HET NIEUWE AVONDBLAD GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1935 19e JAARGANG No. 304 MAANDAG 29 OCT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2U cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTEN TlëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodxa zij 14 dagen als zoodanig in de registers sijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; f 2000— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien betzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnéa mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam, IJMUIDEN R.-K. Tooneelvereeniging „K. Z. O. S." Eerste uitvoering van „Crisis". De R.K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven", over welk gezelschap de heer J. van Baar de regie voert, heeft Zondagavond haar speelseizoen geopend met het ten tooneele brengen van „Crisis", van Jac. Ballings. De groote Patronaatszaal was zeer goed be zet toen het scherm opging en het eerste bedrijf een aanvang nam. Het werk, dat een eerste uitvoering voor het dilettantentooneel beleefde, heeft volgens den schrijver de vol gende tendenz tot uitgangspunt: Reeds lang voor de economische crisis is de ontevreden heid de harten der menschen binnen geslopen. Haar verfoeilijke inwerking is niet uitgeble ven. Nooit zal men daarom de economische crisis met succes kunnen bestrijden en ver drijven als niet een groote ommekeer plaats vindt in de harten der menschen. De schrijver ziet de oplossing der groote economische vraagstukken wel wat al te sim plistisch, weet echter in de twee eerste be drijven een intrige te spinnen, die de be langstelling voor het werk zeker niet verloren doet gaan. Ook al zal een coupure in den tekst zoo hier en daar bij wijdloopige gesprek ken aangebracht, de compositie in haar ge heel zeker ten goede komen. Hierdoor zal te vens het tempo meer opgevoerd kunnen wor den. In 2 en 3 wordt de schrijver bij de ont knooping van „Crisis" minder duidelijk en verliest hij door het afdwalen in details de groote lijnen van de „Crisis", die hij vooral in 1 met stevige hand schetst, uit het oog. Het publiek dat ondanks het uitspinnen der bedrijven de belangstelling voor het spel niet verloor, heeft „Crisis" warm toegejuicht. Wanneerhet scherm voor de eerste acte opgaat aanschouwen we een zaalin het kas teel ,,De Binder", eigendom van Baron Bene dict, een zeer egoïstisch en conservatief, heer, wiens minder goede eigenschappen op zijn nichtje en pleegkind Ellen zijn overgegaan. Zijn eigen dochter Gracia heeft een zwak voor het lagere volk, dat door de crisis zwaar be proefd wordt. Dezen crisistoestand wil haar vader benutten om het „opstandige plebs" er weer voor goed onder te krijgen. Conflicten daarbuiten in de maatschappij zijn aan de orde van den dag, doch ook de kasteelbewoners blijven er niet verschoond van, immers door de schandelijke praktijken van den slotheer komt een ieder van zijn vele familieleden tegen hem in opstand. Een hartig onderhoud tusschen Benedict en zijn 'zwager werkt voor de steeds geladen kasteel atmosfeer verfrisschend en is beslissend voor de toekomst van beide jongedames, wier ver schil van inzichten aan het einde der „Crisis" zich vrijwel gevonden heeft. De regisseur van K. Z. G. S., de heer J. van Baar, had de veeleischende rol van Baron Benedict op zich genomen, iets wat hem wel ten volle toevertrouwd is. Hij wist van den edelman een frosche gechargeerde creatie te geven. Zijn tegenspeler, zwager David (H. C. van Kuieren) overtrof zichzelven in deze rol. Deze kracht heeft zich in korten tijd tot een der besten van K. Z. O. S. weten op te werken. Mej. Jean Zwanenburg als de sociaal-voelende dochter Gracia gaf, zooals gewoonlijk, gevoe lig spel te genieten. Zij was daarbij een aris tocratische figuur, een ware freule in hou- ding en spraak en iemand van wier verschij ning in vrouwelijke zwakheid zeer zeker kracht uitging. Haar nichtje Ellen (mej. Jo Meesters) maakte van haar ietwat vreemd soortige rol een vrij aannemelijke verwerke lijking; gaarne hadden we meer willen mer ken, dat ook .zij door uitspraak en intonatie in adellijken huize opgevoed was. Gracia's vlam, Paul (A. Olsthoorn) was eerst nog wat bleu; gaandeweg werd zijn spel losser, zot>dat we hem een volgende maal als een volleerd acteur de planken zullen zien betreden. Allèèn: harder spreken. De gouvernante My ra, die voor den ver schoppeling, zwager David, altijd een zwakke plek in haar hart gereserveerd had, werd op een waarlijk voorname manier door mevr. C. van Laer-Zwanenburg uitgebeeld; vooral in 2 gaf zij gevoelig spel. De diverse andere rollen werden door de heeren I. G. Olsthoorn, J. van der Kolk, H. Dekker en Jan Meesters vertolkt. Ondanks de langdradigheid van „Crisis", een vrij algemeen verschijnsel bij crises, vond het werk groote belangstelling en warmen bijval. W. S.s. Newton Abbot bijna op het Noorderstrand. De uitgaande leege Engelsche kolenboot Newton Abbot (2639 ton bruto) was Zondag avond 7 uur juist de haivenmonding gepas seerd toen vermoedelijk door het slaan van het roer tengevolge van den sterken Zuidwes terdeining, de roerketting plotseling afknap te. Door een. gelukkige manoeuvre wist de En gelsche kapitein ten anker t§ komen op de plaats waar de Stoonga ten anker lag, voor dat zij in tweeën brak. Op het schip, dat hevig slingerde te midden der schuimende golven, ging men met alle hens aan het werk om de schade te hersteilen. Onmiddellijk op het rap port van het ongeval waren de sleepbooten Nestor en Hector van Bureau Wijsmuller ter assistentie uitgevaren, omdat 'het schip in uiterst gevaarlijke positie zou komen als de ankerketting bra'k. De hulp der sleepbooten werd evenwel van de hand gewezen, de ketting gerepareerd en om 9 uur zette de kolenboot haar reis naar de Tyne voort. De Storm. Onvoorzichtigheid viert hoogtij. De Zuidwester storm, welke Zaterdag en Zondag onze kust teisterde, zweepte de zee hoop op. Ten ZW. van de Zuiderpier was het al kolkende watermassa wat het oog zag. Hooge zeeën beukten de pier en de ontzag gelijke watermassa's, welke hun krachten op de betonblokken beproefden en die de haven-» hoofden meermalen aan het gezicht onttrok ken, vormden voor de vele vreemdelingen een ongekende sensatie. Velen waren naar het Zuiderstrand gewan deld om van het spel der branding te genie ten- We merkten o.m. auto's uit 't Gooi en Utrecht op onder de talrijke vervoermiddelen, welke den Strandweg bevolkten. Met verbazing zullen de IJmuidenaren, zij die de gevaren der pieren bij stormweer ken nen,. aanschouwd hebben hoe een 50-tal per sonen zich welgemoed op de laatste 500 M. der Zuidpier bevond. Deze waaghalzen meenden zeker eens even met hun leven te gaan spe len; diegenen die den meesten durf had den, bereikten het eindpunt: het lichttoren tje. Niet alleen, dat men zichzelf in gevaar be geeft, doch ook het leven van anderen, die bij een eventueel te water geraken dezer waaghalzen te hulp snellen, brengen zij in ge vaar. Het is voor insiders een ergerlijk spel, dat op de pieren bij stormweer door dergelijke on- voorziehtigen gespeeld wordt. De reddingboot Neeltje Jacpba lag op haar „startplaats" aan den kop der Visschershaven gemeerd om.' bij eventueele noodgevallen on middellijk tot uitvaren gereed te zijn. De plannen der Buurtvereeni- ging „Kennemerlaan". Lichtweek van 3 tot 9 November. De plannen van de eenigen tijd geleden op gerichte Buurtvereeniging „Kennemerlaan", waaromtrent het bestuur in de laatst gehou den ledenvergadering reeds het een en an der heeft medegedeeld, zijn thans definitief vastgesteld. Omtrent deze plannen vernemen wij het volgende Het is de bedoeling in de week van 3 tot 9 November een grootsch opgezette lichtweek te organiseeren, die in alle opzichten „schit terend" belooft te zullen worden. In de eer ste plaats zal gedurende de lichtweek de Ken nemerlaan zich baden in een zee van licht, voortgebracht door- een 30-tal lampen van 300 Watt, die de bestaande straatverlichting- een driemaal grootere capaciteit zullen geven. Maar de clou van de lichtweek zal zijn een feeërieke verlichting van de fontein in het plantsien op het Kennemerplein. Het hoog opspattende en zich over den vijver uit- sproeiende water zal worden verlicht met vier gekleurde schijnwerpers elk van 1000 Watt. die geplaatst zullen worden op elk der vier hoeken. Ongetwijfeld zal vooral dit effectvolle licht- en kleurenspel tal van kijkers trekken. Het is voor de eerste keer, dat pen dergelijke fantastische verlichting in IJmuiden is te zien Ook aan de kinderen is gedacht. Op een nader te bepalen datum zal een poppenkast- vertooning gegeven worden, waarvoor een dei- beste poppenkast-theaters zal worden ge- engageerd. Spoedig zal bekend'gemaakt wor den, op welke wijze men zich een entree-biljet voor deze. poppenkastvertooning zal kunnen verschaffen. Zoo mogelijk zal op eenige punten van de Kennemerlaan en het Kennemerplein radio- muziek gegeven worden, behoudens goedkeu ring van burgemeester en wethouders. Uit het bovenstaande blijkt, duidelijk, dat de jonge buurtvereeniging zich op waardige wijze aan de bevolking wenscht te presentee ren, DE LANGE WEG TERUG. Twee stroopers uit IJmuiden waren er op uit gegaan, om hier of daar in het duin te trachten een konijntje te verschalken. Hun weg voerde in de richting van Egmond, on getwijfeld met de gedachte: waar er zooveel zijn kunnen wij er nog wel bij. Ze fietsten langs het stille dorpje en reden toen nog 5 KM. in Noordelijke richting. Daar verstop ten ze hun rijwiel in een kuil en trokken duinwaarts. In de eenzaamheid van het duin gebied togen ze welgemoed aan den arbeid. Niemand stoorde hen in hun verboden hand werk. Toen de jacht was afgeloopen, was natuur lijk hun eerste werk: de fietsen opzoeken. Groot was hun schrik toen ze tot de ontdek king kwamen dat beide karertjes verdwenen waren Het spoor van' hun karretjes was klaar blijkelijk uit Egmond door eenige collega's gevolgd. Op hun beurt konden ze thans het spoor volgen, het spoor van anderen, ge maakt met hun rijwielen. Dat ook dit leidae in de richting van Egmond zal wel niemand verwonder er- Het werd voor de stroopers een lange weg terug. UITVOERING „HET MASKER". Zaterdagavond heeft de tooneelvereenigini „Het Masker" voor een geheel uitverkochte zal in het „Wapen van Velsen" een tooneel- uitvoering gegeven. Opgevoerd werd een blij spel in drie bedrijven getiteld /Zenuw patiënten". De heer Tromp, die zichzelf een zenuw patiënt noemt is voor iedereen een last en kan niet nalaten in heftige bewoordingen alles en nog wat af te keuren. Niets deugt; zijn vrouw en kinderen niet en in het minst zijn a.s. schoonzoon. Ten einde raad besluit mama, dochter en schoonzoon in spe, dit papa eens af te leeren De andere dochter des huizes, de zoon en diens vriend Edgar besluiten dit zelfde te doen. De samenzweerders weten van elkan. ders besluit niets af, gevolg dat het bij de familie Tromp spoedig een echt gekkenhuis wordt, waarin de eene vermakelijke scène na de ander zich afspeelde tot groot vermaak der toeschouwers. De tooneelvereeniging ,/Het Masker" heeft met de uitvoering, die met een gezellig bal besloten werd, een goed succes gehad. Er werd pittig gespeeld en de aanwezigen beloonde de spelers met veel applaus. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dinsdagavond een concert in de Gemeentelij ke Concertzaal te Haarlem waaraan Willem Andriessen als piano-solist medewerkt. Hij speelt het Pianoconcert Op. 54 in a-klein van Robert Schumann en het Pianoconcert van Willem Pijper. De H. O. V. voert onder directie van haar dirigent Frits Schuurman Jos Haydn's Symphonie nr. 31 in D-groot (Mit- dem Horn- signal, 8 Russische Volksmelodieën van A, Ljadow en l'Apprenti Sorcier van P. Dukas uit. VELSEN „Sluit de gelederen". Nieuwe nationale klankfilm van den B. V. L. In opdracht van de Nationale Commissie voor den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm het bekende anti-revolutie-instituut, is een grootscbe geluidsfilm vervaardigd, welke alle grootere plaatsen van ons land zal worden vertoond. Voor Velsen is de vertooning ge steld op Dinsdag den 3Oen October 1934, des avonds te 8.15 uur, in de groote zaal van het Patronaatsgebouw te IJmuiden.Oost aan den Zeeweg. Voor hen, die omtrent deze film nog niets mochten hebben gelezen, moge worden mede gedeeld, dat deze het leven en streven van den B.V.L. als het vredesinstituut in beeld brengt en interessante voorstellingen geeft over het leven der Koninklijke Familie tal van nationale gebeurtenissen. „Sluit de gelederen", wil, nar luidt van het programma, bovenal zijn een oproep aan allen die leven in dezen tijd van overgang, om bij het ontwerpen en plannen maken voor de nieuwe toekomst, er rekening mee te houden dat de kostelijke goederen, gezag en vrijheid orde en rust, door de vaderen verkregen, on gerept aan het nageslacht moeten worden overgedragen HINDERWET Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van a. de N.V'. Petroleum Maatschappij The Texas Company te 's-Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van de onder- grondsche benzinebewaarplaats met boven- grondsche aftapinrichting in/op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie E no. 831, plaatselijk bekend Ploofdstraat no. 183; b. de N.V. Melkinrichting „Velsen" te Velsen om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van haar fabriek van melkproducten in het perceel Wijkerstraatweg no. 13. Op Zaterdag den 10 November a.s. des voor middags 11 uur zal ter gemeentesecretarie ge legenheid bestaan om bezwaren tegen de in williging van deze verzoeken in te brengen en mondeling of schriftelijk toe te lichten. Verbetering der positie door het Werkeloosheids-subsidiefonds EENIGE BELANGRIJKE WERKEN OP HET PROGRAMMA. Burgerwacht krijgt f 1200.- Een slechte start van 1935. Wij ontvingen de memorie van toelichting ■behoorende bij de begrooting voor 1935 van de gemeente, de bedrijven enz. Blijkens den ver- zamelstaat van inkomsten en uitgaven sluit de begrooting van de gemeente voor wat den gewonen dienst betreft in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van f 3.801.612.32. In de mededeeling, die B. en W. aan de me morie van toelichting doen voorafgaan, dee- len B. en W. mede, dat op dien dienst 1935 is uitgetrokken 1/10 van het nadeelig slot van 1932 f 33.300. 1/10 van het „uitgestooten" bedrag- van 1934 f 46.732.25 1/10 van f 100.000 als terugbetaling aan het Rijk van een in 1933 ontvangen renteloos voorschot f 10.000. 1/10 van het tekort van den -dienst 1933 f 12.616.47 Hiertegenover wordt in ontvangst geraamd als bijdrage uit het te vormen Werkloosheids-subsidie fonds f 102.648.72 Resteert f 56.383.80 Op de begrooting voor 1934 werd alleen geraamd 1/10 van het na deelig saldo over 1932 f 33.300. De dienst 1935 opent dus reeds met een bedrag van f 23.093.80 nadeeliger dan in 1934. Aan kosten van steunverleening is geraamd f 900.000 en aan kosten voor werkverschaffing f 48.000. Over 1934 werd voor steunverleening ge raamd f 1.048.000. Mede door de wijziging in de steunregeling komt het B. en W. voor, dat met het uitgetrokken bedrag (f 900.000) kan wor den volstaan. De bijdrage uit het Werkloosheids-subsidie fonds in de kosten van steunverleening is be rekend op 84.2%. Om de begrooting sluitend te kunnen maken hebben B. en W. echter moeten ramen de door den minister van Bin- nenlandsche Zaken in uitzicht gestelde maxi male extra-bijdrage van 14.8%. Sluitende begrooting door Werkloosheids-subsidiefonds. het De instelling van het door den minister in uitzicht gestelde Werkloosheids-subsidiefonds heeft het B. en W. mogelijk gemaakt, zij het dan ook met groote moeite, tot een sluitende begrooting te komen. Door die instelling wordt de opbrengst van diverse belastingen sterk beïnvloed. Als gevolg van de nieuwe regeling derft de gemeente over een vol jaar: 40% van de hoofdsom grondbelas ting, gebouwd f 52.800. 40% id. ongebouwd f 5.120. 80% der hoofdsom pers. belasting naar den len, 2en en 3en grond slag 10% der hoofdsom vermogensbe lasting 25% der hoofdsom fondsbelasting Totaal f 254.670.— Het totaal der steunverleening moet gesteld worden op f 994.732.25 en de ontvangsten ter zake op f 957.064.92, zoodat f 37.667.33 ten laste der gemeente blijft. Voegt men laatstgenoemd bedrag bij dat van de te derven belastingen ad f 254.670 dan blijkt, dat de gemeente in de kosten vair steun verlaging over 1935 ongeveer 29% moet bij dragen en 71% voor rekening van het fonds blijft. 2.000.— 72.500.— Toen de Panderjager nog Postjager was en met Geysendorffer, Asjes en Van Straten een snelle postvlucht naar Indië zou. maken. Inderdaad is deze regeling veel gunstiger dan de voor^ 1934 getroffene, maar deze, die ongeveer 59% van de kosten voor rekening der gemeente liet, was dan ook zoo ongunstig, dat elke verandering, die het nationale karakter van dit probleem meer tot uitdrukking wilde doen komen, voor de gemeente Velsen een ver betering moest zijn. Lagere uitkeering uit het ge meentefonds. Door de in uitzicht gestelde herziening van de uitkeering uit het gemeentefonds zal deze uitkeering. al is dat dan ook geleidelijk, aan zienlijk verminderen. Vóór 1 Mei 1934 was de uitkeering f 10.51894 per inwoner. Over het jaar 19341935 is deze uitkeering terugge bracht op f 9,67742. Volgens het op 13 Juli in gediende wetsontwerp zal het bedrag per in woner terugloopen tot f 6.91364 per inwoner. In de toelichting op het ontwerp is berekend dat, gerekend over een vol jaar, de uitkeering van f 421.954.87 terugvalt op f 306.848.30, alzoo met f 115.106.57. Het is de bedoeling, deze vermindering ge leidelijk in te voeren n.l. over 10 jaar. Wat minder en wat meer zal kosten. Voor de in 1935 te houden verkiezingen is uitgetrokken f 5290, voor de gedeeltelijke ver vanging van borden ingevolge het gewijzigde motor- en rijwielreglement f 1000. Het onderhoud van straten vordert f 15.595 meer dan geraamd is in 1934. Reeds eerder deelden B. en W. mede, dat de lage credietea der laatste jaren niet zouden kunnen worden gehandhaafd. Het toenemend verkeer en het onvoldoende onderhoud maken het noodig, wil men den achterstand in het onderhoud nog niet meer vergrooten, dat het uitgetrokken bedrag niet wordt verlaagd. Voor een dringende verbetering van den hygiënischen toestand van het kampeerterrein en het verplaatsen van de afscheiding dooi de voorgeschreven wijziging' van het terrein is een bedrag van f 1000 uitgetrokken. De ver hoogde rechten maken het mogelijk, dat deze kosten uit de hoogere ontvangsten ruimschoots worden gedekt. Voor uitbreiding der politie (vijf leerling- agenten) is het vereischte bedrag (f 6000) uitgetrokken en voor vernieuwing van de dek laag van de tennisbaan f 1700. Door de opheffing van het 4e leerjaar en door het aanbrengen van eenige andere bezui nigingen zijn de kosten vah de Handelsavond school gedaald met f 1471.72 en teruggebracht op f 3267.50. Op de begrooting is wederom uitgetrokken een bijdrage aan het Plaatselijk Crisiscomité van f 5397.50 voor den zoogenaamden B-steun. Voor de ontwikkeling en ontspanning van werkloozen is geraamd f 5000 dus f 1000 meer dan in 1934, omdat B. en W. verwachten, door een doelmatige propaganda het aantal leer lingen te kunnen vergrooten. Verbetering van wegen en riolee- ringen. Op den kapitaaldienst is geraamd voor: a. het verbeteren van den Kruidbergerweg van Hagelingerweg tot Kerkpad door verande ring van de grindverharding in een klinkerbe strating met trottoirs en aanleg van een rio- leering f 17.000, b. voor kosten van verbreeding van een ge deelte van de Engelmundusweg en doortrek king van den Wijk aan Zeeërweg f 7350. c. voor verbetering van de rioleering in den Stationsweg bij den Kerkweg te Velsen f 5000. Als de Gezondheidscommissie dat had beleefd Als vierde object, waarvoor op den Kapitaal- dienst f 19.500 is geraamd, staat aangegeven: verbetering van de rioleering in den Stations- v:eg te IJmuiden van de Briniostraat af naar de tunnels en vervolgens tot het Noordzee kanaal. Zal dan eindelijk de zoozeer gewenschte verbetering komen? Men zal zieh herinneren, dat de laatste jaren minstens één of tweemaal per jaar een riooluitstorting in de Briniostraat plaats vond, doordat de rioleering het water bij grooten regenval niet kan verwerken. De rioolinhoud stroomde dan naar de tunnels waar de vieze vloeistof meermalen 1/2 a 1 M. hoog kwam te staan. Deze vieze massa werd geloosd in de beek tusschen de spoorbanen en veroorzaakte een zeer hinderlijke verontreini ging. Tal van keeren heeft de voormalige Ge zondheidscommissie aangedrongen op verbe tering, steeds zonder succes. Maar nu zal het dan toch gebeuren. Subsidies. Op de begrooting zijn de volgende subsidies uitgetrokken: Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose f 8500, Witte Kruis f 7200, Wit- Gele Kruis f 1395, Zwakzinnigenzorg f 3000, Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vaeantiekolonies f 600, Centrale commissie voor uitzending f 520 en Burgerwacht f 1200. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL" Voor den kunstkring ,,Het Schouwspel" zal het gezelschap De Vereenigde Spelers, directie Pierre Mols, Donderdagavond a.s. in het Thalia Theater opvoeren het Indisch tooneel- spel in 3 bedrijven van Jan Fabricius „Sonna". De titelrol vervult Enny Mols-de Leeuwe; haar tegenspeler is Pierre Mols.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1