DE BILT 1 VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Albireo Alkmaar Atxeri Mendi Arcwear Agamemnon Ariadne Amplegaorbh Baarn Bodegraven Bennekom Berenice British Honor Britsum Ceres Caribia Coatsworth Colytto Costa Rdoa Dolius Dijkwater Emma Moersk Eemland Fauna Flandria Geziena Grootekerk Gaasterkerk Gaasterland Gerda Toft Honfleuraise Hamdale Hercules Hansa Hasselburg Hebe Xrini I. P. Goulandris Kreta Kvernaas Katwijk Lucifer o Leeghwater Laertes Meerkerk Molenwater Melampus Maaskenk Mitra Myrmidon M. v. St. Aldegonde Maasland Mars Maplewood Nicea Ootmarsum Orpheus Procyon Prometheus Preradovic Poelau Bras Polyphemus P. L. M. 27 Poelau Tello Perseus Stella Serooskerk Scotland E. H. Stines II. Sirrah Stentor Salland Simon Bolivar South America Thuban Archangel Thetis-A Nieolaieff (v. Velsen) TanimbarNed. Indië Archangel Chili Rosario La Plata Izmir Danzig Buenos Aires Chili Chili Chili Valencia Abadan Buenos Aires Bourgas Pto Barrios Igarka Rosario Hamburg Batavia Rosario Curacao Zuid-Afrika Midd. Zee Buenos Aires Londen Japan Japan Buenos Aires Odessa Caen (v. IJmuiden) Rosario Constantsa Hangö Hernösand Gdynia Constantsa Buenos Aires Mexico Archangel Archangel Constantza Archangel Batavia Japan Rosario Batavia West Afrika Houston Batavia Batavia Hamburg Hamburg. Kotka Mexico La Plata Stettin Archangel Batavia La Plata Hamburg- Ned. Indië Meilila (v. IJm.) Ned. Indië Oporto Hamburg Japan Gdynia Gdynia Archangel Batavia Buenos Aires West Indië Port Arthur Theseus Trompenberg- Trajanus Ulysses Uckermark Vesta Vassilios A. Polemis SANTPOORT VEILING Gisteren werden in .„Zomerlust" twee hui zen in de Kruidbergerweg geveild. Ze werden het eigendom van de hoeren J. de Ruyter en W. van Leuven, resp. voor f 3800 en f 3850. N.S.B.-BIJEENKOMST. Gisteravond was door den kring IJmuiden van de N.S.B. een vergadering belegd in „Zo merlust" met den heer Varekamp als spreker, die als onderwerp gekozen had: „De weg naar de vrijheid". „Ik ben van één ding zeker", aldus begon spreker, n.l. dat, welke meening wij ook mogen hebben, we allen ontevreden zijn met Staat en Maatschappij. Wij kunnen produceeren, wat we willen, maar de koopkracht ontbreekt, in den Staat ontbreekt gezag, het regeerings- beleid kenmerkt zich door onzekerheid en maatregelen om de werkloosheid te keeren zijn nog niet genomen. Door al deze zaken verliest de overheid niet alleen het gezag, maar ook het ontzag. Het nationaliteitsgevoel is in Nederland weg. Mogelijk had ik dit beter een vorige week kunnen zeggen, want bij de aankomst van den Uiver schijnen de zaken even veranderd te zijn: zelfs de roode bladen hebben gejuicht. Maar ons nationaliteitsgevoel is nog niet zoo groot, dat wij niet willen toestaan, dat de 40 gepensionneerden van onze reddingbooten verhongeren. Onze overheid houdt zich afzijdig van de kerk. Maar de N.S.B. zal zorgen, dat de deuren der kerken niet besmeurd en voorgangers in de bladen niet bespot worden. In onzen democratischen Staat beslist de meerderheid, óók over zaken, waarvan ze geen verstand heeft. Heeft niet een philosoof ge zegd: „Er zijn meer slechte dan goede, meer domme dan knappe menschen". En toch re geert de meerderheid. Het zuiver kapitalistische stelsel is verloren gegaan. Dit is de tijd, waarop de S.D.A.P. ge wacht heeft. Zij is echter niet in staat geble ken, al de veranderde tijdsomstandigheden op te vangen. Het partijwezen heeft zijn eigen ondergang bewerkt en bereikt. Spreker vraagt dan: „Wat is de Staat?" De Staatsgedachte is de weerspiegeling van ons zelf. Als dat spiegelbeeld er niet prettig uit ziet, hebben wij de hand in eigen boezem te steken en uit te roepen: „Mea culpa". Ieder volk heeft de regeering, die het verdient. Als staatsburger wordt men niet geboren. Men moet leeren zich als individu op te offeren in 't algemeen belang. De N.S.B. wil dat wij ons zelf gaan herzien, opdat wij nationaal socialistisch gaan denken en we in staat zijn in een nationaal socialis- tischen staat te leven. Zoo alleen komen wij verm. aankomst Hamburg Trangsund Venetië Bourgas Batavia Middel. Zee Nieolaieff (v. Velsen) 4 Nov. 4 Nov. 28 Oct. 28 Oct. 3 Dec. 29 Oct. 2 Nov. heden 8 Nov. 28 Oct. 29 Oct. 4 Nov. 23 Oct. 6 Nov. 30 Nov. 31 Oct. 29 Oct. 8 Nov. 24 Oct. 22 Oct. 29 Oct. 22 Oct. 31 Oct. 22 Oct. 2 Nov. 12 Nov. 9 Nov. 28 Oct. 2" Oct. 25 Nov. 13 Nov. 28 Oct. 27 Oct. 4 Nov. 4 Nov. 17 Nov. 18 Nov. 29 Oct. 27 Oct. 31 Oct. 31 Oct. 1 Nov. 3 Nov. 29 Oct. 3 Oct. 39 Oct. 23 Oct. heden 28 Oct. 21 Nov. 29 Oct. Laatste bericht 24 Oct. vertrokken vertr. 31 Oct. v. Hamburg 15 Oct. te Santa Fé. 3 Oct. te Buenos Aires. 25 Oct. te Antwerpen. 23 Oct. te Kopenhagen. 15 Oct. te Rosario. 11' Oct. van Cuaacao. 23 Oct. te Balbao 22 Oct. v. Corral. 23 Oct. v. Setubal. 20 Oct. v. Perim. in lading. 24 Oct. v. Gibraltar 22 Oct. van Barbados 29 Sept. vertrokken. 6 Oct. v. Buenos Aires, vertrekt 27 Oct. 23 Oct. v. Gibraltar, pass. 22 Oct, St. Vincent. 11 Oct. vertrokken 12 Oct. van Walvisehbaai. 24 Oct. van Palermo 23 Oct. van Pe:*namibuco. 23 Oct. uitgeklaard 21 Oct. te Rotterdam 25 Oct. van Rotterdam in lading. 17 Oct. van Stamboul. in lading 29 Sept. v. Buenos Aires 18 Oct te Izmir. 18 Oct. vertrokken. 19 Oct. van Holtenau. in lading. 19 Oct. v. Stamboul. in lading. 22 Oct. van St. Michaels, pass. 17 Oct. Lodingen 21 Oct. vertrokken. 16 Oct. van Gibraltar. 22 Oct. v. Archangel, in lading. 20 Oct. te Manilla. 19 Oct. v. Pernambuco. 22 Oct. van Peyim. vertr. 27 Oct. van Hamburg. 7 Oct. vertrokken. 23 Oct. van Singapore. 24 Oct, van Colombo, in lading. vertr. 27 Oct. 21 Oct. vertrokken. 23 Oct. vertrokken. 23 Oct. v. St. Vincent, in lading. 25 Oct. vertrokken 24 Oct. v. Port Said. 16 Oct. van Buenos Aires. 25 Oct. te Bremen 17 Oct. van Padang. 23 Oct. v. Gibraltar. 24 Oct. te Belawan 24 Oct. van Viga In lading 22 Oct. te Kobé 23 Oct. vertrokken. 26 Oct. vertrokken 21 October vertrokken. 26 Oct. te Londen 17 Oct. van Baliia. 23 Oct. v. Flores. 16 Oct. vertrokken. 24 Oct. v. Honingsvaag, 20 Oct. v. Gibraltar. 23 Oct. v. Perim. 24 Oct. vertrokken 22 Oct. vertrokken. 23 Got. v. Triest. 24 Oct. te Varna. 22 Oct. v. Colombo. 24 Oct. van Messina 23 Oct. v. Gibraltar. tot een betere samenleving. De N.S.B. steekt de hand uit en zegt: „Laten wij samen trach ten den toestand te verbeteren. De ware N.SB.-Staat zal niet bestaan. De bedoeling van liet leven is niet een hemel op aarde te bereiken, want het ware leven wil steeds naar iets beters streven. Daarom zijn wij geen partij, maar een beweging Tenslotte eindigde spr. met te verklaren dat de nationaal socialisten den volksaard niet wenschen te veranderen. Alleen, aldus spr. wenschen wij op onze nationaliteit te enten de loot van de nationaal socialistische gedachte. R. C. BREDERODE Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Zaterdag 27 October: Bred erode adsp.Stormvogels adsp. Zondag 28 October: Brederode 1Stormvogels 6 Brederode 2—D. S. K. 3 Beverwijk 3—Brederode 3 R. C. H. jun.Brederode jun. 3 uur 10 uur 2 uur 12 uur 12 uur DRIEHUIS ORANJE-VEREENIGING. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Drie huis" vestigt de aandacht van zijn leden op den filmavond, welken de Bijiz. Vrijwillige Landstorm op Dinsdag 30 October organiseert in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. De te vertoonen film „Sluit de gelederen" is ook voor leden van Oranjevereenigingen zeer interessant WIJK AAN ZEE EN DUIN VERKEERSONGEVAL. Donderdagmorgen omstreeks 9.30 uur had in de Verlengde Groenelaan alhier een onge val plaats, dat buitengewoon goed is afge- loopen. De negenjarige Herman M„ wonende aan de lepenlaan alhier, was op een vrachtauto geklommen. Toen deze vrachtauto de Duin wij klaan genaderd was is de knaap vermoe delijk van deze vrachtauto gevallen. De be stuurder heeft blijkbaar niet gemerkt, dat de jongen op de vrachtauto zat. De jongen viel op den weg en werd bij omwonenden binnengedragen. Dr. Jac. v. d. Rep die zeer spoedig ver scheen, oordeelde overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk, Oogenschijnlijk had de jongen weinig letsel opgeloopen. Per ziekenauto van den heer van Game ren is de jongen naar het Roode Kruis Zie kenhuis ie Beverwijk overgebracht. GESLAAGD De heer P. J. Doesburg is geslaagd voor het politiediploma van St. Michaël. VELSEN OUDERAVOND SCHOOL G. Dinsdag 30 October a.s. vindt in het gym nastieklokaal van school G een ouderavond plaats. Op dezen avond zal het hoofd der school de heer J. van Dalen een lezing houden over „Het oudste geografisch en historisch overzicht van ons land", verduidelijkt met lichtbeelden. De agenda vermeldt voorts o.a. verkiezing- van drie leden der Oudercommissie wegens periodiek aftreden der heeren A. W. Bal, P. Kok en W. F. Oostveen. Den ouders staat nog een aardige verrassing te wachten. GESLAAGD. Voor het diploma met aanteekening van den Ned. R.K. Politiebond St.-Michael, slaagde de heer I. M. Slager, te Velsen. Voor het diploma slaagde de heer Chr. Woortman te Velsen en A. C. H. de Wolf te IJlmuiden. meldt: 770.3 m.M. te 725.9 m.M. te BEVERWIJK HILLINEN—KENNEMERES. De Kennemers trekken Zondag naar de bol lenstreek om Hillinen te bekampen voor den K.N.V.B.-beker. Het'elftal is: Doel: Van Urk. Achter: Duiveman en Lindner. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: C. ten Wolde, Boom, Groot, Steeman, Brethouwer. HET CLUBLOKAAL VAN „DE KENNEMERS" Het clublokaal van de voetbalvereeniging ,De Kennemers" is vanaf heden niet meer ge vestigd in de lunchroom „Suisse", maar in hotel „Oud Meerenstein" aan het Meeren- steinplein. WIELERCLUB „KENNEMERLAND" Aan den Zaterdagavond in Hotel „Oud-Mlee- renstein" te houden feestavond van de Ren nersclub „Kennemerland" zulle-n medewerking verleenen het duo Buseh en de Fred's Old Fel low Band, Hoogste barometerstand Boedapest. Laagste barometerstand Seydisfjord. en voorspelt: Meest matigen, aanvankelijk tijdelijk nog lcrachtigen Zuidwestelijken tot Westelijken, later afnemenden en krimpenden wind Zwaar bewolkt met opklaringen. Waarschijn lijk enkele regenbuien. Aanvankelijk kouder. Barometer Heden morgen 9 uur 760 m.M. Neiging: Stilstand Thermometer Hoogste gisteren 60 F. Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden 56 F OPGAAF MAGAZIJN 'T BRELLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 5.42 uur; n.m. 6,01 uur. Zondag v.m. 6,26 uur; n.m. 6,46 uur. Maandag v.m. 7,14 uur; n.m. 7,34 uur. SPORT EN SPEL. DAMMEN. IJMUIDEN VISCHBERICHT AMSTERDAM. 25 October. Aangevoerd door 10 motorbotters, benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Ge meente Vischhal, de Ruyterkade, Amsterdam. Besomming der botters 62182. Handschol per kist 1012. Kleine schol 57. Schar 1—2,20. Groote tongen per kg. 1,201,25. Middel tongen per kg. 11,10. Kleine tongen per kg. 901,05. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal per pond 18—35. Bot per pond 14—16. Versche bokking per 10 stuks 801.10. Harder bokking per 100 stuks 11,25. Garnalen per 12 1/2 kg. 11,50. Karper per pond 1518. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85—0.65 Griet per 50 K.G. f 25—f 12.50. Tongen per K.G. f 1.200.80. Kleine schol per 50 K.G. f 15.500. Kleine poon per 50 K.G. f 2.30—f 2..20. Groote schelvisch per 50 K.G. f 17.5014.50. Middelschelvigeh per 50 K.G. f 16.5014. Kleine middelsehelvisch per 50 K.G. f 14 13,50. Kleine schelvisch per 50 K.G, f 12.50—6, Kabeljauw per 125 K.G. f 60—39. Groote gullen per 50 K.G. f 12.50. Kleine gullen per 50 K.G, f 6—4.70. Wijting per 50 K.G. f 4.101.10. Makreel per 50 K.G. f 4.70—0.80 Heilbot per K.G. f 0.62—0.52. Leng per stuk f 0.90. Koolvisch per stuk. f 0.45—0.07 3300 1300 300 BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen, Um. 16, 675 mnd., Jenny Elsa, IJm. 88, 95 mnd. Loggers: K.W. 107 Verder aan den afslag 16 motorloggers en stoomlogger met versche haring. De eerste reis. Het nieuwgebouwde motorschip Bloemfon tein, dat de vorige week na een geslaagde proefvaart door de reederij werd overgeno men, is thans reeds naar Zuid-Afrika vertrok ken. Het schip ging eerst naar Antwerpen om bij te jaden. Hofmeester verdronken. De kapitein van het hier binnen gekomen Britsche stoomschip South Wales rapporteert, dat de hofmeester over boord gevallen en ver dronken is. Men heeft zijn. lijk niet kunnen terug vinden. ZEEVOGELS-NIEUWS. Voor Zaterdagmiddag is vastgesteld de competitie-wedstrijd SizoZeevogels te Hille- gom, een wedstrijd die den vogels twee winst punten kan opleveren, zoodat de bovenste plaats niet afgestaan behoeft te worden. Het vertrek is vastgesteld op kwart voor twee precies van het Kennemerplein per auto bus. Het elftal ziet er uit als volgt: Slings, Oldenburg, Boer, Smit, Kistemaker, van Kampen, Verschoor, Kaan, Blok, W-arkum. Slings. Reserves: Kramer, Jansen en Kraaijenoord. CHR: VROUWENBOND. De afdeehngen IJmuiden en IJmuidenrOost van den Chr. Vrouwenbond,, hielden een zeer druk bezochte ledenvergadering in het Ko ning Willemshuis. Na opening door de presidente, mevr. Swaan werden verschillende huishoudelijke zaken besproken. In den a.s. winter zullen verschillende sprekers en speeksters optreden, .m. Ds. Straatsma uit Den Haag, mevr. Eg- gink uit Rotterdam, mevr. Avema uit Haar lem. In de vacature in het bestuur werd ge kozen mevr. BlijdorpFalk. Na de auze trad de heer Leo Tismaar op, die op interessante wijze de dames vertelde van zijn Noorsche reis. De zeer vele foto's hierbij vertoond lieten de dames de schoon heid der rijke natuur van Noorwegen zieen. Deze goed geslagade vergadering werd door mevr. Nauta met dankzegging gseloten. D. C. IJ. WINT HAAR TWEEDEN COMPETI TIE-WEDSTRIJD. Gisteravond speelde voor de hoofdklasse competitie N.D.B., D.C.IJ. tegen het eerste tiental van D.S.T.O. uit Amsterdam. De uit slag luidt als volgt: D.C.IJ I D.S.T.O. B. DukelStalberg A. LigthartJoh. Link P. L. LeyteA. Blokker C. Suyk—G. H. Aue J. Kramer—B. J. v. Brugge II. Schaap—Joh. v. Zanten F. BasstraCh. Bagnay A. Kraai—U. Bijl G. PostmaJ, v. d. Knoop K. de Jong.A. Koomen Voorloopige uitslag 53 voor D.C.IJ. De spelers Suyk, Kramer, Basstra en vermoede lijk B. Dukel staan gewonnen, terwijl de ove rigen remise staan. a-fgebr. 1—1 afgebr. afgebr. afgebr. afgebr. afgebr. 0—2 2—0 20 ZwitserlandNederland. Het Nederlandsch elftal samengesteld, Na den Donderdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeelden oefenwed strijd van het Nederlandsch B-elftal tegen een Hongaarsch team, is in een daarop door de keuzecommissie van den K.N.V.B. gehou den vergadering het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Zwitserland op Zondag 4 November a.s. te Bern, als volgt samengesteld: Doei: Leo Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (P.S.V.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord)Ande- riesen (Ajax), en Van Heel (Feijenoord) aan voerder. Vóór: Wels (Unitas), Ven te (Neptunus) Bakhuys (Z.A.C.), Smit (Haarlem), en Van Gelder (V.U.C.) Reserves: Mul (H.B.S.)Caldenhoven (D.W.S.), Vrauwdeunt (Feijenoord), Graaf land (H.B.S.) en Drok (R.F.C.) Ned. B-elftalCentraal Hongarije (52) Voor circa 5000 toeschouwers had Donder dagavond in het Olympisch Stadion een wed strijd plaats tusschen een Nederlandsche B- nloeg en een Hongaarsch amateurselftal, dat Woensdagmiddag reeds een ontmoeting in ons land had gespeeld, nl. tegen het Ned. A-elftal te Rotterdam. Deze tweede ontmoeting kenmerkte zicb door snel, levendig spel aan beide zijden met spannende momenten, waarbij in de eerste helft de partijen goed tegen elkaar opwogen. Vóór het begin van den wedstrijd huldigde de Stadion-directeur, de heer J. J. v. d. Berg de koene Nederlandsche luchtvaarders van de „Uiver" met enkele woorden, hetgeen een hartelijk anplaus ontlokte. Het „Wilhelmus" weerklonk vervolgens door het Stadion. De Hongaarsche spelers werden met hun volkslied begroet. Te even over acht wérd begonnen onder lei ding van scheidsrechter Grootmeyer. In het B-elftal was de A.F.C.'er Lungen ver hinderd. De midvoorplaats werd nu ingeno men door Bijl van „Vriendenschaar", de sterke derde klasseclub van Culemborg. De samenstelling van het B-elftal was nu als volgt: Doel: Michel (V.S.V.) Achter: Pienter (Be Quick) en Mol (K.F.C.) Midden: Vrauwdeunt (Feijenoord)De Smit (D.F.C.) en Schubert (Ajax). Vóór: Van "Gelder (V.U.C.)Drok (R.F.C. Bijl (Vriendenschaar), Sterk (V.S.V.) en Van Nellen (D.H.C.) In het eerste kwartier domineerden de Hon garen, die een aardig samenspel ontwikkelden, terwijl de B-verdediging nog lang niet inge speeld was. Twee doelpunten werden in die periode door de Hongaren gescoord. Na twin tig minuten spelens verkleinde Sterk met een hard onhoudbaar schot den achterstand. (1—2. -- Het B-elftal behield een veldmeerderheid de kansen, welke men schepte, waren zeer talrijk, maar het binnentrio maakte er geen gebruik van. Bovendien had de Hongaarsche verdediging niet over geluk te klagen. Te memoreeren viel een keihard schot van Bijl tegen de lat, de terugspringende bal werd dooi- Sterk weer ingeschoten, maar nu keerde de keeper hem fraai. De Hongaarsche tegenaanvallen werden voornamelijk door den snellen linksbuiten ge leid. Met een 21 voorsprong voor de Hon garen kwam de rust. In de tweede helft was Vrauwdeunt uitge vallen. Voor hem viel Kammeijer van Haar lem in. De tweede helft begon met een overzicht van onze lan-dgenooten. In de voorhoede ram melde het echter danig. Het samenspel vlotte het meer, zooals in het begin, bovendien werd '*et te kort gehouden, waardoor de Hongaar se verdediging steeds gelegenheid kreeg in 'e grijpen. Het plaatsen vooral geschiedde on nauwkeurig en het doel zocht men bij het schieten gewoonlijk op de verkeerde plaats. 1 Overigens bleek de Hongaarsche keeper vol komen voor zijn taak berekend. Met een tikje bravour hield hij de ballen uit zijn doel. Slechts eenmaal maakte hij een fout. Ongeveer tien minuten na de hervatting liet hij een schot van links door zijn handen glippen en volgens het gejuich van Van Nel len en Sterk, die waren toegeloopen, ging de bal over de lijn. De keeper grabbelde, zich omdraaiend, den bal uit het doel en gaf voor, dat het leder de lijn niet gepasseerd was. Scheidsrechter Grootmeijer die overigens zeker 20 M. van het doel stond, wees positief naar het midden en gaf geen gehoor aan de protesten van de Hongaren. (22). De gelijkmaker werd gevolgd doro een der de punt van Nederlandsche zijde. .Sterk en Van Nellen speelden zich door de Hongaarsche verdediging heen, Van Nellen kwam vrij voor doel -en loste een kogel, die den Hongaarschen keeper te machtig was. (3.2). Er was toen een klein half uur gespeeld. Dé Hollanders bleken sterker. Enkele kogels gin gen juist naast. De Hongaarsche aanvallen werden snel uitgevoerd, maar waren tekort van opzet en ietwat doorzichtig, zoodat Pien ter en Mol ernstig gevaar konden voorkomen. In een periode, waarin het Ned. B-elftal met tien man sneefde, werden nog twee doel punten gemaakt. Van .Gelder was goed op dreef; hij passeerde verscheidene malen de Hongaarsche verdediging. Hii beging daarbij: de fout, te veel alleen te willen doen, waar door énkele malen de kans op het laatste mo ment verloren ging. Het succes kwam juist van links, toen Van Nellen een afgemeten! voorzet gaf enSterk kalm kon inschieten. (4—2). Enkele minuten later loste Schubert van! ver af een schot. De Hongaai*sche keeper had' geen vrij zicht en zoo verdween het leder in doel. (52). Spoedig hierna kwam het einde. STORMVOGELS—H. B. S. Het Stormvogels-elftal ziet er als volgt uit:; Kollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Prins, Fijen, Geerts, v. d. Steen, Ketting, Schipper, V. d. Kuyli ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Tweede Jeugd bracht het bezoekende S. I. Z. O. j.l. Zaterdagdag een verrassende 40 ne derlaag toe, een resultaat, dat wij zeker niet verwacht hadden. Kennemerland boekte tegen IJ. F. C. een fraai succes door met 41 te winnen. Zeevogels bleef, evenals V. V. IJ., in the running. In de tweede afdeeling wist Ulysses den be langrijken wedstrijd tegen Kennemerland 2 te winnen, waarmede voorloopig een gevaar lijke concurrent uitgeschakeld werd. In afdeeling C blijven V. E. W. eri Kenne merland 5 met groote cijfers winnen; met een mooi doelgemiddelde staan deze teams aan den kop der ranglijst. Voor morgen is het volgende programma vastgesteld: Afdeeling A: IJ. F. CL—V. V. IJ. 2 Sizo.Zeevogels TelefoniaTweede Jeugd V. V. IJ.Kennemerland. Afdeeling B: V. V. R. A.Kennemerland 3 Z. S. V.Kennemerland 2 V. J. B. 2—Sizo 2 Zeevogels 2—Ulysses Afdeeling C: Kennemerland 4Sizo 3 Kennemerland 6V. V. IJ. 3 V. E. W.Kennemerland 5 V. V. B.—V. J. B. 2 Vermoedelijk zal de ontmoeting U. F. C.— V. V. IJ. 2 geen doorgang kunnen vinden, om dat IJ. F. C. op het oogenblik nog geen ter rein ter beschikking heeft. Voorloopig kun nen de IJmuidenaren slechts uitwedstrijden spelen, hetgeen wel moeilijkheden zal opleve ren. Sizo heeft tot nu toe weinig succes ge boekt. Toch gelooven we; dat deze taaie ploeg op eigen terrein wel een kansje heeft tegen Zeevogels, ook al staat dit elftal ongeslagen aan het hoofd der ranglijst Telefonia speelt thuis tegen het wispelturige Tweede Jeugd. Soms spelen de bezoekers uit stekend, maar ook vaak onder het middel matige. Het zal er dus aan liggen welken vorm Tweede Jeugd demonstreert. Van den uitslag valt derhalve weinig te zeggen. V. V. IJ. schijnt wederom kampioensplannen te hebben, maar ook Kennemerland is, even als in de voorafgaande seizoenen, een ernstig candidaat voor de bovenste plaats. In de afge- loopen drie jaar wist V. V. IJ. op eigen terrein geen enkele maal van Kennemerland te win nen. Of het den IJmuidenaren ook thans niet gelukken zal? Het komt ons voor, dat V. V. IJ. sterker is, omdat haar voorhoede veel beter speelt dan de aanval der bezoekers. Kennemerland 2 gaat wederom, een zwaren uitwedstrijd tegemoet, nl. tegen Z. S. V. in Halfweg. Dat wordt o.i. de tweede nederlaag voor de reserves der oranje-hemden. V. J. B. achten wij sterker dan Sizo 2, terwijl wij in de ontmoetingen tusschen V. V. R. A.Ken nemerland 3 en Zeevogels 2Ulysses den be zoekers de beste kansen geven. De belangrijkste wedstrijd in afdeeling C is die tusschen V. E. W. en Kennemerland 5. V. E. W. zal zich hier wel de sterkste toonen. De competitie wordt eenigszins uitgebreid1, omdat ook Ulysses 2 en Floralia uit Hillegom nog werden ingedeeld. Ulysses 2 komt in afdee ling C uit, terwijl den Hillegommers nog geen afdeeling is toegewezen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 26 OCTOBER Thalia Bioscoop: De wraak van Mi*. Wong, uur. Bioscoop de Pont: „Das Lied der Sonne" en ,Ik haat dat - meisje". 8 uur. ZATERDAG 27 OCTOBER Thalia Bioscoop: De wraak van Mr. Wong, uur. Bioscoop de Pont: „Das Lied der Sonne" en ,Ik haat dat meisje". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 26 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Flippie Flink, Kin der- en Familievoorstelling. 5 uur. Luxor Sound Theater: Rotchild. Dooribo- pende voorstelling van 7 uur 's avonds af. Rembrandt Theater: Flying down to Rio. Tooneel: Pat Miller. 7 en 9.15 uur. Palace: Anny en Anny. Tooneel: Russische fantasie-dansen. 7 en 9.15 uur. Beverwijk: Vergadering van den Ge meenteraad 7.30 uur. ZATERDAG 27 OCTOBER Gem. Concertzaal: Praagsche Koor. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6