Bij Ruwe Handen Purol Het kabinet Flandin bijeen. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN, BUITENLAND. Een mónïsterieele commissie ter bestrijding van de crisis gevormd. Economisch herstelplan zou opgesteld worden. „Hervorming van den staat". HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Damfelg FRANKRIJK. Het kabinet-Flandin heeft Vrijdag zijn jeerste zitting gehouden. Besloten is, een ministerieele commissie te vormen, die speciaal tot taak zal hebben de maatregelen te bestudeeren, welke ter be strijding van de economische crisis genomen kunnen worden. Voorts werd den minister van Financiën, Germain-Martin, opgedragen, voorstellen te formuleeren, waarbij ten opzichte van nieuwe uitgaven het recht van initiatief van het par lement wordt gepreciseerd en begrensd. Tenslotte gaf het kabinet den ministers van Binnenlandsche Zaken, Arbeid en Landbouw opdracht om onder leiding van den minister van staat Herriot maatregelen voor te berei den met betrekking tot de immigratie en be- oogend, den voorrang der Fransche arbeiders te verzekeren. Dinsdagochtend om 9 uur vindt, naar Reu ter verneemt, opnieuw een kabinetsraad plaats, waarna om 11 uur onder voorzitter schap van president Lebrun een ministerraad zal worden gehouden. De „Paris Soir" meldt, dat het program van het ministerie-Flandin de volgende punten omvat, die het kabinet jn de na te noemen volgorde wil verwezenlijken: 1. Een zoo spoedig mogelijke aanneming door het parlement van de begrooting, zonder voorloopige twaalfden. 2. Opstelling van een plan tot economisch herstel. 3. Hervorming van den staat, waarbij van ontbinding der Kamer geen sprake zal zijn, wanneer deze haar werkzaamheden op nor male wijze voortzet. De „Temps" verklaart, dat Flandin de man ls, bij wien gezag, koelbloedigheid en vaar digheid bij technische discussies doen zien, dat hij van het soort is, waaruit staatslieden worden gevormd. Het blad beschouwt hem Hls „den man van verzoening" en het vraagt zich af, in welken omvang en in welken vorm het mogelijk zou zijn, het probleem der Ka merontbinding weer ter hand te nemen, nu men een essent-ieele basis voor de staatsher vorming ziet. De „Intransigeant" zegt :„Uit de samenstel ling van het k&binet blijkt het streven naar pacificatie en de wensch tot overeenstem ming. Laten wij afwachten. Flandin is een waarborg voor verstand en moed". Het rechtsche blad „La Liberté" voorziet, dat het ministerie het vraagstuk der Kamer ontbinding terzijde zal stellen en een staats hervorming zal aanvaarden, die beperkt zal zijn tot de uitdrukking van het recht van initiatief van het parlement in financieele aangelegenheden, den status der ambtenaren, het vraagstuk der bonden en het voorzitter schap van den kabinetsraad. Eng» MacDonald bespreekt inter nationale en binnenlandsche kwesties. MacDonald verklaarde te Londen in een rede op het banket van den Lord Mayor o.m.: Onze regeering zal nimmer ophouden het Duitsohe Volk er nadrukkelijk op te wijzen, dat het zich zelf geen recht laat wedervaren, door „alleen" te blijven. De andere volken zul len de Duitsc-he vredesverklaringen toetsen aan zijn wil zich bij ons en bij de beraadsla gingen van den .Volkenbond aan te sluiten. Laat ons overal komen en samenwerken om den vrede tot- stand te brengen. Het is mijn plicht te verklaren, dat wij het volle vertrouwen hebben in de verantwoorde lijke autoriteiten van het Saargebied. Begin van dit jaar hebben wij voor een zeer critieke situatie in Oostenrijk gestaan. In den jongsten tijd heeft de moord op den koning van Joego Slavië en den Fransohen minister van Buitenlandsche Zaken, Barthou, opnieuw een vlam geplaatst naast een zoo ont plofbare stof, dat wij het bij de hitte reeds bijna hebben hooren knetteren, u kunt er van verzekerd zijn, dat de Britsehe vredespoli tiek zal voortduren zoo lang deze regeering aan het bewind blijft. MacDonald gaf vervolgens een overzicht van de ontwikkeling der Ontwapeningsconferentie. „Het vertrouwen, waarop een ontwapenings overeenkomst alleen gegrondvest kan worden, is vernietigd en thans ook zijn de vooruit zichten niet- zoo goed als velen onzer hadden geloofd en gehoopt. Doch de Britsehe regee ring zal voortgaan, niet alleen om te pro- beeren, eenige zeer nuttige overwinningen te behouden, doch ook om overeenkomsten tot stand te brengen, zelfs wanneer de ontwape ningsconferentie niets zou bereiken. Over de vlootbesprekingen, welke thans worden gevoerd, zeide MacDonald: Japan, de Vereenigde Staten en wij wenschen een over- eenkoinst, welke niet de veiligheid van een onzer in gevaar brengt en ons ook niet berooft van de macht der verdediging. Ik spreek voor ons drieën, omdat wij met ons drieën onder handelen. Doch ik denk evenzeer aan Frank rijk, Italië en andere maritieme mogendheden Een vlootovereenkomst tusschen de maritieme mogendheden, welke ons voor doelloozen en overbodigen vlootbouw vrijwaart en het ons mogelijk maakt, zoowel aan onze veiligheid als aan onze zelfverdediging tegemoet te ko men, zal een mijlpaal zijn op den weg van den vrede, welke onze generatie onder de be staande omstandigheden kan oprichten. MacDonald deelde mede, dat de Britsehe re-1 geering onlangs een onderzoek naar de hulp bronnen voor de verdediging van Groot Brit- tannië en het Britsehe Rijk heeft beëindigd. Onze ondervinding heeft ons geleerd, dat bij de huidige opvatting ter wereld een voor beeld in ontwapenen geen effectieve stap is om de bewapeningen te verminderen, of het internationale vertrouwen te vergrooten en aldus den vrede te consolideeren. Onder vele omstandigheden kan daardoor zelfs een aanvaller tot een aanval worden ge prikkeld. Ik geloof van ganscher harte, dat het laatste en het beste woord in de zaak van de veiligheid is: Een internationale overeen komst over etappen in de nationale wapenin gen. Hoe grooter deze overeengekomen etap pen zijn, hoe grooter de veiligheid der naties zal zijn. Wanneer een dergelijke etappegewijze ont wapening zou worden verworpen, moeten wij onze verdediging herzien en eventueel uit breiden, evenwel zoo, dat het niet-agressieve deel van Engeland buiten twijfel wordt ge laten. Socialistische journalisten gearresteerd. Gistermiddag zijn twee redacteuren van de sociaaLdemocratïsche „Danziger Volks- stimme" gearresteerd onder verdenking, gru welpropaganda. te hebben gevoerd. In hun woningen en in de redaetie-bureaux van de „Danziger Volksstimme" zijn huiszoekingen verricht en werden verschillende documenten in beslag genomen. DuitseMand' Von Ribbentrop's missie in Engeland. Volgens de „Daily Herald" zou Hitier Rib- bentrop naar Londen hebben gezonden om het volgende voor te stellen: lo. Duitschland verklaart zich ontslagen van de naleving van deel V van het verdrag van Versailles tengevolge van de mislukking der ontwapeningsactie, met name van de nie tigheid der verklaring van December 1932 omtrent de gelijkheid van bewapening. 2o. Berlijn verklaart zich vervolgens bereid terug te keeren naar den Volkenbond en de ontwapeningsconferentie. 3o. Indien Frankrijk toestemt in deze pro cedure, overweegt Berlijn ernstig de toetreding tot het oostelijke pact. De Daily Herald voegt er bij, dat Ribben- trop, indien hij een gunstig antwoord van Londen krijgt, vervolgens naar Parijs zal gaan Mamdsjoefewo. Engeland beraadt zich met de V. S. en Nederland over de oliepolitiek. Het antwoord van de Japansche regeering op de recente stappen te Tokio door Engeland gedaan met betrekking tot zekere aspecten van de nieuwe petroleumwetten in Japan, is, naar het Engelsche departement van buiten landsche zaken gezonden, waar het zorgvul dig wordt bestudeerd. De Britsehe oliemaat schappijen, wier gi'oote belangen in den Ja- panschen handel door den nieuwen wet on gunstig kunnenworden beïnvloed, zijn van den toestand op de hoogte gebracht. Voortdurend is nauw contact gehouden met de regeeringen der V.S. en van Nederland, die ten behoeve harer onderdanen, welker uitge breide belangen eveneens bedreigd worden, ook stappen te Tokio hebben gedaan. Aanhangers der Belijdenis- Kerk demonstreeren. Betooging van twintigduizend personen. Ds. Koch attaqueert „valsche profeten" en rassen-tradities. Voor het eerst sedert het aan de macht komen der nationaal socialisten is een niet- politieke betooging gehouden die werd bijge woond door 20 duizend personen, en geor ganiseerd door de- Belijdenis Kerk te Berlijn, tot nog toe bekend als de „oppositie in de Duitsch-Evangelisehe Kerk". De organisato ren hebben de meeting in drie dagen tijd voorbereid. Rijksbisschop Mueller had reeds bereikt, dat de betooging verboden zou wor den, toen uit het Bruine Huis te Muenchen bericht kwam, dat het verbod werd ingetrok ken, wat algemeen wordt toegeschreven aan Hitler's besluit om zich buiten het kerkcon- flict te houden. Algemeen ziet men hier een teeken in, dat de Rijksbisschop niet langer op den steun van den Staat en het partij apparaat kan rekenen. Een der voornaamste sprekers, de opposi- tioneele predikant dr. Koch hield een felle rede, waarin hij o.a. zeide, dat er valsche profeten waren, die een leer predikten van bloed en bodem en radicaal mysthisisme. Maar het ware heldendom was gebaseerd op het geloof in Christus en niet op rassen-tra dities. De bekende predikant dr. Niemoeller zei o.a. in zijn rede, dat de Duitsche protestanten voor de keuze hadden gestaan. Christus te dienen of een ander. Verschillende andere sprekers voerden nog het woord. Medegedeeld werd voorts, dat de bisschop van Silezië, dr. Zaenker, die inder tijd door Rijksbisschop Mueller is benoemd, met een kleine 900 predikanten naar de Be- lijdeniswerk is overgegaan. Japansch vrachtschip in brand. Bemanning in de reddingbooten verongelukt? TOKIO, 9 Nov. (V.D.) Het Japansche vracht schip Ranam Maru van de Nippon Yushen Kaisha lijn, metende 1230 ton en met een bemanning van 42 koppen aan boord, wordt sedert gisteren vermist. Blijkens de laatst ontvangen berichten was aan boord van het schip brand uitgebroken en werd het in de Japansche zee bovendien door een storm overvallen. Alle pogingen om het schip te vinden waren tevergeefs. De eenige hoop, die men nog koestert, is dat het schip misschien in de richting van Wladi- wostock is gedreven. Omtrent den brand aan boord van het Ja pansche vrachtschip Ranam Maru wordt nog gemeld, dat deze waarschijnlijk is uitgebro ken tijdens den hevigen storm, die ter hoogte van het eiland Sado heeft gewoed. De bemanning, die uit 42 man bestond, heeft het brandende schip in reddingbooten verlaten, doch gevreesd wordt dat de opvaren den in den nog steeds woedenden storm zijn omgekomen. rt/jfli ^enuvteWetten maoq^bleWeaJS^ .- APOTH.eN DROOISTEM "XehJ: TTUjrJutitdJc maakt ixf goed» (Adv. Ingez. Med.) Op de vlucht voor „één-schoteldag". Zuid-Duitschers wippen dien dag de grens over! ■DRESDEN, 8 Nov. (V. D.) Houders van ho tels en restaurants in Saksen nabij de Tsje chische grens hebben er over geklaagd, dat onvaderlandlievende gastronomen het één- schotelgebod ontduiken door op de „één- schoteldagen" even de grens te overschrijden en in Tsjecho-Slowakije copieus te gaan di- neeren. Niet alleen dat ze hiermee de natio nale saamhoorigheid afbreuk 'doen, doch ze geven bovendien hun geld uit in het buiten land en wel veel meer dan ze op dien dag in Duitschland zouden doen. VIJF PERSONEN BIJ GROOTEN BRAND OMGEKOMEN. NEW YORK, 9 November (V.D.) Uit New port News in den staat Virginia wordt gemeld, dat in een groote graansilo vanaf de Che sapeake en Ohio Railway Company tenge volge van een stofexplosie een brand uitbrak die zich, ondanks de uitgebreide blusschings- werken met razende snelheid uitbreidde en het geheele reusachtige gebouw aantastte en vernielde. Vijf personen zouden tijdens den brand en blusschingspogingen gedood zijn. Een groot aantal werd gewond. De mate- rieele schade bedraagt verscheidene millioe- nen dollars. Transcontinentaal luchtrecord gevestigd. Met Douglas-machine. NEWARK (New Jersey) 9 November (Reu ter) Kapitein Eddie Rickenbaeker heeft zijn eigen trans-continentaal record voor handels vliegtuigen gebroken met 58 minuten, door van Californië uit naar Newark te vliegen in ongeveer twaalf uur, met een gemiddelde snelheid van 221 mijl per uur. NEWARK, 9 November (Reuter). Het toe stel, waarmede Eddie Rickenbaeker zijn re cord heeft verbeterd is een Douglas-machine met 14 passagiers, een machine van hetzelfde type als de Uiver, waarmede Parmentier en Moll deelnemen aan de LondenMelbourne- race. Rickenbaeker vloog met drie passagiers en drie man bemanning. Hij maakte een tus- schenlanding te Kansas-City om benzine in te nemen. Het toestel vloog op een hoogte van onge veer 4500 M. en boven de Rocky Montains vloog hij op een hoogte van ruim 5000 meter. Hier werd een oogenblik gebruik gemaakt van de zuurstof-apparaten. Op verscheidene momenten bereikte hij een snelheid van 430 K.M .per uur. BRIGITTE HELM VOOR DEN KADL De bekende filmactrice Brigitte Helm, wier eigenlijke naar Brigitte Weisbach is, heeft zich te verantwoorden gehad voor de verkeers strafkamer van het Landsgerecht te Berlijn, wegens een door haar veroorzaakt verkeers ongeval op 27 Augustus j.l. Op den avond van dien dag kort voor middernacht passeer de de filmactrice met haar auto op de Char- lottenburger Chaussee bij de Bismarckstrasse twee autobussen, waartoe zij midden op den weg moest rijden en een voetgangster aan reed, die ernstig gewond werd. De officier van Justitie staat op het standpunt dat zij bij voldoende aandacht de voebgangster zou heb ben gezien en dat zij bovendien te hard heeft gereden. Dit is des te ernstiger, daar zij reeds verleden jaar voor een ander verkeers ongeval tot 600 mark boete is veroordeeld. MOLLIS ON W ACHT TE ROME OP GUNSTIG WEER. ROME, 9 Nov. (V. D.) De beroemde aviateur Jim Moliison, wiens echtgenoote gisteren per K.L.M. Indië-vliegtuig te Schiphol aankwam, arriveerde te Rome, waar hij zal blijven tot de weersomstandigheden gunstiger zullen zijn, De mogelijkheid bestaat dus, dat Moliison heden niet op Schiphol arriveert. Gevangenissen zijn te klein. Groot tekort aan celruimte. Den laatsten tijd zijn de gevangenissen en huizen van bewaring zóó overbevolkt, dat vol gens de Tel. tientallen vonnissen niet ten uit voer kunnen worden gelegd. Als veroordeel den, die zoo spoedig mogelijk hun straffen willen ondergaan zich 's morgens komen melden, krijgen zij te hooren, dat er nog geen plaats is en zij voorloopig nog maar naar huis moeten gaan. Alleen te Amsterdam krijgen vrijwel dage lijks tien, twintig en soms meer veroordeelden, die hun straffen willen uitzitten, deze bood schap van den rijksveldwachter van de recht bank. lederen dag ziet de man teleurgestelde gezichten, want zij die veroordeeld werden, tot de een of andere straf, weten maar al te goed, dat dit gedwongen uitstel geen afstel betee- kent. Ze moeten tóch zitten. Hét betreft hier meestal menschen, die wegens kleine delicten tot lichte straffen wer den veroordeeld, doch maar het liefst hun rekening zoo snel mogelijk willen vereffenen, Groot is ook het aantal veroordeelden, dat bij een keuze tusschen een geldboete en celstraf, het laatste kiest, omdat ze de boete niet kun nen, of niet willen voldoen. Grooter dan ooit is voorts het aantal z.g. „vonnisklanten", die bijv. één oftwee dagen te goed hebben en een gedeelte daarvan reeds uitzitten op de politiebureaux, waar zij des avonds door de rijksveldwacht worden heen gebracht, om den volgenden morgen per cel wagen weer te worden afgehaald, om de rest van hun straf in het Huis van Bewaring uit te zitten. Zóó ernstig is het tekort aan celruimte, dat de regeering thans zou overwegen verschillen de inrichtingen, die destijds uit bezuiniging werden gesloten, weer open te stellen. KINGSFORD SMITH HEEFT ZIJN VLIEGTUIG TERUG. LOS ANGELES, 9 November (Reuter) De advocaat van Kingsford Smith deelt mede, dat het beslag op de machine van Kingsford Smith is opgeheven. De vervolging, welke de Californiër Catton tegen Smith heeft ingediend over het terug betalen van geleend geld, zal spoedig be handeld worden, zoodat de vlieger niet lang zal worden opgehouden. Teeltbeperking van bloem bollen, In verband met het bepaalde in het Bloem- bollensaneeringsplan Teeltbeschikking 1934. Art. 8 slot, wordt aan belanghebbenden in Noord-Holland, benoorden het Noordzeekanaal medegedeeld, dat op 14 en 15 November a.s. voor de laatste maal gelegenheid wordt ge geven om bloembollen ter vernietiging in te leveren a. voor hen, die in 1933 niet geheel aan de inleveringsvoorschriften hebben voldaan; b. voor hen, die in het plantjaar 19331934 teveel beplant hadden. De inleveringsdepots, die geopend zijn van 812 uur v.m. en van 15 uur n.m., zijn t vestigd te: Berkhout: terrein tusschen Berkhout en Bobeldijk. Broek op Langendijk: terrein bij Corn. Tim merman. Heemskerk: slot Assemburg. Den Helder: langs het Noordholl. Kanaal. Hoogkarspel: achter het station Hoogkar- spel. Eveneens in de gemeenten Hillegom (Zilk), Lisse, Voorhout, Katwijk, Roelofarendsveen en Naaldwijk; aan de bekende depots. Op 14 No vember te De Kwakel (gemeente Uithoorn) en Brielle; op 15 November op het eiland (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Hoor, er wordt weer op de deur geklopt," zei plotseling de toove- naar, „als ik mij niet vergis, dan is het vriend Sim, de poolvos." En werkelijk kwam daar heel kwiek en vlug een vos naar binnen, die door Alasius heel hartelijk werd begroet; en Thijs begreep, zonder zich lang te bezinnen, dat dit een vos zóó slim was, als men zelden een tegenkomt. „Ik heb Thijs," sprak Alasius, nadat hij Slim aan Thijs had voor gesteld, „juist over den boozen Krak ingelicht." „Aha," riep Sim, „als Thijsje daar belang in stelt, is hij iemand zooals ik zoek om mee te nemen op mijn avonturen-rijken tocht." Thijs vroeg zich af, wat Sim's gezegde wel te beteekenen had. Texel, te Goudswaard en op het eiland Rozen burg; eveneens aan de bekende depots. Die aangeslotenen, die nog op afdoening van hun ingediende klacht wachten, zullen vóór bovengenoemde inleveringsdata een uit- noodiging ontvangen om namens de Neder- landsche Sierteeltcentrale door een commissie te worden gehoord. Voor de goede orde wordt nog op het vol-» gende speciaal de aandacht gevestigd: 1. Bloembollen, aangevoerd wegens in 1933 te weinig ingeleverd en wegens in 19331934 te veel geplant moeten op afzonderlijke aan- voernota's worden vermeld. 2. Op elke aanvoernota moet het nummer worden aangegeven, waaronder de kweeker was aangesloten bij de Nederlandsche Bloem bollenkweekers Centrale. 3. Op elke aanvoernota vooral duidelijk ver melden of de bloembollen worden aangevoerd wegens a. te weinig ingeleverd In 1933; b. te veel geplant in 19331934. Wat kwaliteit enz. betreft, wordt naar voor gaande circulaires der Nederlandsche Sier teeltcentrale verwezen. IJMUIDEN PERSONALIA. Geslaagd voor het candidaatsexamen theo logie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam: G. Toornvliet te IJmuiden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.50. Griet per 50 K.G. f 25—f 11. Tongen per K.G. f 1.20—f 0.68. Zetschol per 50 K.G. f 19—f 17.50. Kleine schol per 50 K.G. f 14f 6.30. Schar per 50 K.G. f 11.50—f 5.50. Kleine poon per 50 K.G. f 3.70f 3.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16— f 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 4.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 39—f 36. Groote gullen per 50 K.G. f 16. Kleine gullen per 50 K.G. f 13—f 4.70. Wijting per 50 K.G. f 3.80—f 1.50. Makreel per 50 K.G. f 12—f 8. Heilbot per K.G. f 0.80—f 0.62. Leng per stuk f 2f 1.75. Koolvisch per stuk f 0.80f 0.15. Versche haring per kist f 5.50f 3.50. OPENBARE VERKOOPING. Vrijdag vond ten overstaan van notaris W. A. Dolleman een openbare vexvsooping plaats, die het volgende resultaat had: De motorkotter Luctor et Emergo IJM. 17 gebouwd in 1931, groot 52.95 reg. ton, eigendom van den heer A. v. d. Steen, werd gekocht door de N.V. Rotterdamsche Handel in Scheeps- behoeften, voorheen Minnens en Co. voor f 10.600. Het woonhuis met erf Stephensonstraat 6 eigendom van den heer M. A. Bakker werd ge kocht door de gemeente Velsen voor f 2500. Het Heerenhuis met tuin en erf Julianakade 23, eigendom van den heer R. H. Venekamp werd gekocht door den heer G. Heykoop voor f 2400. Het burgerwoonhuis Bik en Arnoldkade 33 met pakhuis aan de Conradstraat werd opge houden. BEVERWIJK VERGADERING MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS. Op Meandeg 19 November a.s. zal in Hotel Oud-Meerenstein een vergadering worden ge houden van meerderjarige verzekerden van het Maatschappij ziekenfonds Beverwijk en, Omstreken. In deze bijeenkomst zal worden overgegaan tot verkiezing van tien vertegen woordigers en tien plaatsvervangers. Van de vertegenwoordigers zijn aftredend J. Meurs, A. van der Plas, H. J. Philippi, A. J. van der Ploeg, B. Smit, P. J. Schelvis, K. Willems, H. van Zutphen, Zijp en S. Kuipers. Van de plaatsvervangers zijn aftredend de heer G. Langendijk, G. van der Linde, D. Ma- lenstein, A. Maurice, P. Nieten, P. Olsthoorn, G. Sluis en J. Versluys. Twee vacatures. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 19 en Nov. 1934. Spinazie per kist f 0.13f 0.26 Andijvie per kist f 0.16f 0.36 Koolrapen per zak f 0.76 Wortelen per bos f 0.03'f 0,07 Bieten per K.G. f 0.02 1/2 Aardappelen, klein per KG. f 0.06,f 0.08 Ide«i, zand f 0.09 Spruitj es per K.G. f O.lOf 0.18 Boerenkool per bak f 0.18,f 0.22 Roodekool per 100 f 3f 6 Savoyekool per 190 f 3,f 7 Bloemkool per 100 f 8f 16 Uien per Kilo f 0.03 Prei per bos f 0.06f 0.10 Sla per kist f 0.13—f 0.30 Pieterselie per bos f 0.02f 0.03 Selderie per bos f 0.02f 0.05 Appelen per Kilo f 0.08f 0.16 Peren per Kilo f 0.06—f 0.18 Druiven per Kilo f 0.20f 0,26 RAAD S VERG ADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 15 November a.s. des avonds te half 8. De aigenda bevat de onderstaande punten: 1. Vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van de Hondenbe lasting. 2. Verkoop van grond aan de Stumphius- straat en het C. H. Moensplein. 3. Vaststelling van een toeslagregeling op door min- en onvermogenden te betalen zie- kenfondspremiën. 4. Mededeelingen en ingekomen stukken. VERGADERING A. N, G. O. B. De afd. Beverwijk van de A. N. G. O. B. heeft Vrijdagavond een druk bezochte vergadering gehouden in het lokaal van den heer Veth aan den Arendsweg. In deze bijeenkomst werd besloten, het bestuur met twee leden uit te breiden. Daarvoor weiden benoemd de da mes: Berghuis-De Greef :en Berghuis-Zweit- ser. Daarna werd de winterpropaganda bespro ken. Behalve de colportage met geheelonthou- derslectuur zal geti-acht worden, een propa- ganda-avond te beleggen met den heer A. Martinus als spreker. De voorzitter memoreerde den uitstekend geslaagden feestavond, die ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan werd gehouden. Voor den A. N._ G. O. B,. zal in een op te rich ten V.A.S.comité de heer Jb. Schelvis zitting nemen. Aan den pionier der geheelonthou dersbeweging in Beverwijk, de heer A. Hofland werd het eere-voorzitterschap der afdeeling aangeboden. OVERTREDING RIJWIELBELASTINGWET. Bij een gehouden controle op de naleving van de bepalingen der Rijwielbelastingwet werden 11 fietsers bekeurd, die reden zonder in het bezit te zijn van een belastingmerk. i

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 10