Medeplichtige van Kalemen bekent. Hef Oostenrijksche Vraagstuk waarborgt Oostenrijken Duitschland. BUITENLAND. Bevestiging van den beraamden tweeden aanslag te Parijs. Koningin Marie had Alexander verzocht niet naar Frankrijk te gaan. Critiek op de medische hulp voor Barthou. Het verhoor van de beide te Annemasses gearresteerden, die verdacht worden van medeplichtigheid aan den aanslag op koning Alexander van Joegoslavië, heeft gisteravond een sensationeele bekentenis opgeleverd van den man die zich Novak noemt, aldus meldt de Tel. Toen hij geconfronteerd werd met een hooggeplaatste politiebeambte uit Belgrado, die hem als een bekend terrorist identifi ceerde. verloor hij zijn zelfbeheersching. Hij bekende, dat zijn ware naam Poetitsjil Zvo- nimir, dat hij in Joegoslavië geboren en 30 jaar oud is. Hij had wegens medeplichtigheid aan een politieken moord eenige jaren geleden het land moeten verlaten. Sindsdien had hij een tijdlang in Boedapest gewoond, om daarna aan de Hongaarsche grens met andere terro risten aanslagen te beramen, waaronder ook dien op het leven van wijlen koning Alexan der van Joegoslavië. Toen de reis van Koning Alexander naar Parijs bekend werd heeft hij zich met Benesj, Kalemen en een zekeren Silny via Zürich naar Lausanne begeven, waar zij een onbe kende ontmoetten, die hen van Tsjechische valsche passen voorzag. Zij gingen vervolgens over het meer van Genève naar Evian en van daar naar Parijs, waar zij uiteengingen en in twee hotels hun intrek namen. Kalemen en Silny begaven zich op den dag vóór de aankomst van den koning naar Marseille, al waar zij den aanslag pleegden. Novak heeft gisteren intusschen weer een nieuwen naam opgegeven als zijn waren naam n.l. Prosek. Dit is volgens den Joegoslavischen Volkenbondsgedelegeerde Fotitsj, die thans zelf als tolk optreedt, de naam van den di recteur van een Kroatische bank, die on langs op Hongaarsch gebied een terroristische organisatie heeft opgericht, gekeerd tegen de Joegoslavische eenheid. Het staat echter te bezien, of deze naam wel de juiste is. Ook Zvonimir bekende nadrukkelijk, dat hij wanneer de aanslag in Marseille mislukt zou zijn, getracht zou hebben koning Alexander te Parijs te dooden. Vandaag wordt Rajtitsj, alias Benesj verhoord. In toonaangevende Joegoslavische kringen te Genève acht men vooral het. feit van be lang, dat de aanslag te Marseille door per sonen is gepleegd, die langen tijd in het bui tenland hebben vertoefd, alsmede dat hij in het buitenland is voorbereid. Koning Alexander was gewaarschuwd. Uit Belgrado wordt" gemeld, dat koning Alexander geweigerd heeft te luisteren naai de waarschuwing van koningin Marie niet naar Frankrijk te gaan. Op een zelfde waar schuwing van den president van den Senaat, heeft Alexander geantwoord „het is mijn plicht te gaan". Uit Parijs wordt verder aan de Daily Tele graph, waaraan wij dit bericht ontleenen, ge meld, dat twee mannen, die gearresteerd zijn als medeplichtigen van den moordenaar een buitenlandsche mogendheid bij de aangelegen heid hebben betrokken, terwijl voorts, volgens het blad wordt beweerd, dat een aanslag wordt beraamd op het leven van Peter II, den jeug digen nieuwen koning. BELGRADO, 12 Oct. (V.D.) Koning Peter II is volgens berichten in de bladen in gezel schap zijner moeder, van den minister van buitenlandsche zaken, Jeftitsj en den Lon- denschen gezant Djoeritsj uit Parijs vertrok ken en zal hedenavond aan de Zuid-Slavische grens in Assling arriveeren. Heden Zaterdag morgen zou de jeugdige koning in Belgrado aankomen. De voorzitter van de skoeptsjina is den koning tot aan de grens tegemoet gereisd. De bladen wijden den nieuwen koning geest driftige verwelkomingsartikelen. „Ons geheele volk',, aldus de Prawda, „verwacht den jongen koning met grenzenlooze liefde en toegewijd- heid". Het blad wijst op de rust en discipline, die in Zuid-Slavië aan den dag zijn gelegd. In politieke kringen wordt met verwondering gewezen op de berichtgevers van eenige bui tenlandsche bladen, die uitvoerige berichten geven over demonstraties en onlusten in Zuid- Slavië. Behalve de demonstraties in Laibach en Sgrarn, die tegen Italië waren gericht en die door de autoriteiten onmiddellijk zijn on derdrukt, zijn de orde en rust nergens ver stoord. In politieke kringen is men van meening, dat het weinig passend is, een zoo tragische aangelegenheid te benutten om verontrustende geruchten de wereld in te sturen, geruchten, die niet alleen onjuist zijn, maar ook den in druk wekken, dat de een of andere correspon dent zijn reis naar Zuid-Slavië zoo effectvol mogelijk wil voorstellen. Had Barthou gered kunnen worden? De vraag, of de minister van buitenland sche zaken Barthou gered had kunnen worden als hem op tijd de noodige medische hulp ware verleend, wordt naar Reuter verneemt, in alle kringen druk besproken. Het schijnt thans vast te staan dat de mi nister na den aanslag uit de auto gestapt is en door een politieagent naar een taxi is ge bracht, waarmee hij naar het ziekenhuis is gereden. Met verbazing vragen de bladen, waarom het den politieagent niet mogelijk is geweest den auto sneller door de menigte' te doen rijden en waarom men de medische hulp niet dadelijk door den chef-geneesheer, maar door een assistent liet uitvoeren. Barthou werd door den hem begeleidenden agent slechts een onvoldoend noodverband aange legd. Bij zijn aankomst in het ziekenhuis was Barthou ondanks zijn groot bloedverlies nog tamelijk opgewekt. Nog na een seruminjectie, die men hem had gegeven, vroeg hij bezorgd of zijn verwonding van ernstigen aard was en of zijn arm geamputeerd moest worden. Hij heeft toen de geruststellende verzekering ont vangen dat zijn toestand tot geen bezorgdheid aanleiding gaf. Spoedig daarna kreeg hij een aanval van zwakte en is gedurende de operatie ondanks een bloedtransfusie overleden, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn. In medische kringen hier is men van mee- King dat in de gegeven omstandigheden alles gedaan is om het leven van den staatsman te redden. Dit standpunt wordt in vele kringen echter niet geduld en nieuWe verwijten worden ge hoord van het gebrek aan tegenwoordigheid van geest en organisatie, die meer dan ooit aanleiding tot ernstige bezorgdheid geeft. Prins Paul's benoeming gunstig ontvangen. In de geheele Joego-Slavische pers wordt de persoon van prins Paul, die in het testament van koning Alexander in de eerste plaats als regent wordt benoemd, besproken. De bladen juichen die beschikking ten zeerste toe. Prins Paul is immers niet alleen het naaste familie lid van den 'koning, maar heeft jaren lanig aan diens zijde gewerkt, zoodat hij beter dan wie ook, op de hoogte is van diens werk en stre ven. Hij bezat het volle vertrouwen van den koning en -meermalen had hij vertrouwelijke zendingen te vervullen, waarvan hij zich steeds met groote tact kweet. De half-officieele „Vreme" schrijft, dat nie mand vollediger en getrouwer de laatste woor den van Alexander I: „Waak overJoego-Sla- vië", kan ten uitvoer leggen, als prins Paul. Het „Deutsche Volksblatt", het hoofdorgaan van de minderheden, zegt over den nieuwen regent o.a. het volgende: „Iedereen herinnert zich nog dat Prins Paul eenige jaren geleden het eere-voorzitterschap van de tentoonstelling van Duitsche kunst in Belgrado aanvaardde Niettegenstaande zijn kunstlievenden aanleg is prins Paul in geen enkel opzicht onbekend met de politiek van zijn land, daar de innige vriendschap met wijlen koning Alexander tot natuurlijk gevolg had, dat hii met hem alle problemen besprak en hij in al zijn ideeën, plannen en zorgen deelde, Men kan aannemen dat koning Alexan der bij het volvoeren van izijn vérstrekkende plannen door de goedkeuring van prins Paul somtijds werd gesterkt. Dit alles kan als waar borg gelden dat hij de aangewezen persoon is van de staatszaken verder te leiden. Tegelijk zal hij voor den jongen koning Peter II een welwillend vriend, raadgever en opvoeder zijn. opdat de toekomstige koning eens uit zijn- handen de erfenis zal overnemen, voor welke wijlen koning Alexancf^ geleefd, gearbeid, ge streden en geleden heeft; een groot, sterkeen gelukkig Joego-Slavië". (Reuter) Sovjet-commentaar op den aanslag. Uit Moskou: In een correspondentie, welke gewijd is aan den moord te Marseille schrijft de Parijsc-he medewerker van IsvestiaIn par lementaire kringen houdt men staande, dat het brein, dat naar het schijnt den arm heeft bestuurd van den moordenaar van Barthou en den koning van Joego-Slavië, hetzelfde is als dat den arm heeft bestuurd van de moor denaars van Doumer, Doeca (den vermoorden Roemeenschen minister-president) en Doll- fuss en waardoor thans Titoelescoe wordt be dreigd. De schuldigen aan den -moord zijn zii van wie Litwinov ie Genève zoo juist heeft gezegd, -dat zij met behulp van het zwaard de kaart van Europa willen herzien. jaitnie. Gothische scheppingen moeten het ontgelden. Volgens een Havas-bericht uit Madrid heb ben 5 eskaders bommenwerpers deelgenomen aan de militaire operaties in Asturië. De vliegers verklaren, dat in> het centrum van Oviedo verscheidene gebouwen, waaron der er zijn die nog uit de 14de eeuw stammen, zooals de kathedraal, die vele kostbare kunst werken bevat, en die een beroemde schepping van Gothische kunst is, in vlammen staan. Regceringstroepen Oviedo. bezetten Oviedo, de hoofdstad van Asturië, het laat ste bolwerk der opstandelingen is Vrijdag ge vallen. Meer elan 10.000 man troepen, -bombar- de-mentsvliegtuig-en en twee oorlogsbodems waren bij den aanval betrokken. Honderden opstanadelingen zijn om het leven gekomen. Er is aanzienlijke schade in de stad aange richt en voordat de rebellen terugtrokken, •hebben zij de veertiende eeuwsche kathedraal, welke juweelien van groote waarde bevatte, in brand gestoken. Ook verscheidene andere his torische gebouwen staan in brand. ONTZETTENDE DAAD VAN EEN BOER. Een gruwelijke misdaad is in het kleine plaatsje Cambron bij Abbeville in Noord- Frankrijk gepleegd. Een 44-jarige boer dood de aldaar met een bijl zijn vrouw, zijn vijf kinderen van 4 tot 12 jaar, stak daarna zijn boerderij in brand en maakte door -ophanging een eind aan zijn leven. op een koker 'ZENUW-TABLETTEN dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. (Adv. Ingez. Med.) „Verwekken van paniek stemming". Handelsreizigers te Frankfort gearresteerd. De staatspolitie te Frankfort heeft twee handelsreizigers gearresteerd, die ervan be schuldigd worden de staatsbelangen te heb ben geschaad d-oor „tegen beter weten in" een paniekstemming onder hun cliënten te heb ben gewekt door hen te waarschuwen, dat binnenkort g-root gebrek aan gebruiksvoor werpen, waar-in buitenlandsche grondstoffen verwerkt moeten worden, zou ontstaan, ten gevolge, van het invoerverbod van buitenland sche grondstoffen. Naar verluidt zouden ook vele Duitsche win keliers hun -klanten vertrouwelijk soortgelijke adviezen geven en hen waarschuwen voor ge brek aan goederen als -bijvoorbeeld zeep, die reeds nu een aanzienlijk lager vetgehalte bevat. Te Bronswijk zijn voorts drie personen ver oordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf, wegens het verspreiden van drukwerken, die eruit zagen 'als reclames en op de"" voorpagina de afbeelding toonden v-an een schoen met als onderschrift: „Waar wringt d-e schoen?" Van -binnen bleken deze geschriften scherpe critiek en aanvallen op de nation aal-socia listische regeering te bevatten. De economische kwestie het voornaamste punt. (Wij bieden onzen lezers hierbij het eerste artikel aan dat Dr. Schluschnigg, de nieuwe Oostenrijksche Bondskanse lier, na het aanvaarden van zijn functie thans heeft geschreven, en dat zijn standpunt omtrent Oostenrijks moei lijke positie weergeeft. Red.) door Dr. Kurt Schuschnigg, bondskanselier van Oostenrijk Oostenrijk lijdt ook nu nog onder de alge meen economische crisis; echter ondergaat ons volk niet alleen met geduld den nood dei- tijden, het heeft er tevens alles op gezet dien nood te overwinnen, sedert de resultaten, die de door den gestorven bondskanselier Doll- fuss gevolgde politiek in deze richting reeds bereikt heeft, ons ervan overtuigd hebben, dat wij op den goeden weg zijn. De ongelukkige economische gevolgen van den wereldoorlog hebben Oostenrijk het eerst aangegrepen en sedert dien losten al onze politieke vraagstuk ken zich op in het probleem van den econo- mischen opbouw. Geweld tegen Duitsche kerkelijke leiders. Bisschop Müller e.a. gevangen genomen. De corr. van de Tel. te Berlijn bericht, dat naar aanleding va-n het ke-rkciomflict in Wur- temberg die landsbisschop Wurm, die prelaat M-eyer en die kerkraden Schauffler en Fresser gevangen genomen zijn. Met verlof gezonden zijn de predikanten Buder, Weber en Pfarrverwaiter H-offmann. Verder werden uit hun ambt ontzet als de- kamen, gedeeltelijk vrijwillig, en gedeeltelijk met behulp van. de politie de stedelijke diekaan te Stuttgart, D. Lempp, en de dekanen Pfis-terer uit Marbach, Hermann uit Chalw, Roos uit B-ad Kannstadt, Schlatter uit Ess- lingsn en Mildenberger uit Leonberg. Daar de predikanten zich niet door geweld laten inti- mideeren zijn nog verscherpte maatregelen der rijtosregeerimig te verwachten. Den prelaten Hoffmann uit Ulm en Gauss uit Heilbrunn is te -kennen gegeven, dat zij zich moesten laten pen-sionneeren. Van de on geveer 1220 predikanten van de Wurtemberg- sche landskerk hebben er zich 980, dus meer dan 80 pet. achter landbissc-hop Wurm ge schaard en verklaard dat zij geen bevelen van den kerk-commissaris wenschen op te volgen. GEEN ACUUT GEVAAR VOOR HET LEVEN VAN KONING FOEAL. ALEXANDRIë, 12 Oct. (V.D.) Een nauwkeu rig medisch onderzoek van Koning Foead door professor Bergmann heeft tot resultaat ge had, dat vastgesteld is, dat alle inwendige organen van den Egyptischen vorst normaal functionneeren en dat acuut gevaar voor zijn leven niet bestaat. Prof. Bergman zal echter desondanks nog onbepaalden tijd in de nabij heid van den koning blijven. PARTIJTJE VOETBAL MET.... BOMMEN. Reuter meldt uit Sofia: Tot hun niet geringen schrik zagen voorbij gangers dat eenige straatjongens -bezig waren met bommen te voetballen, rkinderen had den de bommen, volgens hun zeggen, gevon den in een zak onder een naburige brug. De politie vond in den zak nog 5 bommen; voorts vond zij in de buurt 3 automatische geweren. 100 gevulde houders voor revolverspatronen en. meer dan 300 insignes van de illegale Ma cedonische revolutionnaire organisatie „Imro". BIJ HET OVERLIJDEN VAN LORD CUSHENDUN. Naar wij gemeld hebben, is gistermorgen te Londen op 7.2-jarigen leeftijd overleden Lord Cushendun, oud Brit-sch onderstaats secretaris van buitenlandsche zaken en van financiën. Als Ronald McNeill verwierf de overledene groote bekendheid als journalist, jurist en politicus. In 1922 werd hij parlementair on derstaatssecretaris va nbuitenlan-dsche zaken en drie jaar later secretaris aan het depar tement van financiën. In 1928 was hij geruimen tijd waarnemend minister van buitenlandsche zaken. Gedu rende eenigen tijd leidde hij de Britsche delegatie ter voorbereidende ontwapenings conferentie te Genève. DR. SCHUSCHNIGG. Sedert 1922 hebben wij steeds getracht door zuinigheid en aanpassing van ons regeerings- apparaat aan de veranderde omstandigheden de openbare financiën op orde te brengen, maar reeds bij het Geneefsche protocol van 1922 en op de voorjaarszitting in 1923 te Pa rijs van den Volkenbondsraad werd toegegeven dat aan de economische saneering van Oos tenrijk niet alleen de noodige financieele hulp van het buitenland, maar ook het herstel der handelspolitieke betrekkingen vooraf diende te gaan" Practische waarde kreeg deze over tuiging pas, toen ook andere landen door den economischen nood aangepakt werden en men als gevolg daarvan ging inzien, dat een meer gemeenschappelijk arbeiden op economisch gebied vereischt was om de crisis doeltreffend te bestrijden. Het keerpunt beteekende in dit verband de conferentie van Stresa, waarop de aansporin gen van Oostenrijk om den goederenruil tus- schen de betrokken staten aan te moedigen algemeene bijval vonden en aldus den weg tot verwerkelijking van dit plan werd vrijge maakt. Door een reeks handelspolitieke over eenkomsten gelukte het ons ons handelspas- sief, dat reeds tot een hoogte van een milliard schelling gestegen was, tot bijna een derde terug te brengen en het totaalbedrag van onzen buitenlandschen handel dat in de eerste zeven maanden van 1933 tot 950.6 geslonken was, weer tot 1123.6 schelling op te voeren waarbij gelijk met den weer toenemenden export ook onze koopkracht tegenover het buitenland grooter werd en onze aankoopen uit het buitenland, in het bijzonder ruwe stoffen weer uitgebreid konden worden. De bedrijvigheid in de voornaamste takken van onze industrieele productie is tengevolge daarvan sedert de vorige herfst gestegen, het aantal werkloozen, vergeleken met het voor jaar met ongeveer 43.200 gedaald; de aflos sing van de laatste buitenlandsche leening kon voor het grootste deel gebruikt worden voor dekking van drukkende verplichting-en op korten termijn, de aflossing der binnen- landsche leening voor productieve werkver schaffing en onze schuldendienst bleef ge handhaafd zonder bezuiniging of gebruik making van de reserven der nationale bank. De door al deze factoren bereikte buiten gewone stabiliteit van onzen muntstandaard .bevorderde natuurlijk het verdere streven der regeering om de economische gesteldheid nieuw leven in te blazen en dat de partij politieke pogingen van 12 Februari en 25 Juli van dit jaar om een revolutie te bewerk stelligen zoo spoedig mislukten, was -in hoofd zaak aan de omstandigheid toe te schrijven, dat de bevolking tot de overtuiging gekomen was, dat de algemeene nood niet door geweld en oproer verholpen kon worden, maar slechts door de voortzetting van de door den gestor ven bondskanselier gevolgde politiek. Destemeer zouden wij het betreuren, wan neer de pogingen door aanvallen van buiten af om de gunstige ontwikkeling der verhou dingen in ons land te verstoren, zich zouden herhalen. Reeds door onze geografische lig ging, dor de structuur onzer economische positie en dpordafc wij door onze geheele historische ontwikkeling op het onderhouden van vriendschappelijke betrekkingen aange wezen zijn, voelen wij ons gedrongen onze economische en cultureele betrekkingen met de andere volkeren weer hechter te maken, niet alleen theoretische maar ook practisch en daarbij ligt de hartelijke vriendschap met het ons stamverwante Duitsche rijk ons bij zonder na aan het hart. Wij laten ons in deze aangelegenheid niet door partijpolitieke, overwegingen leiden; daarom betreuren wij het- zooveel te meer, dat dit van de andere zijde geschiedde. Evenals wij nooit aanstal ten hebben gemaakt ons in de binnenlan-dsche aangelegenheden van andere landen te men gen, kunnen en moeten wij er op staan, dat ook ons „zelfbeschikkingsrecht" niet door anderen wordt aangetast. Slechts op deze basis zouden onze betrek kingen met het Duitsche rijk weer kunnen worden genormaliseerd en een conflict ver meden, dat niet wij veroorzaakt hebben, maar dat door partijpolitieke pogingen van buitenaf in het leven geroepen werd om Oostenrijk met openlijk geweld te dringen uit de hem door geestelijke en materïeele levensvoorwaarden voorgeschreven richting. Niet alleen tegenover ons zelf, maar tegen over geheel Europa is het onze plicht onze zelfstandigheid onder alle omstandigheden in stand te houden, in het belang van onzen economischen wederopbouw, in het belang der reorganisatie, die aan de geaardheid van ons Duitsche Oostenrijk in het staatkundige gemeenschapsleven beantwoordt, in het be lang ook van de economische en politieke rust in het Donaugebied en geheel Europa: Wij voelen ons vooral ook hier de uitvoerders van het politieke testament van den ge- gestorven bondskanselier dr. Dollfuss en dragen in ons de overtuiging, dat wij ook het doel zullen bereiken, dat hem voor den geest stond. Dit reeds uit de overweging, dat wij, bij alle pogingen van buitenaf de ont wikkeling in ons land met geweld te be ïnvloeden, niet alleen steunen kunnen op de ons ter beschikking staande machtsmid delen, maar ook wat meer beteekent op de volledige instemming van de overwegen de meerderheid van ons volk. (Na druk verboden ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Violette Nozières ter dood veroordeeld. Geen verzachtende omstandigheden. PARIJS, 12 October. Violette Nozières, die geprobeerd heeft haar ouders te vergiftigen, haar vader is aan de gevolgen overleden, is door het assizenhof ter dood veroordeeld. Aan het Alg. Handelsblad ontleenen wij over de laatste zitting van het proces het volgende: Nadat de advocaat der civiele partij in een korte interventie vooral de nagedachtenis van den vader verdedigd had en ten slotte namens de moeder op clementie had aangedrongen, hield de advocaat-generaal een zeer scherp requisitoir, waarin hij een buitengewoon on gunstig portret van de beklaagde schetste, wier luiheid en leugenachtigheid haar tot prostitutie en moord gebracht hebben en waar in hij de doodstraf eischte: Na het tamelijk zwakke pleidooi van den jongen verdediger, sprak de deken van de orde van advocaten nog enkele woorden, waarin hij de juryleden verzocht, niet onver biddelijk te zijn. Violette vroeg met zachte stem nog eens voor het laatst om vergiffenis. Daarna zonderde de jury zich af en kwam na een korte beraadslaging terug met een ver- oordeelingsverdict zonder verzachtende om standigheden en in overeenstemming daarmee veroordeelde het Hof Violette Nozières ter dood. Zooals men weet wordt het doodvonnis hier aan vrouwelijke beklaagden nooit voltrokken, zoodat deze veroordeeling in de practijk op levenslange opsluiting neerkomt. Koudegolf boven de Ver. Staten. Hij kreeg het er geducht warm van, maar de aan houder wint en zoo bereikte hij inderdaad de opening, met een vuile lap er voor ,die als deur moest dienst doen. Nog een paar wentelingen en hij rolde onder het gordijn door en kwam op straat terecht. Daar bleef hij uitgeput van vermoeidheid liggen, om even op adem te komen. Geen mensch w? -« er te bekennen, Opeensstemmen, geschreeuw en gedraaf. Ha, daar kwamen menschen den hoek om, hoera! De vliegers waren er ook bij; Piet schreeuwde zoo hard hij kon-, ge lukkig zag de bestuurder hem, maar ze schenen zoo'n razende haast te hebben, dat hij Piet als een bundeltje oude kleeren onder zijn arm pakte en doorliep. Maine door sneeuwstorm geteisterd. BANGOR (Maine), 12 October - (V. D.) Vandaag was het in het Noorden echt winter weer, Boven een groot gedeelte van dien staat Maine heeft een sneeuwsborm gewoed, zooals men jarenlang niet heeft medegemaakt. Er was groote storing in het telefoon- en tele- graafnet. De koudegolf breid't zich -uit naar het Zui den en men verwacht, dat zij vandaag reeds Vermont, Massachussetts, Connecticut em New York zal bereiken. 25.000 ton haring naar Rusland. Succes voor Scheveningsche reederij. De Reederij en Vischhandel v.h. Frank Vro lijk. te Scheveningen, heeft in samenwerking met te Vlaardingen en te Katwijk gevestigde reederij en 25.000 ton haring aan Rusland ver kocht. Het heeft veel moeite gekost de order te krijsren. doCli tenslotte heeft men succes gehad. De eerste levering bedraagt 8.000 ton. Het vorig jaar heeft bovengenoemde firma 10.000 ton aan Rusland verkocht.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 9