HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 305 DINSDAG 30 OCTOBER 1934 NMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.— bij algeheele invaliditeit; f 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; f 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, train- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vtouw beiden; f 3009.bij overlijden van den man alleen; 2000bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. f 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank tê Schiedam. Een Zware Strijd. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft Vrijdagavond en Zaterdag haar jaarlijk- sche algemeene vergadering in Den Haag ge houden, en in de sfeer van die vergadering- heb ik weer eens extra duidelijk gevoeld hoe zwaar de kamp is, die de voorstanders van den vrede, bestrijders van den oorlog hebben te voeren. Gebrek aan geld voor de te voeren actie het is kenmerkend, dat er ook in ons land veel meer geld te krijgen is voor de bescherming van dieren dan van menschen pessimisme over het werk in Genève, een sombere beschouwing van prof. Moresco over het Zuidzee-probleem en scherpe, overigens volkomen gerechtvaardigde critiek van prof. Verzijl over de interpretatie van het Volken bondspact inzake het wapenembargo zulke punten domineerden in de gehouden beschouwingen. Niet dat onder de vele aan wezigen iets bleek van een neiging tot op geven. Men is zich in de kringen der oorlogs bestrijders wel degelijk bewust van de nood zaak, nu meer dan ooit vol te houden. Pogin gen om nieuwe wegen van actie te vinden ontbraken dan ook niet, en het vraagstuk dei- wapenindustrie trad sterk op den voor grond. De desbetreffende voorstellen van de af dee- Hingen Haarlem en den Haag werden na een paar ondergeschikte redactiewijzigingen met algemeene stemmen aangenomen; Volken bond en Vrede zal de Nederlandsche regeering vragen een onderzoek in te stellen naar de wapenindustrie, het zal de Unie van Volk en - bondsvereenigingen verzoeken 't houden van dergelijke enquêtes in andere landen te be vorderen, het zal aan de politieke partijen verzoeken, zijn conclusies betreffejide de nood zaak van verscherpte controle in haar pro gramma's op te nemen, en bij regeering en Staten-Generaal aandringen op uitbreiding der wetgeving, inzake de. controle op fabricage, op in-, uit-, en doorvoer van wapenen. Ook is het hoofdbestuur opgedragen, publicatie op groote schaal van de bevindingen en resulta ten der Amerikaansehe enquête te bevorderen. Zooasl men weet is die enquête geschorst en is medegedeeld, dat zij eind November of be gin December zal worden voortgezet. Er was zeer groote belangstelling ter verga dering, en de vereeniging telt in haar hoofd bestuur en commissies vele leidende en zeer bekende figuren in ons staatsbestel: ik noem o.a. den huldigen voorzitter prof. mr. V. H. Rutgers, de ministers van Staat jhr. mr. de Geer en jhr. mr.' dr.' van Karnebeek, de leider der R.-K. Eerste-Kamerfractie mr. Van Lan- ischoti de leider der V.-D. Tweede-Kamer fractie mr. Joekes, de staatsraden mr. Lim burg en mr. Schokkingdie allen ter ver gadering aanwezig waren. Het groote bezwaar dat de strijd'belemmert is de onverschilligheid van de meerderheid der menschen, wier toekomst hij het succes van Volkenbond en vredesactie op het spel staat. De voor ons overtuigde strijders onge looflijke lichtzinnigheid, waarmee deze meer derheid de zaak maar negeert, en niet het flauwste werkelijke besef toont van hetgeen haar bedreigt, is ontstellend. In on.? land is dit volstrekt niet beter dan in andere landen. De actie blijft nog steeds wat deze meerder heid betreft, afhankelijk van min of meer gunstige conjuncturen. Als de conjunctuur gunstig is,.zooals in 1931 voor den aanvang der Ontwapeningsconferen tie, draaft deze kudde een oogenblikje mee. Als het tegen begint te loopen draaft zij onder luid geblaat weg. Het is van een griezelige oppervlakkigheid, en het gebrek aan helder inzicht is verbazingwekkend Zoo sterk treedt dit aan den dag in ons land, dat velen zich een volgenden oorlog eenvoudig maar voorstellen als een copie van den vorige, met inbegrip van het feit dat „wij er wel bui ten zouden blijven". Ofschoon zij voor hun neus zien dat de strijdmiddelen tienmaal wreeder en de luchtmachten honderdmaal sterker zijn geworden, ofschoon zij niet het geringste motief hebben om aan te nemen dat wij bij een volgenden Europeéschen oorlog er buiten zouden blijven de kans op het tegendeel kan men veeleer op 99% stellen worden zij niets wijzer. En hoewel zij allen in mindere of meerdere mate ondervonden hebben, hoe een. dergelijke ramp de samenleving ontwricht, is het hun zelfs te veel een enkele gulden per jaar af te staan om de menschen, die hun vrijen tijd en hun arbeidskracht offeren in een poging, den ondergang van Europa te verhoeden, in hun werk bij te staan. Het is droevig van kort zichtigheid. Er wordt een soort succes-spelle tje van gemaakt: hebben we den wind mee, dan krijgen we hoera's, hebben we zooals nu den storm tegen, dan kunnen we op gehoon rekenen. Liever hoonen dan iets doen. Vooral niets doen. De buren mochten er eens om lachen Niettemin gaan we door. De satisfactie, dat men met het gehoon ons ontmoedigen zal, is niet te behalen. Ook duren de tegen stormen niet lang. Het moment van wind mee keert weer terug. Dan zal die kudde weer meedraven, en zullen we dat nog beter dan tevoren op de juiste waarde kunnen taxeer en. En tochondanks alleswinnen we voortdurend, stug doorzettend, langzaam aan maar zeker, terrein. R. P. UIT HET LEVEN VAN LUTHER. In het gymnastieklokaal der Christelijke school in de Van Langenveldstraat zal Ds. J. Th. Meijer a.s. Woensdagavond een lezing houden over Maarten Luther. De lezing wordt verduidelijkt met lichtbeel den. Een zangkoor onder leiding van den heer M. van Geelen zal eenige liederen ten gehoore brengen. VELSEN Uit de Gemeentebegrooting. Bloempjesdag voor Zuigelingenzorg. Wie helpt mede? Een wandeling langs de hoofdstukken. I. Hebben wij gisteren uitvoerig de door B. en W. aan de memorie van toelichting op de ge- me entebegrooting toegevoegde nota weerge geven. Thans volgen hieronder eenige belang rijke posten, hoofdstuks-gewijs gerangschikt Hoofdstuk I. Vroegere diensten. Onder dit hoofdstuk treffen we aan onder de inkomsten een post f 39.348.55 voor bij drage uit het Werkloosheids-subsidiefonds tot gedeeltelijke dekking van het van de begroo ting voor 1934 uitgestooten bedrag, benevens f 6.916.37 voor extra-bijdrage, hetgeen inge volge een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken voor gemeenten, die de begrooting niet sluitend kunnen maken 'eoorloofd is. Een tiende gedeelte van het uitgestooten bedrag, of f 46.732.25 is geraamd onder de uitgaven op dit hoofdstuk. In verband met het nadeelig slot van 1932 ten bedrage van f 333.028.06 wordt f 33.000 op de begrooting gebracht voor bijdrage aan den kapitaal, welkbedraag wordt verhoogd met f 12.616.47 voor het wegwerken van het na deelig slot van 1933, groot f 179.426.44. Bij het einde van den dienst 1935 moet van deze na- deelige sloten nog gedekt worden van dienst 1932 f 199.800 en van dienst 1933 f 113.548.24. Het totaal of f 313.848.24 is in de begrooting door de raming van een geldleening gedekt. Hoofdstuk II. Algemeen Beheer. Voor uitkeering uit het gemeentefonds is geraamd f 413.321.26, voor verhaal van bij dragen voor eigen- en weduwen- en weezen- pensioen f 9.313.25, voor verhaal van pensi oensbijdragen op de jaarwedden der wethou ders f 750. Onder de uitgaven op dit hoofdstuk vinden we o.a.: jaarwedde (n) burgemeester f 7580, wethouders f 7500 .secretaris f 6640, ontvanger f 4666, ambtenaren, bedienden, concierge, bo den gemeenetseeretarie en gemeenteontvan ger f 70.870.31 (v:j. f 71.807.69), presentiegel den leden van den Raad f 1620, druk en bind werk f 4350, schoonhouden gemeentehuis f 3185, telefoon f 1600, verkiezing f 4340, pre sentiegelden leden stembureau f 1300, pensi oenen f 4560.65, uitbreidingsplan f 2500, raadsverslag f 3350. Het batig slot van dit hoofdstuk bedraagt f 274.506.68 Hoofdstuk III. Algemeene Veiligheid. Uitgeven: jaarwedde commissaris van poli tie f 5500, inspecteurs, politiebeambten enz. f 111.987.07 (v.jf 111.579.10), kleeding en uit rusting f 9140, kosten van wachtgebouwen en bureaux, alsmede licht -en brandstoffen f 3259, telefoon, telegraaf en radio-telefoni sche en -telegrafische berichtgeving f 1600, belooning en premiën brandmeester en brandspuitlieden f 3135, onderhoud brand- blusch- en reddingsmiddelen f 3400, straat verlichting f 42300. Nadeelig slot van dit hoofdstuk f 198.304.19. Hoofdstuk IV. Volksgezondheid. De inkomsten vermelden o.a.: Keur- en slachtloonen f 29000, bijdrage van de provin cie, vereenigingen enz. in de kosten van de bestrijding der tuberculose f 2943.14 en de uitgaven: Kosten van bestrijding der tuber culose f 8825, kosten keuringsdienst f 11409.80 subsidie Witte Kruis f 7200, ziekenhuis f 10.000, geneeskundige- en gezondheidsdienst f 9005.21. Nadeelig slot f 31.184.91. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. De posten op dit hoofdstuk zijn meestal van administratieven aard. Voor de bouwpolitie is geraamd f 12.465.84. Nadeelig slot f 45.181.66. WINKELIERS VERGADEREN. Hedenavond vindt in Hotel de Prins een vergadering plaats van de Vereeniging van Winkeliers en Neringdoenden „Wijkeroog" ter bespreking van de plannen inzake het houden van een kinderfeest en van de St. Nicolaas- campagne, AANVOER VAN HOUT. De laatste weken was de aanvoer van hout voor de papierfabriek slechts gering. Thans zijn de stoomschepen Thuban en Procyon met hout van Archangel op weg naar hier en ook nu deze week worden nog eenige schepen met hout verwacht. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND. Burgemeester en Wethouder stellen den Raad voor te verkoopen aan J. F. Philips te Santpoort een perceel grond nabij de Wüste- laan ter grootte van ongeveer 40 M2. tegen den prijs van f 6 per M2. Verder stellen B. en. W. voor te verkoopen aan P. P. Pruys te Santpoort tegen den prijs van f 1.75 per M2. de perceelen niet-bouw- rïjpen grond liggende nabij de Voorplaats aldaar ter gezamenlijke grootte van 12478 M2. De daarover geprojecteerde straten zullen door kooper- worden aangelegd, waarover nog nader vergunning zal worden verzocht-, terwijl hij tevens zal zorgen voor een uitgang van deze gronden naar de Hoofdstraat. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende Wie waardeert niet het prachtige sociale werk dat geschiedt op de consultatiebureaux voor zuigelingen? Alle jonge moeders, die daar geregeld met haar baby's komen, zullen dankbaar en tevreden spreken over de schit terende voedingsresultaten, die het gevolg waren van het advies, dat gratis gegeven werd door den kinderarts. Immers bewijst het groote aantal bezoekers wel heel sterk, hoe deze arbeid op de juiste waarde wordt ge schat. Daarom zullen Woensdag 7 November a.s. alle ingezetenen gaarne een bloempje koopen ten bate der zuigelingenbescherming. Daar om zullen wij ook ditmaal niet mopperen en de opmerking maken: „alweer een bloempjes dag", omdat we weten, dat ons dubbeltje, kwartje, gulden, enz. enz. goed is besteed. Het zou voor velen toch inderdaad een ramp zijn, wanneer dit mooie werk, dat iedere week te IJmuiden, Santpoort en Velsen-Noord plaats vindt om financieele reden zou moeten verdwijnen. Het bestuur van „Het Witte Kruis" wil niets liever dan met kracht dezen arbeid voortzetten, maar rekent hierbij dan ook op aller steun en medewerking. Een ieder tooie zich dus Woensdag 7 November met het Zuigelingenbl/oempje! Wij hopen dat velen dames zich voor den verkoop van bloempjes beschikbaar willen stellen en ons even als het vorige jaar haar zeer gewaardeerde hulp zul len aanbieden. Men kan zich hiervoor opgeven aan één der onderstaande adressen: Voor IJmuiden bij Zr. E. de Wilde, Zr. R. Lavoo en den heer J. Woltman, Witte Kruisgebouw, Kennemerlaan 125. Voor Umuiden-Oost bij Mevrouw de Waal. Réffibrandtlaan 13 en Zr. T. de Beurs. Trompstraat 47. Voor Velsen-Noord bij Mevrouw Hagen, Wijkerstraatweg 9 en Zr. A. Zand's tra, Wijkerstraatweg 25. Voor Velsen bij Mevrouw De. Boosman, Stationsweg 7 en Zr. I. G. Postema, Meer- vlietstraat SI. Voor Santpoort bij Mevrouw Bankert, Kruid bergerweg 23 en Zr. A. W. Tulp, Burge meester Enschedélaan 27. DRANKWET. Bij Burgemeeste ren- Wethouders van Vel. sen is ingekomen een verzoekschrift van F. G. Starreveld, van beroep vischhandelaar, wonende te Driehuis, om een Verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenzaal en serre van het perceel Hagelingerweg no. 295 te Driehuis. Vóór 13 November 1934 kan een ieder Legen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: 436 bouwvakarbeiders, 322 metaalbewerkers 46 kantoorbedienden, 31 houtbewerkers, 12 huisbedienden, 312 man visscherijpersoneel, (w.a. 91 haven- en transportarbeiders)580 losse en fabrieksarbeiders en 261 in overige beroepen. Verder personen beneden den leef tijd van 18 jaar: 6 bouwvakarbeiders, 20 metaalbewerkers, 18 kantoorbedienden, 9 huisbedienden, 40 losseij fabrieksarbeiders, 1 visscher en 4 in overige beroepen, UITSLAG VAN WEDSTRIJDEN VAN R. C. BREDERODE. Bredero.de 1—Stormvogels 6 7-2 Brederode 2—D.S.H. 3 (uitgesteld) Beverwijk 3-Brederode 3 8,0 R.C.'H. Jun.Brederode Jun. 7,0 Brederode adsp.—Stormvogels adsp. 21 Verkoop van gemeentegrond. B. en W. stellen den Raad voor, het perceel Briniostraat Tiberiasplein voorloopig niet te bebouwen. Nutsspaarbank was gegadigde. De 2en October stelde de Raad in handen van B. en W. om advies een verzoek van het bestuur der stichting Nutsspaarbank te IJmuiden om van de gemeente te mogen koopen tegen den prijs van 9 per M2. een perceel bouwterrein op den hoek van de Bri niostraat en het Tiberiusplein aldaar, uit makende een gedeelte, ter grootte van onge veer 340 M2., van het perceel, kadastraal be kend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie M, no. 5737, teneinde, teneinde daarop een spaarbankgebouw met bij behoor ende wo ning te kunnen stichten. Ten aanzien hiervan deelen B. en W. thans mede, dat zij met de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken van mee ning zijn, dat het terrein, omsloten door het Tiberiusplein, de Briniostraat, de Palmen- straat en den spoorweg te IJmuiden, waarvan het bovenbedoelde perceel deel uitmaakt, zoo lang mogelijk dienst te worden gereserveerd. Evenals gemelde commissie zijn B. en W. van oordeel, dat de toestanden in deze gemeente niet zoodanig duurzaam zijn gevestigd, dat het gewenscht is reeds thans een beslissing te nemen over de vraag of deze grond al of niet voor de bebouwing moet worden bestemd, en dat als eenmaal die tijd is aangebroken en wordt beslist, dat het terrein moet of kan worden bebouwd, die bebouwing zal moeten- geschieden met een monumentaal gebouw, gelijk aan dat der Rijks Hoogere Burger school en dat der Nijverheidsschool. Op grond hiervan stellen zij, in overeenstemming met het advies der meergenoemde commissie, voor op het verzoek van het bestuur der stichting Nutsspaarbank afwijzend te beschikken en te besluiten, dat het geheele in de aanvang ge noemde terrein voorloopig zal worden ge reserveerd. Aangezien het echter niet ge wenscht is bedoeld terrein in tegen woordi- gen. onooglijken toestand te laten liggen stellen zij tevens, mede in overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, voor, hen te machtigen aan het terrein een behoorlijk aanzien te geven. MOOIE REIZEN. Gisteren was na een reis van 5 dagen aan den afslag de stoomtrawler Maria IJm. 95 met- 350 manden visch. De trawler besom- de f 2400. De stoomlogger Victor IJm. 149 keerde van de haringvisscherij terug met 30 last steur- haring en 600 kisten versche haring. „NEDERLAND EN ORANJE". De Anti-Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje te IJmuiden-Oost houdt Donder dag 1 November voor leden en geestverwan ten een vergadering in de P. Vermeulenschool met als spreker de heer R.A. den Ouden van den Haag. De spreker zal behandelen het onderwerp: Anti-Rev olutionnair ook in Crisis tijd. HARING STATISTIEK. De aanvoer van haring over alle reederij- plaatsen in Nederland bedraagt tot en met 24 October 487804 kantjes, tegen 374.748 kant jes in 1933. 345707 kantjes in 1932 en -507437 kantjes in 1931. STOPZETTING HARINGVISSCHERIJ. De haringvisscherij zal met ingang van 10 November a.s. worden stopgezet, zoodat alle zich op zee bevindende schepen uiterlijk 11 November mogen binnenkomen. Schepen, die na 3 November van de haringvisscherij bin nenkomen, zullen geen vergunning tot uit vaart meer ontvangen. Dit betreft alleen de schepen, die op zee gezouten haring aanbren gen. De verschvaart blijft voorloopig nog vrij. IJMUIDEN HERDENKING LUTHERDAG. Naar wij vernemen is door de afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Pro testantenbond besloten wederom, evenals dit in vroeger jaren het geval was, den 31 en October te herdenken met het houden van een godsdienstoefening en zal Woensdag a.s. aanvangende des avonds half acht, in het kerkgebouw aan de Helmstraat de Lutherdag gevierd worden, waarbij Ds. Milatz als predi kant zal voorgaan. NAAR HET CONCOURS. De Clir. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier, directeur de heer Stephen Jansen, gaat a.s. Zaterdag 3 November naar het zangconcours te Overschie, waar zij uit komt in de superieure afdeeling. Als ver plicht nummer zal zij zingen „Tranen" van W. F. Kools en als vrij nummer „Koren" van Alph. Vranken. Daar „Looft den Heer" den beker reeds tweemaal achtereen gewonnen heeft, zal het koor dezen mogen behouden, wanneer het weer als overwinnares uit den strijd komt. DRIEHUIS BENOEMING. Bij beschikking van den minister van Eco nomische Zaken is benoemd tot tijdelijk leer aar aan de rijkslandbouwwinterschool te Zutfen ir. G. Veenstra, alhier. SANTPOORT De opmarsch vóór de trekking van de Iersche Sweepstake. Thans was een duif als symbool gekozen. VOLKSONDERWIJS. Onder voorzitterschap van den heer W. Landeweert, hield de afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" een huishoudelijke vergadering in het badhuis „Spaarnberg". De belangstelling der leden was niet erg groot, over welk feit de heer Landeweert zijn teleur stelling uitsprak. Daarop kwam de overname der nieuwe be waarschool ter sprake. De heer Landeweert memoreerde de bewaarschoolgeschiedenis sinds de opheffing van de vroegere bewaar school „Spaarnberg". Eerst stichtte de»afdeeling zelf in een hulp lokaal een bewaarschool, waarin mej. Brou wer met- succes onderwijs gaf. De huisvesting was echter vrij primitief. In December 1933 werd het afdelingsbestuur op de hoogte ge bracht van de plannen van het bestuur van de Naai- en Bewaarschool „Spaarnberg" in liquidatie om een bewaarschool te bouwen, deze aan de gemeente aan te bieden en te verzoeken in exploitatie te geven aan „Volks onderwijs", Het bestuur stelde nu een motie voor, waar in de geste van het bestuur van genoemde Bewaar- en Naaischool ten zeerste werd toe gejuicht en voorgesteld werd het bestuur te machtigen met het gemeentebestuur een over eenkomst aan te gaan. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Als middelen om de nu zwaarder wordende exploitatie mogelijk te maken werden o.m. genoemd verhooging van het schoolgeld en het organise eren van een bazar. Na dit belangrijke punt bracht de kascom- missie haar verslag uit. Zij had de boeken en bescheiden van de penningmeesteresse der afdeeling, mej. Van Runnard, en van de pen ningmeester esse der Kleuterschool, mevr. Drijver in volmaakte orde bevonden. De voor zitter dankte beide functionarissen. In het verslag over „Floralia"-werk werd met vreugde geconstateerd, dat het aantal in geleverde planten dit jaar veel grooter was dan vorige jaren. Uitgereikt werden ruim 200 plantjes, terwijl er 137 werden ingeleverd. De taak der jury was daardoor niet gemakke lijk en het aantal prijzen moest verhoogd worden. Met vreugde werd ook gewezen op de verhoogde .belangstelling van de zijde der ouders. Nadat de voornaamste punten van den be schrijvingsbrief voor de komende algemeene vergadering besproken waren, werd het be stuur opgedragen een afgevaardigde naar deze vergadering aan te wijzen. In verband met het aanvaarden van de ex ploitatie der nieuwe bewaarschool werd be sloten de bestaande bewaarsc'hoolverorde- nïng te wijzigen. Wat de winterpropaganda betreft, werd medegedeeld dat dr Van der Sleen, op 6 November a.s. een lezing zal houden en een gezellige middag voor de schooljeugd in voor bereiding is. Tenslotte werd besloten ook dit jaar weerep de bewaarschool een St:-Nicolaasfeest tê houden.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1