Wijziging in het landbouw steunbeleid. Mellbourne-vlucht was gewoon en normaa Rubriek voor Vragen. Het avontuur kwam bij Albury. De heele stad seinde morse-teekens. Ben Aneta-coirespondent te Melbourne Iheeft een onderhoud gehad met de bemanning van de'Uiver, waaraan wij het volgende ont- leenen MELEOURNB, nog steeds vol van de presta ties van hun langenooten Scott en Oampbell en niet minder van onze Hollanders, zoemt nog van enthousiasme over de daden van de held.cn der lucht. Het zijn voor de vliegers drukke, uiterst drukke dagen geweest. Geen minuut werden zij met rust gelaten en met moeite moesten zij zich vrij maken om de noodige aandacht te besteden aan de inspectie van hun vliegtuigen. Eindelijk -zijn Pannen tier en zijn menschen in de bijna eindelooze opeenvolging van lun ches, diners en officieel© ontvangsten wat tot rust gekomen. En nu is het ook de tijd voor een weloverwogen en gedegen onderhoud. Wij hebben ze nu alle vier bij elkaar; de commandant Parmentier, de jongste van het gezelschap, Moll, die wij hier al eerder zagen, toen hij met de „Abel Tasman" Melbourne be zocht, Prins en Van Brugge. Als wij hen vragen hoe de tocht geweest is, een vlucht die wij er een denkten te zijn vol avonturen en wederwaardigheden, valt het op dat zij bijna niets op onze vraag weten te zeggen. Het is alles zoo gewoon, zoo normaal geweest en dan pas dringt tenvolle het besef tot ons door dat deze tocht door uitnemende voorbereiding en uiterst stipte uitvoering ten- volle verantwoord was en volkomen volmaakt en Vlot is verloopen, als gold het een Holland- Indië-vlucht, zooals er elke week een plaats heeft. Prachtig weer en geen moeilijkhedenDat is de samenvatting van alle beleveriisen. Een kleinigheid de drassigheid van het vliegveld te Alior Star verdient nauwelijks vermelding. Trouwens de Holland-Indië-vliegers kennen Alor Sbar dat zij nu ruim anderhalf jaar ge regeld hebben aangedaan, vrijwel „uit hun hoofd". Wij ondergingen als het ware een climax van belangstelling waarvan Batavia het hoog tepunt., was.. Zooals Thea Rasche opmerkte: Men kon bijna, geen groen .onderscheiden van al het 'witvan de tropische „paksous". Alles juichte spontaan en honderden drukten ons de hand. Het was een belangstelling' die ons werkelijk ontroerde. Niet het minst greep ons het feit aan dat wij hier de gelegenheid von den, dank zij de Aneta-N. I. R. O. M.-uitzen- ding, om eenige woorden tot Holland te rich ten. Al-hadden wij weinig tijd, al werden wij vaiv&llè zij dén ik'bésl>ag: -genomend'at moést' en toch-af, -een paar'woordjes die-men in Holföfid'"kon1 Verstaan., als te gflfoVan' on's. En niet het minst waren hier onze gedachten vol van de dierbare betrekkingen in het Moeder land, die met onze ervaringen van minuut tot minuut meeleefden. Alles ging goed tot Cbarleville. Toen kwam tegenslag. De elementen-deden nu een laatste hardnekkige poging, omzich tegen de over winning van het luchtruim door de Hollanders te vergenten. Hét onweerde voortdurend én op de hevig ste wijze, waardoor radiocommunióatie onmo gelijk werd gemaakt. Wij stegen met de „Uiver" tot op een hoogte van 15.000 voet, doch werden ook hier nog door de elementen achtervolgd, want de op die hoogte optreden de aanzetting van ijs op de vleugels nood zaakte ons om weer lagere regionen op te zoeken. Wij waren nog 200 mijl voor het eindpunt en toen moest de „Uiver" weer naar beneden, terug naar Al.bury, om grondzicht te krijgen. Wij poogden nog met onze machine onder het wolkendek tusschen de bergen door Melbourne te bereiken, doch de elementen hieilden niet op ons te bestoken en zetten den strijd voort. Een hevige slagregen, gepaard met hagel, sloeg ons als 't waren met blindheid. Het zicht minderde sterk en dwong ons tenslotte onver biddelijk om tefug te gaan. Parmentier en Moll vertellen dan hoe zij be sloten. om te Cootamundra te landen, maar hoe, voor zij aan dat plan gevolg konden ge ven, Albury al weer zichtbaar werd. Hier deed zioh een wonderlijk aanblik voor. De stads lichten seinden, zi.i gingen uit en aan, zij seinden in morse-taal Wij zagen het race-terrein afgeteekend en sterk onze aandacht trekkend door de verlich ting van een massa auto's, welke, naar wij later met dankbaarheid vernamen, door be middeling van den radio-omroep, waren opge trommeld. Dat, vervolgt Parmentier, deed ons besluiten om, ten bate van post, passagiers en reputatie, voorloopig den strijd maar op te geven. Wij wierpen parachute-fakkels uit en konden door deze verlichting van weerszijde en van den grond én van ons eigen vliegtuig uit, de „Uiver" behouden neerzetten. Onze eerste behoefte, na dezen strijd, en onze be houden landing, was: contact met Holland. Zoo spraken wij dus met onze betrekkingen in het oude land, maar na deze verkwikking werden wij door de slaap overmand. Het terrein was drassig en de „Uiver" zakte weg in den doorweekten bodem. Maar de bevol king van Albury spontaan en enthousiast, leefde geheel met ons mede en deed wat zij kon om hulp te verleenen. Men haalde de „Uiver" uit den modder legde planken neer om den ondergrond te verstevigen en zoo kon den wij, na achterlating van post, passagiers en twee leden van de bemanning, weer weg. De „Uiver" startte vlot, passeerde een uur later de eindlijn van het Flemingtonrace- course en landde onder daverend gejuich als tweede in den grooten wedstrijd met de zeker heid dat Australië, Indië en Holland dit mo ment met ons in volle intensiviteit door leefden. De passagiers zijn verrukt over de reis welke zen een „toover-reis" noemien, waarbij toch altijd een veilig gevoel bleef behouden. De ontvangst te Melbourne was overwel digend. De te Albury achtergelaten passagiers arri veerden, met de post, slechts eenige uren na den „Uiver" te Melbourne. Met ontroering nam de bemanning kennis van het medeleven van de Indische Hollan ders, die de „Uiver" In den nacht zagen voor bijvliegen, welke gevoelens door de dagbladen, als zoo ontroerend en typeerend worden geka rakteriseerd, dat een vermelding hiervan in dit reisverhaal niet mag ontbreken. Melrose ook te Melbourne. Jones en Walker hebben pech. Een glazen Uiver. „UIVER"-BEMANMNG WORDT OOK TE AMSTERDAM GEHULDIGD. Het Initiatief Comité Amsterdam (I. C. A.) deelt ons mede: Nu binnenkort de „Uiver"-beman,ning, na haar koenen tocht van Londen naar Melbour ne. waarmede zij de aandacht van de geheele wereld op de beteekenis en waarde van de Ne derlandsche vliegkunst heeft gevestigd, naar ons land terugkeert, zal 't I. C. A. de inwoners der hoofdstad, hiertoe gemachtigd door den heer Plesman, directeur der K. L. M., na de ontvangst en de huldiging op het gemeente lijk vliegterrein Schiphol, in de gelegenheid stellen de „Uiver"-be:nanning, binnen de gren zen van Amsterdam, ook persoonlijk te doen bliijken in hoe grooten mate de Amsterdam mers met al hun geestdrift de bewonderens waardige prestaties der koene vliegers hebben gevolgd. MONTMARTRE TE AMSTERDAM. Naar V.D. verneemt, zijn er plannen in voorbereiding om in den zomer van 1935 in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam een bijzon der amusementsprogramma te organiseeren. Volgens de teekeningen zal het R. A. I.- gebouw den bezoeker volkomen den indruk geven, als ware hij in Montmartre te Parijs. Hij zal de voornaamste straten en pleinen van deze wijk kunnen doorkruisen en daar bekende Parijsche sterren in hun eigen milieu zien optreden. HET FAILLISSEMENT DER DRUKKERIJ „ATALANTA". Behandeling inhoogerberocp. Voor het Hof te Amsterdam had Dinsdag opnieuw in Hooger Beroep de behandeling plaatsvan de faillissementsaanvrage van de drukkerij Naaml. Venn. „Atalanta", waai de „Tribune" wordt gedrukt. De behandeling had plaats in Raadkamer. Woensdag '7 November zal het Hof arrest wijzen. De Australische vlieger Melrose heeft in zijn Puss-Moth toestel in de Londen'Melbourne- race een bewonderenswaardige prestatie ge leverd. Hii arriveerde Dinsdagavond ruim elf uur (A. T.) op het-vliegveld Elemmington te Melbourne. Tevoren, had hii reeds den tocht naar Engeland gemaakt. Ook alleen. De recordpoging van Jones. Cathcart Jones en Waller zouden eerst he den bii het aanbreken van den dag hun tocht van Karachi naar Bagdad voortzetten. Zij hebben, daar zij een machinedefeet hadden een cylinder van;de Mollisons gekregen en in dien deze zijn plicht, doet. honen zij nog steed* in den nacht van Woensdag op Bonderda?. tegen het aanbreken van den dag, Mildenhal1 te zullen bereiken. Een glazen Douglas. De K.L.M. heeft een van glas geblazen Douglas ontvangen, met het volgende gedicht Dit geschenk zal met andere, in een sneciale Uiver-étalage aan den Hofweg worden ge- exposeerd. Heel ons Nederland brengt hulde Aan ons aller K.L.M „Zouden wii dan achterbliiven?" Vroegen wij ons af met klem. Al zoo werd door ons besloten Ook san d' hulde mee te doen; Met de,vlam, met glas, onz'. handen TTitincr geven aan uw roem. En wii bliezen, vol bewondering Voor uw vlieger Parmentier. Deze „Douglas"uit de stof van ons métier. Heeren, onzer meester vliegers. Wacht u voor dien „Douglas twee"! Want hij is van glas.en breekbaar. Ga daar nooit naar Melbourne mee. Aangeboden door het. personeel van de Glasblazerij van het Scheikundig laboratorium der Technische Hoogeschool te Delft. SCHIPPERSZOON OVER BOORD GESLAGEN Amsterdam gaaf ecKt St. Nicolaas vieren. Grootsche plannen van het Initiatief- Comité. Het Initiatief Comité Amsterdam, heeft daarbij uitvoering gevend aan de idee van een bekend Amsterdammer, den heer D, Kouwenaar, het plan opgevat, een- nieuwe traditie te stichten in den vorm van de blijde incomste, telken jare, van Sinterklaas in Am sterdam. Inplaats van de reclamebisschoppen van Spanje, die nu omtrent Sinterklaas op straat verschijnen, zullen op het middaguur van der- Zaterdag voor zijn naamdag, dus 1 Decern ber, a.s. de Amsterdammers een „echten" St. Nicolaas kunnen aanschouwen, voorgesteld door den heer Eduard Verkade, die op waar. dige wijze den eeuwenouden Sint zal voor itellen. Het I.C.A. heeft zich de incomste zoo voor gesteld, dat St. Nicolaas, gelijk het bekende kinderliedje aangeeft, werkelijk per gepavoi- seerde stoomboot die rijk versierd zal zijn met vlaggen en wimpels hier ter stede aankomt en wel aan den lagen 'los wal voor de St. Nicolaaskerk (Prins Hendrikkade), de oude Slijpsteeven. Te paard, op zijn legen- darischen schimmel, en gevolgd door Pieter- zijn-knecht (in meervoud), zal hij de hoofd persoon zijn van een stoet, welke geopend én esloten wordt door een muziekcorps, dat de aan ieder welbekende Sinterklaasliedjes speelt. In den stoet zullen worden opgenomen wagens met goederen, geschonken door firma's en particulieren en straks uit te deelen aan de arme kinderen. Moord te Waspik. Verdachte tot zes en een half jaar veroordeeld. Van het motorschip Op Hoog van Zegen, schipper P. van Noord, op weg van Amster dam naar Leeuwarden is tijdens de vaart door OX4 w het Krabbersgat de zoon van den schipper door deze is overleden. Het Hof wees Maanda^ rinn" nnmoV «vprhnnrH ovsclco-o-n arrest gn bevestigde het vonnis yan de 3^? In hooger beroep werd door het gerechtshof in Den Bosch in een zitting met gesloten deu ren behandeld de strafzaak tegen den 32- jarigen arbeider P J. v. O. uit Sprang—Capelle, die door de Bossche rechtbank wegens dood slag tot zes jaar en zes maanden gevangenis straf was veroordeeld. Hem was ten laste gelegd dat hij op 23 April j.l. te Waspik opzettelijk en met voorbedachte rade JKools van het leven had beroofd door hem, na kalm overleg en rijp beraad, met een scherp voorwerp in den hals te snijden, waar door onbekende oorzaak overboord geslagen en verdronken. Het slachtoffer, de 2£-jarige A. van Noord was ongehuwd en als knecht bij zijn vader werkzaam. sehe rechtbank, waardoor den verdachte tot een gevangenisstraf van zes jaar én zes maan den is veroordeeld. Melkproductie wordt slechts gedeeltelijk gesteund. Teeltbeperking wordt verder doorgezet. 150.000 stuks melkvee wordt afgeslacht. Extra heffing op rundvleesch gehalveerd. De speciale correspondent van Aneta die deze indrukken verzamelde, seint verder nog uit Melbourne dat de algemeene opmie aldaar is, dat de Nederlandsche prestatie niet onder doet voor die van Scott en Campbell, waar de laatste met een speciale race-machine slechts betrekkelijk zeer kort voor den „Uiver" de finish passeerde. Algemeen wordt erkend dat deze vlucht met het K. L. M.-vliegtuig van groote Gommercieele .ibeteekenis is. De minister van Economische Za ken heeft een beslissing genomen in zake de maatregelen, welke ten be hoeve van onze zuivel- en vleesch positie genomen zullen moeten wor den. De exportvooruitzichten van het Nederlandsche zuivel zijn door de maatregelen van verschillende landen om ons heen van dien aard geworden, dat het nemen van ingrijpende maat regelen noodzakelijk is, wil men voor komen, dat onze zuivel en vleesch- positie ineenstort. Hoewel door de in het afgeloopen jaar plaats gehad hebbende afslachting naar het oor deel der regeering voorkomen werd, dat in dit jaar een belangrijke pro ductie-vergrooting van melk plaats had, is deze maatregel toch geenszins voldoende geweest om te voorkomen, dat bij achterwege blijven van verdere maatregelen, in de toekomst opnieuw een nog aanzienlijker productie-ver grooting te wachten staat. Tusschen 1930 en 1933 werd de veestapel aanzienlijk uitgebreid. De boven vermelde af slachting heeft naar 's ministers oordeel wel iswaar voorkomen, dat er een grootere melk productie kwam, maar deze productie niet verminderd. Terwijl onze veestapel in het algemeen naar schatting niet grooter mag zijn dan on geveer 1.250.000 stuks melkvee, zou zonder maatregelen naar normale berekening, op 1 Juli '35 1.670.000 stuks melkvee aanwezig zijn een aantal waarvan de melk nooit ver bruikt zou kunnen worden. Het nemen van maatregelen was dus geboden. De minister heeft thans tot een drietal middelen besloten. In de eerste plaats tot het in de toekomst steunen van slechts een gedeelte van de melk, waarmede echter gepaard zal moeten gaan, in de tweede plaats een verdere teeltbeperking en in de derde plaats afslachting. Slechts door toepassing van deze drie maat regelen meent de minister een voldoende ver betering dé£ positie te Kunnen bereikens Verwacht mag worden, dat door den gedeel telijken melksteun bij den boer een sterke drang zal ontstaan om zijn productie in te krimpen. Dit zal onder meer leiden tot een ruimer aanbod van vee. Alleen jong veè zal door de regeering worden overgenomen, terwijl daarbij mede meer in het bijzonder aan vee zal worden gedacht, dat lijdende is aan tu berculose. De regeering verwacht dat op deze. wijze 150.000 stuks melkvee opgeruimd zullen kunnen worden, terwijl voorts voor 1935 opnieuw 50.000 stuks kalveren min der zullen worden toegewezen. Overwogen wordt voorts ook nog de verplichting op te leggen aan hen die niet inleveren, tot het inleveren van een of meer kalveren met schetskaart 1934 of inhouding van een of meer schetskaarten 1935 in plaats van het aanbieden van jong vee.. Het goede vleesch zal opnieuw worden in geblikt. De regeering heeft ernstig overwogen, of het niet mogelijk was het vleesch in verschen toestand beschikbaar te stellen, maar hiertoe is me.de op het eenstemmig advies van de vertegenwoordigers der dage- lljksche besturen van de' 5 groote gemeenten met hun technische adviseurs, niet be sloten, aangezien de praetische moeilijkheden dusdanig groot bleken te zijn, dat dit onuit voerbaar moest worden geacht. Getracht zal worden in het blikvleesch eenige variatie te brengen en zoo mogelijk ook gehakt beschikbaar te stellen. Daarnaast heeft de minister het be langrijke besluit genomen de heffing op het rundvleesch met ingang van 1 No vember a.s. van 20% op 10% te verlagen, waardoor aan een herhaaldelijk, vooral ook van slagerszijde, kenbaar gemaakte verlangen wordt tegemoet gekomen, Evenwel zal de heffing daardoor langer moeten duren en wel in plaats van onge veer 1 jaar nog 2 jaar. Evenwel kunnen door een verlaging van den accijns de vleeschprijzen dalen en het verbruik toe nemen. Ernstige zuivel- en vleeschpositie. In verband met bovenstaande heeft een ver tegenwoordiger van het Ned. Corr. Bureau een onderhoud gehad met minister Steenberghe, die verklaarde, dat de vooruitzichten voor onzen zuivel- en vleeschexport in de laatste maanden belangrijk minder waren geworden, Voorts moet in verband met de verliezen, welke daarbij worden geleden onze boterex- port worden beperkt. Tusschen 1930 en 1933 is onze veestapel met 21.6 pet. toegenomen. Om tot een geringere melkproductie te komen, is alléén afslachten niet voldoende. De zooveel ernstiger geworden toestand maakt een uiterst drastisch middel noodzake lijk, terwijl voorts het afslachten een te grof apparaat is, om telkens de zuivelproductie te kunnen regelen. Daarom staat in 's ministers systeem voorop het steunen van slechts een gedeelte van de melk. Dit heeft dan nog dit voordeel, dat, "nor het percentage, waarmede de steun wordt verminderd, te verhoogen of te verlagen, het den minister mogelijk zal zijn den prijs van het zuivel op de markt beter in de hand te houden." oo- - ?->?'• Beperking van den melksteun is hoofdzaak, daarna volgen teeltbeperking, en.afslachting, Op de vraag of omtrent het percentage, waarmede de melksteun zal worden vermin derd, reeds iets bekend is, antwoordde de mi nister: „Zekerheid daaromtrent bestaat nog niet ten volle, aangezien ik daaromtrent nog op enkele gegevens wacht, alvorens mijn stand punt definitief te bepalen. Intussohén ver wacht ik, dat het percentage voorloopig ten minste 10 zal zijn." r „De boeren zullen dus aan de -regeering het vee kunnen inleveren, dat ze het liefste kwijt willen? Wordt daarmede uw doel bereikt?" „Inderdaad zou hiermede mijn doel niet worden bereikt, maar daaraan denk ik ook niet. Indien men den boer zou vrijlaten in het aanbieden van het soort vee, dat hij wil, dan zou de kans wel heel groot zijn, dat de oudere koeien aangeboden worden. Dit nu is onmo gelijk te aanvaarden. In de eerste plaats zou dit duur zijn, maar wat niet minder ernstig is zou in de toekomst,, waar wij zooveel jongvee hebben, de dan komende opbouw van den melkveestapel de melkbeperking weer ern stig bemoeilijken. Daarom zal de regeering dus uitsluitend jonge drachtige pinken en vaar zen overnemen Waarschuwing aan de boeren, „En wanneer een aantal boeren de aankoh- diging, dat b.v. 10 pet. van de melk niet meer zal worden gesteund, nu eens rustig naast zich neer mochten leggen en niet zouden inleve ren?" „Mocht dit geval zich voordoen, dan zal het gevolg zijn, dat minder vee aan de legeering wordt aangeboden. Voor de regeering blijven dan de kosten der afslachting bespaard. Na tuurlijk kunnen de boeren evenzeer het bij voeren met, krachtvoer beperken. Dit staat hun volkomen vrij en heeft allerlei voordeelen. Maar de boeren, die noch het één, noch het ander doen, zullen het uitsluitend aan zichzelf te wijten hebben, wanneer zij het volgend jaar, als de verminderde melksteun ingaat, niet meer zonder groot verlies van- hun vee kun nen afkomen. Ik zou een dringend beroep op u willen doen, om hun toch door middel van de pers met grooten nadruk hier tegen te waarschuwen. Men zal later niet kunnen zeggen, dat ze niet gewaarschuwd zijn en het spreekt vanzelf, dat de regeering dan onder géén voorwaarde' meer bereid zal zijn, iets voor hen te doen. Laten de boeren toch vóór alles begrijpen, dat de maatregelen in de eerste plaats in het belang van henzèlf genomen worden en dat het min ste, wat zij kunnen doen, toch wel de meest volledige medewerking moet zijn!" De minister denkt, dat 150.000 stuks vee zullen worden ingeleverd. Daar de veestapel echter met 200.000 stuks beperkt moet worden zullen voor 1935 slechts 300.000 kalveren wor den toegewezen in plaats van 350.000 in 1934. Ten aanzien van het inblikken van vleesch werd opgemerkt, dat, hoe gaarne de minister ook wilde, beschikbaarstelling in verschen toe stand onmogelijk was. „Zal de prijs hetzelfde blijven?" „Dat staat nog niet vast. Uiteraard zal mijn streven steeds blijven, om voor koopers, die immers behooren tot de personen met de ge ringste koopkracht, den prijs zoo laag mogelijk te stellen." Overwogen zal worden gehakt beschikbaar te stellen. De kosten voor de uitvoering van het plan zullen vermoedelijk f 4.000.000 bedragen. Door verlaging van de rundvleesch-hèffing verwacht de minister een toenemend gebruik van vleesch. Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1884. 31 October: Uit een advertentie: Wat zijn ze mooi, wat zijn ze verrukkelijk, en wat zijn ze nu goedkoop de werken van Erckmann- Chatrian, zoo prachtig vol met platen, op zoo keurig papeir, zoo smaakvol ge bonden. Het is een genot om er van te hebben, Welnu, talm dan ook niet, voor slechts 75 centen of voor slechts 22 stuivers kunt ge een proefje nemen dat, ik verzeker liet u, naar meer smaakt. 250 millimeter regen in één nacht. Aneta meldt uit Bandoeng: In de buurt van Tjikadjang is in één nacht 250 m.M. regen ge vallen. Tengevolge hiervan hebben verschil lende aardschuivingen plaats gehad. Op een viertal ondernemingen is veel schade aange richt, doordat geheele stukken van den thee- aanplant zijn meegevoerd. De onderneming Bancljorwangi is geisoleerd. De groote weg is op diverse plaatsen beschadigd. Wegens gebrek aan koelies wordt het herstellingswerk ver traagd. Jagers door gas in ravijn vergiftigd. De oud-kultuur-employe V. Hansens en twee Inheemsche jagers, die in de buurt van Djati- roto op jacht waren, daalden volgens een Ane- ta-bericht uit Solo, af. in een ravijn, doch keerden niet terug. Hierop ging de dessa- bevolking op onderzoek uit. Alle drie werden bewusteloos aangetroffen. Een geneesheer constateerde gasvergiftiging. Hun toestand is hopeloos. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken worden terzijde gelegd. De antwoorden :worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd'. RECEPTEN VRAA,G: JKan ik zelf een grijze bont, 'die vér» kleurd is, zwart verven en hoe? ANTWOORD: Neen, bontverven is een geheel apart--yfik.^ifc.-kitnt. SÏ3 :^lf-.gip,tbdj).en. jQ. VR^A.GÏ Ineèn, sabgiidin.ë. régehjas'is vet van' een fiets gekomen. Tkoê "krijg ik'dat "weg?''"- ANTWOORD: De vlek afwrijven m,et een propje watten, dat in benzolum gedoopt is. De vochtige plek. dadelijk bedekken met een laagje talcum.- Laat stil ..liggen en, als hét door en do or drpog. is, afschuieren. Deze behandeling buiten inde schaduw! en vo-oral geen'vujjr of vlam in de.nabijheid!: 1 VRAAGHoe.kan men de bovenplaat van een kolenfornuis mooi b'lank krijgen en houden? ANTWOORD: Met soda en slijp goed afschu ren; warm afspoelen en goed droogwrijven mét poeder van blauwsteen. Na elk gebruik de plaat steeds even afwrijven en af en toe eens schuren met het fijnste schuurpapier. VRAAG: Hoe maakt men pindakaas? ANTWOORD: Ontdoe een pond pinda's goed van doppen en velletjes en maal ze in den aman delmolen fijn. Knee,d het daarna goed met 11/2 ons boter en een snufje zout en peper, PLANTEN. VRAAG: Mijn varen (Nephrolepis) ziet er niet frisch uit. De randen der bladeren worden roestig en vallen af en ook de jonge scheuten verliezen de bladeren. Ik geef zooveel water, dat de aardo steeds vochtig blijft. Zij staat in een koele kamer in goed licht en heeft bladaarde met zand erover. Kan ik iets tot verbetering doen? ANTWOORD: De behandeling, zooals gij die opgeeft is goed. Wij vermoeden dat de lucht te droog is en zouden u aanraden om des morgens de varen flink te spuiten. Andere middelen weten wij niet,,. RECHTZAKEN VRAAG: Mijn huis wordt op verzoek van de Hypotheekbank' ingevolge art. 1223 B. W, ver kocht. Als het' wat ik vermoed, minder op brengt dan de grootte der hypotheek, ben ik dan toch van alles af? ANTWOORD: Neen VRAAG: Indien in een huurwoning een vaste waschtafel aanwezig is en deze tijdens het be unen beschadigd wordt, hoewel niet lek gewor den en dus nog tegebruiken, is de huur.der dan bij het verlaten van de w-oning verplicht een nieuwe te laten aanbrengen^ of schadevergoe ding te geven? ANTWOORD: Tot schadevergoeding verplicht. VRAAG: 1. Zijn de schoonouders van iemand, die zonder werk is, en niet in staat is zijn gezin te onderhouden, tot geldelijken bijstand ver plicht? 2. Zoo ja, tot wien moet hij zich dan wenden, indien zij hiertoe niet minnelijk bereid zijn? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Tot het Bureau van Consultatie. Jansstraat 81, Haarlem, Vrijdags 1.30 uur, voorzien van een bewijs van onvermogen, teneinde een advocaat toegevoegd te krijgen. Wij, nemen aan, dat de schoonouders in het Arrondissement Haajr'em wonen. DIEREN. VRAAG: Ik'woon dicht bij een bakkerij en heb de laatste dagen last van krekels in huis, waarvan ik er reeds vier gevangen heb. 1-Iun griezelig geschreeuw is zeer hinderlijk 'en on aangenaam. Weet u een middel ter bestrijding? ANTWOORD: De plaatsen waar zij voorkomen terdege bespuiten met een verstuiver met bljbe- hoorende vloeistof en dadelijk met doeken be dekken. De kamer een paar uur gesloten houden. Daarna kunt gij de doeken verwijderen en. dé kamer luchten,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2