Op stap. BEVERWIJK HEEMSKERK Bijgeloof. Het droevig einde van den Pan der jager, na een korte maar opwindende loopbaan, heeft een ware opleving gebracht in het bijgeloof, dat ons allen min of meer pleegt eigen te zijn. „Er rustte een noodlot op het toestel", heeft zelfs de secretaris van het Studiecomité, in zijn officiëele capaciteit, verklaard. En tien duizenden anderen hebben dat voor en na hem gezegd. Ik vind er een reden in tot extra waardeering van den moed van Asjes en Geysendorffer, de twee piloten, die blijkbaar koppig de noodlots-idée genegeerd hebben en ondanks al hun pech hardnekkig zijn blijven voorttobben met het duivelsche apparaat. In zijn eigen ondergang heeft het hen en hun nieuwen marconist, Pronk, tenslotte, als door een wonder gespaard. Er moge veel slechts te zeggen zijn van de nagedachtenis van den Panderjagererkend dient te worden dat hij bij zijn vele avonturen wel illusies maar nooit menschen vernietigd heeft. Zijn loopbaan en zijn droevig einde herin neren aan die van het eenmaal zoo trotsche schip de P. C. Hooft, dat ook voor het ongeluk geschapen scheen en tenslotte niet in éen brand, maar in een serie branden zijn dood vond. En de zeelui kunnen heusch nog wel meer vertellen van schepen waarop een fatum rustte. De historie van den strijd tusschen den mensch en de zee bevat er ware romans van, Waarom zou de luchtvaart daarvan ge speend blijven? Het beperkt zich trouwens niet tot zee- en luchtvaartuigen. Ook sommige auto's schijnen voor het ongeluk te worden geboren. Ergens midden in de massa-fabri- cage van meneer Ford of meneer Chrysler, van de General Motors of van meneer Citroën ontstaat zoo'n product, waarop de Zwarte Kunst haar euvel oog heeft doen vallen. Het slipt, rijdt tegen boomen, torpedeert fietsende juffrouwen, wordt door zijn eigenaar spoedig geadverteerd en verhandeld als zijnde in Pri ma Staat en als hebbende Slechts Tienduizend Kilometer geloopen, Te Koop Wegens Bijzon dere Omstandigheden, Tegen Spotprijsex den volgenden dag rijdt de nieuwe eigenaar er vlot een wetering mee in en wordt op het nippertje gered. Zelfs zegt men dat er zulke fietsen bestaan. Zij komen uit een gerenommeerde fabriek, er is niets Japansch aan, maar de banden sprin gen, de cranks breken, de kogellagers loopen in elkaar en als de voorvork het begeeft en de eigenaar in het ziekenhuis ligt is hij voor goed een bijgeloovig man. Zit er tenslotte iets in dat bijgeloof? Als wij ons van de verkeersmiddelen afwenden, en de rubriek Onroerende Goederen in be schouwing nemen, rijzen nog veel meer mys teries. Waarom willen sommige „panden" het als winkels absoluut niet doen, zonder dat er ook maar de geringste verklaring voor is te vinden? Zoo'n winkel prijkt midden in een straat die vol goedbeklante affaires zit alleen die éene wil niet. Jan en Piet zijn er al in Gefailleerd. Willem komt. Hij kent geen bijgeloof. Hij lacht het weg. Hij is de soort man die onder ladders door loopt, op Vrijdag den dertiende een meisje ten huwelijk vraagt, en zich een zwarte kat aan schaft. Het geroddel van de buren en kennis sen over zijn noodlottig perceel beantwoordt hij met luid gelach. Maar weldra verstomt dat.en binnen twee jaar moet hij zich via een surséance en 'n paniekerige liquidatie het veege lijf redden, met verlies van al z'n spaar duitjes Wat zit er in die dingen? We weten het niet. Etr zijn, zegt men, zelfs woonhuizen waarop het noodlot rust. Er zijn, zeggen de boeren, stukken land waarop het gewas niet gedijen wil. Er zijn Er is meer tusschen hemel en aarde dan wij weten, zooals een Engelsch spreekwoord nuch- terlijk opmerkt, en wie zal het ontkennen? Toch blijf ik, ondanks de romantische beko ring van die noodlots-these, nog maar steeds liever gelooven dat het de eigenaars zelf zijn, die aan al die dingen hun noodlots-bestem- ming geven door hun achterdocht, hun twij fel, hun vrees, hun gezakt zelfvertrouwen, misschien onderbewust, maar dat zich dan toch uit in fouten, tekortkomingen, blunders, zoodra eenmaal de eerste (toevallige) tegen slag er geweest is. Kunnen we ook van den Panderjager niet aannemen, dat die botsing met dien tractor een fout is geweestgevolg van onvoldoen de voorzorgsmaatregelen, en meer niet? Ik ben niet van plan om, als ik binnenkort een nieuwe fiets gekocht heb en er éénmaal mee geslipt ben, er verder een heele reeks onge lukken mee te beleven. Eigenlijk kunnen we ons dat bijgeloof hoe gezellig fictief ook, in de nuchtere practijk van deze harde wereld niet veroorloven. R. P. Winkelierscombinatie „Plan West" De gas- en electriciteitstarieven. DE JAARLIJKSCHE UITVOERINGEN VAN TURNLUST. Het bestuur van de gymnastiekvereeniging „Tui-nlust" heeft de jaarlijksche uitvoeringen vastgesteld op 20 en 21 Februari 1935 in het Kennemer-Theater. CHRISTELIJKE JEUGDCENTRALE. Voor de Christelijke Jeugdcentrale spreekt op Woensdag 14 Nov. a.s. de heer H. W. Al ders over het onderwerp: „Geestelijke pers pectieven". BESCHERMING TEGEN GASAANVALLEN. Voor de vredesgroep Beverwijk en Omstre ken zal de heer J. Rutting, chemisch-docto- randus te Amersfoort op Donderdag 22 Nov. in het Kennemer-Theater een lezing houden over de mogelijkheid van bescherming tegen gasaanvallen. Dinsdagavond hield de Winkelierscombi natie „Plan West" een ledenvergadering in het café van den heer Nelis aan den Arends- weg. Wegens verhindering van den voorzitter opende de heer J. Tervoort de vergadering, die mededeelde, dat wegens ongesteldheid van den heer G. Kors de reglementsherzie ning van de agenda moest worden afgevoerd. Daarna werd de St. Nicolaas-reclame- campagne behandeld. De door het bestuur genomen maatregelen verwierven de goed keuring der vergadering. Voor deze cam pagne, welke van 1 November tot en met 6 Dec. zal worden gehouden, zijn talrijke fraaie cadeaux aangekocht, o,a. een eigen ledikant met spiraal, een rijwiel, een keurig ameuble ment, een stofzuiger enz. Mits het publiek bij de Plan-West winkeliers maar koopt, kan en ieder aan de georganiseerde wedstrijden deelnemen. De oplossingen moeten uiterlijk 7 December 1934 zijn ingeleverd in een daarvoor geplaat ste kist bij den heer E. van Rookhuizen, Peperstraat 41. Bij meerdere goede oplossingen wordt bij toewijzing ten overstaan van den heer F. Ph. P. Braun, beëedigd makelaar beslist aan wie de cadeaux worden toegekend. De toewijzing der cadeaux geschiedt op Maandag 10 December a.s. des avonds te 8.15 uur in de Baangarage, Baanstraat 32, Een tweede belangrijk onderdeel van deze St. Nicolaasreclame is het Kinderfeest op Woensdag 12 December in het Kennemer Theater. Deze voorstelling belooft iets zeer bijzonders te zullen worden. In de eerste plaats wordt door den be kenden conferencier Paul Duval een poppen kastvoorstelling gegeven. Vervolgens treedt in deze voorstelling op het „wonderkind" de 15-jarige Jackie, de acrobaat. Ook treden op Snip en Snap de vroolijke goochelaars, die de kinderen zelf laten mee. goochelen. Tenslotte wordt een zangwedstrijd gehouden om mooie prijzen. De heer Lou Tervoort heeft zich belast met het muzikale gedeelte van het programma. Het hoogtepunt van dit kinder feest zal gevormd worden door een bezoek van St. Nicolaas. Al deze plannen konden de goedkeuring van de vergadering verwerven. De fraaie cadeaux, die „Plan-West" tijdens deze cam pagne beschikbaar stelt, zullen worden ge ëtaleerd in het Singer-depöt van den heer W. H. Overbeek, Kerkstraat no. 1. Vervolgens werden de besprekingen over de gas- en electriciteitstarieven ingeleid door den heer E. van Rookhuizen. Spr. herinnerde er aan, dat Plan-West deze zaak aangesneden heeft, door een prijsvraag uit te schrijven voor een goed plan, dat het dure gas en de dure electriciteit zou kunnen vervangen. Het besluit van den gemeenteraad om de gasta- rieven te verlagen heeft „Plan West" vol komen in het gelijk gesteld. Spr. constateei'de. dat „Plan-West" met haar actie zeer zeker cie belangen van de kleine gasverbruikers heeft behartigd. „En nu gaan we de electriciteits tarieven onder handen nemen", zei de heer Rookhuizen en vertelde vervolgens een ver makelijke historie over een demonstratie van petroleum-verlichting, alleen toeganke lijk voor leden van „Plan West", waarbij „spionnen" toegang trachten te verkrijgen. De heer Wesex-mann vertolkte de daxxk. baarheid der leden voor het vele werk dat de commissie zich getroost had, om totLdït goede resultaat te komen. Vervolgens werd nog gesproken over het ernstige nadeel, dat de Inkoop-centrale van de Hoogovens aan de middenstand berokkend Op voorstel van den heer E. van Rookhuizen werd besloten tegen dit euvel bij de bevoeg de instantie een krachtig px'otest aan te teekenen. Na de rondvxaag werd deze geanimeerde vergadering gesloten. NED. FABRIKAAT. In de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- ~tein" zullen op Woensdag 7 November twee Imvertooningen worden gegevexx ter propa geering van het Nederlandsch Fabrikaat. Deze filmvoorstellingen worden georgani seerd door het Ned. Fabxükatenhuis te Utrecht EEN JUBILEUM. De heer H. J. Comis, wex'kzaam aan de si- gai-enfabriek van de N.V. v.h. Gebr. Majoor was gisteren 40 jaren lid van den Alg. Ned. Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond. Van de zijde der vakbeweging werd in dit ju bileum veel belangstelling getoond. De jubila ris ontving vele gelukwenschen en eenige bloemstukken. VOOR DE WITTE KRUIS -BAZAR. Het comité, dat de Witte Kruis-bazar voor bereidt ten bate van het bouwfonds voor het Volksbadhuis mag zich verheugen in een spon tane medewerking, zelfs van de zijde van niet plaatsgenooten. Voor de verloting worden vele bepaald mooie en groote prijzen ter be schikking van het comité gesteld. Mevr. Hey- mans schonk b.v. het prachtige huiskamer- ameublement, dat zij trok als hoofdprijs op de alhier gehouden tentoorxstelling „De Ge dekte Tafel". Het comité ontving verder een schitterende poppenkamer van mevr. Hom berg. De schenkster leverde hiermede eexx keu rig stuk huisvlijt, want zij heeft deze poppen- kamer zelf vervaardigd en ingericht. (Sinds Januari j.l. is een 50-jarige Fransche vrouw bezig, op pantof fels van Moskou naar Parijs te loopen. Zij rekent erop, in Januari a.s. te Parijs te zijn). U zult misschien daadlijk verklaren: Hier is xiiets verwonderlijks aan, Daar velen uit Rusland, reeds jaren Vóór haar, op den loop zijn gegaan. Toch is het wel waard te vermelden, Al schuilt ook'veel waarheid daarin, Men hoorde, zoo ooit, toch maar zelden Van zulk een pantoffelheldin. Want zelfs in de diepste malaise En weinig bezoi'gd om gemak. Beweegt zich de echte Francaise Toch meest op een hoogere hak. Maar wat ik in hoofdzaak wou zeggen En waar het hier feitlijk om gaat, Dit is, dat valt niet te weerleggen, Sportief eexx bijzondere daad. Daar trippelt dat moedige vrouwtje Van Moskou alleen naar Parijs Zij kan blijkbaar tegen een douwtje, Dat feit eischt geen nader bewijs. Zij ging niet op stap met fanfares, Zoo dierbaar aaxx 't sportheldendom, Zij doet het voor d'aardigheid maar 'es, Als was 't maar een stadsblokje om. Zij loopt nu al maanden en maanden, Zij is nu al driekwart op dreef En 't eex'ste bericht dienaangaande Is, wat ik hier bovenaan schreef. Zij zal in den opzet niet falen, Waaraan zij haar wilskrachten gaf, Wat anderen nooit zouden halen, Doet zij op haar sloffen wel af. P. GASUS. ARBEIDERS TOONEELFONDS. De tweede voox*stelling van het Arbeiden Tooneelfonds zal op Woensdag 19 Dec. in het Kennemer-Theater worden gegeven. Ook treden ,.De Jonge Spelei's" op. Opgevoerd wordt „De opgaande zon" van Herman Heijer- mans. DE REKENING VAN HET CRISIS-COMITé. Het bestuur van het Crisis-Comité heeft de heeren W. van Dijke en C. Dingier Jr. uitge^ ndodigd tot het nazien der rekening over het jaar 1933—1934. WINKELIERS VEREENIGIN G Bovengenoemde vex-eeniging vergaderde Dinsdagavond. De voorzitter de heer P. Henneman bracht dank aan de heeren Hartog. Henneman, Rijke en Groot voor hun g zorgen besteed aan den lampion-optocht. Aan de heeren Lieshout en Bleeker werd dank ge bracht voor het in orde brengen van den re clame-wagen die tijdens de Koninginnefees- ten in den optocht heeft meegereden. Uitvoerige discussies volgden over een St. Ni- colaaseampagne. Bij stemming werd besloten om op een centraal punt eexr tombola te plaat sen. Tot uitwerking van dat plan werd een commissie benoemd. Besloten werd nog voor den aanvang dezer campagne een vergadering te houden. MISSIE. Van 3 tot en met 12 November wordt alhier in de Parochiekerk een „Missie" gehouden door Paters Rodemtoristexi. MACHINST-EXAMEN. Geslaagd voor het voorloopig diploma de heer P. de Vries, alhier. Bijna Het geHeele personeel stal kolen. Massa-proces ïn Den Haag. Voor de Haagsche Rechtbank stonden Dins dag 22 verdachten terecht, die betrokken zijn bij een massa-diefstal van kolen uit de op slagplaats van den brandstoffenhandel v.h. Lexxs, Aandewiel en Dijk. De diefstallen wer den gepleegd door het personeel. Zooals uit de behandeling er onder de verdachten eexxige personen, die reeds verscheidene jaren bij de firma in dienst waren. Een van hen was er zelfs veertig jaren in dienst. Eén van hen, J. P. D,, liet verstek gaan. De qverigexx waren verschenen. De Officier van Justitie eischte tegen J. D. 6 maanden, waarvan 3 maanden voorwaar delijk; tegen W. F. v. d. V. 1 jaar; tegen K. J. P. eenzelfde straf;" tegen den verdachte W. H. L„ die reeds eerder is veroordeeld 4 maan den. Tegen de overige vex-dachten werden ge deeltelijk vooi'waax'delijke, gedeeltelijk on- vooi-waai'delijke gevangenisstraffen geëischt. Daarna was de beurt aaxx den voornaam- sten helen, den kolexxhandelaar T. v. d. V.„ die voor honderden guldens gestolen kolen had gekocht en zich verontschuldigde met de op- merking dat „er een beetje meer aan te ver dienen was". Deze vex-dachte wex'd door mr. v. d. Boom geducht onder haxxden gexxomen. De Officier vaxx Justitie zeide, dat deze ver dachte één van de hoofdschuldigen is. Aan vankelijk had spr. aan eexx geldboete gecom bineerd met een voorwaardelijke straf ge dacht, Hij moet hiervan afziexx en eischt thans 6 maaxxden gevangenisstraf... Ten slotte werd xxog tegen een verdachte, die eveneens geld afkomstig uit deze zaak had aangenomexx, 2 maanden voorwaardelijk geëischt, terwijl de officier ten aanzien van W. H. G., die van één van de verdachten kolen had gekocht, vrijspraak vroeg. Salomo's goudmijn terug gevonden? In ons nummer van Maaxxdag publiceerden wij nxededeelingen van dr. W. G. N. van oer Sleen, onder bovenstaaxxden titel, over een goudnxijxx die men ixx de Padangsche Boven landen (Sumatra) ontdekt heeft en in exploitatie wil brengen. Wij hebben deze nxededeelingen op naanx van dr. van der Sleen gedaan, dus ook die omtrent de exploi tatie-mogelijkheden van de mijn, exx laten ze geheel voor zijn rekening. Dit artikel be wijst dus geenszins dat wij het raadzaam achten tot geldbelegging in de bewuste onder neming over te gaan. Wij kunnen het voor en tegen daarvan op grond van de verstrekte gegevens niet voldoende beoordselen. HOOFDREDACTIE. Het verkeer bracht leed Te Poeldijk is een 5-jarige jongen onder de Westlandsche stoomtram geraakt en op slag gedood Op den Middenweg bij den Zaaiersweg te Amsterdam is eexx 31-jarige berijder van eexx bakfiets aangereden door een vrachtauto. Een botsixxg volgde, waarbij de driewieler met zijn berijder over een vrij grooten afstaxxd wex'd meegesleux'd. De man is met erxxstige kwetsu ren naar het Oxxze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is over leden. Op den Leidscheweg te Voorschoten is de 17-jarige mejuffrouw W. C. Vex*hoog uit Voor schoten aangei*edexx door een motorfiets die met een auto in botsing was gekomexx. Mejuf frouw V. kwam te vallen en liep een erxxstige hoofdwonde op. In bewusteloozen toestaxxd werd zij in een woning bixxnengedragen. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn, doordat de auto, waarmee het motorrijwiel iix botsing was gekomen, een auto, bestuurd door S. E. uit Amsterdam, die nog eexx defecten auto op sleeptouw had gexxomen, lixxks op den weg reed bij 't passeeren van eenige stilstaande auto's. Dinsdagmorgen te elf uur is de 11-jarige jongen I. Abbas te Rotterdam met zijn fiets gevallen en door een passeerende vrachtauto gegrepen. Met inwendige kneuzingen is het kind naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar het spoedig na aankomst overleed. Op een verboden inrijweg te Hedel, gelegen nabij de R.K. Kerk is .de 17-jarige fietsx'ijder B. F. uit Hedel in botsing gekomen met een luxe auto. De jongen werd met het hoofd door de vooxTuit geslingerd exx wex-d voorts exmstig gewond aan armen en beenen, In ernstigexx toestand wex-d het slachtoffer eexx won'ng binnengedragen. De chauffeur treft geen schuld. Berichten in enkele regels. De directie van de eenige Nedei-landsche bruinkoolontginning zal iixdien de door haar noodzakelijk geachte contingenteei-ingsmaat- regelexx uitblijven binneix zeer korten tijd haar bedrijf stop zetten. In verband met een berooving in een pand in de Nieuwstraat te Rotterdam, waarbij een buitenlaixder van een gx-oot bedrag werd be roofd zijn drie mannen en vrouw ge- arresteex-d. Vanwege de rijkswaterstaat is aanbesteed de aanleg van de aax-debaan van een gedeelte van weg no. 3 (Amsterdam, Bodegraven, Rot terdam) onder de gemeente Zwammerdam. Laagste Inschrijvers waren C. J. v. d. Hoeven voor a f 1.115.438; b. f 1.220.438, c. f 1.085.438 en D. Verstoep te Dexx Haag voor b. f 1,182.000. Dinsdagmiddag geraakte het twee-en-een- half jax-ig dochtertje van de familie K. te Hengelo bij het spelen te water. Na eenigen tijd heeft men haar in bewusteloozen toe stand opgehaald, doch pogingexx om de levensgeesten op te wekken, mochten niet baten. Bij het doorzagen van een niet meer in gebruik zijnde gasbuis, gex-aakte een nog wel in gebruik zijnd gedeelte *;?,n de gasleiding waardoor gas oxxtsnapte en zich ophoopte tus schen het plafond en de vloer van de hooger gelegen verdieping. In de kamer brandde een kolenfornuis en het gevolg was, dat het gas is ontploft. Het plafond wex-d weggeslagen, een paar ruiten zijn gesprongen. Een vrachtauto van de firma Beunk uit Enschedé, welke een inboedel uit Glanerbrug zou ovei'brengexx naar Dedemsvaart werd op den ofxbewaakten overweg aan de lijn Gronau —Enschedé door den van het station Glaner brug komenden tx-ein. gegrepen. De auto werd over een lengte van plm. 50 M. meegesleurd en totaal vex-nield. Wonder boven wonder kwam de chauffeur er zonder kleerscheuren af. NEDERLANDER VOOR DE TWEEDE MAAL IN DUITSCHLAND VEROORDEELD. Voor de Bex-lijnsche arrondissementsrecht bank heeft Dinsdag wederom een Nederlaxx- der terecht gestaan, de Amsterdanxsche bank bediende De R., die reeds vroeger terzake van deviezensmokkel was veroordeeld tot drie en een half jaar tuchthuis. Tijdexxs zijn gevan genschap is nog een tweede delict aan den dag gekomexx, waax-voor hij thans volgens de Tel. tot drie maanden tuchthuxs en 5000 mark boete werd veroordeeld. Verd. zag er zeer bleek en afgemat uit en had geen spankracht en lust meer om zich te verdedigen. Deelneming aan de Wereld tentoonstelling te Brussel. Hoe mexx in Califox-nië dadels oogst: de palmen worden van houten stellages voorzien om het plukken gemakkelijk te maken Sub-commissies ingesteld. Door den heer mr. T. J. Verschuur, regee- ringscommissaris van Nederland, tevens voor zitter van het algemeen- en vaxx het uitvoe- rexxd comité voor de Nederlandsche deelneming aan bovengenoemde tentoonstelling zijn ver schillende sub-commissies ingesteld en tevens reeds geinstalleerd, welke commissies tot taak hebben de verzorging van de speciale inzen dingen, welke geacht kunnen worden tot het terrein van de verschillende sub-commissies te behoox-en, nl.: Sub-commissie voor Sociale inzendingen: mr. L. Lietaex*t Paex-bolte, voorzitter; dr. ir. A. H. W. Hacke; mr. B. B. F. F. Baron Wittert van Hoogland. Sub-Commissie voor de Kunstnijverheid: lm-. J. F. van Royen, voorzitter, c. J. A. Begeer P. M. Cochius, W. F. Gouwe, secx-etaris. Sub-Commissie voor de Koloniën: Ch. J. I. M. Welter, voox-zitter; prof. dr. L. Ph. Ie Ces- quino de Bussy, secretaris, J. C. Koningsberger, Sub-commissie voor Tuinbouw en Bosch- bouw: J. C. M. Mensiixg, voox-zitter, F. V. Val- star, Jac. Smits, Jhr. J. C. Mollerus, T. van Waver en. Sub-commissie voor Landbouw en Zuivel: L. F. Britzei, voorzitter, T. van Maanen, dr. H. Molhuysen, J. Th. Verheggen, C. Eigenraam, secretaris. Sub-Commissie voor de Industrie: Prof. L. A. van Royen, voorzitter, prof. ir. D. Dresden, prof. dr. r. H. C. J. H. Gelissen; ir. J. K. Mercx, J. Goedkoop, A. J. M. 'van Iersel HOLLANDAMERIKA LIJN. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 29 (n.m.) te Cristobal. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam n.m. te Seattle. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 27 n.m. van Los Angeles. Blommersdijk 28 van Rotterdam te New- Orleaxxs. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam te Liverpool. Binnendijk Rotterdam n. Philadelphxa 11.21 n.m. 430 mijl West van Lxzard. Lochkatrine Rotterdam n. Vancouver 29 San Francisco. Stad HALC YONLIJN Zaandam 28 van Rotterdam te HOLLANDWEST-AFRIKALIJN Nijkerk uitreis 30 van Lor. Marques. Bloemfontein 20 van Rotterdam te Am sterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk uitx-eis 30 van Amsterdam. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Grootekerk vertr. 31 van Hamburg n. Rot terdam. Serooskerk thuisreis 28 te Yokohama. JAVA—NEW YORK LIJN. Djambi New York n. Java 30 7 v.m. te Belawan. Salawati, Batavia n. New York 28 te Bos ton, JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara 28 van Shanghai te Hongkong. Tjikembang 28 van Manilla te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hermes Amsterdam n. San Juan P.R. 29 11.24 v.m. 100 mijl .Z.O. van Land's End. Achilles 29 van Volo n. Izmir. Aurora 29 October van Valencia naar Ma laga. Hebe 29 6 n.m. van Danzxg naar Kopen hagen. Orpheus 30 van Stettin te Amsterdam. Rhea 29 van Bilbao te Malaga. Sinxon Bolivar 30 van West-Indië te Am sterdam. Vulcanus 29 van Lissabon n. Portimao. Euterpe Amsterdam n. Bordeaux p. 29 Ouessant. Ganymedes Rotterdam n. Tanger p. 29 Ouessant. Oberon, Rotterdam n. Faro p. 28 Beachy Head. Hermes 29 van Piraeus n. Salonika. Irene 29 van Napels n. Setubal. Venus 29 van Livorno te Catania. Deucalion 30 vaxx Messina n. Catania. Odysseus 29 van Amsterdam te Stettin. Mars 30 van Hamburg naar Amsterdam. Oranje Nassau, W.-Indië n. Amsterdam 30 van Plymouth via Havre. Triton Cagliari n. Amsterdam 30 te Lissa bon. KON. HOLANDSOHE LLOYD. Agamemxxon 30 van Amsterdam naar Hamburg. Zeelandia (uitreis) 29 Oct. van Rio de Janeiro. ROTTERDAMSOHE LLOYD. ïndrapoera 30 vaxx Batavia te Rotterdam. Kota Tjandi (thuisreis) 29 (11 njmJ te Londen. Kota Gede (uitreis) p. 30 Oct. (3 vm.) Pe- rim. Kota Agoeng (uitreis) 30 Oct. te Antwer pen. Baloeran (uitreis) 30 van Gibraltar. Aagtekerk 30 van Rotterdam xx. Brisbane. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis)) p. 30 Fern. Noronha. Alcyoxxe 31 (n.m.) van B.-Ayres te Rot terdam verwacht. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tarakan, Calcutta n. Vancouver 29 van Rangoon. Silvermaple, Vancr. n. Calca 29 van Co lombo. Silverash, Vancouver n. Calc., 28 te Bata via. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 27 van San Francisco. Bintang, Vancouver n. Calc. 29 te Bela wan, Siiverwillow 26 v. New-Ox"leans n. Calcutta via Kaapstad. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan van Oldexxbarneveld (uitreis) 30 te Port Said. Poelau Tello (thuisreis) 29 van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, Jajpan n. Rotterdam 29 te Singa pore. Eurymedon, Manilla n. Rotterdam, 29 te Singapore. Dolius, Amsterdam n. Java 28 (4.30 n.m.) 30 mijl Oost van Niton. City of Khartoum, Otaru n. Rotterdam 29 te Singapox-e. Ulysses, Liverpool naar Java 28 v$n Singa pore. Alcinous 28 Oct. van Liverpool te Batavia. Promethexxs Batavia naar Aimstexdam 29 te Marseille. Menestheus Janan n. Rotterdam p. 30 Perim. AANGEKOMEN. 30 October: Hydra m.s. Gravelines Lurifero s.s. Gent Orpheus s.s. Stettin Ousel s-s. Liveipool VERTROKKEN 30 October: Borgila s.s. Oslo Hetton s.s. New Castle Rhenania s.s. Gdynia Alwine Russ s.s. Hamburg Schieland s.s. New Castle Fyrileif ss.. Granton Lossing stukgoed. Het van West Indië komend Duitsche stoom schip Kreta heeft in de Buitenhaven alhier de voor Amsterdam bestemde lading sbukgoede- x-en gelost en is daarna naar Hamburg verder gegaan. De hoeveelheid was zoo gering, dat de kosten van het opvaren niet evenredig waren. Vertrokken. Nadat de storm zich gisteren gelegd had zijn de schepen, welke in de Binnenhaven op ver andering hadden gewacht, naar hunne be stemming vertrokken. Loodswezen. Aan den commissaris van het Loodswezen te Hellvoetsluis, den heer J. Erkelens. is met ingang van morgen wegens het opheffen zij ner functie eervol ontslag verleend.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5