WEEKABONNEMENTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chili 4 Nov. vertr. 31 Oct. v. Hamburg Rosario 20 Nov. 20 Oct. van Santa Fé. Arc wear La Plata 3 Oct. te Buenos Aires. Ariadne Danzig 27 Oct. 25 Oct. van Kopenhagen Aurora Barcelona 5 Nov. 26 Oct. van Tarragona. Baarn Chili 11 Oct. van Cuzacao. Bodegraven Chill 23 Oct. te Balbao Bennekom Chili 22 Oct. v. Corral. British Honor Abadan 10 Nov. 26 Oct. van Port Said. Britsum Buenos Aires 3 Dec. 25 Oct. van Rosario. Barneveld Chili 25 Oct. te Callao. Ceres Rourgas 30 Oct. 26 Oct. van Fmiste-rre. Caribia Pto Barrios 2 Nov. 22 Oct. van Barbados Colytto Rosario 8 Nov. 6 Oct. v. Buenos Aires. Oalypsoi Hamburg in lading. Dolius Batavia 30 Oct. 23 Oct. v. Gibraltar. Dijkwater Rosario 4 Nov. pass. 22 Oct. St. Vincent. Emma Moersk Curapao 31 Oct. 11 Oct. vertrokken Eemland Zuid-Afnka 12 Oct. van Walvischbaai. Eberhard Koningsbergen heden 24 Oct. vertrokken. Fauna Midd. Zee 2 Nov. 24 Oct. van Palermo Flandria Buenos Aires 6 Nov. 23 Oct. van Pernambuco. Frithjof Eide Archangel 31 Oct. 20 Oct. vertrokken. ■Taoan 26 Oct. te Hamburg. Gaastorland Buenos Aires 30 Nov. in lading. Gerda Toft 31 Oct. 17 Oct. van Stamboul. Gera Ned. Indië 16 Dec. 25 Oct. te Macassar, Hamdale 29 Oct. 27 Oct. van Madeira. Hercules Oonstantza 10 Nov. ■26 Oct. van Izmir. Hebe Gdynia heden 24 Oct. te Danzig. Hasselburg Hernösand 22 Oct. van Mö. Irini Cons tan tza 3 Nov. 19 Oct. v. Stamboul. I. P. Goulandris Buenos Aires in lading. Mexico 29 Oct. 22 Oct. van St. Miohaejs, Leegh water Archangel 2 Nov. 22 Oct. v. Archangel. Laertes Batavia 7 Dec. in lading. Meerkerk Japan 25 Oct. van Manilla. Molenwater Rosario 9 Nov. 19 Oct. v. Pernambuco. Melampus Batavia 9 Nov. 27 Oct. van Pt. Said. Maaskerk West Afrika 28 Oct. 27 Oct. van Hamburg. Mitra Houston 29 Oct. 7 Oct. vertrokken. Mvrmidon Batavia 25 Nov. 27 Oct. van B'eliawan. M. v. St. Aldegonde Batavia 13 Nov. 24 Oct. van Colombo. Maasland Hamburg 28 Oct. 27 Oct. van Bremen. Mars Hamburg. 28 Oct. 27 Oct. vertrokken. M-ellskerk Zuid Afrika 25 Oct. van Port Sudan. Mary Slessor West Afrika 29 Oct. te Lagos. Mapia Hamburg in lading. Buenos Aires 14 Dec. in lading. Malachite Pt. Talbot heden 26 Oct. vertrokken. Nicea Mexico 21 Nov. 29 Oct. van Oolon. Ootmarsum La Plata 6 Nov. 23 Oct. v. St. Vincent. Orpheus Stettin 30 Oct. 27 Oct. vertrokken. Oranje Nassau West Indië 4 Nov. 26 Oct. van Fuuchal. Procyon Archangel 4 Nov. 25 Oct. vertrokken Batavia 4 Nov. 28 Oct. van Marseille. La Plata 17 Nov. 16 Oct. van Buenos Aires. Polyphemus NTed. Indië 18 Nov. 17 Oct. van Padang. P. L. M. 27 Mellila (v. IJm.) 29 Oct. 23 Oct. v. Gibraltar. Poelau Tello Ted. Indië 25 Oct. van Belawan. Paludinia Curasao 1 Nov. 12 Oct. vertrokken. Stella Hamburg in lading Serooskerk Japan 23 Oct. te Osaka. Scotland Gdynia 29 Oct. pass. 26 Oct. Elseneur. E. IT. Stines II Gdynia 21 Oct. 26 Oct. vertrokken Sirrah Archangel 31 Oct. pass. 25 Oct. Lodingen. Stentor Batavia 1 Nov. vertrekt 31 Oct. van Londer Sail and Buenos Aires 3 Nov. 17 Oct. van Bahia. Simon Bolivar West Indië 29 Oct. 23 Oct. v. Flores. South America Port Arthur 3 Oct. 16 Oct. vertrokken. Thuban Archangel 30 Oct. 24 Oct. v. Honingsvaag. Tanimbar Ted. Indië 28 Oot. v. Pt. Said. Trompenberg Trang.sund 28 Oct. 22 Oct. vertrokken. Trajanus Venetië 26 Oct. te Fiume. Triton Middell. Zee 15 Nov. 25 Oct. van Cagliari. Ulysses Bourgas 20 Nov. 25 Oct. van Warna. Uckermark Batavia 21 Nov. 22 Oct. v. Colombo. Vesta Middel. Zee 2 Nov. 24 Oct. van Messina Vassilios A. Polemis Nicolaieff (v. Vélsen) 29 Oct. 23 Oct. v. Gibraltar. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB IJMU1DBN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Rritsch Grieksch s.s. s.s. Hettooi Thetis A. New Castele Nicolajeff kolen erts IJMUIDEN Sclieepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen kier binnen 59 stoomschepen, 1'4 motorschepen en 2 zee sleepbooten, tezamen -75 schepen tegen 73 schepen in de week tevoren. Naar zee ver trokken deze week 63 stoomschepen, 12 mo torschepen, 2 zeesleepbooten en 1 zeelichter, tezamen 78 schepen tegen 66 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden de laatste week 153 schepen op 14 schepen meer dan in de voorlaatste week. Kolenaanvoer. Het Britsohe stoomschip Hetton is van New Oastle aangekomen met een lading steenkolen voor de Hoogovens. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam negentien schepen opgelegd, van welke vijf onder bui- tenibandsche vlag. Erts invoer. Het Griekscbe stoomschip Thetis A. is van Nioolaief aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. AANGEKOMEN 26 October: Newton Abbot s.s. New Oastle Bansa s.s. Hangö Saint Kearan s.s. Londen 27 October: Hetton s.s. New Oastle Agameminion s.s. Izmir 28 October: Berenice s.s. Valencia Söhielaod s.s. New Castle Leeuwarden s.s. Londen Thetis A. s.s. Nioolaieff Goatsworth s.s. Igarka Poelau Bras m.s. Bremen Perseus s.s. Oporto Ullstad s.s. Londen Oosta Rioa s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil VERTROKKEN. 26 October: Texelstroom s.s. Liverpool hallucinaties?" Dr. Revalo: „Dat staat voor mij vast". De president: „Op welken grond?" Dr. Revalo: „Op grond van de getuigenverklaringen van zijn verplegers en bewakers, tégen wie hij zeide, z'n vrouw en kinderen te hoeren. Als ik die verklaringen niet mag aannemen, dan mag ik eigenlijk niets meer aannemen." De President: „Maar het is hier toch een zeer bijzonder geval". Dr. Revalo: „Zeer zeker!" De President: „Ik mag, merk ik uit uwe verklaringen., al zeer weinig als vaststaand aannemen." Dr. Revalo: „Ja, dat is zoo in dit geval." De president: „Kunnen hallucinaties worden gesimu leerd?" Dr. Revalo: „Soms heb ik er aan getwijfeld, maar soms beslist niet. Angst bijvoorbeeld is heel moeilijk te simuleeren; de gelaatsuitdruk king van van Osten was ook menigmaal van dien aard, dat niet aan voorwending behoefde te worden gedacht Alle tooneelspelers van beroep zouden een dergelijke gelaatsuitdruk king kunnen vormen. Wanneer men in een ï>atiënt een combinatie van symptomen vindt die ook in andere gevallen zijn geconstateerd en men zich dus beroepen lean op de ervaring dan is het aannemelijk dat de hallucinaties echt zijn en niet gesimuleerd.' De president: „Alle door van Ostens medegedeelde bij zonderheden kunnen dus zijn gegeven in hys- terischen droomtoestand?" Dr. Revalo: „Ja!" De president: „Maar als hij die bijzonderheden eenige malen herhaalt?? Dr. Revalo: „Dan is dat voor mij nog geen zekerheid van re waarheid." Rechter (Mr. Palsterberg) „Hebt u ook na kunnen gaan of de toestand van van Osten als bestond vóór den een en dertigsten Juli?" Dr. Revalo: „Hij kan zijn ingetreden door een hevige emotie, d.w.z. de hysterische delirie, waarvan hij de verschijnselen vertoonde, toen hij den eersten avond in de cel doorbracht". De verdediger: „Was van Ostens in den toestand van iemand, die men tijdens een verhoor, hem af genomen, kon laten zeggen wat men wilde?" Dr. Revalo: „Zeker is het, dat de man zeer suggestiebei was". .(Wordt vervolgd.) dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Mall s.s. Leningrad Den Haag m.s. Baton Rouge Van Rensselaer s.s. West In die Eban m.s. Boston Maplewood s.s. East Londen Consul Cords s.s. Malmö Ek s.s. Oslo Euterpe s.s. Bordeaux Juno s.s. Rotterdam Sambre m.s. Parijs Ajax s.s. Gdynia Helsinki s.s. Antwerpen 27 October: Pluto s.s. Kopenhagen Odysseus s.s. Stettin Gaasterkenk s,s. Hamburg The Marquis s.s. B'ritonferry Gateshead s.s. New Oastle Calypso s.s. Hamburg Mapia m,s. Hamburg Saint Kearan s.s. Cork Oudur s.s. Malmü Rijnstroom s.s. Leith Alt s.s. Goole Polydorus s.s. Batavia 28 October: Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Walter L. M. Russ s.s. Danzig Flora H. s.s. Leith Newton Abbot s.s. Gdynia Lichter verloren. Sleepboot Drente ter assistentie. Zondagmiddag is te Nieuwediep de Duit- sche sleepboot Saurus uit Kiel binnengeloo- pen. Deze was met 2 lichters op sleeptouw, toen de sleep door een zware bui overvallen werd, de sleeptros van een der lichters brak en deze laatste op drift ging. Doordat de lichter geen lading in had, werd het „dolleege" vaartuig een speelbal van wind en golven. De Saurus bracht de rest van zijn sleep te Nieuwendiep binnen en rapporteerde het ongeval aan de haven-autoriteiten. De zeesleepboot Drente van Bureau Wijs- muller vertrok onmiddellijk daarop ter assis tentie. Men stoomde naar de door de Saurus aangegeven plaats, waar deze den lichter ver loren had. Urenlang zicht men de omgeving af, totdat men eindelijk in den afgeloope,n nacht, toen men op 36 mijl N.W. van IJmuiden gekomen was, ankerlichten zag branden. De Drente koerste er heen en vond het verloren schaap heel rustig voor anker liggen. De kapitein wenschte geen assistentie van de Drente en zou maar rustig afwachten, totdat de Saurus met schip weer kwam opha len, De Drente heeft toen den steven maar gewend LEDENVERGADERING GROOT IJMUIDEN. De Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden", houdt Donderdag 1 No vember a.s. een algemeene ledenvergadering in hotel no. Eén. De agenda vermeldt o.a.: bespreking recla mecampagne. BESOMMING. Trawlers: Clazina Luther IJm. 59 800 manden f 3360. Christina IJm. 2 520 m. f 3170. Neptunus 87 160 m. f 1440. Margaretha IJm 94 175 m. f 1140. Turguoise IJm. 69 85 m. f 1330. Roode Zee IJm. 41 80 m, f 1330. Eemmond 'IJm. 7n 400 m. f 2780. Adriatic IJm. 18 460 m. f 3130. Holland 2 IJm. 176 95 m. f 1290. Penelope IJm. 64 110 m. r 1640. Maria IJm. 95 3-50 m. f 2400. Alkmaar IJm. 31 505 m. f 3000. Henriëtte Jacoba IJm. 190 320 m. f 2250. Claesje R.O. 46 550 m. f 3200. Sylvain IJm. 115 280 m. f 2250. Julie Streiff IJm. 159 100 m. f 1550. Maria Elizabeth IJm. 114 105 m. f 14'50. Ely Genevière LJm. 161 176 m. f 1170. Loggers: KW. 175 f 450, KW. 60 f 470, KW. 178 f KW. 89 f 820. 7 trawl- en 13 Kotter: F. N. 133 f 730. Verder aan den afslag haringloggers. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Gloria IJM. 37, vangst 400 manden makreel, 100 manden braadschelvisch en wijting, 100 manden gul en koolvisch 150 manden s-chel- visch, 80 manden varia, 10 manden hake; totaal 140 manden. Sumatra, IJM. 253, vangst: 370 manden makreel, 45 manden wijting, 20 manden kool visch en rog, 6 manden braadschelvisch, 6 manden schelvisch; totaal 447 manden. ONGELUK OP EEN FRANS CHEN STOOMTRAWLER. Alhier is binnengekomen de Fransche stoomtrawler Manche, D. I. 1085, aan boord waarvan de marconist 'door het slingeren van het schip in den storm zoodanig viel dat hij een dijbeen brak. Per ziekenauto van den stalhouder van Gameren werd de man naar het Antonius ziekenhuis overgebracht. MARKTPRIJZEN. Taifoot per K.G. f 0.75—0.48. Griet per 50 KèG. f 23—12. Tongen per K.G. f 1,100.68. Groote schol per 50 K.G. f 20. Middelschol per 50 K.G. f 23—21. Zetschol per 50 K.G. f 19—18. Kleoie schol per 50 K.G. f 166.10. Schar per 50 K.G. f 9—4.90. Tongschar per 50 K.G. f 2722. Rog per 20 stuks f 1914. Vleet per stuk f 2.332. Kleine poon per 50 K.G. f 62.10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2114. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1912. Kleine middelschelvisoh per 50 K.G. f 14. 9.—. Klein schelvisch per 50 K.G. f 114.35. Kabeljauw per 125 K.G. f 66—35. Groote gullen per 50 K.G. f 1510. Kleine gullen per 50 K. G. f 93.20. Wijting per 50 K.G. f 5.90—1.40. Makreel per 50 K.G. f 6.20 f 4.—. Heilbot per K.G. f 0.90—0.53. Leng per stuk f 1,20—0.50. Koolvisch per stuk f 0.630.12. Versche haring per kist f 30.60. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 51. Klein hake per 50 K.G. 1 40-40. BEVERWIJK DE SCHOOLVOEDING WORDT HERVAT. Ook in den komenden winter zal van ge meentewege weer schoolvoeding worden ver strekt. Daarmee wordt op 12 Nov. begonnen. Vier keer per week kunnen de kinderen op school eten, op de andere dagen worden bon nen voor soep verstrekt, die aan de Bever wij ksche Conservehfabriek moet worden af gehaald. Het voedsel is alleen bestemd voor de Beverwijksche kinderen, omdat de ge meente Wijk aan Zee en Duin daarvoor geen bijdragen beschikbaar stelt. Evenals vorig jaar zal het voedsel ook nu weer bereid worden door de Beverwijksche Conservenfabriek. VOOR DE R.K. BLINDEN. Op 14 November wordt in het K.S.A.-gebouw een z.g.n. blindenavond gegeven ten bate van de R.K. Blindenbond „St. Odilia". O.m. zal dien avond de film „Het uitwendige licht" worden vertoond. Des middags draait deze film voor de jeugd. HEEMSKERK EEN BOUWVERGUNNINGSQUAESTIE. Zaterdagmorgen heeft een deputatie van 20 personen, allen arbeiders bij de bouwonder nemersfirma Winkler alhier, een bezoek ge bracht op het Raadhuis. Genoemde firma wacht n.l. al ongeveer 7 weken op een vergunning voor het bouwen van eenige woningen. De adviescommissie heeft de teekeningen goedgekeurd. De heer Winkler werd toegelaten bij den burgemeester, die toe zegde, dat de zaak spoedig geregeld zal worden. R.K. VOLKSBOND. De R.K. Volksbond vergadert Dinsdag 30 Oct. des avonds half acht in het verenigings gebouw. R.K. VOETBAL. Ie kl. I.V.C.B. D.E.M.—V.V.Z. 1—0. De Beverwij kers hebben deze overwinning, die voor hun twee zeer kostbare punten op leverde, te danken aan hun achterhoede, die dezen middag al bijzonder goed op dreef was. Vooral D. Schram speelde een soliede partij en vormde voor de Zaandammers een schier on-1 overkomelijk struikelblok. De voorhoede bracht er niet veel van terecht, zij zal tegen de leiden de clubs van haar afdeeling de zaken heel wat beter dienen aan te pakken. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub maar het binnentrio weet de geboden kansen niet te benutten. D.E.M. veroorloofde zich in deze periode zelfs de weelde een strafschop te missen. Uit een hoekschop weet Wetërlngs den bal in het doel te werken, daarmede de thuisclub de leiding bezorgend. V.V.Z. pakte na rust stevig aan en gaf de D.E.M.-achter- hoe.de heel wat werk. Schram c.s. wisten ech ter kranig stand te houden. De Snelle D.E.M.- aanvallen brachten, zöoal geen resultaat, dan toch wel eenige opluchting. D.E.M, „wist vooral door zich in het laatste kwartier met hand en tand te verdedigen de overwinning in de wacht te sleepen. Het zou niemand verbaasd hebben, wanneer de uitslag juist andersom was geweest. BURGERLIJKE STAND: Geboren: Catharina Agneta, d. v. W. J. Aar- denbraug en M. Bakker. Overleden; M. Admiraal, echtgenoote van A. H. Welbóren, 67 jaren. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. HINDERWET. Door A. van der Loos te Wijk aan Duin is in gevolge de Hinderwet vergunning verzocht tot het inwerking brengen van een timmerfabriek met 8 electromotoren aan den Rijksstraatweg, alhier. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de afgeloopen week heeft zich in deze ge meente één geval van diphtherie voorgedaan. meldt: Hoogste barometerstand 772.4 m.M. té Isafjord. Laagste barometerstand 734.9 m.M. te Haparanda. i en voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Noordwes telijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Nog kans op enkele regenbuien. Koude nachten, over dag iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Dinsdag v.m. 8.07 uur; n.m. 8.34 uur. Woensdag v.m. 9,14 uur; n.m. 9,44 uur. Donderdag v.m. 10,31 uur; n.m. 11.07 uur. 758 m.M. 54 F. 48 F. 50 F. WIJK AAN ZEE EN DUIN DRANKWET. Ter secretarie dezer Gemeente ligt ter visie een verzoek van J. Zwart, te Wijk aan Zee, om verlof voor den verkoop uitsluitend van alco holvrijen drank (verlof B.) voor het perceel, gelegen aan de Voorstraat No. 15. BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: aan F. D. Looy, te Wijk aan Zee en Duin, tot het bouwen van 4 woonhuizen aan den Hooge Hoflanderweg. aan Th. Winter, te Beverwijk, tot het bouwen van twee woonhuizen aan de Verlengde Groenelaan, hoek Lijsterbeslaan. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janny, dochter van J. Kriek en J. van Leeuwen. Cornelis Adrianus Maria, zoon van J. Dekker en A. M. Teeling. Hendrika, dochter van J. Brasser en M. J. H. C. van Heijninge. Hendrika Euphemia, dochter van J. B. Hilbers en A. M. Bart. Willy, dochter van W. Schipper en H. L. Vink. Godefrida Geer- truida, dochter van P. Boots en G. M. van Bruggeman. Jacoba, dochter van J. Brands en A. de Graaff. Maria, dochter van R. Grapen- daal en M. Broerse. Levenl. dochter van J. J. Sohellevis en J. Verheijden. Ondertrouwd: J. J. Langendijk en E. M. Scheffers. J. Loon en H. Dieterman. Gehuwd: M. A. Oldenburg, 24 j. en J. E. Hei- loo, 20 j. M. Goedhart, 27 j. en L. G. van der Velden, 21 j. Overleden: A. van Calcar, 62 j. echtgenoote van K. Heinhuis. SANTPOORT TOONEELAVOND „SANTPOORTS BLOEI". De Zaterdag j.l. gehouden "tooneelavond van ..Santpoorts Blo&i" mocht zich in een buiten gewone belangstelling verheugen, zoo zelfs, dat velen wegens het geheel bezet zijn van „De Weyman" moesten worden teleurgesteld, De avond werd-geopend door den heer Joh! van Beem, voorzitter van „Santpoorts Bloei", die zich met een bijzonder woord van welkom richtte tot de „zoo langzamerhand in Sant poorts beroemd geworden tooneelvereeniging A.T.E.C." uit Amsterdam. Vervolgens bracht de heer Van Beem een woord van dank aan de propagandacommis- sie van „Santpoorts Bloei", bestaande uit £e heeren Bremerkamp en Van Beem, die dezen avond georganiseerd had Tenslotte eindigde de heer Van Beem met den wensch uit te spreken dat deze avond ge heel mocht beantwoorden aan het do>*, dat het bestuur er mee beoogde, nl. in de eerste plaats de versterking van de band tusschen. de leden onderling en in de tweede plaats de opvoering van het ledental, dat weldra de 500 zou hebben bereikt. Hierna was het woord aan de A.T.E.C. Dit Anusterdamsche tooneelgezelschap voerde op „Emotievolle Dageneen vroolijfc spel van spanning in vier bedrijven. Nu, in span ning hebben de aanwezigen van het begin tot het einde verkeerd, wat wel het best gede monstreerd wordt door het feit, dat menigeen vergeten was te luisteren naar het spreek woord, dat in het laatste bedrijf „verborgen" was en met de oplossing waarvan een twee* tal fraaie prijzen te winnen was. De Amsterdammers hebben met dit vroo- lijke spel hun naam weer hoog gehouden. De hoofdrollen waren al in buitengewoon goede handen. De heer De Bruyn was een pracht van een adellijk Engelschman, wiens lief hebberij voor het geheimzinnige hem a,h,w, van het gezicht was af te lezen. Dan was Lou Hamers weer overweldigend in zijn optreden. Hoe volmaakt in stijl waren de vertellingen over zijn „niet ondervonden ondervindingen" uit Zijn pseudo-loopbaanVan de dames noe men we in het bijzonder mej. Mia Hoppe, die op buitengewoon natuurlijke wijze een rol vervulde van een oude dame, wier leeftijd zeker eenige tientallen jaren met dien van baar zelf verschilde. Van de bijrollen willen, we nog even extra de heer De Bij als huis knecht en Jos de Bij noemei. Na elk bedrijf werden de dames en heeren hartelijk toegejuicht en aan het eind van het 4de bedrijf groeide dit applaus tot een ovatie aan. De heer Bremerkamp maakte zich tot tolk van al'le aanwezigen, toen hij als voorzitter der propaganda-commissie den Amsterdam sehen tooneei spelers (sters) hulde bracht voor hun prachtig spel. Den dames bood hij in dit verband doozen bonbons aan. Voor het tooneelgezelschap dankte op de hem eigen vlotte wijze Lou Hamers, Onder donderend applaus deelde hij mede, dat de A.T.E.C. besloten had als buitengewoon lid tot „Santpoort's Bloei" toe te treden. De uitnemend geslaagde avond werd besloten door een zeer geanimeerd bal, dat tot ver in den nacht duurde. Aardig was het, dat toen de A.T.E.C.'ers onder het ba'l de zaal verlie ten hun spontaan door de aanwezigen een; ovatie werd gebracht. Het was verdiend!! Uit vrees voor straf gevlucht. Jongen, in leegstaand huis gevonden. Op aanwijzing van burgers werd door de politie van Voorschoten, in een leege woning aan de Veursche weg aldaar aangehouden, een 17-jarige jongeman, volgens opgave ge-, naamd A. J. G., wonende te 's Grvenhage. Hij verklaarde in verband met een straf maatregel op Donderdag 25 October j.l. de H.B.S. a.h. Sweelincksplein te Den Haag n'et te hebben bezocht, doch per geleend rijwiel te zijn weggereden naar Leiden. Daar heeft hij het rijwiel verkocht voor f 3.50 en voor dat geld boeken, kaarsen en eten gekocht. Later is hij naar Voorschoten gekomen en heeft na forceering van een ruitje zich toe gang verschaft tot een leeg staande woning, waar hij hij kaarslicht had gelezen en zich op een bed, gemaakt van tuinvuil had te slapen gelegd. De jongen is naar Den Haag getranspor teerd, om daar ter beschikking van de politie te worden gesteld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 October. Bevallen 23 October: A. A. Cop—Meijers, d.; A. SteffersMink, d. 25 October: N. H. Jong- kindAvis, z.; 26 October: J. 't Hartde Boer, d. Overleden 25 October: A. BoodFok, 81 j., Klein Heiligland; A. Ligthart, 78 j., Klaren- beekstraat; G. Pool, 73 j., Fonteinlaan. AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 29 OCTOBER Luxor Sound Theater: „Rothchild. Doorloo- pende voorstelling van 7 uur 's avonds af. Rembrandt Theater: Flying down to Rio. Tooneei: Pat Miller. 7 en 9.15 uur. Palace: Anny en Anny Tooneei: Russische fantasie-dansen. T en 9.15 uur. DINSDAG 30 OCTOBER Bioscoopvoorstellingen*

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6