Zesdaagsche. BEVERWIJK AANRIJDING. Dinsdagmiddag werd in de Breestraat ter hoogte van de Molenstraat een wielrijder aangereden door een sneltax. De fietser, die de berichten op ons nieuwsbord had staan lezen, stak zonder acht te slaan op het ver- heer, den rijweg over. De chauffeur van de sneltax kon hem niet meer ontwijken en het was alleen aan de goede conditie, waarin de remmen van zijn auto verkeerden, te danken dat de fietser niet overreden werd. De man lag voor de wielen toen de sneltax tot stil stand kwam. De wielrijder krabbelde overeind en bleek er wondergoed afgekomen te zijn. Hij be kwam slechts een geduchte buil op zijn voor hoofd. Het ongeval trok nogal belangstelling, zoodat het verkeer dreigde vast te loopen. Toen de fietser na eenigszins van den schrik bekomen te zijn, zijn weg kon vervolgen, was de verkeersstremming spoedig opgeheven. BEVERWIJK'S GEMENGD KOOR. Het eerste winterconcert van het Bever- wijk's Gemengd Koor, c, Mg ent de heer Louis Stiens, is vastgesteld op Dinsdag 11 December in het Kennemer Theater. Aan dit concert verleent de bekende solist Boris Lensky medewerking. Op verzoek zal op dit concert nog een reprise worden gegeven van de uitvoering van de bekende Strauss-wals Rosen aus dem Süden", waaraan de Ken- nemer Orkest Vereeniging, eveneens onder leiding staande van den heer Stiens, zal medewerken. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling zal op Zondag 11 November in het gebouw van den Beverwijkschen Bestuurdersbond in de Wilhelminastraat een bijeenkomst houden, waarin een serie lichtbeelden zal worden vertoond van den strijd der Weensche socialisten tegen de dictatuur. Mevr. Bar biersZeelemeijer van IJmuiden-Oost zal een toelichting geven. ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN Heden, Woensdagmiddag, werd in het ge bouw van de Nijverheidsschool in de C. H, Moensstraat een bijeenkomst gehouden van jonge werkloozen, teneinde te pogen ook in den a.s. winter ontwikkelingscursussen voor jonge werkloozen te organiseeren. Het initia tief daartoe is uitgegaan van eenige oud cursisten. SOC. DEM VROUWENCLUB. Op Maandag 12 November as. houden de Soc. Dem. Vrouwenclubs ter gelegenheid van den Vrouwendag een openbare vergadering in de Lunchroom „Suisse" aan de Breestraat. Spreekster is mevr. Tornstra—De Hondt. GEEN CATECHISATIE. Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind predikant alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat hij deze week verhinderd is catechisatieles te geven. DE VERNIETIGING VAN TUINBOUW PRODUCTEN DUURT VOORT. De vernietging van groenten en fruit, welke aan de veilingen de minimum-prijzen niet konden opbrengen, duurt nog steeds voort. Van de vereenigde veilingen „Kennemer- land" en „Vrije Veiling" werden in de maand October vernietigd o.m. 19.992 kroppen sla, 6736 K.G. spinazie, 1854 stuks bloemkool, 1720 struiken andijvie. 430 K.G. tomaten en klei nere hoeveelheden boonen, postelein, worte len enz. Aan de veiling „Tuindersbelang" waren deze cijfers: 8750 kroppen sla, 6568 K.G. spinazie, 804 bloemkoolen, 410 bossen raapstelen. Bij de „Eendracht" 9250 kroppen sla, 6128 K.G. spinazie, 130 K.G. postelein, 247 K.G. toematen, 120 bossen raapstelen. Al deze producten vonden hun weg naar de vuilnisbelt. GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES". In de ledenvergadering van de Chr. Gym- nastiekvereeniging „Hercules" werd de heer J. Tabak als bestuurslid herkozen. In de propagandacommissie werden be noemd de heeren J. Schaap en H. Kuiper. WIJK AAN ZEE EN DUIN UITVOERING VAN 't „KINDERKOOR". Het kinderkoor onder leiding van de dames Vis en Van der Helm zal op Zondag 18 Novem ber in café Sonnevanck van B. Schelvis, op voeren „Zonnekind", zangspel in 3 bedrijven door Westra en Straatsma Woensdagmiddag 21 November wordt 't zelfde zangspel voor de jeugd gegeven. SCHIETVEREENIGING „ONS GENOEGEN". De Schietvereeniging „Ons Genoegen" geeft Zondag 11 November a.s. in „Sonnevanck" haar eerste feestavond van dit seizoen. ZILVEREN JUBILEUM. De heer P. Vriesman te Wijk aan Zee, die onder groote belangstelling zijn zilveren jubi leum vierde als lid van de commissie van plaatselijk bestuur der Noordd-Zuid-Holland- sche Redding Maatschappij. FESTIVAL PARISIEN. Onder bescherming van een Eere-Comité zal op 24 November as. in het Carlton Hotel te Amsterdam een „Festival Parisien" gegeven worden in den geest der Parijsche kunste naarsfeesten. ten bate van de voltooiing van het Julianahuis in de Cité Universitaire te Parijs. MAN VAN 2000 DOLLAR BEROOFD? In de omgeving van de Nieuwmarkt te Am sterdam is een 53-jarige man in een kelder ingang gevallen, tengevolge waarvan hij een hoofdwonde en een lichte hersenschudding bekwam. Hij is in het Binnengasthuis opge nomen, waar hij toen hij weer wat opgeknapt was mededeelde, dat hij een enveloppe ver miste inhoudende vier biljetten van 500 dol lars, welke in de binnenzak van zijn vest was geborgen Zijn portefeuille, waarin even eens geld zat, was echter nog in zijn 'oezit. Van een en ander is aangifte gedaan bij de politie. Het rendier leeft in groote kudden In 't Noorden van ons werelddeel, Het heeft geen al te beste hersens En uiterlijk is 't ook niet veel. Maar 't heeft zijn goede kwaliteiten, In snelheid is 't bijzonder sterk, Het doet in noordelijke streken Geregeld hard en nuttig werk. Het rendier zwoegt desnoods zes dagen Wanneer 't zoo voorkomt, dat het moet, Maar draait nooit doelloos in een cirkel, Zooals het zesdaagsche renmensch doet. De reputatie der zesdaagsche Wordt hier en daar nogal belaagd, Wat heeft dat nou met sport te maken? Gaat het wel eerlijk? wordt gevraagd, 't Komt door gedachtenassociatie, Als men dit denkt, zoo lijkt het mij, Hoe kan men in een kuipje draaien, Zonder gekuip en draaierij? Hoe dat ook zij, dit rolfestijn, Trekt het publiek als steeds tevoren, Wat men er ook van denken moog', 't Heeft zijn betoovring niet verloren. Ik hoorde, hoe een medicus, Die een patiënte ging bezoeken, Een dezer dagen een moment Van vakverbazing kreeg te boeken. Hoe is 't nu met de pijn, juffrouw, Vroeg hij en dacht, nu komt de klacht er, Maar zijn patiënte zei bedroefd: De Pijn? die is een ronde achter. P. GASUS. SCHOONHEID OP MAAT. Natuurlijk een Amerikaansche uitvinding om de afmetingen van het gelaat van filmsterren op te nemen. Als de goede maat is gevonden, zal deze de standaard worden, waaraan zij, die ook aan de film willen komen, moeten voldoen. Deelnemers Eucharistisch Congres teruggekeerd. Hartelijke huldiging in de hoofdstad. Met het mailschip „Flandria" van den Kon. Holl. Lloyd zijn Dinsdag de deelnemers van het Internationale Eucharistische Congres te Buenos Aires in ons land teruggekeerd. Tot hen behoorden de Aartsbisschop van Utrecht, Z.H.E. Mgr. J. H. G. Jansen, de Bisschop van Roermond. Z.H.E. dr. J. H. G. Lemmens en Mgr. dr. P. Eras, vertegenwoordiger van het Nederlandsche Episcopaat te Rome. Te IJmuiden hadden zich ter begroeting van de geestelijke hoogwaardigheidsbeklee- ders aan boord begeven de vicaris-generaal van Utrecht, Mgr. Huurdeman, de beide secre tarissen van Mgr. Jansen, alsmede een dei- secretarissen van Mgr. Lemmens. Op het terrein van den Kon. Holl. Lloyd aan de Oostelijke Handelskade in de hoofdstad bestond voor de aankomst van het schip zeer veel belangstelling. Wij merkten o.m. op de vicaris-generaal van Roermond, de tweede se cretaris van Mgr. Lemmens, Rector Gussen- hoven van het O. L. Vrouwe Gasthuis, verder tal van geestelijken, alsmede familieleden van de passagiers. Uiteraard waren er ook ver scheidene groepen van de Graal in haar kleur rijke uniformen en leden van de Jonge Wacht en verkenners. Mgr. Jansen vond tijdens de reis van IJmui den naar Amsterdam gelegenheid tot het uit spreken van een rede. welke door de appara tuur van den K.R.O. op gramofoonplaten werd vastgelegd, teneinde na de aankomst te Am sterdam te worden uitgezonden. In deze rede heeft de Aartsbisschop zijn indrukken weer gegeven van het Eucharistisch Congres. On derweg heeft Mgr. Lemmens nog een~ kort Lof gecelebreerd. Toen de Flandria voor den wal kwam. steeg een luid gejuich op Mgr. Jansen, wien men kon aanzien, dat hij op de terugreis eenigen tijd ziek is geweest, verklaarde op onze vraag naar zijn gezond heidstoestand, dat hij zich nog vermoeid voel de, doch overigens weer vrijwel hersteld was P.T.T. BLIJFT OP DE RAMING VOOR. De dienste der P. T. T. hebben over de leent, vervalt het verleende uitstel van rente- maand September in totaal een bedrag van f 53.302.190 opgebracht. Dit is f 348.702 meer dan in dezelfde maand in 1933 en f 1.308.990 maar dan in de begrooting geraamd was. Zomerdepressie heeft zich niet voortgezet. Toch nog lichte stijging der werkloosheid. Drukkersbedrijf graadmeter. Aan de Maandelijksche Mededeelingen van „De Nederlandsche Conjunctuur", uitgegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek, in overleg met het Nederlandsch Economisch Instituut te Rotterdam, ontleenen wij het volgende Op de arbeidsmarkt heeft zich de verscher ping der pedressie, welke in den zomer was waar te nemen, in den laatsten tijd, te oor- deelen naar de thans reeds beschikbare ge gevens, niet voortgezet. Wel is waar steeg het totale aantal werkloozen, ingeschreven bij de arbeidsbeurzen, gedurende September nog van 302.100 tot 310.600, een cijfer, dat ruim 12 pet. hooger is dan dat van eind September 1933. de stijging was gedurende September echter kleiner, dan gewoonlijk, zoodat de voor sei zoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheids curve in die maand een lichte daling vertoont. Sinds Juli is, althans in de nijverheid, de werkloosheid niet verder gestegen, waar de seizoensbeweging reeds een stijging zou doen verwachten. In het bijzonder is er een lichte vermindering der nog zeer groote werkloos heid te zien in de textielnijverheid, voorname lijk in het centrum Tilburg (wollen stoffen), in mindere mate in de rest van Noord-Bra bant, en in zeer geringen omvang ook in Overijsel (in de laatste maanden is de uitvoer van katoenen goederen naar Nederlandsch- Indië iets toegenomen. Ook de in de zomer maanden sterk opgeloopen cijfers der werk loosheid in de kleeding- en de lederindustrie daalden weer aanzienlijk. In de bouwbedrijven ontwikkelt zich reeds weer duidelijk de beginnende winterwerkloos heid, in de metaalnijverheid kwam geen ver lichting, de werkloosheid in de steenkolen mijnen nam nog toe. Vergelijkt men de werkloosheidscijfers over het afgeloopen kwartaal met die van een jaar geleden, dan treft vooral de verdere achteruit gang in de industrieën van goederen voor da- gelijksch gebruik, met name de kleeding-, de leder- en de voedingsmiddelenindustrieën, ter wijl ook in de drukkersbedr ij vendie wel eens als een algemeene graadmeter van de bedrij vigheid beschouwd worden, de werkloosheid nog blijft stijgen. Door de daling van de waarde van den in voer en de stijging van die van den uitvoer daalde het invoersaldo over September tot het ongekend lage bedrag van f 9 millioen, terwijl het percentage van den uitvoer, dat door in voer gedekt werd, steeg tot 88,4 een hooger percentage dan sinds 1921 ooit bereikt werd. Op de kapitaalmarkt trokken weder een aan tal conversies de aandacht, waarvan die welke een renteverlaging tot 4 pet. beoogden over het algemeen slaagden. Nieuw kapitaal werd zoo goed als niet gevraagd DuitscH-NederlandscKe clearing. Deviezenscheine voor landbouwproducten. Het Ned. Correspondentiebureau voor dag bladen meldt: In aansluiting aan het desbetreffend be richt in de bladen van Dinsdag kan nog wor den medegedeeld dat voor producten van den Nederlandsche Landbouw Deviezenscheine voor storting op de Nederlandsch—Duitsche clearing door de Duitsche autoriteiten be schikbaar gesteld zullen worden tot een hoe veelheid, welke overeenkomt met 75 pCt. vau de helft van de bedragen, welke in November 1933 in Duitschland werden ingevoerd. Nadere gegeven met betrekking tot de ver schillende artikelen staan ter beschikking van belanghebbenden bij het Centraal Insti tuut ter bevordering van het normaal han delsverkeer, Rotterdamsche raad verzet zich ook. Voorstel tot loonsverlaging verworpen. De gemeenteraad van Rotterdam heeft van nacht na negen zittingen de voorstellen van B. en W. tot verlaging der loonen en salaris sen van het gemeentepersoneel met percen tages varieerende van ruim 2 tot 7 pet, welke voorstellen het gevolg waren van aandrang van Ged. Staten verworpen met 25 tegen 19 stemmen. Voor stemden de rechtsche partijen. De brandstoflooze motor. Herinneringen van 28 jaar geleden. Stand van Java-suiker goed. Geen belangrijke ziekten. In het overzicht omtrent weer en bedrijf ,n de suiker van hetsuikerproefstation te Pasoeroean wordt het volgende gemeld: Gedurende de tweede helft van October heerschte over geheel Java drukkend kente- ringsweer met in Oost-Java plaatselijke, en in Midden- en West-Java vrij algemeene regen buien. Behalve in den Oosthoek, had een toe neming plaats in de waterdebieten, doch niet tot een zoodanigen omvang dat overal op be vredigende wijze in de waterbehoefte kon worden voorzien. De stand van den jongen aanplant varieert vrijwel overal van goed tot zeer goed. De werkzaamheden vorderen naar wensch. Ziekten en plagen van grootere beteekenls traden niet op. Bank van leening geplunderd. Zes maanden tegen verdachte geëischt. Na de plundering van een particuliere bank van leening in den Jordaan op 6 Juli werd de 35-jarige boekbinder D. D. in het be zit gevonden van enkele horloges, afkom stig uit de bank van leening aan de Linden- gracht. Tegen den politierechter, waarvoor de man zich reeds op 11 Juli had te verantwoor den, beweerde verdachte, dat hij de horloges gevonden had. De politierechter nam dit' verweer echter niet aan en veroordeelde den man tot zes maanden gevangenisstraf. Dinsdag diende de zaak in hooger beroep. Thans legde verd. een bekentenis af. De procureur-generaal Mr. Bauduin achtte het feit zeer ernstig. Spr. requireerde beves tiging van het vonnis van den politierechter (zes maanden gevangenisstraf). De verdediger drong aan op een straf gelijk aan de preventieve hechtenis (vier maan den). In de Tel. lezen wij: De mare van de geheimzinnige vinding in Wolvega heeft in het heele land de fantasie wakker geschud. En bij sommigen de herin nering opgewekt aan een wonderlijke figuur, die acht en twintig jaar geleden den motor uitvond, die zonder brandstof liep; er voor zwoegde tot in het holst van den nacht, er voor over had, wat hij bezat en er ten slotte aan ten gronde ging. Zoo luidt althans het verhaal van een oud- motorsc hipper, thans rijksveldwachter bij het parket, die ons er van vertelde. Er zijn vele oude motorschippers, die dit veirhaal moeten kennen. Aan den Omval, even buiten Amsterdam, vestigde zich dertig jaar gele den, een monteur van de machinefabriek „Drakenburg" van D. W. van Rennes te Utrecht. De motor had langzamerhand „het jagertje" verdrongen en de schipperij ging per motor, de schippers en vooral de jon gere schippers beschouwden het nieuwe „wonder" met groote interesse. En zoo kwa men zij graag bij den jongen monteur aan den Omval, die zich op de reparatie van scheepsmotoren toelegde en die voor zijn vak een groote liefde had. De naam van den kundigen vakman ging langs alle wateren en het liep druk in de werkplaats, de bestel lingen kwamen in grooten getale binnen en de monteur leefde met zijn gezin in wel vaart; tot hij zijn groote vinding deed en zich ruineerde. In 1906 ging langs de rivieren de mare, dat de monteur aan den Omval een motor had uitgevonden, die zonder brandstof liep. En inderdaad werd er hard gewerkt in de reparatie-inrichting. Al het verdiende geld stak de monteur in zijn vinding, tot in het holst van den nacht stond hij aan de draai bank, waar zijn vrouw hem bijstond, zooveel als mogelijk. En op een goeden dag waren eenige vrienden er getuige van, dat de motor zonder brandstof meer dan een uur aan één stuk liep. Zooals de toen ge bruikte motoren werd dit nieuwe type aan gedreven met benzine en verder liep het op gecomprimeerde lucht. Het principe bleek deugdelijk, de vervolmaking moest beginnen. Maar de middelen van den monteur waren te beperkt, het vertrouwen van de financiers in de kwaliteiten van diens vinding nog be perkter. De lijdensweg begon. De uitvinder liep zich het vuur uit de sloffen om draagkrach- tigen te vinden, die zich voor zijn motor interesseeren wilden. Maar overal ontmoette hij wantrouwen en spot en nergens zelfs de ge ringste welwillendheid, dat men ook maar even wilde gaan kijken naar den motor aan den Omval, die een uur liep zonder brand stof. Nog geruimen tijd trachtte hij voort te komen, zwoegend met zijn vrouw in de klei ne werkplaats. Langzamerhand werd hij zich er van bewust, dat zijn vinding verloren zou gaan. Dit heeft hij niet doorstaan. De man is zenuwziek geworden en ten slotte in een inrichting terecht gekomen,. COMMISSIE VAN ADVIES VOOR DE WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. De minister van sociale zaken, heeft, gelet op de artikelen 22 en 23 van het Werkloos heidsbesluit 1917 voor het tijdvak van 1 Ja nuari 1935 tot en met 31 December 1937 be noemd: tot lid van de Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering o.m. mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, te Haarlem. FERENC KöRMENDI IN ONS LAND. De bekende romanschrijver Ferenc Körmen- di, komende uit Zwitserland zal Donderdag te Amsterdam aankomen. Rijvaardigheid wordt strenger beoordeeld. Tevens wordt naar meer uniformiteit gestreefd. Het Centraal Bureau tot afgifte van rijvaar digheidsbewijzen houdt thans in elke provin cie bijeenkomsten met zijn adviseurs ter be spreking van de exameneischen, om daarin zooveel mogelijk uniformiteit te brengen. De beoordeeling van de candidaten door de advi seurs is soms zeer verschillend. Aan iederen candidaat zal door het Centraal Bureau in het vervolg een overzicht worden gegeven van de nieuwe voorschriften betref fende verkeersborden en verkeersteekens. zoo dat kennis daarvan ook vex-plichtend wordt. De instructie voor de adviseurs wordt toege licht, en daarbij wordt vooral gewezen op het feit, dat de adviseurs den candidaten niet mo gen mededeelen, dat hij geslaagd is of niet ge slaagd. Het Centraal Bureau beslist en be richt deze beslissing aan de candidaten. De adviesformulieren voor de adviseurs worden belangrijk gewijzigd. De candidaten mogen alleen rijproeven af leggen in de kringen, waarin zij min of meer permanent wonen. De rijproeven moeten wor den afgenomen in een wagen, waarin de advi seur de beschikking kan hebben over een rem. De adviseurs mogen de candidaten maar één keer op dezelfde aanvrage rijproef afnemen, terwijl de candidaten moeten zorgen op het bestelde uur aanwezig te zijn, willen zij niet het gevaar loopen, dat een „verzuimadvies" wordt uitgebracht. Inbrekerscomplot staat terecht Opereerde in de omgeving van Rotterdam. Voor de Rotterdamsche Rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan een complot van zes werkloozen die in Augustus o.a. in Zevenhui zen, Moordrecht en Capelle a. d. IJssel heb ben ingebroken. Het plan daartoe was uitgegaan van den 26-jarigen T. B, uit Moordrecht die o.a. een volledigen schets had gemaakt van de wo ning van den veehouder Eilander te Moor drecht. De Officier van Justitie eischte tegen den 30-jarigen C. de B. acht maanden gevange nisstraf. tegen den 29-jarigen P. v. d. G. 6 maanden gevangenisstraf, tegen den 21-jari- gen L. H. K. 6 maanden voorwaardelijk met een Droeftijd van 3 jaren, tegen den 26-jari gen T. B. die recidivist is 1 1/2 jaar gevange nisstraf en tegen den 39-jarigen grondwerker H. S. eveneens 1 1/2 jaar. Tegen den 20-jari- gen J. J. A. P. eischte het O.M. 6 maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal op 20 No- vemb°r uit.«mroilr fv, HP'O HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochmonar Rotterdam n. Vancouver 5 van Bermuda. Damstexdijk Vancouver n. Rotterdam 5 n.m. te San Francisco. Delftdijk Rotterdam n. Vancouver 1 van Pta. Arenas (C.A.) HALCYON LIJN. Stad Amsterdam Rotterdam n. Taranto p. 5 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 6 Nov. te Port Natal Randfontein (uitreis) p. 6 Perim. Bloemfontein 6 van Hamburg te IJmuiden vertr. n.m. n. Beira. Nijkerk thuisreis 6 van Mozambique Eemland 5 van Port Natal te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk uitreis 4 te Hoilo. JAVA—NEW YORK LIJN. Palembang Batavia n. New York 5 8 n.m. te Suez. Phemis Java n. New York 5 te Penang. JAVA—AUSTRALIë LIJN. Tjisalak 4 van Shanghai te Hongkong. JAVA—AUSTRALIë LLJN. Nieuw Zeeland 4 van Singapore te Sydney. JAVA—MAURITUS—AFRIKA LIJN. Roggeveen 4 van Manilla te Lor Marques. Van Spilbergen Pt. Natal n. Lindi 3 van Beira. Bantam Bangkok n. Lor Marques 4 van Tamatave, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 5 van Izmir te Piraeus. Ajax 5 v. Danzig n. Kopenhagen. Berenice 5 van Kopenhagen n. Gdynia. Colombo 4 van Cristobal n. Cartagena. Euterpe 6 van Bordeaux te Amsterdam. Ganymedes 5 van Algiers n. Malta. Meropa 5 van San Juan (P.R.) n. San Domingo. Pluto 6 van Gothenburg te Amsterdam. Rhea 5 van Barcelona n.Tarragona. Triton 6 van Cagiliari 1. v. Rotterdam te Amsterdam. Alkmaar 6 van Amsterdam naar Curacao Hercules 5 van Algiers naar Amsterdam. Irene 6 van Se tubal n. Amsterdam Telamon 6 van Famagusta n. Izmir. Ariadne Amsterdam n. Porto Rico 5 (2.22 n.m.) 117 mijl Z.Z.W. van Land's End. Costa Rica Amsterdam n. West-Indië 4 (6.32 n.m.) 65 mijl Z.W. van Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland uitreis 5 (12.9 v.m.) 35 mijl Z. O. van Niton. Orania uitreis 5 van Lissabon Flandria 6 van Buenos Ayres te Amsterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo thuisreis p. 5 (4 n.m.) Perim Blitar (thuisreis) 6 van Padang. Kota Baroe thuisreis 5 (5 n.m.) te Suez. Kota Gede uitreis 6 v.m. van Bombay. Kota Tjandi 6 van Rotterdam naar Ham burg. Madjokerto 6 van Rotterdam naar Ham burg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 5 van Santos. Alpherat (thuisreis) p. 4 St.-Vincent. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tosari Vancouver n. Calcutta 6 v. Manilla. Tarakan Calcutta n. Vanc. 3 te Singapore. Bintang Vanc. n. Calcutta 3 van Colombo. Silverbeech Vanc. naar Calcutta 4 te Kedoe 6 Nov. van Tampa te Kaapstad. Porti. (O.) STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Marn. van St Aldegonde (thuisreis) 6 van Genua. Poelau Laut (uitreis) 6 Nov. te Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Khios, Dairen n. Rotterdam 6 Suez. Melampa, Batavia n. Amsterdam p. Prawlepoint. City of Khartoum, Otaru n. Rotterdam van Port Swettenham. Prometheus, Batavia n. Amsterdam p Prawle Pnt. AANGEKOMEN 5 November: Theano s.s. Fowey Bowling s.s. Leith Hetton s.s. New Castle Afon Dulais s.s. Swansea Irini s.s. Constantza Colytto s.s. Rosario Ootmarsum s.s. Rosario Odysseus s.s. Stettin 6 November: Iskra s.s. Leningrad South America m.s. Port Arthu: Audacity s.s. Schiedam Pluto s.s. Gothenburg Texelstroom s.s. Manchester Euterpe s.s. Bordeaux Rödskar s.s. Archangel Flandria s.s. Buenos Aires Watussi s.s. Zuid-Afrika Skrunda s.s. Archangel Bloemfontein m.s. Hamburg VERTROKKEN 5 November: Helene m.s. Trelleborg Tartary m.s. Huil Munkfors s.s. Rotterdam South Wales s.s. Barry 6 November: Münster s.s. Santos Beijerland s.s. New Castle The Duke s.s. Gent. P. L. M. 27 s.s. Rotterdam Vischschoener gezonken. De Amerikaansche vischschoener Allan, wel ke van de visscherij terugkeerend was naar St. John (New Foundland) is in den Oceaan gezonken. Het volk kon worden gered. De scheepsbel van de Dresden. Zooals bekend is dezen zomer het met toe risten naar de Noorsche fjorden varend Duit sche stoomschip Dresden nabij Kopervik ver ongelukt. De scheepsbel werd geschonken aan het havenbestuur, hetwelk de bel nu heeft la ten aanbrengen op het gebouw van het loods wezen om haar te luiden tijdens mist. De „Bloemfontein" in de haven. Het nieuwe motorschip Bloemfontein is, al vorens naar Zuid Afrika te vertrekken, op reis van Hamburg derwaarts hier nog in de haven geweest tot het ontschepen van passagiers. Tegelijkertijd werd hier nog een hoeveelheid post ingeladen en passagiers ingescheept.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5