DE BILT I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; Schip van verm, aankomst Laatste bericht 3 Nov. Chili 4 Nov. vertr. 31 Oct. v. Hamburg Rosa rio 30 Nov. in lading. La Plata 3 Oct. te Buenos Aires, Amplegarth Buenos Aires 15 Oct. te Rosario. Aurora Barcelona 5 Nov. 29 Oct. van Valencia. Hamburg 4 Nov. vertrekt 3 Nov. Chili Bodegraven Chili 26 Oct. van Cristobal. Chili 27 Oct. te Tocopilla British Honor Abadan 10 Nov. 26 Oct. van Port Said. Britsum Buenos Aires 3 Dec. 25 Oct. van Rosario.' Chili 27 Oct. van Oallao. Pto Barrios 2 Nov. 31 Oct. van Santander Oolytto Rosario 8 Nov. 28 Oct. van Las Palimas. Hamburg 2 Nov vertrekt 1 Nov. Dolius Batavia 31 Oct. 29 Oct. te Havre. Dijkwater Rosario 4 Nov. 27 Oct, van Las Paknas. Emma Moersk Curacao 31 Oct. 11 Oct. vertrokken Eberhard Koningsbergen heden 24 Oct. vertrokken. Esther Maria Archangel 4 Nov. 25 Oct. vertrokken. Everanna Archangel i heden 21 Oct. van Lodingen. Enggano Ned. Indië 28 Oct. van Batavia. Fauna Midd. Zee 4 Nov. 28 Oct. van Gibraltar. ^uenos /'Ires 6 Nov. 23 Oct. van Pernambuco. Frithjof Ei-de Archangel "fj 31 Oct. 20 Oct. vertrokken. -Taoan 26 Oct. te Hamburg. Gaastscrland Buenos Aires 30 Nov. in lading. Gerda Toft Odessa 31 Oct. 26 Oct. van Gibraltar. Gera Ned. Indië 16 Dec. 25 Oct. te Macassar. Hamdale Rosario 29 Oct. 27 Oct. van Madeira. Hercules Constantsa 10 Nov. 28 Oct. te Vostizza. Hebe Gdynia 3 Nov. 30 Oct. te Kopenhagen. Hasselburg Hernösand heden 22 Oct. van Mö. Irini Constantza 3 Nov. 28 Oct. van Gibraltar. I. P. Goulandris Buenos Aires in lading. Leeghwater Archangel 2 Nov. 22 Oct. v. Archangel. Laertes Batavia 7 Dec. in lading. Japan 25 Oct. van Manilla. Molenwater Rosario 9 Nov. 26 Oct. van St. Vincent. Mel am pus Batavia 9 Nov. 27 Oct. van Pt. Said. Houston 31 Oct. 7 Oct. vertrokken. Myrmidon Batavia 25 Nov. 27 Oct. van Belawan. M. v. St. Aldegonde Batavia 13 Nov. 24 Oct. van Colombo. Mars Hamburg. 28 Oct. 27 Oct. vertrokken. Meliskerk Zuid Afrika 28 Oct. van Pt. Said. Mary Slessor West Afrika 29 Oct. te Lagos. Mapia Hamburg in lading. Montferland Buenos Aires 14 Dec. in lading. Mittelmeer Curagao 2 Nov. 15 Oct. vertrokken. Nicea Mexico 21 Nov. 31 Oct. van Cartagena. Ootmarsum La Plata 6 Nov. 23 Oct. v. St. Vincent. Oranje Nassau West Indië 4 Nov. 26 Oct. van Funchal. Oudewater Archangel 8 Nov. 29 Oct. vertrokken. Procvon Archangel 4 Nov. 28 Oct. van Honningsvaag Prometheus Batavia 4 Nov. 23 Oct. van Marseille. Preradovic La Plata 17 Nov. 16 Oct. van Buenos Aires. Polyphemus Ned. Indië 18 Nov. 28 Oct. van Psrittn. Poelau Tello Ned. Indië 29 Oct. van Colombo. Paludina Curacao 1 Nov. 12 Oct. vertrokken. Poelau Roebiah Ned. Indië 28 Oct. te Batavia. Serooekerk •Taoan 28 Oct. van Yokohama. E H. Stines II Gdynia 31 Oct. 26 Oct, vertrekken Sirrah .Archangel 31 Oct. 28 Oct. van Kopervik. Stentor Batavia 31 Oct. 30 Oct. van Londen. Sail an d Buenos Aires 3 Nov. 30 Oct. van Las Palmas. South America Port Arthur 3 Oct. 16 Oct. vertrokken. Soesterberg Kemi 4 Nov. 29 Oct. vertrokken. Sohiffbek W. Afrika 31 Oct. te Londen. Thuban Archangel 30 Oct. 28 Oct. van Kopervik. Tariimbar Med. Indië 28 Oct. v. Pt. Said. Trompenberg Trangsund 28 Oct. 22 Oct. vertrokken. Trajanus Venetië 22 NOV. 27 Oct. van Fiurne. Triton Middell. Zee 4 N°v. 28 Oct. van Gibraltar. Trudvang Foldafoss heden 26 Oot. vertrokken. Ulysses Bourgas 20 Nov. 28 Oct. van Stamboul. Uckermark Batavia 21 Nov. 29 Oct. van Aden. Vesta Middel. Zee 3 Nov. 28 Oct. van Gibraltar. Vassilios A. Polemis Nicolaieff (v. Velsen) 30 Oct 28 Oct. van Ouessaht. Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB IJMUIDBN AANGEKOMEN 80HEPKN Duitsch 5.S. Kreta West Indië stukgoed IJMUIDEN Arb. Zangver. „De IJmuider Volksstem". Jubileum-concert op 3 November a.s. Aan het 20-jarig bestaan der Arbeiders Zangvereeniging „De IJmuider Volksstem" hebben wij in ons blad van 1 October jJ. reeds een uitvoerig artikel gewijd. De vereeniging zal dit jubileum op Zaterdag 3 November met een feestconcert, in ,,'t Wapen van Velsen" te geven, vieren. Aan dit concert werkt het Haarlemsch Trio mede. De „Stem" brengt een programma van uit sluitend Hollandsche liederifi ten gehoore, o.m. haar concoursnummer De Zwaluwen van H. J. den Hertog. In samenwerking met het in strumentaal trio wordt uitgevoerd een 4-tal socialistische strijdliederen, Dopper's De Wil gen en het koorwerk Een Lentenachtsfan- taisie, een compositie-van J. Paardekoper. In deze cantate worden de sopraan- en bariton- soli vertolkt resp. door mej. A. Plugboer en den heer G- Nat. De zusterorganisatie PALVU zal den avond mede opluisteren. Zij voert een één-acter „Het succes van Othello", op. In de pauze zal gelegenheid zijn de feest vierende vereeniging te complimenteeren, ter wijl tevens een bondsbestuurslid het woord zal voeren. In het voorwoord van het feestprogramma zegt het bestuur o.m.: Dat er heel wat moed toe behoorde om lid te zijn van een roode zangvereeniging bleek uit de groote en vele wisselingen der leden. Daarom een woord van hulde aan die mannen en vrouwen, die in die jaren door hun voorbeeld bezielden en al hun krachten hebben gegeven aan „De Stem" en de arbeidersbeweging. Ook brengt het bestuur dank aan den lei der, den heer J. Post, die reeds gedurende 18 jaar over het koor den dirigeerstaf zwaait en die steeds voor zangers en zangeressen klaar stond. De band tusschen dirigent en leden gevormd zal dan ook nog vele jaren sterk genoeg blij ken te zijn, besluit het bestuur. Met zooveel toewijding van beide zijden kan het niet anders of „De IJmuider Volksstem" gaat vol vertrouwen haar 5de lustrum tege moet. VISSCHERIJNIEUWS IN ZAKFORMAAT. De stoomtrawler Hoop n IJM. 40 is gisteren ter visscherij uitgevaren, De stoomtrawler De Hoop was na vijf dagen reis binnen met 250 manden visch. SCHOORSTEENBRANDJE. Ten huize van de familie B. in de Bloem- straat ontstond gisteren een schoorsteen brandje. De brandweer werd gewaarschuwd, doch voordat deze arriveerde hadden' de buren het brandje reeds gebluscht. Scheepsbouw. De voor Russische rekening bij de werf van Verschure Co. te Amsterdam gebauwde ko- lenelevator is Zaterdag met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een draagver mogen van duizend ton en is ingericht om met eigen kranen de noodige bunkerkolen aan de stoomschepen te kunnen overgeven. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 31 October 1034, radio-tel ©grafisch te bereiken via het kuststation Schevenmgenradio, Aiphacca, Alpherat, Alwaki, Baloeran, Grijns sen, Deonpo, FLandria, Johan v. Oldenbarne- velt, Kota Baroe, Kota Gede. Marnix v. St. Aldegionde, Qrania, Oranje Nassau, Poelau Laut, Poelau Tello, van Rensselaer, Sibaj-ak, Venezuela, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nedsrlandsche vrachtschepen eveneens via Schevenmgenradio te bereiken. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Hercules IJm. 196, vangst 30 manden schel- visch, 180 manden braadschelvisch, 60 man den makreel, 150 manden koolvisch, 60 man den hake, 30 manden wijting. 30 manden va ria. 80 radio, totaal 600 manden. Timor IJm. 191, vangst 40 manden schel- visch, 180 manedn braadschelvisch, 60 man den kabeljauw, 60 manden koolvisch, 35 man den platvisch, 40 manden radio, 20 manden varia, totaal 435 manden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.52 Griet per K.G. f 24—f 15 Tongen per K.G. f 1.15f 0.80 Middelschol per 50 K.G. f 23 Zetsehol per 50 K.G. f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 21—f 7.8 0 Schar per 5 OKG. f 11.50—f 8 Tongschar per 50 K.G. f 27.50f 21.50 Rog per 20 stuks f 32—f 11 Vleet per stuk f C.75>f 0.40 Kleine poon per 50 K.G. f 6f 2 Groote schelvisch per 50 K.G. f 26f 15 Middelschelvlsch per 50 K.G. f 27f 12 Kleine middelschel visch per 50 K.G. f 16.50 f 7.5 0 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13—f 3.80 Kabeljauw per 125 K G. f 63:f 42 Groote gullen per 50 KG. f 2Q—f 10 meldt: Hoogste barometerstand 770.7 m.M. te Akureiri. Laagste barometerstand 746.4 m.M. te Blaafanshuk, K. C. M. Wintërdienst gaal 1 November in en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Noor delijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk nog regen o f hagelbuien. Iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 761 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 54 F. Laagste heden nacht 46 F.. Hoogste heden 48 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 10.31 uur; n.m. 11,97 uur. Vrijdag v.m. 11,43 uur; Zaterdag v.m. 0.12 uur; n.m. 12.40 uur. Kleine gullen per 50 K.G. f 15.f 4.50 Wijting per 50 K.G. f 5—f 1.75 Makreel pér 50 K.G. f 7f 3,10 Heilbqt per K.G. f 0.85f 0.52 Leng per stuk f 1.95f 0.50 Koolvisch per stuk f 0.95f 0.50 Versche haring per kist f 4.10f 2.80 Groote hake per 125 K.G. f 106 Middel hake per 125 K.G. f 112 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 43—f 42 Kleine hake per 50 KjG. f 35—f 12.50 VELSEN POLITIEKE VERGADERING. Op 21' November a.s. zal de Ohr. Historische Kiesvereeniging een politieke vergadering be leggen in de Ohr. school aan de Van Langen- veldstraat. Als spreker zal optreden de heer J. Bakker, lid van de Tweede Kamer. BEVERWIJK Verkoop 'van petroleum. Waarschuwing' aan winkeliers. Nu de petroleum in verscheidene gemeen ten een concurrent van het gas gaat worden. >'aan vele winkeliers er, evenals vroeger, weer /Oe over, petroleum in het klein in hun win kels te verkoopen. Ingevolge de bepalingen van de Warenwet is dit echter alleen dan toegestaan wanneer de petroleum in den win kel wordt opgeslagen, in volkomen stankvrij afgesloten vaten. De politie houdt daarop streng toezicht. Zij heeft reeds tegen 2 win keliersters proces-verbaal opgemaakt, die aan de genoemde bepaling van de Warenwet niet geheel hadden voldaan. DUUR BIOSCOOPBEZOEK. Ten nadeele van een dame uit Velsen-Noord, die de bioscoopvoorstelling in het Kennemer- Theater bezocht, werd een fiets gestolen, die zij achter bet theater had geplaatst. Een tweede bezoekster van dit theater kwam na afloop van de voorstelling tot de ontdekking, dat haar rijwielplaatje was ver dwenen. Van beide diefstallen geschiedde aangifte bij de politie. AFSCHEID VAN DEN HEER H. G. BACKER. De heer H. G. Backer, commies ter secreta rie alhier, die morgen, Donderdag 1 November na meer dan 30-jarige ambtsvervulling den emeentedienst met pensioen gaat verlaten, heeft in de vergadering van B. en W. afscheid genomen van zijn superieuren. Burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens heeft den scheidenden ambtenaar in hartelijke be woordingen toegesproken en daarbij namens het gemeentebestuur, met waardeering ge waagd van de nauwgezette plichtsbetrach ting, die den heer Backer in- zijn veeljarige loopbaan heeft gekenmerkt. Ter blijvende herinnering aan zijn arbeid te Beverwijk werd den heer Backer een boek werk aangeboden. In den loop van den morgen heeft de heer Backer afscheid genomen van zijn collega's ter gemeentesecretarie. Hij ontving namens hen een fraaie klok ten geschenke. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". De 2e tooneelvoorstelling van den Kunst kring „Het Schouwspel" zal op Dinsdag 4 December in het Kennemer-Theater worden gegeven. Geen verscherping van de steenkolencontingenteering Verdeeldheid onder belanghebbenden. In den Haag is, naar het Htold. meldt, een bespreking gehouden van de contingentee- ringscommissie met belanghebbenden, betrok ken bij een verscherpte steenkolencontin genteering. Alleen de vertegenwoordigers der mijndi- recties, der mijnwerkersorganisaties en de R.-K. Werkgeversvereniging waren vóór het verscherpen der contingenteering, de andere belanghebbenden waren er tegen. Deze laat ste groep bestond o.a. uit vertegenwoordi gers van den land- en tuinbouw, van de transportarbeidersbonden, van het schippers bedrijf, talrijke fabrikanten, vertegenwoordi gers van Kamers van Koophandel en Fa brieken en afgevaardigden van vak- en standsorganisaties. Een der aanwezigen oor deelde zelfs, dat het beter was, de mijnen maar dadelijk te sluiten, dan de contingen teer ing\ te verscherpen. Men kantte zich'niet alleen tegen een verder gaande con tin - genteering, maar ook tegen de bestaande. De eindbeslissing ligt intusschen bij der: minister, die door de genoemde commissie van advies wordt gediend. Verschillende uitbreidingen. Wekelijksche dienst MedanSingapore. Den Isten November gaat bij de K. L. M. en overige Europeesche luchtvaartmaatschappijen de winterdienst in. Deze dienstregeling zal geldig zijn tot en met 31 Maart. Het stelsel der dienstregelingen van de luchtvaartmaatschap pijen heeft namelijk een vereenvoudiging on dergaan, zoodat er niet meer, ziooals vroeger, afzonderlijke voorjaars-, zomer-, herfst- en winterdienstregelingen zullen zijn, doch uit sluitend een zomerdienst, geldig van 1 April t/m. 31 October en een winterdienst van j November t/m. 31 Maart In vergelijking met vorige winters is de ver- keersuitbreiding zeer aanzienlijk. Verscheidene doorverbindingen, die vroeger alleen 's zomers bestonden, blijven nu ook in het winterseizoen gehandhaafd. Met ingang van 1 November wordt gelijk be kend, de passageprijs op de luchtlijn Amster damBatavia der K. L. M. van 1750 gld. ver laagd tot 1500 gld. De prijs van een retour vlucht daa'lt hierdoor van 3150 gld. tot 2700 gld. Evenals voorheen zijn in deze tarieven de kosten van hotels, maaltijden en taxivervoer van en naar de vliegvelden begrepen. Ook voor de ander trajecten zijn de prijzen in verhouding tot de afstanden verminderd. Deze winterdienst brengt ook nog een wij ziging' der route mede. Behalve dat, zooals eiken winter, de zuidelijke weg via Marseille en Rome wordt gekozen, zullen de vliegtuigen der K. L. M. voortaan rechtstreeks weer Medan aandoen. Tot heden vlogen zij van Alor Star in Malaktoa, op Singapore en van daar via Paieonbang naar Batavia. De Indische lucht vaartmaatschappij de K. N. I. L. M., liet dan tuschen Alor Star en Medan een aansluiten de n dienst loopen. Van 1 November a.s. af zal de K. L. M. zelf echter van Alor Star op Me dan vliegen, vandaar naar Singapore en verder via Palembang naar Batavia. Hierdoor ont staat dus een nieuwe luchtverbinding, n.l. een wekelijksche dienst tusschen Medan en Singa pore v.v. DAMMEN. De Int. vierkamp te IJmuiden. Vierde ronde. Salarieering- gemeente- politie-ambtenaren. Een onderhoud met den minister. Een dezer dagen hadden de vertegenwoor digers van de Hoofdbesturen van den Alge- meenen Nederlandschen Politiebond, den Al- gemeenen Bond van Politiepersoneel in Ne derland, den Nederlandschen Roomsch Ka tholieken Politiebond „Sint Michaël" en den Bond van Christelijke Politieambtenaren in Nederland een onderhoud met den Minister van Binnenlandsche Zaken, ter bespreking van de salarieering der Gemeente-politie ambtenaren in. verband met de door den Mi nister aan diverse Gemeentebesturen ter zake kenbaar gemaakte richtcijfers. De Minister toonde groote belangstelling voor de inzichten der organisatievertegen woordigers en trad in nadere beschouwing van eenige door de delegatie geopperde denk beelden. Hij verklaarde voorts, dat bij de be oordeeling van de salarieering der Gemeente- politieambtenaren met de verschillende om standigheden welke voor een juiste geldelijke waardeerïng van beteekenis zijn, overigens steeds zooveel mogelijk rekening wordt ge houden. De Minister zegde ten slotte gaarne toe, de wenschen en opmerkingen door de organisatie-vertegenwoordigers met zooveel nadruk naar voren gebracht, nader onder de oogen te zullen zien. Beraadslagingen over de rubberrestrictie. Het uitvoerpercentage voor het eerste tijdvak van 1935. Het Internationale Rubber Comité heeft te Londen beraadslaagd over het percentage van de in het eerste tijdvak van 1935 toelaat bare uitvoer van rubber. Er is evenwel geen overeenstemming bereikt, met het gevolg, dat de bijeenkomst verdaagd is. SPORT EN SPEL. ATHLETIEK. NOG EEN WERELDRECORD VAN STELLA WALSH. Stella Walsh. Uit Tokio; Mejuffrouw Walasïewicz, alias Stella Walsh, heeft tijdens den landenwed- strijd JapanPolen, niet alleen een nieuw we reldrecord gevestigd op de 100 Meter, doch eveneens op de 500 Meter, welke zij won in den tijd van 1 min. 17.3 sec. Voorts won zij het nummer 60 Meter hardloopen en het discus werpen. De 'ontmoeting werd dioor 20.000 toe schouwers bijgewoond. Het oude record op de 500 Meter stond sinds twaalf jaar op naam van de Fransche athlete G. Lemolne, met den tijd van X min. sec, Dinsdagavond begon in hotel „Kennemer- hof" te IJmuiden de vierde ronde van den internationalen vierkamp. Op verzoek van Rajchenbach werd vóór het begin dezer ronde een wijziging in het wed strijdprogramma aangebracht, waarmede de overige deelnemers accoord gingen. Wij kregen dus dezen avond niet RajchenbachDukel eo. Keiler*—Demesmaecker, doch Demesmaecker Rajchenbach en Keiler—Dukel. Keiler—Dukel (2—0), Dukel speelde met Zwart en antwoordde op Keller's openingszet 3127 met 1721. Spoe dig kwam de partij in klassieke banen; er orit- spon zich een aantrekkelijke strijd om het cen trum, waarin Dukel voorloopig zegevierde. De opening verliep vrij kalm, totdat Dukel ruit 29 ging bezetten (de bekende Hoogland variant), waardoor verschillende dreigingen voor Keiler ontstonden. Toch was het voor den IJmuidenaar misschien beter geweest, hier mede nog even te wachten; hij had dan de keuze tusschen het opspelen der kroonschijf of het nemen van een twee om twee uitruil. Keller nam nu in dezen stand: Zwart schijven op 3 6 8 11 12 13 15 16 18'21 23 24 en 26. Wit schijven op 27 28 30 32 33 35/39 42 43 45 47 en 48. den volgenden verrassenden damzet: Wit 38—33. Zwart 29:49; Wit 30—24, Zwart 19:30, Wit 28:19, Zwart 13:24, Wit 37—31, Zwart 26:28; Wit 36—31, Zwart 21:32; Wit 48—43, Zwart 49:38; Wit 42:2. De volgende stelling bleef nu over: Dukel 9 schijven op: 3 6 11 12 15 16 24 30 en 32. Keiler 5 schijven op; 31, 35, 39, 45 49 en een dam op 2. Dukel was nu aan zet en speelde 3034 (Wit 39:19) en 3238; nu was de keuze voor Keiler zeer moeilijk. O.i. was de dam veel te duur gekocht. Keiler antwoordde 28, waarop Dukel ver volgde met 1117. Over dezen zet had Dukel geruimen tijd zitten rekenen. Het was ook zeer moeilijk de juiste voorzetting te vinden. Niet dat de IJmuidenaar in moeilijkheden verkeer de; integendeel bood deze stelling voor Dukel veel kans op winst. Om echter te winnen moes ten nog bord-mogelijkheden onderzocht wor den, want de geringste zwakheid zou alle kans op winst uitsluiten. Keiler, speelde nu 19—14, Dukel 3843 en Keiler 3127! Wederom werd Dukel voor een moeilijk probleem geplaatst, immers 27—22 dreigde nu. Dukel speelde 43—49 (dam); deze zet \#as fout, want nu volgde zeer geraffineerd 27—22! (Zwart 17:28) 8:44!! (Zwart 49:40) en 45:34. Weg was plotseling alle hoop op een IJmui der overwinning! Het nu volgend spelgedeëlte behandelde Keiler op waarlijk meesterlijke wijze. Spoedig moest Dukel dan ook opgeven. DemesmaeckerRajchenbach (02) Demesmaecker opende met Wit 33—28, waar op Rajchenbach 1822 antwoordde. Reeds vrij spoedig opende de wereldkampioen een flank- aanval op den linkervleugel van den Belg. Even later beantwoordde Demesmaecker dezen aanval met een tegen-attaque op den Fran- schen linkervleugel. Beide aanvallen liepen voorloopig op niets niet, totdat Demesmaecker den wereldkampioen gelegenheid gaf met de vooruitgeschoven schijf 27 een twee om twee uitruil op het centrum te ondernemen. Rajchenbach kwam nu onbetwist.ij?, het voordeel; dgclï de Belg verdedigde zichhard nekkig. Later nam Rajchenbach den Belg in de opsluiting, dóch ook hieruit wist 'hij 'Zich'Weder op handige wijze te bevrijden. In een stand van 7 om 7 kwam Rajchenbach geweldig opzetten; na een serie kracht-zetten forceerde hij doorbraak naar dam.Demes maecker speelde echter moedig verder en wist zelfs ten koste van een schijf eveneens naar dam door te breken. Het werd nu een zeer langdurig eindspel, waarin Rajchenbach zelfs drie dammen moest halen om nog op winst te kunnen spelen. Op een gegeven moment verzuimde de Belg in den stand Zwart drie schijven op 9 27 en 45 en twee dammen op 13 en 25 en Wit twee dammen op 10 en 46 eenvoudig remise te maken door 1015!! te spelen. Hij vervolgde met 1028, waarna Rajchenbach een derde dam haalde en na enkele zetten won. Rajchenbach profiteerde van een vergissing van Demesmaecker, die gemakkelijk remise had kunnen verkrijgen. Hedenavond half zes begint de vijfde ronde in „Kennemerhof". Dan spelen; DukelRaj chenbach. KeilerDemesmaecker. De stand luidt nu als volgt:. Nr. gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. R. C. Keiler 4 3 10 7 2. M. Rajchenbach 4 2 2 0 6 3. B. Dukel 4 10 3 2 4. M. Demesmaecker 4 0 13 1 Omtrent de reden, die de wedstrijdleiding heeft genoopt op verzoek van Rajchenbach het programma te wijzigen, vernamen wij na afloop dat Rajchenbach er zich tegenover derden over had uitgelaten dat hij vreesde dat Dukel onzen nationalen kampioen zou laten winnen. Om dus allen twijfel weg te nemen bepaalde de wedstrijdleiding dat Keiler en Dukel Dinsdagavond zouden spelen. Wij hebben ons over Rajchenbach's vrees ten zeerste verwonderd en weten maar al te goed dat hiervoor geen enkele grond aanwezig is. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 31 OCTOBER Thalia Bioscoop: „Het Noodlot eener vrouw'* 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Das Lied der Sonne" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 31 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Kinder- en familie voorstelling „Micky Mouse heeft vacant Ie". 2 uur. Luxor Sound Theater: Rothchild. 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur 's avonds af. Rembrandt Theater: Flying down to Rio, Tooneel: Pat Miller. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Anny en Anny. Tooneel: Russische fantasie-dansen. 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 1 NOVEMBER Stadsschouwburg: Volksvoorstelling: „Rub ber". 8 15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur, BioscopfiVfifirgtillingga.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6