UIT HET BUITENLAND De Fransche luchtvaart. Uw Zenuwen Een Amerikaansch vijfjarenplan. Twaalf milliard dollar voor werkverschaffing. Een derde nota van Joego slavië aan Hongarije. Joegoslavië. 'Een derde nota aan Hongarije Uit welingelichte kringen verluidt te Boedapest, dat de regeering in verband met de onderzoekingen inzake den moord te iMarseille aan de Hongaarsche regeering een derde nota gezonden heeft. Over de nota worden door de officieele instanties alhier alle mededeelingen met klem geweigerd. Ook de Hongaarsche pers toont de laatste dagen ten opzichte van den moord te Marseille groote gereserveerdheid en zwijgt in het bij zonder rgeheel over de nieuwe aanvallen die in de Zuid-Slavische bladen tegen Hongarije gericht worden. Men streeft er hier, aldus V.D., ondubbelzinnig naar met alle middelen iedere toespitsing van de betrekkingen tus- schen Zuid-Slavië en Hongarije te vermijden. Frankrijk. Doumergue en Herriot. In de wandelgangen van de Kamer deed gisteravond het gerucht de ronde, dat over eenstemming was bereikt tusschen Doumer gue en Herriot over de hervormingen ,in het bijzonder in de kwestie van de Kamerontbin ding. Amerika. Twaalf milliard dollar voor werkverschaffing. De openbare werkverschaffing houdt zich tegenwoordig met het oog op den noodtoe stand der werkloozen bezig met de uitwerking van een reusachtig vijfjarenplan, waarbij ter behoeve der werkverschaffing 12 milliard dol lar zullen worden uitgegeven. Negen milliard dollar zal worden besteed voor openbare bouwwerken en drie milliard voor z.g. eigenhuisplannen. Het kapitaal voor de uitvoering der plannen zal worden opge bracht door de uitgifte van leeningen op lan gen termijn ten bedrage van 2.4 milliard per jaar, die zullen worden uitgegeven door 'de federale banken. Hierdoor wil men tegelijkertijd de in de banken der V. S. braakliggende credieten voor een bedrag van 12 milliard nuttig besteden. De regeering streeft er met het oog op der naderenden winter en de groote taak van de ondersteuning naar de werkloozenondersteu- ningen te vervangen door productieve werken België. Regeeringscrisis niet verwacht De laatste dagen deden herhaaldelijk ge ruchten de ronde over een op handen zijnde regeeringscrisis. De ministers zijn gistermid dag in raadszitting bijeengekomen. Uit het re- sul'taat van ..'de daar gehouden besprekingen waarbij, algeheele overeenstemming bleek te b„estaan,, moet warden afgeleid, dat de geva- ren van een ministerieele crisis geweken zijn Nog meer katholieke kerken in Mexico gesloten. Ambtenaren mogen geen heiligenbeelden in huis hebben. Het Mexicaansche regeeringsblad „Nacional" meldt uit Queretaro dat het staatscongres de cultuurwet heeft opgeheven met het motief dat de activiteit der geestelijken onnoodig is. Derhalve worden de tot dusverre uitgegeven verloven tot functie-uitoefening ongeldig verklaard. In Los Tuxtlas in den staat Vera Cruz zijn alle kerken gesloten. In den staat Cucatan heeft de gouverneur bevel gegeven, dat alle ambtenaren de heili genbeelden uit hun woningen moeten verwij deren, op straffe van ontslag. In het staats- parlement van Duranya is een nieuwe cul tuurwet ingediend, waarbij het aantal geeste lijken van 25 op 9 voor den geheelen staat verlaagd wordt. De Italiaansche balilla wordt gereorganiseerd. Alle jongens van zes tot acht jaar worden „zonen der wolvin". V. D. verneemt uit Rome: Onder de nieuwe verordeningen met be trekking tot de organisatie van de jeugd- krachten der fascistische partij is er een in zake den leeftijd der knapen, die lid kunnen worden van de balilla. Tot dusverre moest de jongens voor 't lidmaatschap den achtjarigen leeftijd hebben bereikt. In den vervolge nu zullen alle knapen van hun geboorte af wor den ingeschreven en van zes tot acht jaar deel uitmaken van een nieuwe formatie, genaamd „de zonen van de wolvin", welke formatie een onderdeel zal vormen van de ba lilla en waarin de jongens zullen worden toe vertrouwd aan speciale opvoeders. De jongens zullen op een zwart hemd de afbeelding dra gen van de Capitolijnsche wolvin. Koning Boris als machinist. Moedig ingrijpen bij brand op een sneltrein. Reuter meldt uit Sofia: De locomotief van den sneltrein, waarmee koninc Boris van Bulgarije Dinsdag van Sofia naar Varna reisde, vatte vlam. De machinist liep brandwonden op. Nadat de koning de wonden van den machinist zelf verbonden had reed hij den trein in de richting van de naast- bljzijnde rivier, waar het vuur gebluscht werd door het treinpersoneel. Vervolgens besteeg de koning opnieuw de locomotief, om den trein nogmaals 60 KM. verder naar Varna te Jijden. Hitier ontvangt de lands- bisschoppen. Regeering zou zich nog buiten het conflict houden. Müller's positie in gevaar. De Duitsche rijkskanselier Adolf Hitler heeft gisteren in tegenwoordigheid van den mi nister van binnenlandsohe zaken de lands- bisschoppen Marahrens (Hannover), Meiser (Beieren) en Wurm (Wurtemberg) ontvangen voor een gedachtenwisseling over kerkpolitie ke problemen. Naar volgens de Tel. uit wel ingelichte krin gen verluidt, heeft rijkskanselier Hitier giste ren in de conferentie met de drie bisschoppen verklaard, dat hij geen belang stelt in het kerkconflict en dat aan de geheime politie en aan de nationaal-socialistische partijleden order is gegeven zich niet verder met het conflict te bemoeien. Hoewel dit besluit niet officieel wordt be vestigd, heeft het toch groote voldoening te weeg gebracht in de oppositioneele kerkelijkp kringen Beiersche boeren protesteeren. Reuter maakt voorts melding van een in cident, dat gistermiddag in de rijkskanselarij nlaats had, toen een dertigtal nationaal so cialistische Beiersche boeren als vertegenwoor digers van 200.000 Beiersche protestantsche boeren binnentraden om „Hitier te zeggen, wat er in werkelijkheid in de Evangelische kerk gebeurt". Zij zouden Hitier hebben wil len zeggen, dat rijksbisschop Muller, dr, Jager en „hun heele bende" moeten verdwijnen, om dat zii de Evangelische kerk ruïneeren. De Beiersche boeren werden niet door Hitier zelf, maar door één zijner secretarissen ont vangen, die hen aanhoorde, en naar het mi nisterie van binnenlandsche zaken verwees. Bisschop Muller door dr. Marahrens vervangen? Sedert eenige dagen geldt landsbisschop dr. Marahrens uit Hannover als candid a at voor den post van rijksbisschop. Dr. Marahrens maakt geen deel uit van de Belijdenis Synode Hij heeft echter herhaalde malen tegen rijks bisschop Müller stelling genomen. Klaarblij kelijk zal dr. Marahrens ook voor het gema tigde deel der Duitsche Christenen een aan nemelijke candidaat zijn voor de waardigheid van rijksbisschop. Dr. Jaeger exit. Officieel wordt medegedeeld, dat thans dr. ■Taeger ook alle andere kerkelijke functies heeft neergelegd en definitief uit den dienst der kerk treedt- Duitsche haringcontingenten zijn uitgeput. Thans wachten tot 1 December Buitengewoon overvloedige vangsten. In Scheveningen gebrek aan tonnen en zout. Naar ons van officieele zijde wordt meege deeld, zijn de met de Duitsche regeering over eengekomen waardecontingenten voor den uitvoer van versche haring naar Duitsch- and, waarvoor reeds deviezenvergunningen en bindende toezeggingen zijn verstrekt, voor October en November uitgeput. Dientenge volge kan bij nieuwen uitvoer van versche haring gedurende genoemde periode niet meer op de uitreiking van deviezenvergun ningen of bindende toezeggingen worden ge rekend Tegen de stopzetting van de visscherij, De Vereeniging Handelsbelangen te Sche veningen van haring- en bokkingexporteurs heeft zich telegrafisch tot den minister van economische zoeken gewend, met het verzoek de visscherij niet te laten beëindigen, maar voort te laten zetten tot 24 November, daar eerst dan de beste en groote soort haring, jeschikt voor export, wordt gevangen. Buiten deze haring kunnen de rookers niet zoodat zij anders verplicht zullen zijn te importeeren. Ook heeft de vereeniging zich telegrafisch tot den minister van sociale zaken gewend, daar bij stopzetting alleen voor Schevenin gen 1000 menschen eerder om steun zullen komen, terwijl bovendien, wanneer de sche pen met gedeeltelijke lading binnenkomen, er minder werk voor de kuipers zal zijn. Ten slotte wordt er op gewezen dat ook in reeders kringen en aanverwante bedrijven de stop zetting ten zeerste wordt betreurd. Buitengewoon groote aanvoeren. De haringaanvoeren te Scheveningen zijn buitengewoon groot. Van Zondag 21 dezer tot en met Zondag 28 dezer kwamen er volgens de N-R.Ct. 123 motorloggers binnen met een totaal aanvoer van 3656 last of 62,152 kantjes haring. Er zijn schepen geweest, die in één schot in één nacht 6 tot 700 kantjes haring vingen. Een gevolg van deze ruime visscherij is, dat er een groot gebrek is gekomen aan tonnen, terwijl het te kort aan zout zeer nijpend is. Groote partijen haring liggen opgeslagen, „edeeltelijk voor rekening van de stichting der Visscherij Centrale, gedeeltelijk voor eigen risico. „Mechanische zakkenrollers" in zee geworpen. New-Yorlds burgemeester tegen de kansspelen. De burgemeester van New-York, Laguandia, ls een fel tegenstander van de kansspelen. Om het kwaad in de klem te smoren heeft hij zoo verhaalt Reuter rorder gegeven een groot aantal automaten, welke tot dit doel gebruikt warden, en een waarde vertegen woordigen van 150.000 dollar in zee te doen werpen, Vergezeld van den hoofdcommissaris van politie heeft hij zich persoonlijk aan boord begeven van een schip, dat een lading van dergelijke automaten aanvoerde. Op demon stratieve wijze heeft hij er verscheidene eigen handig met een hamer vernield en de rest nabij Long Island in zee doen werpen. Het be trof hier voornamelijk automaten, welke zoo geconstrueerd zijn, dat ze, indien de speler geluk heeft, bedragen in geld uitkeeren. De commissaris van politie noemde deze appa raten „mechanische zakkenrollers". De politie heeft nog 25Ü0 van dergelijke ma chines in haar bezit, welke in afwachting van een nader onderzoek, eveneens vernietigd zul len worden. De a.s. luchtlijn Engeland Australië. Wijziging van officieele plannen. (Van onzen Londenschen correspondent.) Zelden zal de uitkomst van een sportief feit zoo snel tot officieele actie hebben geleid als thans het geval is geweest met de wedvlucht naar Australië. Sr was een plan voor een ge- regelden dienst per vliegtuigen tusschen En geland en Australië in ver gevorderde voor bereiding. De basis van een contract tus schen den Engelschen Postdienst en Impe rial Airways was een garantie aan de lucht- maatschappij voor vervoer van 20 ton post per week. Diie basis blijft bestaan maar de voorwaarden, die al tennaastebij waren vast gesteld, zullen thans als gevolg van de resul taten van de wedvlucht naar Australië in het bijzonder de snelle vlucht van het Neder landsche verkeerstoestel geheel worden herzien. Een regeeringsoammissie, die het verband onderhoudt tusschen de regeering en de officieele luchtvaart-maatschappij en die de subsidies, hetzij in den vorm van post- contrhcten, hetzij in dien van geldelijken steun, regelt heeft naar dé Daily Tele graph schrijft de groote snelheden door het toestel van de K.L.M. bereikt niet kunnen veronachtzamen. Dit wil zeggen dat Imperial Airways den tijd van haar verkeeramachines op de voor genomen route EngelandAustralië aanmer kelijk zal moeten versnellen. Hoewel de direc tie van de Engelsche hichtvaart-maatschap- pij onmiddellijk na de prestatie van de Uiver de bijzondere beteekenls er van nog wilde verkleinen dooi4 op te merken dat een tijd van vier dagen in geregelden dienst alsnog tot de onmogelijkheden behoorde, schijnt de openbare meening in Engeland met een veel langeren vluchtduur niet tevreden te zijn. „De Nederlandsche tijd", schrijft het reeds aangehaalde blad, „kan gemakkelijk de vaste diensttijd worden voor de Engelsche lijn". Dit is wat optimistisch indien het blad be doelt dat deze .tijd terstond bereikt moet wor den. De Britten hebben de machines niet en nationaal zelfrespect verbiedt dat men ze bij Fokker bestelt. De Morning Post waarschuwt inmiddels dat de K. L. M. stoutmoedig streeft naar verkrij- ging van het iuehttransport naar den Oost en verder. De verrichting van de Nederland sche verkeersmachine in de wedvlucht levert een voorproef van wat men van de geregel de diensten der Nederlanders kan vernach ten. Indien de Britsche plannen voor den dienst EngelandAustralië niet worden ver anderd in dien zin, dat de toestellen het we relddeel onderaan de wereld veel sneller he reiken dan zal men spoedig een brief naar Australië veel sneller kunnen verzenden via Amsterdam dan met den rechtstreekschen Britschen dienst. Het blad herinnert er aan dat Engelsche handelshuizen, die hun post op de snelste wijze naar Indië willen vervoe ren, reeds sedert langen tijd van de gelegen heid over Amsterdam gebruik hebben ge maakt. Een belangrijk onderhoud met Brêguet. (Van onzen Parijschen correspondent) Naar aanleiding van de Melbourne-race heeft de Fransche pers volgestaan met de meest venijnige artikelen aan het adres van de opperste luchtvaartautoriteiten. Men noemde het tot dusver gevoerde beleid een schande, en om de gemoederen eenigszins te sussen heeft generaal Denain, minister van Luchtvaart dadelijk het besluit genomen, in antwoord op de Melbourne-race, voor het vol gend jaar een raid ParijsHanoï heen en te rug uit te schrijven, waaraan ook buitenland- sche deelnemers mogen meedoen. Het oude spreekwoord „de critiek is makkelijk, maar de kunst ls moeilijk" indachtig, hebben we het verstandig geacht om eerst eens het ad vies te gaan inwinnen van een van de be roemdste Fransche constructeurs, Louis Brê guet, die al zoo menigmaal heeft getoond dat hij wel degelijk in staat is een vliegtuig te bouwen, dat zonder vrees kan uitkomen in een internationale competitie. En nadat we eerst een oogenblik hebben gesproken over het evenement van de vorige week, nadat hij zonder voorbehoud zijn bewondering heeft uitgesproken vooral voor de Douglas en voor de kranige Nederlandsche bemanning, ko men we vanzelf tot het doel van ons aange vraagde onderhoud. Natuurlijk, zoo begint Bréguet, is het jammer dat Frankrijk niet is kunnen uitko men op de Melbourne-race, dat ons eenige toestel op Le Bourget is verongelukt nog voor men naar Londen kon starten. Het is een niet te ontkennen feit, dat we niet gereed waren en daarom was het misschien beter, zich ge heel te onthouden. Beter dat, danteen beslis te nederlaag tegemoet te gaan. Maar enfin, we waren niet de eenige. Italië b.v., dat toch wel alles in het werk stelt om vorderingen te maken op luchtvaartgebied, heeft ook niet ingeschreven. Ik vind het. dan ook werkelijk een beetje overdreven, uit het niet-deelnemen aan Londen-Melbourne maar dadelijk op te maken: de Fransche luchtvaart is niets waard. Het is nog maar héél kort geleden dat Frankrijk het eenige land was dat groote raids ondernam, en toen zeiden wij toch ook niet dat de buitenlandsche vliegtuigen niets waard waren. Ik herhaal: de deelnemers aan de Melbourne-race hebben prachtig werk verricht. Toch mogen we in dit verband niet vergeten dat in Januari 1932 Codos en Roblda van Hanoï naar Parijs zijn gevlogen in drie dagen, 4 uur en 17 minuten, hetgeen een ge middelde van 145 K.M. per uur maakte, op onthoud inbegrepen. En ze deden dat met een gewoon militair vliegtuig, een gewoon serie nummer dat in het geheel niet was ingericht op zoo'n reis- Gelooft u nu dat dat toestel, dat nu twee en een half jaar oud is, zoo'n slechte plaats zou hebben ingenomen in de race naar Melbourne? Ingericht voor de reis zou dat toestel een vierde of vijfde plaats hebben kun nen veroveren. De toestand is dus niet zoo dramatisch als men het wil voorstellen, zoo gaat Louis Bré guet verder. De toestellen zijn sedert dien aanmerkelijk verbeterd, vooral door het ge bruik van groote en machtige motoren. Codos en Robida hadden een motor van 650 P.K., terwijl men nu motoren van 900 P.K. gebruikt, Gelooft vooral niet dat ik ook maar in het minst de enorme verdiensten van de „Cornet'' en zeker niet van de „Douglas" zou willen on derschatten, integendeel: vooral het laatst genoemde toestel, bemand met uw kranige landgenooten, heeft zijn waarde getoond. De Parijs-Hanol-racc Wat is uw meening over Parijs-Hanoï vice versa? Het is daarom een interessant plan, om dat er zich nu een prachtige gelegenheid voordoet om onze handels-vliegtuigen te ver beteren. Dat moet zelfs het eenige doel van dezen wedstrijd zijn. Het is de regeering die deze race voorbereidt en aan haar dus de beurt om een formule vast te stellen, zoodat de constructeurs nu reeds weten waaraan ze zich hebben te houden. Deze race moet een practisch doel hebben en niet een dom ge jakker worden, we moeten daarvoor een be paald model zoeken dat zich het best leent als handelsvliegtuig. Dan eerst kunnen we zeggen dat deze wedstrijd eenig nut heeft. Beter nog dan de „Douglas?" Het lijkt voorbarig, wat ik nu ga zeggen maar zonder in technische details af te dalen wil ik toch een korte berekening maken. Ziet hier: we moeten een handelsvliegtuig hebben dat een gemiddelde snelheid, kruissnelheid van minstens 300 K.M. maakt. En dat zonder het uiterste van de motoren te vergen, dus door slechts gemiddeld een rendement van 70 pCt. te eischen. In strijd met de algemeene opinie is, dat de winst in snelheid een winst voor den ondernemer beteekent. Immers, de passagiers betalen per kilometer. Welnu, het is zeer goed mogelijk deze snelheid aan onze machines te geven. We hebben alles om toe stellen te bouwen, handelstoestellen, die een handelssnelheid kunnen bereiken van 350 K.M. op 3000 a 4000 meter hoogte op een par cours van 1500 K.M- De geweldige verbete ringen van den laatsten tijd, waarbij vooral rekening werd gehouden met het „safety first", stellen ons in staat een toestel te bou wen, dat volkomen zekerheid biedt bij landing met een gewicht van 130 kilo per vierkante meter. En vergelijkt u dan eens met de „Douglas", die. terecht, zoo de bewondering van de heele wereld heeft opgewekt en die 90 kilo's per vierkanten meter droeg. De „Douglas" zal wel dra ook al weer worden voorbijgestreefd en dat is trouwens niet alleen mijn meening, maar ook die van de Amerikaansche technici. - Jamaarmaar er zijn nog geen piloten die zoo gauw een Parmentier of een Mol verbeteren HENRY A. TH. LESTURGEON. daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisjes 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv. Ingez. Med.) ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Geleidelijk werd het donkerder en donkerder om hem heen. Het schip en de appels verdwenen voor zijn oogen en hij zag een licht, het leek de maan wel.wat gek... boomen?Nu opeens boomen midden op zee? Ja, hij zag de maan duidelijk, en die boomendat waren zijn bekende knotwilgen, en hoorhet was of hij de rivier hoorde kabbelenOp beide armen steunende keek hij verwonderd rond, v Maar hij zat op zijn eigen plekjehet was avond gewordende maan scheenwat zouden zij thuis ongerust zijnHij moest in slaap zijn gevallen. Maar dan had hij al die avonturen maar gedroomd! Fijn was het toch wel geweesthakon hij zich dat alles maar herinneren en opschrijven. Hoor! stemmen.... Hij sprong overeind, DONDERDAG 1 NOVEMBER. HILVERSUM 301.5 M. AVRO 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. olv. ncerttcoA9en ..en ..en ..en ..enen 9.00 Ochtendconcert door het Omroeporkest olv. Nico Treep. 10.00. Tijdsein Avroklok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 muziek ter nabetrach ting. 10.30 Het Omroeporkest olv. Nico Treep. 11,00 Vioolrecital door Boris Lensky, aan den vleugel Egbert Veen en voordracht door me vrouw Marie MeunierNagtegaal. 12 00 Tijd sein. 12.01 Lunchconcert door John van Brück en zijn orkest, met tusschenspel van gramo foonmuziek. 2.00 Causerie door R. Voorhoeve. 2.30 Pianorecital door Dick E. Schipper. 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw-van Rees, 2e les. 3.45 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.00 mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Georg Nettelmann en zijn orkest en gram. platen. 4.45 Voor grootere kinderen. Radio- tooneel voor de jeugd. Studio-opvoering van „De scheepsjongens van Bontekoe". 5.30 Di- nerconcert door het Omroeporkest olv. Nico Treep. Het Omroeporkest. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred Fry. 2e les. 8.00 Tijdsein Avroklok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aan sluiting mét het Concertgebouw, Amsterdam. CaecUiaconcert door het Concertgebouworkest olv. Bruno Walter. Solist: Franz Osborn, pia no. Pauzevulling geschiedt uit de Studio. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 11.10 Carlton-Hotel, Amsterdam. Melle Weers- ma and his Red-White-Blue Aces. 12.00 Tijdsein Avro klok enSluiting. HTT*ZF,N 1875 M. KRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Plechtige H. Mis uit de kapel van het St. Ignatius-Col lege te Amsterdam. NCRV. 10.00 Leger der Heils-kwartiertje. 10.15 Morgendienst door Ds. A. Klinkenberg. 10.45 Gramofoonmuziek. KRO. 11.00 Gramofoon muziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO- Orkest olv. v. Marinus van 't Woud. NCRV. 2.00 Cursus fraaie handwerken door mej. G. A-blij. 3..00 Vrouwenhalfuurtje door mevr. C. E. Th. Luijkenaar FranckenSrcheu- der. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Dr. K. H. Miskotte. 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze Jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Bespel'ng v.h. Studio-Orgel door L. Blauw. 6.30 Spreker: Ds. D. Crommelin. 7 00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7 15 Gram Muziek of ,,Een greep uit het dagelijksch gebeuren". 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Nederlandsche Jongelings Verbond. 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.10 Prof. Dr. G. Ch. Aalders houdt een lezing. 10.20 Gramo foonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Duitsche avond. Zangrecital door de twee baritons Fleeschman. 8.20 Idem. 8,40 Ge varieerd concert door het Omroeporkest olv. Henri Pensis. 9,40 Pianorecital door Ida Sku- lira. 10.00 Duitsch concert olv. Henrl Pensis. BRUSSEL 484 M. 10.20 „Otella" opera van Verdi (gr. pl.) 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Omroeporkest olv. Paul Gason en zang van Suzanne Danco. 6.35 Concert door Samuel Dushkin en Igor Stra- winski (gr. pl.). 6.50 Concert 8.20 Omroep- concert. 9.35 Vervolg Omroepconcert. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.20 Vijfde Symphonie van Tsaikofski (gr., p.l.) BRUSSEL 322 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Gramofoon- muzieek. 12.05 Gramofoonmuziek. 12,20 Or kest olv. Paul Douliez (gr. pl.) 1,30 Gramo foonmuziek. 5.20 Svmphonieorkest. 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.05 Orgelconcert. 8.20 Om roeporkest olv. Paul Gasonè 9.20 Orkest olv. Karei Walpot. 10.30 Requium Mozart (gr. pl.) 11.20 Gramofoonmuziek, KALUNDBORG 1261 M. 2.15 Dondes dansorkest. 3.35 Gramofoon muziek. 7.30 Omroepsymphonieorkest olv. Egisto Tango.. 10.20 Teddy Peterson's dans orkest. BERLIJN 357 M. 3.20 Het klein omroeporkest olv. Willy Stel- ner. 6.20 Lotte Theile z'ngt. 7.30 Omroep orkest olv. Heinrich Steiner. HAMBURG 332 M. 6.20 Solistenconcert. 9.50 Muzikaal tusschen spel. 10.20 Julius Weizmann piano. 10.50 Zang door Margarete Janda. 11.20 Concert. KEULEN 456 M. 9.05 Concert Helene Rott. 2.50 Gramofoon muziek. 4.40 Concert door LLselotte Mann. 7.20 Groot orkest olv. Otto Julius Kuhn. 8.20 Hoorspel. 9.50 Kamermuziek. DROITWICH 1500 M. 12.10 Concert. 5.05 Orgelrecital door Tomas J. O. Jones. 6.50 Koraalgezonk olv. van Sir Richard Runciman Terry. 8.20 Radio militair concert olv. B. Walton O'Donnell. 10.35 Orkest olv. Walford Hyden. 11.25 Dansorkest olv. Henry Hall. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 M. 7.50 Parijsch saxofoonmuziek, 10.45 Popu laire gramofoonmuziek. MILAAN 369 M. 4.30 Populair concert. 5.05 Falstaff, opera san K&U> «J

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7