Na den moord te Marseille. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA S.«r™ BUITENLAND. De medeplichtige Chalny gearresteerd. Défilé in Agram langs het stoffelijk overschot van den koning. De sedert vier dagen in het bosch van Fon- taineblea.il gezochte Sylvester Chalny, die bij zijn eerste arrestatie in verband met den aan slag te Marseille er in geslaagd was aan de gendarmen te ontkomen, is Maandagmiddag op den landweg even buiten de stad Melun gearresteerd. Het gerucht deed de ronde, dat Chalny de hand aan zich zelf had geslagen. Men had na melijk in het bosch van Fontainebleau het lijk van een zelfmoordenaar gevonden en wiens signalement geleek op dat van Chalny. Met betrekking tot de arrestatie van Syl vester Chalny wordt nog bekend, dat Chalny geen tegenstand bood. Hij verklaarde sedert vier dagen niets te hebben gegeten en thans uitgeput te zijn. Hij heeft in greppels gesla pen. Op hem zijn gevonden 700 franken en een compas. Chalny had Maandagochtend te Melun een nieuwe jas en hoed gekocht. Hem werd evenwel noodlottig, dat hij even voor zijn vertrek uit Melun een kopje koffie dronk. Hij gaf daar bij de betaling nl. een veel te hooge fooi (2.50 frank), hetgeen de andere gasten opviel. Zij waarschuwde de politie, die direct ter plaatse verscheen en Chalny arres teerde. - Michailof verdwenen. De te Is tanboel als politiek emigrant leven de leider van de I.M.R.O., de Interne Macedo nische Revolutionnaire Organisatie, Michailof, is sedert eenige dagen verdwenen. Volgens geruchten zou men hem aange maand hebben, Turkije te verlaten, waarop hij zou zijn vertrokken. Hij zou het voorne men geuit hebben zich naar Zwitserland te begeven. Nederlandsche vertegenwoordiging bij teraardebestelling van Koning Alexander. De buitengewoon gezant en gevolmachtigde van het Koninkrijk der Nederlanden in Roe menië, mr. C. Ridder van Rappard die tevens geaccrediteerd is bij het Hof van Zuid-Slavië is vanavond naar Belgrado vertrokken om deel te nemen aan de begrafenisplechtigheid van Koning Alexander, Belgrado in afwachting. De extra-trein met het stoffelijk overschot van koning Alexander zou in den afgeloopen nacht in Belgrado arriveeren. Gelijk de bladen melden, zijn de wagens van den trein volkomen omfloerst met zwart doek. Ook de vensters zijn van zwarte gordijnen voorzien. De wagen met de kist van den ko ning 'is gekenmerkt door drie witte kruisen. Bovendien is de geheele trein versierd met lauweren. Op de locomotief is een groot, bord aangebracht met de laatste woorden van den koning?''' „B'ehóèdt Züid-Slavië". In Agram zijn gedurende 15 uur- 200.000 menschen langs de baar gedefileerd. Langs de gebeelé lijn van Split tot Agram was de be volking met fakkels en kaarsen op de kleine stations: bijeengestroomd, onafgebroken bid dend en godsdienstige liederen zingend. Het zelfde beeld biedt thans ook de lijn naar Bel grado; In de hoofdstad dragen alle inwoners zwar te dassen, en rouwbanden. Vooral dë boeren die in groote scharen naar de stad zijn ge stroomd koopen portretten van den koning, die zij kussen en als kostbaarheid bewaren. De boeren hebben ook hun wagens 'en paar den met zwarte banden en vlaggen getooid Belgrado is reeds thans geheel overstroomd met bezoekers. De burgemeester heeft een oproep gericht tot de bevolking waarin hij haar verzoekt kamers ter beschikking te stellen van de bij zondere correspondenten uit het buitenland Oppositie tegen koning Alexander verdwenen. Uit Belgrado, 16 October. Verklaard wordt dat de oppositie, welke tegen koning Alexan der tijdens diens leven heeft bestaan, thans is verdwenen. Met uitzondering van den lei der der Kroaten, Masjel, zijn alle vroegere op positieleiders bereid den raad van regenten te steunen. Korosjetz, de leider der Slovenen, en Spaho, de leider der Bosnische Mohammedaiien, zul len de ter aardebestelling bijwonen, terwijl de democratische leider Davidowitsch, schrif telijk verklaard heeft den regentschapsraad te willen helpen. Vingerafdrukken van Georgieff naar Belgrado. De openbare meening in Zuid-Slavië blijft met spanning het onderzoek in de moord zaak van Marseille volgen. Naar de bladen melden, heeft de politie te Sofia de vingerafdrukken van Wlada Geor gieff (Kalemen) van wien met zekerheid aan neemt, dat hij de dader is geweest, naar Bel grado gezonden. Per vliegtuig zullen zij van daar naar Marseille worden gebracht. Het lijk van den .moordenaar zal worden opgeggaven om vast te stellen of zijn vingerafdrukken overeenstemmen met die uit Sofia. De Bul- gaarsche politie beschikte over de vingeraf drukken van Georgieff, aangezien deze na den moord op Tomalewski gearresteerd en korten tijd gevangen is geweest. De dagbladen uit Belgrado weipen dé vraag op, hoe het toen mogelijk is geweest, dat Georgieff reeds na een jaar weer op vrije voe ten werd gesteld. Aankomst van het stoffelijk overschot. Nader wordt uit Belgrado gemeld: De trein met het stoffelijk overschot van koning Alexander is om half twaalf het sta tion binnengereden, waar de koninklijke fa milie, de leden van den regentschapsraad, de hooge geestelijkheden en alle generaals aan wezig waren. De ministers hebben de kist overgebracht naar de ontvangkamers waar de generaals het stoffelijk overschot in ontvangst namen. Alles geschiedde onder ademlooze stilte. De generaals hebben de baar naar de voor het stationsgebouw wachtende auto gebracht. De menigte, welke zij aan zij op het sta tionsgebouw stond, knielde. Honderd auto's volgden de baar. De geheele bevolking was op de been. Overal hangen met rouw omfloerste vlaggen. De lantarens zijn eveneens rouw omfloerst. z z Op het lijkkleed lagen de admiraalssteek en de degen, die Alexander tijdens de reis had gedragen. De lijkwagen is naar het oude stadslot ge reden, waar het stoffelijk overschot van ko ning Alexander werd opgebaard. Frankrijk. Lemery minister van justitie. Doumergue heeft- gistermiddag den presi dent der republiek een decreet ter teekening voorgelegd, waarbij senator Lemery benoemd wordt tot opvolger van Chéran als minister van Justitie. Het resultaat der kantonale verkiezingen. De definitieve uitslag van de cantonale verkiezingen luidt als volgt: gekozen winst verlies Conservatieven Rechtsrepublikeinen der richting Martin Volksdemocraten Linksrepublikeinen Onafhankelijk radicalen Radicaal-socialisten Republikeinsch socialiste Neo-socialisten Oud-socialisten Communisten 70 4 275 17 36 11 269 5 145 24 484 24 64 5 23 1 118 3 ..r— 34 17 Regeering onderhandelt met de nazi's. De Oostenrijksche minister van propaganda Adam heeft, naar wij in het Alg. Handelsblad lezen, in een radio-rede verklaard, dat de re geering informeele besprekingen heeft gehou den met leiders der verboden nazi-partij, hun voorstellen in ontvangst heeft genomen en hun heeft uiteengezet onder welke voorwaarden hun samenwerking in het Oostenrijksche „Va- derlandsclie front" welkom zou zijn. Minister Adam zeide, dat den nazi-onder handelaars kenbaar was gemaakt, dat van een oprichting van een nieuwe politieke partij in Oostenrijk geen sprake kon zijn. De onder handelingen zullen nog worden voortgezet. Vrees voor communistische putschpoging. De Oostenrijksche regeering heeft de troe pen, de. politie en de Heimwehren gelast zich in hoogste „Alarmbereitschaft" te houden, daar zij elk oogenblik het uitbreken van een communistische putschpoging vreest. Alle strategische punten van Wèenen zfjin met be hulp van machinegeweerstellingen tegen evèntueele .stormaanvallen der communisten beschermd. Deze omvangrijke voorzorgsmaatregelen zijn door de bondsregeering genomen in ver band met een telegram, dat zij heeft onder schept en waarin de Oostenrijksche commu nisten worden opgeroepen den 15den October de straat op te gaan.. Naar United Press ver neemt, volgens de Tel., behoeft met den 15den October niet den .dag van heden te zijn be doeld, omdat de communisten in Oostenrijk gewoon zijn te rekenen volgens de Russische kaiender, zoodat met dit 15 October misschien de 28ste October bedoeld is. België. Waarom generaal Nuyten ontslagen werd. De Brusselsche correspondent van het Alg. Handelsblad schrijft: Generaal Nuyten, die door het kabinet als chef van den generalen staf is ontslagen we gens zijn meeningsverschil met minister De- vèze over de kwestie van de grensverdediging, en dde men als pleister op de wonde het com mando over het tweede legercorps wil aan bieden, is, naar wij vernemen, niet voorne mens dit aanbod te aanvaarden. Hij zal er veeleer de voorkeur aan geven den dienst te verlaten. Het Belgische leger verliest daarmee een van zijn bekwaamste aanvoerders. Generaal Nuyten is een slachtoffer en niet het eer ste! van het'militaire accoord met Frank rijk. Het is immers een publiek geheim, dat deze generaal de exponent is van een vrij sterke stro om in g in het Belgische leger, ten gunste van een onafhankelijke militaire poli tiek ten aanzien van alle nabuurstaten en bij gevolg ook ten aanzien van Frankrijk. Mi nister Devèze daarentegen is de trouwe en volijverige uitvoerder van het Fransoh-Bel- gisch militair accoord, dat oa. een verlenging van de Fransche vestinggordel op Belgisch ;ebied voorziet. Ziuiïcl-Amerika. Een aanbod van Bolivia. De verzoeningscommissie voor het conflict tusschen Bolivia en Paraguay over den Gran Chaco is te Costa du Reis bijeengekomen. De commissie heeft naar Reuter .uit Genève ver neemt aan den Volkenbond een schrijven doen toekomen, waariii zij mededeelt, dat Bolivia bereid is de wapens neer te leggen, onder de voorwaarden dat het conflict met Paraguay wordt beslecht door verzoening of een com promis dat beide landen veiligheids waarbor gen verkrijgen, en dat eerst tot algemeene mobilisatie wordt overgegaan, na ratificatie van het vredesverdrag. Poincaré over Barthou. Het laatste artikel van den oud-president. Mijnwerkers in Hongerstaking. 1500 arbeiders in gevaarlijke positie. leid. Men is thans nog in het onzekere om trent het lot van een zetter. Het is mogelijk, dat deze man niet tijdig de kelderruimte heeft kunnen verlaten. Twee belendende perceelen zijn ontruimd. De editie van Dinsdag werd in verband hiermede in een andere drukkerij gedrukt. Overeenstemming gisterenavond bereikt. De N. R. C. publiceert het vermoedelijk laatste artikel van Poincaré dat gewijd is aan de nagedachtenis van zijn vroegeren collega Barthou „Het geheele leven van mijn voortreffelijken vriend Barthou is één voorbeeld geweest. Bar thou was een onvermoeid werker, die de stu die liefhad om de studie zelve, om de gezonde en groote vreugden die zij geeft; hij was een welwillend en energiek man, van vrijwel onge ëvenaarde intelligentie, die hem in staat stel de de moeilijkste kwesties onder oogen te zien; hij was een heldere., overwogen, en me thodische geest, die niets aan het toeval over liet, een man met volkomen begrip van de menschen en dingen van zijn tijd, met ee-n on vergelijkelijke ervaring, een trouw en toege wijd vriend en tevens een gevoelig mensch met een goed hart. Deze voortreffelijke staatsman was een groot schrijver en een van die mannen, die zich slechts door gevoelens van zelfverlooche ning en waarheid laten leiden. Zijn daden stonden nooit onder invloed van de belangen, compromissen en de slinksche manoeuvres van de partijen. Altijd stelde hij de eer en de veiligheid van het vaderland boven het bevre digen van bijzondere ambities; dat was zijn eenig streven. Tot zijn laatsten ademtocht toe, heeft Frankrijk op dezen oud-strijder kunnen rekenen, op dien goeden en standvastigen „Béarnais", die vertrouwen koesterde in den regeeringsvörm -van zijn land, die trouwens onverbrekelijk met hem was verbonden. Alles heeft er toe bijgedragen om het mo- reele gezag, dat Barthou bij ons en in het buitenland genoot, te rechtvaardigen. Het Fransche volk zal hem dankbaar zijn voor de toewijding, waarmee hij het nationaal belang diende en voor zijn pogingen om ons land te vertegenwoordigen, zooals dit behoorde. Nie mand heeft Frankrijk weten tevertegenwoor digen" zooals .hij:, het prestige van zijn naam heeft onze 'democratie Veredeld. Het feit, dat de diplomatie, van Barthou door de heele wereld eenstemmig wordt ge prezen. bewijst trouwens dat ze gevoerd is vol gens het recht, de rechtvaardigheid en het 'vredesidee. Barthou bleef in zijn diplomatie onzen bondgenooten en vrienden trouw en werd hierin steeds op energieke wijze geleid door het respect voor Frankrijks rechten en zijn waardigheid.. Barthou heeft aan zijn bui- tenlandsQhe politiek het grootste deel van zijn populariteit te danken, een populariteit die zelfs aan de andere zijde van de grenzen voortleeft en hem thans de achting van heel Europa verschaft. Ik heb in hem mijn besten vriend verloren." Honderd arbeiders van steiger gestort. 90 hunner gewond. Te Kattöwitz heeft zich een vreeselijk ongeluk-voorgedaan bij een daar in aanbouw zijnde kathedraal. Een groep van 100 werk- loozen had aangeboden de door gebrek aan fondsen stopgezette werkzaamheden voort te zetten. Onder leiding van een architect be stegen zij het steigerwerk teneinde zich op de hoogte te stellen van de te verrichten werk zaamheden. Op een gegeven oogenblik stortte de steiger in en sleurde met zich mede alle honderd arbeiders. Zij vielen van de tweede verdieping ter aarde. Eenige tientallen hun ner werden gewond, waarvan 10 zware kwetsuren bekwamen. Het aantal gewonden bij het ongeluk bij de kathedraal, blijkens nadere berichten,, bedraagt negentig, van wie 20 na verbonden te zijn uit het ziekenhuis konden worden ont slagen. Uit Boedapest meldt V. D., dat de honger staking der mijnwerkers in Fünfkirchen, uit protest tegen het niet-injwilligen van hun eischen steeds dreigender vormen aanneemt. Tot gistermiddag waren in totaal 1500 Christelijk-sociale mijnwerkers in staking. Op instructie van de algemeene directie is het wei-k in het geheele mijngebied stopge zet, zoodat op het oogenblik 4300 arbeiders zonder werk zijn. Van de stakende arbeiders bevonden zich des middags 1000 reeds 100 uur onder den grond. Onderhandelingen met de stakende arbeiders zijn tot dusverre zonder succes gebleven. Teneinde onlusten te voorkomen heeft de regeering twee regimenten en 100 gendarmen bij de mijnen geconcentreerd. De toestand is zonder twijfel buitengewoon ernstig, daar tengevolge van het stopzet ten der zuigpompen en der ventila toren gevaar bestaat voor ontploffingen Sedert de pompen niet meer werken stijgt het water voortdurend. De stakers zouden in volkomen uitgeputten toestand in groepen van 10 tot 20 liggen in een gang van 500 M.. Zij zouden nauwelijks nog kunnen spreken. Talrijke arbeiders zouden een zenuwinstor ting hebben. Men vreest, dat bij een verder voortduren van de hongerstaking der arbei ders binnen 48 uur gevaar van verdrinking zal dreigen. Ministerpresident Goemboes heeft per soonlijk ingegrepen en een secretaris gezon den, die den stakenden mijnwerkers een voor stel van den minister-president en den mi nister van handel heeft overgebracht. Volgens deze voorstellen zullen de onder handelingen over regeling van de loon-kwes- tie onmiddellijk worden opgenomen, echter onder voorwaarde, dat de arbeiders zonder verwijl de schacht verlaten. Er is een beroep gedaan op de mannen binnen een half uur de staking op te geven en hun antwoord te ven. De arbeiders bleven echter een afwijzende houding tegenover dit voorstel handhaven, waarna zij er een aanvang mee maakten den ingang van de mijn te barricadeeren. Zij maakten stangen vast in de luchtschacht en zetten het personeel van de lift gevangen, Langs telefonischen weg waarschuwden zij er voor de lift in. beweging te brengen, aangezien anders de ingangen, zouden worden vernield. Na eenigen tijd verklaarden de ar beiders zich echter bereid een vertegenwoor diger van den ministerpresident te ontvan gen. Zij deelden hem mede, dat het hier ging om een economischen oorlog. Zij noemden zich goede Hongaren, die den oorlog hadden meegemaakt en thans opnieuw een oorlog voerden om hun troostelooze posi tie te verbeteren. Zij hadden grooten eerbied voor den premier, doch de internationale di rectie van het mijnbedrijf had hen reeds zoo dikwijls bedrogen, dat zij geen geloof wilden hechten aan voorstellen, indien zij niet per brief en op zegel aan hen werden overhandigd, Zij verklaarden vast besloten te zijn het tot den dood uit te houden - Nader werd. Maandag gemald: Tot heden in den loop. van den middag was nog geen wij ziging ingetreden in den toestand te Fuenfkir- chen. De stakende mijnwerkers hebben de ver trouwensmannen, die naar hen de schacht ingezonden waren, niet weer naar buiten laten gaan. De zuigpompen, die op dringend verzoek voor korten tijd weer in werking werden ge steld, zijn door de arbeiders weer stopgezet. De mijndokter, die zich naar de 48 in de Thomans- mijn bevindende, zwaargewonde arbeiders wilde begeven, werd door de arbeiders verhin derd in de mijn af te dalen. De toestand dei- zieke mijnwerkers wordt buitengewoon ernstig geacht, doch ook deze mannen denken er niet aan de hongerstaking op te geven. Gisteravond werd' medegedeeld, dat Maan dag voortdurend onderhandelingen hebben plaats gevonden over een bij legging der mijn werkersstaking te Pees (Fünfkirchen). De on derhandelingen hebben thans tot overeen stemming geleid. Voor het geval, dat de mijn werkers onverwijld weer aan het werk zullen gaan, zal hun 57.300 Pengo worden uitgekeerd voor „geneeskundige behandeling". Voor het-, zelfde bedrag zal „winterhulp" worden ver leend. Zoo mogelijk wil men' geen represaille maatregelen nemen. Men veronderstelde, dat de staking nog in den loop van den nacht zal worden bijgelegd. BRAND BIJ HET DAGBLAD „LE JOURNAL' Maandagavond is brand uitgebroken in den kelder van het dagblad „Le Journal". Men veronderstelt, dat het vuur is ontstaan in de vertrekken, waar zich de electrische machines bevinden. De brand sloeg over op de drukkerij, waar hoeveelheden -olie waren opgeslagen. Wegens de hevige rookontwikke ling moest het geheele gebouw door het per. soneel worden ontruimd. Tal van personen zijn via den brandladder uit het gebouw ge OPERATEUR, DIE DEN MOORD TE MAR SEILLE VERFILMDE, GESTORVEN. De filmoperateur Daeombs, die den moorcD- aanslag op koning Alexander heeft gefilmd, is plotseling aan een beroerte gestorven ver neemt de Tel. uit Parijs. Blijkbaar zijn de emoties den filmoperateur, die inmiddels te Parijs was teruggekeerd, te machtig geweest. Zijn plotselinge diood wekte veel opzien en. gaf zelfs aanleiding tot de veronderstelling, dat het sterfgeval niet te wijten was aan eenige. natuurlijke oorzaak. De geneesheeren verklaren echter voor het moment geen aan leiding te zien voor een gerechtelijke autopsie. Volgens een bericht in de N. R. Gt zou Daeombs bij den aanslag gewond en thans aan hersenbloeding overleden zijn. De oplichters waren er nog verder mee langs de kust gevaren, zoodat de beide vliegers een paar heel krachtige termen lieten hooren, wat hun in deze omstandigheden wel te vergeven was. Opnieuw een korte, heftige woorden wisseling met een paar mannen, die hun handen uit gestrekt hielden. De bestuurder greep geld uit zijn zak en telde het in de vieze zwarte handpalm van een der mannen, die de vin gers in den mond bracht en 'een eigenaardig schel fluit signaal liet hooren. Het ging ze door merg en been, tot driemaal achter elkaar, en..,, gelukkig!, WOENSDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. Vara. Gxamofoonmuziek. 9.30 Onzê keuken door P. J. Kers Jr. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor de Ar beiders in de Continubedrijvcen. 12.— Gra- mofoonmuziek. 12.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.Klein Vara-Ensemble o.l.v. Frits Bakels. 2.Verzorging zender. 2.15 Vara-Knipcursus (voor begir^ers) door mevr. A. van Blankenvan Kuyk. Tweede les. 3. Voor de kinderen m.m.v. het Vara.Tooneel o.l.v. Willem van Capellen. 5.30 De Fliere fluiters o.l.v) Jan van der Horst. 5.58 Over gang' naar de versterkte zender. 6.De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 6.30 R.V.U. mevr. dr. J. C. Prosst—Thoden van Velzen, sterrekundige: „De vouw van het heelal". 7.— Vara. Sportuitzending. 7.20 To van der Sluys, sopraan, zingt met pianobege leiding van Joh. Jong. 7.40 Voor het plaate land. L. Mevr. W. MansholtAndreae: „Het ontstaan der steden". 8.Herhaling S.O.S. berichten. 8.03 Vaz Dias en Varia. 8.10 „Beer Gynt". Drama van Hendrik Ibsen. Microfoon bewerking in fragmentische vorm door Wil lem van Capellen. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Cor Steijn accordeon en Joh. Jong plano. 10,30 Bekende marschen door het Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.Gramofoonmuziek 12.Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door ds. P. Boes. 11.Cello-recital door Hein Goedhart. 12.— Politieberichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Middagconcert door een Kamerorkest o.l.v. Theo van der Pas, 2.— Gramofonmuziek. 3.Lezen van Chr. Lectuur „Hansje" van A. M. Ringnalda. 3.30 Gra mofoonmuziek.. 3.45 Verzorging zender. 4.— Populaire bespeling van het Studio-orgel door Ronald Parker. 5,— Kinderuurtje door mej, G.. Inwersen. 6.— Llmdbouwhalfuurtje. G. W. Kaemingk: „Het afsluiten van een ge- wassenrekening". 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofonmuziek of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren". 7.30 Technische lezingen (VI), „In- en uitwen dige vormgeving van het woonhuis", door M. M. Schipper. 8.— Het NOARV-Klein Or kest o.l.v. Piet van der Hurk. 10.30 Gratoo- foonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M 7.40 Luxemburgesche liederen door en van Jean Eiffers. 8.20 Concert door het orkest van Radio-Luxemburg o.l.v. Henri Pensis. '8.40 Orgelrecital door M. Leblanc. 9.15 Gala- avond. Groot concert o.l.v. Henri Pensis. m. m. v. violiste Erica Mirini. 11.20 Dansmu- BRUSSEL 484 M. I.30 Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5.20 Frnack-concert. Suzanne v. d. Halle piano. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Ged. uit La belle ECélène van Offenbach. ,10.30 Orkest van Max Alexys. BRUSSEL 322 M. 12,20 Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5.20 Concert door Lion's Club o.l.v. Glabeck. S.20 Symphonie-orkest. 9.20 Idem. 10.30 Max Alexy's orkest. KALUNDBORG 1261 M. II.20 Uitzending uit rest. Wivex, strijkorkest o.l.v. A. Beïidix. 7.20 Omroeporkest o. I. v. Emile Reesen. 8.20 Philh. orkest o.l.v. Emile Reesen. 8.20 Philh. orkest van Aalborg. 9.35 Omroeporkest o.l.v. Emile Reesen. 10.dans muziek. BERLIJN 357 M. 7.30 Het Berlijnsch omroepkoor zingt. 8.20 Harmonie-orkest. 9.40 Het Berlijnsche om- roep-orkest o.l.v. H. Steiner. HAMBURG 332 M. 11.35 Het Walter-Fenske-orkest. 3.20 Om roeporkest o.l.v. J. Eibenschutz, 5.50 Gramo foonmuziek. 9,40 Muzikaal tusschenspel. 10.20 Vroolijke muziek o.l.v. Rudi Plato. KEULEN 456 M. 4.35 Concert. 9.40 Populaire- en dans muziek. DAVENTRY 1500 M. 12.50 Charles Manning en zijn orkest. 3.15 Pianorecital door Phyliss Simons. 3.35 Het stedelijk orkest van Bournemouth. 5.35 Het B.B.B.C. Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 8.50 Het BBC-orkest afd. D. o.l.v. Sir Granville Bantock. 10.20 Robert Maas cello en Marcel Maas, piano. PARIJS POSTE PARISIEN 313 M. 7.09 Operamuziek. 8.35 Concert. 10.10 dans muziek. PARIJS RADIO 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Idem. 9.05 Symphonieconcert o. 1. v. D„ E. Ingelbrecht. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 4.30 Kamermuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. ROME 421 M. 4.30 Kamermuziek. 9,06 „Debora e Jaele", muziekdrama van Ildebrando Plzzetti. WEENEN 507 M. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Dr. Paul Lorenzi, bariton, zingt. 6.40 Het Weensche Symphonie orkest o.l.v. Georg L. Jochum. 10.20 Populair orkest concert. 11,50 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 5.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Pianorecital door mevr. S. Rabcewicz. 9.— A. Michalowski bas, zingt. 9.55 Dansmuziek. 10.25 Idem. BEROMÜNSTER 5.40 M. .20 Joh. Strauss-concert. 3.50 Mia Luxch- singer, sopraan 4.20 Kamermuziek. 7.35 Abon nementsconcert door het Tohhalle-orker: 1 o.l.v, Dr, Volkmar Andreae. 8.50 Idem.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3