UITSLAG VOETBAL-PRIJSVRAAG 1 BEVERWIJK Bekende Beverwijkers. tuberculose bestrijding onder het rundvee. Woensdagavond werd in het Veilingsgebouw „Kennemerland" een vergadering gehouden van veehouders, welke georganiseerd was door den L.T.B. en de Holl. Maatschappij van Landbouw t-er bespreking van de t.b.c.-be- strijding onder het rundvee. De voorzitter, de heer Hannema herinnerde in zijn openingswoord aan het besluit van <ie vergadering van de afd. Velsen van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, om dokter Kramer te verzoeken een lezing te houden over de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee. De L.T.B. was direct bereid aan het tot standkomen van dezen avond mede te werken. Tot zijn leedwezen moest spreker echter mededeelen. dat de heer Kramer wegens ziekte verhinderd was. In zijn plaats hield de heer C. de Lange een inleiding over het on derwerp. Spr. moest echter volstaan met het citeeren van een rede, door den heer Kramer reeds elders gehouden, omdat hij eerst een uur voor den aanvang der vergadering wist, dat hij te Beverwijk moest spreken. De heer De Lange schetste het ontstaan der tuberkelgezwellen en wees er op. dat nage noeg de helft van het vee in meerdere of min dere mate aan tuberculose lijdt. Spr. behan delde de verschijnselen, waarmede de ziekte zich openbaart. De besloten tuberculose is moeilijk te constateeren. dat is slechts moge lijk door inspuiting van tuberculine. Wanneer het lichaam daarop reageert, dan is het dier zeer zeker door tuberculose aangetast. Dieren die echter zeer sterk zijn aangetast, reageeren op deze inspuiting ook niet. Vervolgens ves tigde spr. de aandacht op de groote schade, die de tuberculose voor den veehouder tot gevolg heeft en hoe gevaarlijk zij is voor den mensch, die aangetast kan worden door de bacillen, die van het rund afkomstig zijn. Be strijding noemde spr. een groot economisch belang voor den veehouder.. Spreker deed eenige middelen voor de be strijding aan de hand. In de eerste plaats moeten de veehouders hun reageerende koeien zorgvuldig controleeren. In het algemeen is het gewenscht. dat zwaar aangetaste koeien zoo sooedig mogelijk voor de slachtbank wor den bestemd. Bovendien moet er voor ge waakt worden, dat geen besmetting de stal binnendringt. De heer Hannema vest'gde er de aandacht op, dat het de bedoeling is de t.b.c.-bestrij ding ter hand te nemen. De crisis-zuivel- centrale komt in de kosten der bestrijding tegemoet en spr. verzocht den heer De Lange daarvoor inlichtingen te verstrekken. De heer De Lange herinnerde aan de circulaire, welke de crisis-zuivelcentrale aan de veehouders verzond, waarin mededeelingen werden ge daan over de jaarpremies. Dat kan alleen ge schieden, of door plaatselijke bestrijdingsver- eenigingen of bij ontstentenis daarvan door bem'ddeling van de provinciale vereenigin- gen. Blijkens het ontwerp voor een nieuwe circulaire zal men zich voor de t.b.c.-bestrij ding kunnen aanmelden bij de melkcontrole stations. De veehouders kunnen ook een plaatselijke vereeniging stichten. Het Rijk subsidieert de bestrijding door 50 ets. per koe bij te dragen. Waarschijnlijk zal dit echter 40 ct. worden. De veehouder zal ongeveer 45 ct. per koe moeten betalen. Voor t.b..c. bedrijven betaalt de crisiszuivelcentrale f 2.50 per koe, voor vee beslagen met 90% vrij f 1.50, met 75% vrij f 1.10. Voor slachtingen voor dieren, lijdende aan open tuberculose, wordt f 20 tot f 25 bijge dragen. De heer Hannema wees op het groote be lang van de bestrijding ter verkrijging van een t.b.c.-vrije veestapel. Daarop moet in de eerste plaats het streven gericht zijn. Vele aanwezigen maakten van de gelegen heid tot het stellen van vragen gebruik. Notaris Boerlage, die groote belangstelling voor het behandelde onderwerp toonde vroeg zich af, of men het vee niet te veel buiten de natuurstaat heeft gebracht o.a. door den langen staltijd en door de voeding. De natuur is tenslotte de beste heelmeesteres. De heer Hannema was het daarmede vol komen eens. „Alleen", zei spr., „maakt men bij ons procesverbaal op, wanneer het vee in den winter buiten loopt. In het buitenland moedigt men het buitenverblijf echter aan De heer De Lange vond, dat deze stelling voor Holland niet opgaat.. Het is echter zeer goed mogelijk, ook met andere dan natuur lijke voedingsmiddelen, een stal t.b.c. vrij te houden. Na langdurige besprekingen werd besloten aansluiting te zoeken bij het Melkcentrale- station te Den Haag. Circulaires voor deze aansluiting zijn te verkrijgen bij den secreta rissen van den L.T.B., de Hollandsche Maat schappij van Landbouw en van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond. Alle vee boven zes weken moet worden opgegeven. Nadat van de rondvraag door velen nog een druk gebruik was gemaakt voor het informeeren naar de levering van vee voor de crisis-slachtingen, sloot de voorzitter de vergadering. de eerste veiling van schorseneeren. Op de Woensdag gehouden eerste schorse neerenveiling was de aanvoer ongeveer 26000 K.G. Ofschoon er van de zijde der koopers nog al belangstelling werd betoond is er wei nig verkocht. De meeste partijen zijn opge houden. De prijzen waarvoor enkele partijen van de hand gingen waren voor eerste soort f 8 per K.G. Voor de mindere soorten was al heel weinig animo en werd ook niets ver kocht. Het overzicKt van de groentemarkt. de gunstige stemming kon zich niet handhaven. Wij zouden over den gang van zaken der afgeloopen week tevreden kunnen zijn, omdat de inzet van de eerste veilingen een behoor lijk verloop had, doch de veiling van Woens dag 7 Nov. was ondanks de beperkte aanvoe ren niet zoo gunstig te noemen. De stemming, die de vorige veilingen kenmerkte als willig met vluggen handel scheen wel in eens weer zoek en was zeer gedrukt en flauw. De prij zen van sommige producten ondergingen op dien dag een sterke inzinking. Spinazie was deze week weer vlugger te ver handelen dan de vorige. De noteeringen wa ren naar kwaliteit zoo ongeveer van 3060 ct. per kist. Voor kasproduct golden prijzen van 1C0130 per kist. Sla heeft weinig belangstelling en staat dan ook voortdurend op laag prijspeil, wisselend van 1030 ct. per kist. Andijvie was behalve in het midden dezer week geregeld voor behoorlijke prijzen te plaatsen. Voor goede kwaliteit waren de no teeringen van 4560 ct. per kist. Soms ging een enkel partijtje nog hooger. De aanvoer van bloemkool was de laatste dagen maar zeer matig. Goede kwaliteit kwam zelfs zeer schaarsch voor, daar het meeren- deel uit mindere soorten bestond. Voor de beste varieerden de prijzen van 812 ct. en mindere soorten werden naar verhouding be taald. Boerenkool werd wel wat meer aangevoerd dan vorige week, doch over het algemeen bleef het aanbod nog beperkt. Hiervoor worden geen hooge prijzen besteed. Zij wisselden van 15—30 ct. Met den spruitenhandel bleef het de geheele week goed loopen. Niet alleen werden voor goede kwaliteit beste prijzen betaald, doch ook de mindere soorten werden behoorlijk be taald. Voor dit product liepen de prijzen uit een naar soort van 818 ct. per K.G. Bospeen was geregeld nog ruim vertegen woordigd de partijen verschillen echter nog al in kwaliteit. De noteeringen schommelden meestal van 48 ct. per bos. De aanvoer van kasboonen begint ook al derk te verminderen en was deze week be- 'angrijk minder. De prijzen voor goede kwali teit snij- en dubb. boonen gingen tot 40 ct. per K.G. terwijl de mindere soorten terug lie pen tot 1520 ct. per K.G. Ook de tomaten-aanvoer begint te vermin deren. Het sortiment is zeer verschillend. De noteeringen wisselden van 212 ct. per K.G. Prei bleef ondanks ruim aanbod voor goe de soorten nog al behoorlijke prijzen hand haven. Hiervoor kon steeds van 411 ct. per bos genoteerd woroen. Ook knollen kwamen geregeld naar soort aan prijzen van 24 ct. per stuk. Andere soep groenten als selderie en peterselie stonden meestal zeer laag genoteerd. In de fruitafdeeling maakten sommige par tijtjes druiven een kleine prijsverbetei'ing, of schoon de noteeringen over het algemeen toch nog veel te laag zijn. De prijzen liepen deze week uiteen van 20—32 ct. per K.G. Appelen en peren gaven voor goede soorten een iets beteren prijs. De mindere soorten bleven echter nog aan den lagen kant. De prijzen varieerden naar soort van 416 ct. per K.G. huishoudcursus voor werklooze meisjes. De Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning van werkloozen is in overleg met het bestuur en de directrice van de Huishoud school er in geslaagd de mogelijkheid open te stellen voor werklooze meisjes om huishoud- onderwijs te ontvangen. Dit onderwijs zou gedurende een uur of acht per week worden gegeven en zou de volgende vakken omvatten: a koken, b verstellen, stop pen en mazen en c waschbehandeling en huishoudkunde. Het onderwijs zal voor de meisjes van waarde zijn met het oog op mogelijke huis houdelijke betrekkingen, maar ook voor de taak in het ouderlijk huis of misschien de toekomst in eigen gezin. Alleen bij voldoende deelneming zullen deze lessen worden gegeven: het is dus te hopen, dat vele werklooze meisjes van deze prach tige gelegenheid practisch onderwijs te ont vangen gebruik maken. De lessen zullen gedeeltelijk in den middag, gedeeltelijk 's avonds worden gegeven, op na der te publiceeren uren, in de Huishoudschool. De aanmelding moet zoo spoedig mogelijk, in elk geval voor Woensdag 14 November a.s.. bij de directrice van de Huishoudschool, des avonds tusschen 78 uur geschieden. vereenigde veilingen „kennemer land" en vrije veilig. 7 ovember 1934. Breekpeen per kist f 0,50—f 0,60 Spinazie per kist f 0,25f 0,60 Sla per kist f 0,10f 0,25 Boerekool per kist f 0,15f 0.25 Andijvie per kist f 0,20f 0,40 Wortelen per bos f 0,04f 0,07 Raapstelen per bos f 0,02f 0,25 Pieterselie per bos f 0,01f 0,02 Selderie per bos f 0,02f0,03 Prei per bos f 0,04f 0,11 Bloemkool II per stuk f 0,08f 0,10 Bloemkool II per stuk f 0,02—f 0,04 Tomaten per K.G. f 0,04f 0,14 Uien per K.G. f 0,02—f 0.03 Druiven per K.G. f 0,20f 0,28 Wortelen per K.G. f 0,015f 0.02 Bieten per K.G. f 0,02—f 0,025 Snijboonen per K.G. f 0,26f0,40 Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0,22 Nero per K.G. f 0,08 Roode kool per stuk f 0,03f 0,06 Gele kool per stuk f 0,03f 0,06 Spruiten per K.G. f 0,08f 0,17 Groene kool per stuk f 0,03f 0,05 Knollen per stuk f 0,02f 0.05 Het verheugt ons thans, na de Nederlandsche overwinning dubbel, duizenden en duizenden Zwitserland als winnaar hadden aangewezen. Het verheugt ons thans, na de Nederlandsch overwinning dubbel, dat diegenen wier vertrouwen in ons Nationaal elftal niet geschokt was, in aanmerking konden komen. No. 2049 3092 1035 De 30 voetbalkenners bij uitnemendheid zijn: H. C. VAN AALST, B. BEKKER, BARDOK, J. v. d. BOS, Kerkweg 75, Pynacker. Groeninxstraat 13 c, Rotterdam. Menno van Coehoornstraat 18. Utrecht. Piet Heinstraat 6, Zandvoort-Bad. 4410 Jhr. H. BOSCH v. DRAKisNSTEIN, Nw. Amelisweerd, post Utrecht. 3210 5756 1180 2652 2631 2198 253 4895 2455 5385 1089 4509 4574 612 2103 5506 4549 5406 2467 66 2944 148 4315 2780 H. F. J. DE BONT, BURGER, W. TH. v. DIJK, Q. J. HELLEVOORT, M. C. HODDE, P. HOOGENDAM, J. v. LOON, H. B. KUIPERS, J. KUSTER, V. MECHELEN, J. C. L. PEX, v. d. POL, E. POST, PH. J. J. RAIMOND, J. RAMAKERS, W. SAUER. W. J. SCHARROO, J. SCHAUTEN, A. TH. v. STEEN, G. STIGTER, J. J. TEKELENBURG, D. TROOSTWIJK, J. v. d. WOUDE, B. v. d. WERF, D. v. ZAANE, Rozenboomlaan 15, Voorburg. Mathenesserdijk 24 b, Rotterdam. Lange Gracht 81, Leiden. Blauwkapelscheweg 85, Utrecht. Groene Zoom 313, Rotterdam. Zuidbuurtscheweg 1, Vlaardingen. Rozenburgstraat 40, Rotterdam. Zijlweg 53, Haarlem. Ternootstraat 75, Den Haag. Chr. de Wetstraat 6, Rotterdam. Ohmstraat 10, Den Haag. Merwedekade 133, Utrecht. Celebesstraat 42, Den Haag. Pompoenstraat 46, Den Haag. Maarten van Heemskerkstraat 51, He v. d. Takstraat 34. Rotterdam. Terheydestraat 38, Den Haag. Nieuwe Havenstraat 127, Den Haag. Rozensteynstraat 16, Wassenaar. Krijgsmanstraat 9, Maassluis. Leidschevaart 264, Haarlem. Piet Heinstraat 71, Den Haag. Dreef 273, Heemstede. Harstenhoekstraat 12, Scheveningen. Rembrandtstraat 16, Rotterdam. Bovenstaande personen krijgen nader schriftelijk bericht van ons. Tenslotte danken wij allen die er toe hebben medegewerkt om deze reclame tot een dergelijk buitengewoon groot succes te maken. Gr. Houtstraat 36 VASTBERADEN NEEMT MOEDER DE LEVtRTRAANFLESCH TER HAND EN ZAL NU ZELF EN TOCH MOET VADER ER WEER BlJ TE PAS KOMEN OM DE KINDEREN TE LATEN SLIKKEN. VOORKOM TOCH DIE SCÈNES EN GA OOK OVER OP D I O P H A HET SMAKELIJKE VI-CHPOEuER - FO 60 VüLD. VOOR 1 MND DIOPHA IN ALLEAPOTH EN DRUG. RAADPLEEGT UW ARTS DIOPHA N.V. IJMUIDEN (Adv. Ingez. Med.) pelijk Hulpbetoon. Deze goedkeuring werd verleend. (Adv. Ingez. Med.) „TARZAN'S avonturen" in het kennemer theater. Na de succesvolle vertooningen van de Hol landsche film „Bleeke Bet" verrast de directie van het Kennemer Theater haar trouwe be zoekers met een van de meest opwindende en gloednieuwe avonturenfilms, namelijk „Tarzan's avonturen". De held van het oer woud heeft op Ijet witte doek reeds heel wat triomfen gevierd, hij zal dat in deze film in nog grootere mate doen, want „Tarzan's avonturen" overtreft in spanning en sensatie alle vroegere Tarzanfilms. Ook in deze nieuwe film is Johnny Weismuller een geweldige Tarzan. Hij wordt op schitterende wijze ge- secundeerd door Maureen O'Sullivan als Jane Parker. Het verhaal luidt als volgt: Hoe de dappere Harry Holt de schoone Jane Parker aan Tarzan moest afstaan en haar zag verdwijnen in het heilig en verboden olifantenrijk achter het steile rotsgebergte van Mutia in Afrika was het slot van de oude film „Tarzan, de aapmensch". Holt gaf de hoop, Jane nog eens de zijne te mogen noe men, nooit op. Jane was opgevoed in Londen en in Parijs en volgens zijn redeneering moest de moderne beschaving zich bij haar doen gevoelen. Hij weet Martin Arlington voor een nieuwe tocht te winnen, door hem te wijzen op het enorme kapitaal aan ivoor, dat voor het grijpen ligt op het kerkhof der olifanten. Het is bekend, dat deze schrandere dieren in stinctmatig een eenzame plek in het oerwoud zoeken, wanneer zij den dood voelen naderen. De mannen zullen dit olifantenkerkhof ech ter alleen kunnen vinden met Tarzan's hulp, hij alleen kent de geheimste plekken van de jungle. Arlington, die niet rijk is, zooals Holt had gedacht heeft zijn laatste cent in de onder neming gestoken en er is niets, dat hem er toe bewegen kan zich het begeerde ivoor te laten ontglippen. Hij ontpopt zich weldra als een bruut en zelfzuchtig safari-makker. De kleine groep is er spoedig ellendig aan toe. Men heeft te vechten tegen een stam inboorlingen van zeldzame wreedheid en tegen de talrijke go rilla's, die het verboden land bewaken. Ge lukkig verschijnen eindelijk Tarzan en zijn schoone levensgezellin. Tarzan laat zijn roep hooren en apen staken hun aanval, terwijl de olifanten de wilden tot aftocht weten te nopen. Holt, de oude vriend en Arlington worden gastvrij in Tarzan's jungle-verblijf ontvangen Arlington, getroffen door Jane's schoonheid, neemt zich voor Tarzan van zijn gezellin te berooven, en zijn vriend Holt te bedriegen. Hij achtervolgt Jane met zijn liefdebetuigin gen, maar het zou slecht met hem afgeloopen zijn. ware het niet, dat Tarzan in stomme be- Door onze lens gesnapt. wondering was voor de gramofoonmuziek. Toch is deze voorliefde voor hem geen be letsel om zijn vrienden te weigeren den weg naar het olifantenkerkhof te wijzen. In zijn oogen is deze ivoorwinning een heiligschen nis. Holt onderwerpt zich aan deze gevoels overweging, maar Arlington denkt er anders over. Hij schiet den argeloozen Tarzan in den rug. Hij wordt zwaar gewond gereed en ver pleegd door de apen. Jane trekt mede met Arlington en Holt, doch het aapje Chita voegt zich bij hen en weet Jane duidelijk te maken., dat Tarzan nog leeft. De karavaan wordt door wilden overvallen, Arlington en Holt geven hun leven, omdat van Jane te redden, maar eerst nadat zij met groot gevaar aan hongerige leeuwen is ontkomen en Tarzan haar tenslotte heeft bevrijd, werden de ge lieven hereenigd. Gezeten boven op den groot sten olifant aanvaarden Tarzan en zijn ge zellin den terugtocht naar hun oerwoud para dijs Deze geweldig spannende film zal morgen Vrijdagvond voor de eerste mal in het Kenne mer Theater worden vertoond. bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan: D. Marees, alhier tot het verbouwen van het perceel Alkmaarscheweg 6768; J. Boots, alhier, tot het bouwen van een winkelhuis Zeestraat 19; W. de Graauw, alhier, tot het bouwen van een garage mei bovenwoning in de Hobbe- straat. lezing over de egmonder abdij. Pastoor W. Nolet van Amsterdam heeft voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond in het K. S. A.-gebouw een lezing gehouden over den herbouw van de abdij te Egmond. Spr. behandelde allereerst de historie vanaf den komst van St. Willebror- dus en St. Adelbertus in ons land en schetste de cultureele beteekenis van hun arbeid. Een serie lantaarnplaatjes gaf prachtige kijkjes op de schoonheid van de Egmonder Abdij. Met behulp van een platte grond gaf pastoor Nolet een beschrijving van den wederopbouw van het vermaarde bouwwerk, dat een gedenk- teeken zal moeten zijn voor St. Adelbert. Men hoopt dit plan met de krachtige hulp van Katholiek Nederland te kunnen verwezenlij ken. Een deel van de abdij is reeds in aanbouw. Pastoor Nolet spoorde zijn toehoorders ten slotte aan den afbouw van de Abdij krachtig te blijven steunen. Na de lezing werd nog een huishoudelijke agenda afgehandeld. Daarbij deelde de voor zitter mede, dat de afdeeling ook dit jaar weer een St. Nicolaasfeest voor de kinderen der le den zal organiseeren Tenslotte werd de goed keuring der vergadering gevraagd over de be noeming van den heer W. Niesten tot afge vaardigde in de Instelling voor Maatschap- g. bakker. Wij publiceeren vandaag eens een foto van een Beverwijker. die zich groote bekendheid en ook vele verdiensten heeft verworven op een geheel ander gebied, dan de personen, die wij in onze bonte reeks van bekende stad- genooten opnamen. De heer G. Bakker heeft zich namelijk gedurende een lang reeks van jaren bewogen in het aparte wereldje van het tooneel-dilettantisme. Met zijn echtge- noote kan hij terugzien op een tooneel- loopbaan als dilettant, die onze jongeren tot voorbeeld kan strekken. Hij is voorzitter van de Rederijkerskamer „Kennemerland", die tot een der oudste amusementsvereenigingen ter plaatse behoort. Wellicht is zij zelfs de oudste, want eenige jaren geleden vierde deze too- neelvereenigin-g reeds haar diamanten jubi leum, Na een langdurigen bloeitijd, waarin het spelpeil van ..Kennemerland" tot schier ongekende hoogte steeg, trad een kentering in. Er volgde een periode van teruggang. De meeste oudere leden, die zoovele jaren hun beste krachten onder het vaandel van Ken nemerland" in dienst van Thalia stelden, tra den uit. Het had er zelfs den schijn van als of „Kennemerland" ten onder zou gaan. Maar de heer Bakker, die met zijn echtgenoote van de „oude, beproefde garde" de Rederijkers kamer trouw bleef, dacht er anders over. Hij wist een kring van jongeren om zich heen te verzamelen, en met inspanning van alle krachten wist hij „Kennemerland" in stand te houden. Het was een zeer moeilijke taak, dien hij daarmede op zijn schouders nam. On danks alle moeilijkheden bleef „Kennemer land" haar jaarlijksche tooneelultvoeringen geven en een kring van oude getrouwen bleef ie vereeniging steunen. De heer Bakker was de spil waarom alles draaide. Veel 'heeft hij. als oude Beverwijker, op het gebied van amusement zien veran deren. De bioscopen kwamen en trokken drommen bezoekers, meer en meer bezochten goede tooneelgezelschappen Beverwijk en dat alles werkte er toe mede, dat de kring bezoe- kei-s van de dilettantenvereenigingen steeds kleiner werd. De oude glorietijd behoort echter tot het verleden. Maar de heer G. Bak ker bleef zijn ..Kennemerland" trouw. Het zou hem zeer ter harte gaan. wanneer ook dit seizoen zonder „Kennemerland"-uit voeringen zou voorbijgaan. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 7 van Rotterdam, naar New- York. Leerdam, Rott. naar New-York 5 (8.53 n.m.) 640 mijl W. van Valentia. Drechtdijk, Vancouver naar Rotterdam via Liverpool 6 (11.45 v.m.) 425 mijl O. van Fast- net. Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam vertr. 8 (1 n.m.) van Londen. Nebraska, Rotterdam naar Vancouver 6 (n.m.) van Londen. Binnendijk. Rotterdam naar Philadelphia 6 (v.m.) te Boston. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 6 van Kirkenes naar Stad Arnhem, 6 van Rotterdam te Spezia n. Sfax. Stad Zaltbommel, 8 (1 n.m.) van Bilbao te Vlaardingen verwacht. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 6 van Aden. Bloemfontein (uitr.) 7 (n.m.) v. Southp.ton. Springfontein (uitr.) 7 te Kaapstad. Heemskerk (thuisr.) vertra U van Pt. Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 5 van Takoradi. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (uitr.) p. 6 Gibraltar. Meerkerk (thuisr.) 7 van Colombo. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LLJN Streefkerk (uitr.) 6 van Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN. Premius, Java naar New-York 6 te Belawan. Kota Radja, New-York naar Japan pass. 7 (1 v.m.) Gibraltar. Talisse, New-York naar Java p. 5 Perim. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak, 6 van Batavia te Shanghai. Tjinegara, 6 van Shanghai te Macassar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Colombia, 4 van Cristobal naar Carthagena Rhea 6 van Tarragona naar Vlenci. Venezuela, 7 van Barbados te Curacao. Vulcanis, 6 van Melilla te Genua. Cottica, 5 van W.-Indië te New-York. Crijnssen, Barbados naar Amsterdam 5 (11.50 n.m.) 160 Omijl van Land's End. Achylles, 6 van Piraeus naar Vostizza. Ulysses, Bourgas naar Amsterdam via Ant werpen 6 van Izmir. Ajax, Danzig naar Amsterdam 7 te Kopen hagen. Fauna, 7 van Amsterdam naar Hamburg. Orpheus, 7 van Amsterdam naar Kopenha gen. Venus, Palermo n. Amsterdam 7 te Malaga. Rhea, Barcelona n. Amsterdam 7 te Va lencia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agong (uitr.) p. 6 (6 n.m.) Gibraltar. Kota Baroe (thuisr.) 6 (3 n.m.) van Port Said. Baloeran (uitr.) 6 (2 n.m.) van Port Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland (uitr.) 6 (12.15 v.m.) 110 mijl Z. v. Land's End. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Kedoe, New-Orleans n. Java 6 (v.m.) te Kaapstad. Silverash, Vancouver n. Calcutta 4 te Ma cassar. Saparoera, Vancouver n. Calcutta 3 v. Ba tavia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.) 6 van Sabang. Johan de Witt, 7 van Batavia n. Amster dam. Tajandoen, 7 van Amsterdam n. Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Batavia naar Amsterdam 7 voor gaats IJmuiden. Diomed, Japan n. Rooterdam 7 v. Singapore Perseus, Rotterdam naar Japan 7 te Port said. Laertes Batavia n. Amsteradm 6 te Singa pore. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 6 te Hongkong. Teiresias 4 v. Cebu n. Soerabaja en Liver pool. Dolius, Batavia en Amsterdam n. Liverpool 6 (8.27 v.m.) 38 mijl O. van Niton. Dardanus, Rotterdam n. Japan v. v. Shang hai. City of Khios, Dairen n. Rotterdam 7 v. Port Said. City of Pittsburg, Otaru n. Rotterdam 7 te Havre. Titan, 7 van Rotterdam n. Yokohama. Prometheus, 7 van Batavia te Amsterdam. Finsch tentoonstellingsschip. Het Finsche stoomschip Suomen Ruotsen is dezer dagen van Helsingfors vertrokken als tentoonstellingsschip. Het is beladen met pro ducten van de Finsche industrie en den ex- porthandel en heeft als einddoel de havens langs de Middellandsche Zee. Het kan begin December in Griekenland, midden December in Turkije en eind December in Palestina verwacht worden. De bedoeling is de reis zoo in te richten, dat het stoomschip in April weer in Hnland terug is. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Visurgis is van Ant werpen aangekomen om een partij ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. Combinatiedient. Het Duitsche stoomschip Watussi is van Antwerpen naar Amsterdam gekomen en gis teren vandaar naar Zuid-Afrika vertrokken na lading te hebben ingenomen in den gecom- bineerden dienst met de Holland-Afrika Lijn. aangekomen 6 November: Rim m.s. Langesund Triton s.s. Midd. Zee 7 November: Nieuwendam m.s. Nordenham Visurgis s.s. Antwerpen Prometheus m.s. Ned. Indlë vertrokken. 6 November: Hansa s.s. Aarhuus Bloemfontein m.s. Beira Robur VI s.s. Methil Mary m.s. Huil Niobé s.s. Blyth Bowling s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Alkmaar s.s. Chili Afon Dulais s.s. Blyth Audacity s.s. Londen 7 November: South America m.s. Thameshav^n Hetton s.s. New Castle

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5