Koning Alexander's uitvaart. Radio-Procramma BUITENLAND. Langer dan een uur duurde het van den stoet. voorbijtrekken Dr. Pavelitsj, leider der Kroatische emigranten gearresteerd. Joego Slavische stap te Boedapest verwacht. Over de begrafenisplechtigheden voor ko ning Alexander meldt V.D. in aansluiting op hetgeen we er reeds van publiceerden het volgende uit Belgrado: Het is ruim half tien, als de rouwstoet wordt opgesteld, die het stoffelijk overschot van de Kathedraal naar het station zal brengen, vanwaar het per trein wordt ver voerd naar Topola om in het familiegraf al daar te worden bijgezet. De stoet, die langs het oude slot naar het station trekt, biedt een schilderachtigen aan blik. Zij wordt geopend niet een door pries ters gedragen machtig kruis. De pr'iestèrs worden begeleid door onderofficieren van de garde. Daarop volgt een af deeling garde-cavalerie in haar blauwe, met rood uitgemonsterde uni form. Achter hen worden de vaandels gedra gen van alle Joegoslavische regimenten, die gevolgd worden door een afdeeling garde- infanterie in donkerblauwe mantels en zwart- roode veldmutsen. Dan volgen de buitenlandsche leger-dele- gaties, n.l. een Fransche afdeeling infanterie in lichtblauwe uniform en een Fransche ma- rine-afdeeling. Zij worden gevolgd door een compagnie Engelsche matrozen van de Mid- dellandsche Zee-vloot, die het geweer met den loop omlaag, onder den arm dragen. De Roemeensche infanterie-afdeeling is gekleed ln blauwe hemden met witte wapenriemen en gouden uitmonstering, de Tsjechische infan terie in hardgroene mantels, terwijl de Turksche soldaten geheel in grijs met zwaar gouden uitmonstering gekleed zijn. Het kleu- rigst waren de Grieksche soldaten gekleed met hun zwarte sandalen, witte broek, wijde mantel en roode muts met zwarte kwasten. De buitenlandsche militaire afdeelingen wer den gevolgd door verschillende regimenten, van het Joegoslavische leger in velduniform. Achter de militairen schreden de ceremonie meesters met de ridders van de Ster der Ka- rageorgevitsj's en daarachter de geestelijk heid van alle richtingen. De Protestantsche dominees, de Duitsch Evangelische Landsbis- schop, vele Katholieke priesters, onder leiding van de Roomsch Katholieken Aartsbisschop pen van Belgrado en Zagreb, en verschillende rabbijnen onder leiding van den, .opperrabbijn van Belgrado, worden - gevolgd door vele Grièksch-Katholieke - priesters,, de Grieksché: Katholieke Bisschoppen .en de-Grieksch-Ka- tholieke patriarchen in zwaar mét goud ge borduurde uniformen en met de tiara. Dan komen de auto's met kransen en bloe men, het zijn negentien groote vrachtauto's hoog opgeladen. Het is een ontroerend schouwspel, het ge zadelde doch onbereden paard van den Ko ning in den stoet te zien, aan den teugel leid door twee gardé-officieren Erachter schrijden de hoogwaardigheids- bekleeders van leger en vloot, met fluweelen kussens waarop onderscheidingsteekenen van den Koning liggen: de Kroon, de Scepter, de Rijksappel, zijn Standaard en zijn degen. Diepe ontroering gaat door de menigte als het affuit nadert, waarop de lijkkist is ge plaatst. Voor zoover de ruimte het toelaat, knielen de menschen aan den kant van den weg. Het affuit wordt niet door paarden 'ge trokken, 'doch -door gardesoldaten van ver schillende troepenafdeelingen. De - 'grootste kransen liggen niet op de auto's, doch wor den gedragen door officieren, die ter weers zijden van het affuit schrijden. Achter de baar schrijden in diépe rouw de leden van de Koninklijke familie, de zwaar gesluierde Koningin-Weduwe Maria en de Koningin-Moeder van Roemenië. Naast haar schrijdt de jeugdige Koning Peter II, in Sokol- uniform. Prins Paul is in civiel gekleed. Op de Koninklijke Familie volgen de bui tenlandsche staatshoofden en de leiders der 22 speciale missies, die uit het buitenland zijn gekomen om de plechtigheid bij te wonen. De buitenlandsche delegaties worden ge volgd door de leden der regeering, door de oud-minister-presidenten, onder wie vooral de geruimen tijd in oppositie .geweest zijnde Sloveensche leider Dr. Korosjetsj opvalt, de leden van den Senaat en de Skoeptsjina en een onafzienbare rij van vertegenwoordiger; van allerlei organisaties, vereenigingen en in stellingen. Ook een Zigeunerkapel liép in den stoet mee en bracht treurmuziek ten gehoore. Boven den lijkstoet cirkelden voortdurend de eskaders Joego-Slavische en buitenland sche vliegtuigen, o.a. Fransche, Engelsche en Roemeensche eskaders, die daartoe speciaal naar Belgrado waren gekomen. In totaal wa ren ongeveer 150 vliegtuigen in de lucht. Plet voorbij trekken van den lijkstoet duur de langer dan een uur. Voor den ingang van het station hield, het affuit stil. Alle Joego-Slavische en buitenlandsche troepenafdeelingen defileerden hier nog een maal voor -de baar van den dood-en Koning, terwijl op het perron reeds de extra-trein reed staat, die het stoffelijk overschot haar Topola, 5-0 K.M. ten Zuiden van Belgrado brengt. Het transport naar Topola. Op alle stations die de trein -moest passee- ren, had de bevolking zich verzameld om den Koning de laatste eer te bewijzen. Alle hooge gasten en autoriteiten maakten den tocht naar Topola mede, waar de trein te 1 uur heden middag aankwam. Door een delegatie uit de bevolking- werd de kist uit dén trein gedragen en naar de door Koning Peter I gestichte kerk te Ople- natz gebracht, waar het familiegraf der Ka- rageorgevitsj's is. Te Mladenowstz werd de kist met het stof felijk overschot van koning Alexander door paleiswachters in nationale kleederdracht uit den trein naar een klaarstaande auto ge bracht. Direct achter de auto volgde de jeug dige koning Peter H, anet zijn moeder en den prins-regent Overal langs den weg stond de boerenbevol king geschaard, welke eerbiedig knielde op het oogenblik, dat de wagen voorbijreed. Het stoffelijk overschot van den koning werd door boeren en frontkameraden naai zij n laatste rustplaats gedragen. In het kerkgebouw, zeide patriarch Barna bas, omringd door de kerkelijke hoogwaardig- heidsbekleeders de gebeden voor een over ledene. Het koor zong. Oud-strijders droegen de kist naar de cryp te. Zij werden gevolgd door de geestelijkheid, koning Peter II, koningin Maria, prins Paul en de andere hoogvaardighei-dsbekleeders. Tenslotte defileerde de zeer groote menigte voor den dooden koning. Om drie uur luid den de klokken in het geheele land ten tee- ken, dat koning Alexander zijn laatste rust plaats had bereikt. Dr. Pavelitsj en Kwaternik ge arresteerd te Turijn. ROME, 19 Octoiber. Officieel woirdt me degedeeld dat -op verzoek van de Fransche politie-autoriteiten te Turijn twee Joegoslaven zijn gearresteerd en wel de in verband met den moordaanslag te Marseille herhaaldelijk genoemde Buigen Kwaternik en een Dr. Anton Pavelitsj, 'die inderdaad de bekende leider van dien naam der Kroatische emigranten zou zijn. De -beide arrestanten werden langdurig ver hoord, dioeh ontkenden ook maar ©enigszins betrokken te- zijn bij den aanslag te Marseille. Zij zijn maar het Huis van Bewaring te Turijn overgebracth. Bij het verboor, dat Ante Pavelitsj- en Ego Kwaternick, die verdacht worden de hand te hebben gehad in en de aanstichters te zijn van den aamslag te Marseille, is afgenomen!, schijnt omdiaimks -hun ontkenning bij de zaak betrokken te zijn, te zijn vastgesteld, dat Pa velitsj de ledder- was der terroristen, die een afscheiding van Kroatië van Joego Siavië na streefden. Pavelitsj is vijftig jaar oud. Inder tijd is hij bij verstek ter -dood veroordeeld. Na zijn vlucht uit Joego Siavië heeft hij verblijf gehouden in Italië, Oostenrijk en Hongarije. Kwaternick zou niet de zelfde persoon zijn als die bekend is onder den naam Egorn Kramer. Joegoslavië, Goering confereert met minister Pétain. Generaal Goering is gisteravond om 6 uur 20 van de begrafenisplechtigheid-te Topola in ae hoofdstad teruggekeerd, waar de Duitsche gezant te zijner eere een ontvangst gaf. Op weg naar Popola heeft Goering gelegen heid gehad, voor een onderhoud met den Franschen minister, maarschalk Pétain, die in denzelfden salon-wagen- de reis maakte. Aittierika. worden bij-eengeroepen en dus geen grond wetswijziging tot stand komen. Nog slechts enkele dagen geleden, dacht men algemeen, dat de Nationale Vergadering in het begin van de volgende maand bijeen zou komen, doch het schijnt dat de oppositie in den Senaat de situatie heeft gewijzigd zoodat besprekingen noodig zij»n en de bijeen komst in geen geval voor het einde van No vember of het begin van December zal plaats vinden, DeitscMamd. Een waarschuwing van minister Huil. De Amerikaansche: minister van Buitenland sche Zaken, Cordell Huil, en zijn onderstaats secretaris Phillipps, hebben verklaringen ge publiceerd, waarbij zekere staten, die niet met name worden genoemd, worden gewaarschuwd dat zij zich aan niet te rechtvaardigen hande lingen schuldig maken. Zij verhoogen namelijk de douane-barrières juist voordat zij met in ternationale besprekingen beginnen over de verlaging daarvan. Hierdoor, aldus de verkla ring, worden alle onderhandelingen met de Vereenigde Staten in gevaar gebracht, Minister Huil heeft, naar Reuter meldt, uit drukkelijk verklaard, dat de Vereenigde Sta ten zich niet aan dergelijke praktijken schul dig zullen maken en zullen trachten te onder handelen met de naties, welke even-eens daar tegen zijn gekant. Direct na de publicaties van die verklarin gen gaf men in andere offieieele kringen te verstaan, dat talrijke buitenlandsche mogend heden zich min of meer door een reeks van handelsverdragen hadden verbonden, met uit sluiting en ten nadeele van de Vereenigde Staten. Spanje. Pavelitsj wilde Otto van Habsburg den troon brengen. op Goering voorstander van Engelsch-Duitsch luchtvaart- pact. In een interview met de „Daily Mali" heeft generaal Goering zich bereid verklaard een bilateraal luchtvaart-pact tusschen Enge land en Duitschland te onderteekenen. Ministeries van justitie vereenigd. Officieel wordt medegedeeld, -dat de rijks minister van justitie, dr. Guertner, die tege lijkertijd de leiding heeft over het Pruisische ministerie van justitie met toestemming van den Pruisischen premier, Goering per veror dening van 16 October de beide ministeries heeft samengesmolten, hij zal den titel dragen van Rijks- en Pruisische minister van justitie. De begrootingen der beide ministeries zullen voorlooplg gescheiden blijven. DOODELIJKE VAL VAN KOORDDANSERES. In het wereldbekende Roxy-theater te New- York is de 26-jarige koorddanseres Mary ïfar- kin-Delphil uit een hoogte van 13 M., naar beneden gevallen. Zij moest- aan het slot van haar „nummer" op een éénwieler over het. 25 M. lange koord rijden. Kort voor zij bij het andere platform was aangekomen, waar haar •man haar opwachtte, verloor zij de macht over het rijwiel en stortte met het hoofd naar beneden in de diepte. Talrijke toeschouwsters verloren het bewustzijn, anderen kregen hys terische aanvallen, vele bezoekers verlieten het theater, ofschoon de voorstelling voortge zet werd. Het artistenechtpaar Dephil was vroeger 'eeds in verscheidene groote theaters in Euro pa opgetreden. Zamora wil geen dood vonnissen onderteekenen. ïn verband' met de arrestatie van den lei der der Kroaten Ante Pavelitsj te Turijn wordt er te Weenen aan herinnerd, dat Pave litsj' in 1922 naar Weenen is gekomen en daar een monarchistische organisatie heeft sticht. Met geestverwanten beraamde hij op welke wijze hij Otto von Habsburg door middel van een Putsclh keizer zou kunnen laten worden. Later .was Pavelitsjgétrokken bij d&d'éiT.yan terreur -aan de grens van Oostenrijk - en-' Joe1 go-Sla vië. Na een verblijfvan. zes jaren te Wéenen moest hij de Oostenrijksohe hoofdstad ver laten» Het is gebleken dat Pavelitsj nog een as sistent moet hebben.géhad bij den aanslag te Marseille, Het is een gevaarlijk terrorist van 28 jaar, die bij de politie bekend staat als Mio Bzik. Hij moét het geweest zijn, die Ohalny, Benesj en Novak hun passen heeft bezorgd, waar mede zij naar Frankrijk konden komen. Joego-Slavië doet diplomatieken stap te Boedapest. In politieke kringen te Boedapest wordt be kend, dat de Joego-Slavische legatie op de ebruikelijke diplomatieke wijze zekere op helderingen heeft, verzocht in verband met den aanslag te Marseille. In het bofcang van hét onderzoek worden evenwel geen mede dee- lingén- gedaan. ONDERZOEK IN BRAZILIë NAAR LEDEN VAN IMRO. RIO DE JANEIRO, 18 October. (V.D.) Volgens berichten in de blad-en onderzoekt de politie in Sao Paulo thans de werkzaam heden van de aldaar sedert langen tijd be staande afdeeling der IMRO, te meer daar sedert den aanslag te Marseille de leiders van deze afdeeling zijn verdwenen. De politie gaat na in hoeverre de terroristen hl relatie heb ben gestaan met de leden van hun afdee ling in Brazilië. In het bijzonder volgt de politie het spoor van een dame, die van Sao' Paulo naar Oos tenrijk is vertrokken. Men meent evenwel, dat dit dezelfde vrouw is, d-ie de samenzweerders aan de Zwitsersche grens hééft ontmoet-. De dame in kwestie heeft nl. ook een vermink ten' wijsvinger. Lijken op de Duitsche wadden- eilanden aangespoeld. Opvarenden van Finschen logger? Te Norddeich zijn, naar V.D. uit Norderney verneemt, vier reeds tot ontbinding over gegane lijken van verdronkenen geborgen, Alle vier waren voorzien van zwemvesten, Verder is op Juist één en zijn in Nessmersiel drie lijken aangespoeld. Op een der laatsten vond men papieren, waaruit bleek, dat de lijken afkomstig zijn van de bemanning van een Finschen vischlogger, die tusschen Ant werpen en Londen moet zijn vergaan. Men neemt aane dat alle lijken van dit schip afkomstig zijn. Tenslotte zijn nog ten Oos ten van den vuurtoren op Norderney twee lijken aangespoeld. Een dezer was slechts gekleed in een gordel en sokken, terwijl de ander een zwemvest over zijn kleeding droeg. Alcala Zamora. De leden van het kabinet Lerroux zijn giste ren bijeengekomen om te beslissen over het lot der rebellen die door de krijgsraden zijn ter dood veroordeeld. De radicale. Ie den. het. kabinet wensph- ten.de doodstraf te .verzachten in levenslange gevangenisstraf, terwijf-%e -ledèn der rechter zij dê, dié in het parlement de meerderheid hebben, de doodstraffen voltrokken wenscheh te zien. De president der Spaansche Republiek, die in deze aangelegenheid aan de zijde staat der gematigde elementen, zóu, naai: verluidt,' liever aftreden dan de' doodvonnissen door zijn handteekening bekrachtigen. Het kabinet besloot tenslotte de 'kwestie voor te leggen aan het Opperste Gerechtshof. Frankrijk, Verwachting van Lavai's politiek. In de „Echo de Paris" schrijft Pertinax van bevoegde zijde de verzekering te hebben ontvangen dat de buitehlandsche politiek van Frankrijk onder leiding, van Laval geen ver andering zal ondergaan én dat in het bijzon der op een direct aecoord met Duitschland niet gehoopt behoeft te worden. De door Barthou gevolgde politiek zou daarentegen nog met meer kracht worden voortgezet. Oppositie in den Senaat tegen grond wetsherziening. Men verwacht, volgens V.D., dat Doumer- gué's plannen tot grondwetsherziening op ernstigen tegenstand zullen stuiten bij een meerderheid in den «Senaat, die niet bereid zal zijn -haar initiatief-recht tot Kamer-ontbin ding af te staan, hoewel de overdracht van dit recht aan den president een der voor naamste punten van Doumergues hervor mingsplan is. Zondertoestemming van den Senaat kan de Nationale Vergadering niet GOERING IN HET JOEGO-SLAVISCHE PARLEMENT. Goering heeft tijdens zijn verblijf in Joego slavië een bezoek gebracht aan 't parlements gebouw waar de afgevaardigden aanwezig- waren. die hem hartelijk begroetten. Goering betuigde in zijn kwaliteit van voorzitter van het Duitsche parlement zijn deelneming met het door Joego-Slavië geleden verlies en wees op de goede betrekkingen tusschen de twee landen, o.a. op het handelsverdrag. Een der afgevaardigden, een Bosnische boer, hield een rede en riep „leve het nieuwe Duitschland" „leve Goering!", waarmee alle aanwezigen geestdriftig instemden, aldus Reuter. Vervolgens begafGoering- zich ingevolge een, uitnoodiging van prins .Paul naar het Pa leis, waar hij met den prins een vriendschap pelijk onderhoud had, dat een uur duurde. De prins dankte hem voor de belangstelling der- Duitsche regeering. Bij het onderhoud werd er op gewezen, 'dat aan beide zijden de wensch bestaat de goede betrekkingen tus schen Duitschland en Joégo-Slavië nog uit te breiden. De eerste proefneming van Dr. Cornish? Veroordeelde biedt zich aan. V. D.. meldt uit Berkeley: Dr. Robert Cornish, de geleerde, die een hond welke hij gedood had weer tot leven bracht, heeft nu een mehschelijk wezen gevon den, dat zich aan zijn experimenten wil -on derwerpen. Het is de 24-jarige John Hawkins, welke wegens moord opgehangen zal worden. Hij heeft zijn lichaam ter beschikking van dr, Cornish gesteld, maar of de autoriteiten dit zullen willen toestaan, is nog niet bekend. Cornish kreeg nog een aanbieding van een zeventigjarigen man, Dan Wooley genaamd, doch hij weigerde het aanbod te accepteeren, daar de proefneming met moord gelijk zou staan. Met Hawkins is het een ander geval. In Californië wordt de veroordeelde op een stellage gezet, waarna de grond onder hem weg zinkt. Cornish heeft voorgesteld om de man ge woon op te hangen, daar dit heter uitkomt voor zijn experiment. Cornish heeft verder de plaatselijke autori teiten geraadpleegd of hij wegens moord ver volgd zou kunnen worden als hij iemand van het leven berooft en hem daarna weer tot le ven brengt. De autoriteiten meenen van niet, wanneer het experiment dan ook volledig "zal gelukken. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING, De weg scheen omhoog te gaan. Soms was het of ze een soort trap op gingen, vijf, zes treden hoog, om dan op eens weer een bocht te maken. Piet begreep er niets van, dat zijn vrienden zoo zonder zoeken den weg wisten, maar hij had geleerd, maar liever niets te vragen, en greep den bestuurder bij zijn gordel, om niet uit te glij den of hen kwijt te raken. Af en toe keek hij een beetje angstig achter zich, om te hijken of niemand hen volgde, .Maar geen ander geluid dan hun voetstappen werd ge hoord en zoo bereikten ze onverwachts een verwijding van de gang, waar het daglicht door een spleet naar binnen viel. De bestuurder zette Piet op den schouder van den vlieger en zich aan de uitsteeksels vasthoudend, richtte Piet zich op en stak zijn hoofd in de spleet Toen merkte Piet ineens, dat hij zijn houvast verloor. Hij kon zich niet langer houden.,v ZATERDAG 20 OCTOBER HILVERSUM, 301 M. 8.VARA. Gramofoomnuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10,15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.Gra- mofoonmuziek, 12.15 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 1.Klein Vara-ensemble olv. Frits Bakels. 2.Verzorging zender. 2.15 Mevr. A. E. J. de VriesBruins spreekt een aanbeve lend woord voor den verkoop der tuberculose- weldadigheidszegels. 2.30 Klein Vara-enemble olv. Frits Bakels. 3.15 Varamandoline-ensem- ble olv. Joh. B. Kok. 3.30 Hollandsche humo risten op de plaat. 3.45 Vara-mandoline-en- semble. 4.Rondgang door een groote radio- fabriek te Hilversum. Reportage door Nico Boer. 4.25 De Flierefluiters olv. Jan van 'dei- Horst. 5.,Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 5.20 De Flierefluiters olv. Jan'van der Horst. 5.58 Overgang naar den versterkten zender. 6.Platen der maand. 6.30 Uit de roode jeugdbeweging. 7.— Muziek voor twee vleugels door Joh. Jong en Cor Steyn.. 7.30 De Melbournerace.. Verslag van den start door J. B. Broeckz. 8.Herhaling. SOS-berichten.. 8,03 Gramofoomnuziek. 8,30 Vrouwenpropagand-a- spel door het Vara-tooneel olv. Willem van Cappellen. 8.45 Vara-orkest olv. Hu-go de Groot 9,10 Stemmen uit het proletariaat. Een land arbeider spreekt. 9.30 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 9.45 De trekvogels in een liedje en een praatje. 10.Vaz Dias en varia. 10.15 De trekvogels in een liedje en een praatje. 10.30 Cor Steyn, accordeon en Joh. Jong, piano. 10.45 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 11.15 Populaire gramofoonmuziek. 12.Slui ting, HUIZEN, 1875 M, 8.KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12.15 De Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 2Halfuurtje voor de rijpere jeugd door P. J. L. Westra. 2.30 Gramofoon muziek. 4.45 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7. Politieberichten. 7.15 Medische causerie. 7.35 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud. 8.20 Praatje over de Esperantocursus. 8.30 Vaz Dias 8.35 Tusschen- twee- werelden door—Pater J. Thewissen S.J. 9,0.5. ^Gramofcwii^uziek.^ 9.30 Micröfoonver'tëlsel door A. Kortboms, 9.4B Gra mofoonmuziek. 10.Aansluiting met het Con certgebouw te Den Bosch. Jubileumconcert door de Koninklijke Harmonie, 's Hertogen bosch olv. Joh. Wierts, t.g.v. het 40 jarig be staan der veréeniging. 10.50 Vaz Dias. 10.55 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35. Fransche avond. Gevarieerd Fransch jramofoonplatenconcert. 8.2-0 Zangrecital 'door Gustave Simon. 8,35 Idem met begeleiding .door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 9.05 Con cert door het omroeporkest olv. Henri Pënsis m.m.v. Adrian Aeschbacher, piano. 9.45 Geva rieerd muzikaal programma, mmv. solisten en het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.45 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL 484 M. I.30 Orkesteoncert olv. Paul Douliez. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. 9.35 Po pulaire muziek door het omroeporkest* 10.30 Platen op verzoek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Orkestconcert olv. Paul Douliez. 6.40 Idem. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest olv. Paul Gason. 10.30' Max Ajexys orkest. KALUNDBORG 1261 M. II.20 Strijkorkest olv. Herald Anderseni 2.50 Het omroeporkest olv. Emil Reesen. 7.05 Ween- sche muziek door het omroeporkest olv. Frits Mahler. 9.40 Kurt Weill-programma. 10.35 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. 3.20 De Berliner Orchestergemeinschaft o.l.v. Franz Schönhaumsfeld speelt operettemuziek. 5.40 Pianorecital door Margarethe Ansorge. 7.35 Operettemuziek. HAMBURG 332 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Idem. 7.35 Ra dio-variété. 9.40 Dansmuziek. 10.20 Radio-va riété mmv. o.a. Herbert Ernst Groh. KEULEN 456 M. 3.20 Vroolijke muziek en zang. 7.20 Popu lair concert door het omroepschrammelkwar- tet. 7.35 Operettemuziek, mmv. solisten. 9.40 Populaire en dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 1.20 Het Commodore Grand orkest olv. Harry Davidson. 3.20 Orgelconcert door Ha rold Ramsay. 7.50 De Moris Moros Band. 10.20 Het Gershom Parkington Kwintet. 11.20 Dans muziek. PARIJS POSTE PARISIEN 313 M. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.40 Concert. 9.10 Tusschenspel 9.25 Het omroepdansorkest olv. Alain Romans. PARIJS RADIO 16548 M. 12.20 Populair concert olv. Maurice André. 8.20 Gramofoonmuziek, 8.50 „Malion", opera van Massenet. MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek. 7.20 Gramofoonmuziek, 8.05 „Carmen" van Bizet. ROME 421 M. 4.30 Vocaal en instrumentaal concert. 5,15 Gramofoonmuziek. WEENEN 507 M. 3.30 Cither-orkest olv. Hans Buchner. 5.05 Gramofoonmuziek. 6.40 Zangrecital door Jadwiga Debicka, sopraan. 9.20 Omroeporkest olv. Josef Holzer. 10.10 Idem. 11.00 Zigeuner muziek. WARSCHAU 1345 M. 6.2-0 Populair concert. 7.20 Idem. 9.20 Het omroeporkest olv. J. Ozimniski. 9.20 Concert. 9.35 Dansmuziek. 10.25 Vroolijk programma. 10.55 Dansmuziek. BEROMUNSTER 540 M. 3.20 Populair concert. 5.50 Populaire gra mofoonmuziek. 6.40 Solistenconcert. 8.30 Uit zending uit het conservatorium te Bazel. So- listenconcert. 9.35 Dansmuziek (gr. pi.).

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3