De Melbourne-race. Artikel 289 strafrecht Bij de avondfeesten der Hitler-jaugd te Leipzig was Zaterdagavond Hot oorlogsmonument door schijnwerpers hel verlicht Wat er na den brand overbleef In den toren van de Nederduitsch Hervormde Kerk te Noordscharwoude is de bliksem ingeslagen tengevolge waarvan brand ontstond en het geheele kerkgebouw in de asch werd gelegd. Een kijkje na het blusschingswerk De aankomst van den kleinen Koning Peter II van Joego Slavië te Belgrado. D« Koning stapt voor het station in de gereedstaande auto De .Panderjager" en de .Uiver", de beide toestellen die deel zullen nemen aan de Melbourne-race, zijn hedenmorgen van Schiphol naar de startplaats Mil den heli in Engeland vertrokken. De beide bemanningen voor het vliegtuig .Uiver" De nieuwe markthallen te Amsterdam zijn Maandag met een rede van wethouder Kropman officieel geopend Mevr. Thea Rasche, de bekende Duitsche aviatrice, die als jobrnaliste aan de Mel bourne-race deelneemt, vertrok heden met de Douglas-machine naar Engeland In afwachting van den start voor de Melbourne-race. Scott (links) en Campbell Black stappen uit hun vliegtuig bij aankomst op het vliegveld te Mildenhall, waar ook de start Zaterdag a.s. zal plaats hebben Mr. L. B. J. Vermeulen, substituut-officier bij de Rechtbank te den Bosch, is benoemd tot advocaat-generaal bij het Haagsehe Gerechtshof Het s.s. „Grotius", dat vele jaren den geregelden passagiersdienst tusschen Nederland en Ned. Indië onderhield, is voor sloop verkocht. De scheepsromp op sleep door de Koningshaven te Rotterdam FEUILLETON Oorspronkelijke Recherche Roman. door J. CHR. TETENBURG. Inspecteur van politie te Utrecht. 12) Hij laat zich door het strenge verhoor van den Politiecommissaris dan ook niet intimi- de eren en doorstaat de vragenproef glans rijk. De rechercheurs noteeren ijverig al wat hij tegen den commissaris zegt.Dat vleit hem wel. Hij voelt zich nu toch wel een gewichtig personage. Nadat het verhoor is afgeloopen, mag hij er bij blijven en toezien hoe de handige briga dier van den herkenningsdienst zijn werk doet. De brigadier heeft het, in de auto aanwe zige, ladderstatief uitgeschoven, loopt de ladder op en maakt van boven af, allereerst een foto van het lijk en de omgeving. Daar na maakt hij nog vele andere opnamen, van alle mogelijke afstanden. Hij raapt allerlei dingetjes van den grond op, die voor een leek in het vak van niet de geringste beteeken is zouden schijnen. Onderwijl zien de andere politie-amb- tenaren nauwlettend toe, in de hoop, dat er nog iets bijzonders zal worden gevonden, maar dit is niet het geval. Indien er nog sporen ge weest zijn, dan zijn deze door een zware re genbui in den afgeloopen nacht wel grondig vernietigd. Commissaris en inspecteur zijn van mee ning, 'dat de moord den vorigen avond moet [zijn gepleegd, wat later door een ter glaatóe verschenen dokter van den Geneeskundigen Dienst wordt bevestigd. Deze beschouwt wur ging als oorzaak van den dood. De eenige duidelijke voetsporen in de omgeving blijken die van den agent en van Jan Kooster te zijn. Ook de Officier van Justitie, de rechter-commissaris en een grif fier van de arrondissements rechtbank ter plaatse komen kort daarop, vergezeld van een tweetal rijksveldwachters, de situatie nog opnemen. Kooster en Van Dijnsel moeten dan weder om verslag uitbrengen van 'hun bevindingen en tenslotte gelast de Rechter-commissaris, na overleg met den officier en den commis saris van politie, sectie. Het lijk wordt dan om 2 uur 's middags per begrafenisauto naar het schouwlokaal van het commissariaat der derde sectie over gebracht, waar het door de rechercheurs Maans en Van Rampen verzegeld wordt. Bij de plaats des misdrijfs wordt voorloo- pig nog een vasten post geplaatst, daar dé politie er nog eenigen tijd naar sporen wil zoeken. Dan kan het onderzoek naar de identiteit der vrouw een aanvang nemen. Weliswaar is ze aan verschillende politie- menschen van aanzien bekend, maar op het sectiebureau kan niemand haar naam noe men.. HOOFDSTUK X. NIEUWE TEGENSLAG. Directeur Vaxonof van het circusgebouw te :s Torenbosch wachtte dieneelfden middag vol ongeduld op een der hoofdartisten van zijn programma. De matinee was al ruim eer uiu* aan den gang en reeds verschillende ma len keek hij op zijn horloge. Waar bleef dk vrouw toch? Dien morgen op de repetitie wa ze d'r ook al niet geweest. Zelfs niet in d pension geslapen, zooals de meisjes vertel hadden. Zeker weer op stap. Die Nah-Indre dacht zeker dat ze zoo onmisbaar was, dat ze zich alles kon permiteeren. Als ze er over een half uur nog niet was moest hij zelfs het nummer laten afzeggen. Hij zou haar aan klagen wegens contractbreuk! „Meneer, iemand van de politie aan de tele- phoon voor u", riep een der stalknechts hem plotseling toe. „Ja, ik kom" en meteen liep Vaxonof naar het kantoor. „Met directeur Vaxonof?" klonk het van de andere zijde. „Ja, daar spreekt u mee." „U spreekt met inspecteur ten Boekhorst van de recherche derde sectie. Er is hier een verongelukte vrouw aan het bureau, waarvan we verwachten dat u haar kent. Kunt u ter stond naar het bureau derde sectie in de Zandheuvelstraat komen?" „Is het soms Nah-Indra?" vroeg de direc teur eenigszins verschrikt. „Dat wilden we juist graag van u weten", was het antwoord. „Ik kon direct, meneer!" en meteen liep Vaxonof zoo snel als zijn corpulentie hem toeliet naar de kleedkamers. Vanzelfsprekend heerschte er onder het clubje meisjes groote verslagenheid. „Is het erg met er?" „Wat is er eigenlijk gebeurd?" „Dames, ik weet het niet!" zei Vaxonof met nadruk. „Doe maar gauw een mantel aan en kom mee". Nadat de directeur aan zijn receptiechef opdracht gegeven had, aan het publiek mede te deelen, dat door een ongeval het nummer van Nah-Indra niet kon doorgaan, liet hij de meisjes in z'n auto plaats nemen, ging zelf achter het stuur zitten en reed naar het politiebureau, dat vrij dichtbij was. Inspec teur ten Boekhorst ontving het vijftal op •ijn kamer en leidde het direct,, zonder na- 'ere toelichting, naar het schouwlokaal. Vaxonof betrad achter den inspecteur en rechercheurs, die zich inmiddels bij het .roepje hadden gevoegd, eenigszins aarzelend net fraaie marmeren lokaal, waar op een steenen baar de vermoorde vrouw lag uitge strekt. Een schuchtere blik was voor den circusman voldoende om zich er van te over tuigen dat de vrouw inderdaad Nah-Indra was Met weemoed dacht hij aan het prachti ge nummer, dat nu niet meer in zijn theater zou worden vertoond. En natuurlijk nu geen schadeloosstelling! Twee der dames hadden genoeg courage zich eveneens naar binnen te begeven om hun vroegeren leidster te herkennen. De beide an deren durfden niet en bleven bij de deur staan. De vastgeknoopte sjaal, werd door de meis jes als eigendom van Nah-Indra herkend, tot teleurstelling van den inspecteur, die nog ge hoopt had, dat deze van den dader kon zijn. De namen der vrouw luidden, volgens een recherchekaart, Lena 'Anderts, geboren te Stocken 6 Maart 1900, gedomicilieerd te 's To renbosch. Bijnaam (artistennaam) „Nah-In dra". Dadelijk na deze ontdekking had inspec teur ten Boekhorst dan ook het circus opge beld. Uit het verhoor dei* meisjes, op de kamer van den Commissaris, bleek, dat Lena den vorigen avond, direct na afloop van hun num mer, om ongeveer half tien het theater verla ten had, terwijl de anderen nog niet geheel verkleed waren en gezegd had, dat ze nog iets moest koopen en zich zoo haastte, omdat de winkels om 10 uur sloten. Alle vier, afzonderlijk gehoord, verklaarden dat eensluidend. Ook de directeur, die door den commissa ris, inspecteur en rechercheurs duchtig on dervraagd werd, kon geen nadere inlichtin gen verstrekken. Hij had al zoo veel drukte aan z'n hoofd, dat hij zich er niet op toege legd had, om uit te visschen, wat zijn artis- ten alzoo in hun vrijen tijd deden. Als ze hun werk maar goed op tijd verrichtten, was hem dat ruim voldoende. Toen haar tenslotte was meegedeeld, dat er met Lena gebeurd was, verlieten de dames met hun begeleider, geheel, ontdaan, het bu reau. De chef der centrale recherche, inspecteur Valksteen, wien het te binnen geschoten was, aat Inspecteur Lietsen uit Julianastad, die in hotel „Louisiana' logeerde de man was ge weest op wiens verzoek de antecedenten van Nah-Indra waren nagegaan, belde dezen iri het hotel op, doch hoorde van den portier, dat meneer uitgegaan was en pas tegen eieni uur af zes weer werd verwaoht. Hij liet daarom een briefje voor zijn col lega aan het hotel afgevten, waaaün hij in 't kort de vermoording van Nah-Indra rele veerde. Bij zijn terugkomst greep Lietsen dadelijk enthousiast naar het briefje, in de hoop dat er wellicht eenige gegevens aan het licht wa ren gekomen, doch tot zijn ontzetting las hij er uit, dat aan een zijner hoofdfiguren voor1 eeuwig 'het zwijgen was opgelegd. Opgewonden liep hij de kamer op en neer. „Hier zit meer achter. De zaak is nog veel gecompliceerder dan ik ooit 'had kunnen denken' zei 'hij tot zichzelf. „Nu moet ik toch zekerheid hebben of het inderdaad, de vrouw is, die in de Brandeleer- straat gelogeerd heeft' en terstond nam hij de telefoon en vroeg verbinding aan met het hoofdbureau 'van Julianastad. Daar verzocht hij den collega, die hem te woord stond, dringend om Commissaris van Baerle en rechercheur van Everdingen met den moord in kennis te stellen en te willen be vorderen dat deze rechercheur terstond, met de weduwe Jansonius uit de Brandeleerstraat 42 vier hoog, naar het bureau der derde sectie te 's Torenbosch zou komen, ter definitieve herkenning. Na dit gedaan te hebben, sprong hij in een taxi en liet zich naar dat bureau brengen, waar heip omstandig het heele relaas van den moord gedaan werd en hem het stoffe lijk overschot van de vermoorde vrouw werd getoond. (Wondt vervolgd.),

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8