HET NIEUWE AVONDBLAD Huwelijksepidemie. 19e JAARGANG No. 308 VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maanü 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 8 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—6 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers .zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: i 20©®.— bij algeheele invaliditeit; 60©.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschera-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vfjf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis ls niet noodlg. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank t* Schiedam. Zesdaagsche. Dit Rai-sche fietsfeest staat dan ten derden male voor de deur. Het vervult mij niet met geestdrift, maar ik zal gaan kijken. Als u zegt dat het als uiting van sportieve begrippen weinig waarde heeft, ben ik het daarmee eens. Maar alle facetten des Levens hebben hun in- teress'anten kant. Daar behoeven ze niet spor tief voor te wezen. Niets menschelijks blijve ons vreemd, zooals een bejaard collega in mijn journalistieke jeugd placht te zeggen. En als hij nog leefde zou hij over de Zesdaagsche zeker opmerken, dat het zeer belangwekkend is te bepeinzen hoe het toch mogelijk is een menschenmassa op deze wijze tot enthousias me te brengen. In de snelheid zit het hem niet. De ruim 8000 K.M., die de Pijnen en Walsen, de Broc- cardo's en Guimbretières en de overige jockeys van het Stalen Ros in zes dagen tijds afleg gen maken een zeer poover figuur tegenover de 19000 K.M. die een Uiver verslonden heeft in nog geen vier dagen. Wij zijn op dit punt wel zóó verwend geraakt, dat Zesdagenrenners ons bij vergelijking als traag-voortkruipende in secten moeten voorkomen. Als wonderen van physiek uithoudingsver mogen kan men hen ook niet beschouwen, want op dit chapiter zijn de Zesdaagschen achteruitgeboerd. In hun oorspronkelijken vorm werden zij, zooals we allemaal weten, niet door koppels maar clöor enkelingen ge reden. Het is een ietwat-griezelige herinnering, en ik weet niet of er nog van die enkelingen in leven zijn. In elk geval deden zij het. Hun nazaten rijden elk maar 72 uur van de 144 en halen, als ik het wel heb, dan nog een lager snelheids-gemiddelde. Het opdrijven van re cords ontbreekt dus bij Zesdaagschen vol komen. Ook doet het vreemd aan, dat men zich nog opwindt over het rondrennen in een kuipje van 150 M. omtrek in een tijd nu er al geraced wordt om den halven aardibol heen, en het nog maar een kwestie van korten tijd kan zijn dat wij de Groote Luchtrace rond om den completen aardbol krijgen. Het knusse f ietskuipje blijft niettemin en vogue. Dermate en vogue, dat de ondernemers nog ruim zeven gulden voor een logeplaats durven vragen, zooiets als zesenhalve gulden voor een balconplaats, vijfenhalve gulden voor de hoofdtribune enzoovoorts. Zie: Slechte Tijden. Zelfs de K! N. V. B. met zijn stadion tarieven voor een zeer sportieven internatio nalen voetbalwedstrijd straks wordt Ne derland-: België weer ver overteekeiid kan daar niet tegenop. Wat toch de machtige bekoring wel is, die tot het betalen van zulke entréeprijzen in zulk een tijd drijft? Ik kan het u niet zeggen. Verleden jaar heb ik het geprobeerd te ont dekken, en ben niet geslaagd. Noch de blauwe rookwalm, noch de valpartijen, noch de ker misachtige sfeer van het geval, noch de pre mies van Mariene Dietrich en van de groote margarinefabriek, noch zelfs de jachten van tien uur 's avonds schenen dit te wettigen. Misschien vorsch ik het ditmaal uit en dan zal 'k, zooals trouwens mijn beroepsplicht is, het u dadelijk laten weten. Natuurlijk verwachten we weer allemaal, dat een Hollandsch koppel zal winnen. Ik waag het te betwijfelen of dit een zaak van nationale eer is, koesterende mijn eigen denk beelden over nationale eer. Maar men noemt dat nu eenmaal zoo, ook bij de Zesdaagschen, want het is de best-klinkende term en andere definities doen onplezierig aan. Het beroep-zelf van den Zesdagenrenner lijkt niet benijdbaar, hoewel hij dan „maar" 72 van de 144 uur door de blauwe walm in het houten kuipje hoeft te snorren. Laat ons er niet te afgunstig op wezenzelfs niet op den Pijn, als hij tenslotte weer met een bouquet in triomf zijn eererondje mag rijden. Er zijn vele beroepen die aanlokkelijker zijn zelfs als er geen Roem aan verbonden is. Men kan nochtans overal een Stille Held worden. Van de daden dezer Luidruchtige Helden zullen we u in de eerstvolgende week weer getrouwelijk, zij het niet zonder eenige milde ironie, op de hoogte houden. Het is een heel belangwekkend geval op massa-psycholo gisch gebied. R. P. IJMUIDEN ZEEVOGELS NIEUWS. A.s. Zaterdagmiddag vertrekken de Vogels precies kwart voor twee van het Kennemer- plein, naar het Noorder Sportpark te Haar lem, om een competitiewedstrijd te spelen tegen Tweede Jeugd. Wij wenschen voor de Vogels dat er beter gespeeld wordt dan in den wedstrijd tegen Sizo ,want is dit niet het geval, dan staat vast dat de Vogels hun eerste nederlaag krijgen te incasseeren. Dus ver wachten wij van Smit c.s. goed voetbalspel te Haarlem, en twee pu-nten te IJmuiden. OUDERAVOND ZONDAGSSCHOOL VER. VAN VRIJZ. HERVORMD EN Donderdagavond 8 November wordt in het gebouw aan den Groeneweg een ouderavond gehouden van de Zondagsschool der Vereeni. ging van Vrijzinnig Hervormden. Het woord zal gevoerd worden door mevr. H. J. Cal- coen—van Thienen, leidster der Zondags school en Dr. H. Faber. VERGADERING UITGESTELD. De vergadering van de Winkeliers- ei HavH-l^vereeniging Groot IJmuiden, die gisterr - "d in Hotel No. Eén gehouden zou MAE WEST IN THALIA. MAE WEST. Van heden tot en met Maandagavond komt Mae West in haar beroemd geworden creatie van Tira in „Ik ben geen Engel", op het witte doek in Thalia. Hieronder volgt de korte inhoud. Tira, de lenige kermis-danseres uit Bill Barton's circus, kan iederen man om haar vinger winden en heeft er slag van om ze in dien toestand te houden. Haar laatste -ver overing is Slick, die het monopolie zakken rollen op de kermis bezit, een buitengewoon jaloersch individu, die het niet kan hebben dat Tira met een anderen man uitgaat. Op een avond ontvangt zij na de voorstel ling een rijk heer, die vol diamanten zit, op haar kamer; Slick dringt met geweld binnen en doodt in het daaropvolgend gevecht den bezoeker, rooft zijn diamanten en gaat er mee van door. Hij wordt gepakt en Tira wordt beschul digd van medeplichtigheid. Om een advo caat té kunnen betalen, moet zij van Bill Barton geld leenen, die daarvoor van haar vergt, dat zij .in het leeuwennummer zal uit. komen, waarvan het hoogtepunt zal zijn, dat zij haar hoofd in den muil van een leeuw steekt. Zij wordt vrijgesproken, ofschoon Slick voor twee jaar de gevangenis ingaat. Tira's nieuwe nummer is een groot succes; het circus 'krijgt voordeelige aanbiedingen uit New York en Barton maakt daar grootscheepsche reclame v-oor haar. Op zekeren avond komen eenige lieden der uitgaande wereld in har kleedkamer om ken nis met haar te maken, o.a. Kirk Lawrence en zijn verloofde Alicia. Kirk wordt zwaar verliefd op Tira, overlaadt haar met 'ge- ichenken en verwaarloost zijn verloofde. Zijn compagnon Clayton gaat dan naar Tira om haar te verzoeken van Kirk af te zien; Tira die geen moment werkelijk om Kirk heeft ge geven, is zeer bereidwillig want zij vindt Clayton „fascineerénd1" Zij wordt verliefd op Clayton en hij staat volkomen onder haar betoovering. Zij voelen zich zeer gelukkig, doch Bill Barton maakt zich zeer ongerust want als het huwe lijk doorgaat, is hij zijn kassamagneet kwij t. Stock, die juist uit de gevangenis komt maakt dan met Barton een complot om het huwelijk te voorkomen. Op een avond als Clayton -Tira komt bezoeken, vindt hij niet haar, doch Slick, die in een kamerjapon rondwandelt en doet alsof hij er thuis hoort. Clayton ver breekt daarop het engagement. Tira kon hem niet bereiken om een uitleg van zijn handel wijze te verkrijgen, doordat hij uit de stad gegaan is, zoodat zij tenslotte besluit hem gerechtelijk te vervolgen wegens „breuk der trouwbelofte" en 300.000 schadevergoeding te vragen. In een bewogen rechtzitting weet Tira de sympathie van de jury te winnen en Clayton verklaart zich bereid het volle bedrag te be talen. Uit het getuigenverhoor en Tira's ver klaringen is hem gebleken, dat Tira werkelijk van hem houdt en dat zij beiden het slacht offer zijn van een complot. Spoedig daarna vindt dan ook de verzoening plaats. BESCHERM DE ZUIGELINGEN. 'De heer W. M. Naëssens, kinderarts te Vel- sen schrijft ons: Men zegt wel, dat het [kind in een benij denswaardige positie verkeert en soms is dit ook zoo. Maar men bedoelt daarmede toch zeker niet den zuigeling. Het zou wel leer zaam en belangwekkend zijn, ais we eens konden begrijpen, wat de jonggeborene al zoo op zijn ihart had. Arme rechtloozen. Ze kun nen zich niet verstaanbaar maken en als zi zich willen uiten, dan worden ze vaak nog verkeerd begrepen. Als ze slapen of drinken, dan is de zaak in orde, maar tenslotte slaapt en- drinkt zelfs een baby niet 24 uur per dag. Buiten deze nuttige bezigheid blijft nog vrije tijd over, die besteed moet worden voor an dere dingen. Men behoeft toch niet steeds te lachen of zoet te zijn. En als men niet kan spreken of de krant niet kan lezen en niet van radio houdt, dan verdrijft men den tijd op zijn eigen manier. Nu beschikt een baby nog over enkele middelen. De vingertjes zijn er voor om op te kluiven en het stemorgaan moet toch ook eens gebruikt worden. Er zijn babies, die deze stemoefeningen zeer emstij zij het ook niet altijd even welluidend toepas sen óf uit pure verveling óf omdat ze het niet zoo prettig vinden om kletsnat te liggen, óf omdat ze te stijf ingebakerd zijn óf omdat (Te Neurenberg zijn in een foto grafiezaak de eigenaar en het geheele personeel van 14 personen tegelijk in het huwelijk getreden.) Dit is een zeer bijzonder feit, Wel waard te memoreeren, Er schuilt dus ook gevaar in het Teveel fotografeeren. Wat voor merkwaardige bacil Is in die zaak gevaren. Waardoor patroon en personeel Op slag verloren waren? Het is bekend, dat Duitschers graag In groepsverband marcheeren, En dat een vaardig fotograaf,, Gewend is aan copiëeren. Maar zijn zij, als zij plotseling Zich tegelijk verlieven, Na 't daaglijksch negatief verkeer Nog bij hun positieven? Een allerzonderlingst geval, Nog nimmer voorgekomen, Dit 's wat je fotografisch noemt, Naar 'k meen, in groep.... genomen. óf omdat ze het te warm of te koud hebben óf misschien een enkele keer omdat ze honge rig zijn. Als een -baby kon spreken, dan zou hij beginnen te protesteeren tegen de flesch of de speen, die hem bij elke luidruchtige gevoelsuiting toegestopt wordt en dan zou hij eischen, dat men zijn klachten wat ern stiger onderzocht. Arme rechtzo ekenden! Zij kunnen zich niet verzetten tegen de spie dende blikken en tastende vingers, welke loe ren op elk ontluikend tandje, dat alles en nog wat moet verklaren. Als 't zich niet goed voelt of verkouden is of een ingewandstoornis heeft dan is er misschien een tandje doorgebro ken, althans misschien of misschien niet op komst! Goedgeloovige, maar onnadenkende moeders er zijn heuscih nog wel andere oorzaken dan een hongerige maagje of een ontpoppend tandje! Op geregelde tijden trekken ze in kudden naar hunne vergaderlokalen, die „Het Witte Kruis" in onze Gemeente geheel belangeloos ter hunner beschikking heeft gesteld, nl. de consultatiebureau^ voor zuigelingen, zoe ken daar voorlichting of demonstreeren hun ne grieven en wenschen. Ze komen er lachen de en spartelend en slapende en krijsehende; een ieder op zijn eigen manier en ze stellen er zich, in letterlijken zin, bloot aan het onder zoek van den dokter en diens vorschende blik en intieme vragen. Ze hopen er bescher ming 'tegen goedbedoelde, maar vaak onver standige zorgen hunner opvoeders. En als ze konden spreken, dan zouden ze u allen drin gend opwekken den speldjesdag, die, let wel op Woensdag 7 November ten hunnen bate wordt gehouden, goed en milddadig te ge denken, ten einde de consultatiebureaux ii deze gemeente in stand te houden. DE AANVARING TUSSCHEN DE „WIERIN- GEN" EN DE „ANNA SOFIE". De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de aanvaring van het m.s. „Wieringen" met het Noorsche s.s. „Anna Sofie" in het Noordzeekanaal. De Raad is van oordeel, dat het uit het roer loopen van de „Wieringen" de oorzaak van deze aanvaring is, in dien zin, dat van een aanvaring tussehen de „Anna Sofie" en de „Wieringen" geen sprake zou zijn geweest, wanneer de „Wieringen" niet uit het roer zou zijn geloopen. Deze beslissing omtrent de oorzakelijkheid van deze aanvaring behoeft echter geenszins parallel te loopen met de schuldvraag. Daar voor moet eerst onder de oogen worden gezien, vooreerst, aan welke oorzaken het uit het roer loopen van de „Wieringen" moet worden toegeschreven, maar voorts eveneens, of ook in de gedragingen van het andere schip een schuldmoment kan zijn gelegen, daar, indien bij een grooteren afstand tussehen de „Anna Sofie" en de „Oberon", de aanvaring, ondanks het uit het roer loopen van de „Wieringen", ware voorkomen, zich dadelijk de vraag voor doet, of de „Anna Sofie" verplicht was hier een grooteren afstand in acht te nemen dan zij gedaan heeft. Den Raad is uit het onderzoek niet gebleken, dat kort voor of bij het passeeren op de „Wie ringen" fouten zijn gemaakt. Een punt heeft bij het onderzoek tot zeer verschillende ver klaringen aanleiding gegeven, Op grond van die verklaringen is de Raad tot de conclusie gekomen, dat de afstand van de „Anna Sofie" tot de „Oberon" zeker niet grooter was dan 3 a 400 meter. Wanneer de mogelijkheid van uit het roer loopen bij het passeeren van het voorafgaande schip met een tegenligger wordt overwogen, dan is die afstand te gering. Er is voor een afstand houden in het Bij zonder Reglement van Politie voor het Noord zeekanaal geen voorschrift gegeven. Wel is er een circulaire van den Directeur van het Loodwezen van 4 Maart 1931, waarbij wordt gewezen op de wenschelijkheid voor schepen varende achter een groot diepgaand schip om tot dat schip een afstand van ongeveer 1000 meter te bewaren. De Raad wil toegeven, dat het uit het roer loopen van de „Wieringen" een ongunstige om standigheid was, welke geheel buiten.de „Anna Sofie" om is gegaan. Maar zij had, wetende en ziende, dat haar voorgangster een schip moest passeeren, moeten zorgen, dat zij verder dan 3 a 400 meter van de „Oberon" verwijderd bleef. In hoeverre een zekere haast om een tusschentijdsche brugopening te halen hier een rol speelt, is den Raad niet met zekerheid gebleken. De loods van de „Anna Sofie" ont kent het, maar het is den Raad niet duidelijk, waarom hij den afstand tot de „Oberon", juist waar gevaar, hetzij voor aanvaring, hetzij voor uit het roer loopen aanwezig was, althans niet kon worden uitgesloten, niet heeft vergroot. Er was geen enkele noodzaak aanwezig om zoo dicht achter de „Oberon" te varen. Het is dus ten slotte, naar 's Raads oordeel, een fout van de „Anna Sofie", dat zij niet een in alle op zichten. veiliger afstand tot de Oberon" heeft in acht genomen. Kunstkring „Het Schouwspel" Tweede uitvoering met „Sonna". Voor de IJmuider afdeeling van den Kunstkring „Het Schouwspel", wiens leden tal hier ter plaatse de 450 reeds ver gepas seerd is, voerden De Vereenigde Schouw spelers (directie Pierre Mols) het successtuk van Jan Fabricius Sonna, op. Het Indisch tooneelwerk door den auteur geheel herzien, speelt in de achtergalerij van de kapiteinswoning van Bart. Velsen in een kustplaats op Java. Sonna. een Soendaneesche vrouw, be schouwt zich volgens de zeden van haar land, als de echtgenoote van Kapitein Velsen. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd werd haar zoontje voor zijn opvoeding naar Holland gestuurd. En thans is dit kind Njo, vergezeld van zijn vader naar Java teruggekeerd. Het feit echter, dat deze laatste zijn zoontje niet direct met zich mede naar huis brengt doch aan boord gelaten heeft, geeft veel te denken. Ieder, die met de bestaande situatie op de hoogte was, fluistert er over en werpt veelbeteekende blikken op de niets vermoedende Sonna. Weldra wordt het hen duidelijk dat Velsen tijdens ziji verblijf in Holland een vrouw heeft leeren kennen voor wie hij en ook Njo, groote sympathie is gaan gevoelen. Hij meent dan voor het welzijn van zijn kind te han delen als hij dit aan den Indischen invloed van zijn moeder, Sonna, onttrekt. Het plan is in hem gerijpt Njo voor de word n is wegens de geringe belangstelling ze zich onbehagelijk voelen door een onregel- uitgesteld tot a.s. Woensdagavond. matige, overdadige of onverstandige voeding EEN KONING ALS MACHINIST. Koning Boris van Bulgarije (geheel rechts) gefotografeerd op de locomotief, waarop hij dezer dagen de plaats van den machinist innam, toen deze door opgeloopen brandwonden vervangen moest worden. Zooals men weet wist de koning, die zich jaren geleden in dit vak heeft laten opleiden, den trein ter bestemder plaatse 60 K.M. verder te brengen. Nederlandsche wet te erkennen; hij kan dit echter niet doen zonder de toestemming van Sonna. Als deze de gewenschte toestemming geeft, verliest zij alle recht op haar jongen. De kinderlijke Sonna weet dit alles niet, Over tuigd van de eerlijkheid en rechtschapen heid van den kapitein geeft zij argeloos de gevraagde toestemming. Als Sonna dan tot het wreede besef komt, dat zij haar kind kwijt is, komt zij met heel de felheid van haar Oostersche ziel hiertegen in opstand. Meesterlijk heeft onze Hollandsche auteur de scènes van dit tooneelwerk opgebouwd. Meesterlijk ook heeft Enny Molsde Leeuwe de titelrol gespeeld. De hooghartige berusting van deze Indische moeder heeft zij weergegeven op een wijze die iederen toeschouwer geboeid heeft. Haar tegenspeler, Pierre Mols gaf van de figuur van kapitein Velsen een aannemelijke hoewel niet overtuigende creatie. Het onder houd met Sonna, waarbij zij afstand doet van Njo, was mede door een prachtig spel een der hoogtepunten van het werk. De travesti-rol van Truusje Bakker als Njo was bij deze actrice in goede handen. In het kinderlijke, aanhankelijke van zijn vader, wiens ontwikkeling en gedachten zoo ont zettend van di:' van zijn moeder verschillen, wist zij den juisten toon mooi te treffen. Alex Frank deed in den persoon van den assistent-resident Julius^ prachtig werk. Zijn forsche creatie die deze figuur ten voeten uit teekende imponeerde en droeg mede door de sympathieke houding, welke Fabri cius hem laat aannemen, tot zijn succes bij. Vooral het onderhoud met vriend Bart in 1, was een moment, waar actie en climax in zat. Genoten hebben we van het vriendelijke spel van Inoto Katisha, die Sonna's lijfmeid Niti vertolkte. Haar medewerking wist de Indische sfeer, welke dit werk van Fabricius zoo dringend eischt, nog te accentueeren. Mede door de keurige decors en tooneel- aankleeding en een regie, die voor vlot tempo zorgdroeg, stond deze tweede voorstelling van „Het Schouwspel' artistiek op peil. Zij werd door een volle Thalia-zaal dankbaar beapplaudisseerd. W. ONGEVAL AAN BOORD. De stoomlogger Venus VL 84 kwam hier Donderdagmiddag binnen, omdat een der op varenden een been gebroken had. De man werd hier geland en naar een ziekenhuis over gebracht. DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN DE MAAND OCTOBER. Voor het Hoogovenbedrijf zijn in de maand October aangekomen 24 zeeschepen, waarvan 12 met erts en 3 met steenkolen, terwijl 9 schepen aankwamen om te laden. Er vertrokken 22 schepen, waarvan 10 met de lading ijzer. Hiervan waren bestemd 4 voor Zweden, 3 voor Middellandsche zeehavens, 1 voor Denemarken, 1 voor Letland en 1 voor Noord-Amerika. In October 1933 kwamen vooi -ue Hoogovens aan 14 schepen, waarvan 7 met erts, 1 met kolen en 6 o mte laden, welke al'en met ijzer vertrokken. Deze maand zijn er dus 10 sche nen meer voor de Hoogovens aangekomen dan verleden jaar. Voor de papierfabriek kwamen 2 stoom schepen aan, nl. 1 met hout en 1 met cellu lose, tegen verleden jaar 4 schepen met hout, dus thans 2 schepen minder. Verder kwamen voor IJmuiden nog aan 15 zeeschepen, waarvan 2 met ijs, 2 met stukgoed, 1 met makreel, 2 als bijlegger, 1 om te repa- reeren. Verleden jaar was het aantal voor IJmuiden aangekomen schepen 13. In totaal kwamen dus voor de havens in. onze gemeente aan 41 zeeschepen, tegen ver leden jaar 31 schepen, dus thans 10 schepen, meer, VELSEN SCHOUW OVER DE WATEREN. Burgemeester en Wethouders maken be kend, dat de schouw over de wateren zal worden gevoerd op Zaterdag 17 November a.s. ONDERZOEK NAAR DEN TOESTAND DER WERKLOOZEN. In de commissie tot onderzoek naar den toestand der werkloozen en hunne gezinnen, waartoe de raad op 2 October jl. besloot, heb ben B. en W. benoemd de leden van den raad W. F. Visser, Mr. Dr. A. v. d. Flier en W. van Heyst. GASBEDRIJF EN OMZETBELASTING. Het raadsbesluit van Dinsdagavond, waarbij B. en W. werden gemachtigd een bezwaar schrift in te dienen tegen een aanslag in de omzetbelasting, betrof naar wij vernemen de aanslag over het 1ste en 2de kwartaal voor het gasbedrijf, groot f 4223. SANTPOORT OPDRACHT. Na onderliandsche aanbesteding is opgedra gen aan D. Koomen, aannemer te Santpoort, het bouwen van een landhuisje aan den Kruid bergerweg onder architectuur van de heeren Muijlaart en Verspoor te Heemstede.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1