De Uiver wordt vermoedelijk tweede Pander jager moet te Allahabad opgeven. Landingsgestel en propeller vernield. Melbourne-race, Scott en Campbell met flinken voorsprong aan den kop. Enkele der toestellen, die Zaterdagmorgen op het vliegveld Milden- hall zijn gestart, zijn thans reeds het eindpunt vrij dicht genaderd. Het zijn de D. H. Cornet van C. W. A. Scott en T. Campbell, beiden zeer ervaren vliegers, die met de route zeer vertrouwd zijn Scott heeft over den afstand AustraliëEngeland enkele records gevestigd de Uiver, het Nederlandsche toestel en de Boeing van kolonel Turner. Scott en Campbell waren, toen de Uiver uit Singapore vertrok, onze vliegers ruim 8 uur voor, zoodat zij ongelukken buitengesloten wel als eerste te Melbourne zullen arriveeren. Het Douglas-vliegtuig heeft een schitterende prestatie geleverd door alle race-toestellen op één na achter zich te houden. De snelle Panderjager is door de bijna spreekwoordelijk geworden pech achtervolgd en heeft in Allahabad moeten opgeven. Een tijding, welke misschien wel den meesten indruk zal hebben ge maakt op alle Nederlanders, die met zulk een enthousiasme het verloop van de Melbourne-race volgen, is die van het ongeluk, dat den Panderja ger heeft getroffen. Zij, die meenden, dat dit toestel, gezien zijn prestaties tot Jodphux*, thans niet door pech zou worden achtervolgd, zijn helaas bedrogen uitgekomen. Tot Allahabad ging alles goed. De vliegers zouden daar op het vliegveld Bamzauli landen toen was voor hen ook de race geëindigd Geysendorffer probeerde daar, het was al avond, in vrij goed weer te landen. Geysendorffer bemerkte, dat er iets niet in orde was met het intrekbare landingsgestel, Een van de wielen kwam slechts gedeeltelijk naar beneden, het andere in het geheel niet. Hij' trachtte toen op één wiel te landen, doch dit was door de groote snelheid onmogelijk. Met schrik zagen de duizenden, die op het vliegveld verzameld waren, hoe de machine eenige keeren over het veld slingerde en ten slotte haar. linkervleugel en een propeller .zoo ernstig beschadigde, dat men onmiddellijk wijst,dat de Panderjager hiervoorloopig het einde van zijn reis had bereikt. De teleurstel ling van de bemanning was wel zeer groot en hoewel zij in hun hart geen hoop koesterden de reis te kunnen voortzetten, besloot Geysen dorffer zich nog niet officieel terug te trek ken. doch daarmede tot heden te wachten, ,,Toeh kunt u ons wel beschouwen als uit gevallen", zoo zeide hij tot den Reuter-corres- pondent. Later evenwel kwam hij op zijn aanvankelijke beslissing terug en na een grondige inspectie van de aangerichte schade trok hij zich definitief uit den strijd. In een interview met een United Press-correspon dent verklaarde Asjes naar de Courant meldt nog, dat de reparatie vermoedelijk veertien dagen in beslag zou nemen. Telegram van Geysendorffer. Bij het Comité van den Panderjager is Zon dagavond omstreeks elf uur het volgende te legram van Geysendorffer ontvangen, dat hij gedateerd had 22 October op 0.50 pl. Tijd uit Allahabad heeft verzonden: ..Arriveerden 16.00 uur G.M.T Bij de lan ding linker wiel naar binnengekomen linker en middenpropeller beschadigd verdere scha de nog niet vast te stellen". Naast deze droevige tijding, komen echter de telegrammen binnen over het prachtige werk, geleverd door onze tweede machine de „Uiver", die met den regelmaat van een klok van station tot station vliegt, als nummer twee. Reeds terstond bleek Zaterdag welk een uitstekende gezagvoerder op het Douglas-toestel de leiding heeft. Ieder verwachtte, dat de „Uiver" in Marseille zou Janden, maar dat ge beurde niet. Men vloog naar Rome door en kreeg daarvoor twintig straf- minuten. Men had er echter veertig minuten mee gewonnen, zoodat men twintig minuten winst kon boeken. Het verhaal van den tocht van „Uiver" zou eentonig kunnen worden, indien het niet van zulk een magnifieke verrassing en stoer vol houden was. Van Rome ging het naar Athene Vandaar naar Aleppe, waar om 20 uur 20 Ne derlandsche tijd werd geland. Kort na middernacht arriveerde de Douglar machine (Amsterdamsche tijd) te Bagdad. De „Uiver"- arriveerde te half tien Zondag ochtend (Amst. tijd), te Karachi, na een tus- schenlanding te hebben gemaakt te Dj ask (Zondagochtend 553 uur.) Twintig minuten na aankomst te Karachi vertrok de Uiver. achter Scott aan, in de richting van Allaha bad. Tegen 12 uur Zondagochtend (Amst. tijd) werd de Uiver nabij Jodhpoer gesigna leerd. Dan kwam Allahabad en om 23.40 pl. tijd (zes uur Amsterdamsche tijd) de landing te Calcutta,. De bemanning verklaarde in een inter view dat zij goeden wind in den rug gehad hebben en dat zich geen moeilijkheden heb ben voorgedaan. Om 6.35 vertrok men naar Singapore, 5 uur ten achter bij de leiders Scott en Campbell Black. Zondagavond om half elf Amsterd. tijd kwa anen de Nederlanders te Rangoon aan. De snelheid op het traject Calcutta, vanwaar om 6 uur 35 was vertrokken bedroeg gemiddeld meer dan 275 K.M. per uur. Om 23.07 uur ver trok men weer vandaar. Parmentier heeft te Allahabad verklaard, dat hij de motoren met zorg behandelt en pas na Singapore er alles uit zal halen. Hij betwijfelde evenwel of hij Scott en Campbell Black nog zal kunnen inhalen. Douglas te Singapore. Acht uur achter de leiders. De Douglas is om 7.02 uur in Singapore aan gekomen. De Cornet mét Scott was 8 uur 1 kwartier voor. Om 7.54 uur Ned. tijd vertrok de Do-uglas uit Singapore; Het weer is stormachtig. De Boeing Transport is op weg naar Singa pore. De Comet met Jones verliet om 4.35 Ka rachi. De „Uiver" heeft-te Allahabad driehonderd gallons benzine ingenomen, hetgeen nogal tijd vorderde.- r /-. - De Duitsche vliegster. Thea Rasche, die, naar men weet, als passagiere de reis meemaakt, verklaarde bij aankomst op het vliegveld al daar, dat de tocht zeer aangenaam was. Zij roemde in het bijzonder het groote comfort, dat het toestel biedt. De weersomstandigheden waren tot dusverre ideaal. De bemanning is volkomen frisch en opgewekt. Parmentier en Moll zeiden van plan te zijn zooveel mogelijk door te vliegen. De leiders. Gedurende den geheelen Zondag hebben de Engelschèn Scott en Campbell Black, twee zeer ervaren -vliegers, ook op de Australië-route, de leiding gehad. Door de grootere snelheid van hun toestel konden zij hun voorsprong steeds vergrooten. Toen de „Uiver" van Allahabad vertrok lag hij ongeveer 5 uur achter de beide Engelschen. Bij het vertrek van déze laatste twee minuten na middernacht uit Singapore waren zij reeds zes uur voor. Scott heeft voor het vertrek van zijn „groene komeet" uit Allahabad verklaard, dat zijn toe stel schitterend loopt, dat beide vliegers „fit", maar vermoeid zijn. Hun eenige pech was een noodlanding, welke zij bij maanlicht hebben moeten maken te Kirkut (Mesopotamië), doch zij waren spoedig weer in staat hun plaats te hernemen. Zij hadden toen juist genoeg ben zine in de reservoirs om Bagdad te bereiken. Toen de twee koene vliegeniers uit- hun kleine race-machine gestapt waren, werden zij enthousiast begroet - door verschillende auto riteiten en andere officieele personen, die reeds uren, sommigen zelfs den geheelen nacht, op het vliegveld hadden doorgebracht. Zoowel Scott als Campbell Black verklaar den aan den correspondent van United Press, naar de Courant meldt, dat het zicht zeer slecht was geweest van het oogenblik af, dat zij Alla habad verlieten. Scott zei glimlachend: „Ik geloof, dat ik ongeveer 5 uur voor ben op de anderen. Men heeft mij aangeraden om van nu af aan eenigszins voorzichtiger te vliegen Hij zei ook nog; zou ik meen en!" ,Heb ik geluk gehad? Dat De achtervolgers van de Douglas. Zooals uit bovenstaande blijkt ligt Parmen tier op de tweede plaats. Achter hem komt de Amerikaansche Boeingmachine met kolo nel Roscoe Turner en Clyde Pangborn. Deze zijn om vijf minuten na middernacht uit Alia habad vertrokken en waren toen dus ongeveer 2000 K.M. bij de Douglas achter. De Mollisons, Misschien wel de beste prestatie van Zater dag is geleverd door de Mollisons, die in één ruk van Mildenha.il naar Bagdad vlogen, waar zij 's avonds om 7.30 uur Amsterdamsche tijd arriveerden. De 2553 mijl hadden zij afgelegd in ongeveer 13 uur. Om 8.50 uur vertrokken zij weer in de richting Allahabad. Zij lagen toen aan den kop, maar verloren deze, toen bij een landing te Karachi het landingsgestel werd beschadigd. Daar hebben zij 14 uren op onthoud gehad Zondagavond om 9.35 uur A.T. vertrokken zij pas. De Mollisons kwamen om 6 uur Ned. tijd in Allahabad aan. De stand hedennacht om 12 uur De stand van de race LondenMelbourne was te middernacht als volgt: Het echtpaar Moilison is om 21 uur 25 Am sterd. Tijd uit Karatsji vertrokken. De Comet van Jones en Waller is om half negen A.T. vanavond te Karatsji aangekomen. De moth van Melrose is om 9 uur 6 A.T. uit Athene ver trokken. Gilman en Shaw bevinden zich te Rome, waar zij onderscheidenlijk om half twee en half drie zijn aangekomen. De Deen Han sen is om 5 uur 37 te Aleppo aangekomen. Mc Gregor en Walker (met Miles Hawk) is om 2 uur 20 A.T. te Bagdad aangekomen. De overige deelnemers zijn Jones en Waller met de Cornet (19) die zich te Karachi bevin den; de Nieuw-Zeelanders Howett en Kay met de Dragon, die Athene zijn gepasseerd, de Australiër Melrose, die niet. zijn DH Moth uit Athene is vertrokken; de Engelschen Davies en Hill, die met hun Fairey in te Athene staan de Engelschen Gilman bevindt zich met zijn Fairey Fox eveneens te Athene, terwijl G. Shaw met zijn Klemm Eagle nog te Rome staat. Brook met zijn Miles Falcon staat te Marseille, Parer en Hamsworth zijn met hun Fairey Fox te Beauvais. In het geheel waren er Zondagavond om 12 uur nog'zestien deelnemers. Uitvallers. Behalve Fitzmaurice, die niet mocht starten., zijn nog uitgevallen de Granville van Miss Cochran, die te Boekaret heeft opgegeven, en de Lockhead Vega, die te Aleppo over den kop is geslagen. De Airspeed, die bestuurd wordt door Neville Stack en Turner, die te Marseille vertraging heeft gehad, heeft zich uit de race terugge trokken, doch de bestuurders hopen buiten mededinging Melbourne te bereiken. Een grapje van Parmentier. Zaterdagmiddag te ruim 2 uur gaf de B.B.C. öVè'? alle Engelsché zendeisen gerei'ayeerd naar Australië en Amerika een ooggetuigen verslag van het vertrek der vliegtuigen van Mildenhall. De spreker vertelde weinig feite lijk nieuws, doch deed eenige aardige mede- deelingen, die een juist beeld gaven van de stemming, die Zaterdagmorgen vroeg op Mil denhall heerschte. Met waardeering maakte hij melding van de kalmte en het gevoel voor humor van de Hol- landsc-he deelnemers. Een der jongere deel nemers kwam Parmentier, den gezagvoerder van de in Engeland een zoo goeden indruk makende Douglas vragen wat de Hollandsche vlieger, met zijn groote ervaring en bekend heid met deze route, het moeilijkste gedeelte achtte. Parmentier keek nadenkend, wreef eens met zijn vinger langs zijn- neus en zei toen aarze lend: „Noulaat eens kijken.... ik denk zoo, dat eindje tusschen Londen en Mel bourne". Ook de radio-verslaggever bewonderde de fraaie start van de „Panderjager" en sprak, evenals trouwens Zaterdagmorgen iedereen op Mildenhall, zijn verbazing uit over den korten aanloop, die de zware Douglas noodig had om „los" te komen. Mollisons geven op. AMSTERDAM, 22 October. Naar wordt gemeld is hedenmorgen hier te lande bericht ontvangen dat de Panderjager, die te Alla habad. een mislanding gemaakt heeft op zijn buik ligt, het toestel zal vandaag worden op gevijzeld waarna de schade zal worden vast gesteld. Hedenavond kan hier te lande bericht worden verwacht watde bemanning van de Pander jager voornemens is te doen. Volgens een telegram uit Londen hebben de Mollisons die hedenochtend te Allahabad zijn aangeko men, wegens motorpeeh van.verdere deelname aan de race afgezien. Clearingrekening per 15 October. Nog geen volledig overzicht. De stand van de Nederlandsch-Duitsche clearing-rekening per 15 Oct. 1934 luidt blij kens mededeeling van den regeeringspers- d'ienst als volgt: stortingen op rekening Duitschland van het Nederlandsche Clearing- instituut bij de Nederlandsche Bank f 10.905.645.25. Hiervan is beschikbaar voor de voldoening van vorderingen, die via de clearing mogen worden verrekend f 9.0-51.686.57 en voor aflossing van achterstallige vorderingen f 1.090.564.52. Stortingen op clearing-rekening bij de Deut sche Reichsbank f 1.473.395.35. Uitbetalingen door het Nederlandsche Clea- ringinstituut nihil. Ter toelichting van deze cijfers deelt het Clearinginstituut het volgende mede: Het zou zeer onjuist zijn indien uit deze cij fers werd afgeleid dat de clearing op het oogenblik een belangrijk overschot laat. Het lage bedrag der stortingen bij de Reichsbank is uitsluitend het gevolg van het fel-t, dat ook na 23 September nog belangrijke bedragen overeenkomstig de oude. regeling op Zwischen- konto zijn gestort. De Duitsche regeering heeft zich op aandringen der Nederlandsche thans bereid verklaard er voor zorg te dragen dat voor zoover deze stortingen op Zwischen- konto betrekking hebben op na 23 September vervallen vorderingen, zij alsnog op de nieuiwe clearingrekening zullen worden overgebracht. Waren alle in aanmerking komende bedra gen reeds dadelijk op de clearingrekening ge stort dan zou het zeer de vraag zijn of de clea ring van Nederland-schen kant nog een over schot zou laten. Voor het trekken van eenige conclusie is het nog te vroeg, Het is echter duidelijk, dat zelf beperking bij den export naar Duitschland in hooge mate wenschelijk blijft. Dat tot dusver nog geen uitbetalingen hier te lande zijn ge schied is aan verschillende oorzaken te wijten Pamfletten in lucifersdoosjes. Politieke manifestatie te Amsterdam. Leden van de Internationale Roode Hulp hebben Zondagavond op den Nieuwendijk en in de omgeving daarvan, te Amsterdam pro paganda trachten te maken tegen de Duitsche 'egeering, onder de matrozen van den Duit- sclren oorlogsbodem Schleswig Holstein, die id de haven aldaar verblijf houdt. Zij hadden daartoe in lucifersdoosjes een pamflet ge. vouwen, waarin de matrozen werden opge wekt stelling te nemen tegen het regiem van Hitier.. De doosjes met den opgevouwen in houd werden den vreemdelingen kwistig aan geboden. Eenige matrozen,die zich door het pam flet beleedigd gevoelden, hebben de politie van deze manifestatie op de hoogte gebracht Het gevolg was dat van het bureau War moesstraat een groot aantal agenten in burger ;werden uitgezonden. Deze hebben getracht de daders j.yan d§ verboden manifestatie in handen te krijgen. Vele doosjes werden in beslag genomen. Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1884. 22 October. Het schijnt dat de terugreis uit ons land aan Sara Bernhardt nog een moeilijk oogenblik opgeleverd heeft. Zij. aan zoovele visites gewoon, heeft aan het eerste Belgische grensstation „la visite des douanes" niet afgewacht en geweigerd het gebruikelijke onderzoek toe te laten. In dit netelige geval heeft de stationchef eenvoudig den wagon met Sara Bernhardt en haar geleide op een dood spoor laten rijden, waarna al zeer spoedig de eenigszins luimige kun stenares, ziende dat zij alle kans had voorgoed in het plaatsje Essen te moe ten blijven, geen verder bezwaar tegen het douane-onderzoek maakte. Nieuwe poging- tot mdustrie- saneeriïig8 Baksteenbond opgericht. Dezer dagen had te Utrecht de oprichtings vergadeirng plaats van de Vereeniging „De Nederlandsche Baksteenhond". Deze oprichtingsvergadering werd bezocht door vrijwel alle Nederlandsche baksteenfa brikanten, die daardoor een bewijs wilden geven van de noodzakelijkheid van ordening in dezen niet het minst vor de werkgelegen heid in ons land zoo belangrijken bedrijfs tak. Met vrijwel algeme-ene stemmen werd tot oprichting der nieuwe organisatie, die de ge- heele Nederlandsche baksteenindustrie zal omvatten, besloten. Volgens de omschrijving der statuten heeft de nieuwe vereeniging ten doel, het bevor deren eener goede verhouding en onderlinge samenwerking tusschen alle fabrikanten van baksteen en voorts de behartiging van hun c-ommercieele belangen. Indische vliegvelden zijn goed. BATAVIA, 22 October (V. D.) - De laatste beschikbare berichten omtrent de grondcon- ditie van de vliegvelden Tjililita/n, Soerabaja, Vooral ook, omdat nu een gevaarlijk deel van j Rambang en Timor luiden overal gunstig. Het het traject volgt." is overal goed weer en er staat Oostenwind. Hef laatste deel van het te vliegen traject. Bloemfontein" vaart proef. Prachtig, uitstekend schip. Het motorschip „Bloemfontein" voor de Holland-Afrikalijn der N.V. Vereenigde Ne derlandsche Scheepvaartmaatschappij, ont worpen door 't bouwbureau van de K.N.S.M. en gebouwd door de N.V. Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam heeft Za terdag, begunstigd door prachtig herfstweer, zijn proeftocht gemaakt en bewezen, een uit stekend schip te zijn, dat aan alle eischen van zeewaardigheid en veiligheid voldoet. Het slanke, forsche schip is een verbinding tusschen passagiers- en vrachtboot. Ruim negentig passagiers kunnen op snelle en com fortabele wijze met dit nieuwe motorschip de reis van Holland naar Afrika maken. Het nieuwe vaartuig mist de overdreven luxe der meeste mailbooten. Het is geen „ter ras aan het water", doch door en door een schip. Er ontbreekt echter niets aan het comfort en aan de gezelligheid. .De passagiers er is plaats voor 93 personen vinden practische en prettig ingerichte hutten. Een groot aantal der 53 hutten is aangesloten op badkamers; de reizigers vinden een mooi in gerichte eetsalon, waarvan allen gebruik kunnen maken; een aardige kinderkamer, lees- en schrijf salons en een eenvoudig sport- dek, een rooksalon en bar benevens een fraai zwembassin. De inrichting van de salons en de hutten is uitgevoerd door de fa Pander en Zonen te Den Haag. De uitvoering had plaats naar de plannen en ontwerpen van haar binnenhuis-architect J. F. Semey. Ook de technische inrichting laat niets te wenschen over. De N.V. Machinefabriek Stork die reeds een groot aantal schepen technisch installeerde, verzorgde ook de voortstuwing van de „Bloemfontein" met twee compressor- looze dubbelwerkende tweetact Stork Hessel- man Diesselmotor elk met 4150 apk. JEUGDIGE BRANDSTICHTER EN INBREKER GEARRESTEERD. Te Maashees is men overgegaan tot de ar restatie van den achttienjarigen Chr. M. uit Overloon, die bekend heeft zich aan brand stichting en inbraak in Noord-Limburg te hebben schuldig gemaakt. Hij heeft o.m. be kend, de kapitale boerderij Rieterhoeve te Maashees, die op 30 Augustus j.l. tot den grond toe is afgebrand in brand te hebben gestoken. Verder heeft het voorloopig onder zoek nog uitgewezen, dat de arrestant op 18 October j.l. een inbraak in een keet te Over loon heeft gepleegd. Wees op Uw hoede voor Uw welzijn. en veronachtzaam daarom in geen geval een oïigerëgeldèn of tragen' stoelgang. Neem"fij$ig Mlijrahardt's laxeerïabletten in, welke stipt en zacht, zonder kramp of pijn werken. Wetenschappelijk bereid. Neder- landsch. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Voorstanders van waardevast geld vereenigen zich. Oprichtingsvergadering te Amsterdam. TRAMMCHTSIGNALEN OP DEN RIJKSWEG 's GRAVENHAGE—HAARLEM. Op het wegvak Sassenheim—Lisse van bo vengenoemde weg zijn tramlichtsignalen aan- ebracht van de N. Z. H. Tramwegmaat schappij, welke signalen door hun vorm, afmetingen en kleur veel overeenkomst ver- toonen met de internationaal in gebruik zijnde lichtsignalen voor het wegverkeer; zij kunnen zoodoende vooral bij duisternis en ongunstige weersomstandigheden, verwarrend op dit wegverkeer werken, te meer, daar thans in overweging wordt genomen, ver. keersinstallaties óók voor wegen buiten be bouwde kommen in gebruik te nemen. Aan gezien de A.N.W.B. en de K.N.A.C. het een bezwaar achten, dat waar een trambaan met den rijweg gemeen ligt, voor de tram op tische signalen worden gebezigd, welke overeenkomst vertoonen met die, welke voor het gewone verkeer geldend plegen te zijn, hebben deze Verkeersvereenigingen aan de betrokken Tramwegmaatschappijen verzocht een voorziening ter zake, waaraan slechts geringe kosten verbonden behoeven te zijn (het aanbrengen van T-teeken vlak vóór het licht) te willen bevorderen. waardevast geld met zooveel mogelijk stabiele koopkracht. Zaterdag werd in de scbou wburgzaal van Krasnapolsiky te Amsterdam die oprichters- vergadering gehouden van de Vereenigiing van Waardevast Geld. Er was groote belangstel ling. De voorzitter, Prof. Dr. Nico Polak deelde mede, dat reeds 360 aanmeldingen voor het lidmaatschap waren binnengekomen en dat dit aantal voldoende is voor de oprichting. Binnenkort zal een huishoudelijke vergade ring worden uitgeschreven voor de opstelling der statuten, alsmede voor de <beno>eming van het bestuur. Komende tot het onderwerp stelde spa*, de waarde-onvastheid van het geld in het licht en de vereeniging zal de bestudeering van de middelen om te igeraken tot het doel; waar devast geld met zooveel mogelijk stabiele koop kracht, ter hand nemen. Geen enkel stelsel wordt daar a priori vooropgeschoven. Aan de voortgaande ontwrichting zal echter een halt moeten worden geboden. De gulden moet wor den herzien, zijn waarde verhoudingen tot de goederen en de buitenlanlscbe valuta moeten worden hersteld. Onze huidige regeering heeft een open oog voor alle ernstige vraagstukken en zij weet, dat de huidige goudbasis van den gulden geen doel oip zichzelf kan, zijn. Zij weet, dat die welvaart niet met een enkel middel is te verkrijgen, noch deze noch gene monetaire politiek de depressie kan opheffen. Maar zij weet ook, dat ieder middel, dat ver der verval kan voorkomen dient te worden De volgende spr. Prof, G. M. Verrijn Stuart, betoogde, dat de koppeling van geld en goud de waardevastheid van het geld niet verhoogt, doch een stabiel algemeene prijsniveau van goederen en diensten .verhindert. Spr. meende, dat in een wereld van deflatie het geheel? eco nomisch leven wordt ontwricht, daar 'de vaste lasten, de loonien en de overheidsuitgaven te zwaar gaan wegen. Daarom snoeten de handen met goud worden geslaakt. Prof. Gonggrijp behandele de kwestie uit het oogpunt van Indië. Het Kamerlid M. P. van dier Weijden kwam op voor degenen, die hun inkomsten trekken uit bcdemproducten. Prof. Ir. D. Dresden bepleitte een nieuwe waardemeter, daar het goud heeft gefaald. Uit de crisis zijn wij door een andere waardemeter geenszins, .maar onder den gou den standaard zijn wij er nog slechter aan toe. Als laatste voerde Prof. Dr. Ir. J. Gouidrhan een door instemmingsbetuigingen onderbro ken rede, waarbij spr. de argumenten van de voorstandei's van den gouden standaard onder de loupe nam en trachtte te ontzenuwen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2