WEER ONRUST IN OOSTENRIJK. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DEMAAN. BUITENLAND. Een honderdtal arrestaties. Troepen en politie geconcentreerd. V.D. meldt uit Weenen, d.d. 11 November: Sinds eenige weken is thans reeds een krach tige concentratie van troepen en politie fn gereedheid gehouden, teneinde het hoofd te bieden aan anti-regeeringsgezinde demon straties, die men te Weenen verwachtte. Za terdag is inderdaad tegen dergelijke bewe gingen opgetreden. Ongeveer een honderdtal communisten en socialisten werden gear resteerd, bij pogingen om een groot aantal pamfletten te verspreiden, waarin de be volking wordt opgeroepen voor een vandaag te houden demonstratie ten gunste van een plebisciet, waarbij zou moeten worden aan getoond dat tegenover de fascistische re geering onder leiding van bondskanselier Schuschnigg een zeer krachtige linksche macht staat. De agitatoren renden in auto's en op andere vervoermiddelen door de stad en wierpen de vlugschriften onder het publiek. Heimwehrtroepen zijn ter versterking aan de politie toegevoegd. Op de strategische punten der stad zijn reservetroepen samengetrokken, teneinde relletjes tijdens het week-end te voorkomen. Omtrent de reeds gemelde onrust in Weenen kan nader bericht worden: In talrijke buur ten is het Zaterdagavond tot botsingen ge komen tusschen socialisten en politie. Kleine groepjes sociaal-democraten en communisten verspreidden op verschillende punten der stad vlugschriften, zelfs in het centrum, voor het heldengedenkteeken De vlugschriften voerden de leuze: „Wij komen terug, ter eere der dooden van 12 Februari". Politie, deels op auto's, greep in, arresteer de de verspreiders der strooibiljetten en ver spreidde de samengestroomde menigten. Op drie plaatsen slaagden de socialisten er in geruimen tijd weerstand te bieden en wel in het vijftiende district, in het Prater en in Floridsdorf. Hier slaagden eerst sterke af- deelingen politie er in de zuiveringsactie tegen de socialisten, die uit de rijen der voorbij gangers steeds weer versterking kregen, met succes ten uitvoer te leggen. Aangezien men met het oog op den opge heven herdenkingsdag der stichting der repu bliek wederom samenscholingen vreest, was de politie versterkt. De politie zelf was ge reeds voor alarm. Tal van propagandisten zijn gearresteerd. Bij Ferchtelsdorf (in de buurt van Weenen) hebben 2000 sociaal-democraten een illegale bijeenkomst gehouden. Gendarmerie, die de menigte moest uiteen drijven, kon daarin niet slagen. Slechts twee personen konden worden gearresteerd. Te Hernale zouden botsingen hebben plaats gevonden tusschen communisten en gendar men, waarbij ook geschoten zou zijn. Duitschland. Von Ribbentrop's missie te Londen. Omtrent het doel van het bezoek van Von Ribbentrop aan Londen wordt van offici- eele zijde nog steeds het stilzwijgen bewaard. Men gelooft, volgens Reuter, echter, dat Von Ribbentrop voornemens is, nieuwe voorstellen te doen ten einde voor Duitschland gelijke rechten op het gebied der bewapening te ver krijgen. De grondslag dezer voorstellen zou zijn, dat Duitschland zou deelnemen aan de onderhandelingen over een veiligheidspact in ruil voor het schrappen der militaire bepalin gen van het verdrag van Versailles. Cuba. Benadeelde boeren in verzet. Reuter meldt uit Havana, 10 Nov.: Buiten voorkennis van den minister van binnenlandsche zaken zijn troepen gezonden naar de streek van Quantanomo, ten einde de boeren te dwingen de zg. Realengo's te verla ten, landerijen, die aan hun voorvaderen zijn afgestaan en die thans door eenige rechters met weinig scrupules zijn toegewezen aan bui- tenlandsche maatschappijen. Zaterdag deden 200 soldaten op een Realengo, dat werd verde digd door 500 tot de tanden gewapende boe ren. een aanval. Als gevolg van de weigering dezer boeren en als gevolg van de algemeene staking, die de arbeiders in die provincie uit sympathie met de boeren rebben afgekondigd, is een revolu- tionnaire beweging uitgebroken. Bewapende opstandelingen hebben ettelijke strategische punten bezet. Italië. Mussolini installeert 22 corporatieraden. Te Rome is de centrale corporatieve raad onder leiding van Mussolini bijeen gekomen. Zaterdagavond heeft de Duce de 22 corpo ratieraden die tezamen' 823 leden tellen o.w. 5 vrouwen, geïnstalleerd. Hij hield daarbij een rede, waarin hij o.a. zeide dat de deel nemers aan deze bijeenkomst zich de be- teekenis daarvan wel bewust dienen te zijn: het doel der corporaties is „stapsgewijze en onweerstaanbaar de afstanden tusschen de geringste en grootste mogelijkheden in het volk uit te breiden en zoodoende een hoog staande sociale rechtvaardigheid te verwezen lijken. De vorige eeuw heeft de gelijkheid der burgers voor de wet geproclameerd, maar een even belangrijke taak is het. „de gelijkheid der menschen voor den arbeid" te vestigen, daar arbeid zoowel plicht, als recht is. Deze taak is voor de corporaties weggelegd. Met ingang van heden treden de 22 cor poraties, die voortaan de plaats zullen in nemen van de vroegere Kamer van Afgevaar digden, in functie, aldus Mussolini. Zij zullen gezamenlijk werkzaam zijn op elk gebied, waarop de problemen der algemeene orde zijn geiegen d.w.z. op het gebied der politiek. Deze instelling, die thans haar leven begint, zal een andere instelling hebben te vervangen, welke aan een vroegere historische periode heeft toebehoord. Saargebied. Duitschland verlangt verwijde ring der emigranten. V.D. meldt uit Berlijn: Van officieele zijde is bericht ontvangen uit Neustadt, dat de commissaris van Hitier voor het Saargebied, Burckel, verzocht heeft de Fransche troepen, die volgens vele berichten, bij het Saargebied gereed staan, terug te trekken en de emigranten, in hoofdzaak so cialisten en anderen uit Duitschland verban nen personen, welke door de Fransche mijn- directie worden gesteund, te verbannen. Be weerd wordt, dat de laatsten verantwoorde lijk zijn voor de wanorde. Oostenrijk, Rede van Von Papen wekt een gunstigen indruk. De Duitsche gezant Von Papen, die zich op het oogenblik op een reis door Karinthië en Stiermaken bevindt, waar hij de Duitsche kolonies bezoekt, heeft te Klagenfurth voor een besloten vergadering van Rijksduitschers een rede gehouden, waarin hij sprak over het Derde Rijk. Von Papen zei o.m., dat hij zijn taak als ge zant in Oostenrijk ziet in het herstel van de oude vriendschapsbanden tusschen twee stammen, die eeuwen lange geschiedenis ge meen hebben. „Wat wij Duitschers wenschen is eendracht van den Duitschen geest op alle gebieden van het leven, in de kunst, in de literatuur, in de economie, in ons rechtsbe wustzijn en in de gedachte van onze taak in midden-Europa. Het nieuwe rijk dat wij bezig waren te bouwen, zal een nieuwen inhoud hebben, maar niet een vorm die een nabuur- staat bedreigt, of den vrede in Europa ver stoort". De Oostenrijksche christelijk-sociale „Reichs- post" publiceert in de editie van Zaterdag gedeelten van de redevoering van Von Papen en brengt daarbij het volgende commentaar: „Wanneer deze beteekenisvolle woorden van een bevoegd persoon bij allen tot wien zij ge richt waren, voldoende belangstelling wekten, dan zullen ook de journalistieke en politieke tinnegieters die bij ons en ergens anders met hun gepraat over „Anschluss" blijkbaar nieu we gevaren en haarden van onrust in de Europeesche politiek brengen, zich moeten voegen naar de omstandigheden". Heimwehrman wordt Staats raadpresident. De bondspresident heeft, naar Zaterdag avond laat in een officieel communiqué werd medegedeeld, den grootgrondbezitter Rudolf Graaf Hoyos benoemd tot president van den staatsraad in plaats van den afgetre den Ir. Nouakh. Tot zijn plaatsvervanger werd benoemd de voormalige bondsminister Reschen als tweede plaatsvervanger de landsleider van het Va- derlandsche Front in Tirol, dr. Fischer. Graaf Hoyos is aanhanger van de Heim- wehr, zoodat het standpunt van de Heimat- schütz in zekeren zin weer overwonnen heeft. De beide plaatsvervangers zijn christelijk-so- cialen. De wapenstilstand herdacht. Te Parijs. Uit Parijs, 11 Nov.: De 16de herdenking van den wapenstilstand is heden op de gebruike lijke wijze herdacht, met de traditioneele stilte van 1 minuut, hedenmorgen te 11 uur precies, in geheel Frankrijk. Tegen half elf verzamel den zich bij het Graf van den Onbekenden Soldaat onder de Are de Triomphe de leden van het kabinet, de leden van den Parijschen gemeenteraad, van de Generaliteit, van het corps diplomatique en vele Kamerleden en se natoren. Kort voor elf uur arriveerde President Lebrun. Te 11 uur precies kondigde een schot van boven van de Are de Triomphe de minuut stilte aan. Na afloop defileerden de troepen van het Parijsche garnizoen, evenals de andere jaren, langs het Graf van den Onbekenden Soldaat. Symbolische fakkelloop. Verder heeft wederom de symbolische Fransch-Belgische fakkel-estafette plaats ge vonden ter herdenking van den wapenstil stand. Des morgen vroeg ontving een ploeg Belgische frontstrijders van President Lebrun een fakkel, die was ontstoken aan het eeuwige vuur op het graf van den Fx-anschen Onbeken den Soldaat. Per auto werd deze fakkel naar Brussel gebracht. Tegelijkertijd vertrokken uit Brussel eenige Fransche oud-frontstrijders met een brandenden fakkel, ontstoken door Koning Leopold aan het vuur op het graf van den Belgischen Onbekenden Soldaat. Beide auto's ontmoetten elkaar te Valenciennes. Duizenden huldigen Doumergue. Duizenden leden van de Croix de Feu heb ben zich des middags tegen vijf uur naar de woning van Gaston Doumergue begeven. De oud-strijders hebben den afgetreden minister president luide toegejuicht. De menigte zong de Marseillaise. Kolonel de la Roque, de leider van de Croix de Feu, hield van zijn auto af een toespraak. Doumergue ontving deputaties onder leiding van kolonel de la Roque en van minister Denain. De politie heeft te Parijs op de Boulevard de la Madeleine 150 jongelieden uit elkaar gedreven, die verschillende kreten uitten. De directeur der gemeentepolitie werd licht komen bij ons klimaat ge regeld voor; ivuzaji stèe aLa hei product van vertrouwen. (Adv. Ingez. Med.) gewond toen hij eenige plakkaten wilde laten verwijderen. In Rijssel zijn eenige personen gewond bij een botsing met leden der Action Frangaise. In Engeland. De wapenstilstandsdag is overal in Enge land herdacht met twee minuten stilte, zoo als gebruikelijk. De koning heeft, vergezeld door zijn zoons, de plechtigheid bij de Ceno taaf bijgewoond. Politie verricht arrestaties. Tijdens de twee minuten stilte is een in cident ontstaan, doordat eenige jongelieden openlijk een Engelsche vlag hebben ver brand. Ook werd getracht om de klaprozen, die der; menschen droegen, af te rukken. De po litie moest met de gummis tok optreden en 12 personen werden gearresteerd. Uit Berlijn 11 Nov. Onder groote be langstelling is vanmorgen in het kader van de herdenkingsplechtigheid van heden in de Lustgarten een veldgodsdienstoefening ge houden. Bij het gedenkteeken voor de gesneu velden werd een krans neergelegd. Onder de eeregasten bevonden zich o.a. de generaal- veldmaarschalk Van Mackensen en de chef van de legerleiding luitenant-generaal Frei- herr van Fritsch. De dienst werd gehouden door veldbisschop Dohrmann. Ook in vele andere landen is de wapen stilstand herdacht. Ds. Müller richt zich tot de predikanten. Weigering om af te treden. De Duitsche Rijksbisschop Lüdwig Müller heeft een schrijven gezonden aan de predi kanten, waarin hij zijn weigering om af te treden herhaalt. 1300 Koreaansche visschers vermist. Gevolg van den jongsten taifoen. Het Japansche Telegraaf agentschap Sjim- boen Rengo deelt mede, dat bij de havenauto riteiten op Korea nog eenige berichten zijn ontvangen betreffende het aantal slachtof fers, dat bij den jongsten taifoen om het le ven is gekomen. Men komt tot een aantal van 1300 vermiste visschers. Verscheidene schepen hebben tal van visschers, 250 a 300, die in gevaar ver keerden, opgepikt. Volgens een officieele me- dedeeling zijn ongeveer 30 visschers naar de havenplaats Tsjemoelpo overgebracht. Volgens een radiomededeeling van de ha ven autoriteiten van Gensan op Korea is het stoomschip „Nako Maroe", dat op weg naar Tsjemoelpo, met 53 man aan boord in den storm vergaan. Gewogen en te licht bevonden, Politie te Osnabrück sluit 18 bakkerijen. Een onverwacht gehouden controle in de bakkerijen te Osnabrück heeft aan het licht gebracht, dat het brood in de meeste gevallen te licht was. Tegen de schuldige bakkers zal krachtig worden opgetreden. 18 bakkerijen zijn direct van politiewege gesloten verklaard. „Een geslacht groeit op, dat den oorlog niet kent." Lloyd George heeft weinig vertrouwen in MacDonald's en Simon's beloften. Zondag is in het geheele Britsche rijk even als ieder jaar op plechtige wijze de wapen stilstandsdag herdacht. In de Londensehe City werd in den namiddag een tentoonstelling ge opend van foto's, die den bezoekei's de ver schrikkingen van den oorlog laten zien. Lloyd George, die tijdens den oorlog premier was, opende de tentoonstelling met een rede, waar in hij opnieuw waarschuwde voor een herha ling der oorlogsverschrikking. Een generatie gi*oeit op. aldus Lloyd Geor ge. die den oorlog niet kent. Het gevaar van een oorlog is een realiteit, waaraan men het hoofd moet bieden. Derhalve is het een vol strekte eisch, dat de mannen en vrouwen van deze generatie weten, wat de oorlog in waar heid beteekent. In den volgenden oorlog zullen kinderen in de vuurlinie staan. Zij zullen door dezelfde bommen en explosieve sloffen worden gedood en verminkt, door dezelfde gifgassen worden verstikt als hun ouders. Wij moeten hun lee- reu wat oorlog beteekent. Wijzend op de door MacDonald in de Guild hall gehouden rede, ..die vol was van duistere gevoelens", verklaarde Lloyd George: „Ik persoonlijk ben niet voldaan door MacDonald's belofte, dat hij en de minister van Buitenlandsche Zaken, sir John Simon, alles zullen doen, wat in hun vermogen is Maar gij dient er voor te zorgen, dat wan neer wij ooit opnieuw door zulk een ramp mochten worden bezocht, die gebeurt wegens een zaak. die er mee in overeenstemming is. Wij moeten de naties waarschuwen voor de fouten en dwaasheden, die gemaakt zijn, ten einde een herhaling er van te voorkomen, wan neer wij ooit door omstandigheden, waarover wij geen controle bezitten, opnieuw gedwon gen worden, naar de wapens te grijpen. Tenslotte oefende Lloyd George scheme critiek uit op Simon wien hij verweet, in ziin 1 evensbeschrijving den wereldoorlog, waaraan Mi een hoofdstuk wijdt, niet hard genoeg te hebben voorgesteld. Sorekende over de critiek op zijn. Llovd George's, onthullingen over de fouten der Britsche legerleiding, besloot spre ker: ..Ik verklaar hierbij, aan den vooravond der herinneringsplechtigheid voor het groote of fer: Ik voelde, dat ik dat den dooden schul dig was". Ernstige fraude bij Seine- werken. Fransche staat voor 120 millioen francs benadeeld. Een nieuw groot financieel schandaal, waarbij voor den Franschen staat een schade post in het spel schijnt te zijn ten bedrage van 120 millioen franken wordt op het oogen blik te Rouaan onderzocht. De geheele Parij sche pers schiijft echter reeds over de zaak. Het betreft omvangrijke bedriegerijen van een onderneming voor openbare werken, die uit steengroeven bij Rouaan het materiaal levert voor havenwerken en andere werk zaamheden aan de Seine. Deze onderneming heeft het viervoudige van haar werkelijke leveringen opgegeven en ook betaald gekregen, hetgeen alleen door om- kooping zou zijn tot stand gebracht POINCARé'S LANDHUIS VOOR DE KINDE REN VAN SAMPIGNY. De onlangs overleden oud-president der Fransche republiek Poincaré heeft zijn land huis en tuin te Sampigny bestemd, voor kin deren. die te Sampigny op school gaan en een ambacht moeten leeren. Na afloop van den leertijd krijgt iedere leerling een kleine som gelds. Het aantal Poincaré-leerlingen zal steeds twaalf bedragen. Mevrouw Poincaré behoudt het vrucht-gebruik van het landgoed. BRITSCHE LIBERALEN TEGEN NATIO NALISATIE DER BRITSCHE WAPEN INDUSTRIE. De Engelsche Federatie van Nationale Li beralen heeft een verklaring gepubliceerd, waarin zij zich scherp kant tegen het ont werp inzake de nationalisatie der wapen- industrie, waarover sir John Simon in het Lagerhuis gesproken heeft en als haar over tuiging uitspreekt dat dit ontwerp onuitvoer baar is. PRESIDENT ROOSEVELT VOOR DE RADIO. WASHINGTON. 10 Nov. (Reuter). President, Roosevelt heeft gisteren aangekondigd, dat hij in den loop van December wederom een huiselijk praatje, een z.g.n. „fireside talk" voor de radio zal houden, waarin hij op niet-poli- tieke wijze voor de massa der luisteraars de voornaamste politieke problemen uiteen zal zetten. Hij heeft het voornemen over den landbouw en den steun te spreken, onderwer- oen, die hij in zijn vorige radiorede niet be handelde. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. De afd. Haarlem van den Viijzinnlg-Demo- cratischen Bond hield een ledenvergadering in hotel Royal. De voorzitter. Dr. S. Elzinga, deelde mee, dat in de eerste helft van December een ver gadering belegd zal worden, waarin Minister Oud en Mr. Slingenberg als sprekers zullen optreden. De bespreking van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering nam een groot gedeelte van den avond in beslag. De aanvul ling van het Middenstandsprogram en de punten defensie en onderwijs, lokten een am pele bemreking uit. De afd. Haarlem zal de voorstellen van het hoofdbestuur over deze belangrijke kwesties steunen. Tot lid van het dagelijksch bestuur is bij enkele candidaatstelling Mr. L. G. van Dam te Haarlem benoemd verklaard. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering. die op 24 en 25 November te Rotter dam gehouden zal worden, werden aangewe zen de heeren G. van Eek. A. Jongbloed, J. Over Azn. en H. Schuurman. De heer A. Fibbe hield vervolgens een in leiding over: De firancieele nobtiek van ge- meenteliike en provinciale bedrijven. De laatste jaren hebben de gemeentelijke bedrijvn voor gas en electrioiteit groote win sten in de gemeentekas doen vloeien. Het was een gemakkelijke wiize van belas tingheffing. die echter in dezen tiid van neer gang onaangename verrassingen oolevert. Tal van verbruikers kunnen zich bet grootere ge mak en de hvgiënische vorrdeelen van de moderne aoDaraten met meer oermit.teeren. Fabrieken en grootbedrijven gaan over tot eigen opwekking vom* beweegkracht om hun kosten zoo laag moeeliik te houden. Steenkolen en Tjetro1eum ziin sterk in prijs gedaald en winnen snel terrein, gesteund door de veel verbeterde aonaraten. In de Hgarlemsehe i<? oen kapitaal van pl.m. 12 millWrt geïnvesteerd. t/hans moet men m"5fTP^elen nemen, dat de bedelven ln de toekomst niet nood lijdend worden. De verlaging van de gastarieven is te laat gekomen en is niet groot genoeg. De meterhuur zal men moeten afschaffen. De bedrijven zullen nog comrmeroieeler be heerd moeten worden. Onderlinge concurren tie van gas en elect.riciteit zal moeten ver dwijnen. Beide bedrijven zullen onder één deskun dige commissie eeolaatst moetën worden. Doorat, ook de tarieven van glectriciteifc SDoedig en beiangrük verlaagd moeten wor den. is het onmogéUjk door belastin gverhoo- ging. de ontbrekende bedragen voor het slui tend maken der gemeentebegrootingen te vinden. Belangrijke bedragen op de gemeentebe grootingen zullen bezuinigd moeten worden, hoe moeilijk en hoe onaangenaam dit ook zijn zal. Bij de gedachtenwissehng. die zich na deze rede ontspon, kwam de omzetbelasting ter sprake. Investeering van nieuw 'kapitaal in het electrisch bedrijf werd riskant geacht. De wenschelijkheid werd uitgesproken om meer samenwerking met de P.E.G.E.M. te zoe ken. daar dit op den duur voor Haarlem voor- deeliger zal zijn. VON GRONAU TE RIO DE JANEIRO RIO DE JANEIRO. 10 Nov. (Reuter)De be kende Duitsche vlieger en voorzitter van de Duitsche Aero Club, Von Gronau, die ter be- studeering van de Zuid-Amei'ikaansche lucht vaart en voor het bezoeken der Duitsche ne derzettingen in Zuid-Amerika een vlucht over dit gebied maakt, is gisteren te Rio de Janeiro aangekomen. Hij zal in November naar Duitschland terug keeren. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Ik kreeg," vertelde Sim, „van iemand dien ik eens een dienst bewees, een boek waarin veel van Krak en al die dingen stond. Krak was dat is al eeuwen lang geleden, over de armoede van de maan heel ontstemd. Tot hij besloot om er zijn vrienden eksters in te mengen. Hij had die eerst betooverd en daarna bevel gegeven, om al wat op de aarde aan diamanten en robijnen was te zien, naar boven, naar de maan te vervoeren. Die eksters hebben toen de bergreuzen zooals je weet de eigenaars der diamanten bestolen; zij zijn trou wens nog steeds aan het dieven, maar dat kan nu minder schelen. Nu wil ik naar de maan toe gaan; ik kan zoo iets gemeens niet uit staan! Ga jij, Thijs IJs, soms met mij mee?" „Heel graag!" riep Thijs. „Dat is nu avontuur,' dacht hij blij. DINSDAG 13 NOVEMBER. HILVERSUM 301.5 M. 8.01 AVRO. tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 10.01 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lot- gering-Hillebrand; 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Solist: Louis Schuyer, cello; 12.00 Tijdsein; 12.01 Lunchconcert door het ensemble Rentmeester; 2.00 Muziek en voor dracht m.m.v. Jac. Wolf, tenor, Boris Lensky, viool: a. d. vleugel Egbert Veen en Rob Ge- raerds, voordracht; 3.00 Knipcursus door me vrouw Ida de Leeuw van Rees: 4.00 Verzorging zender; 4.15 Gramofoonmuziek: 4.30 Radio Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.00 Half uur voor kleinere kinderen door mevr. Ant. varl Dijk; 5.30 VPRO. Bijbelvertellingen door Ds. B. J. Aris; 6.00 AVRO. Kovacs Lajos en zijn orkest; 7.00 Pianorecital door Winifred Christie: 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry, 3e les; 8.00 Tijdsein; 8.05 Om roeporkest o.l.v. Albert van Raalte. Tusschen spel. pianomuziek door Pierre Palla. 9.00 Negro spirituals door Marian Andersen a.d. vleu gel Kosti Vehanen; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.20 Radiotooneel. Cyclus: „groote romans uit de wereldliteratuur. Suelleiding Kommer Kleyn; 10.00 Omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. m.m.v. Marian Andersen, alt; 11.00 Vaz Dias: 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12 on Tiiricoi" pr\ sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert: 10.00 Gramofoon muziek: 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken: 1100 Gramofoonmuziek; 11.31 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.00 Politieberichten: 12.15 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 2.00 Vrouwenuurtje: 3.00 Modecursus door mevr. H. Cunnens-Geurs; 4.00 Verzorging zender: 4 14 Het Radio-orkest o.l.v. Joha^ Gerritsen; 5.00 Gramofoonmuziek, 5.15 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 6.00 Gra mofoonmuziek6 15 Fet KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen: 6 40 Esnerantocirsus door P. Heilker; 7.00 Politieberichten: 7.15 De huidige regeling in ons land door H A. Haar- mans; 7.35 Gramofoonmuziek: 8 45 De KRO- boys o.l.v. Piet Lustenhouwer: 8.30 Gramo foonmuziek: 8.50 KRO-^vmnhonie-orkest (U. S. O.l o.l.v. Henri van Goudoever. Solisten: Rosa Snier, ham en Cor Kwant, fluit: 9.35 ..Ui} de wereld van de film" door A. van Domburg; 9.50 KRO-Symnhonie-orkest: 10 as Vaz Dias; 10 40 Gramofoonmuziek- 10 45 MerpV Weber en zijn orkest uit ..Atlanta" te Rotterdam; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.30 Marke Webcï 12.00 Sluiting. Jr

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7