Artikel 289 strafrecht Kostbare prijswinnaars op da internationale hondententoonstelling welke Donderdag in Crystal Palace te Londen is geopend De normalisatie der Panheelderbeek in Midden-Limburg, waarvoor de minister Flandin, de nieuwe Fransche minister-president, omringd door journalisten en foto- van Sociale Zaken onlangs de eerste spade zette, is begonnen 8ra',n' bem d°°r da" PreSid0pgeddagè°rm'na ,a" h°' k'bi"' De minister van Economische Zaken heeft bepaald dat met ingang van 11 November geen haringschepen meer mogen uitvaren. Dat de visschert dan hun arbeid aan den wal zullen moeten verrichten, bewijst wel dit plaatje van de kade te Scheveningen waar eenige duizenden tonnen haring gereedliggen, bestemd voor Polen, die eerstdaags verscheept zullen worden De kunstijsbaan nabij het sportfondsenbad te Amsterdam nadert haar voltooiing en zal binnenkort officieel worden geopend De Australische aviateur Ulm is voornemens in een speciaal daarvoor gebouwd vliegtuig een tocht van 8000 mijl van Canada naar Australië te maken Na al de successen van de jeugdige wereldkampioene Willy den Ouden, heeft zij thans een groot aantal gouden en zilveren bekers en medailles in haar bezit. De leden van RDZ, hebben aan haar kampioene een fraaie medaillekast ten geschenke ge geven FEUILLETON Oorspronkelijke Recherche Roman, door J. CHR. TETENBURG. Inspecteur van politie te Utrecht. 34) Met deze sleutels opent hij de brandkast, haalt het testament er uit en vervalscht het ten name van Jan Willem van Ostens, bij voorbeeld op de wijze, zooals dit op de straf zitting tegen van Ostens is aangevoerd. De sleutels legt hij weer onder het kussen van den doode.. Ten vierde: Hij vervaardigd cyaankalihóudende pillen, doet deze in een Rijnhavenclrosje en verzendt ze via het postkantoortje, vlak bij de apo theek, waar van Ostens werkzaam is. Zelfs werpt hij nog een stukje lak door een geopend ventilatieraampje aan de tuinzijde naar bin- X speculeert nu verder, in tegenstelling met alle andere misdadigers op de scherpzinnig heid, in plaats van op de kortzichtigheid van de Politie en rekent uit, dat zoowel de moord als de testamentsvervalsching met gasver- stikking ontdekt zullen worden. Het gebruik der ultra-violettestralen was hem ongetwijfeld bekend X begrijpt, dat de politie onmiddellijk onder dit licht zal zien, dat het testament aanvankelijk ten name van Johannes Anthonius Verzeumen luidde. Hij wacht nu rustig af tot dat de erfenis l^enjt^n. cLfcl valt. Besluit: De waarschijnlijkheid dat X Verzeumen, wordt nu zeer groot. De mogelijkheid blijft echter bestaan, dat dit niet het geval is en er nog een tweede belanghebbende bes.taat. Dan komt de beslissing: Lucie Marskant her kent het portret van Verzeumen als dat van X. De keten der misdaden is aldus op logische wijze gesloten! Langzaam staat inspecteur Lietsen op en mompelt: )tNu nog het bewijs. Maar ook dat komt wel voor elkaar. De schurk zal zijn verdiende loon niet ontgaan. Dan opent hij mot een energieke ruk de deur en loopt de gang in. HOOFDSTUK XXVII. EEN SENSATIONEEL EENDE. Nog dienzelfden middag reisde Lietsen, 11a overleg met commissaris Frankenhof en den officier van Justitie, in gezelschap van twee Elkendamsche rechercheurs naar Selburg. Hier begaven zij zich allereerst naar de plaat selijke recherche, welke een auto met chauf feur beschikbaar stelde. In het pension waar Verzeumen zijn ka mers had, kwamen de politiemannen te we ten, dat hij naar de Universiteit was om college te loopen. Na aankomst in dit gebouw werd den pedel opgedragen, den student te verzoeken, ter stond in de wachtkamer te komen, in ver band met de erfeniskwestie. Eenige minuten later verscheen deze op den drempel. „Wat is er van uv» dienst heeren?" vroeg hij vriendelijk. „We zijn van de politie. In verband met de strafzaak tegen uw neef van Ostens zien we ons tot onzen spijt genoodzaakt u te ver zoeken terstond met ons mede te gaan naar Elkendam teneinde nadere getuigenissen van u te vernemen," sprak Lietsen kalm. „Maar ik heb mijn verklaringen al afgelegd bij den rechter-commissaris en voor de Recht bank!" „Jawel. Maar we wilden graag nog meer mededeelingen van u hebben." „Ik begrijp er niets van! Ik vindt het bui tengewoon onaangenaam hier in mijn studie gestoord te worden. Ik kan toch wel eerst even naar mijn pension gaan om met de juf frouw af te spreken?" „Tot mijn spijt mag Ik u dat niet toestaan. U zult eerst even met ons in den auto naar het Selburgsche bureau moeten en daarna zullen we met u naar Elkendam rijden". „Het lijkt wel, of u mij als een verdachte behandelt. Ik zal een klacht over u bij de justitie indienen!" „Het blijft me volmaakt onverschillig wat u van plan bent te doen. In uw eigen belang raad ik u aan rustig met ons mede te gaan." „Ik zal me er wel bij moeten neerleggen.Drie tegen een is geen partij. Maar zoodra ik weer vrij ben, zijn de heeren nog niet van me af!" „Eén vraag nog. Heeft u nog wapens of werktuigen bij u?" „Nou wordt het nog mooier Dacht u soms, dat ik mijn zakken vol had met dolken, revol vers en inbrekersgerei? U kunt mijn zakken gerust navoelen!" Lietsen liet zich dat geen tweemaal zeggen en fouilleerde Verzeumen grondig Hij vond echter geen contrabande. „In orde', zei hij. Per auto wordt Verzeumen dan naar het het Selburgsche Politiebureau gebracht, waar hij onder bewaking in een wachtlokaal moet. wachten. Inmiddels hebben Lietsen en de recher cheurs zich naar het pension begeven. Aanvankelijk maakte de hospita er bezwaar tegen de heeren op de kamers van Verzeumen toe te laten, doch toen deze zich behoorlijk gelegitimeerd hadden, bond zij in en wees den recherche mannen den weg. Een serieuze huiszoeking in de kamers van den student volgde. Letterlijk niets bleef op zijn plaats. Alles werd, desnoods met een wei nig geweld, geopend, doch er was, tot diepe teleurstelling der zoekende mannen, niets ter zake te vinden. De hospita werd gehoord omtrent de vraag of Verzeumen, behalve deze drie kamers, mis schien nog meer vertrekken ter beschikking had. Ze vertelde toen dat op den zolder nog een kamertje l/as, dat de student had in gericht als donkere kamer, omdat hij veel aan fotografeeren deed. v „Onze laatste kans, mannen" zeide de inspecteur en terstond togen ze de trappen op naar den zolder. Aanvankelijk was in dat kamertje het re sultaat eveneens nihil, maar plotseling voelde Lietsen dat een vloerplank in een der kastjes onder de werkbank, bij aanraking bewoog. Onder het bijlichten door de rechercheurs werkte hij de plank los en zag hij zijn hard nekkige pogingen beloond.Uit het gat er onder, kwamen achtereenvolgens te voor schijn: een paar oude nandschoenen, een bos loopers, een zaklantaarn, een „lummel", een browning met een patroon in den loop en twee in den houder, een fleschje met een kleurlooze vloeistof en een kleine hoeveel heid losse pillen. „Vermoedelijk de origineel© Rijnhavens maagpillen, die uit het doosje verwijderd zijn" meende hij. „Als we nu nog cyaankali kunnen vinden, zijn we h< Memaal onder de pannen Na eenig zoeken bracht hij inderdaad oog een klein fleschje van donker gekleurd glas te voorschijn. Het was echter leeg. Wel steeg er bij opening nog een zwakke amandel- geur uit op. Het droeg het etiket van het Chemisch Laboratorium der Universiteit. Heel zorgvuldig werden de diverse voor werpen door de rechercheurs verpakt in ver band met de mogelijkheid van vingerafdruk- en. „Een prachtige buit", merkte een hunner op.„Wat beteekent de redding van dien armen i. pothekersassistent „Ja, dat zeer zeker?." bevestigde Lietsen. „Maar hopelijk ook de veroordeeling van den meest geraffineerden misdadiger, dien ik tot op heden in mijn praktijk ontmoet heb Hij is student in de rechten, maar hij schijnt op de Hoogeschool der misdaad volleerd te zijn. Op Lucie Marskant had hij echter niet gerekend. Bovendien moet het bewaren der stille getui gen hem als een kapitale fout worden aan gerekend, al meende hij ze ook goed verbor gen te hebben. Maar dat hoort er nu eenmaal bij. De mis daad zonder fouten moet nog uitgevonden worden..Alleen worden die fouten maar al te vaak door ons politiemensehen niet ontdekt! Rooken de heeren?" De rechercheurs steken uit den voorgehou den koker een sigaar op en even later verlaat het drietal tevreden dampende, het pen sion, teneinde den arrestant op te halen en mee te nemen naar Elkendam. Het is reeds geheel donker als de auto van de politie met den arrestant voor het bureau van commissaris Frankenhof te Elkendam stilhoudt. Opzettelijk was voor Verzeumen verzwegen dat zijn geheime bergplaats was ontdekt en geledigd Hij voelde zich klaarblijkelijk nog veilig bij gebrek aan bewijs. De stille getuigen werden dadelijk naar het. laboratorium van den Herkenningsdienst gebracht en daar allereerst op vingerafdruk ken onderzocht. De Politiedeskundige Borgheze vond op de browning, een oud legertype, een gedeelte van een vingerafdruk en op het vergift fleschje een volledigen. Na bestuiving met alluminium- poeder, maakte hij er afdrukken van. Bij vergelijking met de inmiddels genomen vin gerafdrukken van Verzeumen, waren 18 pun ten van overeenkomst aan te toonen, slzoo voldoende bewijs voor de rechtbank, dat het hier afdrukken van dezelfde vingers betrof, (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8