DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Engeland—Australië vice-versa Schip verm, aankomst Laatste bericht Atxeri Mendi Arcwear Amplegarth Aurora Amstelkerk Amstelland Achilles Alcinous Baarn Bodegraven Bennekom Britsum Barneveld Berenice Crynssen Cordillera Coblenz Deucalion Enggano Eurybat.es Euterpe Ella Halm Gaasterland Gsra Hercules Heemskerk Hermes Helder I. P. Goulandris Joh. de Witt Katwijk Kalypso Vergotti Laertes Livadia Meerkerk Myrmidon Meliskerk Mary Slessor Montferland Main Mertainen Nicea Neumark Nijkerk New Toronto Okeania Orpheus Orion Preradovic Polyphemus Poelau Tello Poelau Roebiah Perratis L. Cambanis. Poelau Laut Pan Europe Fnkos Vergot-tis Rhea Serooskerk. Start Sal,eier Saturnus Stuyvesant Sebastian Saale Salland Selenga Tanimbar Tra janus Telamon Triton Ulysses Uckermark Venus Wellamo Zeelandia Rosf rio La Plata Buenos Aires Barcelona W. Afrika Vancouver Calamata Batavia 4 Dec. 9 Dec. 7 Dec. 13 Nov. 25 Nov. 2 Nov. van La Plata. 5 Nov. van Ibicuy. 4 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Setubal. 10 Nov. van Dakar. 9 Nov. vertrokken. 10 Nov. vertrokken. in lading. Chili Chili Chili Buenos Aires Chili Danzig 3 Dec. 18 Nov. 11 Nov. te Hapiburg. 9 Nov. van Flores. 9 Nov. van Callao. 5 Nov. vertrokken. 9 Nov. van Talcahuano. 12 Nov. vertrokken. West-Indië Puerto Barrios Japan 14 Nov. 2 Dec. 4 Dec. 13 Nov. van Havre. 10 Nov. v. Pt. Barrios. 12 Nov. van Colombo. Midd. Zee 28 Nov. 9 Nov. van Fiume, Ned. Indië Batavia. Bordeaux Kolberg 13 Dec. 20 Nov. 5 Nov. van Belawan. 10 Nov. vertrokken, in lading, in lading. Buenos Aires Ned. Indië 2 Dec. 16 Dec. 13 Nov. te Bahia. 6 Nov. van Macassar. Constantza Zuid Afrika Bourgas Zuid Afrika 14 Nov. 29 Nov. 13 Nov. van Ouessant. 11 Nov. van Pt. Natal. 12 Nov. van Stamboul. 4 Nov. van Dakar. Buenos Aires 18 Dec. 7 Nov. van Rosario. Batavia 5 Dec. 11 Nov. van Sabang. Archangel Beunos Aires 14 Nov. 13 Nov. van Delfzijl, in lading. Batavia Hamburg 7 r»AC. 23 Nov. 9 Nov. van Belawan. vertrekt 20 Nov. Japan Batavia Zuid Afrika West Afrika Buenos Aires Japan Lulea 25 Nov. J8 NQV. 11 TVc. 30 Hoc. 16 Nov. 7 Nov. van Colombo. 12 Nov. van Pt. Said. 13 Nov. te Antwerpen. 11 Nov. van Las Palmas. 13 Nov. vertrokken. 10 Nov. van Kobe. 10 Nov. vertrokken. Mexico Ned. Indië Oost Afrika West Afrika 21 NOV, 24 Dec., 21 Nov. 7 Nov. van Trinidad. 8 Nov. te Macassar. 11 Nov. van Zanzibar. 31' Oct. van Freetown. Rosario Stettin Midd. Zee 10 Dec. 20 Nov. 25 Dec. 10 Nov. van Buenos Aires. in lading. 13 Nov. te Tarragona. La Plata Ned. Indië Ned. Indië Ned. Indië Beunos Aires Batavia Aruba 17 Ttfnv Tfi Nov. 23 Nov. 27 Nov. 8 Nov. van Las Palmas. 10 Nov. van Gibraltar. 13 Nov. van Napels. 28 Oct. te Batavia, in lading, in lading. 6 Nov. vertrokken. Santa Fé Midd. Zee 18 Nov in lading. 12 Nov. van Gibraltar •Tap an Hernösand. Ned. Indië Midd. Zee W. Indië Bilbao Japan Hamburg Leningrad 14 Nov. 15 Nov. 24 Nov. had en 14 Dec. 14 Nov. 8 Nov. van Shanghai. 8 Nov. van Kramfors. 8 Nov. te Belawan." 12 Nov. van Finisterre. 8 Nov. van Parimaribo. 4 Nov. vertrokken. 13 Nov. van Belawan. in lading. 8 Nov. vertrokken. Ned. Indië Venetië Alexandrië. Hamburg 14 Nov. 22 Nov. 2 Dec. 16 Nov. 13 Nov. van Londen 10 Nov. van Palermo. 9 Nov. te Izmir, in lading. Bourgas 'Batavia 20 Nov. 22 Nov. 12 Nov. van Gibraltar. 10 Nov. van Marseille. Midd. Zee 15 Nov 10 Nov. van Lissabon. Soreham Buenos Aires. heden 1 Dec. 11 Nov. vertrokken, 12 Nov. van Santos. in dertien dagen. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDBN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Glitt Otterbacken erts BEVERWIJK Toeslag op Ziekenfonds premies. Een telegram aan den minister. De s. d. raadsleden J. de Bruin en Mevr. T KempHaan hebben in verband met het voor stel van B. en W. inzake het verleenen van toeslag op de ziekenfondspremie voor onder steunden en tewerkgestelden, dat a.s. Donder dagavond in de raadsvergadering zal worden behandeld, aan den Minister van Sociale Za ken een telegram gezonden van onderstaan- den inhoud: „B. en W. deelen mede, dat tegen verorde ning inzake ziekenfondscontriibutie uwerzijds geen bezwaren zullen worden ingebracht. Geldt dit ook voor art. 8 regelende korting van steun voor niet-ziekenfondsleden? Achten dit in strijd met art. 38 Armenwet. Vragen be leefd spoedig antwoord." Volgt onderteekening. Volgens het ontwerp geeft art. 8 de bevoegd heid, dat personen, die weigeren zich aan te sluiten bij één der plaatselijke ziekenfondsen op den toe te kennen steun of op 't uit te betalen loon worden gekort met een som overeen komende met het verschil tusschen de premie, welke verschuldigd zou zijn, indien de bedoelde personen waren aangesloten, en het bedrag, dat aan toeslag zou worden genoten krachtens de bepalingen van de verordening. Naar wij verder vernemen, is onder de te werkgestelden bij de Gemeentelijke werkver schaffing om de door de gemeente verstrekte formulieren te onder tee kenen de animo niet groot. Volgens de ontworpen regeling komen voor een toeslag op de premie slechts tewerk gestelden in aanmerking wier. gezinnen zes personen tellen. In dat geval wordt echter nog slechts 30 pet. van de verschuldigde zieken fondspremie vergoed. In de loonklasse, die aan de werkverschaffing varieert, van f 1723 kan slechts een klein aantal personen van den toe slag profiteeren. Van de ongeveer 160 tewerk gestelden hebben 20 arbeiders het formulier onderteekend. 140 werklieden hebben deze on derteekening geweigerd. VERKOOP VAN GROND. B. en W. hebben den Raad voorgesteld te besluiten onderhands te verkoopen aan de N.V. Bredero's bouwbedrijf voornoemd: a. twee perceelen bouwgrond aan de Stum- phiusstraat, groot ongeveer in totaal 798 M2; b. een perceel bouwgrond aan het Carel Hendrik Moensplein groot ongeveer 1020 M2; §en en ander voor een iprijs van I 8 de M2, o.m. onder voorwaarde dat koopster het ge kochte uitsluitend mag bezigen voor den bouw van woonhuizen. Inrichtingen, waarvoor een vergunning krachtens de Hinderwet ver- eischt is, mogen zonder speciale toestem ming van Burgemeester en Wethouders niet. worden gebouwd of in de woningen worden gevestigd. Bij overtreding dezer bepaling ver beurt koopster of den opvolger in den eigen dom een boete van f 1000, voor elke overtre ding. De grond ligt ter beschikking vaja koop ster uiterlijk 14 dagen na goedkeuring van het raadsbesluit door Ged. Staten. De sloot langs den Pruimendijk Geen demping op kosten der gemeente. In de raadsvergadering van 24 Augustus j.l. is in handen van B. en W. gesteld een adres van J. Kartman en 6 anderen, bewoners van. den Pruimendijk, houdende het verzoek tot demping van de voor hun woningen ge legen poldersloot, alsmede tot uitbreiding der straatverlichting door plaatsing van een lichtpunt aldaar. Ten aanzien van laatstbe- doelden wensch deelen B. en W. den Raad mede, dat inmiddels bereids in een betere ver lichting van dat weggedeelte is voorzien. Ten aanzien van eerstbedoelden wensch moeten B. en W. echter het volgende opmer ken. Adressanten gaan blijkbaar uit van de gedachte, dat een voorziening als door hen gevraagd, op kosten van de gemeente van- zelfsprekend moet worden geacht. Bij den bouw der betrokken woningen waren bezwa ren als door hen aangevoerd echter voorzien. Niet ieder stukje grond, gelegen aan of nabij een weg is zonder meer als geschikte bouwgrond aan te merken. Bij het maken van bouwplannen heeft men daarmede te voren ernstig rekening te houden. Het bouwrijp ma ken van den grond en de in verband daar mede te treffen voorzieningen behooren op de bouwwerken te drukken. Tegen het rechtstreeks of langs een omweg afwentelen daarvan op de overheidskas cliënt in het bijzonder tegenwoordig, voortdurend te worden gewaakt. Afgezien van bovenstaande overweging vormt reeds de toestand der gemeentelijke fi nanciën een beletsel om aaji het verzoek van adressanten te voldoen. B. en W. stellen den Raad dan ook voor hun in afwij zenden zin te berichten onder mededeeling, dat zij zich ter zake in de eerste plaats 'neb ben te wenden tot de eigenaren der door hen bewooade pa»£en, Wij vragen vandaag de bijzondere ~aandacht van onze lezers voor het eerste van een serie artikelen, ge schreven door twee deelnemers aan de LondenMelbourne-luchtrace, Cathcart Jones en Kenneth Waller. Jones en Waller speelden het klaar de vlucht LondenMelbourne, heen en terug, in dertien dagen te vol brengen. Zij vestigden gedurende hun tocht niet ininder dan zeven nieuwe records en legden in totaal een afstand van 23000 mijl af, hetgeen ongeveer gelijk is aan den omtrek van de aarde. W\i zijn erin geslaagd het publica tierecht van dit boeiende relaas te verkrijgen, waarin de beide piloten U heden, Donderdag en Vrijdag verslag over hun avontuurlijke reis zullen uitbrengen. mendaal, Haarlem ën Heemstede, dié tot dus ver tot de locale gerekend worden, 6 cent per gesprek zullen gaan kosten (thans 2 1/2 et.). Eveneens deelden we reeds mede dat- de vereeniging „Santpoorts Bloei" zich met de Kamer van Koophandel te Haarlem in verbin ding had gesteld. Laatstgenoebd lichaam heeft zich, naar we vernemen, met een schrij ven tot genoemd hoofdbestuur gewend en daarin gewezen op de schade, die vooral de middenstand van dezen maatregel zal onder vinden. Tenslotte deelt men ons nog mede, dat „Santpoort's Bloei" tegen Maandagavond a.s. om 9 uur in café Engerink een vergade ring heeft uitgeschreven voor telefoon-abon- nés om deze kwestie eens neder onder de oogen te zien. Getracht zal worebn een deskundige van P. T. T. zijde de kwestie te doen belich ten. CLUBMATCH VAN DE ST. BERNARD- CLUB De officieele clubmatch van de Hollandsche St. Bernardclub zal op Zondag 9 Dec. op het terrein van het Kennemertheater aan de Zee straat worden gehouden. Dit is de eerste maal, dat een dergelijke hondenshow in Beverwijk zal plaats hebben. De keuringen zijn gratis voor het publiek toegankelijk. IJMUIDEN meldt: Hoogste Soltavala. Laagste Lacorina. barometerstand 768.7 m.M. te barometerstand 746.4 m.M. te en voorspelt: VELSEN DE NIEUWE LOONREGELING AAN DE PAPIERFABRIEK. Naar wij vernemen zal a.s. Zondagmorgen in de Bioscoop de Pont een ledenvergadering plaats vinden van de afdeeling Velsen van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders. D*t is een vervolgvergadering van die welke eenige dagen geleden werd gehouden. Thans zullen nadere bijzonderheden over de nieuwe loon regeling worden medegedeeld. Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot- half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag dezelfde temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 52 F. Laagste hedeii nacht 42 F. Hoogste heden 46 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden IIOÜG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 9.25 uur; n.m. 10.07 uur. Vrijdag v.m. 10.50 uur; n.m. 11.26 uur. Zaterdag vm. 11.54 uur; n.m. 0.0 uur. Op het kantje af ontsnapt. Auto reed door de spoorboomen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt- Victor IJm 149, met 270 manden haring Hercules IJm. 196 met 45 manden schelvisch 45 manden pieper-s, 175 manden koolvisch, 224 manden makreel, 25 manden hake, 40 manden wijting, 45 manden varia. Totaal 600 manden met 50 stuks stijve kabeljauw; Gerberdina Johanna IJm. 38 met 25 manden schelvisch, 25 manden piepers, 250 manden makreel. 198 manden koolvisch, 60 manden hake, 50 manden poon en rog, 90 manden wijting en 10 manden haring. Totaal 700 manden. UITSLAGEN RECORDRIT B. R. C. KENNEMERLAND De B. R. C. Kiennemerland hield een record- rit over 25 KM. Er verschenen 31 renners aan den start. Om pl.m. 9 u. 15 min. startte de eerste ren ner, en met tussehenpoozen van 1 minuut volgden de anderen. In de A klasse was het weer Braas die den snelsten tijd wist te maken, gevolgd door B Duineveld. In de B klasse was het Baart, die het snelste was, gevolgd door v. d. Maat. In de C klasse liet de nog jonge renner Groen zien, dat hij met de A klasse kon mee komen. Deze renner maakt een zeer goeden in druk door zijn rit op dezen afstand zijn col lega Braas op 4. seconden na te evenaren. De uitslag en de tijden zijn als volgt: A klasse: 1. Braas 36 min. 25 sec., 2. Duine veld, 3. Glas, 4. Mooy. 5. v. Dool. B klasse: 1. Baart 38 min. 40 sec. 2. v. d. Maat 3. H. Oudshoorn, 4. W. Oorthuis. 5. Karskens. C klasse: 1. Groen, 36 min. 29 sec. 2. v. Laan, 3. de Jong Sr. 4. Vessies, 5. Klumper. Dat de renners goed hebben gereden, bewij zen de tijden MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.800.70 Griet per 50 K.G. f 33—20. Tongen per K.G. f 1.250.25. Groote schol per 50 K.G. f 2822.50. Schar per 50 K.G. f 16—4. Tongschar per 50 K.G. f 2522. Rog, per 20 stuks f 115.70. Vleet per stuk f 1.400.55. Klein poon per 50 K.G. f 5.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2621. Middelschelvisch per 50 K.G. f 21.5016. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 1: f 10. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 103.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 4625. Groote gullen per K.G. f 169.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 114.40. Wijting per 50 K.G. f 3.60—2.60. Makreel per 50 K.G. f 116.30. Heilbot per K.G. f 0.900.48. Leng per stuk f 1.50—0.40. Koolvisch per stuk f 0.450.16. Versche haring per 50 K.G. f 5.452.70. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 42. Kleine hake per 50 K.G. f 35—20. BESOMMINGEN. Trawlers: Amsterdam IJM. 58, 775 m. 3240 Utrecht, IJM. 73, 760 m. 4420 Corrne, IJM. 21, 300 m. 2360 I. S. Groen, IJM. 130, 330 m. 2150 Aneta, IJM. 82. 540 m. 2560 Olympia, IJM. lil, 270 m. 1500 Mcitorloggers: K.W. 74 f 1810. Eigenaardige deklading. Met het Nederlandsche stoomschip Trom penberg, dat van Amsterdam naar Libreville (Liberia) vertrok werd als dekiading medege voerd de naar West Afrika verkochte tjalk Dankbaarheid uit Heidenschap (Friesland). Naar wij vernemen zal het vaartuig ginds als ligger worden gebruikt. Russische sleepboot. Van Leningrad is hier naar Amsterdam ge passeerd de Russische ijsbreksr Silatch, welke in de haven van Leningrad wordt gebruikt om bij ijsgang de schepen bij aankomst of vertrek te assisteeren. Thans doet het vaartuig een sleepreis om de in Amsteram nieuwge bouwde kolenboot met bunkerinrichting naar Leningrad te vervoeren. Als bijzonderheid kan worden opgemerkt-, dat dit vaartuig de eerste sleepboot is, welke onder de Sovjetvlag onze haven binnenviel. Toen Maandagavond omstreeks half tien de overwegwachter J. O. de boomen bij den overweg over den Provincialen Weg te Schalk wijk had neergelaten om den sneltrein de om 21.20 uur uit Utrecht vertrekt, te laten pas- seeren, zag hij plotseling een auto met- groote vaart aankomen. De chauffeur bemerkte niet- dat de boomen waren neergelaten en reed. doordat hij het gevaar pas eenige meters te voren bemerkte, met grootesnelheid tegen de spoorboomen. Deze werden omhoog ge drukt. zoodat de auto met de voorwielen op de rails kwam te staan. De overwegwachter had de tegenwoordigheid van geest, de lijn over te snellen en de twee inzittende heeren uit den wagen te trekken. Zij konden nog net- bijtijds eenige meters uit de voeten komen, toen de sneltrein aankwam, de auto greep en door de balie aan den kant van de Schalk- wijksche Wetering duwde. De auto was van voren geheel in elkaar gedrukt. De trein stopte, doch kon na eenig opont houd de reis voortzetten. De tegenwoordig heid van geest van den overwegwachter had grootere ongelukken voorkomen. Tegenwoordigheid van geest van overwegwachter. Te C-olmschate zijn de inzittende van een auto, dank zij de tegenwoordigheid van geest van een overwegwachter, van een wissen dood gered. Enkele minuten vóór dat een D-trein den overweg zou passeeren, kwam een auto aanrijden, welke de overwegwachter nog even wilde doorlaten alvorens de boomen te sluiten Tot zijn grooten schrik echter bespeurde hij dat de bestuurder om onverklaarbare reden de spoorbaan opreed, waardoor groot gevaar ontstond voor de inzittenden. De spoorwegwachter, die zijn tegenwoor digheid van geest niet verloor, ging onmid dellijk met een roode lantaarn den D-trein tegemoet en wist dezen tot stilstand te bren gen, dank zij de oplettendheid van den machi nist De auto was intusschen op omgeveer 40 M. van de spoorbaan blijven steken en was door het iekstooten van de banden niet meer te gebruiken. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. 3 objecten door de regecring goedgekeurd. Naar wij vernemen hebben de autoriteiten in den Haag hun goedkeuring gehecht aan de Haarlemsclie plannen om als werken voor het Werkfonds te doen plaatsvin-den: le het maken van een brug over het Zuider Buiten Spaarne. 2e het maken van een electrische installatie aan de Catharijnenbrug. 3e de verbreedmg van het Verwulft. Over het vierde object de verdere ver hooging van de spoorbaan HaarlemRotter dam worden nog besprekingen gehouden. Daarover zal vermoedelijk den eersten tijd nog geen. beslissing genomen kunnen worden. SANTPOORT DE TELEFOON-TARIEVEN. Zooals wij reeds mededeelden ligt het in de bedoeling van het hoofdbestuur der P. T. T. voor Santpoort-dorp en -station een zelfstan dige telefooncentrale te stichten, wat tot ge- yolg zou hebben, dat de -gesprekken met Bloe- LUITENANT GRETER BLIJFT IN NEDERLAND. De bekende ruiter luitenant Greter ver zocht overgang naar het Nederlandsche leger waardoor hij voor de paardensport in Europa behouden zou kunnen blijven. Het Ned. Indische legerbestuur deelde aan de Ré- geering mede, dat hiertegen geen bezwaar oestaat Autobuseigenaars tegen tol heffing. Zonder dat kan de versnelde bouw toch wel doorgaan. De Nederlandsche bond van autobusdienst- ondernemers heeft aan de ministers van wa terstaat en van financiën een adres gezon den, waarin hij eraan herinnert, dat de re geering versnelden bouw van de bruggen over de groote rivieren overweegt o.m. met behulp van tolheffing op deze bruggen. Volgens eenige publicaties van de algemeene Neder landsche verkeersfederatie, aldus het adres is versnelde bruggenbouw mogelijk, zonder dat tot tolheffing behoeft te worden overgegaan Wanneer de regeering bereid zou zijn om ge durende zes tot zeven jaar een voorschot van ongeveer drie millioen gulden te verstrekken tegen een rentevergoeding van 4 pet. zouden deze voorschotten ongeveer 10 jaar na het gereed komen van de bruggen kunnen zijn afgelost uit de voor bruggenbouw bestemde gedeelten van de opbrengst der wegenbelas tingen. Volgens den Bond van autobusdienstonder- nemers zou naar de juistheid van deze bewe ring een onderzoek dienen te worden ingesteld opdat het verkeer straks niet worde belem merd door een uit den tijd zijnde tolheffing. MARKTNIEUWS UIT HAARLEM Haarlem en het 60 millioen- plan. WINTERLEZINGEN DS. WAARDENBGRG. Ds. G. J. Waardenburg zal 3 winterlezingen houden in de groote zaal van het Wijkgebouw Gedempte Oude Gracht 104 en wel: Vrijdag 16 November „Vaderland en volk"; Vrijdag 30 November „Volk en Staat''; Vrijdag 14 December „Het rassenvraagstuk". HET PETITIONNEMENT VOOR BETERE VVERKLOOSHEIDSZOKG Het aantal handteekeningen tot op heden voor bovengenoemd petitionnement verzameld te Haarlem en Heemstede bedraagt 37500. Donderdagavond moeten de lijsten, onge acht de behaalde resultaten, vóór 8 uur bij de petitionnementsleiders worden ingeleverd in het gebouw De Centrale. Ned. Chr. Vrouwenhond. Viering van het 1214-jarig bestaan. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Purmerend 13 Nov. 1934. Afdeeling eieren: Aanvoer 130.000 eend eieren f 2.10 a f 2.65. 60.000 kippeneieren 70 80 K.G. f 5.70 a f 6.10, 65/66 K.G. f 5.50 a f 5.60, 63 64 K.G. f 5.20 a f 5.50, 60 '62 K.G. f 4.70 a f 5.20, 58 59f 4.50 a f 5.—, 56 57 K.G f 4.10 a f 4.70, 53/55 K G. f 3.80 a f 4.50, 50 52 K.G. f 3.30 a f 4.—, 45 49 K G. f2.90 a f 3.60. Oude kippen f 0.50 a f 1.30 per stuk. Jonge hanen f 0.40 af 0.85 per stuk. Oude eenden f 0.35 a f 0.37 per stuk. Kilo prijs oude kippen f 0.30 a f 0.45, Kilo prijs jonge hanen f 0.40 a f 0.50. De Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw was Dinsdagavond geheel gevuld met leden der afd. Haarlem van den Ned- Chr. Vrouwen bond, die allen in feeststemming waren. Im mers: het 121/2-jarig bestaan der afdeeling werd gevierd en daarbij had blijkbaar geen der leden, die ook maar eenigszins den avond kon vrij maken, willen ontbreken. Na de gebruikelijke opening met gemeen schappelijk gezang, gebed door de presidente en lezing van een lofpsalm, sprak de presi dente, mevr. Belgraver, een kort openings woord, waarin zij gewaagde van de sombere tijden waarin wij leven en waaruit niemand een uitweg weet, Maar de Christen-vrouwen hebben vertrouwen op de toekomst en ver wachten alles van Gods genade. Spr. heette verder de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de eere-leden mevr. Maarschalk- Coppenaal en mevr. Anema, oud-presidente der afdeeling, tot voor zeer kort nog lid van het Hoofdbestuur. Tevens begroette zij mej. Stork de leidster van het Vrouwenkoor. Nadat dit koor zich op verdienstelijke wijze had doen hooren was het woord aan de secre taresse, mevr. Van Leyden, die in een kort verslag herinnerde aan de door bestuur en leden in de afgeloopen 12 12 jaar verrichte werkzaamheden. Met 86 leden begon de afdee ling, dit jaar is het 4O0e lid geboekt! Spr. deelde voorts mede, dat een gelukstele gram was ingekomen van de zusterafdeeling Beverwijk en een schriftelijke gelukwensch van het eere-lid mevr. A. Röell-bar.esse De Vos van Steenwijk. Hierna zongen allen het Bondslied, waarna de afgevaardigden der afdeelingen Hillegom, Lisse, Hoofddorp en IJmuiden gelegenheid kregen, haar gelukwenschen aan te bieden. Mevr. Anema overhandigde namens de eere-leden aan het bestuur een bloemstuk, bracht de gelukwenschen van het Hoofdbe stuur, dat met groote voldoening het te Haar lem verrichte werk ziet, over en huldigde de oud-presidente, mej. Mr. G. van der Moolen, die in den moeilijken eersten tijd van het be staan der afdeeling de leiding had en nu ook tot de feestgangsters behoorde. Mej. Lasschuit droeg een door-mevr. Vos be rijmd overzicht voor van talrijke gebeurtenis sen uit het voorbijgegane achtste-van-een eeuw, waarbij verschillende van humoristi- schen aard. Het succes was groot! Het oudste lid der vereeniging droeg nog een passend gedicht voor. Luid applaus was het loon van dit jeugdige oudste lid. Pakkend was de hulde door de afgevaardig den der 11 provinciën (de 12e komt er bij een volgend feest ook bij, zoo werd aangekondigd) in de kleederdrachten der. 11 gewesten, aan het bestuur gebracht. Dit nummer van het programma sloeg geweldig in, niet het minst door het aardig en vrijmoedig optreden van de Brabantsche afgevaardigde! Een aa-rdigen indruk maakten ook twee ta bleaux met zang. Ettelijke malen deed het Vrouwenkoor zich hooren, onder leiding van mej. Stork, die zelf als soliste optrad, en zich daarbij deed ken nen als een uitmuntend zangeres. De welgeslaagde avond werd besloten met een gemeenschappelijk gezongen lied: „Dank en eere" waarna mevr. Belgraver dank bracht aan allen, die tot het welslagen hadden mee gewerkt en mevr. Anema de bijeenkomst me1j dankgebed sloot,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7