Berichten in enkele regels Twee jongemannen door auto gedood Uiver won handicap-race textielfabriek te Veenendaal stop? Driehonderd man zouden zonder werk komen. Zaterdagmorgen werd in de fabriek van de maatschappij voor de textielindustrie voor heen C. Roesingh en Zn. te Veenendaal aan gekondigd, dat het geheele bedrijf over veer tien dagen stop zal worden gezet. Hierdoor zouden ongeveer 300 man zonder werk komen. Eveneens is aan het kantoorper soneel, bestaande uit 14 personen met in gang van 1 Januari a.s. ontslag aangezegd. Een en ander houdt verband met het over gaan naar een nieuwe bankinstelling. Nog ver nemen wij, dat de directeur der fabriek alle pogingen in het werk stelt om een en ander nog ongedaan te maken. De burgemeester van Veenendaal is voor een conferentie naar den Haag geweest. Zou de stopzetting toch doorgaan, dan komt drie kwart der werkloozen ten laste van de gemeente Veenendaal, de rest woont op het grondgebied van de gemeente Ede. „Uiver" brengt een kangoeroe mee. Onverwachte landing te Port Darwin. Secretaris geëngageerd om gelukwenschen behandelen. Opium-smokkelaar in arrest. Hij maakte deel uit van een bende. Verband met den beluchten Marfan!. Groote partij opium in beslag genomen. De Rotterdamsche Centrale Recherche, die tevens de Nederlandsche Centrale ter bestrij ding van den smokkelhandel in verdoovende middelen is, heeft dezer dagen een zeer lang durig en uitgebreid onderzoek beëindigd, be treffende het smokkelen van opium. Hierbij heeft men de gangen van een groote inter nationale bende kunnen nagaan en is men erin geslaagd, een der hoofdpersonen, een zekere Griek Peroulis aan te houden. De bende wordt reeds sinds 1925 door Justi- ties van tal van landen nagegaan. Zij maakte er haar werk van opium uit Turkije naar Zuid-Frankrijk te brengen en vandaar over geheel West Europa te verspreiden. Ook naar Rotterdam en Amsterdam. Een belangrijk centrum voor dezen smokkelhandel is geble ken te zijn, behalve Marseille, ook de Noord- Fransche stad Lille. In den loop der jaren heeft men telkens partijtjes opium kunnen aanhouden en alles wees erop, dat men dan te doen had met een groote internationale ben de. Geregeld was er ook sprake van den Griek Peroulis, die ook een paar maal in arrest is geweest." Eerst den- laatsten- tijdis 'men/er achter gekomen, dat deze Griek een der voor naamste "helpers van'-den- hoofdman- -van de groote bende is en dat hij zich speciaal toeleg de op het brengen van opium naar Nederland. De laatste maanden werd weer een verhoog de activiteit bij de smokkelaars opgemerkt. Het bleek, dat uit Amsterdam kleine partij tjes opium naar Rotterdam werden gebracht. Men slaagde erin een Chinees aan te houden, die zoo'n partijtje naar Rotterdam bracht en die hij juist zou afleveren aan het boarding house van den Chinees Van op Papendreeht te Rotterdam. De Chinees, die de opium bracht, werd aangehouden en een onderzoek werd bij Van ingesteld. In zijn boardinghouse vond men niets, maar wel in zijn particuliere wo ning in de Transvaalbuurt te Rotterdam. Daar werd 11 K.G. opium in beslag genomen. In dit huis vond men bovendien 1600 en drie in het Grieksch geschreven brieven, die erop wezen, dat men hier weer met de internatio nale bende te doen had en dat de Griek Pe roulis er weer bij betrokken was. In de Griek- sche brieven werd zeer belangrijk materiaal over de bende ontdekt. De vorige week werd ontdekt, dat P. te Am sterdam, was, in pension. De politie deed een inval, waarbij de Amsterdamsche politie -en de Rotterdamsche recherche samenwerkten en men vond P. bezig een brief te schrijven aan den Griek Nicola in Marseille, een Griek, die reeds geruimen tijd internationaal door de politie beschouwd wordt als de hoofdman van de geheele bende. In de kamer van P. vond men verder nog 24 K.G. opium. Toen men deze partij gevon den had, werd er aan het pension gebeld en beneden stond een Amsterdamsche werklooze die naar beven riep, dat hij de 2400 gulden kwam brengen. Men noodigde hem uit boven te komen, nam het geld in beslag en arresteerde tegelijker tijd dezen werklooze. De Amsterdammer verklaarde, dat hij na mens een Chinees in Amsterdam aan dit adres een koffer moest halen, en daarvoor 2400 gul den moest betalen. De Griek en de Amsterdammer werden naar Rotterdam gebracht en tenslotte bleek, dat de Amsterdammer slechts door de bendeleden was gebruikt om een gevaarlijke boodschap te doen, maar dat hij van een en ander niets afwist. Daarom werd hij dan ook vrij gelaten. Het onderzoek had dus tot nu toe zeer goe de resultaten opgeleverd. Een der voormannen van de groote bende, die voornamelijk het werk in Nederland leidde, had men in arrest. Het speuren was nu nog naar een groote partij opium, die uit de Levant onderweg was. Donderdag arriveerde te Rotterdam het s.s. „Friesland", dat Stamboul had aangedaan en dat daar twee koffers aan boord had ge kregen, afgezonden door een Duitscher, ge- adresseerd aan order. Er werd gewacht of er iemand kwam opdagen voor deze koffers, maar daar er niemand kwam en tenslotte de ontvanger ongetwijfeld had moeten zijn de gearresteerde Peroulis, werden de koffers opengemaakt en men vond er tusschen dub bele wanden 58 K.G. opium. Dank zij dit onderzoek heeft men ook aan de recherche van Frankrijk belangrijk mate riaal over de bende kunnen verstrekken, daar men er in geslaagd is de wegen, die de smok kelwaar aflegde, na te speuren. In Antwerpen is ook een centrum van deze smokkelarij opgespoord en zooals reeds eer der gemeld, is de stad Lille in Frankrijk een zeer belangrijk centrum geweest. Een der hoofdleden van de bende was de beruchte po- litie-inspecteur te Lille, Mariani, de man, wiens ontmaskering een paar maanden gele den in Frankrijk zooveel stof heeft doen op waaien. Deze Mariani werkte samen met de smokkelaars in Marseille en ook met den g-riek Peroulis. Volkomen onverwacht is Zaterdagnamiddag om drie uur de „Uiver" op haar thuisreis naar Nederland op het vliegveld te Port Darwin neergestreken. Aan boord bevonden zich behalve de be manning, drie passagiers, namelijk wederom de heeren Gillissen en Dominie, benevens een dame, lady Moulden. wier einddoel Londen is, De „Uiver" was hedenochtend te Brisbane opgestegen en heeft den afstand van 2900 K.M. in 9 1/4 uur afgelegd," met inbegrip van een kort oponthoud te Charlesvill-e. Gevlogen werd bij lichten wind op een hoogte van 420 meter. De temperatuur was zóó laag, dat tijdens de geheele vlucht -de verwarming moest worden aangehouden. Tot groote voldoening der bevolking van Port Darwin bracht de Uiver-bemanning de ochtendbladen uit Brisbane mee. Verder had den de vliegers een groot aantal souvenirs van hun Australië-vlucht bij zich, waaronder een kleine kangoeroe. Naar zij mededeelden, hebben zij te Mel bourne 1500 gelukwensch-telegram-men ont vangen en zóóveel brieven, dat zij een secre taris hebben moeten engageeren, om ze te be antwoorden. Parmentier was voornemens, bii het aan breken van den dag de reis naar Koepang op Timor voort te zetten. De aanvulling dei- brandstofvoorraden geschiedde zonder eenige hapering. (Reuter) PROF. DE HAAS ONDERSCHEIDEN. Hij ontvangt de Rumford- medaille. De Roval Society te Londen heeft aan prof. dr. W. J. de Haas, te Leiden, de Rumford- medaille toegekend. Deze medaille wordt slechts zelden verleend en wel voor bijzondere verdiensten op natuur kundig wetenschappelijk gebied, als hoedanig ze als een der hoogste onderscheidingen geldt, Prof. de Haas is de vierde Nederlander, aan wien zij is ten deel gevallen. Voorheen is zij toegekend aan prof. Zeeman te Amsterdam en aan wiilen de hoogleeraren Lorentz en Kamer- lingh Onnes. Geen S taais-ra d iodistributie- bedrijf. Automatiseering van de telefoon rond Haarlem. In de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting van het Staatsbedrijf der P.T.T. voor 1935 wordt onder eenig voorbehoud mee gedeeld, dat op het werkplan 1935 tet 1938 o.m. voor komt de automatiseering van de telefoon netten, in de streek in de onmiddellijke om geving van Haarlem. Het staatsbedrijf -der P.T.T. heeft geenszins het voornemen, de radiodistributie weïke thans door gemeenten of particulieren wordt ver zorgd, zelf ter hand te nemen. Zoowel de ge meentelijke als de meeste der particuliere radiodistributanten beijveren zich om -de mach tigingsvoorwaarde nzoo goed mogelijk na te komen. Evenwél zijn er enkele gemeentebe sturen, die niet zelf in de behoefte aan radio distributie kunnen of willen voorzien en die de verzorging er van ook niet aan particulie ren willen overlaten. In die gevallen is het staatsbedrijf in staat op verzoek van -de gemeenten de radiodistri butie te verzorgen indien althans in die ge meenten daarvoor van de geleidingen in het locale telefoonnet kan worden gebruik ge bruik gemaakt. Reeds heeft een tweetal ge meenten zich voor zoodanige distributie uit gesproken, De minister heeft evenwel gemeend zijn eindbeslissing over -deze aangelegenheid te moeten opschorten tot er gelegenheid zou zijn geweest deze in de Kamer ter sprake te brengen. Goedkooper telefoneeren met België. Den laatsten tijd zijn verschillende telefoor. tarieven verlaagd. Thans heeft ook de Belgi sche administratie toegestemd in een verla ging van de telefoontarieven in het weder- zijdsch verkeer. Deze verlaging, welke 20 pet. bedraagt, is op 1 November 1934 ingegaan. Voor een gewoon gesprek van 3 minuten, dat tot dusver f 1.50 kostte, is voortaan f 1.20 verschuldigd: terwijl de kosten voor elke mi nuut meer 40 cent bedragen. Voor de nacht uren is het tarief gebracht op 75 cent, voor elke minuut meer 25 cent (vroeger resp. 90 en -30 ct.) Het grenstarief blijft ongewijzigd. Zondag is te Veenendaal en te Heerde een Duitsehe ballon gedaald. Een Amsterdammer heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij door een vrouw be roofd is van f 230. De vrouw weid door de po litie verhoord: zij ontkende hardnekkig en bij fouilleering werd geen geld op haar gevonden, zoodat zij weer op vrije voeten werd gesteld. De 15-jarige W. Fröte, wonende te Wa-u- brach, trok in opdracht van zijn moeder ee,n contact van de electrische waschmachine los. De jongen stond op een natten vloer en werd op slag gedood. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van het Nederlandsch Genootschap voor Heil gymnastiek en Massage zijn tot eere-leden benoemd de heeren: Dr. J. Th. Terburgh; W. *-P, ïfuytai, Melius ga Er. üj Lieteen. Bestuurder zou door tegen- li gg er zijn verblind. Dronken mens ch e n moeten achter he stuur vandaan. Zaterdagavond ongeveer half tien werd op de Mooksche Baan bij Nijme gen de 21-jarige P. v. J. en de 25-jarige A. van J., beiden liedjeszangers uit Rotterdam, die met een vriend, den 27-jarigen Link uit Amsterdam langs den weg stonden te praten, door een auto aangereden. De beide van J.'s werden op slag gedood en Link kreeg een z war en beenbreuk. De auto werd bestuurd door den heer Nagels uit Arcen (Limburg), die met familie op weg naar huis was. Dokter en politie waren on middellijk ter plaatse. De slachtoffers werden naar het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. De politie onderwierp den chauf feur en de inzittenden aan een streng ver hoor. Het ongeluk zou volgens den bestuurder te wijten zijn aan een verblinding door een auto, welke van den anderen kant kwam. Voorbijgangers hebben van zulk een auto echter niets gezien. De wagen, welke de aan rijding had, reed nog over een hoop steenen en kwam bij een telefoonpaal tot stilstand. Op het moment van het ongeluk was de snel heid 50 tot 60 K.M. Auto bij botsing met een boom vernield Zaterdagavond omstreeks half acht had op den weg SluiskilSas van Gent op ongeveer 11/2 kilometer van laatstgenoemde plaats een ernstig ongeluk plaats waarbij twee personen zwaar werden gewond. Een auto, bestuurd dóór den knecht van bakker S. te Sas van Gent reed met vrij groote snelheid tegen een boom. De chauffeur was waarschijnlijk verblind door een tegenligger. De auto werd geheel vernield. De chauffeur werd ernstig gewond. Ook de passagiere me vrouw Stouthamer, de echtgenoote van den stationschef te Sas van Gent is eveneens zeer ernstig gewond. Een harer polsen is gebroken en haar linkerbeen is versplinterd. Voetganger lette niet op. Een inwoner van Den Haag is Zondagmorgen op het Stationsplein te Amsterdam, toen hij komende van het bagagedepot, zonder uit te kijken den rijweg overstak, aangereden door een auto, welke bestuurd, werd door een dame. De man sloeg tegen den grond en bleef bewus teloos liggen. De geneeskundige Dienst heeft hem met ernstige verwondingen aan het hoofd naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. De auto werd dpór(.4e politie in .beslag genomen,., doch kbrt'ddarna vrijgegeven. Aan de gevolgen van een aanrijding overleden. Vrijdagmiddag is het négenjarig dochtertje van de familie Vrieling te Glimmen, gemeente Haren, bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Het kind bekwam een ernstige arm- en beenbreuk en werd in zorg- wekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis, hier ter stede," overgebracht, waar het thans aan de gevolgen is overleden. Vijf gewondenbij botsing tusschen twee auto's. Zondagmiddag om vijf uur heeft op den Rijksstraatweg Groningen—Assen in een scherpe bocht van den weg onder De Punt een botsing plaats gehad tusschen een personen auto en een vrachtwagen, waarbij vijf perso nen werden gewond, van wie drie vrij ernstig. In de personen auto waren gezeten de heer W. Bakker uit Valthermond, zijn vijftigjarige huishoudster M. Muntinga en zijn beide zoons, resp. 21 en 16 jaar oud. Allen werden uit den wagen geslingerd. De zestienjarige zoon vloog door de voorrruit en werd opgenomen met een hersenschudding. Mej. Muntinga bekwam een diepe snijwonde aan het hoofd, terwijl de 21- arige jongeman eveneens verwondingen aan iet hoofd opliep. De heer Bakker bleef onge deerd. In den vrachtwagen bevonden zich de heer H. Klip uit Haren, zijn vrouw en twee kinderen. Het echtpaar Klip bleef ongedeerd. De beide kinderen kregen lichte verwondingen. Dat durft nog een auto te besturen. In den afgeloopen nacht te omstreeks kwart voor twee heeft in de Van Baerlestraat bij de Ruysdaelstraat te Amsterdam een ernstige aanrijding plaats gehad, welke veroorzaakt is door een autobestuurder, die de stelling „geen alcohol bij snelverkeer" in hevige mate had overtreden. De man kwam uit de Ruysdael straat van de richting Ruysdaelkade op het ..genblik, dat een taxi, komende uit de rich ting van het Concertgebouw deze dwarsstraat passeerde. De taxi werd aan de achterzijde van links gegrepen en tegen de pui gedrukt van een winkelhuis. Een deur van dit huis werd vernield, terwijl de beide auto's zwaar geha vend. uit den slag kwamen. De chauffeur van de taxi moest naar het Tesselschade ziekenhuis worden overgebracht. Tegen den bestuurder van de andere auto, die, omdat hij te veel „overstuur" was nog niet gehoord kon worden, zal als hij wat gekalmeerd zal zijn, proces verbaal worden opgemaakt. Kassier zou een groot tekort in kas hebben. Bedrag van 40.000 genoemd. De kassier van de boerenleenbank te Dintel oord, C. van B„ die tevens secretaris-penning meester van den Boerenbond, secretaris van de bouwvereeniging, secretaris-penningmees ter van den Dintelpolder, secretaris van landarbeidstichting, agent van de varkens centrale, agent van een eierveiling en secre taris-penningmeester van de weegbrug was, uit de eerstgenoemde functie ontslagen, daar er tekorten in zijn kas zijn ontdekt. Volgens geruchten zou een bedrag ,van f 40,000 ont breken. Klaarheid in geheimzinnig sterfgeval te Halsteren. De jongeman slachtoffer van een aanrijding. De politie van Halsteren heeft klaarheid weten te brengen in de geheimzinnige aanrij ding, welke in -den nacht van 25 op 26 Octo ber onder Halsteren heeft plaats gehad en tengevolge waarvan dezeventienjarige sla gersknecht C. v. Ekeren is overleden, Deze aanrijding blijkt te zijn geschied door G. de K. uit Zevenbergen, die met zijn auto zijn meisje mej. G. de F. uit St. Maartensdijk naar huis ging brengen. Zij waren na de aanrijdin; doorgereden en hadden afgesproken over het aeval te zullen zwijgen. Toen mejuffrouw de F. enkele -dagen later de plaats passeerde en over het geval gesproken werd, viel zij door haar zeer zonderlinge houding. Zii werd in het oog gehouden, waardoor de politie een brief heeft kunnen onderscheppen, welke zf aan de K. had geschreven en waaruit bleek dat zij gewetenswroeging had gekregen en de K. verzocht zich bij de politie te melden. Met dezen brief in handen is de K. door de politie tot een volledige bekentenis gebracht. De auto is verzegeld. Melrose werd tweede. Negen van de twintig toestellen bereikten Melbourne. MELBOURNE, 5 Nov. (Reuter)'. Heden morgen om 6.45 uur Amsterdamsche tijd is de periode, waarbinnen door de deelnemers aan de, Londen-Melbourne race de afstand Lon- den-Melbóüfh'ë moést 'worden afgelegd, geëin digd, Van de 20 vliegtuigen-die. 16 dagen ge leden van het veld Mildenhall zijn vertrok ken hebben negen het- doei Melbourne be reikt. Een Engelsch Faircy toestel verongelukte in Italië, waarbij..de pilqot Gilman en zijn metgezel Baines werden gedood. De drie an dere nog onderweg zijnde Engelsche toestel len, waarvan het eerste gisteren te Calcutta is aangekomen, komen voorverdere deelne ming niet in aanmerking. Omtrent den uitslag van de race wordt of ficieel medegedeeld,- dat aangezien Scott en Black den eersten prijs van de speedrace heb ben geaccepteerd en het reglement bepaalt, dat eiken deelnemer slechts -één prijs kan worden toegekend, Parmentier en Moll, die gisteravond om 20.05 uit Darwin zijn vertrok ken, den eersten' prijs in de handicap-race krijgen. Deze bedraagt £2000. De tweede prijs in de handicap-race is ge wonnen door Melrose, die £1000 bedraagt. Papierfabriek Van Gelder Zonen. Nieuwe loonsverlaging aangekondigd. DE VERMISTE VLAARDINGSCHE LOGGER IS WERKELIJK TERECHT In verband met de nog altijd te Vlaardingen heerschende ongerustheid omtrent het uit blijven van den stoomlogger Vlaardingen 83, kunnen wij nog het volgende mededeelen: Zaterdagmiddag om half zes heeft de heer P. Brouwer Jr. van de visseherijmaatschappij „Piseater" te Vlaardingen te IJmuiden over den nieuwen zender aldaar een proefgesprek gevoerd met de Katwijk 176, welks schipper, P. v. d. Plas mededeelde, dat hij Zaterdagmid dag om 1 uur persoonlijk met den schipper van de Vlaardingen 83, van Embden, had ge sproken. Alles was wel aan boord. De vangst was 30 last en men zou blijven visschen tot men volgevangen was. Het schip bevond zich onder de Engelsche kust. Er is thans dus niet meer de geringste reden tot ongerustheid, -d u In aansluiting op hetgeen reeds in ons blad van Vrijdag j.l. werd gemeld, deelt men ons mede, dat thans de 'hieuw voorgestelde loonregeling aan het personeel is bekend ge maakt, zoowel te Velsen als te Renkum, Apel doorn en Wormer. In een korte mededeeling, voert de directie als argument aan verschillende factoren, waardoor de fabrieken niet in staat zijn rendabel te werken. Alles moet in het werk gesteld worden, aldus de directie, om dezen voor het bedrijf zoo moeilijken tijd het hoofd te bieden, zoodat de innerlijke kracht van deze onderneming niet wordt aangetast. Noodgedwongen gaat zij over tot verlaging der loonen en premies, accoord- en tarief- werken over de geheele linie. De grondloonen óndergaan een verlaging van 2 tot 10% eveneens is dit het geval met de premies. Was eerst de uitkeering bij ziekte 90% van het loon, bij de nieuw vastgestelde loonrege ling bedraagt dit 80%. In de bestaande pen sioenregeling is een groóte verandering ge bracht zoowel voor de arbeiders, welke nu worden gepensioneerd als voor de weduwen. Over deze aangelegenheden zullen de betrok ken arbeiders spoedig met de besturen der organisaties vergaderen ten einde hun besluit hierover kenbaar te maken. OUDERAVOND. Op Maandag 5 November des avonds te 7.30 uur heeft in de Dacostascliool een ouder avond plaats. Op dezen avond zal de heer P. Lok, oud-leeraar aan een school in Ned.- Indië het woord voeren over „Het godsdien stig leven der Chineezen", een en ander ver duidelijkt door lichtbeelden. Op denzelfden datum van 4 tot 5 uur zal de heer Lok vertellen 'aan de kinderen over „De koppensnellers op. Borneo", Clea ringverdrag Duitschland kwam zijn verplichtingen niet na. Bepalingen ten aanzien van den tusschenhandel niet uitgevoerd. Afwikkeling der vorderingen gaat gewoon door. Omtrent de opzegging van het clearing- verdrag met Duitschland, vernemen wij nog, dat deze een rechtstreeksch gevolg is van het niet nakomen van Duitsehe zijde van zekere bepalingen in het belang van den Nederland - schen tusschenhandel. Overeenkomstig de be palingen van het verdrag is beproefd door besprekingen tusschen de daarvoor ingestelde Duitsehe en Nederlandsche regeeringscom- missies de ontstane moeilijkheden uit den weg te ruimen. Toen dit, door de weigering van Duitschland, om zijn standpunt te herzien, niet mogelijk bleek, heeft de regeering zich verplicht gezien gebruik te maken van de haar verleende bevoegdheid, om bij gebreke van overeenstemming omtrent de uitvoering van het verdrag tusschen de bedoelde com missies het verdrag op te zeggen. Uiteraard is de bereidheid van Duitschland tot het treffen van een regeling ter tegemoetkoming aan de bezwaren, gerezen door de trage af doening van de bekende, achterstallige vor deringen, door de neiging der regeering, om van haar bevoegdheid geen gebruik te maken, niet versterkt. Huidige stand der clearing. Geen herstel van het vrij betalingsverkeer. Het Nederlandsche elearing-instituut deelt het volgende mee omtrent den stand van de clearing Nederland—Duitschland. 311,1034 fö1034 f 18.905.134 f 10.906.64S 1.890.513 15.441.2i61 pl.090.564l 9.674.168 ll.473.395j 1. Stortingen op re kening .Duitschland' van het Nederl. Clearing-instituut bij de Ned.. Bank. waarvan o.a. be stemd voor: a. achterstallige vorderingen. b. rentedienst Dawesleening c. nieuwe onder de clearing val lende vorderin gen 2. Stortingen op clearingrekeningen bij de Deutsche Reichsbank 3. Uitbetalingen door het Nederl. Clearing-instituut in mindering, komend bedrag onder 1 c 2.915.003 De overboeking op de Duitsehe Clearingreke- ning van de ten onrechte op Zwischenkonto's gestorte bedragen heeft voor zoover bekend, nog niet plaats gehad. Het bedrag der stor tingen bij de Reichsbank is dus nog steeds belangrijk lager, dan het in werkelijkheid be hoorde te zijn. Het bedrag der posten, waarvan de advi seering aan de Reichsbank is vertraagd, be draagt ook thans nog f 1.900.000. Met nadruk wordt er nogmaals aan herinnerd, dat van iedere storting op de rekening van het Clearing-instituut bij De Ned. Bank gelijk tijdig' bij stortingsformulier (formulier A) aan het Clearing-instituut mededeeling moet worden gedaan. Uitbetaling hier te lande geschiedt niet dan nadat de vordering nauwkeurig is onderzocht Belanghebbenden wordt eraan herinnerd, dat bij de indiening der vordering een onder- teekende copie van de factuur op rekening moet worden overlegd alsmede zoodanige be scheiden als dienstig kunnen zijn ter be oordeeling of de vordering valt onder de clearing. Ten overvloede en om elk misverstand te voorkomen vestigt het Clearing—Instituut na overleg met de regeering de aandacht van belanghebbenden erop: le dat de opzegging van het Clearing-ver- drag geenerlei invloed zal hebben op de af wikkeling van vorderingen waarop tot en met 16 November a.s. hier te lande of in Duitsch land stortingen plaats vinden. 2e dat, hoe ook de regeling na 16 dezer moge zijn, op een herstel van een vrij betalings verkeer met mag worden gerekend. Rijksbank doet geen transfer betalingen, Onder verwijzing naar de door de Duitsehe Rijksbank, in overeenstemming met het com muniqué van 29 Mei 1934 der Berlijnsche trans fer-conferentie, op 14 Juni 1934 gepubliceerde verklaring deelt de Duitsehe Rijksbank thans het volgende mede: Met het oog op de ongunstige ontwikkeling van de deviezenpositie ziet de Rijksbank zich genoodzaakt van het haar, krachtens de ter gelegenheid van de op 29 Mei jl. gesloten trans fer-overeengomst, verleende recht gebruik te maben en van 't aanbod van een 40 pet. beta ling in contanten van de coupons vervallende gedurende het jaar 1 Juli 1934 30 Juni 1935 af te zien, evenals van alle betalingen die volgens den inhoud van het transfer-decreet met deze coupons gelijk te stellen zijn. Brandweerman bij blusschings- werk gedood. Bij een hooibergbrand op de Noordzijde te Bodegraven, is de vrijwillige brandweerman A. Vink door een vallende hooibergroede ge troffen en op slag gedood. Het slachtoffer was weduwnaar en vader van een groot gezin. De brand is ontstaan door onvoorzichtig gebruik van benzine. „HET MEISJE MET DE BLAUWE HOED» IS GEREED. De nieuwe film der Wil. Tuschinski Produc tie „Het Meisje met de blauwe Hoek" naar den gelijknamigen roman van Joh. Fabricius, die onder regie van Dudolf Meinert vervaar digd werd, is

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2