i Kou-voorspelling. Beleende Beverwijlcers. BEVERWIJK Coöp. Bakkerp „Algemeen Belang". Een nieuwe voorzitter gekozen. Woensdagavond vergaderde in Hotel „Oud Meerenstein" de Coop. Broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging „Algemeen Belang" U.A. Wegens de bestaande voorzitters-vacature werd de vergadering geleid door den heer H. J. v. d. Plas. Onmiddellijk na de opening werd overgegaan tot behandeling van het voorstel tot statuten-wijziging, die op grond van prac- tische overwegingen moest geschieden. De voorzitter lichtte het voorstel toe en wees op het nuttig effect, dat deze wijzi gingen zouden kunnen afwerpen. De voor gestelde wijzigingen werden met algemeene stemmen vastgesteld. Langdurig werd gediscussieerd over de wenschelijkheid om de administratie door een accountant te laten controleeren. Tenslotte werd besloten de balans over het loopende boekjaar door een accountant te laten con troleeren. Intusschen zal het bestuur onder zoeken, wat de kosten zijn, verbonden aan een regelmatige accountantscontrole. In de jaarvergadering zal deze aangelegenheid op nieuw aan de orde komen. Na zeer langdurige discussies werd een voorstel aangenomen om in de statuten een aanvulling op te nemen, waarbij wordt be paald, dat gepensionneerde leden van het personeel niet in het bestuur zitting kunnen hebben. Vervolgens kwam de verkiezing van een voorzitter aan de orde wegens bedanken van den heer J. Prent, Voor deze belangrijke functie waren candidaat gesteld de heeren H. van Zutphen, Komen, Zweitser, J. Comis, Joh. de Bruin en P. Schelvis. Met 54 van de 100 uitgebrachte geldige stemmen werd de heer J. Comis tot voorzit ter gekozen. De voorzitter sprak den wensch uit .dat de nieuwe functionaris zijn beste krachten in het belang van de leden aan de coöperatie zal willen geven. Het volgende punt van de agenda, de vast stelling van een vergoeding voor de bestuurs leden en commissarissen, lokte weer uitvoerig en langdurige besprekingen uit. De vergade ring bekrachtigde het voorstel, om de ge bruikelijke vergoeding voor de bestuursleden en commissarissen voor de toekomst vast te stellen. Nadat in huishoudelijke vergadering nog interne aangelegenheid was besproken, werd de vergadering gesloten. „GOUD" IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater staat deze week wel in het teeken van het „slijk der aarde". Na de bazar van het Witte Kruis, waarop de gelden toevloeiden in den vorm van veel zilver, kan het publiek zich van af Vrij*dag- avond binnen dezelfde muren bezig houden met de fabrikatie van goud. Kunstgoud kan men maken, wanneer men de U. F. A.-super- £ilm „Goud", die deze week in het Kennemer Theater als hoofdnummer wordt vertoond, gaat zien. Aan de beschrijving van deze sterke Aan de beschrijving van deze sterke en fan- en fantastische film ontleenen wrij het volgen de: Onmiddellijk bij den inzet reeds wordt men met één slag geworpen buiten de baan der alledaagsche gedachben in het voor prof amen ontoegankelijke heiligdom van een natuur kundige, die ernaar streeft de huidige we tenschap den volgenden stap te laten doen: het doen veranderen van een onedel metaal in een edel metaal, in dat geval van lood in goud. Met stijgende bewondering en in hevige spanning slaat men gade, hoe een geheim aan de natuur ontwrongen wordt, neen, méér: hoe de menschelijke geest de natuur dwingt, zich naar zijn bedoelingen te schikken! En plotseling weet men zich te midden van een hooge verrukking, beleeft men de glorie'van wijd ontplooide vleugelen! Doch het mogelijke resultaat van den be- langeloozen arbeid van den natuurkundige en zijn helper, een ingenieur, roept de duis tere driften wakker van een loodmagnaat en diens handlangers. Het drijft hen aan tot be drog, misdaad en winstbejag. De grootindustrieel maakt zich door moord op den man der wetenschap van de uitvinding meester, doch hij kan de geheimzinnige ma chine, die hij enorm heeft laten vergrooten, niet op gang brengen. Treffend alweer wordt hier ons tot bewustzijn gebracht, dat zonder den ingenieur, zoowel grootindustrieel ais ar beiders niets vermogen, dat zonder hem stagnatie en verval het lot der industrie zul len zijn. Fel en hartstochtelijk is de strijd tusschen den onbaatzuchtigen ingenieur, door Hans Albers, ditmaal wars van alle bra voure, in subliemen eenvoud vertolkt en den door wil tot macht bezeten magnaat, een in tens levende creatie van Michael Bohnen, een individualist, wiens methoden niets en niemand ontzien. Brigitte Helm, als de dochter van den mag naat, weet zich meer dan ooit in een mystiek waas te hullen, zonder nochtans aan men- schelijkheid in te boeten. Lien Deyers, Kays- sler, Karchow, Schur, Becker en alle overige nevenfiguren kunnen wij in feilloos gespeel de rollen bewonderen. De meesterlijke vegie van Karl Hartl en de virtuositeit van camera man Günther Rittau hebben het weten klaar te spelen, dat, ondanks het fantastische van het geval, de film toch vrü is van alle zucht •naar uitmiddelpüntighêdd om-der-wille van de uitmiddelpuntigheid. Het tweede hoofdnummer is: „Pappie", een zeer humoristische, tevens spannende film voor eiken kindervriend en welk mensch is dat niet? die de lotgevallen van en de conflicten om een klein meisje in caleidoscopische wisseling aan ons doet voor bijtrekken. Een film, die reeds na de eerste scènes het publiek voor zich wint, want Petra Unkels guitige, blonde kopje en Viktor de Ko- wa's open jongenssnuiit hebben terstond aller sympathie. Beider zonnig wezen bepaalt het karakter van deze rolprent in hooge mate. Merkwaardig hoe deze acteur kind met kinde ren, kameraad en kameraden kn zijn! Boven allen lof verheven is de vertolking der bijfiguren. Hans Deppe, als de wonderlijke kamei-ver-huurder met de kwakende stem. Emilia Unda als boosaardige oude, vrijster Hans Sternberg, als een sluwe hebzuchtige waard en de lief tallige Hilde Weissner, die na tal van wederwaardigheden in den bond der beide hoofdpersonen als Mammie wordt op genomen, zijn kostelijke types, die men niet genoeg waardeeren kan! Een amusementsfilm, die de ernstigste ge zichten doet ontspannen tot een gullen lach. OPENBARE VERKOOPING. Woensdagmiddag werd in het Veilingsge bouw „Centrum" aan de Koningstraat ter. overstaan van notaris G. D. Boerlage in het openbaar verkocht: 1. Een woon- en winkelhuis met erf en grond, groot 95 c.A. gelegen aan de Breestraat 125 te Beverwijk. Opgeboden door C. A. Duiker. Beverwijk tot f 5900. Bij afslag niet gemijnd. 2. Een woon- en winkelhuis met erf en grond, groot 2 A. gelegen aan de Breestraat no. 127. Hoogste bieder S. Davidson te Am sterdam voor f 9100. Bij afslag niet gemijnd De combinotie van de nerceelen 1 en 2, staan de op f 15000 werd evenmin gemijnd. 3. a. F-en nerceel wei- of hooiland in de Wii- kerbroek. gemeente Wiik aan Zee en Duin groot 2 A. 4 A. 30 c.A. Hoogste bieder P. Lief- ting. Castricum, voor f 3Ö25, Bij afslag niet gemijnd. 3b. idem, groot 2 H.A. 98 A. 70 cA.. Hoogste bieder P. Liëfting, Castricum voor f 4220. Bij of "lag niet gemijnd. Ook de combinatie der perceelen 3 a en b ingezet op f 7845 werd bij afslag niet gemijnd 4. Een perceel wei- of hooiland, genaamd Pieter Korssenkamp", groot 1 H A. 74 A. 70 c.A.. gelegen in den nolder „De Wiikerbroek" onder de gemeente Wiik aan Zee en Duin. Hoogste bieder Jb. Verborst. Beverwijk voor f 2400. Bii afslag niet gemijnd. 5. Een perceel wei- of hooiland, groot 66 A 15 c.A., gelegen in den polder ..De Wüker- ^voek". Hoogste bieder de heer H. de Wild'' Wijk aan Duin voor f 770. Bii afslag gemijnd on f 40 door C. Hilbers te Wijk aan Duin. Op brengst f 810. De perceelen behoorden in eigendom aan de heeren Tb. Cornelisse en Bisschop. Alle perceelen werden gegund VEREENT ODE VWXNGEN „KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 14 Nov. 1934 Breekpeen per kist 3550 Soinazie per kist 2050 Sla per kist 102-0 Boerenkool per kist 1535 Andiivle per kist 2-045 Wortelen per bos 47 1'2 Raapstelen per hos 2 1/23 Pieterselie per bos 12 Selderie per bos 23 Prei per bos 49 Bloemkool I per stuk 810 Bloemkool II Der stuk 35 Tomaten per K.G 418 Uien per K.G. 2 1/2—3 Schorseneeren ner K.G, 57,40 Wortelen per K.G. 1 1/22 Bieten per K.G. 2 Snijboon en per K.G, 2240 Dikke boonen per K.G. 2732 Roode kool per stuk 35 Gele kool per stuk 36 Snruiten per K.G. 714 Groene kool per stuk 2 1/24 Knollen per stuk 15 MARKTBERICHTEN Noteering van 14 November 1934. Spinazie per kist f 0.180.40 Andijvie, per kist f 0.180.38 Raapstelen, 100 bos f 2 Koolrapen, per zak f 0.75 Wortelen per bos f 0 03'0.07 Bieten per K.G. f 0.03 Aardappelen klein, per K.G. f 0.050.08 Idem zand f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.090.16 Boerenkool per bak f 0.1-00.24 Roode kool per 100 f 46 Savoye kool per 100 f 3—6 Bloemkool per 100 f 814 Uien per K.G. f 0.03 Prei per bos f 0.050.11 Sla, per kist f 0.130.26 Pieterselie per bos f 0.030.04 Selderie per bos f 0.03 Appelen per K.G. f 0 100.16 Peren per K.G. f 0.10—0.18 Druiven per K.G. f 0.24—0.30 Brusselsch lof f 0.24. DE BAZAR VAN HET WITTE KRUIS. De bazar van het Witte Kruis, welke thans in het Kennemer Theater wordt gehouden, mag zich in een groote belangstelling verheu gen. Woensdagmiddag heerschte aan de vele stands groote drukte, het was dan ook de middag van de jeugd, die wel zeer sterk ver tegenwoordigd was. Ook des avonds was de belangstelling zeer bevredigend. De stemming liet weer niets te wenschen over. De Kennemer Boys zorgden weer voor en vroolijk stukje muziek. Woensdaa-middag werden in den foyer van (Zooals ieder jaar gebruikelijk is in deze dagen, wordt er weer een extra strenge winter voorspeld.) De tradit-ioneele tijding Van de maand, die ik u breng, Is helaas geen van verblijding: Deze winter wordt weer streng. Eikels zijn er veel gevallen, D'oogst van noten is geducht, Gansen zijn in duizendtallen Waargenomen op de vlucht. Alles duidelijke teekens, Van een strenge winterkou, Stel u in op extra dekens Wacht niet langer, doe het nou. En ik mag ook niet ontveinzen, Dat mijn linker likdoorn steekt, Ja, dat brengt u toch tot peinzen, Dat is toch een feit dat spreekt. Daarbij kan ik nog verklaren. Dat mijn linker hoektand knaagt, En mijn jongste (zeven jaren) Aan den Sint om schaatsen vraagt. Daarna kan ik, dunkt mij, zwijgen, Wen u nu maar aan 't idee, Dat w' een strengen winter krijgen, Want allicht valt het dan mee. het theater voor de jeugd poppenkastvertoo- ningen gegeven. De belangstelling daarvoor was zoo enorm groot, dat de poppenkast ver huisde naar het groote terrein achter het theater. Eenige duizenden kinderen hebben intns meegeleefd met de avonturen van Jan Klaassen en zijn trawanten. Dat het er vroo lijk en luidruchtig toeging behoeft nauwelijks betoog. Heden. Donderdag is de bazar van 25 en van 7.3010 uur geopend. Te 10 uur volgt onherroepelijk de sluiting en dan moet „de buit" voor het Witte Kruis binnen zijn. BEVERWIJK—XERXES. A.s. Zondag wordt de wedstrijd voor de 3de ronde van den K. N. V. B.-beker Beverwijk— Xerxes gespeeld Xerxes zal volledig verschijnen, dus met het volgende elftal: H. Wasserval, S. Steenbergen, W. Verploegen, J. v. d. Broek, G. v. d. Berg, H. v. d. Broek, A. de Jong, P. Dubbelman, W. Lagendaal, A Pollé, R. v. d. Sande. Dat deze wedstrijd in Beverwijk en omge ving groote belangstelling zal trekken behoeft niet gezegd te worden, vooral om het „kanon" Lagendaal aan 't werk te zien. Dat Beverwijk zal winnen is vrij onzeker, maar dat de Wij- kers hun huid zoo duur mogelijk zullen ver- koopen, staat vast. De heer J. M. Broeksmit zal den wedstrijd leiden. De Wij kers spelen in den regel ^egen de sterkste tegenstanders hun beste wedstrij den. Dus men zal a.s. Zondag genieten op het terrein aan den St. Aagtendijk. Het overzicht van de groentenveiling. De handel gunstiger. Wat de aanvoeren aan de veilingen be treft dan valt er op Vrijdag en Maandag nog niet te klagen en is de markt geregeld nog ruimschoots van verschillende producten voorzien De veiling in het midden der week van Woensdag begint echt-er thans hierop weer een uitzondering te maken, daar het aanbod een belangrijk verschil vertoont. Het verloop van den handel was over het algemeen iets gunstiger dan de vorige week, ofschoon er altijd voor sommige artikelen nog wel iets te wenschen over blijft. Spinazie van den vollen grond wordt nog geregeld aangevoerd. Hiervoor werd naar kwaliteit besteed van 2550 cent per kist- Kasspinazie was zeer gewild en had een vlug gen handel met prijzen van 100110 per kist. Kassla had eveneens een willige handel met noteeringen van 4060 et of wel van 3 1/25 ct. per stuk. Koudegronds product had wei nig animo en ging voor 1025 ct. per kist van de hand. Andijvie geeft tengevolge van kwaliteits verschil nog al uiteenloopende noteeringen. Goede soort was geregeld behoorlijk te ver koopen De prijzen varieerden soms van 2060 ct per kist. Bospeen is nog steeds ruim vertegenwoor digd, waardoor op sommige dagen de prij zen wel eenigszins gedrukt werden. Hiervan bleven de prijzen wisselen naar soort van 47 ct. per bos. Hetzelfde geldt ook voor breekpeen waarvan nog groote partijen worden aangeboden met eveneens sterk schommelende prijzen. Voor breekpeen werd besteed naar soort van 3560 cent per kist. De aanvoer van bloemkool heeft niet veel meer te beteekenen en het is vooral eerste soort dat zeer matig naar voren komt. Wat- als goede soort in aanmerking kon komen kwam zoo ongeveer aan prijzen van 810 ct. mindere soorten hebben geregeld weinig waarde. De spruitenhandel heeft nog steeds een unstig verloop de mooie kwaliteiten zijn ge regeld goed te verkoopen. De noteeringen voor dit product wisselden naar soort zoo ongeveer van 817 cent per K.G. Bloemkool waarvan de aanvoer deze week heel wat ruimer was, moet nog met een ma prijsje tevreden zijn. De prijzen waren zoo ongeveer naar soort van 1025 ct. per kist. Het aanbod van tomaten viel wat de kwan- tums betreft, niet tegen, doch dé kwaliteiten zijn van allerlei soort. De noteeringen hepen dan ook uiteen van 316 ct. per K.G. Snij- en dubb. boonen ziet men nog slechts in kleine partijtjes, waarvoor thans vooral voor de goede kwaliteiten hooge prijzen wor den betaald. Van de soepgroenten was prei ondanks de groote aanvoeren geregeld goed te verkoopen en noteerden meestal naar soort zoo ongeveer van 410 ct. per bos. Ook knollen vaji goede kwaliteit maakten prijzen van 3 1/25 ct. terwijl minderen naar verhouding werden verkocht. Selderie en peterselie daarentegen staan geregeld laag genoteerd van hoogstens 2—3 ct. per bos. De uienhandel heeft een traag verloop, de prijzen waarvoor wordt afgenomen wisselen zoo pl.m. van 2 1/23 ct. per K.G. Witlof wordt geregeld weer in kleine par tijen aangeboden, de kwaliteit laat echter nog veel te wenschen over. Voor dit product kwa men besommingen voor van 616 ct. per K.G. Op den heden gehouden tweede schorse neerenveiling werd zoo oh ge veer 60.000 K.G. aangeboden. Er werden ook dezen keer weer heel wat partijen opgehouden ofschoon het resultaten toch aanmerkelijk beter was dan de vorige week toen maar een onbeduidend kwamtum verkocht werd. De prijzen varieer den naar soort van 5.707.70 per K.G. Van de tweede soort werd nog weinig afgenomen en ging een enkel partijtje voor 1,70 van de hand. WIJK AAN ZEE DE ZONDAGSSCHOOL. Mevr. J. Vlietstra-Terol heeft de leiding der Zondagsschool, die eertijds berustte bij den beer G. v. Amersfoort op zich genomen. HEEMSKERK VAN DEN LADDER GEVALLEN. Een zoon van den heer G A. alhier zou zich met een zak gladiolen-bollen van den zolder naar beneden begeven toen plotseling ten sport brak en hij met de vracht bollen viel waardoor hij inwendige kneuzingen opliep, zoodat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. SLUITING DER H. MISSIE. Dinsdagavond is de H. Missie welke van 3 tot 13 November alhier gehouden is op plech tige wijze gesloten. De kerk was tot de uiterste hoeken gevuld. Onder het plechtig lof betrad een der Paters Redemptoristen den preekstoel en bracht lank aan allen die deze H. Missie hebben meege maakt. Met den pauselijken zegen en een Te Deum werd deze goedgeslaagde H. Missie ge sloten. R.-K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Programma voor 18 November: A. D. O.—Santpoort 2 2 uur. A. D. O. 2Volendam 2 12 uur. V. V. E. 2—A. D. O. 3 12 uur. S. D. E. Jun.A, D. O. B 12.30 uur. CHR. MEISJE SVEREENIGING Op Woensdag 21 Nov. bestaat de Chr. Meisj esvereeniging 10 jaar. Dit feit zal op dien avond in het Chr. vereenigingsgebouw op fees telijke wijze worden herdacht. ONGEVAL. Toen de 22-jarige tuinder P. Adrichem met een zak bloembollen op een ladder liep brak een sport, waardoor hij een leelijke val maakte. Een geneesheer constateerde ernstige kneu zingen. A. moest per auto naar zijn woning- worden vervoerd. Oplichter verkleedde zich als ordebroeder. Hij bemachtigde een paar duizend gulden. In de Noord-Liraburgsche plaatsjes Seve- nura, Horst en Meterik, is een als Ordebroe der gekleed persoon er in geslaagd bij een vrij groot aantal inwoners gelden te incas- seeren, welke, naar het zeggen van den op lichter, zouden bestemd zijn om er H. Missen voor te lezen. Naar wij vernemen heeft deze persoon op die wijze zich een bedrag van 2 a 3000 gulden weten toe te eigenen. De politie in Noord-Limburg heeft een onderzoek ingesteld. Dit heeft uitgewezen, dat de oplichter vermoedelijk is een zekere 26-jarige Akkermans uit het Zuid-Limburg- sche plaatsje Houthem. Zijn practijken heeft hij eenige maanden uitgeoefend. Akkermans, die zelf eenigen tijd in een klooster door bracht en hierdoor met de bijzonderheden zeer goed op de hoogte was, is er zoodoende in geslaagd te maken, dat zelfs de parochiale geestelijken geen argwaan kregen, zoodat hij zijn oplichtingen geruimen tijd ongestoord kon voortzetten. Aangezien er thans geen spoorr meer van hem te vinden is, wordt ver ondersteld dat hij de wijk naar 't buitenland genomen heeft Door onze lens gesnapt Mej. A. J. H. STEINMETZ. Op Maandag 19 November zal mej. A. J. H. Steinmetz veertig jaren aan het hoofd staan van het openbaar voorbereidend onderwijs ite Beverwijk. Mej. Steinmetz, die te Beverwijk en omge ving groote bekendheid geniet, vestigde zich in 1894 in deze gemeente. Zij woonde vóór dien tijd in Den Haag. Op 19 November 1894 werd zij tot hoofd der openbare Fröbel school benoemd. Hoeveel kinderen mej. Steinmetz in al die jaren wel onder haar hoede heeft gehad, valt zelfs bij benadering niet te zeggen. Het zijn er duizenden geweest. Een heel geslacht Beverwijkers heeft onder haar veilige leiding de eerste onzekere schre den gezet op het pad der Kennis. Zij kan aanspraak maken op de erkente lijkheid van ontelbare ingezetenen. Toen zij in 1919 haar zilveren jubileum herdacht, is deze dankbaarheid wel op spontane wijze tot uiting gekomen. Men heeft het poulaire schoolhoofd bij die gelegenheid een zeer har telijke hulde bereid, waaraan jong en oud deelnam. Deze uiting van algemeene waar deering herhaalde zich in 1929, toen mej. Steinmetz 35 jaren hoofd was van de open bare Fröbelschool. Een van de hoogtepunten in haar loopbaan was, toen het oude, primitieve schoolgebouw in de Peperstraat kon worden verlaten. De school werd toen gehuisvest in het moderne gebouw in de C. H. Moensstraat. De crisis was bijna oorzaak van de verdwijning der openbare .fröbelschool.De toestand der gemeen tefinanciën li-et niet langer toe, dat de gemeente deze school bleef exploiteeren. Tegen 1 November 1933 werd aan mej. Steinmetz, na 39 dienstjaren, op de meest eer volle wijze ontslag uit haar betrekking ver leend Maar dat beteekende geenszins dat aan baar loopbaan 'n einde was gekomen. Er werd een commissie gevormd, die zich belastte met het instandhouden van de Fröbelschool en het was te begrijpen, dat mej. Steinmetz aan de school als hoofd verbonden bleef. Met steun van de gemeente slaagde men er in, het voortbestaan van deze kleuterschool te ver zekeren. Het zal mej. Steinmetz ook Maan dag op den dag van haar veertig-jarig jubi leum niet aan belangstelling ontbreken. Maandagmiddag van 3,305 uur zullen ouders en andere belangstellenden in de ge legenheid worden gesteld, de jubilaresse te complimenteeren. De receptie zal in het schoolgebouw aan de C. H. Moensstraat wor den gehouden. VOETBAL. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN Het team der Belgen samengesteld Uit Brussel: De Roode Duivels zullen Woens dagavond 21 November a.s. op het veld van Tilleur te Luik in de volgende opstelling tegen de Zwaluwen uitkomen; Doel: Christians (Liersche Sportkring). Achter: v. d. Bosch (Liersche Sportkring) en Smellinckx (Union St. Gill). Midden: Stijnen (Berchem Sport), Meulder- man (Beerschot A. C.) en Claessens (Union St. Gilloise). Vóór: De VriesAntwerp F. C.), Voorhoof (Liersche Sportkring), Capelle (Standaard Luik), Isenborghs (Beerschot A. C.) en Brugghe (Liersche Sportkring). Reserves: van der Weyer (Union St. Gilloi se), Petit (Standaard Luik), van Welckenhuy- sen (Union St. Gilloise), Masses (Standaard Luik) en Putman (Hoei) SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, 13 (v.m.) van Rotterdam te Philadelphia. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 10 (n.m.) van Los Angeles. Delftdijk. Rotterdam n. Vancouver 12 (v.m.) te San Francisco. Lochkatrine, Vancr. naar Rotterdam 13 te Portland (O.) Lochmonar, Rotterdam naar Vancr. 13 van Cristobal. HALCYON LIJN. Rozenburg 14 van Antwerpen n. Algiers en pass. Vlissingen. Stad Vlaardingen 14 van Kirkenes. te Vlaardingen. Stad Zaltbommel 14 van Vlaardingen n. Palermo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) vertr. 15 (n.m.) v. Antwerpen. Heemskerk (thuisreis) 13 van EastLondon. Nijkerk (thuisreis) .15 te Kilindini. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 13 van Las Pal- mas. HOLLAND—OOS-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitreis) 14 Nov. van Shanghai. Serooskerk (thuisrei) 12 November te Ma nilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk (uitreis) 14 Nov. te Madras. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja, New-York n. Java p. 14 (6 v.m.) Suez. Palembang, Java n. New-York 13 v. Al giers. Phemius, Java n. New-York 11 van Co lombo. KON .NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 13 op 180 mijl Zuid van t. Michaels. Ganymedes 13 Nov. van Salonika naar Iz mir. Juno 13 Nov. van Venetië naar Triest. Orion 13 Nov. van Tarragona naar Castel- lon. Poseidon 13 Nov. van Melilla naar Cartha- gena. Saturnus, Patras n. Amsterdam 13 op 250 mijl Z.W, van puessant. Tiberius 13 Nov. van Setubal naar Cadix. Odysseus. 14 van Amsterdam naar Ham burg. Hercules, Bourgas n. Amsterdam p. 14 2,45 n.m.) Lydd. Crynssen 14 v. W.-Indië te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (thuisreis) 13 van Rio Janeiro. Gaasterland thuisreis) 13 Nov. van Bahia. Waterland (uitreis) 13 v. Antwerpen en pass. 14 Nov. (v.m.) Vlissingen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisreis) 13 (3 n.m.) van Mar seille. Kota Baroe (thuisreis) 13 (8 n.m. van Marseille. Kota Pinang (thuisr.) p. 14 (2 v.m.) Perim. Sibajak 14 Nov. van Batavia naar Rotter dam. Tapanoeli 13 van Rotterdam te Tjilatjap. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 10 Nov. van Montevideo Alpherat 15 (3 v.m.) v. B.-Ayres te Rotter dam verw. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverash, Vancouver n. Calcutta 12 te Ma nilla. Saparoea, Vancouver n. Calcutta 12 v. Sin gapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitreis) 13 November van Suez. Tanimbar 14 Nov. van Batavia te Amster dam. Tajandoen (uitreis) pass. 12 Nov. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes, Japon n. Rotterdam vertr. 16 v. Londen. Titan, Rotterdam n. Japan p. 12 Gibraltar. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 14 van Singapore. Teiresias, Hankow n. Liverpool 12 te Ba tavia. Achilles, Japan n. Rotterdam 13 te Dairen. City of Florence 12 v. Hongkong n. Rotter dam. City of Khios, Dairen n. Rotterdam p. 14 Gibraltar. Menestheus, Japan n. Rotterdam pass. 14 Beachy Hd. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 13 van Kobe Clytoneus, Liverpool naar Java 14 v. Suez. Prometheus, Batavia en Amsterdam naar Liverpool 13 Nov. van Londen Bellerophon, Java n. Liverpool 12 van Pt. Sudan. Aeneas, Japan n. Rotterdam 15 v. Aden. Eurybates, Batavia n. Amst. 13 v. Padang. Polyphemus, Batavia n. Amsterdam p. 4 Beachy Hd. AANGEKOMEN. 14 November: Tanimbar m.s. Ned. Indië Ask s.s. Gefle Castor m.s. Workington Audacity m.s. Londen VERTROKKEN. 13 November; Emsworth Manor s.s. Sunderland Pascholl m.s. Truro Beijerland s.s. New Castle Vliestroom s.s. Hull Patria s.s. Rotterdam 14 November: Leeuwarden s.s. Londen La Coruna s.s Rio de Janeiro Ootmarsum s.s. Rotterdam Silatch sib Leningrad Bunkervessel Nr. 1 s.s. Leningrad Sleepreis naar Rusland. De bij de firma Verschure Co. te Amster dam gebouwde bunkerinriehting, t.w. een dubbelschroef-stoomschip met groote ruimen tot het bergen der kolen en een installatie om deze kolen in de stoomschepen over te draaien, is gisteren van hier naar Leningrad vertrok ken. Het sleepen geschiedt door den ijsbreker Silatch, welke voor dat doel van Leningrad naar hier is gekomen. - i

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6