HET NIEUWE AVONDBLAD Visscherii-Snuf|es 19e JAARGANG No. 303 ZATERCAC 27 OCT. 1934 UMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuilgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 cfe. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 1 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; f 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen, Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf ol meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. De Duitsche Luchtvloot. Het is volkomen duidelijk, dat Duitschland bezig is met zich nieuw te bewapenen op groo- te schaal. Men kan daarover gaan peinzen, en zich de vraag stellen in hoeverre dat met landsverdediging te maken kan hebben, om dat het inderdaad niet het geringste gevaar loopt door eenig ander land aangevallen te worden. Maar dat soort overpeinzing baat niets. Het feit bestaat dat Duitschland na zijn afmarsch uit den Volkenbond een isolatie- politiek voert, en daarin wordt gesterkt in- plaats van belemmerd door de houding der andere groote mogendheden, vooral van Frankrijk, dat zich niet zwaar genoeg schijnt te kunnen bewapenen. Zooals iedereen weet zijn de bewapenings-budgets van al die lan den thans veel en veel hooger dan in 1914. De politiek van „den stalen ring om Duitsch land" is onderbroken door den moord op den Franschen minister Barthou. maar die politiek had het tempo van de Duitsche bewapening zonder twijfel al aanmerkelijk versneld. Er is nu in Engeland een boek verschenen onder den titel „Hitier Rearms" waarin de samenstelster, een zekere Miss Dorothy Wood man, een menigte gegevens verstrekt om trent Duitschlands herbewapening. Het 'werk heet het resultaat van „langdurigen consciën- tieusen arbeid", en men kan zich zonder lang nadenken voorstellen van wie deze juf frouw Woodman veel inlichtingen heeft ge kregen. Engelsche bladen toonen zich nu al gealarmeerd. Zoojuist is besloten, de nieuwe uitbreiding van de Engelsche luchtvloot bin nen twee- inplaats van binnen vijf jaar te voltrekken. Het spreekt dus vanzelf dat de verschijning van dit boek zal medewerken tot nog grooter verhooging van de Engelsche bewapening. En het zal ook in Frankrijk de aandacht trekken. Het is trouwens in verscheidene talen gelijk tijdig verschenen, zoodat het succes voor de wapenindustrie internationaal moet zijn. Het boek verzekert namelijk, dat de Duitsche luchtvloot binnen een jaar van gelijke sterkte als de Fransche zal zijn. Nu, ge ziet de Fran- sche députés al opspringen om nieuwe verster king van de luchtmacht te eischen. En over een jaar of zoo verschijnt er een dergelijk boek in Duitschland, om te waarschuwen tegen de Fransche en Engelsche luchtvlooten, vol authentieke gegevens. Daarop zal de gelijkge schakelde schim van de Duitsche journalistiek natuurlijk met vervaarlijk misbaar reageeren, waarop de Duitsche credieten voor luchtbe- wapening weer verhoogd worden.... enzoo- voorts enzoovoorts. Het is volstrekt niet mijn bedoeling u met dien titel beven dit Situk een oor log's-schrik te bezorgen,. Het is volkomen duidelijk dat Duitschland opnieuw bewapent, maar het is even duidelijk dat niemand eraan denkt het aan te vallen, en dat anderzijds in den huldi gen toieisitamd geen Duitsche rageering het in haar hersens zal halen, zelf aan te vallen. Im mers: zij heeft geen enkelen bondgenoot. Zij staat geïsoleerd temidden van haar Arisch- Germaansche superioriteit, en geen van de andere superioriteiten (de Engelsche, Ameri ka ans ch e, Fransche, Italiaansche enz.) is be reid haair te helpen. Tot zoover ziet het er veilig genoeg uit. Maai de krankzinnige bewapenings-wedstrijd, gesti muleerd door zulke boeken als „Hitier Rearms" heeft een verder-reikende toekomst dan „de huidige toestand". Ik behoef maar te herinneren aan het woord van onze Ko ningin in haar brief aan president Roosevelt omtrent de onvermijdelijke gevolgen van toe nemende bewapening. Met middelen zooals de bovenbedoelde laat de' gereld zich stomweg verder drijven op den weg naar den ondergang. Verdient zij dan eigenlijk beter? R. P. Het 25-jarig jubileum van het Departement IJmuiden. IJMUIDEN DE WEDSTRIJDEN VAN D. C. IJ. Fraaie prijzen. Hiet medeleven van onze plaatsgenooten met de wedstrijden van D. C. IJ. blijkt wel uit de vele prijzen, die hiervoor beschikbaar zijn ge steld. Het zijn er niet minder dan 41, waar onder een zilveren lauwertak van de IJmuider Courant, die alle geëtaleerd zijn in „Het Brllemhuis", Kanaalstraat 83. RECLAME BIOSCOOP. In de etalage van de bekende rijwielzaak van Gebr. van Rijn Velserduinweg wordt van heden af en de volgende avonden een door- loopende filmvoorstelling gegeven. Eenige ko mische films zullen worden afgedraaid, waar voor ongetwijfeld een groote belangstelling zal bestaan. VISCHBERIOHT AMSTERDAM. Aangevoerd door 15 motorbotters, benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, de Ruyterkade, Amsterdam. Besomming der botters: f 20f 265. Handschol per kist f 9—f 11.50 Kleine schol f 6f 8. Schar f 1.50—f 2.10 Tarbot f 55—f 65. Groote tongen per kilo f 0.90f 1.10 Middeltongen per kilo f 0.70—f 1. Kleine tongen per kilo f 0.75—f 0.90 Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal per pond 2435 ct. Bot per pond 1320 ct. Versche bokking per 100 st. f 0.75—f 1.—. Harder bokking per 100 stuks f 1.—f 1.25 Garnalen per 121/2 kilo f 1.50—f 2. Een avond met mevrouw Marguérite Couperus. De heer C. Luchsingex, bestuurslid van „Het Nut" schrijft ons: In de maand November van dit jaar zal het 25 jaar geleden zijn dat ons departement als. onderaf deeling van de groote maatschappij tot Nut van 't Algemeen is opgericht. In vergelijking met het groot aantal jaren dait de maatschappij reeds bestaat, is ons de partement nog zeer jeugdig, doch het is wel de moeite waard om er even bij stil te staan. Het doel dat de oprichters zich voor oogen hadden gesteld was gelijk aan het hoofddoel der maatschappij nl. naar de beginselen van den Christelijken godsdienst, algemeen volks geluk te bevorderen. Dit doel te bereiken on afhankelijk van eenige kerkelijke of staat kundige partij. Het tegenwoordige bestuur tracht nog steeds dat zelfde doel na te leven. Daar een vijf en twintig jaar geleden de verbinding van IJmuiden met de groote ste den heel wat minder was dan tegenwoordig en de bevolking dus niet zoo gemakkelijk el ders goede lezingen en tooneelvoorstellmgen of anderszins genieten kon, stelde het bestuur van het departement de leden in de gelegen heid, op de door haar georganiseerde winter avonden een spreker te komen hooren of op andere wijze aangename en nuttige ontspan ning te genieten. Dat de nutslezingen van vroeger en thans van karakter verschillen is begrijpelijk. De omstandigheden zijn dan ook wel zeer ver anderd. Thans kan een ieder per radio, le zingen, tooneel, muziek, sport en ik weet al niet genieten, en is het moeilijker de men- schen op een nutsavond bijeen te krijgen. Toch heeft het bestuur gemeend om op den 8en November de herdenking van het feit van de oprichting 25 jaar geleden te moeten vie ren. Om dien avond een feestelijk karakter te geven, is daartoe uitgenoodigd mevrouw Ma guérite Coupérus, die verschillende liederen, uit verschillende tijden in costuum uit die tij den zal voordragen en daarbij op de piano zal worden begeleid. Hoewel deze avond een bijzonder karakter draagt voor de Nutsleden, wordt gaarne gele genheid gegeven aan niet-leden om hem bij te wonen.. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlem'sohe Orkest Vereeniging -zal a.s. Zondagmiddag in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem haar eerste volksconcert in dit seizioien geven. Solist is Otto Couperus, zang. Het prioigramjmia vermeldt van Beethoven's Eerste Syimphionie in G groot en de Préludes van Liszt. De solist za-1 Mahler's Kinder-Toten- lieder zingen. Het geheel staat onder leiding van den dirigent der H. O. V., Frits Schuur ohan. .CRISIS" IN HET ST. FIDELISPATRONAAT. De R.-K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven", regisseur de heer J. van Baar, geeft a.s. Zondagavond in het St. Fidelispatronaat aan den Zeeweg haar eerste donateurs-uitvoe ring in dit seizoen. Opgevoerd zal worden „Crisis", tooneelspel in 3 bedrijven door Jac. Ballings. SAMENKOMSTEN IN HET EVANGELISATIE- JEUGDGEBOUW. Naai' wij vernemen zullen de samenkomsten die de Gereformeerde Evangelisatiecommissie in de openlucht belegde, gedurende den win ter worden voortgezet in het Evanigelisatie- Jeugdgebouw, de Wetstraat hoek E-nschedé- straat. De eerste samenkomst vindt plaats Zondag avond 8 uur. Spreker is Ds. S. E. Wesbonk. ANSJOVISBERICHT. (Medeged. door de Coöp. Ansjovdsverkoop Ver.) Ansjovis: Onveranderd stil. Ik aks ktlmmi: Qasvetwatktikp! i (Adv. IngezMed.) Schoolvoeding noodzakelijk? Een pleidooi voor het werk van het Comité. Dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst schrijft ons: De voedingstoestand en in verband daar mede de gezondheid van verschillende school kinderen is zoodanig, dat het zeer de vraag is of hun weerstandsvermogen voldoende zal zijn om hen te beschermen tegen de schade lijke invloeden waaraan ieder in dit jaarge tijde bloot staat. Voor deze kinderen breekt een moeilijk halfjaar aan; nóg teren zij op de gezondheid, die zij in den afgeloopen zomer hebben op gedaan, maar over eenigen tijd is die reserve opgebruikt en dan komen er nog een paar ge vaarlijke maanden, voordat de nieuwe zomer er is. Of zij allen zonder kleerscheuren de eind streep zuil enhalen, valt niet met zekerheid te voorspellen. Men kon het hopen, maar ik heb reden te ■vreezen, dat het niet zal gelukken. Ik vrees dat de voedingstoestand en daardoor het weerstandsvermogen van verschillende kin deren in den loop van den winter te kort zal schieten en dat menigeen het slachtoffer zal worden van ziekten. Goede voeding kan hier veel onheil voor komen. De actie van het comité voor school voeding is dan ook volkomen op haar plaats. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van Stormvogels de deelnemers aan -het interna tionaal damtournooi, diat hedenmiddag 5 1/2 uur begint, een uitnioodiging gezonden voor den Zondag te spelen wedstrijd Stormvogels H. B. S. Den wereldkampioen Rajehenbaoh is ui/t- genoodigd, dien aftraip te doen, hij heeft de uit noodiginig aanvaard. Het internationaal dam tournooi. Duitschland koopt versche haring in IJmuiden. Financiering buiten de clearing om. Naar wij uit den Haag vernemen, heeft de Duitsche regeering ten opzichte van den in voer Van een zekere hoeveelheid versche ha ring uit IJmuiden een bijzondere maatregel genomen die voor onze exporteurs ongetwij feld van groot belang is. De Duitsche regeering heeft nl. toegestaan, dat -in deze maand door Duitschie haring-impor teurs voor een bedrag van maximaal 106.000 M. versche haring -bij de haringexporteurs in IJmuiden wordt gekocht. De financiering van de transactie geschiedt buiten de tusschen ons land en Duitschland getroffen clearings- regeling om, in dier voege, d'at hiervoor recht streeks deviezen -beschikbaar worden gesteld. De Duitsche importeurs, die voor deze im port in aanmerking komen, 'krijgen van het kwantum een hoeveelheid toegewezen, naar gelang van hunne inkoopen in vroegere jaren. Deze maatregel is niet alleen van belang voor onze haringimporteurs, maar ook voor de haringloggers, visscherij arbeiders enz, Want men moet niet uit het oog verliezen dat de prijs van de versche haring thans zeer laag is, zoo laag zelfs, dat voor het bovengenoemde bedrag zeker 30.000 'kisten haring gekocht kun nen worden. Het is te hopen, dat ook voor de maand November, wanneer nog veel haring verwacht kan worden, een soortgelijke maatregel door Duitschland getroffen wordt. KOLONEL FITZMAURICE, die vlak voor het begin van de Londen Melbourne-race van den wedstrijd uitgesloten werd, is startklaar om te trachten het door Scott en Campbell Black gevestigde record te breken. Zooals men weet ondernam Fitzmaurice een aantal jaren geleden een i Oceaanvluchtr met de Duitsche vliegers Köhl en Hünefeld. StormvogelsH. B. S. Rajehcnbach trapt af! IJmuider „Zesdaagsclie". Wij ontvingen het wedstrijdrooster voor het internationaal damtournooi, dat van 27 Oc tober tot en met 1 November alhier gehouden wordt. Dit luidt als volgt: le ronde: Rajohenbach—Dukel-, Deanes- maekerKeiler. 2e ronde: DukelKeiler, RajohenbachDe- mesmaeker. 3e ronde: DemesmaekerDukelKeiler— Rajohenbach. 4e ronde: DukelRajohenbach, Keiler Demesmaeker. 5e -ronde: Keiler—Dukel, Demesmaeker— Rajohenbach. 6e ronde: DukelDemesmaeker, Rajehen baohKeiler. De wedstrijden beginnen steeds te half zes, behalve die voor de tweede ronde, die nader is vastgesteld op 4 uur in verband smet den voetbalwedstrijd StormvogelsH. B. S. De wedstrijden worden gespeeld; le ronde in Kenneanerhof, 2e rende in „Het Waipen van Velsen", 3e ronde in Hotel No. Een, 4e en 5e ronde in Kennemerhof, 6e ronde in Cycloop Na afloop van de laatste partij en dus van het tour-nooi vindt een gezellige avond plaats waar' tevens de prijzen worden uitgereikt en de huldiging van den kampioen plaats vindt. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de Haven-Apo theek Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de volgende week. zoo geliefden zanger Volpi. Zij heeft een con ceptcontract meegekregen van Adler, dat zij met Dr. Pala-dino te Venetië moet gaan be spreken. Bij het palazzo van Dr. Paladino hoort zij de stem van Volpi. Zij gaat op het zingen af en komt tegenover Dr. Paladino te staan, dien zij natuurlijk voor Lauri Volpi houdt. Volpi's manager doet niets om het mis verstand op te helderen. Hij belooft haar zelfs zangles te zullen geven. Voorloopig wil hij haar het mooie Venetië laten zien. Friedel moet echter verder. Zij moet naar Rome. De ansichtkaarten van Adler moeten gepost worden. Ook Dr. Paladino moet plot seling naar Rome en hij biedt Friedel aan haar in zijn auto mee te nemen. Zoo rijden belden door het sclioone Italië! Ondertusschen smacht Adler in de gevangenis van Moabit en ontvangt zijn vrouw regelmatig uit alle deelen van Italië de prentbriefkaarten van haar man. In het Colisseu-m te Rome komt het tusschen Friedel en Dr. Paladino tot de eerste kus. Frie- del's geluk is volmaakt en ook Dr. Paladino zou van het leven niets meer te wenschen hebben, wanneer niet ieder oogenblik de ontdekking van zijn bedrog dreigde. Het bedrog lekte natuurlijk uit, door een toevalligheid natuurlijk. En. door een toeval ligheid kwam alles later weer goed. VELSEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon- beidseoramissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woens-dag 3,1 October 1934, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht. Spreekuur der commissie van 10.30 toe 11,30 voor-middags. „DAS LIED VON DER SONNE" Aldus luidt de titel van de nieuwe hoofdfilm in de Bioscoop „De Pont". De korte inhoud is als volgt: Lauri Volpi, de groote Italiaansche helden tenor zingt te Berlijn! Reeds dagen tevoren zijn alle kaarten uitverkocht. De politie moet op den avond van het concert aan de cassa's het opdringende publiek, dat toch nog hoopt een plaatsje machtig te kunnen worden, te genhouden. Twee menschen vooral doen -moeite zich door de menigte heen te dringen: de im- pressario Adler, die met Volpi een contract hoopt af te sluiten en de kleine Friedel Brandt, die zang gestudeerd heeft en voor wie deze avond de vervulling van een lang ge- koesterden wensch moet brengen. Hoe kleiner voor Adler de kans wordt, dat hij Volpi nog te spreken krijgt, des te meer windt hij zich op en tenslotte raakt hij slaags met een po litieagent. Een proces-verbaal wegens belee- diging van een ambtenaar in functie volgt. Friedel, die onvrijwillig getuige is geweest bij deze scène moet ook haar naam en adres op geven. Volpi zingt! Degenen, die niet naar binnen konden, luisteren aan de deur. Zij kunnen weliswaar den grooten zanger niet zien, maar wel hooren. Veel verder komt Adler ook niet! Hij wordt door Volpi's secretaresse afgepoeierd Voor engagementen moet hij zich wenden tot Dr. Paladino, Volpi's manager, te Venetië. Reeds den volgenden morgen ontmoeten Friedel en Adler elkaar weer voor den politie rechter. Hoewel Friedel door haar getuigenis Adler probeert te ontlasten, wordt Adler toch tot 3 weken hechtenis veroordeeld. Adler is buiten zichzelf! Hij had alles al in orde ge bracht voor een groote zakenreis door Italië, oa. om Dr. Paladino te Venetië op te gaan zoeken. En nu ditEn Adler weet ook, dat hij bij zijn vrouw niet aan hoeft te komen met zijn verhaal over beleediging van een ambte naar in functie, want dat zal zij toch nooit gelooven. Vooral niet nu er een dame als ge tuige bijgehaald is! Den volgenden dag om 12 uur zou Ad-Ier naar Italië vertrekken en voor zijn vrouw vertrekt hij dan ook inderdaad, maar in Moabit stapt hij weer uit om zich aan de gevangenis te gaan melden. Met hem is ook Friedel ingestapt. In haar koffertje heeft zij een stapeltje prentbrief kaarten, die Adler geschreven heeft en die zij in de verschillende steden op de op de an sichtkaarten vermelde data moet posten. Zoo hoopt Adler zijn vrouw in den waan te kun nen houden, dat hij een reis maakt door Italië. i Friedel reist dolgelukkig naar Italië, het land van de zon, het land van den door haar CXCIII. Het feit van de week was de groote aan voer van versche haring, nu eens niet door Engelsche drifters, maar door Nederlandsche loggers, wat natuurlijk wel zoo goed is. Er kwamen wel eenige drifters aan de markt, maar de aanvoer van deze schepen speelde slechts een ondergeschikte rol. Het spreekt vanzelf, dat er geen hooge prij zen betaald werden. Daarvoor zijn de afzet mogelijkheden te gering. Het is uitsluitend en alleen aan de lage prijzen te danken, dat er deze week wat uitvoer naar Duitschland is geweest. Wat wel merkwaardig is. omdat in de Duitsche visschersplaatsen zulke enorme hoeveelheden versche haring wordt aange voerd. Ze schijnen daarginds heel wat haring te kunnen gebruiken, want bijna de geheele Duitsche trawlervloot is op de haringvissche- i-ywat natuurlijk tengevolge heeft dat Noordzeevisch aan gene zijde van onze Oost grens in deze dagen even zeldzaam is als een Engelsch pond of een Nederlandsche gulden. Er kwamen zeker wel 80 haringschepen aan de markt. Veel besomden ze niet, maar vele hadden de haring maar voor het opscheppen en als een logger dan 500 of 600 gulden be sommen kan, wordt er nog dik verdiend. Ofschoon er minder dikke reizen werden gemaakt dan de vorige week, hebben de trawlers het deze week ook weer niet slecht gemaakt, Tien kwamen er boven de 3000 gul den .waarvan vier de vierduizend passeerden. Een extra vermelding verdient de Bloemen- daal IJm. 71, die de spawnvisch (spoenvisch zeggen ze in IJmuiden) opgezocht en gevon den had. Een reis van vijf dagen en een be somming van bijna 5000 gulden is niet on aardig. Van de vijf reisdagen gaan twee volle etmalen af om bij en van de visscherij te komen. De boot is dus wel in een goed vis- scherijtje terecht gekomen. Met deze reis, de derde in October komt de Bloemendaal in deze maand al bijna 13000 gulden. Nu nog een kort reisje en deze trawler haalt het dub bele van een normale maandbesomming van een schelvischboot. Er kwamen deze week dus heel wat schepen aan de markt; behalve de 80 haringschepen 48 trawlers benevens eenige kotters en trawl- foggers. Er was dus wat werk aan den winkel. Voeg daarbij de enorme belangstelling voor de Uiver en men kan zich indenken, dat we deze week werkelijk vergeten hebben, dat er zooiets als een crisis was. Maar er is nog een crisis, tenzij men de verschijnselen daarvan langzamerhand als iets normaals gaat beschouwen. In elk geval is er nog wel iets te doen, om zooveel moge lijk den normalen toestand van weleer te benaderen. De vischdistributie moet beter. Dat is een eerste vereischte. Het moest niet mogen, dat een gerookt makreeltje ter waarde van (on gerookt) misschien een heele cent in den winkel voor een kwartje verkocht wordt. Ik zal u eens een aardig staaltje vertellen over deze gebrekkige vischdistributie. Nog wel dicht bij de bron n.l. in onze eigen woon plaats, in de voorheen grootste visschershaven van het vasteland van Europa. Het is een mijner kennissen overkomen. Die kreeg op zekeren dag onverwacht provinciaal bezoek. De visite bestond uit liefhebbers van viscli en de gastvrouw, een echter Hollandsche gast vrije gastvrouw, dit wetende, trok onze visch- stad in om visch. Maar er was nergens een vischje te krijgen. Toen is ze maar naar Haariem gereisd, om daw te koopen wat ze noodig had! Dat lijkt wel iets op het ver haaltje van die juffrouw, die van Amsterdam naar Weesp was gereisd om daar echte Weespermoppen te halen. En bij den Weesper banketbakker te hooren kreeg, dat er juist een zending versche van Amsterdam onder weg was. Inderdaad, met de distributie moet het an ders worden. Er moet meer visch gegeten worden en dit kan alleen geschieden, wan neer het verschil tusschen marktprijs en detailprijs een heeleboel minder is geworden dan thans. PIETERMAN,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1