DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Propaganda voor „eet meer visch". Schip Alkmaar Atxeri Mendi Arcwear Agamemnon Bacchus Baarn Bodegraven Belrlclge B'ennekom Bussrum Berenice Britanica Chr. Huygens Ceres Calypso Caribia Coatsworth Consul Cords Colytto Dolius Dijkwater Den Haag Disa Eemland Euterpe Fauna Flandrla Falksten Flora H. Grootekerk Gaasterkerk Glanton Ganymedes Gaastorland Hamdale Hercules Helder Hu nd vaag Hans a Jan Kreta Klipfontein Kalev Kvermaas Lodoletta Luneburg Lucifero Maasland Meerkerk Mapia Mars Molenwater Mel am pus Maas kerk Mitra Mali Myrmidon Nereus Navex Nicea Orania Ootmarsum Oberon Odysseus Orion Prometheus Pr er ado vie P. L. M. 20 Poly doms Poel au Bras Polyphemus Rhenan/iia Rim Runmarö Stentor Salland South Wales Stella Somma Thetis-A Tiberius Tanimbar Uckermark Winfried Waiter Russ Chili La P7ata La Plata Izmir Palermo Chili Chili Constantza Chili Archangel Valencia Londen Ned. Indië Bourgas Midd. Zee Pto Barrios verm, aankomst Hernösand Rosario Batavia Rosario New Orleans Stockholm Pt. Natal Bordeaux Venetië Buenos Aires Lovlsa Rafsö Japan Oost Azië Bilbao (v. ÏJm.) Hamburg Buenos Aires Rosario Constantza Zuid-Afrika Danzig Hangö Sundsvall Mexico Zuid Afrika Archangel Archangel Sfax Ned. Indië Constantza Buenos-Aires Japan Ned. Indië Venetië Rosario Batavia West Afrika Houston Archangel Batavia Stettin Archangel Mexico Buenos Aires La Plata. New-York Stettin Hamburg Batavia La Plata Bona (v. IJm.) Hamburg Hamburg Nad. Indië Trangsund Langesund (v. IJm.) Oxelösund (v. IJm.) Batavia Buenos Aires Rosaria Piraeus Bilbao (v. IJm.) Nicolaieff (v. Velsen) Gdynia Ned. Indië Batavia Hamburg Kcdvisto 24 Oct. 19 Oct. 17 Oct. 20 Oct. heden 23 Oct. 22 Oct. 22 Oct. 2 Nov. heden 15 Oct. 8 Nov. 24 Oct. 4 Nov. 20 Oct. heden 23 Oct. 6 Nov. heden heden 14 Oct. 30 Nov. 29 Oct. 8 Nov. heden 19 Oct. 17 Oct. 28 Oct. heden 22 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 18 Oct. 24 Oct. 18 Oct. 12 Nov. 16 Oct. 19 Oct. 21 Nov. 20 Oct. 7 Nov. 16 Oct. 17 Oct. 18 Oct. heden heden 1 Nov. 24 Oct. 15 Oct. 22 Oct. 20 Oct. 21 Nov. 21 Oct. heden Laatste bericht 13 Oct. van Liverpool. 3 Oct. te Buenos Aires. 3 Oct. te Buenos Aires. 11 Oct. vertrokken. 13 Oct. 11 Oct, 11 Oct. 10 Oct. 13 Oct. 11 Oct. 13 Oct. 13 Oct. v. Gibraltar, van Cuzacao. van Oallao. van Gibraltar, te Valparaiso, v. d. Noordkaap. v. Garthagema uitgeklaard. 12 Oct. van Poert-Said 12 Oct. v. Izmir. 12 Oct. van Piraeus. 15 Oct. v. Colon. 29 Sept. vertrokken. 9 Oct. vertrokken. 6 Oct. v. Buenos Aires. 11 Oct. van Port-Said. 10 Oct. van Kaap Trio. 2 Oct. van Aruba. 11 Oct. vertrokken. 12 Oct. van Walvisebbaai. in lading. 12 Oct. te Patras. 15 Oct. vertrokken. 8 Oct. van Hangö. 11 Oct. vertrokken. 14 Oct. van Marseille. 14 Oct. te Marseille, in lading. 13 Oct. vertrokken, in lading 29 Sept. v. Buenos Aires 12 Oct. van Varna. 11 Oct. van Durban. 11 Oct. vertrokken. 13 Oct. vertrokken. 11 Oct. vertrokken. 9 Oct. van La Guy ara. 16 Oct. te Rotterdam 27 Sept. vertrokken. 12 Oct. vertrokken. 14 Oct. van Gibraltar. 10 Oct. van Pt. Said. 8 Oct. v. Fiume. 11 Oct. van Madeira. 13 Oct. te Shanghai. 9 Oct. van Pt. Said, pass. 11 Oct. Gibraltar. 9 Oct. van Buenos Aires. 11 Oct. v. Pt. Swettenham. 12 Oct. v. Las Palmas. 7 Oct. vertrokken. 7 Oct. van Lodingen, in lading. 13 Oct. vertrokken. 9 Oct. vertrokken. in lading. 14 Oct. van Las Palmas. 4 Oct. van Buenos Aires. 14 Oct. te Londen, in lading, in lading. 10 Oct. van Colombo. 1 Oct. te Buenos Aires. 12 Oct. van Ouessant. 14 Oct. te Bremen. in lading. 13 Oct. van Batavia. 13 Oct. vertrekken. 10 Oct. vertrokken. 11 Oct. vertrokken. pass. 11 Oct. Perim. 16 Oct. van Rio Janeiro. 12 Oct. van St. Vincent, pass. 10 Oct. Gibraltar. in lading. 8 Oct. van Stamboul. 10 Oct. te Danzig. 1.3 Oct. te Belawan. 12 Oct. van Batavia, vertrekt 20 Oct. 10 Oct vertrokken. IJMUIDEN PROPAGANDA VOOR VISCHGEBRUIK. Ter gelegenheid van de Middenstaindsten- toonstelling be Amersfoort, welke daar van 1520 Octoiber in de Markthal gehouden wordt, heeft de commissie van propaganda voor het visehgebruik alhier daar een ten toonstelling ingericht. Deze is Maandagmid dag geopend onder groote 'belangstelling. Aan wezig was ook de burgemeester van Amers foort, mr. J. C. Graaf van Rand wij ck. Bij verhindering van den heer J. L. Uiitzln- ger, voorzitter der bedoelde propagandaoom- missie, sprak de secretaris, de heer F. P. Ver meulen, de openingrede uit, waarin deze wees op het goede van visch als voedsel, terwijl hij er tevens op wees, hoe. door meerder gebruik vele mienscben werk krijgen. Vervolgens heeft de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gelders-che vallei ge sproken. De vis chtentoonsbelliinig ziet er keurig uit. Allerlei soorten versche visch zijn aanwezig, die des nachts door de stoomtrawlers hier wa ren aangebracht en door de goede zorgen der Nedierl. Spoorwegen reeds enkele uren later tentoongesteld konden worden. Alle dagien zul len deze vischsoorten steeds weer verseh te zien zijn. DE SCHEEPVAART. In de afgeloopen week zijn voor de havens in onze gemeente aangekomen 8 zeeschepen, waarvan 5 voor de Hoogovens, n.l. 3 met erts, 1 met steenkolen en 1 om te laden, benevens 3 voor IJmuidien, waarvan 1 met ijs en 1 als bijlegger. Voor de papierfabriek kwam geen enkel schip binnen. Van de Hoogovens vertrok maar l1 schip met een lading ijzer, naar Zweden, PERSONALIA. Mej. K. Stam, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het examen apothekersassistent. KINDERVERTELLING. Wegens gebrek aan plaatsruimte moest de kindervertelling van gisteren uitgesteld wor den tot heden. De storm. Als gevolg van den storm bleven Zondag verschillende schepen, welke voor de kust wa ren, ver uit de wal omdat de loodsboot in den namiddag den dienst had gestaakt. Alleen Zondagnacht kwam het stoomschip Sehieland binnen de kapitein had het er door zijn bekendheid met de haven alhier op gewaagd zonder loods naar binnen te gaan. In den loop van den Maandag, toen het weer begon af te buien, liepen de schepen achter elkander binnen, wat een heele drukte gaf. Verwachte ijslading. Het Noorsche vrachtmotorschip Rim wordt hier met een lading blokijs van Langesund in de Visschershaven binnen verwacht. AANGEKOMEN. 15 October: Brunla s.s. Oslo Patria s.s. Gothenburg Venezuela s.s. Haanburg Bowling s.s. Leith Helsinki s.s. Nordmaling Randfontein s.s. Hamburg Mali s.s. Archangel Monica m.s. Glasson Maisol s.s. Leith Tamworth s.s. Middlesbro Rhein sis. Hamburg Venus S.S. Danzig VERTROKKEN. 15 October: Birtish Pluck s.s. Huh BESOMMINGEN Trawlers: IJszee IJM. 167, 700 m. f 3170. Penelope IJM. 64, 70 m. f 1030. Holland 2 IJM. 76 100 m. f 1480. Liesbeth Betty IJM. 183, 310 m. f 2830. Julie Streiff IJM. 159, 70 m. f 1450. Timor IJM. 491. 325 m. f 2670. Sumatra IJM. 253 325 m. f 1920. Derika 7 IJM. 417, 1000 m. f 3790. Loggers: KW 78 f 1020, KW 167 f 560, KW 178 f 560. Versche haring: KW 4 f 430, KW 148 f 610. MARKTPRIJZEN. Talbot per K.G. f 0.66—0.45, Griet per 50 K.G. f 25—15. Tongen per K.G. f 1,401. Groote schol per 50 K.G. f 24. Middenschol per 50 K.G. f 2522. Zetschol per 50 K.G. 18,50—18 Kleine schol per 50 K.G. f Tongschar per 50 K.G. f 26. Rog per 20 stuks f 1810. Vleet per stuk f 1,501.— Groote poon per 50 K.G. f 82.90, Groote schelvisch per 50 K.G. f 2 Middelschelvisch per 50 K.G. f 21 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 21, f 13,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16—^5.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 5436. Groote gullen per 50 K.G. f 2014. Kleine gullen per 50 K.G. f 156.20. Wijting per 50 K.G. f 71,60. Makreel per 50 K.G. f 4.902.80. Heilbot per K. G. f 0.70—0.44. Leng per stuk f 1,450.45. Koolvisch per stuk f 0.800.25. Versche haring per kist f 4.901,40. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 50—48. Kleine hake per 5.0 K.G. f 36. 19—5. 50-23.- •19.- Commissie tot bevordering van het vischverbruïk exposeert in Amersfoort. IJmuiden kan slechts gered worden, wan neer het Nederlandsche volk leert visch eten. Dit is een axioma en omdat dit een axioma is blijft er dus voor de redding van IJmuiden niets ander over, dan het Nederlandsche volk te leeren visch eten. Dus den eenen dag gestoofde kabeljauw, den anderen dag gebakken wijting, dan sole a la meunière, met daartusschendoor een ha- ringsla'tje of een broodje met garnalen? Te duur, zegt de een, Lust ik niet, zegt de ander. Maar zoo behoeft het ook niet, lang niet zelfs. Want als het zoo was, of ook maar half zoo. dan zou de heele IJmuidensche trawler- vloot, mitsgaders de Katwijksche loggers, de Heldersche en Texelsche snurrevaad-kotters en de Urker botters, in de verste verte niet in staat zijn, voldoende visch aan te voeren, zelfs niet al bestond de vloot van IJmuiden uit 200 van de allermodernste en allergrootste trawlers. We komen er veel gemakkelijker. Een een voudig rekensommetje toont dit aan: Wanneer de propaganda voor „eet meer visch" het zoover zou kunnen brengen, dat elk Nederlandsch gezin ééns in de 14 dagen 2 K.G. visch verbruikt is IJmuiden gered. Im mers zou dit een omzet geven van ca. 50 mil- lioen K.G. Dit is een kwantum, dat de vloot in de vaart zou kunnen houden en dat de vloot ook op zou kunnen leveren. Het zal niet gemakkelijk zijn, het zoover te brengen, maar als men nagaat dat het per saldo neerkomt op een gebruik van 6 a 7 K.G. per hoofd per jaar, dan zal men toch de con clusie komen, dat het geenszins eén onmoge lijke zaak is. Duitschland met zijn ver van de kust wonende consumenten, waar de ver houdingen dus door de groote afstanden die de zeevisch moet reizen voordat ze bij de con sumenten is ongunstig zijn, gebruikt veel meer dan dit kwantum. Waarom zou het in Nederland dan niet kunnen? De Commissie tot bevordering van het Vischverbruik in Nederland tracht haar doel te bereiken o.a. door het organiseeren van tentoonstellingen. Zij heeft het vorige seizoen (dus toch?) een vijftal tentoonstellingen be legd en heeft gisteren haar zesde geopend,, ditmaal in Amersfoort, zeer zeker een belang rijke plaats voor haar werk. Deze zesde tentoonstelling zal ongetwijfeld meer succes hebben dan de eerste vijf. Want de tentoonstelling in Amersfoort is als 't ware een onderdeel van de Handelstentoon stelling, en daarom moet het succes grooter zijn dan met de vorige die niet anders waren dan vischtentoonstelling die uit den aard der zaak een geringere belangstelling genoten dan deze, waar verschillende artike len geëxposeerd worden, artikelen die alle hun specialen kring van belangstellenden hebben. Men vindt er radiotoestellen, schilde rijen, verschillende verbruiksartikelen, men ziet er blinden aan den arbeid enz Voordat de tentoonstelling door Dr. Joh. H. Scheurer, secretaris van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor de Geldersche Vallei geopend werd, sprak de heer F. P. Ver meulen eenige woorden. Hij wees er op hoe het visscherijbedrijf door de crisis geteisterd wordt, voornamelijk doordat de uitvoer door verschillende maatregelen en in de landen om ons heen, in het gedrang is gekomen. Welis waar is het vischverbruik in ons land, vooral door de vischauto's van 19 millioen tot 26 millioen K.G. gestegen, maar daartegenover staat een daling van den export van 30 mil lioen K.G. In Duitschland, eens onze grootste afnemer, kan IJmuiden zijn visch niet meer kwijt. De heer Vermeulen gaf daarna eenige wenken over het vischbakken. Vischbakken is een kunst, die slechts weinig menschen ver staan. Velen bakken de visch in een ondiépe pan met weinig olie in plaats van in een diepe pan met veel olie. Spreker wees er op, dat er thans vele firma's zijn, die de visch panklaar leveren. Het is er niet steeds om te doen om dure visch in te voeren, zoo vervolgde spreker. Niet alleen tarbot en tong is lekker. In Frankrijk gelden merlans frites als een lekkernij. Dat is gewone wijting, die in IJmuiden voor 2 a 3 ets. per pond verkocht worden. Dr. Scheurer sprak daarna een kort woord waarna hij de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Op de tentoonstelling, die men veeleer een handelsbeurs zou kunnen noemen, neemt de expositie van de propaganda-commissie een groote plaats in. En zijn weer alle beschikbare soorten geëxposeerd, en vooral voor de haaien hadden de Amersfoortsche bezoekers veel be langstelling. Een vischbakkerij stelt de bezoekers in de gelegenheid, van de producten van IJmuiden te proeven. En dit mag wel als de beste recla me worden beschouwd, daar het vischbakken van een eenvoudig gefileerde wijting een deli catesse maakt, waarvan vele geproefd hebben Het spreekt vanzelf, dat deze visch in de olie zwemmend gebakken is. Op de tentoonstelling trokken voorts de stands van de IJmuider Vischhandel H. Glas tra Co. de aandacht. Vooral de gedekte vischtafel. Verder waren er ede bekende foto's van de trawlvisscherij alsmede vele grafieken, die een duidelijk beeld geven van de beteeke- nis van het visscherijbedrijf, maar ook van den achteruitgang dier beteekenis in de laatste'jaren. Er was reeds spoedig veel belangstelling voor de IJmuider producten. Zoo was o.a. aanwezig de burgemeester win Amers foort,, die zich door den heer Vermeulen liet inlichten, omtrent de visch en de visscherij van IJmuiden. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Woensdagmarkt Gerberdina Johanna IJM. 38, vangst 875 man den makreel, 170 manden schelvisch, 125 man. den braadschelvisch, 80 manden varia, 80 mailden poon en rog; 80 manden koolvisch en gul, totaal 1410 manden. Claesje RO. 46 vangst 1050 m. makreel, 20 m. wijting, 20 m. varia, 150 m. haring, 60 m. schelvisch. Totaal 1320 manden benevens 90 st. st. kabeljauw. D. C. IJ. Hedenavond zullen de onderlinge jubileum- wedstrijden worden voortgezet. Aller opkomst is zeer gewenscht. EEN LASTIGE KLANT. De halpolitie maakte gisteren proces-ver baal op tegen den IJmuidenaar P. de G. wegens dronkenschap, diefstal van visch en weerspannigheid. WEER VEEL MAKREEL. De aanvoer van makreel blijft nog steeds van veel beteekenis. Gisteren voerden de stoomtrawlers Utrecht, Alkmaar en Aneta gezamenlijk ca. 4000 manden aan. Naar om standigheden kon de prijs zich handhaven. De makreel bracht gemiddeld f 3 per kist op, een prijs die bij zulk een grooten aanvoer redelijk genoemd kan worden. VERLOREN EN WEERGEVONDEN. Men vertelt ons een merkwaardige gebeur tenis, die de opvarenden van de motortraw ler Betje RO 16 op de laatste reis van deze trawler hebben beleefd. Terwijl de trawler in de Noordzee aan het visschen was, liep het net vast. Het net ging met 40 vaam kabel verloren. De visscherij werd met een ander net voortgezet en den volgenden dag bleek bij het halen, dat het net weer vast zat. Hen slaagde er echter in het net te klaren. Vreemd keken de opvarenden op toen ze tot de ontdekking kwamen, dat het den vori- gen dag verspeelde net boven water kwam. Dus: zoo geronnen, zoo gewonnen. LEKKAGE. De stoomtrawler Gloria IJM 37 is met lekkage binnengekomen en zal in het dok worden geplaatst. DE HARINGVISSCHERIJ. De stoomlogger Gorredijk IJM 490 heeft wegens de lage haringprijzen de haringvis- scherij beëindigd. De Victor IJM 149 zal het nog eens prohee- ren. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Ploeg, slaagde dezer dagen voor het Doctoraal exa men in de geneeskunde aan de gem. Univer siteit te Amsterdam. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. Onderstaande schepen zijn Dinsdag 16 October 1934, radio telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningenradio: Alchiba, Alcyone, Aldabi, Christiaan Huygens, Colombia, Cottica, Flandria, Indrapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Kota Baroe. Kota Gede, Kota Nopan, Kota Tjandi, Orania Poelau Laut, Poelau Roebiah, Sibajak, Zee- landia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederiandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te berei ken. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningenradio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. „Opoe" v. d. Mey 101 jaar. De weduwe v. d. Mey, te Wijk aan Zee heeft Zondag onder groote belangstelling haar lOlsten verjaardag gevierd. Van talrijke zij den onocht het krasse oudje, dat zich tot nu toe in een goede gezondheid mag verheugen blijken van medeleven met dezen zeldzamen feestdag mógen ondervinden. Talrijke bloem stukken herschiepen de eenvoudige woning in een ware lusthof. Tal van inwoners van Wijk aan Zee heb ben Opoe v. d. Mey hun gelukwenschen aan geboden. HET OVERLIJDEN VAN POINCARé. In het verslag over den dood van oud-presi dent Poincaré zijn eenige fouten geslopen. Men zal begrepen hebben, dat Poincaré in 1920 a f (niet o p trad. In het verder ver loop van deze alinea was bedoeld te zegen dat Clemenceau een vergeefscihe campagne voerde om voor het presidentschap in aanmerking te komen. Hij moest het echter afleggen tegen Desehanel VELSEN De toestand der werkloozen. Een adres van het P. A. S. Het Plaatselijke Arbeidssecretariaat heeft aan Burgemeester en Wethouders een adres gericht waar.n verzocht wordt, gezien de om standigheden in de gezinnen der werkloozen brandstoffen of kolentoeslag te verschaffen. UITGESTELD. Wegens het slechte weer werd de wedstrijd om het sprintkampioenschap van de B.R.C. „Kennemerland" tot nader aankondiging uit gesteld. PERSONALIA. De heer L de Fouw, volontair bij de politie te Velsen, is benoemd bij de politie-admi- histratie te Haarlem, meldt: Hoogste barometerstand 775.8 m.M. të Blacksod. Laagste barometerstand 740.3 m.M. te Riga. en voorspelt: Matigen tot krachtigen, later afnemenden noodelijken to Westelijken wind. Tijdelijk op klarend, aanvankelijk nog regen of hagel buien, later iets zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 48 F. f Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden 46 F. I OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS I Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOGWATER IJMUIDEN. 1 Woensdag v.m. 9.54 uur; n.m. 10.37 uur. Donderdag v.m. 11,24 uur ;n.m. 11,54 uur. j Vrijdag v.m. 12,28 uur; SCHOONHEIDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsein zial worden gehouden op Woensdag 17 October 1934, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht. BEVERWIJK VAN WIE ZUN DE GESTOLEN GROENTE- KISTEN? Een man die groentekisten verkocht is aan gehouden, ondervraagd en door de mand ge vallen. Hij heeft de kisten gestïlen van een bouwland aan de Vuurlinie. Men weet echter niet van wie de kisten zijn want de eigenaar heeft van vermissing geen aangifte gedaan en de politie vraagt en zoekt nu: „Van wie zijn die groentenkisten?" BEVERWIJK'S GEMENGD ZANGKOOR. Naar wij vernemen zal aan het eerste win- terconcert, dat begin December gegeven zal worden door Beverwijk's koor, dir. Louis Stiens, medewerking verleend worden door den bekenden violist Boris Lensky. HEEMSKERK 7450 hagelschade voor de Heemskerksche tuinders. De commissie, die tot taak had de hagel- schade vast te stellen, die de tuinders te Heemskerk in den nacht van 5 op 6 October hebben geleden, heeft vastgesteld, dat het bedrag dat eenigszins als schadevergoeding in aanmerking komt, tenminste f 7450 be loopt. De commissie doet thans pogingen de regeering te bewegen dit bedrag uit te ^be talen. HAGELSCHADE. Door de commissie van onderzoek inzake de hagelschade in den nacht van 5 op 6 October j.l. zijn de volgende bedragen vastgesteld. Andijvie f 455,97, Bloemkool 585,20, Boe renkool f 1855,37. Chin, kool f 39,50, Chrysan ten f 397,30, Raapstelen f 20. Gele kool f 104.70 Groenekool f 120,23, Peen f 830,74. Prei f 691.20 Sla f 1208,70, Snijboonen f 78,75, f 751,67, Tomaten f 112,60 Totaal f 7450,92 SANTPOORT RC.. „BREDERODE". Uitslagen der laatste wedstrijden: Beverwijk adsp.—Brederode adsp. 0—9 Kinheim IIBrederode I 26 Brederode IIDroste II 53 I.V.O. jun.—Brederode jun. uitgesteld. R.C. Brederode won dus alles. Voorwaar een mooi succes. FUSIE K. D. P. EN K. D. A. P. EEN FEIT. In September 1933 is de fusie tot stand ge komen tusschen de R.K. Volkspartij (mr. P. Arts) en den Kath. Dem. Bond (prof. dr. J. A. Veraart) en door deze samensmelting ontstond de Katholieke Democratische Partij (K. D. P.) Op 4 Juli 1934 hebben de K. D. P. en de Kath. Dem. Arb. Partij (K. D. A. P.) in hun resp. congres principieel tot een tweede fusie be sloten. Deze fusie is sindsdien organisatorisch voorbereid en is nu practisch een feit gewor den in een gemeenschappelijk congres, dat Zondag te Utrecht werd gehouden. De nieuwe partij zal blijven heéten K. D. P., waarvan prof. Veraart de leider is. J. S. RUPPERT OVERLEDEN. Te Utrecht is -op 58-jarigen leeftijd over leden de heer J. S. Ruppert, lid van den ge meenteraad van de anti-revolutionnaire fractie, penningmeester van het Christelijk Nationaal Vakverbond en bekend propagan dist van de Protesta-ntsch Christelijke Vak beweging. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 16 OCTOBER Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too- neel met Smaadschrift. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Concertgebouworkest uit Amsterdam o. 1. v. Bruno Walter voor de Bach- vereeniging. Luxor Sound Theater: „De raadselachtige Mr. X." Doorloopende voorstelling van 7 u. af. Palace: „Schandaaltjes", de eerste non stop revue. Op het tooneel: Manning en Class, draadact. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De zoon van Kong". Op het tooneel: Vier Plastics, jeux Olympics. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg: Fritz Hinsch operrrfttie: Wir Walzsn in den Himmel hinein. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6