Evangelisch Duitschland in verzet Doumergue eischt herstel der regeeringsautoriteit. THYS IJS EN DE SCHAT OP DEMAAN BUITENLAND. Het economisch herstel er aan ondergeschikt. Democratie blijft onaangetast. Beroep op den goeden wil van alle partijen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. maals een Fransche militaire dictatuur te be leven. Frankrijk, aldus het Duitsche Front, dat niet in staat was het leven van zijn koninklijken gast uit Joego Slavië te beschermen, dat niet in staat was Barthoü te behoeden voor de moordende kogels van een enkelen waanzin nige, werpt zich plotseling op tot beschermer van een geheel vreemd volk. Frankrijk voelt zich geroepen op Duitschen grond een Putsch te dempen, welke noch uit gebroken is, noch in overweging is. Wie moet eigenlijk beschermd worden? De Duitsche bevolking aan de Saar? En door wien? Of wil Frankrijk de Duitsche bevolking beschermen tegen de separatisten en emi granten? Dan zouden de emigranten eenvou dig uit het Saargebied verwijderd moeten worden. Frankrijk wil, aldus het Duitsche Front, de vrije stemming niet garandeeren, doch sabo- teeren. •Amerika. Gaston Doumergue. in zijn Zaterdag gehouden radio-rede zeide Doumergue, dat na het financieele herstel aangestuurd moet worden op het economische •herstel, maar dat dit ondergeschikt is aan het herstel der regeeringsautoriteit. Deze her vorming acht hij het meest urgent. Hij ver langt niet naar dictatuur, want hij wenscht, hoe eer hoe liever, zijn ambt neer te leggen, maar hij wil dit niet doen, alvorens zijn taak te hebben volbrecht. Om dit doel te bereiken, zal hij er zelfs niet voor terugschrikken, nog maals het Kiezers-corps te raadplegen. Dit middel zal hij echter pas aangrijpen, als hij ertoe verplicht is, doordat b.v. aan de re geering de „voorloopige twaalfden" voor 1935 zouden worden geweigerd, terwijl op finan cieel gebied alleen parlementair initiatief kan worden aanvaard, wanneer voor uitgaven tevens dekking wordt aangewezen. De president der repbliek moet het recht hebben het geheele loopende bodget of een deel daarvan te bestendigen, wanneer niet voor einde December de begrooting is aangenomen teneinde aldus zijn ontbindingsrecht ongedaan te maken. De stabiliteit van hun ambt zal aan de ambtenaren worden gewaarborgd tenzij zij, hetzij individueel of geconcentreerd, op onge rechtvaardigde wijze hun arbeid neerleggen, daar hierdoor de banden, die hen aan den staat binden, worden verbroken. Doumergue legde er echter den nadruk op, dat geen en kele der maatregelen, die hij wenscht door te voeren, het democratische regime in gevaar brengt. Wanneer.ik niet overtuigd was, dat het volk aan mijn zijde staat, zoo zeide Doumergue, dan had ik reeds lang mijn taak neergelegd, zeker, indien men weer in de oude, verkeerde gewoonten was hervallen. Verder zeide premier nog: „Men moet niet vergeten, dat ik mij sinds 8 Januari ge_en dag rust heg gegund, en dat ik niet in staat'zou zijn, mijn taak te vervolgen, want ik zou be zwijken, als de verwoestende partijgeest mij al te veel moeilijkheden in den weg legde. Ik weet, welke gevaren het vaderland bedreigen en ik wil ze uit den weg ruimen." Na verklaard te hebben, dat hij zich door niets zal laten dwingen, tot een compromis, vroeg hij, dat alle Franschen de wapens, waar mede zij elkaar bestrijden, zouden neer leggen en zich alleen te scharen om hem. Einde van het Leticia-conflict? Volgens te Parijs ontvangen berichten is een verdrag tusschen Peru en Columbia on derteekend, dat het conflict om Leticia regelt en een oplossing langs vreedzamen weg tracht tot stand te brengen. Lethland, Het Oostzeeverdrag in Werking getreden. Zaterdagavond vond de plechtige uitwis seling plaats betreffende het op 12 Septem ber j.l. te Genève onderteekende verdrag over de vriendschappelijke samenwerking van de drie Oostzeestaten. Hierbij waren aanwezig de minister-president en minister van bui- tenlandsche zaken van Letland, Ulmanis en de ge-zanten van Eesti en Litauen te Riga. Het verdrag is op grond van art. 8 ervan hierme de in werking getreden. Het verdrag voorziet o.a. in een nauw contact der drie randstaten op het gebied der buitenlandsche politiek. Tot dat doel komen de ministers van buiten landsche zaken der drie staten tweemaal per jaar bijeen om te beraadslagen. De eer ste bijeenkomst zal plaats vinden te Tallinn op 29 en 30 November. (Reuter.) ij Oostenrijk. Goemboes bespreekt economi sche en politieke kwesties te Weenen. Omtrent het bezoek van den Hongaarschen minister-president Goemboes aan Weenen is Zondag een officieel communiqué gepubliceerd, waarin verklaard wordt, dat Goemboes ver schillende ontmoetingen heeft gehad met de leiders der Oostenrijksche regeering en om tien uur 's avonds is doorgereisd naar Rome. Het officieele nieuwsbureau meldt, dat bij het bezoek van Goemboes aan Weenen de al- gemeene politieke toestand en de economi sche kwesties, welke voor beide landen van be lang zijn, breedvoerig zijn besproken, zoomede de mogelijkheid een verdrag tot regeling der cultureele betrekkingen tusschen beide landen tot stand te brengen. Saargebied Vrede in Duitsche kerken mogelijk geacht. Enthousiaste demonstraties voor Meiser en Wurm. De groote Evangelische Vereenigingen en Bonden in Duitschland hebben de volgende verklaring gepubliceerd: In verschillende vertrouwelijke besprekin gen hebben wij als leiders der Vereenigin gen en Bonden ons ervan overtuigd, dat de hinderpalen uit den weg kunnen worden ge ruimd en dat vrede mogelijk is. Het is thans de plicht van allen, die met de leiding der Kerkelijk politieke groepen belast zijn, om zich gezamenlijk uit te spreken. Waar de vredeswil zou ontbreken, wordt de eenheid en de zending der Gereformeerde Kerk in ons Volk en onzen Staat in gevaar gebracht. Uit Neurenberg meldt V.D.: Tienduizenden protestanten hebben den terugkeer toegejuicht van den „afgezetten" landsbisschop Dr. Meiser. De menigte negeerde dat de nazileider voor het Frankenland, Julius Streicher, de demonstratie verboden had en verbrak de politie-afzetting. De Rijksweer be slechtte het geschil tusschen Streicher en de Protestanten en zond een muziekcorps in de afgezette zóne. Te Stuttgart hebben duizenden bisschop Dr. Wurm bejubeld, die eveneens in vrijheid is gesteld. Ook Formosa door noodweer geteisterd. 120 slachtoffers. Manie der gelijkschakeling de oorzaak van Hitler's échec. Semi-officieel wordt uit Tokio medegedeeld, dat het noodweer, dat boven Japan heeft ge woed, ook Formosa heeft geteisterd. In de haven Tansoei is schade aangericht. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn daar en in een naburige stad 120 personen om het leven gekomen. Een aantal hunner zijn bij het visschen op zee omgekomen. Beschuldiging tegen expeditie leiders. Ernstige aanklacht tegen Alfred Wegener's medewerkers. Uit Berlijn: In een openbare lezing heeft de deelnemers aan de Groenlandexpeditie van Alfred Wegener, Ir. Herdemerten de beide andere deelnernefsddn dé expeditie dr. G'eort en dr. Sorg ervan beschuldigd, dat zij door ongehoorzaamheid en onachtzaamheid de schuld op zich geladen hebben van den dood van Wegener. De aanklacht, verwekte onge hoord opzien. De broeder van den omgeko mene eischte van de beschuldigden, dat zij zich zouden rechtvaardigen. Nieuwe zwendelaffaire in Frankrijk? Gepensioneerd admiraal zou de leider zijn. Het rechtsstaande Fransche avondblad La Presse meent te kunnen melden, dat een ge rechtelijk onderzoek is ingesteld naar een groote zwendelaffaire in het Département du Nord. Het betreft een financieringsmaatschappij, welke zich oorspronkelijk slechts met de sui kerindustrie en den handel in suiker zou heb ben bezig gehouden, doch later ook transacties deed in onroerende goederen.. De leiding dezer maatschappij berustte bij gepensionneerden admiraal. De zaken werden door een ander in werkelijkheid geleid. Deze zoude maatschappij in moeilijkheden hebben achtergelaten, welke een bedrag van 200 mil- lioen franken zouden betreffen. De maatschappij zou zich middelen heb ben verschaft door de uitgifte van valsche coupures der bons voor de bevrijde gebieden. Treinaanslag in Italië. Voorzitter van den Bond van Duitsche radioluisteraars gearresteerd. De voorzitter van den bond van Duitsche radio-luisteraars aan de Saar August Herb is gearresteerd in verband met uitlatingen tij dens een radio-betooging te Oberlinxweiler, welke een overtreden vormden van de veror dening der re ge e r ing s com miss ie tot instand houding van orde en rust en een bedreiging waren van een deel. der bevolking. Streicher en zijn stokpaardje. De gouwleider voor het gebied Frankenland Julius Streicher, heeft het woord gevoerd over „den misdadigen achtergrond van het drijven aan de Saar". Streicher verklaarde, dat „wij gelooven den vijand te zien en hem niet te zien. Niet de volken, niet het Fransche volk is onze vijand, vijand is alleen de zich schuil houdende Jood, die aan de Saar Max Braun heet." (Braun is zooals men weet de leider der sociaal-demo craten.) Uiting van het Duitsche front Wee den heschermdenyy Onder den titel „Wee den beschermden" schrijft het Duitsche Front o.m.: Frankrijk concentreert troepen aan zijn Oostelijke gren zen. Frankrijk brengt daardoor niet alleen de rust aan de Saar, maar ook de orde en rust in geheel Europt in gevaar. Te zeer zijn de tijden der Fransche bezetting van 1919 in de herinne ring van alle Duitsehers uit het Saargebied gebleven, dan dat deze zouden wenschen nog- Caféhouder bekent ijzer op de rails te hebben gelegd. Uit Rome Op de lijn Gioja del ColleRochetta San Antonio (in Apulië) is in een bocht een perso nentrein ontspoord. De trein liep nog 60 M. buiten de rails door en viel toen van een hel ling af. Negentien reizigers werden daarbij min of meer ernstig gewond. Een café-houder heeft bekend stukken ijzer op de rails te heb ben gelegd. De man is gearresteerd. Kingsford Smith te Oakland aangekomen. Als eerste de vlucht AustraliëCalifornië volbracht. Kingsford Smith is Zondag komende van Honoloeloe om 15 uur 25 A.T. te Oakland aangekomen. De Australiër is er dus in geslaagd als eerste de vlucht van West naar Oost, van Australië naar Califonië, te volbrengen. Hij heeft den afstand in het geheel in 40 vlieguren afgelegd. PARLEMENTAIRE REORGANISATIE IN SYRIë. De Fransche Hooge Commissaris in Syrië heeft ,naar Reuter uit Beiroeth meldt, op tredend namens de mandaat-mogëndheid, een decreet uitgevaardigd, waarbij de beraadsla gingen der Syrische Kamer worden opge schort, aangezien het feit, dat zij nog onvol maakt functionneert, het binnenlandsch her stelprogram van Syrië in gevaar zou kunnen brengen. Duitsehers het Staatsburger schap ontnomen. O.m. Piscator en Strasser. Blijkens een bericht van het D.N.B. heeft de Duitsche minister van binnenlandsche zaken dr. Frick op grond van paragraaf van de wet op het intrekken van naturali saties en ontnemen van Duitsch onder daanschap opnieuw aan een aantal rijks burgers van het Duitsche staatsburgerschp vervallen verklaard, aangezien zij „door hun gedrag, dat in strijd is met den plicht tot trouw jegens rijk en volk, de Duitsche be langen ten ernstigste benadeeld hebben". Daaronder zijn Erwin Piscator, de bekende regisseur, die zich den laatsten tijd te Moskou en Parijs bevindt, dr. Otto Strasser, broer van wijlen Gregor, leider van de z.g. „Duitsche tegenregeering" te Praag; Klaus Mann, de zoon van Thomas Man; de socialist Gerhard Seger, oud-lid van den Rijksdag, oorlogs vlieger en schrijver van het opzienbarende werk „Oraniënburg" en verscheiden anderen, die in het buitenland vertoeven en daar actie tegen het Hitler-regime voeren. Berlijn 1 Nov. 1931 (Van onzen correspondent) Het Evangelische Duitschland vierde giste ren zijn reformatie-feest. Wel jubelen de or ganen van den staat der Nazis dat „de een dracht, waarmee heden het volk in Duitsch land achter zijn leider staat dit feest weer zijn ouden glans gaf", inderdaad is het ech ter anders. Sedert de groote „eendracht en gelijkschakeling" heerscht er op kultureel en vooral op godsdienstig gebied een tweespalt, die allang geen geheim meer was, doch naar aanleiding van dit feest meer dan ooit open lijk tot- uiting is gekomen door manifestaties en protesten. Het Duitsche volk staat ontegenzeggelijk achter zijn leider, het heeft niet alleen de lijfspreuk van andere volken: „1' union fait la force" tot de zijne gemaakt, het behaxi-rft die ook. De economische nood en Hitier dwongen het Duitsche volk tot eendracht, om onder leiding van den „sterken man" dien nood te verdrijven en het land tot welvaart te brengen en ook tot aanzien. Januari 1933 vroeg Hitier 4 jaren voor zijn strijd tegen werkloosheid en algemeene mi sère. Hiertoe gaf het Duitsche volk hem zijn votum. Hij schijnt echter ook in die 4 jaren de geesten te willen bannen, die wars zijn van de levensbeschouwing, waartoe hij zijn natio- naal-socialisme heeft verheven. In machts- overmoed, of misschien wel overrompeld door een staf van medewerkers, die het Oude en Nieuwe Testament verwerpen en de oude Wal halla- en Wodan-sagen verheerlijken als het Duitsche testament van alle tijden. Hij stelde zijn rijksbisschop aan, om de verschillende richtingen in deze Kerk „gelijk te schakelen" en haar te germaniseeren. De eerste stap op den weg daarheen is niet de verwerping van het Oude Testament, doch zijn „correctie" en het doorwerken der Ariër-paragraaf in deze Christelijke gemeenschap. Als bewezen zal moeten worden aangenomen en geleerd, dat de Oude en Nieuwe Testamenten hun oor sprong vonden in het hooge Noorden bij de voor-historische Germanen. „Verjoodscht en verwelscht zijn zij uit het Oosten weer tot ons gekomen". Christus wordt niet verloochend, doch verplaatst naar het hooge Noorden, te midden van „Zijn volk", de Germanen, die daar, hoog gecultiveerd leefden, meer dan vijfduizend jaren geleden. Hiermee zijn de mannen van „de Duitsche Mythos der 20ste eeuw" nog lang niet tevre den. Het gaat evenwel in hun richting. En hiertegen komen de gemoederen in verzet. Een in godsdienstige zaken onverschillige me nigte marcheert met hakenkruis en storm- vanen de kerken van Hitler met dezelfde geestdrift in alsz ijn Bruine Huis. Dat is een effect, waarover de leiding der nieuwe be weging jubelt en heel de pers laat meejube- len. Maar de afgeschrikte geloovigen zoeken hun troost, in de. .bedehuizen, waarin hun "Vödrgangers dapper stand houden. Het zijn er in het Rijk zeer velen. Dat weet het bui tenland beter dan de Duitsche goê-gemeente. 'Doch dat er zoovelen zij.n, die niet in alles wenschen te buigen voor den heiligen Ger- maanschen knoet en openlijk weerstandbieden is misschien minder bekend. Reeds hier in onze omgeving in de belangrijke voorsteden Lichterfelae en Dahlem zagen we een toe stroom naar hun kerken, zoo groot, dat de menigte kerk en voorplein vulde. Maar manifesten tegen den Hitler-koers in de Evangelische Kerk, onderteekend door geestelijken en leden van het kerkbestuur, rondgedeeld op straat en aan de huizen afge geven. dat heeft Groot-Berlijn van het Derde Rijk nog niet beleefd! De president van de Belijdenis-Synode der Duitsche Evangelische Kerk, Ds. Koch, zegt in dit manifest dat de leer, de wetten en maat regelen der Rijks-kerkenregeering het nog in Juli 1933 door haar onaantastbaar verklaar de grondbeginsel der D.E.Kerk hebben aange tast. De Nationale Kerk, waarna de rijks bisschop streeft onder de leuze „éen staat - éen volk - éen kerk" beteekent, dat het Evan gelie voor de D. E. Kerk buiten werking i.' gesteld en de zending der Kerk wordt over geleverd aan de machten der wereld. De al leen-heerschappij, die de rijksbisschop en zijn plaatsvervanger zich aanmatigen, beteekent voor de Evangelische Kerk een onmogelijke dictatuur. Gedreven door den geest eener verkeerde, onbijbelsche openbaring, heeft het kerkrégime de gehoorzaamheid jegens Schrift en Belijdenis bestraft als strijdig met disci pline. De invoering van het wereldlijk Fuhrer-pfincipe in de Kerk en de daarop ge gronde eisch naar onvoorwaardelijke gehoor zaamheid heeft de dragers der kerkelijke ambten gebonden aan het kerkrégime, in plaats van Christus. Om een duidelijk beeld te geven van het ernstige conflict, dat in Duitschland ontstaan is door het grove ingrijpen in kerkelijke za ken eener alles gelijkschakelende manie, geef ik de voornaamste gedeelten van het mani fest in hun geheel weer. Het manifest pro testeert tegen de uitschakeling der Synoden, waardoor de Gemeenten den mond is ge snoerd en' zij rechteloos zijn geworden. Alle uit Schrift en Belijdenis ontleende pro testen, waarschuwingen en vermaningen zijn vruchteloos gebleven. De rijkskerkenregeering heeft zich beroepen op den „Führer" en met hulp van politieke machten haar vernieti gend werk in de kerk „rücksichtslos" voort gezet. Door het geweld de Zuid-Duitsche Kerk aan gedaan, is een vernieuwing der kerkelijke orde in aansluiting met den bestaanden toestand onmogelijk geworden. Daardoor ziet de Belij- denis-Synoae der D. E. Kerk zich gedwongen het kerkelijk Noodrecht af te kondigen. Zij stelt vast: De wet der D. E. Kerk is vernietigd. Haar rechtmatige organen bestaan niet meer. De mannen, die zich de leiding der kerk be machtigden. hebben zich door hunne daden van de Christelijke Kerk afgescheiden. Op grond van het kerkelijk noodrecht der aan Schrift en Belijdenis gebonden Kerken, ge meenten en dragers van het geestelijk ambt, beroept de Synode nieuwe organen der lei ding n.l. den Raad van Broeders der D. E. Kerk en uit hun midden den uitvoerenden Raad. Dc Christelijke gemeenten, haar gees telijken en alle voorgangers worden opgevor derd, van de rijkskerkenregeering en haar ambtenaren geen bevelen meer aan te nemen en zich van elke samenwerking te onthou den met hen, die het kerkenregiment willen gehoorzamen. Zij hebben zich slechts te hou den aan de voorschriften der Synode en der organen, die door haar zijn erkend. Deze verklaring wordt aan de rijksregeering afgegeven met het verzoek, van dit voltrok ken besluit kennis te nemen. Van haar wordt geëischt, de erkenning, dat in aangelegenhe den der Kerk, van haar leer en orde, Zij, de Kerk, alleen heeft te oordeelen en te beslis sen. Het is de eerste keer dat, in alle openlijk heid. Führer en regeering zulke moedige woorden van protest te hooren krijgen. Het zal ook niet de laatste keer zijn. H. L. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het geschenk der Georges. Origineele hulde voor den hertog van Kent. De hertog van Kent en prinses Marina heb ben besloten dat nationale huwelijksgeschen ken, die men van plan is hun te geven, ge bruikt zullen worden om arme kinderen op Kerstmis te onthalen en herstellende zieke kinderen van werkloozen met vacantie te kunnen sturen, aldus lezen wij in het Alg. Handelsblad. Voor een cadeau worden gelden ingezameld door een comité bestaande uit negen Georges, dat in een aankondiging verklaart #dat, hoe wel de hertogstitel hem kort geleden is toege kend, de bruidegom algemeen bekend is als prins George en dat zij meenen dat de gevoe lens van hoogachting en bewondering van het volk moeten worden uitgedrukt door een hu welijksgeschenk aan het koninklijke paar, bijeen gebracht door alle Georges in het heele land. Onder de handteekeningen bevinden zich die van George Ferguson, hooge commis saris voor Canada, George Lansbury, leider van de labourpartij in het parlement, George Aries, de tooneelspeler, George Drum mond, bankier, de hertog van Suther land, de voorzitter van het comité en andere toonaangevende Georges uit alle rangen der maatschappij. De maan schijnt over het wit besneeuwde Noordpoolgebied en dooi de duisternis loopt daar Thijs IJs, de Witte Beer, heel vroolijk en parmantig de sneeuw knerpt onder zijn stappen. Het vriest heel hard, maar Thijs verlangt naar geen kachel; zijn ijsbeer-vacht is dik, zijn trui is warm hij kan best kou verdragen. En bovendien hij i§ op zqê& naar avonturen!. (Adv. Ingez. Med.) INSTORTING EISCHTE NEGEN DOODEN, In het dorp Capilara in Spanje is de muur van een in aanbouw zijnde garage ingestort, waardoor vier nabijgelegen huizen eveneens instortten. Negen personen, waaronder zes nog jonge kinderen, vonden bij deze ramp den dood. DINSDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM, 301 M. 8.Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.91 Morgenwijding. 10.15 Serieuze muziek (gr. platen). 10.30 Kamermuziek door het Arnhemsch Strijkkwartet. 12.— Tijdsein. 10.01 Gino Bordin en Hawaiian-.orkest, 12,15 Lu noli con eert doorr het ensemble „Lismonde". 2. Voordracht door Stine Versluys—Lerou. (Tusschenspel gr. pl.) 3.— Knipcursus door mevrouw Ida de Leeuw van Rees. 4.Verzor ging van den zender. 4.15 Gramofoonmuziek 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Ha mel. 5.Verhalen voor kleinere kinderen, door m*vr. Ant. van Dijk. 5.30 V.P.R.O. Bijbelvertellingen van Ds. B. J. Aris. AVRO. 6.Voordrach'tavondconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Gerharz. 7. Solistenconcert Coenraad V. Bos piano. Jo seph M. van Veen, viool. 7.30 Engelsche les voor beginners. 8.01 Persbureau Vaz Dias. 8.05 Het AVRO-Aeolian-orkest (Tusschenspel van gramofoonmuziek.) 9.15 Aansluiting met gebouw „Tivoli" Utrecht. 10.1510.35 Aanslui ting met het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Verslag van de Zesdaagsche Wielerwedstrijd, door H. Hollander, 10.35 Gram. Muziek. 11. Vaz Dias. 11,10 Aansluiting met- Cabaret-Dan cing „Boite des Matelots",. Den Haag. Marco Ma jo en zijn orkest. 12.— Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN, 1875 M. KRO. 8.Morgenconcert. 10.Gramo foonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fa brieken. 11.Gramofoonmuziek. 11,30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin 12.Politieberichten. 12,15 Gramofoonmu ziek. 1.— KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 1,50 Begroeting aan boord van het stoom schip „Flandria". Reportage door Paul de Waart. 2.— Vrouwenuurtje. 3.Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs. 4.Verzor ging van den zender. 4.15 Gram. Muziek. 5. Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 5.45 Gram. muziek. 6.— KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 6.40 Cursus Esperanto door P. Heilker. 1— Politieberichten. 7.15 Kerkwij ding door Pastoor F. Beukering. 7.45 Midden- standskwartiertje. 8.Vaz Dias. 8.05 Gram. Muziek. 8.15 Stedelijk Orkest van Maastricht, o.l.v. Henri Hermans m.m.v. Jose Candel, scopraan. 8.45 Grama muziek. 9.05 Stedelijk sopraan.. 8.45 Gram. muziek. 9.05 Stedelijk met Dikker en Thijs, Amsterdam. Charles Ba kers en zijn ensemble. 10.30 Vaz Dias. 10.35 iGram, muziek. 12.— Sluiting,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3