Treedt de regeering Doumergue af? het belangrijkste nieuws zien- De Labour overwinning bij de Britscbe gemeenteraadsverkiezingen. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. BUITENLAND. Donderdag de beslissende kabinetszitting. De radicaal socialisten tegen Doumergue's begrootingsplannen en het ontblndingsrecht. Herriot's houding. FRANKRIJK. De positie van de regeering Doumergue blijft onzeker en de vrees blijft bestaan, dat de xegeering Donderdag ten val zal worden gebracht, wanneer tot de crïtieke stemming zal worden overgegaan. President Lebrun heeft de radicaal-socia listen die weigerden toe te geven in een par ticuliere audiëntie bij zich ontboden. Hij heeft den afgevaardigden der radicalen met nadruk verzocht op hun besluit terug te komen. Ofschoon in de officieele mededeeling om trent de gisteren gehouden ministerraad geen woord vermeld stond over den binnenlandsch politleken toestand, verluidt toch in welin gelichte kringen, dat de ministerraad voor het grootste gedeelte verontwaardigd was over de houding der radicaal socialistische verte genwoordigers in het kabinet tegenover het voorstel van de drie voorloopige begrootings- twaalfden. Men verzekert, dat Herriot zijn collega's duidelijk te verstaan heeft gegeven dat zijn politieke vrienden weigerden Doumergue op dezen weg te volgen. Doumergue zou daarop Herriot de vraag hebben gesteld, welke ge volgen naar zijn meening het aftreden van de zes radicaal-socialistische ministers zou hebben. Teneinde hierover te beraadslagen hebben Herriot en zijn radicaal socialistische collega's zich nog tijdens den - ministerraad teruggetrokken in een andere zaal, waar zij een half uur beraadslaagden. Tenslotte zou Herriot op aandringen van den radicaal so- cialistischen minister van binnenlandsche za ken eh van den minister van buitenlandsche zaken, Laval, besloten hebben zijn beslissing uit te stellen tot den volgenden ministerraad, \velke Donderdag om 10 uur des morgens ge houden wordt. Volgens deze mededeelingen zou de radi caal socialistische fractie-zitting dus in te genstelling met de verwachtingen, die Dins dag vrijwel algemeen geuit werden, nog geen beslissing hebben genomen. Wanneer Herriot en zijn radicaal socialistische medeministers nog zou aftreden, verwacht men in welinge lichte kringen, dat Doumergue onmiddellijk Lebrun het ontslag van het geheele kabinet zou aanbieden. De door de radicaal socialistische Kamer fractie' met op twee na algemeene stemmen aangenomen resolutie houdt o.m. in, dat de fractie verklaart trouw te blijven aan de politieken wapenstilstand. Aangezien zij dit bestand trouw is nagekomen, heeft zij ook het recht deze houding van de andere par tijen te eischen. De fractie besluit met het oog op een geordend bestuur der staatsfinanciën de di recte beraadslaging over de begrooting te eischen en belooft te zullen bijdragen tot een zoo snel mogelijke afwikkeling. Tegelijk met de radicaal socialisten hebben ook de geestverwante groepen der Kamer be raadslaagd. De door de neo-socialisten aangenomen resolutie is duidelijk gericht tegen de drie voorlopige begrootingstwaalfden, terwijl zij zich verklart tegen de tot standbrenging van persoonlijke machtbevoegdheden. De rechts van de radicale socialisten staan de volksdemocraten, linksrepublikeinen en radicale linkerzijde hebben in resoluties hun vertrouwen in de regeering uitgesproken en gewezen op de noodzakelijkheid van de hand. having der nationale eenheid tusschen de partijen, welke nu reeds negen maanden lang de regeering steunen De minister vani handel Lamoureux, die gistermiddag zijn reis naar Moskou beginnen zou, heeft deze in verband met den binnen landsch politieken toestand uitgesteld Naar hij verklaarde zijn de omstandigheden tè ernstig dan dat hij thans aan vertrek zou kunnen denken Amerika. Groote democratische over winning in zicht. De tot vanavond half acht Amerik. Tijd binnengekomen verkiezingsuitslagen wettigen de conclusie, dat de regeering van Roosevelt bij de verkiezingen voor het Congres en voor de gouverneursschappen met groote meer derheid wordt gesteund en dat de democra ten in het Congres met zetelwinst zullen te- rugkeeren. De democraten hebben volgens de laatste uitslagen 88 afgevaardigden naar het Congres gekozen, in de meeste gevallen in de demo cratische Zuidelijke Staten en wel in Alahama zes, in Arkansas vijf, in Florida vijf, in Geor gia tien, in Louisiana acht, in Mississippi ze ven, in Texas 21, in Noord Carolina twee, in Zuid Carolina zes, in Virginia drie, in Tennes see zes, in Californië vier, in Massachussetts één en in Pennsylvanië vier. De Republikeinen hebben eveneens „auto matisch" vier zetels verworven in Californië. twee in Massachusetts en een in Tennes see Upton Sinclair's kansen gedaald. De meening is wel algemeen, dat Merriam gekozen zal worden en niet Upton Sinclair, die naar men verwacht wel met 350.000 min der stemmen uit de bus zal komen dan Mer riam. Sedert twintig jaren heeft n'et zoo een opwindende campagne plaats gehad. Sinclair heeft vooral den laatsten tijd veel van zijn aanhang ingeboet. Natuurlijk wordt op den verkiezingsuitslag gewed. De noteering is 5 tegen één ten gunste van Merriam. Sinclair op zijn beurt heeft verklaard niet naar Californië te gaan wanneer hij mocht winnen, tenzij er geld genoeg zal zijn om de groote problemen aan te vatten. Roosevelt aan de stembus. De president der Vereenlgde Staten, Roo sevelt, heeft met zijn vrouw en zijn moeder gestemd in het oude stadhuis van Hyde Park. Per auto heeft de president zich met zijn fa milie in een stroomenden regen naar het stemlokaal begeven. Een zeer groote menigte was op de been om het hooge gezelschap te Op de vraag van de ambtenaresse. Sara Baylis, „uw naam als het u belieft?", ant woordde de president: „Nog steeds Franklin". Roosevelt was zeer opgewekt. Een reeks incidenten. Zes personen zijn om het leven gekomen en tientallen gewond, terwijl minstens een per soon ontvoerd is bij diverse verkiezingsrelle tjes, welke vandaag hebben plaats gehad. Het ergste incident vond plaats te Kalayres, een stad in het mijngebied van Pennsylvanië. Ongewapende democratische aanhangers van de New Deal werden door des avonds onder kruisvuur genomen uit een mitrailleuse en pistoolvuur. Meer dan tien Republikeinen zijn gearresteerd .Federale troepen patrouilleeren door de stad. terwijl ambtenaren per vlieg machine uit Washington zijn overgekomen om vast te stellen, wie schuldig is in deze aan gelegenheid. Drie personen werden op slag gedood, een Is later overleden, terwijl een vijfde persoon stervende is. 25 andere personen, waaronder eenige vrouwen zijn minder ernstig gewond. Te Holland is een man, die in een auto ne gers naar een stembureau bracht doodgescho ten door inzittenden van een andere auto. Zijn zoon, die eveneens in de auto zat, werd gewond. Een groep personen heeft een farmer aangevallen, die eveneens negers naar het stembureau had gebracht. In ernstigen toe stand lieten zij dezen man aan zijn lot over Te Chicago is een neger, een arts, als het ware vlak voor de stembus opgenomen en ontvoerd. Zijn broer is candidaat voor den senaat in Illinois. Een verkiezingsagent van de negers heeft op de vervolgers geschoten, doch hij miste. Deze verkiezingsagent is ge arresteerd. De autoriteiten willen weten, waar om hij een vuurwapen bij zich had. Spanje. Syndicalisten roepen in ver schillende steden de staking uit De syndicalistische vakvereenigingen heb ben, naar gisteravond gemeld werd, in ver. schillende steden in het land de algemeene staking uitgeroepen. Tot dusverre staat vast, dat in Saragossa het grootste gedeelte van de bouwvakarbeiders en kellners gevolg heeft gegeven aan de stakingsleuze. Ook uit Ali cante komen geruchten over het neerleggen van het werk door verschillende vakken. Het schijnt dus, dat dreigement der syndicalisten en anarchisten (die geen deel hebben genO' men aan de laatste ops-tanden), dat zij de algemeene staking zouden afkondigen in ge val van voltrekking van doodvonnissen ten uitvoer wordt gelegd. Vertrouwensvotum voor Lerroux. In de Dinsdag gehouden parlementszitting eischte Lerroux. dat zoo spoedig mogelijk ge stemd zou worden over de motie van ver trouwen in de regeering, in verband met de nieuwe pogingen.de orde in het land te ver storen. De Kamer sprak zich vervolgens met 233 tegen nul stemmen uit ten gunste van de re- geering-Lerroux. De Catalaansche Liga .en de Baskische Na tionalisten hebben medegestemd, dus even eens ten gunste van de regeering. Alleen de monarchisten (ongeveer 50 afge vaardigden) hebben zich van stemming ont houden. Rusland. Fritz Rotter te Nice gearresteerd. Duitschland verzoekt zijn uitlevering. In een hotel te Nice is. naar Reuter ver neemt, de Duitsche staatsburger dr. Friedrich Schaie, vroeger directeur van het Berliner Theater, gearresteerd ingevolge een verzoek tot uitlevering van de Duitsche regeering. Dr. Schaie werd gezocht wegens misbruik van vertrouwen en frauduleus bankroet. Hij verzette zich tegen zijn arrestatie, en be weerde dat men hem slechts onder een voor wendsel naar Duitschland wilde brengen. Aldaar staat hij onder den naam Fritz Rotter bekend in de z.g. Rotter-affaire. Dr. Schaie is naar Aix en Provence gebracht waar over het verzoek tot uitlevering zal wor den beslist. (Verleden jaar hebben, naar men zich her inneren zal, jeugdige Nazi's getracht de ge broeders Rotter in Lichtenstein op te lichten en naar Duitschland te brengen. Bij deze po ging, die mislukte, werd Alfred Rotter ge dood). Nazi-spreker fulmineert tegen de Katholieke Kerk. ,,Rome moet ondergaan' Blad, dat commentaar leverde, in beslag genomen. 28000 boerenbedrijven sinds 1917 opgeheven. Reuter meldt uit Moskou: Volgens officieele berichten is de bevol king der groote steden in de Sovjet-Unie van 1917 tot 1934 van 16 tot 26 millioen ge stegen, wat in hoofdzaak moet worden toe geschreven aan het feit, dat de plattelands bevolking, die ten gevolge van de burger oorlogen, hongersnood en vermindering van het aantal zelfstandige boerenbedrijven sterk is verminderd, naar de steden is gevlucht, om daar werk te vinden. Verder wordt nog officieel medegedeeld, dat als gevolg van de zware belastingen, die in de Sovjet-Unie op de onafhankelijke boeren bedrijven drukken, ongeveer 28.000 van deze bedrijven zijn opgeheven en opgenomen in de collectieve boerenbedrijven. In verschillende gebieden, waar de oogst onvoldoende was, zijn de boeren naar de collectieve bedrijven gevlucht,, om zich voor gebrek aan voedsel te vrijwaren. Dezer dagen, aldus de Tel. is in de Stadtische Tonhalle te Düsseldorf een massa-meeting ge houden, waar de „bekende Völkische redenaar Kurt Herzog" een rede hield tegen „de Room- sche op de vernietiging van het Duitsche rijk gerichte politiek". De „Katholische Kirchen- Zeitung" te Düsseldorf publiceert een verslat van deze rede, waaruit blijkt, dat de spi'eker op een buitengewoon heftige wijze te keer ging tegen de katholieke kerk. Zoo begon hij te vertellen van „het vreese- lijk bloedbad van Verden aan de Alter, waar Karei de Groote 4500, vrije, oprechte, stoere Saksers weerloos en zelfs voor de oogen van hun vrouwen en kinderen liet afslachten, al leen omdat zij weigerden zich te laten doo- pen." Trouwens voor de heele wereldlijke politiek van Karei den Grooten stelde hij alleen de kerk aansprakelijk. Verder concludeerde de spreker, dat de Ger- maansche voorouders door de Paulaner ei Franziskaner Brau aan den drank verslaafd waren geraakt. Altijd, zoo luidde een volgende beschuldiging heeft Rome ernaar gestreefd, dat de Duitschers elkaar zouden doodslaan, en Herzog smeekte de regeering: Maakt toch wetten, opdat de in stigators van dat alles worden gestraft! Toen kwamen de heksen-verbrandingen aan de beurt, waaraan in Duitschland alleen 9 millioen meisjes en vrouwen ten offer zouden zijn gevallen! En daarbij sloot een beschou wing aan over de „on-menschelijke positie van de vrouw in het Christendom", waartegenover dan de zedenreinheid der Germaansche werd gesteld, welke eerst door het Christendom was ondermijnd. Voorts trok hij te keer tegen de Jezuieten, wien hij o.m. den oorlog van 1871 in de schoe nen schoof. De wereldoorlog? Aangestookt door Rome. De paus hitste den keizer van Oostenrijk op tegen Servië. De verscherpte duikboot-oorlog werd, alles volgens Herzog, door Rome belem merd, dat zich hiervoor bediende van Rome's vriend, den Jood(!) Erzberger. Diezelfde Jood Erzberger zorgde ook, dat er voor 7 millioen mark aan St. Pieterspenning naar Rome ging, waarvoor hij door den paus met den kardi naalshoed werd beloondOok nu nog gaat er altijd veel Duitsch geld naar Rome. „Ik vraag u", zoo donderde de spreker, „behoort dit geld niet in de kas voor de bewapening, opdat wij de wereld van onze vijanden kunnen vernietigen? Want Rome moet ondergaan!" Ten slotte stelde spr. zelfs de vraag, of „Rome geen belang heeft bij de Christenver volgingen in Rusland, opdat de Grieksch- orthodoxe kerk ondergaat en Rome er zijn Jezuieten kan heensturen". In haar commentaar zeide de Katholische Kirchen-Zeitung „Wij betreuren, dat deze ophitsing tegen de Katholieke Kerk en haar priesters mocht ge schieden in een zaal, waar onze vereenigingen geen bijeenkomsten meer mogen houden. Wij betreuren, dat de politie in deze ophitsing tot dusver geen „bedreiging van den confessio- neelen vrede" heeft gezien. Het katholieke volk van Düsseldorf heeft een diepe krenking ondergaan. De geheele geestelijkheid van Düsseldorf heeft in een openlijk protest uiting gegeven aan haar verontwaardiging, en zij zal van dit protest mededeeling doen aan de bevoegde instanties. In deze zaak staan leiders en volgelingen, priesters en leeken bijeen, als één man". De „Katholische Kirchen-Zeitung" van 28 October waarin dit alles voorkomt, is iin be slag genomen. Een waarschuwing voor de nationale regeering. Londen, 5 November Gevangenen pogen te ontvluchten. Een doode, vier zwaar gewonden. NEW-YORK, 6 Nov. (Reuter). Uit Angola wordt gemeld dat 15 op een aardappelveld werkende gevangenen van de staatsgevange nis van Louisiana plotseling een poging tot ontvluchting ondernamen. Een hunner werd door een bewaker neergeschoten, terwijl vier zwaar werden gewond. De andere konden weer gevangen worden genomen. HET EGYPTISCHE KABINET AFGETREDEN. Het Egyptische kabinet is gisteren afgetre den. De aftredende minister-president is be last met de vorming van een nieuw kabinet. Nadat de koning het reeds eenige dagen ver wachte verzoek om ontslag van het kabinet Yehia Pasja aanvaard had, belastte hij den af tredenden ministerpresident totdat hij een nieuw kabinet zou hebben gevormd met de be handeling van de loopende zaken. Snowden tijdens redevoering ingestort. Geen direct levensgevaar. Burggraaf Snowden, de vroegere Britsche minister van Financiën, heeft gisteren een beroerte gehad tijdens een redevoering welke hij tegen de regeering uitsprak. Lord Snowden verkeert volgens de Dinsdagavond door de artsen gedane mededeeling niet in direct le vensgevaar. Niettemin zal de 70-jarige staats man langen tijd in observatie moeten blijven. (Van onzen correspondent) Er moeten millioenen kiezers in Engeland zijn, die siechts een los verband of heelemaal geen verband onderhouden met een politie ke partij. Dit aanzienlijk deel van het kiezers- leger is verantwoordelijk voor de wat grilli ge opkomst en het even grillige verval dat de politieke partijen van het land beleven. Deze millioenen kleurlooze maar allerminst fut- looze kiezers maken de politieke geschiedenis van het land en maken haar zoo wisselvallig. Politieke schrijvers plegen te spreken van „the swing of the pendulum". Die „swing" (de terugkeerende beweging van den slinger) is een factor, waarmede de beoordeelaars van den politieken toestand steeds terdege reke ning houden. De constitutioneele leeftijd van een landsbestuur is vijf jaar. Gewoonlijk ziet een regeering kans zich in dien tijd voldoen de onpopulair te maken om aan het einde er van door „the swing of the pedulum" te wor den geveld. De slinger is het werktuig van de millioenen kiezers, die noch Conservatief noch Liberaal noch Labour zijn en die meenen dat een regeering niet moet worden beoordeeld naar het etiket dat zij draagt, maar naar hetgeen ze doet voor het wel van natie en volk Er is reden te veronderstellen, dat het hui dige landsbestuur sneller dan in vele jaren het geval is geweest met regeeringen de gunst van het elite-korps van het kiezers- leger heeft verloren. De afvalligheid is geble ken in een paar dozijn tusschentijdsche ver kiezingen, die zonder uitzondering de meer derheid van een regeeringscandidaat met dui zenden stemmen hebben verminderd en die de sterkte der Labourparty in het Lagerhuis met acht man hebben verhoogd ten koste van de regeeringspartijen. De juist afgeloopen ge meenteraadsverkiezingen zijn een indrukwek kende overwinning voor Labour geworden. Po litieke leiders van de verslagen partijen en hun pers pogen de beteekenis van dit nieuw ste hevige symptoom van stemmingsverande ring in de bevolking te verkleinen, in de eer ste plaats door het niet als een symptoom van stemmingsverandering te beschouwen maar als het onvermijdelijk gevolg van traag heid en onverschilligheid bij de anti-Labour- kiezers, in de tweede plaats door te beweren dat gemeenteraadsverkiezingen waarbij zoo vaak kwesties van plaatselijken aard in het spel zijn geen juisten indruk geven van de nationale politieke stemming. Maar noch het een noch het ander kan troost geven aan dat deel van de anti-Labour bevolking, dat zelf standig kan denken. Er zou geen kiezers- lethargie zijn indien kiezers prijs stelden op handhaving van het Conservatief overwicht in de gemeenteraden. En aangezien de zelfde kiezers, die thans zooveel Labour-mannen naar de gemeentelijke besturen hebben afge- vaardigd, straks ook zullen kiezen tusschen Conservatieven, Liberalen en Labour voor het Lagerhuis, klinkt de redeneering, dat een uit slag van gemeentelijke verkiezingen weinig of niets bewijst voor nationaal sentiment, niet bijster overtuigend. De jongste uitspraak van het volk is een nieuwe ernstige waarschuwing aan het adres der Nationale regeering. De waarschuwing is zoo duidelijk, dat van misverstand op dit punt geen sprake kan zijn. Dat zal er dan ook wel niet zijn, niet bij de regeeringspers ook al wil ze niet laten merken hoe hevig ze is geschokt, niet bij de regeering zelve die, als men mag afgaan op de zeer zelfgenoegzame uitla tingen van haar kopstukken, van meening moet zijn, dat de massa zeer ondankbaar is. Het is duidelijk geworden dat er van de paniekstemming van 1931, die het leven gaf aan zulk een onreëel parlement, niets is over gebleven. Daarentegen schijnt bij de regeering alsnog de gedachte te overheerschen, dat in een wereld vol ontreddering een voorzichtige en afwachtende houding geboden blijft alsof de schrik van de bange laatste maanden van 1931 er nog in zat. De premier heeft juist in een pleidooi voor handhaving van het partijlooze nationale front (en Sir John Simon voor de nationaal-Liberalen viel hem hartelijk bij, en Baldwin voor de Conservatieven zel den hoort men gewagen van nationaal-Con- servatieven viel hem wat minder hartelijk bij) de beginselen, welke de regeering bijeen houden gekenschetst als „een groote filoso- phie van maatschappelijken vooruitgang". En opdat men de praktische beteekenis van deze filosophie niet zou onderschatten stelde hij vast dat het land onder het nationaal be stuur „omhoog, omhoog, omhoog en voor waarts, voorwaarts, voorwaarts" ging. Met de spanning en het tumult van de Engeland- Australiè-wedvlucht nog zoo versch in het ge heugen laat zich dit typisch staal van Mac- Donald's oratorische uitbundigheid wel ver klaren. Maar indien hij tevoren had kunnen beseffen hoe ironisch deze woorden zouden echoën in het land, dan zou hij liever zijn tong hebben afgebeten dan ze te uiten. Bald win toonde zich op zijn beurt afkeerig van de hervatting van politieke hondengevechten (zooals de term. uit het populair Engelsch vertaald, luiert). Maar terwijl hij de woorden sprak, waren de politieke hondengevechten in vollen gang. Aangezien de haan der Conserva tieven koning kraait en Badwin als leider van die partij geen gunstiger politieke situatie kan droomen, is zijn afkeer van zulke toonee- len als Bereisde Roel in zijn tijd voor het wijn huis van een kleine Poolsche stad te aan schouwen kreeg, zeer begrijpelijk. Maar hij kan niet gelooven. dat de honden elkaar straks met rust zullen laten. Daarvoor is deze eenvoudigste van alle Engelschen te schran der. Klaarblijkelijk is het meest invloedrijke deel van de kiezers niet onder den indruk ge komen van MacDonald's groote filosophie van maatschappelijken vooruitgang. Zulk een fi losophie, die in haar uitkomst rechtvaardigt, wat ze belijdt, ziet men blijkbaar niet in de bijna fatalistische houding der regeering. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Thijs klopt bij het hutje heel bescheiden aan en blijft dan voor het deurtje wachten. Er verschijnt een vriendelijk oud mannetje met een grooten witten baard, dien Thijs IJs verbaasd aankijkt, want eigenlijk vindt hij dien heer toch wel een beetje vreemd. „Ik ben," zoo spreekt de oude dan. „Alasius, de welbekende toove- naar. Treedt in, mijn zoon, en rust een wijle uit." Thijs gaat dan met hem het hutje binnen; heel verwonderd staat zijn gezicht. Gewezen Duitsche omroep- leiders voor het gerecht. Dr. Biedow en dr. Magnus achten zich onschuldig. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Berlijnsche rechtbank, welke het zooge naamde radioproces behandelt, heeft in de eerste zitting besloten, de zaak tegen Ernst Hardt, een der verdachten, los van die tegen de overige verdachten dr. Magnus, dr. Bredow, Flesch enz. te behandelen. Hardt, die ziek is, mag op medisch advies niet vervoerd of ver hoord worden. Bredow verklaarde, dat alleen de rechtbank kon uitmaken of hij zijn bevoegdheden in het omroepbedrijf te buiten was gegaan, maar dat hij zelf zich van geen strafbare hande ling bewust was. Dr. Magnus meende zich eveneens niet aan een strafbaar feit te hebben schuldig gemaakt. In die gevallen, waarin hij de verhoogde uit- keeringen zou hebben aangenomen, meende hij daartoe gerechtigd te zijn geweest, want hij heeft meestal een schriftelijke toestem ming van zijn principalen daartoe gehad. Ook de overige verdachten verklaarden on schuldig te zijn. LAGERHUIS NEEMT DE WET TEGEN ONT- WRICHTENDE PROPAGANDA IN HET LEGER AAN. LONDEN, 2 November (Reuter) Het La gerhuis heeft met 241 tegen 65 stemmen het wetsontwerp goedgekeurd gericht tegen ont wrichtende propaganda in het Britsche leger en de vloot. Aan de stemming was een heftig verzet voorafgegaan van Liberalen- en La- bourzijde, daar deze in het wetsontwerp een beperking van de publieke vrijheden zaïgen. Elke cent, besteed aan buitenlandsche, in plaats van minstens even goede Nederlandsche preparaten, is ver lies voor onze nationale welvaart. Denk hier aan bij behoefte aan een laxeermiddel en neem dan de sedert jaren deugdelijke, beproefde Mijnhardt's Laxeertabletten. Werken aangenaam en zacht, zonder kramp of pijn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM, 301 M- 8.— AVRO. Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.— Ochtendconcert door het omroeporkest olv. Nico Treep. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het omroeporkest. 11.Voordracht door Elias van Praag en gra mofoonmuziek. 12.01 Lunchconcert door „De Minstreels'2.30 Vioolrecital door Louis Metz. Aan den vleugel Marie Metz-d'Olivera. 3. Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees, derde les. 3.45 Verzorging zender. 4.Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Kinderuurtje voor grootere kinderen. 5.30 Om roeporkest olv. Nico Treep. 6.3(0 Sportpraatje door H. Hollander. 7Concert door het Maudr doedelzak-kwartet. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred. Fry. 3e les. 8. Tijdsein Avroklok. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Gramo foonmuziek. 8.15 Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam. Concertgebouworkest olv. Bruno Walter. Solist: Raphael Lanes, violoncel. In de pauze: eventueel aansluiting met het RAI-gebouw te Amsterdam. Repor tage van de Zesdaagsche. 10.30 Gramofoon muziek. 11.Vaz Dias. 11.05 Eindverslag van den derden zesdaagschen wielerwedstrijd, afge wisseld met gramofoonmuziek. 12.Tijdsein en sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— NCRV. Gra mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. C. H. Hoekendijk. 10.45 Leger des Heilskwartier- tje. 11-KRO. Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12.15 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud. 2.— NCRV. Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij. 3.— Populaire gramofoonmuziek. 3.45 Verzorging zender. 4.Bijbellezing door Ds. de Wit. 5. Cursus handenarbeid voor onze jeugd, door H. J. Steinvoort. 5-30 Pianorecital door Rudolf Karsmijer. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 C.N.V. kwartiertje. Spreker: J. Schipper. 7.Politie berichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Week overzicht door Corn. A. Crayé. 8.Dankdienst voor het gewas uit de Chr. Geref. Kerk te Hilversum. Voorganger: Ds. M. Holtrop. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Ds. C. Riemers: „Ra dio en Jeugd 9.55 Gramofoonmuziek. 10. Vaz Dias. 10.10 Populaire bespeling van het studio-orgel door M. Stretomini. 11<— Gra mofoonmuziek, v

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3