HET NIEUWE AVONDBLAD Naar Melbourne! 19e JAARGANG No. 295 DONDERDAG 18 OCT. 1934 IJ MUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 et. Ingezonden mededeeUngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.,bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Speeltuinvereeniging „De Moerberg". Het werk voor den komenden winter. Het bestuur van de Speeltuinvereeniging „De Moerberg" schrijft ons: Het winterseizoen is weer ingetreden, en dit be teekent voor de speeltuinen, dat nu niet zoo veel en gezellig door de kinderen gespeeld kan worden in openlucht als in voorjaars- en en zomermaanden. Maar er wordt, wanneer de winter nadert, door het bestuur gezorgd dat er voor de kinderen weer wat nuttigs ge daan ban worden met het clubwerk. Dit is tevens leerzaam en houdt ook de kinderen van de straat waar zij in den regel niet veel goeds leeren. Met het clubwerk, zooals figuurzagen, nut tige handwerken en mondorgelspel, wordt in November begonnen. De kinderen van de leden kunnen zich bij den opzichter van den speeltuin opgeven, die verder alle inlichtin gen verstrekt aangaande dit werk. Het St. Nicolaasfeest, dat verleden jaar een succes is geweest, wordt ook dit jaar weer gegeven. De voorbereiding is al in vollen gang, de datum hiervan zal later bekend gemaakt worden, daar het St. Nicolaasfeest in overleg met de andere plaatselijke speeltuinvereeni- gingen wordt geregeld. Dat er voor de kin. deren veel gedaan moet worden is zeker, maar dat vinden bestuur en helpers een aangename plicht. Tevéns wordt niet alleen om het kind gedacht; ook word voor de ge zelligheid en goede verstandhouding onder ling, voor de ouders (leden) iets bereid. Dit seizoen wordt den leden allereerst een tooneelavond aangeboden op Woensdag 211 November, en in het voorjaar volgt dan nog minstens één ontspanningsavond. Het be stuur hoopt door het aanbieden van derge lijke avonden, welke gratis worden aange boden, den band tusschen de leden onderling te versterken tot geluk van het kind, en dat het mag blijven rekenen op den trouw van alle leden in het belang van deze nuttige instelling. CHRIST. HIST. KIESVEREENIGING. Vrijdagavond wordt in de tuinzaal van de Julianaschool een vergadering gehouden van de Chr. Hist. Kiesvereeniging IJmuiden-Oost. Deze vergadering is meer bedoeld als praat- avond waarin allerlei vragen betreffende de vèreeniging gesteld kunnen worden. De heer J, E. Sluyters, Chr. Hist, raadslid zal van ant woord dienen. Tevens zal in die vergadering de verkiezing plaats hebben van een nieuw bestuurslid, vacature van Genugten, die naar Wijk aan Zee is vertrokken. N.S.B. EN „BURACPROP". De Kringleider der N.S.B. schrijft ons: Naar aanleiding van een- bericht in de IJmuider Courpjnt van gisteravond, waarin sprake is van een aan mij gerichten open brief, deel ik mede, dat mij tot op dit oogenblik van een „gesloten" of „open" brief niets bekend is. Maar ook voordat een dergelijk schrijven mij zal kunnen bereiken of ooenbaar kan worden, wil ik alvast verklaren: dat het een voorrecht moet blijven met de N.S.B. te debatteeren, dat alleen de fatsoenlijksten daarvoor in aanmerking komen, dat „buracprop" die anderen geen Vrijheid, Arbeid of Brood gunnen, niet tot de waardig heid van de N.S.B. i« gestegen. LOODSWEZEN. Met ingang van, 1 November a.s. zullen de heeren H. Stertefeld en A. Bloem, beiden zee- loods te IJmuiden, bevorderd worden tot stuurman bij den stoomloodsdienst. D. C. IJ-NIEUWS. Aangezien geen enkele partij voor den jubileumwedstrijd is vastgesteld wordt heden avond geen clubavond gehouden. MOOIE REIS VAN DE BLOEMENDAAL. Gistermorgen was alhier aan den afslag de stoomtrawler Bloemendaal, die na een reis van 9 dagen 470 manden visch aanvoerde, waarvan 200 manden grove schelvisch. De Bloemendaal voerdede eerste spawn- visch in dit jaar aan. De besomming f 4900 mag wel mede met het oog op de korte reis bijzonder gunstig worden genoemd. HOOGER ONDERWIJS. Teneindé leerlingen uit deze gemeente in de gelegenheid te stellen tot het volgen van voorbereidend hooger onderwijs, zijn over eenkomsten getroffen met de gemeente Haar lem (voor gymnasium en lyceum), met het bestuur van het R.K. Lyceum te Haarlem en met het bestuur van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal. Het aantal leerlingen uit deze gemeente, dat in 1933 bovengenoemde inrichtingen be zoekt, bedroeg voor het Gem. Gymnasium te Haarlem 17, het Gem. Lyceum te Haarlem 1, het R.K. Lyceum te Haarlem 10, het Chr. Lyceum te Haarlem 4 en het Kennemer Lyceum te Bloemendaal 12. Sedert 1924 bevindt zich in de gemeente een Bijzondere Inrichting voor Hooger On derwijs, gevestigd in het Missiehuis te Drie huis. Het aantal leerlingen hedroeg in 1933 gemiddeld 116. .(■Uit het Jaarverslag van de Gemeente). Zanguitvoering Jeugdkerk- koor. Viering Eerste Lustrum. Het is reeds weer een 5-tal jaren geleden, dat het Jeugdkerkkoor door mevr. J. J. Dijck- meester-Van Lennep, thans te Arnhem, werd opgericht. Bij de opening der Bethlehemkerk deed zich de behoefte aan een koor gevoelen, dat bij hoogtijdagen de diensten opluisterde. Aan een daartoe tot de leden der Jeugdkerk gerichten oproep gaven velen gehoor, terwijl in de persoon van mevr. G. Doevendans-Oort- wijn spoedig een dirigente gevonden was. In het Gebouw voor Christelijke Belangen gaf het koor gisterenavond een zanguitvoe ring. De baten van deze uitvoering kwamen de kas der Christelijke Bewaarscholen ten goede. Dat het koor gedurende deze eerste 5 jaar van zijn bestaan reeds een belangrijke plaats in het Hervormd Gemeenteleven inneemt be wees de meer dan groote belangstelling voor dezen avond. Men kwam in het gebouw plaat sen te kort. Het programma was zeer gevariëerd; velen gaven er hun medewerking aan, o.a. mevr. J. J. Dijckmeester-van Lennep (sopraan), het strijkje van den heer S. A. Doevendans, de heeren J. J. Huizinga (piston) en C. Mets (piano). Bij den aanvang van den avond werd ge meenschappelijk Ps. 103:1 gezongen, waarna Ds. Swaan in gebed voorging. Daarna sprak Ds. Swaan een welkomst tevens herinneringswoord. Spr. wees op het vele goede en nuttige, dat het Jeugdkerkkoor voor het gemeenteleven reeds heeft gedaan, iets dat spr. tot groote vreugde en dankbaar heid stemde. Twee geestelijke liederen van E. V. E. Gewin maakten reeds onmiddellijk een goeden in druk; vooral de koralen klonken mede door de muzikale orgelbegeleiding, heel beschaafd. In Richard Hol's Avondstond-cantate heb ben we zeer goeden samenzang mogen beluis teren. Dit was verreweg het beste van al het muzikale (enonmuzikaledat ons dezen avond geboden werd. Wij hebben hiernaar met onverdeeld genoegen geluisterd. De di rigente komt voor het laten instudeeren van deze tot-luisteren-nopende compositie alle lof toe. Het strijkje van den heer S. A. Doevendans deed ons kennis maken met den solo-piston- nist J. J. Huizinga, die het bekende Jeruzalem- lied van Adams uitvoerde, waarmede d laatste veel succes oogsten mocht. Het daaraan volgend Salut d'amour kon mij allesbehalve voldoen. Opvatting en afwerking waren nog niet rijp voor het podium. Bells across the meadow van Ketelbey daarentegen had verdienstelijke kwaliteiten, en werd gevoelvol voorgedragen en verwierf terecht een applausje; Mevr. J. J. Dijckmeester-van Lennep, voor dit jubileum van het koor speciaal uit Arn hem overgekomen, zong liederen van J. S. Bach, Mortelmans, Wagenaar en Nicolaï, waaruit weer bleek hoe schaarsch werke lijk goede dilettant-sopranen zijn. De heer C. Mets droeg voor een accurate piano-begeleiding zorg en had door zijn voor naam spel stellig een groot aandeel in het succes van den avond. De soliste en de dirigente werden 'door een der leden bloemen overhandigd. De uitvoering werd op de gebruikelijke wij ze door ds. Swaan gesloten, waarna gemeen schappelijk het „Dankt nu allen God' ge zongen werd. W. Crematie dr. J. J. van der Leeuw. Een treffende plechtigheid. Woensdagmiddag vond onder groote belang stelling de crematie plaats van het stoffelijk overschot van wijlen dr. J. J. van der Leeuw, die onlangs op zijn vliegtocht van Zuid-Afrika naar het vaderland, op zulk een noodlottige wijze om het leven kwam. Met het stoomschip Klipfontein was de kist naar Rotterdam over gebracht. Bij de plechtigheid op Westerveld merkten wij o.a. op den bekenden sportvlieger J. E'. van Tijen, verder de heeren Frits Koolhoven, W, J. van Alphen. namens het hoofdbestuur van de Kon. Nederl. Vereeniging voor de Luchtvaart, die vergezeld was van zijn echtgenoote me vrouw van AlphenRoos, F. E. Crone, voorzit ter van de Amsterdamsehe Aeroclub, Gleich- mann van de Haagsche en C. Kolff van de Rotterdamsche Aeroclub, A. de Vogel, Haarlem, H. Schmidt Crans, instructeur en J. L. Ros- man, administrateur van de Nationale Lucht vaart School, H. Th. de Booy Sr. oud-secre taris en H. de Booy Jr. secretaris van de Noord en Zuid Hollandsche Redding Mij. J. Lohman namens de Theosofische Loge te Haarlem, Ko Borsten en J. W. van Aken, beiden te Bloemen daal, prof ir. E. J. F. Thierens, Delft enz. De heer M. A. G. van der Leeuw, een broer van den overledene, eveneens een bekend sportvlieger trad, nadat de baar in de aula was neergezet naar voren, en zeide, een woord van afscheid te willen spreken bij de baar van zijn broer Koos, die op zulk een noodlottige wijze om het leven kwam. Zijn vrienden weten, dat het tegen zijn geest zou zijn, hier lange toe spraken te houden. Alleen zelf wil spreker een kort woord zeggen. Iedereen weet, waarom hij naar hier is gekomen, de een kent mijn broer, aldus spreker uit den schooltijd, uit den tijd van roeitochten en andere sport, uit zijn stu- 'dententijd, uit de theosofische beweging of als sportvlieger. Door zijn heele leven was iets, dat hem hij- Daar staan zij op 't Engelsche vliegveld gereed, Om strakjes naar Melbourne te zweven, Weer sneller, dan iemand het voor hen ooit deed, Door zware motoren gedreven. De jonge piloten, vol rustige kracht, Ontleend aan een jeugdig vertrouwen, De bloem van het nieuwe sportieve geslacht, Meest mannen, ook enkele vrouwen. Daar zijn zij, de stuurlui ter luchtige vaart, Een vroolijke lach om de lippen, Gereed, ocm naar d' andren kant van de aard. Zoo even naar Melbourne te wippen. Er dreigen gevaren, dat weten zij wel, Zij zullen die blijde trotseeren, Het is hun beroep, maar het is ook hun spel, Waarin men iets groots kan presteeren. Ook vliegende Hollanders hooren er bij, Wij zullen hen volgen in spanning, Wij zijn in gedachten ook van de partij, Zoo hoopvol als beider bemanning Wij eeren hun vliegkunst, hun jeugdige kracht, Den durf, waarmee zij in de lucht gaan, Merkwaardig de helden van 't huidig geslacht, Zijn zij, die.... het snelst op de vlucht gaan. P. GASUS. zonder aantrok; dat was alles wat verband hield met opvoedkunde. Dit was ook de reden, waarom hij naar Afrika ging, om daar een serie lezingen te houden. Als sportvlieger ging hij per vliegtuig en allen hebben we zijn tocht met bewondering gevolgd. Zijn lezingen waren een succes en bezorgden hem ook in Zuid- Afrika vele vrienden. De terugtocht werd hem noodlottig. Een paar dagen nadat hij Johannesburg had ver laten, kwam hij in een bergachtig terrein, waar hij neerstortte. Een leven was afge knapt, waarvan nog zooveel te verwachten was. Zijn baar op de Klipfontein was met een vlag gedekt. Als een soldaat kwam hij na een gestreden strijd terug. Een soldaat was hij want zijn heele leven heeft hij gestreden. Onder orgelspel van den heer J. H. Besselaar, organist der Ned. Hervormde Kerk te Rotter dam werd de baar neergelaten. Het was het Slotkoor uit de Matthauspassion van J. S. Bach dat dit plechtig gebeuren begeleidde. Daarna dankte de heer van der Leeuw de aanwezigen voor hunne belangstelling. EEREDIENSTEN IN ONZE GEMEENTE. Volgens het jaarverslag over 1933 van den toestand der gemeente Velsen. telde onze ge meente de volgende gebouwen voor den open baren eeredienst: 1 Ned. Hervormde Kerk te Velsen (1), 2 Ned. Herv. Kerken te IJmuiden (3), 1 Ned. Herv. Kerk te Santpoort Cl)1 R.K. Kerk te Velsen (2), 1 R.K. Kerk te Driehuis (2), 1 R.K. Kerk te Santpoort. (2), 1 Rectorale hulpkerk te IJmuiden (13), 1 R.K. Kerk te IJmuiden (2) 1 Oud-Katholieke Kerkte IJmuiden (1), 1 Ge reformeerde Kerk te Velsen (1), 1 Gerefor meerde Kerk te IJmuiden-Oost (1), 1 Gerefor meerde Kerk te IJmuiden-West (2), 1 Gere formeerde Kerk te Santpoort (1), 1 Doopsgez, Kerk (met gebouw van den Ned. Protestanten bond) te IJmuiden (1), 1 Vereeniging van Vrijz. Hervormden te IJmuiden-Oost (1), 1 Apostolische Kerk te IJmuiden (1), 1 Chr. Geref. Kerk (1). (Tusschen haakjes het aantal leeraren of geestelijken). Openbare vergadering der N. S. B. De heer De Bruin spreekt voor een volle zaal in „Thalia". De Kring IJmuiden der N.S.B. belegde gister avond in Thalia een openbare vergadering, die wederom zeer druk bezocht was. Nadat de voorzitter, de heer P. C. Kok met eenige woorden en mededeelingen de bijeen komst had geopend verkreeg allereerst de heer K. H. Tusenius het- woord, die in ver band met de onlangs gehouden vergadering in de Gereformeerde Kerk, waarvan gezegd was, dat deze door de N.S.B. niet bezocht mocht worden. Spreker zeide, dat elke N.S.B.'er volkomen vrij is, te gaan waarheen 'hij wil. Aan de N.S.B. konden slechts 300 kaar ten worden verstrekt. Die vergadering was niets dan een kerkdienst en spreker heeft slechts 10 pot begrepen van wat er gezegd is. Het onderwerp vond spr. niet juist. Het had niet moeten zijn „Is de N.S.B. Christelijk?" maar ,,Is de N.S.B. Gereformeerd?" De N.S.B. heeft de vergadering gemaakt tot een succes, zij heeft ook wel eens een vrijzin nige vergadering tot een succes gemaakt en nu wil de S.D.A.P. debatteeren. Maar met de Buracprop wal de N.S.B. niet debatteeren, Die debatteert alleen met fatsoenlijke men- schen. Spreker heeft de boeken eens nagezien en ontdekt dat het laatste kwartaal sloot met een winst van 247 leden (applaus). Het woord was daarna aan den heer de Bruin, die zeide, dat hij geen geleerde rede zou spreken. Hij is wel zoo geleerd, dat hij geleerd heeft, wat zijn geloof hem voor schrijft en ook van de dingen van dezen tijd. Van deze dingen wil spreker het een en ander vertellen. Maar piet op een geleerde wijze, maar op een wijze dat iedereen het kan begrijpen. Wat men hooren zal is een woord van hart tot hart. De heer de Bruin kwam eveneens terug op de vergadering van prof. Schilder in de Gereformeerde Kerk. Prof. Schilder had hier gezegd, dat het voor het eerst was dat hij in een kerk sprak; spreker wijst er echter op, dat kort geleden prof. Schilder in de Gerefor meerde Kerk in Oegstgeest heeft gesproken op een „Knalavond", belegd om geld bijeen te brengen voor een orgel. Het is niet anders geweest dan een koehandel van de A. R. zei de spreker. W-e zijn niet tegen deb'at, maar wij laten ons niet uitdagen, wij willen zelf uitdagen, dat zijn onze pretenties. Professor Schilder heeft gezegd dat de N. S. B, niet durft, maar de N. S. B. durft alles. De heer de Bruin be sprak nog verschillende uitlatingen van prof, Schilder. Hij keurde het af, dat men de ver gadering in de Gereformeerde Kerk geopend had met het lied „Een vaste Burcht is onze God". Toen spreker Maandagavond de kerk ver liet hoorde hij eenige menschen zeggen „Wat heeft professor Schilder die N.S.B.'ers hun vet 'gegeven". Stakkerds zijn dit, zeide spreker en als prof. Schilder dit had gehoord, zou hij zeker betreuren wat hij met zijn ver gadering bereikt heeft. Komende aan zijn rede, zeide spreker dat wij wel hebben te verstaan, dat wij staan in de branding, die de veiligst geachte schepen doet slaan op de klippen. In de branding staande van dezen, tijd zien we om ons heen drijven de wrakstukken. Men vraagt, dit ziende: waar gaan wij heen, waarheen voert ons dit alles? En dan moet men iets zien van den geestelijken achtergrond dien de N.S.B, ons biedt. Prof. Schilder heeft in zijn preek het eigen leven niet aangeroerd. We moeten ingaan in den nood der tijden, aldus spreker. Wie ziet niet als we dit doen, den hevigen nood om ons heen? Wie ziet niet de honderd duizenden werklooze steuntrekkers? Maar waar ligt in het diepste wezen de schuld van dit alles? Wie verliest niet het vertrou wen in de bestaande stelsels? Wie is niet zoo doof, dat hij het in alle hoeken der wereld hoort kraken? Dat de eeuwige God het leven der menschen ombuigt? Het is het ziekelijke van dezen tijd, dat wij met de armen over elkaar gaan zitten en be rusten, Zeker, we moeten berusten, maar God verlangt in Zijn naam dat we moeten op- veeren in de daad. Christus Koning van ons leven? We wenden het hoofd om en zeggen tot- ons zelf: wat hebt gij het verprutst. Spreker wilde dan ingaan op de bestrijding van Christelijke zijde. Vrijheid, Arbeid, Brood van de N. S. B. sprekende zegt, „Daar heb je weer zoo'n Christelijk zoodje" en de kerke- lijken zeggen, dat de N.S.B. niet christelijk is. Men zegt de N. S. B. heeft het Christelijk deel van het volk noodig. Neen, riep spreker uit, Christelijk Nederland heeft de N.S.B. noodig. (Hou zee!) Uitvoerig bestreed spreker de tegen de N.S.B. gebezigde argumenten. De N,S.B. is niet illegaal. Het volk zal de N.S.B. niet tot de macht brengen door de greep, maar door de liefde. Men wijst op Duitschland, men haalt het kerkelijke conflict in Duitschland er bij, maar daar gaat het niet om de supprematie van de staat over de kerk, maar om de ge schillen in de kerk. In wezen is er in den toe stand niets veranderd, maar het gaat thans om den strijd over het geloof. Over het rassenvraagstuk sprekende zeide de heer de Bruin, dat de N. S. B. geen rassen theorie kent. Wij zijn geen anti-semieten, riep spreker uit, maar men heeft er voor te zorgen, dat men het ons niet maakt. Hierna ging spreker nog uitvoerig in op de rede van prof. Schilder en besprak verder der principes van het leiderschap. Is de N. S. B. goddeloos? vroeg spreker ten slotte. Men kan ons excommuniceer enmaar men kan ons het geloof niet afnemen. Wij willen strijden tegen het ongeloof van communisme en Marxisme. Wat doet gij daartegen? Gij voelt u al samengroeien met de S.D.A.P. te gen ons. Ondanks alles zal de N.S.B. blijven groeien. Het zal een schoone dag worden, wanneer onze leider het gezag uit handen neemt van H. M. de Koningin. Het zal een schoone dag zijn wanneer het oran j e-tol a nj e-ibleu weer vrijuit mag wapperen: (Hou zee!) De N. S. B. gaat den strijd vol vertrouwen in, ook met u samen. En als gij niet met ons mee gaat, gaan we zonder u maar toch voor u. Colijn heeft een boek geschreven; „Saevis tranquillus in undis". Rustig te mid den van het gewoel der baren. Maar wij wil len die rust niet, wij staan midden in de branding. Spreker besloot zijn rede met het voorle zen yan een gedicht. Na de pauze beantwoordde de spreker de ingekomen vragen, Een der aanwezigen merkte bij interruptie op, dat men j.l. Maan dag niet om de N.S.B.'ers verlegen was om de kerk vol te krijgen. Men heeft voor deze ver gadering in Thalia meer kaarten aan de A.R. verkocht dan voor de vergadering van j.l. Maandag aan de N. S. B.'ers. Een der aanwezigen gaf als zijn meening te kennen, dat het beter geweest zou zijn, dat de spreker bij de rede van prof. Schilder hem van repliek gediend had in plaats van hier te zeggen dat prof. Schilder leugens had ver teld. Hierop antwoordde spreker o.a. dat hij niet gezegd heeft dat prof. Schilder, leugens heeft verteld. Hij heeft er op gewezen, dat prof. Schilder heeft gezegd, dat deze voor het eerst in een kerk heeft gesproken. Spreker heeft slechts herinnerd aan de rede van prof. Schil der in Oegstgeest. Verder werd o.a. gevraagd, waarom bij den aanvang van de vergadering Gods woord niet was gesproken, waarop spreker antwoordde, dat vergaderingen als deze, rumoerig als zij soms zijn niet geschikt zijn om met gebed te worden geopend. Gods woord is spreker daarvoor te heilig. Ook de concentratiekampen kwamen ter sprake. Verder beantwoordde spreker de vraag of, wanneer de N. S, B. aan de macht zou komen, de andere partijen zich vrijelijk kunnen ontwikkelen: „Nooit of te nimmer", was sprekers antwoord. Als de N.S.B. aan de macht komt wil dit zeggen, dat het overgroo- te deel van het Nederlandsche volk achter haar staat. En dan zal het niet meer moge lijk zijn, dat kleine partijtjes gaan wroeten. Nadat de heer de Bruin nog uitvoerig een aantal vragen had beantwoord, ging men na .het zingen van twee coupletten van het Wil helmus uiteen. EEN MOOI STUKJE VAKWERK. In de etalage van den banketbakker Ha zenberg, Zeeweg hoek Cederstraat, is een mooi stukje vakwerk te bezichtigen. De heer Hazenberg heeft n.l. geheel van suiker een reproductie in miniatuur vervaar digd van de in aanbouw zijnde Ned. Her vormde Kerk „De Goede Herder". Tot zelfs het kleinste onderdeeltje is van suiker, zoodat geen enkel hulpmiddel gebe zigd is. Het is inderdaad een mooi staaltje van suikerbakkerskunst. Het echtpaar Mollison—Johnson, dat deelneemt aan de Londen—Melbourne- race, op het vliegveld Mildenhall, waar gestart wordt. VELSEN CONCERT. Op Zaterdag 1 December a.s. geeft de Har moniekapel ,De Eendracht" der Kon. Papier fabrieken van Gelder en Zn. haar eerste con cert in dit seizoen in het gebouw „Concordia". Dit zal het eerste zaalconcert zijn, dat door den nieuwen dirigent der „Eendracht", den heer G. H, Boedijn geleid zal worden.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1