PUROL Radio Moors». De toestand in het Saargebied. het belangrijkste nieuws oudt Uw handen zacht BUITENLAND. Frankrijk houdt troepen aan de grens gereed. Hitler's gevolmachtigde ontkent het bestaan van Putschplannen van S.A. en S.S. SAARGEBIED. De vertegenwoordiger van Reuter te Parijs heeft betreffende de Saarkwestie van de „meest bevoegde zijde" de volgende verklaring ontvangen: Fransche motortroepen staan aan de grens van het Saargebied gereed. Zij kunnen aan stonds het gebied binnenrukken, zoodra de voorzitter van de regeeringscommissie van het Saargebied telefonisch een S.O.S. laat hooren, wanneer de plaatselijke gendarmerie den toe stand niet meer meester mocht zijn. Snelheid wordt een beslissende factor geacht. Eenige duizenden manschappen met auto's in het Saargebied gezonden, zouden in den loop van één nacht meester van den toestand kunnen worden. Volgens den vertegenwoordiger van Reuter voegde zijn zegsman hieraan toe, dat Frank rijk vurig hoopt, dat zulk een optreden niet noodzakelijk zal worden. Frankrijk gelooft, dat reeds een op tijd uitgesproken waarschu wing hr dezen geest haar uitwerking zal doen. De Volkenbondsraad heeft bepaald, dat in geval van nood de regeeringscommissie troe pen, die buiten het gebied staan, te hulp kan roepen. Dit kan natuurlijk ook op Belgische of zelfs Engelsche troepen slaan. Hun deel neming aan zulk een optreden zou echter we gens den tijdfactor slechts van geringe betee- kenis kunnen zijn. Van Fransche zijde wordt nog in het bijzon der op twee gezichtspunten gewezen: lo. Het zenden van een beperkt aantal troepen kan slechts op grondd van het besluit van den Volkenbondsraad van 1926 geschieden, en mag in geen geval ten doel hebben invloed op de stemming uit te oefenen; 2o. Een eventueele bezetting kan slechts een tijdelijk karakter hebben. Zoodra de orde is hersteld zouden de troepen teruggetrokken worden. Reuter verneemt uit Londen uit bevoegde Engelsche politieke kringen dat de Fransche voorzorgsmaatregelen met betrekking tot het Saargebied door de regeering te Londen zijn goedgekeurd en niets anders beteekenen dan een ten uitvoer legging' van plichten, voort vloeiende uit indertijd aangegane internatio nale overeenkomsten. Indertijd is ook tusschen den Volkenbond en de regeeringscommissie overeengekomen, dat deze laatste Fransche troepen te hulp zou kunnen roepen ingeval de politie het niet meer aan zou kunnen. Dit is geschied omdat de Fransche troepen het meest dichtbij zijn. Op zichzelf beteekent dit ook, aldus nog steeds voormelde Britsche krin gen, dat Engeland daaraan geen deel neemt. De Fransche ambassade spreekt officieel het in het buitenland gepubliceerde bericht tegen dat von Biilow, de staatssecretaris van het, departement van buitenlandsche zaken, zich naar Francois Foncet zou hebben be geven om te protesteeren tegen de Fransche maatregelen. De .Temps" schrijft onder het hoofd „mis leiding van de Duitsche pers", dat niemand ter wereld Frankrijk redelijkerwijs er van ver denken kan een staatsgreep te verrichten. Frankrijk heeft meermalen verklaard dat het de beslissing der Saarbevolking zal respectee ren, maar het is noodig dat het plebisciet wordt gehouden onder alle waarborgen van ernst en veiligheid, welke de Volkenbond en het Verdrag van Versailles eischen. Na de ver schillende maatregelen besproken te hebben we^e in 1925 en 1926 ten opzichte van de re geling van het referendum zijn vastgesteld, zegt de „Temps": „De positie van Frankrijk is geheel gerechtvaardigd. Het hangt van Duitschland alleen af, of de interventie van de Fransche troepen, welke een nauwkeurig omschreven missie hebben, vermeden kan worden". De andere Panache bladen zijn volgens Havas eveneens vi "baasd over de hardnekkig heid waarmede de Duitsche pers de duidelijke Fransche verklaringen in een andere richting tracht uit te leggen. Zij zien daarin het bewijs dat Berlijn de mogelijke gevolgen vreest van de nazi-propaganda in. het Saargebied en daarom reeds van te voren de verantwoorde lijkheid wil ontduiken. De gevolmachtigde van Hitier voor het Saargebied, Jozef Bürckel, heeft volgens het D.N.B. een bevel gepubliceerd, gericht tot de S.A. en de S.S. in het Saargebied, waarin o.a. staat: „Men tracht u in een gevaarlijk spel te lokken en men wrijft u aan dat ge een Putsch in het Saargebied zoudt willen beginnen. De leider draagt mij op u te danken voor de dis cipline die gij tot nog toe hebt betoond tegen over de moeilijkheden welke gij ondervindt. In den geest van den leider, die ter wille van den Europeeschen vrede tot de grens van het mogelijk gaat, om uw discipline nog sterker te bewijzen en om daardoor aan de geheele wereld kennis te geven van het on recht dat ons geschiedt, beveel ik dat van 10 Januari 1935 tot 10 Februari 1935 binnen een zone van 40 Kilometer langs de grens van het Saargebied het dragen van uniform, en het, houden van demonstraties is verboden. Daarmede is de bewering dat de S. A. en S. S. na de volksstemming, om den Volken bond voor een fait accompli te stellen, een Putsch beginnen, gelogenstraft. Dit bevel aan de S. A. en de S. S. is gegeven om vreemden mogendheden elk voorwendsel te ontnemen van een militairen opmarsch". De Iandsleider van het Duitsche front Pirro heeft eveneens de order herhaald dat het Duitsche front de discipline ibewaren. Naar aanleiding van geruchten, als zou Groot-Brittannië van Frankrijk het verzoek hebben ontvangen om ingeval Frankrijk troe pen zendt naar het Saargebied daaraan ook Britsche troepen te laten deelnemen, ver neemt Reuter, dat een dergelijk verzoek niet is ingekomn. Amerika. Uitbreiding van de vloot met 42 oorlogsschepen. De Staatssecretaris van marine Swanson heeft aangekondigd, dat hij het congres zal verzoeken de verdere middelen toe te staan voor den bouw van 42 nieuwe oorlogsschepen. Zijn bedoeling is de Amerikaansche vloot uit te breiden tot de door de vlootverdragen toe gestane sterkte. Door de indienst-neming der nieuwe oorlogsschepen zullen vele duizenden marine-officieren en landschappen worden aangeworven. Frankrijk. Minister Lamoureux naar Rusland. De Fransche minister van handel, Lamou reux zal gevolg geven aan een uitnoodiging van de Russische regeering en in den loop van de volgende week naar Moskou vertrek ken. In Fransche politieke kringen acht men het waarschijnlijk, dat Lamoureux de ge legenheid te baat zal nemen om met de Rus sische regeering een reeks maatregelen te be spreken ter verbetering van de Fransch-Rus- sische betrekkingen. Waarschijnlijk zullendeze besprekingen zich dan ook uitstrekken tot de vernieuwing van het Russisch-Fransche handelsverdrag, dat 1 Januari a.s. afloopt, Zwitserland, Regeering neemt maatregelen tegen Max Braun. De Bondraad heeft besloten elk optreden van Max Braun, den leider der sociaal-demo craten in het Saargebied, te verbieden. ZWARE SNEEUWVAL IN DEN EIFEL. Uit Keulen: In den loop van Donderdag heeft in den Eifel een hevige sneeuwjacht gewoed, die verscheidene uren heeft geduurd en de hoog ten onder een dikken sneeuwlaag bedekte. Door de zware vrachten sneeuw werden ver schillende leidingen gestoord; zoodat eenige plaatsen geruimen tijd zonder electrischen stroom zaten. Gistermorgen is in het geheele Rijngebied lichte sneeuw gevallen. Daar in den loop var) den morgen de temperatuur steeg, smolt de gevallen sneeuw echter spoedig weer. KRANSEN OP HET GRAF VAN DOLFUSS MOORDENAAR. Naar de „Reichspost" mededeelt, zijn naar aanleiding van Allerzielen op het graf van den moordenaar van Dollfuss, Planetta, kran sen gelegd met opschriften, welke politieke toespelingen bevatten. De politie heeft eenige arrestaties verricht. NIEUWE VERDEDIGER IN DE AFFAIRE BRUNO HAUPTMANN. Bruno Richard Hauptmann zal tegen de beschuldiging van den attorney general van New-Jersey, dat hij de baby van Charles Lindbergh zou hebben vermoord, worden ver dedigd door een advocaat, die er voor bekend staat slechts weinig strafzaken, waarin hij als verdediger optrad, te hebben verloren. James A. Fawcett, die nog maar weinig be kend was, voor hij raadsman werd in deze geruchtmakende zaak, is, volgens fen van daag door Mrs. Hauptmann afgelegde ver klaring. ter zijde gesteld. In zijn plaats is gekomen Edward J. Reillv uit Brooklyn. Sedert 1922 is de heer Reilly een prominent lid van de New-Yorksche balie, die succes heeft gehad in eenige sensationeele strafza ken. Llyd Fisher, een advocaat uit Flemington, zal Reilly behulpzaam zijn, doch Reilly zal er over beslissen, welke tactiek door de verdedi ging van Hauptmann zal worden gevolgd, terwijl hij de verdediging voor het Hof per soonlijk zal leiden. met Purol Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met "t Beste voor de handen. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten* (Adv. Ingez. Med.) Niet met kiektoestel bij s. A.-oefening! Amerikanen werden voor spionnen aangezien. Lagere publieke organen zijn zelfstandig. Ingrijpen der regeering kan echter noodig zijn- Twee Amerikanen, miss Helen Lister en G. Griffith Johnson Jr. zijn te München door de politie gearresteerd toen zij naar een oefening van de S.A. keken, omdat miss Helen een kiek toestel droeg. Zij werden er van beschuldigd „spionnen" te zijn en naar de gevangenis overgebracht. Na zeven uur werden zij weer in vrijheid gesteld. De politie had niet willen gelooven, dat het Amerikaansche meisje geen foto's had genomen, vo:rdat zij alle films, welke de Ame rikaansche in haar bezit had, had ontwikkeld. Tandarts doodt collega. Oneenigheid over het overdoen van de praktijk. Slachtoffer met een scherp voorwerp in den hals gestoken. Vrijdagmiddag om ongeveer half vijf heeft ene ernstig drama plaats gehad ten huize van den tandarts S., aan de Laan van Meer- dervoort te 's-Gravenhage. In verband met het overdoen van zijn praktijk aan den eveneens in Den Haag wo nende tandarts H., schijnt een korte, hevige oneenigheid te zijn ontstaan tusschen beide mannen, met als gevolg, dat tandarts H. met een scherp voorwerp aan den hals ernstig werd gewond. Bloedend vluchtte hij de deur uit, doch stortte na eenige passen neer. Hij is kort daarna overleden. De tandarts S. was inmiddels zijn woning ontvlucht, doch heeft zich eenige uren latei- aangemeld aan het politiebureau aan de Ar- ehimedesstraat. Hij bekende het misdrijf te hebben gepleegd. De politie heeft den 46-jarigen S., die in zeer overspannen toestand verkeerde, in be waring gehouden. Amsterdam's scheepsbouw wacht op de regeering. Onderhandelingen van de Kon. Holl. Lloyd met Den Haag. Naar uit de Donderdagmiddag gehouden ge heime zitting van den gemeenteraad bekend is geworden, is van de tafel van B. en W. zulks naar aanleiding van de behandeling der interpellatie Polak over de dreigende sluiting- der Nederlandsche Scheepsbouw Mij. mede gedeeld dat, mèt andere objecten, die voor werkverruiming in aanmerking komen, over den toestand van de Amsterdamsche scheep vaart en van genoemde scheepswerf reeds ge- ruimen tijd geleden overleg is gepleegd met de regeering en met het Werkfonds 1934. Zooals uit de Memorie van Antwoord over de Rijksbegrooting-1935 is gebleken, heeft de Kon. Hollandsche Lloyd aan de regeering steun verzocht voor den noodzakelijken bouw van twee nieuwe schepen. In dit verband is er toen door het dagelijksch bestuur der ge meente op aangedrongen, dat althans een de zer schepen met steun der regeering door de Ned. Scheepsbouw Maatschappij zou worden gebouwd. Dit voorstel zou te bevoegder plaatse niet onwelwillend zijn ontvangen. In verband met bovenstaande hebben wij ons om nadere inlichtingen gewend tot de di rectie van den Kon. Holl. Lloyd. Van deze zijde werd ons geantwoord dat zij geen enkele stap kan ondernemen alvorens door de regeering een beslissing is genomen inzake het haar ge daan verzoek tot gedeeltelijke vernieuwing van de vloot dezer maatschappij. Ook de di rectie van de Ned. Scheepsbouw Mij. deelde ons, desgevraagd mede. dat zij afwacht hoe de situatie zich ontwikkelen zal. Directe on derhandelingen over den bouw van welk schip dan ook, voert zij momenteel niet. Minister De Wilde antwoordt de Tweede Kamer. In de memorie van Antwoord betreffende hoofdstuk 5 (binnenlandsche zaken) der rijks- begrooting voor 1935 verklaart minister de Wilde, dat naar zijn overtuiging door het weg nemen of verzwakken van de zelfstandigheid der lagere organen, zooals deze in de organieke wetten is verankerd, aan een héilzaam begin sel van onze bestuursindeeling geweld zou worden aangedaan. Evenwel mag niet uit het oog worden ver loren, dat de zelfstandigheid, op het terrein van het financieele handelen ook volgens onze organieke wetgeving alleen onverkort aanwe zig is, indien de lagere organen in staat zijn, hun uitgaven door eigen middelen te dekken In de huidige omstandigheden is helaas het aantal organen, wier spankracht in deze, door de crisis of andere omstandigheden is lam ge legd, aanmerkelijk grooter dan in normale tijden. Voor al deze organen het verloren evenwicht in eenigerlei vorm te herstellen is een taak. welke van het rijk zware offers vraagt, welke offers met het oog op de moeilijkheden, waar mede het rijksbudget zelf heeft te kampen, al leen verantwoord zijn, indien de lagere orga nen het noodige hebben gedaan om te tekor ten tot de kleinst mogelijke proporties terug te brengen. De in het voorloopig verslag gestelde vraag, of de burgerwachten en de bijzondere vrijwil lige landstorm thans geheel gezuiverd zijn van fascistische elementen, kan ln bevestigenden zin worden beantwoord op grond van een in middels reeds daaromtrent ingesteld nader on derzoek. Bij dat algemeene onderzoek is niet geble ken van pogingen tot cellenbouw van de zijde der N. S. B. De minister is bereid ten dezen nog een speciaal onderzoek in te stellen. UITBREIDINGSWERKEN CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Treinen vertrekken van en komen aan op andere perrons. In verband met den stand der uitbreidings werken te Amsterdam kunnen van Zondag 4 November 22 uur af gedurende 14 achtereen volgende dagen te Amsterdam Centraal Sta tion van/aan het 2e perron Oostzijde (Stads- kant) geen treinen naar/van richting Utrecht via Breukelen of naar van de richting Hilver sum vertrekken of aankomen. Een 10-tal treinen naar de richting Utrecht via Breukelen, naar de richting Hilversum en naar de richting Haarlem, waaronder meer dere forensentreinen, vertrekken dan gedu rende die 14 dagen van andere perrons, het- gen op borden, aan de vertrekperronborden opgehangen, wordt aangegeven. Men raad plege deze borden dus. Van Maandag 5 November a.s. af kunnen weder treinen van het le perron Oostzijde Geruchten over een wondere uitvinding. Een Friesche Edison? Motor loopt zonder benzine, olie en water. Het anders zoo stille stadje Wolvega is de laatste dagen geheel veranderd. De stilte is verdwenen en ieder spreekt er van den nieuwen Edison, die is opgestaan. Het gerucht van de door dezen gedane uitvinding is door het Friesche land gegaan en in zeer korten tijd ook tot Holland dooorgedrongen. De uitvinder, een 22-jarige jongeman War denier genaamd, zou een motor hebben uitge vonden, waardoor een volkomen ommekeer zou komen in de motorwereld. Over het principe, waarop zijn uitvinding berust wil hij zich niet uitlaten. Wel heeft hij verklaard, dat hij twee baronnen als geld gevers heeft gevonden, die meer dan tien mil- lioen beschikbaar hebben voor den bouw van een groote fabriek te Wolvega. Hierop zouden 13.000 menschen werk kunnen vinden. De teekeningen hiervoor zijn reeds gereed, even. als voor een fabriek in de omgeving van Am sterdam te bouwen. In een gesprek heeft de jonge Wardenier verklaard niet het perpetuum mobile te heb ben uitgevonden. De kosten van brandstof voor zijn machine, geschikt voor auto, motor, trein enz. zijn gereduceerd tot 25 gulden per jaar. Op 1 Januari gaat zijn motor in een auto loopen, terwijl dan tevens met den bouw van de fabriek zal worden begonnen. Proeven, welke tot nu toe met de motor zijn gedaan, moeten een zeer gunstig resultaat hebben gehad. Hoewel Wardenier, zooals te begrij pen is, weineg over zijn arbeid los laat, heeft hij toch verteld, dat voor zijn motor geen benzine, geen water en geen olie. noodig zijn. Enkele ingenieurs hebben de motor gezien, doch ook zij, die zelfs maar een blik erop hebben geworpen, hebben een verklaring moeten onderteekenen dat zij er nooit of nim mer over zullen spreken. ZONDAG 4 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301,5 M. VARA. 8.30 Marschlied, uitgevoerd door het VARA-orkest onder leiding van H. de Groot. (Gram.plaat)8.35 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga. „Afdekking van tuingewassen te en strenge vorst". 9.00 Voetbalmededeelingen .03 Orgelspel door Johan Jong; 9.30 Sociale gedachten in de werelddictatuur. V; 10.00 Het VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.30 Dr. M. M. Levy „Het sprookje van de ritueele moord"; 10.50 Het VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot; 11.15 Van Staat en Maat schappij door A. Pleiseijr. „Rusland". 11.30 Het VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 12.00 Sluiting. AVRO. 12.00 Klokkenspel en uurslag van den toren der O.L.V. Maria Hemelvaart-kerk te Zwolle; 12.01 Disco-Nieuws; 12.30 Het Om- roep-orkest o.l.v. Nico Treep; 1.30 Aansluiting met de „Sportplatz Neufeld" te Bern. Oogge tuige-verslag van den voetbalwedstrijd Zwit serlandNederland door Han Hollander: 3.50 Aansluiting met het R.A.I.-gebouw te Amster dam. Ooggetuige verslag v. den Zesdaagschen Wielerwedstrijd; 4.15 Gramofoonmuziek; 4.45 Sportuitslagen van het persbureau Vaz Dias; 5.00 Sluiting. VARA. 5.00 Orgelspel door Cor Steijn; 5.10 Jo Huy, saxofoon en Joh. Jong piano; 5.20 Orgelspel door Cor Steijn; 5.30 Voetbal van den Dag; 5.50 Harry Wiggelaar, viool en Cor Steli. orgel. VPRO. 6.00 Opening door Ds. E. D. Spelberg; 6.05 Concert; 6.10 Toespraak; 10 jaren Vrijzin nig Protestantsche radio-uitzendingen. Spreek ster me.i. Dr. N. A. Bruining; 6.35 Toespraak. De VPRO. in het heden. Spr. G. J. Ligthart; 6.55 Orgelspel; 7.00 Kerkdienst in het gebouw van de N.P. „Leeuwenbergh" te Utrecht. Spr. Ds. F. Diikema en Ds. B. J. Arls te Amster dam; 8.00 Sluiting. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok: 8.01 Nieuws en sportberichten van Vaz Dias; 8.15 Het om roeporkest o.l.v. Nico Treep. Helene Cals. so praan; 9.15 Radio-journaal; 9.30 Melodieën van Montmartre samengesteld en ingeleid door Mr. H. M. Merkelbach; 10.00 Aansluiting met het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Oogge- tuigeverslag van den derden Zesdaagschen Wielerwedstrijd; 10.20 Gramofoonmuziek; 11.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias; 11.10 Aansluiting met het Carlton-Hotel te Amsterdam. Dansmuziek door Melle Weersma ans his Red-Whit-Blue Aces; 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 1875 M. NCRV. 8.30 Morgenwijding door Dr. J. G. Geelkerken. Mei. G. Matter, sopraan en Chris Kloppenburg, orgel. KRO 9.30 Gramofoonmuziek: 10.30 Hoogmis uit de St. Vituskerk te Hilversum. Door het jongens- en mannenkoor zal o.l.v. E. Andries- sen worden gezongen; 12.00 ..Ledenpostolaat door de vrouw" door Dr. P. H. de Jong: 12.15 Gramofoonmuziek; 1.00 Boeken en schrijvers: 1.20 KRO-orkest o.l.v. Mar. van 't Woud; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.30 KRO-orkest o.l.v. M. van 't Woud; 4.30 Ziekenlof uit Bloemen daal; 5.00 NCRV. Gewijde muziek; 5.20 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Groningen. KRO. 7.45 Voetbaluitslagen van. de R.K.F.; 7.50 Prof. Dr. Th. Rutten „Tekorten in onze gestichtsopvoeding: 8,10 Vaz Dias; 8.15 Gra mofoonmuziek; 8.20 Wil sluiten u aan met 8.50 Gramofoonmuziek; 9.00 KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen: 9.50 Pianosolo door Rudy Fir- kusny, Macbeth Smetana: 10.00 De film van het verleden. De sociale activiteit van St. Car- lus Berromeus. door L. Abor; 10.15 KRO-or kest o.l.v. Joh. Gerritsen; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; 10.40 Epiloog door het KRO-koor ol.v. Jos. H. Pickkers. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. KONINQSTR.27, TCLEFOON14ÖOO Officieel PHILIPS REPARATEUR Het riet kraakte, stemmen werden steeds duidelijker, een man liep voorop met een lantaarn en daarachter herkende hij zijn vader. Vlug liet hij zich uit den boom zakken en bleef toen staanDaar zat een geducht standje voor hem opzóó lang weg te blijven.... Maar zijn vader liep al naar hem toe 'en pakte hem bij zijn schouders en schudde hem van vreugde heen en weer. „Gelukkig! We hebben hem! Hij is het! Gauw naar huis, moeder zit in doodsangst.En hij duwde hem voor zich uit. Zoo verliet Pietje Durf zijn geheime plekje in het riet, waar hij zoo graag voor Robinson Crusoe speelde en zulke wonderlijke avonturen, wel niet in werkelijkheid, maar dan toch in zijn droom beleefd had. MAANDAG 5 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. 8.— Avro. Tijdsein Avroklok. 8.01 Gramo foonmuziek 10.— Tijdsein Avroklok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrach ting. 10.30 Pianorecital door Alice Heksch en voordracht door Rie Beyer. 12.Tijdsein Avro-klok. 12.01 Lunchconcert door het En semble Rentmeester, met tusschenspel van Gram. Muziek. 2.— Orgelconcert door Piet van Egmond Jr. Jac. van Kempen tenor. 3. Voordracht door Kommer Kleijn: „Ielja Moer- omjets en Idoliesjtsje". 3.30 Viool-recital door Boris Lensky. A. d. vleugel Egbert Veen. 4.— Rustpoos voor het verzorgen van den zender 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Reportage uit Filmcabines Causerie door Max Tak. 5.30 Concert door Tuschinski's Select Salon-orkest o.l.v. Max Tak. 6.45 Concert door het Om roeporkest o.l.v. Albert van Raalte. 7.30 Boekenhalfuurtje door Dr. P. H. Ritter Jr. 8.Tijdsein Avro-klok 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Albert van Raalte. Andries Roodenburg, viool. 9.Radiotooneel. Studio opvoering van „De Staatsman thuis". 9.30 Dansmuziek door „The Ramblers", o.l.v. Theo Uden Masman. 10— Aansluiting met het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Ooggetuigever- slag van de Zesdaagsche Wielerwedstrijd. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met „The House of Lords", den Haag. Het Ensemble Chas Daisy. 12.Tijdsein Avro-klok en Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (Gr.muziek.) 10.30 Morgen dienst door Ds. J. Fokkema. 11.Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.— Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert. 2.Uitzending voor scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. Adrian Merckens. 3.15 Cursus knippen en stof ver sieren. 3.45 Verzorging van den zender. 4. Bijbellezing door ds. G. J. Duijvendak. Zang: mej. C. de Jager, sopraan. Orgel: Fr. Gorter. 5.— Concert door een Blaassextet o.l.v. Piet v. d. Hurk. Fluit, hobo, clarinet, fagot en hoorn. Studio-orgel: Ferdinand Kloek. 6.30 Vragenuurtje. 7.— Politieberichten en Ned, Chr. Persbureau 7.20 Spreker H. Amelink. 7.30 Vragenuurtje. 8.— Uitzending van de vergadering vor de Vrije Universiteit te Am sterdam in de Noorderkerk te Zeist. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. BEROMUNSTER 540 M. 3.35 Gramofoonmuziek; 5.05 Harmoniecon cert; 6.20 Dansmuziek; 7.20 „Rigoletto", opera van Verdi.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7