HET NIEUWE AVONDBLAD '19e JAARGANG No. 320 VRIJDAG 16 NOVEMBER '34 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana 40 cents plus 2y% cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. BIJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en uon kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen- 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; f 100— bij breuk van Doven- en/of onderarm; 100— Dij Dreuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnéa mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e> zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls ls niet noodig. Ultkeerlngen krachten» deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Brand aan de Zuidzijde. In een houten werkplaats voor hout bewerking. De hulp van de brandweer werd gisteravond wederom ingeroepen voor een brand aan de Zuidzijde. Ditmaal was er brand ontstaan in de houten werkplaats voor houtbewerking van den heer H. T. Smit, staande op den hoek van de Trawlerkade en de Vuurtorenstraat. De brand werd ontdekt door een beambte van het Staatsvisschershavenbedrijf. toen de vlammen reeds naar buiten sloegen. Het spreekt vanzelf, dat hij onmiddellijk de brand weer waarschuwde en het spreekt ook vanzelf, dat eenige minuten later de automobielbrand spuit zich met bekwamen spoed naar het brandende perceel spoedde. Zoodra de brandspuit ter plaatse was werd de toevoerslang in de Visschershaven gelegd en dank zij de nabijheid van dit onuitputte lijk waterreservoir kon de brandweer spoedig met één, later met twee slangen het vuur aan tasten. Onder commando van den comman dant den heer A. de Wit werd de strijd tegen het vuur aangebonden. Op dat oogenblik, om streeks kwart over zeven, laaiden de vlammen, aangewakkerd door den straffen landwind, reeds hoog op, zoodat men niet anders dacht of de brandweer zou den strijd verliezen, voor al omdat het vuur in het houten gebouw en den brandbaren inhoud daarvan ruimschoots voedsel vond. Door de gunstige omstandigheden, de aan wezigheid van voldoende bluschwater in de onmiddellijke nabijheid, won de brandweer echter spoedig terrein en nauwelijks een half uur nadat het blusschen ter hand was geno men, kon worden geconstateerd, dat het ge bouw gespaard zou blijven. In den nok van het gebouw bood het vuur nog eenigen tijd hard nekkig weerstand, maar ten slotte moest het de meerderheid van de brandweer erkennen. Het houten gebouw werd echter ernstig be schadigd, alsook het daarin aanwezige mate riaal. De schade wordt echter door verzeke ring gedekt. Onder de toeschouwers merkten we o.a. op den heer C. Oud, directeur van het Staats visschershavenbedrijf, den halc.hef den heer J. D. Heykoop, den heer H. L. van Marken, op ziener van het Staatsvisschershavenbedrijf alsmede den heer D. de Ridder, commissaris van politie. Dronken achter het stuur. Roekelooze autobestuurder maakt IJmuiden onveilig. Woensdagavond heeft de bestuurder van een vrachtauto in beschonken toestand een roeke looze rit door Velsen en IJmuiden gemaakt, waardoor een boom werd beschadigd, een lan taarnpaal omvergereden, een schutting ver nield en bovendien het leven van een politie dienaar en eenige voetgangers in gevaar werd gebracht. De woeste autobestuurder, die achteraf bleek te zijn een in IJmuiden wonende groenten- koopman, B. genaamd, begon zijn gevaarlijke rit op den Stationsweg te Velsen. Hier reed hij bij den Van Tuyllweg over het voetpad, waarbij hij eenige voetgangers bijna omver reed. Hier was het, dat de lantarenpaal sneuvelde en een boom werd beschadigd. Ooggetuigen zagen dat de man in groote snelheid langs de Van Tuyll weg verdween. De hoofdagent van politie Bosman en de agent Maas trokken er zoo spoedig mogelijk op onderzoek uit. In de Prins Hendrikstraat vonden zij een beschadigde auto. Zij maakten aanstalten om den bestuurder te arresteeren, doch deze gaf plotseling vol gas en reed snel weg. De hoofdagent B. moest op zij springen, daar hij anders zou zijn omvergereden. De auto verdween in de richting van de Bik- en Arnoldkade. De beide politiemannen, die hem achtervolgden, raakten echter, doordat de auto met groote snelheid wegreed, het spoor bijster. Later op den avond arresteerde de politie van IJmuiden-Oost een man wegens openbare dronkenschap. Dit bleek de bestuurder van den auto te zijn, die door de politie terugge vonden werd op den IJmuider Straatweg nabij den Zeeweg, waar de roekelooze bestuurder nog kans had gezien de schutting bij de woning van den heer de F. te vernielen. De auto werd in beslag genomen en de bestuurder voor den Commissaris van politie geleid. Nadat hij was verhoord werd de man weer op vrije voeten gesteld. LEKKAGE. Wegens lekkage van een groot aantal klink nagels is de stoomtrawler Sumatra in het dok geplaatst. VERGADERING N.SB. De Kring IJmuiden der N.S.B. belegt Don derdagavond 2 November a.s. een openbare vergadering in Thalia. Als spreker treedt op de heer Koster, oud-lid der 2e Kamer. PLAATSELIJKE VREDESGROEP. De Plaatselijke Vredesgroep IJmuiden be legt Dinsdag 20 November a.s. in De Griffioen Trompstraat hoek Naereboutstraat een open bare vergadering. Als spreker zal optreden Ir. K. J. Hondius uit Rotterdam met het onder werp „Luchtbescherming". Muzikale mede werking zal worden verleend door de dames Coppée en Schol. Vóór de vergadering zal er gelegenheid zijn tot het bezichtigen van een collectie anti-oor- log-teekeningen. GEREFORMEERDE JEUGDCENTRALE. In verband met het berioht in ons blad van gisteren, verzoekt men ons te melden, dat het' bestuur der Gereformeerde Jeugdcentrale als volgt is samengesteld: voorzitter Ds. R. J. v. d, Me-ulen, 2e voorzitter Ds. E. G. van Teyllngen, secretaris de heer Belgraver, 2e secretaresse mej. Nauta, penningmeester de heer Blok. VELSEN Uit de Gemeentebegrooting. DE BEDRIJVEN. Bijna vier ton bruto winst op gas. Grondbedrijf. De begrooting van het grondbedrijf ver meldt onder de baten o.a.: huren f 8039.54, eifpachten f 20207.27 en onder de lasten- kosten van onderhoud f 3850, grondbelasting enz. f 1350. kosten van administratie f 1862.50, renten der door de gemeente ten behoeve var- het bedrijf gesloten leeningen f 22006.43. De kapitaals-inkomsten vermelden als op brengst van verkochte gronden f 60.000 en de kapitaalsuitgaven o.a.: kosten van het voor bouwterrein geschikt maken der gronden f 40.000 en terugbetaling aan de gemeente van de boekwaarde der verkochte gronden f 20000. Het totaal der per 1 Januari 1935 op het bedrijf rustende schulden bedraagt f 1.334.506 de verschuldigde rente bedraagt f 59.757.52. de verschuldigde aflossen f 42.151. Gasbedrijf. Als ontvangsten geraamd: gas f 395.129.37 (v. j. f 381.888.03), meterhuur f 10.000 (v. j. f 9200), vergoeding door de gemeente voor de straatverlichting f 42300, verhaal van pen sioensbijdragen f 5780.93 en als uitgaven o.a.: pensioensbijdragen f-9420j64. (v. j. f 10127.27). salarissen f 39.688.45 (v. j.'f 37986.29), verlof en ziekengeld f 2400 (v. j. f 2500), interes* f 44875.27 (v. j. f 44755.87), meterexploitatie f 6350 (v. j. f 6365), onderhoudswerken f 19425 (f 18200), afschrijvingen f 56493.92. (v. j. f 34.940.84), retributie f 94.040.33 (v. j. f 87.976.28), straatverlichting f 42300 (v j f 40250). Het winstsaldo wordt geraamd op f 114.004.88 (V. j. f 130.929.63). Aan de memorie van toelichting bij de be grooting van het gasbedrijf ontleenen we no°- het volgende: Aangenomen wordt gaslevering over 2100 stuks gewone meters, waarvan bet gemiddeld* gebruik wordt geschat op 525 M3. p. j. is 1.102.500 M3. en 8000 stuks muntmeters, waar van het gemiddeld verbruik wordt gecchat on 435 M3. p. j. is 3.480.000 M3. Het totale ver bruik wordt geschat op 5.787.500 M3. met een opbrengst van f 488920, waarvoor met inlbegrin van een aangenomen verlies van 2 net. een inslag wordt geraamd van 5.903.250 M3. Hiervoor zal moeten worden betaald f 93.790.6° zoodat de bruto winst wordt begroot ou f 395.129.37. Waterleiding. Geraamd voor opbrengst meterhuur f 22000 ODbrengst water f 157.830, verhaal van pen sioensbijdragen f 3135.74. Lasten o.a.: pensioensbijdragen f 5097.10 a la rissen f 28.144.78 Cv. j. f 28.374.02). intrest f 45.334.30 Cv. j. f 45.244.69). meter-exploitati* f 2900. electrische stroom f 13000 Cv. j. f 11500) Afschrijvingen f 43.885 Cv. j. 42457). De netto-winst wordt geraamd op f 26.019.91 tv. j. f 25.559.78). De -wateroübrengst wordt geschat op f 157.800. Inclusief een nog te sluiten leening van f 50.000 bedraagt de schuldenlast van het be drijf per 1 Januari 1935 f 1.026.558, de te be talen interest f 45.359.30, de aflossingen f 43885 SANTPOORT R. C. BREDERODE. Wedstrijden voor a.s. Zondag: Brederode 1—V.V.H. 2, 2 uur Brederode 2D.S.K. 3 10 uur Kinheim 4Brederode 3 10 uur. De juniores en adspiranten zijn vrij. Naspel van Wardenier's „uitvinding". WOLVEGA, 15 November (V.D.) Heden morgen werd in het gemeentehuis te Wol- vega een buitengewone raadsvergadering ge houden, welke op verzoek van alle naads leden met uitzondering van de wethouders door den burgemeester was bijeengeroepen. Voor deze raadsvergadering, die in verband stond met de zoo geruchtmakende uitvinding bestond buitengewoon groote belangstelling, niet alleen van de zijde der bewoners, doch ook van de pers. Maatregelen waren genomen; geen enkele persvertegenwoordiger werd toegelaten zon der geldige perskaart. Om 10 uur hedenochtend werd de verga dering geopend. Alle leden van den raad behalve wethouder Muurling, die wegens on gesteldheid niet kon komen, waren opgeko men. Een doktersverklaring waarin stond dat deze wethouder Muurling had verboden de vergadering bij te wonen in verband met zijn geestestoestand, werd voorgelezen. Vervolgens werd voorgelezen de lijst van vragen, die de raadsleden aan B. en W. had den gesteld. Waarom hebben B. en W. zich met de uitvinding van Wardenier bezig gehouden? Hebben deze bemoeiingen kosten veroor zaakt ten nadeele van de gemeente en/of neb ben B. en W. op eenigerlei wijze voor de ge meente verbintenissen aangegaan of belof ten gedaan? Waarom hebben B. en W. terzake aan den raad geen inlichtingen verstrekt en waarom hebben B. en W. den raad terzake niet ge hoord? Was wethouder M. bevoegd dergelijke -mede deelingen te doen, als hij gedaan heeft aan de redactie van de Meppeler Courant en had hij het recht een afschrift van de officieeie koopacte aan den redacteur van genoemd blad ter inzage te geven? Als eerste spreker voerde het woord de heer Douma (A.R.) die de vragen nog mondeling wenschte toe te lichten. Hij spreekt zijn deernis uit met het lot van Wardenier, heeft leedwezen met zijn familie en heeft mede lijden met het publiek, die in deze geruchten uitkomst meende te zien voor Wolvega. Thans hebben wij het naspel in den raad" aldus de heer Douma, „omdat de leden van den Raad op officieeie wijze inlichtingen vra gen". Het heeft de raadsleden bevreemd, dat zij alle inlichtingen uit de pers van Rotterdam tot Leeuwarden heeft moeten vernemen. Het geldt hoofdzakelijk ook de verhouding tus- schen den burgemeester! en wethouder M. De leden hebben recht op een volledige in lichting, daar een noodlijdende gemeente moet weten, welke kosten er gemaakt worden. Er wordt door een grondeigenaar beweerd, dat de gemeente grond heeft gekocht. Dat kan natuurlijk niet. De leden willen al les precies weten. Waarom heeft men den raad afzijdig ge houden? Mocht wethouder Muurling bijv. de af schriften van koopacten aan persvertegen woordigers laten zien? De burgemeester beantwoordde hierop de vragen. Spreker zeide, dat B. en W. zich met de zaak-Wardenier bezig gehouden hebben omdat zij in deze zaak voordeel voor de gemeente zagen. Spreker heeft in eerste instantie ge ïnformeerd en de verkregen informaties over den heer Wardenier waren zeer gunstig. De voorzitter las vervolgens een schrijven voor van Prof. Van der Scheer uit Groningen, waarin deze verklaarde dat Wardenier na enkele dagen onderzoek zich volkomen rustig gedraagt en dat schrijver volkomen kan be grijpen, dat iemand, die psychiatrisch niet onderlegd is door den heer Warden Ier geheel kan worden beïnvloed, zoodat hij geloof hecht aan al zijn beweringen. B. en W. hebben geen kosten gemaakt; al leen zijn er 15 maal f 0.50 zegelkosten ge maakt, waarvoor de geteekende kwitantie op tafel ligt. B. en W. hebben geen inlichtingen aan den raad gegeven, omdat op verzoek van den heer Wardenier geheimhouding was op gelegd, daar de zaak nog in voorbereiding was. Wethouder Muurling was niet bevoegd de verklaringen aan de pers te geven. Ook mocht hij de contracten niet laten zien. Spr. wilde de volgende verklaringen nog af leggen om vragen te voorkomen. Voor een half jaar werd spreker door wet houder Muurling aangaande Wardenier inge licht. Voor twee maanden kwam de laatste met een voorstel, dat er toe meewerkte dat spreker het grootste vertrouwen in hem kreeg. Wardenier zeide niet het perpetuum mobile te hebben uitgevonden, maar te werken met ge perste lucht, alleen op andere wijze dan in de mijnen wordt toegepast. Over het principe wilde hij nog geen verdere inlichtingen geven. Door de persoonlijke relaties met den heer Wardenier werd spreker in zijn vertrouwen ge sterkt. Een architect kwam inlichtingen vra gen. Wardenier liet toen blauwdrukken zien. Hij deelde mede, dat één zijner ingenieurs niet voor Wolvega voelde en vroeg aan B. en W. een schrijven, waarin hun medewerking werd toegezegd. Na rijpe overweging is deze brief geschreven; Hierin werd echter niets bepaalds toegezegd. Verder is er niets gebeurd. Inmiddels was hoewel geheimhouding was opgelegd, heel wat in de pers verschenen over het geval. Spreker heeft Wardenier gevraagd, wat hij nu wilde. Deze heeft toen gezegd, dat de pers volledige inlichtingen kon krijgen. Spreker heeft zelf de persconferentie gepre sideerd om te weten wat behandeld werd. Hij heeft er bij Wardenier op aangedrongen zijn motor te toonen, maar dit werd steeds uitgesteld. Bij de persconferentie werd het wantrouwen bij spreker aangewakkerd en de volgende dagen bracht de pers meer aan het licht. Spreker bemerkte, dat de heer Wardenier meer en meer verward geraakte. Hij vertoonde neigingen tot zelfmoord. Spreker heeft toen den officier van justitie om raad gevraagd en het gevolg is geweest, dat de heer Wardenier naar Groningen ge bracht is. Dat was hetgeeen er is vorgevallen. De heer Douma, verklaarde hierop dat er veel is opgehelderd. Dan bespreekt hij den houding van wet houder Muurling. Hij heeft Wolvega tot een aanfluiting ge maakt in het geheele land. De rad zal echter nog wel een woordje met wethouder Muur ling spreken. Den raad heeft zijn eer op te houden en men kan wethouder Muurling niet handhaven. Hij heeft zich aangediend als een moedig Christen, maar een Christen die be wust liegt, staat spreker tegen. Aan het slot van de zitting hebben alle aanwezigen een motie aangenomen, waarin wordt uitgesproken dat het wantrouwen te genover wethouder Muurling ten sterkste is toegenomen. In de motie staat tevens dat in de eerst vol gende vergadering nader zal worden beslist hoe in deze te handelen. LONDEN IN DEN MIST. Een beeld van de Britsche hoofdstad uit de laatste dagen: het plaatsen van fakkels op de hoeken der straten ten dienst* van het 'verkeer, dat niettemin voor een groot deel stilgelegd werd. Jaarwedden van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers in Noord-Holland Door Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land is aan de gemeentebesturen in deze pro vincie een concept-regeling toegezonden voor een herziening der jaarwedden voor burge meesters, secretarissen en ontvangers. Wat de algemeene bepalingen betreft, is in art. 2 van de regeling, zooals die luidde bij de vaststel ling der salarissen in 1929, een wijziging aan gebracht. Tot nu toe gold de bepaling, dat, op grond van vermeerdering der bevolking tot boven het maximum eener klasse, van rechts wege bevordering tot een hoogere klasse me debracht, welke verhooging inging op den eer sten Januari, volgende op de bekendmaking van het inwonerstal in het Provinciaal Blad. Thans is bepaald dat die eventueele verhoo ging ingaat op den lsten van de maand, vol gende op de vorenbedoelde bekendmaking. Een nieuw lid van art. 2 zegt het volgende: „Blijkt bij het ontstaan eener vacature van burgemeester, secretaris of ontvanger, de be volking volgens de bekendmaking, bedoeld in het eerste lid, te zijn gedaald beneden het mi nimum eener klasse, dan wordt, behoudens het bepaalde in het volgend artikel, diens op volger gerangschikt in de klasse, waartoe de gemeente volgens haar bevolkingscijfer be hoort". De restrictie, gemaakt in het vorenvermelde voorschrift betreft de gevallen waarin, om be paalde redenen, eene gemeente in een hoogere klasse geplaatst kan worden, dan waarin zij, volgens haar inwonerstal, gerangschikt moest zijn. Wat die plaatsing in een hoogere klasse be treft, zij nog vermeld, dat de omschrijving dei- redenen, welke daartoe zouden kunnen leiden, (stedelijk karakter, hooge levensstandaard, vreemdelingenbezoek, marktverkeer, uitvoer handel, geïsoleerde ligging) in de thans aan geboden regeling is weggelaten. Nu wordt al leen gerept van „bepaalde redenen". De hoo gere indeeling kan thans ook geschieden „den Raad gehoord, of op diens voorstel". Indien bij het plaatsen in een hoogere klas se op een der vorenvermelde gronden, de be trokken gemeente in de 9e klasse was gerang schikt, dan worden de betreffende jaarwed den door Gedeputeerden bij afzonderlijk oe- slu.it geregeld. Tellen van dienstjaren Een nieuwe toevoeging aan art. 6 bepaalt, dat Gedeputeerde Staten zich voorbehouden in bijzondere gevallen, ook jaren in particu lieren dienst of andere functie doorgebracht, als dienstjaren te doen meetellen. Als overgangsbepaling is door Gedeputeer den het volgende voorgesteld: „Indien door toepassing van deze regeling de jaarwedde om de som der jaarwedden van een in functie zijnd burgemeester, secretaris of ontvanger, na aftrek van het wettelijk pen- sioensverhaal, zou dalen beneden 96 pCt. van het bedrag, dat hij op den datum harer in werkingtreding zuiver genoot, wordt zijn jaar wedde respectievelijk de som zijner jaarwed den bepaald op het veelvoud van 50.— dat, verminderd met het wettelijke pensioensver- haal, naast boven die 96 p£t. is gelegen". Wat betreft de ontworpen salarisregeling, waarvan thans sprake is, hebben Gedeputeer den de tijdelijke korting van 4 -/2 pCt. (6 pCt. met vrijlating van de eerste 1000) omgezet in een salarisverlaging, terwijl dan nog verder naar beneden is afgerond. Hieronder laten wij allereerst volgen de classificatie naar het zie lental en vervolgens de thans voorgestelde sa larissen, waarbij tusschen haakjes vermelde bedragen de salarissen aangeven, zooals zij luidden vóór de tijdelijke korting van 41/2 pCt. werd toegepast. Classificatie naar het zielental lste klasse: 0—750 zielen, 2e kl.: 751—2000; 3de kl.: 2001—3000, 4de kl. 30014500, 5e kl. 4501—6000, 6e kl.: 6001—8000, 7de kl. 8001— 10.000, 8ste kl. 10.001—15.000, 9de kl. 15,001— 20.000. De voorgestelde jaarwedden Gedeputeerden hebben voor de verschillen de klassen, als hierboven genoemd, de navol gende salarissen (in ontwerp) vastgesteld) Burgemeesters: le kl f 1450—f 1750 1500—1800), 2de kl. 1900—2300 2000—2400). 3de kl. 2350- f 2850 25007" 3000). 4de kl. 28DO—3490 3000—/' 3600), 5e kl. 3250—3950 3500- 4200), 6de kl. 3700—4500 (ƒ4500—/' 5400) 8ste kl. 4600—/' 5600 5000—/ 6000), 9de k). 5050—,/' 6150 5500—6600). Secretarissen, indien de burgemeester deze betrekking bekleedt: le kl. f 1200 1300), 2de kl. 1450 1600) 3de kl. 1700 1900), 4de kl. 1950 2200) 5de kl. 2200 2500), 6e kl. 2200 2500) 7de kl. 2200 2500). In gemeenten der 8ste en 9de klasse is de combinatie der functies van burgemeester en secretaris niet geoorloofd. Secretarissen: le kl. f 1450—f 1750. f 15001800), 2de kl f 18Ö0—2200 1900—2300), 3de kl. 2150-/' 2650 2300-/ 2800>, 4de kl. 2500- f 3100 (f 2700-ƒ 3300), 5de kl. 2850-./ 3550 3100-'/' 3800), 6e kl. 3200- 4000 3500- f 4300), 7de kl. 3550-/ 4450 3900-./' 4800), 8ste kl. 3900-ƒ 4900 4300-/5300), 9de kl. 4250—5350 4700-/ 5800). Ontvangers: le kl. 375- f 575 (ƒ400-/ 600), 2de kl. 650- 950 70Ö-/' 1000), 3de kl. 925-/ 1325 1000-'/' 1400), 4de kl. 1200-/ 1700 1300- 1800), 5de kl. f 1475-ƒ 2075 1600-/ 2200), 6de kl. 1825-/ 2525 2000-/ 2700), 7e kl. 7 2175-f 2975 2400-/ 3200), 8ste kl. 2525- 3425 2800-/ 3700), 9de kl. 2875-ƒ 3875 3200-/ 4200). Ontvangers, indien de secretaris deze be trekking bekleedt: le kl. 275 300), 2de kl. 450 f 500), 3de kl. f 625 700), 4de kl. 800 900), 5de kl. 975 1100). In gemeenten, gerangschikt in een hoogere klasse, is de combinatie van de functies van secretaris en ontvanger niet geoorloofd. Voor de gemeenten Alkmaar, Bussum, Haarlemmermeer, Den Helder, Velsen en Zaandam geldt de volgende regeling: Burgemeester 7400 8000), Secretaris 5350-/" 6450 5800-/ 7000), Ontvanger 3550-/ 4550 3900-/ 4900). Voor Hilversum zijn de salarissen als volgt bepaald: Burgemeester 9250 (.f 10.000). secretaris 6200-/ 7400 6800-/ 8000), Ontvanger 4350-/ 5350 4800-/ 5800). Behoudens enkele gevallen, zijn de gemeen ten in Noord Holland in de, thans voorgestel de regeling gerangschikt gebleven in dezelf de klasse, als waarin zij gerangschikt waren in de regeling van 1929. Door verhooging van zielenaantal, sinds de vorige regeling werd vastgesteld, zijn eenige gemeenten in een hoogere klasse gekomen, terwijl om redenen van bij zonderen aard, in enkele gevallen ook herclassificatie naar een hoogere klasse plaats vond. De gemeente Wognum ging van de 2de naar de 3de klasse; Bovenkarspel van de 3de naar de 4de, Weesperkarspel stond in 1929 wel in de 4de klasse, maar werd reeds kort daarna, echter niet om het zielental naar de 5de klasse overgebracht, welke clas sificatie thans gehandhaafd is. Diemen ging van de 4de naar de 5de, op grond van het zielental. De gemeenten Castricum, Heiloo en Wieringen gingen van de 5de naar de 6e klasse, Wijk aan Zee en Duin maakte een grooten sprong, n.l. van de 5de naar de 7de klasse. De gemeenten Bergen en Huizen wer den van de 6e klasse overgeplaatst naar de 7de en Nieuwer Amstel van de 8ste naar de 9de klasse. Echter werden ook eenige gemeenten „ver laagd", zoo gingen Barsingerhorn, Benne- broek en ?s-Graveland van de 3de naar de 2e klasse, Broek op Langendijk van de 4de naar de 3de klasse en Grootebroek van de 5de naar de 4e klasse. Over de hierbovenvermelde ontwerp-rege- ling moeten nu nog de gemeenteraden in de verschillende Noord-Hollandsche gemeenten gehoord worden.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1