Dr. Colijn lacht met Parmentier. ^onderwereld tusschen Melbourne en Den Haag. Daar waren menschen die zorgden, hier menschen die bezorgd waren. Duidelijker dan menig gesprek door de huis telefoon was het onderhoud dat minister Co- lijn gistermiddag had met de bemanning van de Uiver die nu 20.000 K.M. van ons vandaan zit, na een tocht van moeilijkheden en glo- rieuse overwinningen. De radio kraakte even. Stemmengedruisch als uit een wereld die niet bestaat, klinkt van verre Oceanen: „Is the director of the K.L.M. in the stu dio?" „Yes he is present there", klinkt het krachtig en we weten dat Australië met Den Haag spreekt. Maar het wonder begint pas goed, als Dr. Colijn met een rustige stem met Parmentier gaat spreken. Hij spreekt namens de regeering, maar vooral uit naam van het volk, dat eerbied heeft voor de eersten uit zijn midden. „Spreek ik met Parmentier?", vraagt Dr. Colijn. „Ja, Excellentie, daar spreekt u mee klinkt het verheugd aan de andere zijde. „Dan moet u ervoor zorgen dat wij alle stemmen der leden van de bemanning van „De Uiver" hier in Holland krijgen te hooren" gaat Dr. Colijn voort. „Hebt u veel telegram men ontvangen? Het Nederlandsche volk heeft in een ontzaggelijke spanning geleefd en trilde van geestdrift zooals nooit tevoren en groot was het geluk na de ontspanning van den gelukkigen afloop. Ik zal u een anecdote vertellen, meneer Parmentier. Maandagavond gaf een dominee catechisatie les en hij wilde vragen: Wanneer is Calvijn geboren? Hij vergiste zich echter en vroeg: „Waar is de Uiver op dit oogenblik?" „Buitengewoon aardig, Excellentie", ant woordt Parmentier alsof-ie tegenover Dr. Colijn zit. Wat een groot wonder hebben wij beleefd, zooeven, hier in Nederland en over de ge- heele wereld. Dr. Colijn en Parmentier hebben samen gelachen omdat heel Nederland lacht van geluk en trots over de prestatie. „Vooral de landing heeft onze eerbied", zei Dr. Colijn, „die prachtige landing bij Albury. Aan de vluchten zijn we eigenlijk wel wat ge wend geraakt, maar die landing, dat was een meesterwerk. Heel Nederland was één in die uren, ondanks alle verschillen die er toch al tijd bestaan". „Zitten ze daar met een koptelefoon te luisteren. Parmentier?" „Neen, Excellentie, alleen de leden van de bemanning van De uiver. Maar ik zal wel eens even kijken of het gebroadcast wordt". Parmentier komt even later terug en zegt dat de stern van Dr. Colijn niet omgeroepen wordt. Dan zegt onze minister: „Parmentier, als u kan, ziet u dan op ge paste wijze dank te zeggen voor de sportieve wijze waarop de Australische autoriteiten De Üiyer hebben geholpen. Brengt u de dank der regeer ing over". „Ik zal het doen, Excellentie, maar ik zal vragen of uw stem niet omgeroepen kan worden". Inderdaad kon dit geschieden en even later spreekt Dr. Colijn zijn dank uit aan de verre helpers in rustig Engelsch. Doch voor het zoo ver is spreken eerst de andere leden van de bemanning met den heer Colijn. Zij danken voor de onderscheiding, ieder op de hun eigen manier. Heerlijk is het, Hol- landsch, Nederlandsch te hooren van zoo ont zaggelijk ver vandaan. Wij, wij zijn Neder landsche vliegers, wij allemaal, wij allen zijn Parmentiers en Molls en „En als je nu terug komt, zegt Dr. Colijn nog als een vermanende vader, dien alles een beetje te hard is gegaan: „denk er dan aan: niet in twee dagen van Batavia naar de laagte hoor. Wij hadden jullie graag heel huids hier". Lachend antwoordt Parmentier: „Oh, Excel lentie, ook al zouden we weer in twee dagen terug komen, dan komen we nog heelhuids in Nederland. Want veiligheid gaat toch voor alles". Zij hadden niet gedacht, die Uiverhngen, dat Nederland zoo met hen zou meeleven. Ze weten het nu nog niet, hoe wij hebben ge beefd in die laatste uren. Zij zullen het nooit zoo weten als wij die hier waren, terwijl zij gindsch in den bliksem zwierven, tusschen sterren, bergen en menschen. En tusschen deze menschen was er onder andere een, die dezelfde vaderlijke hartelijk heid betoonde, als minister Colijn voor de microfoon. Dat was de burgemeester van Albury, een oude man, die op krukken loopt en die den geheelen hondennacht van regen weer is op geweest om te zorgen dat De Uiver- menschen zouden krijgen wat zij in die uren zoo hard noodig hadden. Daarom zei Parmentier. als fluisterde hij het den heer Colijn in het oor: „Excellentie, zoudt u dan heel speciaal dien Lord Mayor van Albury willen bedanken Dr. Colijn eindigde met eenige waardeerende woorden in het Engelsch gericht tot de autori teiten en het volk van Australië. Hij sprak met groote bewondering over de prestatie van Scott en Black. In de hoop, dat alles goed was door gekomen en verstaan was door de luisterende Australiërs besloot hij zijn korte speech. De heer Plesman stelt vragen. Na de toespraak van Minister Colijn stelde de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M. eenige vragen: „Hoe lang was de aanloop in Albury?" „Nou, tamelijk kort, directeur; het terrein was klein. We hadden weinig snelheid, doch we hielden expres voldoende ruimte om nog te kunnen dalen en uitrollen. De aanloop was naar schatting 200 Meter". De heer Plesman; „Is de post afgeleverd?" Parmentier: „Ja, de post is afgeleverd; die is vanmiddag al in Melbourne besteld." Plesman: „Passagiers gezond? En tevreden?" Parmentier: „De passagiers zijn gezond en niet moe. Ze hebben heerlijk geslapen en zijn erg enthousiast." De heer Plesman: „Geen defecten motor? Goed." Parmentier: „Alles in orde, motor perfect!" Plesman: „Wanneer gaan jullie uit Austra lië. Zoo gauw mogelijk dan naar Indië gaan, hoor. Ze willen jullie huldigen. Vinden jullie goed, dat de heer Nieuwenhuis van de K. N. I. L. M. als gevolmachtigde optreedt, om in jullie naam alles te regelen, wat betreft uit- noodigingen in Indië?" Parmentier: „Goed. Best zoo". Op de vraag of de vliegers nog iets wensch- ten, vroegen deze of ze in Batavia een nieuwe horizon (een of ander instrument) konden krijgen. Er zou voor gezorgd worden. 1000.voor hospitalen in Albury Verder werd Parmentier opgedragen 1000. beschikbaar te stellen voor de hospitalen te Albury, en de dank van de K L. M. aan allen over te brengen. Parmentier dankte nog uitdrukkelijk alle belangstellenden in Nederland en speciaal nog het geheele personeel van de K.L.M. voor hun goede werk. De heer Plesman eindigde met: „Goede reis. We verwachten jullie 17 November op Schip hol." De anderen hebben ook gesproken: Moll, Van Bruggen, Prins en de heer Plesman. Maar wie er sprak doet er eigenlijk heelemaal niet toe. Wij allemaal hebben gesproken: Neder landers, Australiërs en allen die tusschen Melbourne en Den Haag liggen. De wereld gaat nu spreken. Albury-omroeper wordt niet vergeten! Nederl.-Indische bevolking zal hem een geschenk aanbieden. BATAVIA, 25 Oct. (Aneta). De inzameling voor een geschenk aan den omroeper te Al bury, waarvoor ten kantore van de K.P.M. het initiatief was genomen, heeft aanstonds de algemeene sympathie opgewekt, zoodat heden de mogelijkheid tot inschrijving overal is ge opend. (Zooals men weet had deze omroeper aan de automobilisten van Albury verzocht naar de rehbaan, waar de Uiver zou landen, te ko men en het terrein met de koplampen te be lichten.) BEVERWIJK De trekking der Beverwijksche Paardenverloting. Enorme belangstelling. Onder overweldigende belangstelling werd Donderdagavond in het Kennemer Hotel de trekking gehouden van de derde Beverwijk sche paardenverloting, georganiseerd door de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Om streken", Hoewel het grootste gedeelte der tallooze belangstellenden zich met een staan- plaatst moest tevreden stellen, kon de zaal alle gegadigden lang niet bevatten. Maar het bestuur der Harddraverij vereeniging heeft al zoo vele malen bewezen over groote oragni- satietalenten te beschikken, dat het er ook thans weer een goede oplossing op had ge- vonden. In het Kennemer Hotel was een mi crofoon geplaatst en buiten maakten de luid sprekers van de phono-car terstond de ge luksnummers aan de wachtende menigte be kend. In de pauze werd een vroolijk stukje muziek gegeven, zoodat het wachten de men- schenmenigte niet lang viel. Alvorens tot de trekking werd overgegaan heeft de voorzitter der Harddraverij vereeni ging, de heer A. Blom Hz. nog eens gewezen op de beteekenis van deze verloting, waarvan vele plaatselijke sociale en andere ten alge meene nutte werkende instellingen profitee- ren. Spr. memoreerde het steeds stijgende succes van deze, verloting. Voor de eerste maal was namelijk de loterij totaal uitver kocht. Bleven bij de vorige trekkingen altijd nog 1000—2000 nummers buiten de trekking, deze derde verloting maakte daarop een uit zondering. 15.000 loten namen aan de trek king deel, inderdaad een overweldigend suc ces en een bewijs tevens, dat de Beverwijk sche Paardenverlobing zich in een groot ver trouwen mag verheugen. De voorzitter wees vervolgens op het enor me werk dat het organiseeren van deze ver loting tot gevolg heeft. Spr. wilde daarom bijzondere hulde brengen aan zijn mede-be stuursleden de heeren mr. J. A. B. Sanders, F. Pleeging en D. Weys voor het vele werk, dat zij zich hebben moeten getroosten. Ook de dames van de bestuursleden verdienen dezen dank, in de eerste plaats, omdat zij zoo'n voortreffelijke keuze hebben bij het aan- koopen van de prijzen, die zij vervolgens keu rig etaleeren, om ze daarna met teedere, vrou welijke zorgen te behandelen teneinde de prijzen in uitstekenden staat aan de winnaars te kunnen afleveren. Alleen de levende have, zooals de hard dravers „Uniform" en „Rentner" bleven on der de hoede van de mannen, omdgt zij met hun vurig temperament niet door een vrou wenhand geregeerd wenschen te worden, ook al is deze zacht. De trekking nam daarna een aanvang. De trommels draaiden en na de aankomst van de „Uiver" te Melbourne was dit voor Beverwijk „de" groote gebeurtenis. Een dochter en een zoontje van een bestuurslid assisteerden no taris mr. A. Moens bij de trekking. Zij trok ken de geluksnummers uit de bus, die dooi den notaris met luider stemme werden voor gelezen. Dit werd „gebroadcast", zoodat men ook buiten den stand van zaken op de hoog te bleef. Het eerste nummer dat uit de bus kwam was 5508, met als prijs een leeslamp. (prijs no. 11). Het duurde eenigen tijd, vóór een der hoofdprijzen getrokken werd. Het was de vierde prijs, een veulen, dat viel op no, 1194. Kort daarna kwam de vijfde prijs, eveneens een veulen op no. 7113 en toen er 31 prijzen getrokken waren kwam de houder van het lot no. 10040 in het bezit van de harddraver Rentner, zijnde den tweeden prijs. Nadat 100 prijzen bekend waren werd gepauzeerd. Daarna begon de „tweede etap pe."De spanning nam geducht toe, vooral toen de eerste prijs, de harddraver „Uniform" met sulky en tuig ter waarde van f 1250 gerui- men tijd op zich liet wachten. Deze kwam eerst als 152ste van de 200 prij zen uit de bus. Di\ buitenkansje viel ten deel aan den houder van lot no. 2798. Hij was, wel licht tot zijn voordeel, niet ln de zaal aan wezig. Voor wie het inte/esseert deelen wij nog mede, dat de laagste prijs, de 200ste, viel op lot no. 14016. Na afloop der trekking heeft de heer Blom nogmaals dank gebracht voor de in zoo ruime mate ondervonden medewerking. In het bij zonder betrok spr. daarin ook de plaatselijke autoriteiten. Als bijzonderheid kunnen wij nog mede- deelen, dat een der debutanten, de heer A. Lorié, die ruim 3000 loten verkocht, al een op- valland gelukkigen avond had. Bij hem vielen de eerste, tweede, derde en vijfde prijs. De tien voornaamste prijzen vielen als volgt: le prijs („Uniform" met sulky en tuig ter waarde van f 1250) op no.2798; 2e prijs (de har draver Rentner) op no. 10040; de 3e prijs (een tuigpaard) op no. 885); de 4e prijs (e,n veulen) op no. 1194; de 5e prijs (een veu len) op no. 7113; de 6e prijs (een naaimachi ne) op no. 3849; de 7e prijs (een fiets) op no. 7488; de 8e prijs (een damesfiets) op no. 5312; de 9e prijs (een heerenfiets) op no. 12052 en de 10e prijs (een damesfiets) op no. 12849. De gelukkige winner van den eerste prijs was een tuinder in Heemskerk, die dit buiten kansje maar al te goed gebruiken kan, die van den tweeden prijsbleef onbekend, de derde prijs viel ten deel aan den heer P. Blee- ker te IJmuiden-Oost. De trekkingslijst ligt voor belangstellenden op ons kantoor, Breestraat 29, ter inzage. ADRESSEN AAN DEN GEMEENTERAAD. B. en W. hebben den Raad voorgesteld de adressen van de Christelijke vereeniging „Va- cantiebezigheden" verzoekende voor 1935 een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvan gen van f 200; van A. van 't Hof en andere bewoners van den Romerkerkweg verzoekende eenige verbeteringen te brengen in den toe stand van dien weg; van de afd. Haarlem der vereeniging „Horecaf" houdende verzoek te willen besluiten, dat met ingang van 1 Januari 1935, perceelen en perceelsgedeelten, dienende tot uitoefening van een restaurant of koffiehuis ten aanzien van de Personeeie Belasting met winkels gelijk te stellen; te be handelen bij de begrooting voor 1935. Voor de raadszitting van heden, Vrijdag avond zijn nog ingekomen; een missive van de Kamer van Koophandel en fabrieken, voor Haarlem en Omstreken houdende eenige op merkingen omtrent de tarieven van gas en elec- triciteit; een verzoek van het raadslid J. Vis ser om verlof tot het stellen van eenige vra gen aan Burgemeester en Wethouders betref fende de gas- en electriciteitstarieven en een voorstel van de leden Mevr. T. Kemp en J. de Bruin omtrent de wijziging der' gastarieven. verloren gaat, dat later met veel moeite en zorg terug moet worden gewonnen. De tarievenkwestie moet commercieel be keken worden, en wij achten het commer cieel niet langer verantwoord, dat deze ta rieven gehandhaafd blijven. De Gas- en Electriciteits. tarieven. Een adres van de Kamer van Koophandel. Minister Stoanbargho heeft Woensdag de Grafische Tentoonstelling Jaarbeursgebouw te Utrecht geopend Verlenging van den eersten oefentijd zou worden overwogen. De leden van den gemeenteraad, mevr. Kemp—Haan en de heer J. de Bruin, hebben den gemeenteraad het volgende voorgesteld: Ondergeteekenden, ledé'h van Uwen Raad stellen Uwen Raad voor, de gastarieven aldus te wijzigen: 1. de klassen 1, 2, 3 en 4 geheel te 'aten vervallen en daarvoor in de plaats te stellen een vrij tarief van 7 cent per M3. zoodat het vastrecht geheel vervalt; 2. Klas 5, in plaats van 46—150 M3. te lezen 65—150 M3. en verder zoo gewijzigd te hand> haven. 3. De klassen 6, 7 en 8 onveranderd te handhaven. 4. De verbruikers in de keuze van hun tarief vrij te laten Toelichting: Het inkomen, vooral bij de werkloozen is de laatste tijd dusdanig gedaald, dat het overgroote deel van de gasverbruikers zich niet meer kan permitteeren, een dusdanigen prijs voor het gas te betalen, dat er voor de gemeente belangrijke winsten verkregen wor den. Moet men leven van een inkomen, ge^ lijk de werkloozen dat moeten, is het uitge^ sloten langer gasverbruiker te kunnen blij ven. Weliswaar is gas niet te vervangen, doch de prijs van petroleum is dusdanig gedaald, dat het in vele gevallen loonend kan zijn. petro leum in de plaats van gas te gaan gebruiken. Zou dus de gasprijs gehandhaafd blijven, dan zou, gezien de stemming, die gemaakt wordt voor het gebruik van petroleum, een groot afzegebied van ons gasbedrijf verloren kun nen raken. Daarom is het gewenscht de gas prijs dusdanig te stellen, dat geen terrein De Kamer van Koophandel heeft aan den gemeenteraad een adres gezonden van den volgenden inhoud: De groote moeilijkheden, waarin de meeste industrieele en middenstands bedrijven zich bevinden, geven ons aanleiding uwe bijzon dere aandacht nog eens te vestigen op de tarieven voor het gebruik van gas, electrici- teit en water. De prijs dezer producten, samengesteld uit de werkelijke kosten voor het geleverde en uit een bedrag bestemd voor afschrijvingen en vernieuwingen, kenmerkt zich vóór alles door een belangrijk percentage, hetwelk men gemeentelijke bedrijfswinst pleegt te noemen. Deze bedrijfswinst wordt naar ons gevoelen niet bepaald aan de hand van een nood zakelijk economisch redelijkheidsbegrip, maar wordt getoetst aan de financieele positie der Gemeente. Daarin schuilt een groot gevaar De in vele gevallen gemaakte fout van jaren geleden wreekt zich thans. Industrie en handel als grootverbruikers dezer produc ten ondervinden daarvan in de eerste plaats de nadeelige gevolgen. Zij staan intusschen niet machteloos tegenover de gevoerde tactiek. Tal van gevallen zijn ons bekend, waarbij de betrokkenen zich hebben vrijgemaakt van de leveranties, welke op dit gebied, gedurende een lange reeks van jaren van gemeentewege zijn geschied. De huidige moeilijkheden zijn aanleiding, dat op dien weg voortgegaan moet worden. Wij meenen, dat op dit" feit de aandacht gevestigd moet worden in de eerste plaats voor meergenoemde groep van belanghebbenden en in de tweede plaats in het welbegrepen eigenbelang der betrokken gemeente. Men kan de prijs van een bepaald product niet blijvend houden op een hoogte die kunstmatig genoemd moet worden. Men zoekt dan naar surrogaten, die niettegen staande de monopolistische positie, die men de betrokken gemeentebedrijven gewoonlijk toekent in groote massa of aanwezig zijn of gecreëerd kunnen worden. Toepassing daarvan zal moeten leiden tot een vermin derden afzet der van gemeentewege geleverde producten, met als noodzakelijk gevolg een dalend gemeentelijk winstcijfer. Onze Kamer veroorlooft zich u voor zoover zulks in uw vermogen is in overweging te geven de bestaande tarieven te herzien en te ver lagen, waardoor de mogelijkheid geenszins uitgesloten geacht mag worden, dat het af- zecdebiet vergroot zal worden, waardoor de gemeentekas een niet te groot financieel na deel dezer handeling zal ondervinden. AANVOER GASAARDE. Het Nederlandsch motorschip Drente is van Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de NV. Chemica alhier. KRACHTSPORTWEDSTRIJDEN. De Krachtsportvereeniging D. O, K. zal Zondag a.s. haar Nationale Krachtsportwed strijden voortzetten met de tweede af deeling worstelen, Midden A-, Midden B en Midden C- gewicht en met alle afdeelingen gewichthef fen. Van D. O. K. worstelen in Midden A ge wicht de heeren v. d. Bosch en Frayman, in midden B-gewicht W. v. Zanten, Duin en I. van Zanten. In de afdeeling gewichtsheffen (licht) zal J. Bakker D. O. K. vertegenwoordigen. AUTOTOCHT NAAR AMSTERDAM. In verband met den wedstrijd T. O. GBe verwijk organiseert de Supporters-vereeniging „Rood-Wit" a.s. Zondag een autobustocht naar Amsterdam. Wie mee wil moet zich voor Zaterdagavond bij de bekende adressen opgeven Het vertrek is bepaald op Zondagmiddag 12.15 uur vanaf 't clubhuis „Café Vessies"aan den Alkmaarschenweg. T. O. G.—BEVERWIJK. Voor den N. V. B.-beker speelt Beverwijk tegen T. O. G. in de volgende opstelling: Doel: P. Adrichem. Achter: W. Zoutman en J. Kuyer. Midden: J. Hoogewerf, P. van Amersfoort, W. Kuyer. Vóór: Koning, Th. Kuyer, A. Markx, J. Maenhout, S. Teeling. FILMAVOND N.V. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Woensdagavond heeft de Rotterdamsche Lloyd in het Kennemer Theater een film avond gegeven, waarbij vele belangstellenden aanwezig waren. De heer Rodi Roeters constateerde met vol doening dat velen van, de gelegenheid gebruik hebben gemaakt om nader kennis te maken met de schepen van de Lloyd en hun comfort en betoogde tevens, dat nog vele Nederlanders onkundig zijn, van deze reizen. Dit betreurde spreker, omdat deze reizen ook geen groote kosten met zich brengen. De film toonde aan, dat verschillende groote reizen gemaakt kun nen worden en de meest- mogelijk comfort aanwezig is. De heer Rodi Roeters wisselde den avond af met goochelkunsten en snel- teekenen, en oogstte daarmede een uitbundig succes. Het was voor de aanwezigen een genotvol len avond, en voor de Rott. Lloyd een prach tige propaganda. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 25 van Rotterdam naar Phila delphia. Beemsterdijk, New-Orleans n. Rotterdam 25 van Antwerpen en pass. (n.m.) Vlissingen. Damsterdijk, vertr. 25 v. Vancouver n. Rot terdam. Boschdijk, Rotterdam n. N,-Orleans 24 (n. m.) van Antwerpen. Statendam, N.-York n. Rotterdam 25 (v.m.) van Plymouth. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam, 23 (n. m.) te Cristobal. HALCYONLIJN. Stad Dordrecht 24 v. Bagnoli te Huelva. voor Rotterdam. Stad Zwolle 25 v. Sas van Gent naar Pont Brulé Rozenburg, 24 van Napels via Oran naar Huelva. Stad Arnhem, 25 van Rotterdam n. Spezia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisruis) 22 te Kobe. Gaasterkerk 25 van Rotterdam n. Amster dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN Klipfontein, 25 van Hamburg te Amster dam. Nijkerk (uitreis) vertr. 27 v. Port Natal. Randfontein (uitreis) p. 25 Gibraltar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari 23 v. Hongkong n. Muntok. JAVA—NEW-YORK LIJN Kota Radja 23 v. N.-Orleans te N.-York. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 24 v. Alicante te Barcelon a. Boskoop, Amsterdam n. Chili p. 24 (11 v.m.) Flores. Calypso, 25 van Levant te Amsterdam. Ceres, Bougas n. Amsterdam p. 24 Gibral tar, Deucalion, 24 van Barcelona n. Genua. Fauna 24 van Messina te Palermo. Perseus 24 van Vigo naar Amsterdam. Rhea 24 van Amsterdam te Bilbao Stella 24 (2.30 n.m.) van Bremen te Ham burg. Theseus 24 (5 n.m.) van Hamburg naar Triton 24 van Messina te Cagliari. Vesta 24 van Messina naar Amsterdam. Bodegraven, Chili n. Amsterdam 23 te Balboa. Ulysses 25 van Varna naar Constantza. Orion, 25 van Amsterdam naar Alicante. Oberon, 25 van Amsterdam naar Rotterdam. Ganymedes 25 van Amsterdam n. Rotter dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Kennemerland (uitr.) 25 (n.m.) te Rio Grande. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 25 van Gibraltar. Tapanoeli (uitreis) 25 van Suez. Baloeran (uitreis) 25 te Southampton. Kota Gede (uitreis) 25 (8 n.m.) van Port Said. Kota Baroe (thuisr.) pass. 25 (0 v.m.) Pt. de Galle. Modjokerto (thuisr.) pass. 24 (8 n.m.) Gi braltar. Sitoebondo 25 (n.m.) van Hamburg te Rot terdam. Siantar (uitr.) pass. 25 (7 v.m.) Dover. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 24 van Rio Janeiro. Alcyone (thuisr.) pass. 24 te Las Palmas. SILVERJ AV AP ACIFICLIJN Tarakan 24 van Calcutta naar Vancouver. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras. 24 van Hamburg naar Bremen Johan van Old en barn e velt (uitreis) 25 te Genua. Poelau Tello (thuisreis) 24 te Belawan. Tabian (uitr.) 25 van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes, Japan naar Rotterdam pass. 24 Perim. City of Khios, Dairej/naar Rotterdam 25 v. Colombo. Dordanus, Rotterdam naar Japan 24 van Singapore. City of Norwich, Japan naar Rotterdam 25 (n.m.) van Londen. Peisander, Amsterdam naar Java 25 van Suez. Stentor, Batavia naar Amsterdam pass. 25 Wight en vertr. 30 van Londen. Aeneas, Japan naar Rotterdam 24 van Hongkong. uivsses, Liverpool naar Java 24 te Singa pore. City of Khartoum, Otaru naar Rotterdair 24 van Manilla. Aangekomen. 24 October: Fyrileif s.s. Raumö Drente m.s. Londen Nieuwendam m.s. Nordenhai Schokland s.s. New Castle Asfcarte s.s. Bremen Prowess m.s. Londen Calpso s.s. Malta 25 October: Rijnstroom s.s. Leith Borgila s.s. Sittingbourne The Marquise s,s. Swansea 24 October: Falksten s.s. Granton Coruna s..s Sea ham Bloemfontein m.s. Beira Luimneach s.s. Hamburg Lodoletta s.s. Capelle Use s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Winfried s.s. West-Afrika Mars s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Reederij-Fusie. In de komende aandeelhoudersvergadering van de Hochseefischerel I. Wieting A. G. te Bremerhaven zal behalve goedkeuring op de afrekening over het laatste boekjaar ook een beslissing gevraagd worden over de fusie met de „Nordsee" Deutsche Hochseefischerei Bre- men-Cuxhaven A. G. te Hamburg. Het heele hebben en houden van de eerstgenoemde ree derij zal dan zonder liquidatie overgaan aan de laatstgenoemde en de aandeelhouders zul len-dan voor elk in de oude maatschappij een ander van gelijke waarde in de nieuwe ont vangen. Vischmeelfabriek op IJsland. Een Noorsche machinefabriek in Oslo heeft een opdracht ontvaneen voor de levering van een machine-installatie voor een fabriek van vischolie en -meel op de Noordwestkust van IJsland, welke de grootste in Europa zal wor den» -

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5