Neeltje doen? Breng je 31 cent mede? Dag Madeliefje. Lief KABOUTERTJE. Dus jij hebt 'n spoor treintje gekozen? Daar kan je van den winter prettig mede spelen. Ja, het is nu weer heel vroeg donker. Ik vind het echter niet onge zellig. De lange avonden zetten de menschen gemakkelijker aan het werk en er komt meer klaar dan 's zomers. Met donker buiten spe- len is niet goed. Als het donker is moeten de kinderen binnen zijn, tenzij ze van les of club komen. Dag Kaboutertje. Lief SPARRETJE. Je hebt je popje An nie gedoopt? Ik vind het een mooien naam en goed passend bij het popje. Jij vindt het dus ook een schat je? Het mantelpakje met bijpassend mutsje vind ik snoezig. Ja LI. Don derdag heb ik je moeder gesproken. Jammer dat jij er niet was. We hebben nog heel niet persoonlijk met elkander kennis gemaakt. Mis. schien met St. Nicolaas op school? 'k Wil het hopen. Jij bent mijn eenige vriendinnetje, dat ik nog niet goed ken. Wat is het briefje weer lang. 'k Moet noodig eindigen. Sparretje. Lief BOODSCHAPSTERTJE. Je bent van harte welkom. A.s. Woensdag mag je ook iets maken. Wat? Voor wie? Dat blijft tot Woens dag geheim en verder een geheimpje tusschen ons beiden. Je moet om 3.30 komen en mag blijven tot 5 uur. Dag Boodschapstertje. Aan al de vriendinnetjes en vriendjes veel groeten van MEJ. E. VTJLBRIEF. WIE HEEFT DEN GROOTSTEN HOED? Ditmaal is het een opgave om te onderzoe ken of je oogen scherp zijn. Onderstaande teekening toont twee hoofden; het bovenste stelt Napoleon voor en het onderste de oude Frits, koning van Pruisen. Nu moeten jullie op het eerste gezicht zeggen, wie van heiden de breedste hoed draagt, 't Spreekt vanzelf, dat je er geen liniaal bij mag nemen. Alleen op je oogen vertrouwen. Nu, wat denk je? óusizoS 3ioo isii opnnf trappen -s^ij 9-ptlO UBA 9ip uup .xap99.iq .I919UIIIIFUI J99A ■aSuo si uoaiodUN uba paoq ap :.§utsso[do TANTE TINE. Dit keer stellen we een meikever voor; loopen dus op handen en voeten. Daar krijgt de meikever een stootje; hij valt om, komt op zijn rug te liggen, spartelt met zijn pootjes om weer overeind te komen. Dat zullen wij ook doen; we bewegen flink de armen en beenen en rollen heen en weer op s rug. Deze „meikever-oefeningen" zijn heel goed voor de rug- en beenspieren. MEVR. DE J.—VAN Z. We hebben ons nu bezig gehouden met het teekenen van de verschillende deelen van het menschelijk liehaam in het algemeen; dit keer zullen we probeeren bepaalde personen typen te maken. We zullen daarvoor ge makkelijke onderwerpen kiezen en wel zulke onderwerpen, waarvan we met één oogopslag zien, wat er voorgesteld moet worden. Onze illustratie toont de volgende typen: Een Chinees. Kenmerken; de schuine oogen, de kleine neus en de haarvlecht. Een neger, Kenmerken: zwart, platte neus en dikke lippen. Een Indiaan. Kenmerken: arendsneus, glad, gevlochten haar en de adelaarsveer. Een zakenman. Kenmerken: kale schedel, uilenbril. Arabier. Kenmerken: zwarte snor en baard; pruikje haar op kaalgeschoren schedel. OOM KEES. Jokie was jaloersch op de andere kinderen, die van haar lekkers snoepten. Later zag ze het lee. lijke van haar gedrag in. Het was ongeveer een week voor Jokie's ver jaardag. Acht jaar zou ze worden. Jokie was erg opgewonden in het vooruitzicht. Wat zou ze wel allemaal krijgen? Ze had aan vader en moeder een pop gevraagd; zoo'n echte lieve babypop. Maar dan waren er nog zoo veel ver rassingen. Wat ze van Oma en Opa zou krij gen en van Aat, haar broer en van de school vriendinnetjes.Oh, een heeleboel heerlijke verrassingen wachtten haar nog. Iedere och tend, als Jokie wakker werd, streepte ze een dag door op het kalendertje, dat boven haar bed hing. Ze had moeder gevraagd, of ze een paar meisjes uit de klas op visite mocht. Jokie had het lijstje al opgemaakt: Aat, de groote broer van 11 jaar, zou er natuurlijk bij zijn, verder de tweelingzusjes Jetje en Toos de Hoog; dan nog Helga van Vliet, die naast Jokie in de bank zat en ten slotte Fierjan, de buurjongen. Met zijn zessen zouden ze zijn. Eindelijk was de dag van Jokie's verjaar dag aangekomen. Heel vroeg was ze wakker en in een wip aangekleed. De zon scheen door de gordijnen naar binnen. Mooi weer was het. Moeder had gisteravond gezegd, dat ze haar Zondagsche jurk aantrekken kon. Als je ja- "g was, mocht iedereen dat wel zien. Heel vlug was Jokie klaar. Ze deed de deur van haar kamertje open en ging naar bene den. En toen ze de huiskamer binnenkwam, werd er meteen op de piano gespeeld en drie stemmen zongen: „lang zal Jokie leven Een oogenblik bleef het meisje beduusd staan. Toen keerde moeder, die aan de piano zat zich om, opende haar armen en Jokie vloog er in. „Wel gefeliciteerd, hoor groote dochter' Toen kwamen vader en Aat aan de beurt en daarna mocht Jokie haar cadeautjes, die op het buffet uitgestald waren, bekijken. Het eerst viel haar oog op de groote pop, die met uitgestrekte armen zat te wachten om opgenomen te worden. Jokies mond viel open: ,Oh.zei ze. Maar er naast lagen nog andere dingen. Van Aat was er'een dik boek met sprookjes; van Vader een poppekoffer met een heele uitzet. Van Oma en Opa een ledikant en van andere ooms en tantes nog een heeleboel presentjes. Zoo blij was Jokie; dat ze haast niet eten kon. En als moeder haar niet op tijd had weggestuurd, zou ze vast te laat op school gekomen zijn. Gelukkig was het Woensdag; dat beteekende een vrijen middag en in dit bijzonder geval 'n heelen middag om te spelen. De juffrouw feliciteerde Jokie. want ze had al gehoord, dat ze jarig was en alle klasgenoetjes deden hetzelfde. bonbons. Even later kwamen Toos en Jetje;- ook met bloemen. Jetje gaf bovendien nog zak doekjes, die ze zelf omgehaakt had en Toos had een mutsje voor de nieuwe pop gehaakt. Net hadden ze hun mantels uitgetrokken, toen de bel weer ging: Helga. Helga had voor Jokies pop een nachthemdje gemaakt, dat er keurig uitzag. „Kindje, kindje," zei moeder hoofdschud dend. „Wat word jij verwend." „Ze behoefden nu op niemand meer te wachten en moeder stelde voor dat ze eerst eens naar de kamer zouden gaan; daar kon den ze dan vast een chocolaadj-e snoepen en een glaasje limonade drinken. Dat leek hen wel en vroolijk liepen ze achter mevrouw mee naar binnen. „Kom, Jokie, presenteer eens iets," zei moe der. Jokie pakte de schaal en ging rond. Maar.... wat pakten ze allemaal een groote bonbons. Telkens die lekkere, die Jokie ook had willen hebben. Haar gezichtje betrok en bij het spel letje, dat ze gingen doen, was Jokie lang niet zoo uitgelaten als anders. Nog erger werd het, toen Moeder later met de gebakjes rondging. Ingespannen keek Jokie toe. Kijk die Fier jan eens. Wat een groote pakte hij daar. En die Toosje. Die keek eerst goed, welke de lek kerste was. Jokie werd boos. Het was toch allemaal haar lekkers. En ze moest maar alles weggeven. Nee, dat ging niet Toen ze even later met moeder in den tuin gingen spelen, liep Jokie telkens naar binnen en nam dan zooveel van de schalen als ze in haar mond kon stoppen. Heel leelijke dingen dacht Jokie dan. „Ziezoo, Fierjan, deze bonbon kun jij ten minste niet meer opsnoepen. En Toosje, zoek maar welk het grootste gebakje is. Dat eet ik hier lekker op." Ze moest het haastig opslokken; want ze wilde toch niet graag, dat iemand anders haar zou zien. De gevolgen bleven niet uit. Toen moeder voor de tweede keer gebakjes rond deelde, be dankte Jokie met een wit gezichtje. Op moe ders verwonderde blik keerde ze haastig het hoofd af. Even later, toen de anderen druk aan het schuilhoekje spelen waren, waar moe der ook aan mee deed, stond Jokie zachtjes in haar schuilplaatsje te huilen. Zoo vond mod der haar. Maar wat duurde de ochtend lang. Einde lijk ging de bel. „Tot vanmiddag," zeiden Jetje en Toos en Helga. „Tot vanmiddag", antwoordde Jokie. Toen ze thuiskwam, riep moeder haar in de keuken. „Kijk eens, Jokie, lijkt je dit voldoende lek kers voor je kleine gasten?" Op tafel stonden een paar schalen met chocolaadjes; een doos met gebakjes, limonade en nog meer heerlijke dingen. Fierjan, die maar twee maanden ouder was dan Jokie. In zijn armen had hij een bos bloe men en een pakje, dat hij Jokie een beetje verlegen in de hand duwde. Het was een doos „Wat heb je, kind?" „Zoo'n buikpijn," snikte Jokie. „Dan moet je naar bed gaan," besliste moe der. ,,'t Is wel erg jammer voor je; maar wé kunnen er de anderen niet voor wegsturen." Jokie keek snel op. Zou moeder weten, hoe het kwam, dat ze zoo akelig was? Aan moeders oogen zou ze zeggen van wel. Toen den an deren verteld werd, dat Jokie naar bed. moest, keken ze wel even vreemd op. Maar even la ter was het spel weer in vollen gang. Nog heel lang hoorde Jokie hen lachen en! plezier maken. Eindelijk werd het stil. Nu zijn ze zeker naar huis gegaan, dacht het meisje in haar bedje. Oh, wat deed haar buikje pijn. Allemaal van haar snoepen. Het werd al bijna donker, toen moeder boven kwam. „Je moet de groeten hebben van je vriendinnetjes en Fierjan. Ze hebben erg veel plezier gehad. Beterschap wenschen ze je!" Toen snikte Jokie als een heel klein kindje. Moeder sloeg haar armen om haar heen. Ja, mijn meisje; dat komt ervan als je je gasten geen lekkers gunt. Je kunt het toch niet allemaal zelf opeten. Dat heb je nu on dervonden. Moeder heeft wel gezien, wat Jokie aldoor gedaan heeft „Oh mam," snikte het meisje, „Ik schaam me zoo. Maar ik beloof U, dat ik het nooit meer zal doen. Morgen neem ik de doos bon bons, die ik van Fierjan heb gekregen, mee naar school en dan zal ik aan iedereen uitdee- lenIs dat goed? „Goed meisje, goed. En ga dan nu maar lekker slapen." Moeder streek met haar zachte handen over Jokies verhit gezichtje, drukte een kus op haar mond en ging toen weg. Even later lag Jokie rustig te slapen. En ze droomde, dat ze al haar vriendinnetjes tracteerde op groote gebakjes en lekkere bonbons. RITA VAN B. DE LIST VAN DEN SULTAN. Oplossing. De sultan had de staart van de ezel zwart gemaakt. Degenen, die onschuldig waren, had den stevig de staart gegrepen endus zwarte handen gekregen. De dief had net ge daan alsof; maar uit angst de staart niet aan geraakt. Deze had schoone handen. Het was dus voor den sultan een klein kunstje om te zien, wie hem zijn ring ontstolen had. TANTE TINE. „Oh mam en is dat allemaal voor mij?" „Ja; dat wil zeggen dat je er je gasten van presenteeren moet. Zorgen, dat ze allemaal genoeg krijgen." Jokie knikte verheugd. Aan de koffietafel at ze van opwinding weer heel weinig. Aat zei plagend, dat dat was om veel ruimte te houden voor alle snoeperijen van straks. Om half twee ging de eerste feel. Het was, BIJ DEN DROGIST. Neem deze vernis maar jongen, die is mor gen al droog. Klaas: Nee, dan moet ik die niet hebben, want ik moet hem overmorgen pas gebruiken. Straffen uit vroeger tijd. Een paar eeuwen geleden werd te Dublin een visch- vrouw. die haringen veel te duur verkocht had, veroordeeld, om in een wagen, die be hangen was met haringen, door de stad ge reden te worden.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 10