HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 311 DINSDAG 6 NOVEMBER 1934 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijn! dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIEN16 regels f 0.75. Elke regel meei 16 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeUngen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zi^k. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; j 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf ol meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank t« Schiedam. De Zonen der Wolvin. „Op Maandag 29 October heeft Mussolini nauwkeurige instructies gegeven voor de op richting van afdeelingen van het „Opera Nazionale Balilla" voor kinderen van zes tot acht jaar. Deze kleine kereltjes zullen onder den naam „Zonen der Wolvin" (met deze wolvin wordt de voedstermoeder van Remus en Romulus bedoeld) worden vereenigd in groepen, centuriën, cohorten en legioenen, onder aanvoering van officieren der fascisti sche militie. De knaapjes zullen zwarte hem den dragen, waarop in bronsgeel de wolvin van Rome is geborduurd. Reeds bij de feeste lijkheden van 28 October traden deze aller jongste fascistjes in het openbaar op, voor- loopig echter nog gekleed als de gewone Balilla, die reeds den achtjarigen leeftijd be reikten. Evenals bij de opvoeding der Balilla (814 jaar) zal ook bij die der Zonen van de Wolvin aan sport en spel veel plaats wor den ingeruimd; eenige theoretische opleiding inzake het omgaan met vuurwapenen zal van de opleiding deel uitmaken, wat noodig is daar men de achtjarigen reeds in de practijk met het geweer laat oefenen. Naar het heet is de oprichting dezer nieuwe afdeelingen noo dig gebleken in verband met de verlangens der ouders, vooral der moeders, die er prijs op stellen hun kinderen op zoo jong mogelij - ken leeftijd aan de fascistische opvoeders toe te vertrouwen. Inderdaad leest men herhaal delijk in de bladen over gelukkige vaders, die aan den Duce schrijven om voor hun pasge boren kindertjes een lidmaatschapskaart van het „Opera Balilla" aan te vragen. Daarbij zal echter wel veel reclame zijn; men komt op die manier in de krant als goed fascist, wat geen kwaad kan. Men zal zich herinneren, dat prins Umberto voor het kleine prinsesje Ook reeds een kaart van „Giovane Italiana" ontving, en dat terwijl het kind nog niet eens gedoopt was". Dit meldt de correspondent te Rome van het Alg. Hbld. Een belangwekkend nieuw verschijnsel in het Legerkamp Europa. Was men er tot dusver in Italië mee tevreden, dat joggies van acht jaar in de practijk met het geweer oefenden, thans voelt men dat eenige theoretische voor opleiding zoowel als lichamelijke voor-training noodzakelijk zijn. De achtjarigen schoten ver moedelijk niet snél genoeg op, of misschien ontbrak hun de ware lust tot bajonètvechten en zoo. Het is ook denkbaar dat in de periode van'zes tot acht jaar zekere funeste pacifis tische invloeden zich reeds bij sommigen hun ner hadden doen gelden. Teneinde hen van deze gevaren te bevrijden en hen in te lijven bij de sécurité" (het Fransche woord voor veiligheid) waarnaar de wereld, vooral Europa in deze verlichte tijden met zulk een kracht streeft, zal het bovenstaande thans geschie den. De „verlangens der moeders, die er prijs op stellen hun kinderen zoo vroeg mogelijk aan de fascistische opvoeders toe te vertrouwen" doen daarbij ontroerend aan. Ongetwijfeld zien de Italiaansche moeders in, dat zij zeiven in kennis van de ballistiek en van de geweer constructie tekort schieten, terwijl oefeningen -met-scherp in een stadstuintje, waarnaar hun kinderen haken, eigenaardige bezwaren opleveren en niet alleen het leven van de kat van de buren op het spel zetten. Waarschijn lijk zullen wij dezer dagen een ontroerden dankbrief te lezen krijgen, door de Italiaan sche moeders tot den Duce gericht. Dit nieuwe Italiaansche Kleuterleger heet „Zonen der Wolvin" vanwege de ietwat malle sage, die aan de stichting van Rome verbon den is. De broeders Romulus en Remus, ge- horen uit een verhouding van hun moeder, priesteres van Vesta, met den oorlogsgod Mars werden volgens die sage door een wolvin op gevoed. Later kregen ze ruzie, en aangezien de erfelijke belasting van pa's kant bij Ro mulus het meest ontwikkeld was sloeg hij Remus dood, stichtte Rome en was er de eer ste koning van. Er gaat nog het een en ander aan vooraf, dat ik nu maar niet zal ophalen, maar u ziet er wel uit dat dit al een leuk op voedend verhaaltje is voor kinderen van zes jaar. Voor het overige kan ik niet. nalaten mijn gelukwenschen te richten tot de firma's Vickers, Krupp, Schneider-Creusot e. t. q., met het nieuwe afzetgebied. Een mooie aanwinst. Den kinderachtigen tijd van het oorlogsspeel goed zijn we voorbij. Het echte artikel betreedt de kinderkamer. Essen en Le Creusot hebben Neurenberg er fijn uitgeconcurreerd. Nu zal het natuurlijk zaak zijn, de Fransche en Engelsche, de Duitsche en Russischeen wanneer de Belgische en Nederlandsche?. kleuters ook op deze wijze te gaan voorberei den voor de Groote Slachting. De consciën tieuze Zakenman-des-Doods, de man die met z'n beide beenen op den grond staat, zal daar dadelijk aan denken. Wanneer krijgen we den eersten brief te lezen van een Nederlandsche moeder die aan de Nederlandsche regeering schrijft, dat zij er den hoogsten prijs op stelt dat deze haar jongsten zoon ten spoedigste zal opvoeden voor den oorlog? Misschien meent u dat dit nooit geschieden zal, maar ik weet het nog niet. Rest de vraag of de leeftijd van zes niet wat hoog gesteld is, om met vuurwapenen te leeren omgaan. Ik ga er evenwel niet verder op door. Walging belet het mij. R. P. VREEMDE BEZOEKERS Gistermiddag heeft een vreemd gezelschap onze plaats bezocht, een gezelschap dat uit hooge sferen neerdaalde op de zandvlakte uit de Torricellistraat, ongetwijfeld om even uit te rusten op de lange reis van het koude Noorden naar het warme Zuiden. Het was een koppel ganzen, die na gedurende eenigen tijd op het zand te hebben rondgewandeld, de reis weer voortzetten. IJMUIDEN Mooi werk van de IJmuiden- sche trawlers. Concurrentie op de Weser. Omtrent het oppikken van de Zweedsche houtboot Storo door de stomtrawlers Oen. toeng, Condor en Flamingo vernemen wij, dat men aan boord van de Storo vuurpijlen had afgeschoten om de aandacht op zich te ves tigen. Het eerst was de Oentoeng bij het hulpeloos ronddrijvende stoomschip aanwezig, later volgden de Condor en de Flamingo. De drie trawlers maakten op een lijn vast en sleepten het stoomschip naar de Weser. Toen het convooi op de Weser aankwam, werd het als het ware bestookt door Duitsche sleepbooten, die alle pogingen in het werk stelden om den Hollanders het „vrachtje" afhandig te maken, hetgeen niet gelukte. Zooals wij reeds veronderstelden, had het opgepikte vaartuig geen radio aan boord. WAAROM DE DUITSCHERS DE BRITSCHE HARING NIET KUNNEN VERDRINGEN. Een Schotsche kuiper die naar Altona bij Hamburg gegaan was om de Duitschers de Schotsche manier van inleggen van haring aan te leeren, is teruggekeerd met de vaste overtuiging dat de Schotsche haringhandel geen mededinging van de Duitsche nijverheid te vreezen heeft. Er bestaan, verzekert hij, verscheidene rede nen, waarom de Duitschers er niet in geslagd zijn deze nijverheid naar hun land over te brengen. In de eerste plaats wordt de haring te Altona aangevoerd, gevangen met het trawlnet, dat de schubben afwrijft. Verder olijven de Duitsche trawlers in zee tot dat ze en aanzienlijke vangst gedaan hebben, zoo dat de haring gewoonlijk verscheidene dagen in het ijs ligt vooraleer zij gekaakt en gekuipt wordt. Dit vermindert de hoedanigheid van de Duitsche ingelegde haring, terwijl de Schotsche haring met drijfnetten gevangen wordt, aan boord voorzichtig behandeld en den dag zelf der vangst gezouten wordt. Een ander belangrijk punt ten voordeele van Schotland is, dat in Duitschland de inleg- kosten hooger zijn doordat de Duitsche kakers die weinig geoefend zijn, betrekkelijk traag arbeiden en per uur betaald worden, terwijl de Schotsche visschersmeisjes, die de oefening van verscheidene geslachten in zich dragen, de haring kunnen kaken, sorteeren en inpak ken met een snelheid en zorgvuldigheid die verbazend is. De omstandigheid dat elke ploeg van drie vrouwen per vat betaald wordt is een premie voor deze behendigheid en maakt haar arbeid meer loonend. De Duitsche verbruiker verkiest klaarblijki lijk de betere Schotsche haring boven de in het land verwerkte. Dit wordt bevestigd door het feit, dat een aanzienlijke hoeveelheid Duitsche ingelegde haring van verleden jaar thans nog onver kocht in zekere Baltische havens opgestapeld ligt. BELGISCHE TRAWLER NAAR IJSLAND OPGEBRACHT? Naar „Het Visscherijblad" weet mede te deelen is de te Ostende thuisbehoorende stoomtrawler O 146 Alfred Defuisseaux van de Ostendsche Reederij betrapt op het visschen in IJslandsche territoriale wateren en om die reden naar Vestmanoer opgebracht. DE BAZAR VAN D. C. IJ. Mevr. RambonnetSpeet zal openen. Naar wij vernemen zal de bazar, die 13, 14 en 15 November a.s. ten bate van D.C.IJ. in de Witte Bisocoop wordt gehouden, -door me vrouw Rambonnet—Speet worden geopend. SCHOORSTEENBRANDJE. Zaterdagmorgen brak er een schoorsteen brand uit in het magazijn „Nederland", aan den Zeeweg alhier. Met eenige emmers water werd het brandje gebluscht. NIEUWE VEREENIGING VAN VISOH- HANDELAARS IN OSTENDE. Onlangs is in Ostende naast de bestaande „Vereenigde Vischhandelaars" opgericht de „Bond der Oostendsche Vischhandelaars'" zoodat deze visschersplaats thans twee visc'n- handelvereenigingen rijk is geworden. Zooals gewoonlijk in dergelijke gevallen, is ook deze vereeniging uit ontevredenheid ge boren, niet zoozeer uit ontevredenheid jegens de bestaande vereeniging, maar uit ontevre denheid over den slechten gang van zaken in den vischhandel tengevolge van de bescher ming, die het reederijbedrijf van de zijde van regeering geniet, ten koste van den handel. Naar de voorzitter, de heer H. Beauprez aan Het Visscherijblad schrijft, mag het ontstaan van den „Bond van Oostendsche Vischhan delaars" niet worden aangezien als een mis kenning van de verdiensten en de werkzaam, heid van de Vereenigde Vischhandelaars. Het doel is, een groot aantal kleine vischkoopers wier bestaan door den beperkten vischinvoer ernstig bedreigd wordt, onder de nieuwe vla;_ te scharen, hun initiatief aan te moedigen om zoodoende hun toekomst en die van de „vischnijverheid" te verzekeren. Aan de jonge vischhandelaars moet ook de weg naar den buitenlandschen handel getoond worden. CHR. MUZIEKVER. „WILHELMINA". De feestuitvoering van de Chr. Muziekver- eeniging „Wilhelmina" met daaraan verbon den vaandelonthulling, welke Woensdagavond 7 November in de Witte Bioscoop gehouden zou worden, is wegens omstandigheden uit gesteld tot Vrijdag 16 November a.s. CONCERT VOOR WERKLOOZEN. In overleg met de ontspanningscommissie voor de werkloozen. gevormd door IJ. B. B„ S. D. A. P. en Instituut voor Arbeidersntwik- keling wordt Donderdag 8 Nov. a.s. door de juibileerende IJmuider Volksstem aan de werk- .oozen een concert aangeboden, eveneens met medewerking van het Haarlemsch Trio, Palvu en solisten. Voor werkloozen worden 225 kaarten a 10 ets. beschikbaar gesteld. VELSER HUISVROUWEN. De agenda voor de maand October van de afdeeling VelsenIJmuiden der Nederland sche Vereeniging van Huisvrouwen vermeldt op Dinsdag 13, Woensdag 14 en Donderdag 15 November bezichtiging van de N.V. Melk inrichting Velsen. telkens des avonds 71/2 uur. De eerste avond is gereserveerd voor de leden van Velsen en IJmuiden-Oost de tweede voor die van IJmuiden, de derde voor die van Santpoort en Driehuis. In een nader bericht over deze bezoeken deelt het bestuur nog mede, dat het meende goede te doen, na de uitstapjes naar Zeist, Leerdam enz. eens een bezoek te brengen aan een bedrijf in eigen gemeente. Zij stelde zich daartoe in verbinding met den directeur van de N.V. Melkinrichting „Velsen", die bereid was, de leden te ontvangen. De bedoeling van het bezoek is, de berei ding van de door de inrichting eenigen tijd geleden in den handel gebrachte Stassanomelk in oogenschouw te nemen. UITGESTELD. De propaganda-avond van het kerkkoor van den Protestantenbond en Doopsgezinde Ge meente, die plaats zou vinden op 15 Novem ber, is uitgesteld tot 29 November. VERGADERING MIDDENSTANDS CENTRALE. A.s. Woensdagavond zal in „de Griffioen", Frans Naereboutstraat, hoek Trompstraat een vergadering worden gehouden van de Midden stands-Centrale voor Velsen. O.a. zal besproken worden het stelsel der ventvergunningen en de tarieven van het P. E. N. MIE EN KO IN „THALIA". Dinsdagavond 6 November zal het gezel schap „Mie en Ko" in Thalla optreden met de revue: „Zoo is het!" Ongetwijfeld zal er weer veel gelachen worden. VELSEN De steunverleening. Een adres aan den Gemeenteraad. Namens het Plaatselijk Arbeidssecretariaat is een adres aan den Raad dezer gemeente verzonden, waarin verzocht wordt, te willen besluiten, dat in overleg met de Regeering maatregelen worden genomen, waardoor de verlaging van de steunnormen, die in Juli j.l. zijn ingevoerd, wordt teruggetrokken en ver der er op wordt aangedrongen, dat zoodanige verbeteringen in de steunregeling worden aangebracht, dat de gezinnen van de gesteun- den in hun onderhoud kunnen voorzien, bijv. door reductie op den prijs van water, gas en electriciteit en dat maatregelen worden ge troffen, die er toe zullen leiden, dat ook de jeugdige werkloozen worden gesteund. Bij het het adres is gevoegd de volgende TOELICHTING. Het wordt in breede kringen der bevolking ingezien, dat de verlaging der steunnormen in den afgeloopen zomer het toch al zoo arm zalig bestaan der gezinnen van werklooze ar beiders over de grens heeft gebracht van het zoogenaamde „ethisch minimum", d.w.z. dat van de werkloozenondersteuning de gezinnen zich niet van de hoog noodzakelijke levensbe hoeften kunnen voorzien. Een onderzoek, uit gaande van het gemeentelijk Statistisch Bu reau te den Haag naar de levensomstandighe den van 90 gesteunde gezinnen van georga niseerde werkloozen (dat zijn nog niet de armste) stelde in het licht, dat in 9 van die gezinnen ondervoeding moest worden gecon stateerd'. Het onderzoek liep over het vierde kwartaal van 1932. Sedert dien is de werk loozenondersteuning door verschillende maat regelen belangrijk omlaag gegaan. Van daling der levensmiddelenprijzen is geen sprake. Integendeel, er zijn thans dui delijke aanwijzingen, die gaan in de richting van verhooging der prijzen van het graan, aardappelen enz., zoodat in de komende maanden een stijging van meerdere levensbe hoeften, dis vooral voor de arbeiders van be lang zijn, is te verwachten. Indien thans ook in deze gemeente een ern stig onderzoek naar de levensomstandigheden van de gezinnen der werklooze arbeiders wordt ingesteld, dan zal ongetwijfeld vooral ook als gevolg van den langer duur der werk loosheid in tal van gezinnen ondervoeding worden geconstateerd. Met de werklooze jeugd is het even droe vig gesteld. Het overgroote deel der jeugdige werklooze arbeiders ontvangt geen enkele on dersteuning. De gemeenschap is niet verant woord als zij zegt, dat de jeugdige werklooze arbeiders maar door hun familie die als regel zelf een armzalig bestaan heeft moe ten worden onderhouden. Uit de toenemende critiek, die in verschil lende kringen van het Nederlandsche volk te gen het regeeringsbeleid in ^leze wordt uit geoefend, mag met stelligheid worden afgeleid dat allerwege het groote gevaar wordt inge zien van de stijgende en gerechtvaardigde verbittering, welke zich van de arbeiders en arbeidersvrouwen, die van den veel te lagen steun moeten levens, meester maakt. Adressanten zijn dan ook van meening, dat in deze van de zijde der gemeente handelend dient te worden opgetreden om te voorkomen, dat de gezinnen der werklooze arbeiders totaal verarmen en tenslotte verhongeren. DE WERKLOOSHEID. J..1 Zaterdag waren aan de Gem. Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 444 bouwvak arbeiders, 331 metaalbewerkers, 46 kantoor bedienden, 9 huisbedienden, 33 houtbewerkers, 331 visschers en visscherij arbeiders, 603 losse- en fabrieksarbeiders en 276 in overige beroe pen. Verder personen beneden den leeftijd van 18 jaar; 5 bouwvakarbeiders, 19 metaal bewerkers, 8 huisbedienden, 1 visschers, 38 losse en fabrieksarbeiders en 4 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg dus 2168. DE BAZAR VAN KINDERVREUGD. De bazar van Kindervreugd, die van a.s. Woensdag tot a.s. Zaterdag in Bloemoord ge houden zal worden, nadert zijn voltooiing. Reeds gedurende eenge avonden zijn rappe handen van dames en heeren aan het etalee ren en timmeren. Het belooft zeer gezellig te worden, zoodat de toazar ongetwijfeld succes zal hebben. De bekende stand van het gasbedrijf is ook hier weer aanwezig. NIEUWE STOOMPONT GEARRIVEERD Uit Sliedrecht is alhier gearriveerd een nieuwe stoompont, „Rijkspont no. 7", gebouwd bij de Machinefabriek „De Klop" te Sliedrecht en van daar na een voorspoedige reis dooi de sleepboot Nestor van Bureau Wijsmuller naar IJmuiden overgebracht. De „Rijkspont no. 7 een vrij varende pont is niet minder dan 34 M. lang, dus 2 M. langer dan de beide thans in dienst zijnde vrij va rende ponten. Ook op deze pont is het mid dendek bestemd voor rij- en voertuigen en de zijpaden voor voetgangers en wielrijders. Niet alleen in de lengte, maar ook nog in een ander opzicht wijkt deze nieuwe pont van de andere vrijvarende ponten af. Aan de kan ten zijn n.l. over de zijpaden uitgebouwde windschermen aangebracht, waarin een aan tal flinke groote ruiten. De passagiers zijn dus behoorlijk besohut. Deze verbetering zal on getwijfeld ten zeerste door de passagiers wor den gewaardeerd; misschien geeft deze waar deering de betrokken Waterstaats-autoriteiten nog eens aanleiding, ook de andere ponten van windschermen te voorzien. Boven het middendek zijn twee krachtige lampen aangebracht. Ook deze pont is bestemd voor den veer dienst te Velsen. Jones en Waller, de Engelsche vliegers, die aan de Melbourne-race hebben deelgenomen en terstond weer zijn teruggevlogen, na hun landing te Lympne. Zij werden buitengewoon enthousiast door hun landgenooten ontvangen. Voor Haarlem's Politierechter. Vreemde chauffeurseigenschappen. Zoo stond er een voor den rechter die te Zandvoort zijn patroon in den hoek van het kantoor had neergelegd, terwijl een tweede met een behendigen armzwaai de vrouw van den patroon in een anderen hoek had gede poneerd, terwijl de compagnon van den pa troon dezen op de straat had neergevlijd. Geen van drieën vond dit een geweldpleging. „Ik heb hem neergelegen" zeiden ze, met ver krachting van de Nederlandsche taal en het had den schijn of ze zoo voorzichtig te werk waren gegaan als een moeder, die haar zuige ling in de wieg legt, zoodat ze de zaak blijk baar uit een sportief oogpunt beschouwden. 't Is jammer, dat er altijd getuigen zijn, die hinderlijke verklaringen afleggen en zoo was er een heer. die gezien had, dat de com pagnon zijn collega bij het neerleggen eenige keeren op en neer had bewogen op de manier waarop men het waschgoed in een zak si opt en een ander had weer gezien, dat toen de patroon in zijn kantoor gevloerd werd de tweede chauffeur met een knuppel in de hand buiten de deur stond, dreigende ieder de her sens in te zullen slaan die tusschenbeide zou willen komen. 't Was daarom, dat de zachte nederlegging met tien en 5 gulden boete werd bestraft. Op het aardappelveld. Het is in den afgeloopen zomer nog al dik wijls gebeurd, dat wanneer de aardappelen rijp waren, er personen Kwamen, die den boer de moeite van het rooien wilden besparen en daarom 's nachts naar het aardappelveld to gen, de aardappeltjes uit den grond haal den en meenamen. Ook waren er, die het nog gemakkelijker vonden den boer te laten rooien om, wanneer hij het gerooide in zakken op het land had gezet, een zak aardappelen mee te nemen. Den boer geviel dit niet en hij waarschuwde de politie, die ging waken en zoodoende kwa men verscheidene van die aardappelliefheb bers voor den rechter. Ook nu was er weer een pechvogel, die juist den eersten keer, dat hij was gaan stelen gesnapt werd. Hij was in voorarrest gezet en hoorde daar den offi cier, die niets met dat soort lieden op heeft, 6 weken gevangenisstraf tegen zich eischen. Mr. Drilsma, de verdediger, zei. dat de man uit armoede had gehandeld en de aardappe len had weggenomen om ze zelf op te eten. Hij wees er op, dat de man, die havenai^beider is, nu misschien werk kan krijgen en dat hij niet iemand van slecht gedrag is, omdat de man, als hij ln voorarrest zit, practisch van appèl is verstoken, vroeg hij ontslag uit het voorarrest en omdat hij geen slecht mensch is, voorwaardelijk. De rechter willigde het ver zoek in wat het voorarrest betreft en zal een reclasseeringsrapport aanvragen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 6 NOVEMBER Thalia: Revue „Mie en Ko". 8.15 uur. Bioscoop Dc Pont: „Bleeke Bet". 8 uur. WOENSDAG 7 NOVEMBER Thalia Bioscoop: 2.15 uur: Matinée en 8.15 uur. Bioscoop De Pont: „Bleeke Bet". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 6 NOVEMBER StadsschouwburgJan van Riemsdijk. Klein Kunst Revue. 8 uur. Gem. Concertzaal: Residentie-orkest o. 1. v. dr. Peter van Anrooy, soliste Myra Hess, voor de Bachvereeniging. Palace: Rakoczy-Marsch. Op het tooneei: Willy Derby met zijn nieuw repertoire 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Czardasfürstin". Op het tooneei: Kay en Jay, Comedians. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Christina" met Greta Garbo. Doorloopende voorstelling van 7 uur 's avonds af. WOENSDAG 7 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: De Operettesanghers met Een Carnavalsnacht en De Ongenoode gast. 8 uur. Stadsschouwburg: Revue „Niet zoo somber" en cabaret door oud-leerlingen en leerlingen der H. B. S. A. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1