1 BEVERWIJK Bekende Beverwijkers. Groote belangstelling voor de Melbourne-race, Kans-berekeningen voor ons nieuwsbord. De nationale IcracKïspört. wedstrijden. D. O. K. boekt haar eerste successen. De belangstelling voor de verrichtingen van de vliegers in de Melbournerace en meer speciaal natuurlijk voor de knappe prestatie, die Parmentier en zijn metgezellen leveren met de „Uiver", is ook in de plaats onzer in inwoning zeer groot. Het enthousiasme stijgt naarmate de kopgroep het einddoel van de verre reis nadert. Ons nieuwsbord trekt den ganschen dag honderden belangstellenden die zich voor den stand van zaken op de hoogte komen stellen. Aller aandacht concentreert zich op de be- richten, welke op het bord verschijnen en die, al naar gelang de inhoud gunstig is voor de Hollandsche piloten, met groote voldoening worden begroet. Het bureau van de „Kennemer Courant" was tot laat in den avond het brandpunt der belangstelling. Zelfs na middernacht stonden late wandelaars nog de kansen te bespreken. Dit medeleven met de mannen van de K, L. M, doet prettig aan en wij gelooven dat meneer Plesman zich voor zijn toekomstig vlieger corps geen zorgen behoeft te maken, want er stonden voor ons bureau betere piloten, dan Parmentier ooit geweest is. Zij kunnen de Douglas-machine wel naar Mel bourne „kijken". De beriehten omtrent de motorpech van den kranigen Scott in Port- Darwin maakten een geweldigen indruk en de „Uiver" had de overwinning om zoo te zeggen maar voor het grijpen. En dan daalde plotseling de stemming weer, want de „nuch- teren" onder de lezers wezen op de kaart de Boeing Transport van Turner aan, die een te duchten concurrent voor de Hollandsche machine ging worden. Iedereen spreekt over de „Uiver" en als het chauvinisme ons allemaal op z'n minst ge nomen toch wel een beetje to pakken heeft, dan hooren we toch eigenlijk allemaal bij elkaar en van elkaar. Men spreekt van „de jongens", de juffrouw van de telefoon, die een drukke dag had alleen al door de tal rijke verbindingen welke zij met de „Ken- nemer Courant" tot stand moest brengen, om van de tallooze malen, dat zij „in gesprek" moest zeggen, maar te zwijgen en die ook al heel erg meeleefde zei „onze jongens" en een heel oud heertje vroeg aan een mede- bord-lezer: „Nou meneer, wat zegt u van m'n kleinzoons?" De jeugd neemt natuurlijk de beste plaatsen in. Zoodra de school uit is, rennen zij naai de Breestraat om zich van de vorderingen op de hoogte te stellen. En dan die verma kelijke twistgesprekken. Er ontbrandde een geweldige dispuut -over den naam „Uiver", een gevogelte, waarvan verreweg de meerderheid van ons volk, nog nooit heeft gehoord. „Een uiver, da's een sperwer", vond één uit. „Je bent zelf een sperwer. Een uiver da's een ooievaar", zei een ander. „Jullie w-eten er allemaal niks van", kwam er één, die een beetje grooter was. „Ik heb door de radio gehoord, dat je ook „Euyer moet zeggen, maar me vader zegt „U-iever". Algemeene protesten volgden prompt op -dezen uitleg die we maar niet verder ge volgd hebben. Het is een staaltje uit de velen, die zich in,rdeze spannende dagen voor ons kantoor afspelen en die iets tot uiting bren gen van de groote plaats, die de luchtvaart bij ons inneemt. D. O. K. heeft in „Oud-Meerenstein" haa: nationale kra oh twed strijden geopend. De voorzitter opende met een woord van wel kom tot de bezoekende vereenigingen er het aanwezige publiek Vooral de groote op komst van werkers was voor hem het bewijs, dat er groote tevredenheid heerschte over het verwerken en beslissen van de partijen. In het bijzonder sprak hij nog een woord van dank voor de aanwezigheid van enkele le den der commissie voor de lichamelijke op voeding, die ook hiermede van haar belang stelling getuigde. Ook de aanwezigheid van het Roode kruis stelde spr, zeer op prijs, doch hij hoopte van hun diensten geen gebruik te moeten doen maken. Aangevangen werd met Extra Veder Ge wicht 2de afdeeling. Hierin waren twee deelnemers: J. van Hei ningen, Achilles, Wormerveer, wint van G. d. Bogaard, Hercules, IJmuiden. In de afdeeling Vedergewicht 16 deelne mers lste ronde: 1. Waart, D.O.K., Beverwijk, verliest van Wagenaar, D.O.K. Amsterdam, 1 Snijders, S.S.S. Amsterdam, wint van Leeuwen, D.O.K., Beverwijk. v. Rhenen, K.D.O., Amsterdam, verliest van Bekker, H.K.V., Haarlem. 4. Veen, Hercules, K.D.O. Amsterdam ver liest van Kartman, D.O.K.Beverwijk. 5. Muller, de Halter, Utrecht, verliest van Boeree, D.O.K., Beverwijk. 6. Koster, S.S.S,, Alkmaar, verl. van Schaap Hercules, IJmuiden. 7. Burks, de Halter, Zaand£»i, verliest van Broek, Achilles, Worvermeer. v. d. Horst, Hercules, Amsterdam, wint van Hop, Achilles, Worvermeer. 3. Broek Wormerveer, verliest van Hop, Wormerveer. 6e ronde: 1. Koster, Alkmaar wint van Snijders, Am sterdam. 2. Hop, Wormerveer wint van Schaap, IJmuiden. 7e ronde: 1. Koster, Alkmaar wint van Hop, Wor merveer. Lichtgewicht, 2de afdeeling. Ie ronde: 1. Schagen, Sandow, Zaandam, wint van Monnee, D.O.K., Beverwijk. 2. Cambach, Hercules, Amsterdam, wint van v. Wezel, de Halter, Utrecht. 3. Verhallen, Hercules, Amsterdam, wint van Schenk, Hercules, IJmuiden. 4. Steenbe-ek, D.O.K., Beverwijk wint van Beekman, S.S.S., Amsterdam. 5. Olivier. Hercules, Amsterdam, wint van Brouwer, Hercules, Amsterdam. Wezel, Achilles, Wormerveer, wint van de Free, Hercules, Dordrecht. 7. v. d. Werf D. O. K., Beverwijk, wint van Bogaart, H.K.V., Haarlem. 2e ronde: 1. Cambach, Amsterdam, wint van Monnee, Beverwijk. 2. v. Wezel, Utrecht, wint van Schagen, Zaandam. 3. Steenbeek, Beverwijk, wint van Schenk. IJmuiden. 4. Verhallen, Amsterdam, wint van Beek man, Amsterdam. 5. de Free, Dordrecht, wint van Brouwer, Amsterdam. 6. Olivier, Amsterdam, wint van Bogaart, Haarlem, 7. v. d. Werf, Beverwijk, wint van Wezel, Wormerveer. EEN DURE REIS. De politie maakte een drietal processen- verbaal op tegen een garagehouder uit Heem stede wegens overtreding van het rustdag- besluit, wegens het vervoeren van personen in een niet gekeurde autobus en tenslotte wegens het ontbreken van een verkeers- spiegel AANGEHOUDEN. De politie .heeft een man aangehouden, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor het ondergaan van een week hechtenis. Hij is naar Haarlem overgebracht. SNIJBLOEMENVEILING „CENTRUM". Prijsbericht van Maandag. Gladiolen: War 4—12; Peace 718; Ivonne 4—12. Dahlia's: Roem van Aalsmeer 618; R. van Maarsen 511; Dresselhuis 6-13; Glow 511. Diversen: Eik 1218, Vuurpijl 8—22, Anjers 513, Zinia 816. Plumosa Groen 8-28 Sprengerie Groen 624. Rozen: Briarehiff 251.10; Roselandia 20—80; Hadley 25—1.20; Edith Helen 25—1.15 Ophelia 1580; Columbia 1570; Chrysanten: Geel 412; Harvester 514; Sept. White 617; Phoenniv 1228; Juliana 510; Normandië 725; Perle 8-19, Bis marck 5—10 Frank Field 1018; Roselie 814; Nellie 7<13; Mata Hari 1835; Orion 1020; Artis 1123. Grootbloemigen: Pulling 8—18; Rayonathe 6—17; Rose Day 6—18; Edith Cavel 7—19; Edward Rege 613; Montblanc 515; Pres. de Lange 818. Potplanten: Begonia 25—65; Bromelia 35—60; Colea 3515; Nephrolepus 301.10; Plumosa 48; Sprengerie 430, Tradescantia 715; Primula 1230; Premula 418; Adian- thum 8—25; Palmen 351.65, Cyclamen 20—65, Cactus 432; Vetplanten 48. 2e ronde: 1. Snijders, Amsterdam, wint van Waart, Be verwijk. 2. Wagenaar, Amsterdam, wint van Van Leeuwen. Beverwijk. 3. Van Rhenen, Amsterdam wint van Veen, Amsterdam. 4. Kartman, Beverwijk, wint van Bekker, Haarlem. 5. Schaap, IJmuiden, wint van Mulder, Utrecht. 6. Koster, Alkmaar, wint van Boeree, Be verwijk. 7. v. d. Broek. Wormerveer, wint van v. d. Horst, Amsterdam. Hop, Wormerveer wint van Burks, Zaandam 3e ronde: 1. Snijder, Amsterdam, wint van Wagenaar Amsterdam. 2. Kartman, Beverwijk, wint van v. Rhenen Amsterdam. 3. Bekker, Haarlem, wint van Boeree, Beverwijk. 4. Broek, Wormerveer, wint van Schaap, IJmuiden. 5. Koster, Alkmaar, wint van v. d. Horst, Amsterdam. 4e ronde: 1. Hop, Wormerveer, wint van Wagenaar, Amsterdam. 2. Snijders, Amsterdam, wint van Bekker, Haarlem. 3. Schaap, IJmuiden, wint van Kaïtman, Beverwijk. 4. Koster, Alkmaar, wint van Broek, Wor- m-erveer. 5e ronde: 1. Snijders, Amsterdam, verliest van Schaap IJmuiden. 2. Hartman, Beverwijk, verliest van Kos ter, Alkmaar. 3e ronde: 1. Cambach, Amsterdam wint van Schagen Zaandam. 2. v. Wezel, Utrecht wint van Verhallen, Amsterdam. 3. Steenbeek, D.O.K., wint van Olivier, Am sterdam. 4. v. Free, Dordrecht wint van Wezel, Wormerveer. 4e ronde: 1. Cambach Amsterdam wint van v. d. Werf, Beverwijk. 2. Steenbeek, Beverwijk wint van v. Wezel, Utrecht. 3. Ver hallen, Amsterdam wint van Olivier, Amsterdam. 5-e ronde: 1. v. d. Werf, Beverwijk, wint van de Free, Dordrecht. 2. Cambach, Amsterdam wint van Verhal len, Amsterdam. 6 e ronde 1 1. Steen-beek, Beverwijk, wint van v. d. Werf, Beverwijk. 7e ronde: 1. Steenbeek, Beverwijk, wint van Cam bach, Amsterdam. De totale uitslag is als volgt: Extra vedergewicht: 1. J. v. Heiningen, Achilles. Wormerveen, 0 strafpunten. Vedergewicht: l.(C. Koster, S.S.S. Alkmaar, 4 strafpunten. 2. J. Hop, Achilles, Wormerveer, 6 straf punten. 3. W. Schaap,^Hercules, IJmuiden, 6 straf punten. Licht gewicht: 1. J. Steenbeek, D,O.K„ Beverwijk, 0 straf punten. 'ji -V, r 2. M. Cambach, Hercules, Amsterdam, 4 strafpunten. 3. E. v. d. Werf, D.O.K., Beverwijk 7 >£raf- punten. Steenbeek won reeds eerder een eersten prijs. Hij gaat thans over naar de eerste af deeling en zal dus op 4 November weer van de partij zijn. OOK DE K.W.C. OOGSTTE SUCCES. De Kennemer Wandelclub heeft, evenals haar zustervereeniging „De Voortrekkers" met veel- succes deelgenomen aan den 41 K.M. marsch, uitgeschreven door de „Amstelkan- ters" te Amsterdam. De K.W.C.-leden vol brachten den tocht in goede conditie en wer den in het bezit gesteld van een herinnerings- prijs. „DE VOORTREKKERS" NAAR DELFT. De Wandelsportvereeniging „De Voor trekkers' zal Zondag a.s. deelnemen aan den 3040 K.M. marsch, uitgeschreven door de Wandelsportvereeniging „Quick" te Delft. Deze marsch is waarschijnlijk de laatste van dit seizoen. Inlichtingen omtrent dezen marsch zijn aan het sereretariaat van de „Voortrekkers" Willem Passtroorsstraat 20, te verkrijgen. Hooge straffen wegens tin diefstallen geëischt. Draka voor groot bedrag benadeeld. Vier mannen staan terecht. De start van de „Panderjager" te Mildenhall. Voor de an\-rechtbank te Amsterdam heeft zich Maandag de 30-jarige chauffeur H. D. moeten verantwoorden verdacht van diefstallen van tin, ten nadeele van de Draad- en Kabelfabriek te Amsterdam. Ver dachte was bij deze fabriek in betrekking. Hij legde een bekentenis af. Uit de getuigenv-erhooren bleek, dat ver dachte een loon verdiende van ongeveer 30 gulden per week. In den tijd dat de diefstal len werden gepleegd in 1933, 1934 heeft verdachte nog een voorschot op zijn loon gehad, men moest hem aan-manen om het te rug te betalen. De officier van justitie requireerde, gezien ae ernst van het feit, een gevangenisstraf van anderhalf jaar wegens diefstal in vereeni- gin-g. De verdediger pleitte op juridische gronden vrijspraak, z.i. is hier sprake van medeplich tigheid of poging tot diefstal niet echter van diefstal in vereeniging. Hij zelf heeft het tin niet weggenomen, d-och slechts vervoerd. Subsidiair drong pl. op clementie aan. Vervolgens stonden nog twee arbeiders te recht, die zich eveneens aan diefstallen van tin ten nadeele van de Draka hebben schuldig gemaakt. Het tweetal zeide slechts tinasch te heb ben verkocht, een afvalproduct,, dat echter bij hersmelting waarde heeft. Het O. M. requireerde ook tegen deze ver dachten ieder anderhalf jaar gevangenis straf. De verdedigers bepleitten clementie. Eén van hen wees met nadruk op den verleidersrol die de heler in deze zaak heeft gespeeld. Tenslotte' staat „koopman" L. B. terecht: hij wordt er van verdacht in de jaren 1932, 1933, en 1934 tin, afkomstig van diefstal, te hebben geheeld. Verdachte gaf toe tin van de arbeiders te hebben gekocht. De officier van justitie requireerde een gevangenisstraf van een jaar en. n-egen maan den. Door onze lens gesnapt NIEUWE HOOFDREDACTEUR BIJ HET UTRECIITSCH DAGBLAD. Commissarissen hebben besloten om met ingang van 1 November a.s. tot hoofdredac teur van het Utrechtsch Dagblad te benoe men den heer dr. J. G. Loohuis, thans wo nende te 's-Gravenhage. A. N. W. B. Een tentoonstelling en lezingen. Naar wij vernemenzal op Woensdag 31 October, Donderdag 1 en Vrijdag 2 Novem ber a.s. de A.N.W.B.-Toeristenbond voor Ne. derland, in het Gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond te Haarlem een tentoon stelling organiseeren van het Bondswerk; kaarten, gidsen, reisboeken enz. Voor auto-, motor-, rijwiel,- water-, wandel- en ruiter- toeristen, terwijl in de zaal ook opgesteld zul len zijn, een vélocipède van pl.m. 1885, weg wijzers uit verschillende Bondstijdperken enz. Op de avonden zal een lezing over het werii van den bond worden gehouden en de Bonds- film worden vertoond. De tentoonstelling is evenals de film avonden voor ieder toegankelijk tegen beta ling van 20 cent. De entreegelden zullen dienen ter verster king der fondsen ter oprichting van een Bondsmuseum. Wij verwachten, dat velen, die niet dagelijks in de gelegenheid zijn met het geheele bonds werk kennis te maken en de bekenden en zoo nuttigen „Bond van de wegwijzers" ken nen, deze gelegenheid zullen aangrijpen de mooie kaarten en gidsen, andere boekwerken en nuttige voorwerpen vor wegggebruiker en toerist te bezichtigen en wat meer te ver nemen omtrent den voor tref felij ken, baan- brekenden Bondsarbeid. H. B. HELDOORN. De oude heer Heidoorn mag zeer zeker geacht worden te behooren tot de meest be kende Beverwijksche ingezetenen. Ondanks zijn hoogen leeftijd maakt hij eenige malen per dag zijn wandelingen, waarbij natuurlijk ook de Breestraat in het parcours is opge nomen. De heer Heidoorn heeft tallooze ken nissen, hij wordt door iedereen gegroet, welke attentie door hern met het militaire „saluut" beantwoord wordt. Deze gewoonte heeft hij nog overgehouden uit -den tijd dat hij deel nam aan de krijgsverrichtingen -in den Atjeh- oorlog, Hij kan daarvan nog wel een en ander vertellen en zoo vernamen wij uit zijn mond, dat hij op 24 Januari 1874 zijn werk zaam aandeel heeft bijgedragen aan de ver overing van de Kraton. En hij voegt er bij, dat hij een der eersten was, die het zoolang hardnekkig verdedigde kamp betrad. De heer Heidoorn is dan ook nog een der weinige in leven zijnde dragers van de Kraton-medaille en van het expeditiekruis 1-873—1874, hem uitgereikt „voor krijgsverrigtingen". Ook werd hem de bronzen eere.medaille voor 121/2- jarigen trouwen dienst uitgereikt. De heer Heidoorn woont sinds 1890 in Be verwijk. Hij verwierf zich ook groote bekend heid als collecteur van alle mogelijke loterijen Het is nog maar kort geleden, dat de oude heer eindelijk er toe overging dit laatste deel van zijn werkzaamheden waaraan hij zeer ge,- hecht was, aan'den kant te zetten. De krasse oude h-eér vierde reeds gërui-meh. tijd geleden onder groote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest en daarbij kwam wel tot uiting, dat de heef H. B. Heidoorn inder daad behoort tot Beverwijk's meest bekende ingezetenen. De tentoonstelling „De Kunst in Nood" geopend. In het Koninklijk paleis te Amsterdam. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochmonar, Rotterdam naar Vancouver 21 (v.m.) te Londen. Nebraska, Vancouver naar Rotterdam 21 (v.m.) te Londen. Volendam, Rotterdam naar New-York pass. 22 Lizard. Statendam, New-York naar Rottredam 24 (middernacht) te Plymouth verwacht. Leerdam, New-York naar Rotterdam 10 (10.37 n.m.) 1217 mijl W.Z.W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) pass. 21 Oct. Oues- sant. Klipfontein 21 van Bremen te -Hamburg. Heemskerk (uitreis) 21 te Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk 21 van Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 20 te Manilla. JAVA—NEW-YORK LIJN. Palembang, Batavia naar New-York 21 van Belawan. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikandi, 19 van Padang naar Pekalongan. Tjisadane, Shangh. n. Macass. 19 van Ma nilla. Tjmegara, 19 van Batavia te Hongkong. Tjisalak 19 van Manilla te Hongkong. JAVA—AUSTRALIë LIJN. Nieuw Holland 20 van Melbourne naar Sin gapore HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 20 van Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, 22 October van Amsterdam te Bre men. Achilles, 22 October van Jaffa te Haifa. Titus 21 October van Belize naar Pto. Cortez Crijnssen, 20 van Cristobal naar Cartagena. Cottica, 20 van Amsterdam te Paramaribo. Telamon, Rotterdam naar Alexandrië pass. 21 Gibraltar. Orpheus, 22 Oct. van Oran naar Barcelona. Trajanus, 21 Oct. van Catania te Venetië. Bacchus, Palermo, naar Amsterdam pass. 22 (11 v.m.) Ouessant. Euterpe, Bord. naar Amsterd. pass. 22 (10.15 v.m.) Lydd. Venezuela, Amsterdam n. Barbados 21 (2.34 n.m.) 50 mijl Zuid van Land's End. Merope, Amsterdam n. Pto. Rico 19 (7.50 n.m.) 90 mijl Z.O. van Land's End. Ajax 20 van Aarhuus naar Amsterdam. Alkmaar, 20 van Antwerpen te Delfzijl. Aurora, 21 van Melilla naar Carthagena. Berenice 20 van Lissabon naar Setubal. Calypso, Levant naar Amsterdam pass. 21 (4 n.m.) Finisterre. Hermes, 20 van Tanger naar Algiers. Irene, 20 van Napels te Savona. Odysseus, Stettin naar Amsterdam pass. 22 (1 v.m.) Brunsbuttel. Orestes, 21 van Hamburg te Amsterdam. Orion 21 van Amsterdam te Rotterdam. Saturnus, 20 van Piraeus te Candia. Theseus, 22 (1 v.m.) van Amsterdam te Hamburg. Tiberius, 20 van Aalborg naar Amsterdam. Triton, 20 van Cavalla naar Messina. Ulysses, 21 van Stamboul te Bourgas. Vesta, 20 van Napels te Catania. Georgios Mantacas (charter) 21 van Izmir naar Bremen. Bennekom, Chili naar Amsterdam 20 van Talcahuano. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland, 21 van .Am^errto.m to Hamburg. Flandria (thuisr.) 22 van Bahia, ROTTERDAMSCHE LLOYD Modjokerto (thuisr.) 22 (7 n.m.) v. Mar seille. Kota Baroe (thuisr.) 21 van Beawan. Indrapoera (thuisreis) p. 21 (5 n.m.) Kaap del Armi. Garoet, Rotterdam n. New-Orleans 20 (v.m.) te Tampa. Kota Agoeng 22 v. Batavia te Rotterdam. Tapanoeli (uitr.) p. 21 (11 n.m.) Kaap Bon. Sitoebondo, 22 (1 v.m.) v. Rotterdam te Hamburg. Kota Tjandi (thuisreis) p. 22 (4 v.m.) Kaap del Armi. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 19 te Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huijgens (thuisreis) 23 (6 v.m.) te IJmuiden en (10 v.m.) te Amsterdam ver wacht. Mapia (thuisreis) pass. 21 October Ouessant Chr. Huygens, Batavia n. Amsterdam 22 v. Southampton. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 21 v. Sabang. Poelau Tello 20 van Batavia n. Amsterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Saparoea, Calcutta n. Vancouver 22 v. Ma nilla. SOOMVAART MIJ. OCEAAN. Prometheus, Batavia n. Amsterdam 20 v. Pt. Sudan. Citi of Norwich, Japan n. Rotterdam 22 v. Havre. In de plechtige en indrukwekkende sfeer dei' Burgerzaal van het Koninklijk Paleis aan den Dam te Amsterdam is Zaterdagmiddag de door het Comité „De Kunst in Nood" georgani seerde tentoonstelling van werken van steun behoevende kunstenaars officieel geopend door den Minister voor Sociale Zaken, Z. Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne. De plechtigheid werd bijgewoond door voor aanstaanden uit vele kringen; tot hen behoor den o.m. de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell, de chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer P. Visser en de wethouders G. Kropman en J. Rustige die het gemeentebestuur vertegenwoordigden, de voor zitter der Kamer van Koophandel te Amster dam, de heer Gottfr. H. Crone, alsmede de oud-president der Nederlandsche Bank de heer mr. P. Vissering. Minister Slotemaker zeide o.m., dat men op zijn departement bezig is een weg te bereiden die een soort verzekering voor onze kunste naars mogelijk zal maken. Het comité wil dit „verzekermgswerk" mede op gang helpen door w. I1/- en °°k daarom wekte spr. allen op tot kiachtigen steun. Wie helpt, helpt vooral mo reel m voortreffelijken zin en voortreffelijke mate want het geestelijke is voor den kunste naar het primaire. Sjty of Pittsburg n. Rotterdam pass 20 Penm. Hector, Japan n. Rotterdam 21 van Port Said. Dolius, Batavia n. Amsterdam 20 v. Mar seille. Stetor, Batavia n. Amsterdam p. 21 Gi braltar. Diomed, Japan n. Rotterdam 22 te Taku Bar. hafen6aS' Japan n' Rotterdam 21 van Shang- Clytoneus, Tyne n. Liverpool en Java p. 21 Mumbles. City of Khartoum, Otaru n. Rotterdam l» van Davao. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba naar Amster- dam gepasseerde Nederlandsche motortank schip Den Haag ging door het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,3 meter. Een slecht begin. Drie Deensche zeelui, die met een boot van elf ton inhoud een reis om de wereld willen maken van drie jaren, hebben al een heel slecht begin gehad. Zij zijn te Eban (Schot land) binnengekomen met gescheurde zeilen en beschadigde scheepsboot. Zij zijn evenwel niet ontmoedigd en zullen na herstel van de schade de reis vervolgen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6