De nieuwe Belgische regeering gevormd Radio-Procramma financieele berichten THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. BUITENLAND. Jaspar neemt buitenlandsche zaken. Ook Van Cauwelaert in de regeering. Devaluatiegeruchten tegengesproken. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BELGIë. De kabinetsformateur Jaspar is er in ge slaagde nog Donderdagavond een ministerlijst samen te stellen. Deze ziet er als volgt uit: Premier en minister van buitenlandsche za ken: Jaspar. Ondervoorzitter en minister van landsver dediging Devèze. Minister van financiën: Gutt. Minister van de schatkist: Francqui. Minister van binnenlandsche zaken: Pierlot. Minister van Justitie: Bovesse. Miinister van economische zaken: Joassart. Minister van koloniën, eerw. pater Rutten of Charles. Openbaar onderwijs: Godin. Minister van arbeid, sociale voorzorg: van Isacker. Minister van Vervoer: Rubbens. Minister van openb. werken: v. Cauwelaert. In een Reuter bericht worden de door sommige Fransche bladen gepubliceerde be richten, dat België zou aarzelen tusschen den gouden standaard en devaluatie „absoluut valsch" genoemd. De drie groote politieke partijen liberalen en katholieken tezamen voren reeds de meerderheid hebben zich categorisch uitgesproken thegen elke ma noeuvre in zake devaluatie en inflatie. De leider van de socialistische partij heeft ver klaard dat waardevermindering van de munt. eenheid misdadig zou zijn en in de socialisti sche „Peuple" schrijft de hoofdredacteur Arthur Wauters, dat een devaluatie-politiek „de afschuwelijkste misdaad is. dat de gevol gen daarvan voor de loonen noodlottig zijn en dat de socialistische partij zich daartegen eensgezind en met alle macht verzet". Het is veelbeteekenend, dat men ook als voorstanders van devaluatie de namen noemt van oud-ministers Van de Vijvere, voorzit ter van de nationale maatschappij voor cre- dieten aan de industrie en van Zeeland, vice- gouverneur van de nationale bank, die beiden nog gisteren hebben verklaard er tegenstan ders van te zijn. Verder ontleent Reuter aan een groot pro vincieblad het volgende: „Devaluatie van den franc zou gelijk staan an een politiek van dieven. Niet alleen de renteniers en spaarders zouden beroofd wor den, maar ook ambtenaren en werklieden, allen, die leven van een vast inkomen, dat door de crisis eiken dag wordt verminderd' Mandsjoekwo. Japansche bemiddeling in ket olieconflict. Japan is volgens bekendmaking van Sa ito den Japanschen gezant te Washington na ee'- langdurig onderhoud met Cordell Huil. den minister van buitenlandsche zaken bereid als bemiddelaar op te treden tusschen de Ver- eenigde Staten en Mandsjoekwo om te trach ten een vriendschappelijke regeling tot stand te brengen in de controverse over de petro leum van Mandsjoekwo. (Reuter) Joegoslavië Beroep op den Volkenbond wegens den koningsmoord? In politieke kringen te Belgrado is men er van overtuigd, dat Belgrado Hongarije bij der Volkenbond wegens den koningsmoord tp Marseille zal aanklagen, ofschoon dit nog nie' officieel is bevestigd, aldus meldt Reuter. Van de stemming, die in Joegoslavië ten aanzien van Hongarije heerscht, geeft een artikel in het blad „Vreme" een duidelijk beeld. In dit artikel worden rechtstreeks aan minister-president Gömbös eenige vragen ge steld. Het artikel gaat over het asylrecht, waarop Hongarije zich heeft beroepen, en herhaalt het Joegoslavische klachtenmateriaal tegen Hongarije. Engeland, Naar een nieuw vlootverdrag? Men gelooft te Londen, dat een nieuw vloot verdrag, ter vervanging van het vlootverdrag van Washington, waarschijnlijk het resultaat zal zijn van de voorbereidende vlootbespre- kingen die hier gehouden worden. De Engel- schen hebben hun voorstellen voorgelegd aan de Amerikaansche delegatie en er is onderhan deld over de voorbereiding van den weg waar langs het nieuwe vlootverdrag bereikt zou kun nen worden. De Britsche voorstellen zijn naar Washington gezonden. De Amerikanen te Londen wachten thans op Roosevelt's ant woord. In Amerikaansche kringen schijnt men opti mistisch gestemd te zijn over de mogelijkheid van dezen nieuwen weg. In het nieuwe verdrag zou het verhoudings- cijfer der vlootsterkten 5:5:3 worden opgege ven en zou aan Japan in principe gelijkheid toegestaan worden. De maximale tonnage der slagschepen zou worden gesteld op 30.000 ton. Het nieuwe verdrag zou Engeland de 70 kruisers toestaan die het wil hebben. De jongste Engelsch-Amerikaansche bespre kingen gingen over de situatie welke zou ont staan na de opzegging van het verdrag van Washington door Japan. Men voorzag drie mogelijkheden: lo. een vernieuwing van het verdrag van Washington. Dit werd aanbevolen door de Amerikaansche delegatie. Maar dit zou de uit sluiting van Japan beteekenen, daar Japan niet bereid is opnieuw een accoord aan te gaan dat het juist heeft opgezegd. 2o. een middenweg, welke werd voorgestaan door de Engelschen. Hierbij zouden alle landen concessies moeten doen. 3o. geen nieuw verdrag. Spanje. nisters van Buitenlandsche Zaken, Samper, en van Oorlog, Hidalgo. Dezen ministers wordt verweten het uitbre ken van de revolutie en ook de voorbereiding der revolutie te hebben mogelijk gemaakt. De Cortes hebben met 161 tegen 13 stemmen een voorstel van de Katholieke Volksactie aangenomen, waarbij geëischt wordt, dat de genen van wie bewezen kan worden dat zij betrokken zijn geweest bij de jongste gebeur tenissen buiten de wet zullen worden ver klaard. Amerika, (Adv. Ingez. Med.) Roosevelt over de financiering van de werkloosheids verzekering. Naar uit Washington gemeld wordt, heeft president Roosevelt de werkloosheidsverzeke ring thans definitief opgenomen in het pro gram, dat door het Congres in de komende zittingsperiode zal worden behandeld. In een toespraak tot den adviseerenden raad der nationale conferentie voor economi sche veiligheid verklaarde president {toose- velt met nadruk, dat deze werkloosheidsver zekering geen werkloozensteun moet worden, d.w.z. geen mengsel van verzekering en be deeling. Zij beoogt geen liefdadigheid, zeide Roosevelt; zij nioet niet door belastingen, maar door contributies gefinancierd worden. Laten wij ons voordeel doen met de fouten van andere landen en uit de werkloozenver- zekering elk element verwijderd houden, dat in wezen ongezond is. Wonderen kunnen wij niet doen. maar wij kunnen gezonde grond slagen scheppen, waarop wij een bouwwerk kunnen optrekken, dat grooter veiligheid en meer geluk aan het individu kan verzekeren dan ooit te voren. Roosevelt's plan zal door den adviseeren den raad worden uitgewerkt op federalen grondslag. De president wees voorts op de dringende noodzakelijkheid, dengenen, -die steun ontvan gen, weer productief werk te geven en hen dus binnen het kader van het verzekerings stelsel te doen vallen. 'Reuter). BmtseWand. Voor het eerst sedert October een uitvoeroverschot. Voor het eerst sedert Maart is de handels balans van Duitschland in October met een uitvoeroverschot gesloten en wel van 16.4 mill, mark tegen een invoeroverschot van 1.9 mill, mark in September. In October 1933 bedroeg het uitvoerovërschot 98 mill. mark. De invoer was 349.5 mill, mark groot tegen 352 mill, mark in September. (D.N.B.) Engeland en de „grens aan den Rijn". Rede van Lord Hailsham ontlokt Duitsch commentaar. Berliner Tageblatt over de positie van Nederland. Men hoeft niet nauwkeurig te kunnen luiste ren om uit de woorden van Hailsham op ie maken, dat een van de vitale doeleinden van de Engelsche politiek is om Nederland er in te betrekken, nadat de andere naburige plaat sen beveiligd zijn. In het oog van Engeland heeft Nederland de functie van pistool op de borst van Engeland overgenomen Maar de Nederlanders doen vooreerst niet mee. Dit is in overeenstemming met hun politiek, welke in den wereldoorlog is gestaald en tegen allen dwang dapper is volgehouden. Nederland heeft steeds op Engeland gesteund maar nooit zoo. dat het niet op eigen voeten bleef staan. Uit de conferentie van Washington van 1922 heeft het de garantie voor zijn koloniën medegebracht. Want de Nederlandsche kolo niën zijn weer een pistool, op Indië gericht. Ook dit heeft de onafhankelijkheid en on verstoorbaarheid van de Nederlanders niet verminderd. Verscheidene malen is het Nederlandsche standpunt in het afgeloopen jaar van Den Haag uit gestipuleerd, zonder dat de eigen lijke aanleiding daartoe duidelijk was. In het bijzonder in den afgeloopen zomer is dit ge schied in verband met de Belgische wapenin gen. Nu richt in het openbaar een lid van de Engelsche regeering en wel het lid dat daar toe in de eerste plaats bevoegd is, een nau welijks vermomde vraag aan Den Haag of dit zich nog verder wil houden buiten de combi natie, welke Engeland van vitaal belang acht Een ongewoon procédé. Het laat zien, welk een haast en welk een spanning Engeland blijken te hebben bevangen. Hieruit blijkt welk een behoefte Engeland heeft om mede te werken aan een diplomatieken preventieven gordel, welke Frankrijk tracht ineen te vlech ten. Twintigduizend dakloozen op de Philippijnen. Een EngelandZuid-Afrika- race? KAAPSTAD, 14 November (Reuter) Hier zijn plannen in voorbereiding om volgend jaar, ter gelegenheid van het feit, dat koning George 25 jaar regeert, en ter viering van het 25 jarig bestaan der Z.-Afrikaansche Unie, een luchtrace te houden tusschen Engeland en Z.-Afrika. Voorloopig geen luchtpost. dienst EngelandAustralië. Vliegtuig der Imperial Airways Verongelukt. Drie dooden. SYDNEY, 15 November (Reuter) De Queenland and Bocrthern Territory Airser vice heeft medegedeeld, dat alle plannen voor samenwerking met de Imperial Airways om te komen tot een maildienst Engeland Australië zijn opgeschort. Eerst moet het onderzoek worden beëindigd naar het vliegtuigongeluk, dat hedenochtend werd gemeld, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen. SYDNEY, 14 November (Reuter) Een vlieg tuig der Imperial Airways is gevallen en ver nield. Er waren drie dooden en een gewonde. f 89.000 preferente aandeelen der Vereenigde Chemische Fabrieken. Wij stellen voor om het bedrag van het ge plaatste aandeelenkapitaal der Vereenigde Chemische Fabrieken te verminderen met het bedrag dezer ingekochte aandeelen en daartoe de statuten der Vereenigde Chemische Fabrie ken te wijzigen. Daardoor zal het geplaatste gewone aandee lenkapitaal der Vereenigde Chemische Fabrie ken gelijk worden aan dat der Ansterdam- sche Suporfosfaatfabriek (f2.800.000), terwijl het geplaatste cumulatief preferente aandee lenkapitaal der Vereenigde Chemische Fabrie ken dan rond f 4.000.000 zal bedragen. Het voordeelig saldo der gecombineerde winst- en verliesrekening van onze vennoot schappen, incl. de onverdeelde winstsaldi van vorig jaar, bedraagt f 114.709 (102.882). Hierbij komt de boekwinst, behaald bij den inkoop van aandeelen der Vereenigde Chemische Fabrie ken ad f 192.272 Totaal f306.982. Met machtiging van commissarissen schrij ven wij af: bij de Vereenigde Chemische Fa brieken. op vaste bezittingen f 145.207 op voorraden goederen f47.064 op deelne mingen en effecten f37.495 (67.527) en bij de Amsterdamsche Superfosfaatfabriek, op vaste bezittingen f39.399 blijft een overschot van f37.815 (35.354). Wij stellen voor om dit saldo over te brengen op de rekeningen van het volgende boekjaar. 34 KOREAANSCHE VISSCHERS NOG VERMIST. Slechts 34 visschers, tezamen in vier booten uitgevaren, worden thans nog vermist van de 1400, die gegrepen werden in den geweldigen storm buiten Kankyenande op Korea Vrijdag j.l. De overigen werden gered of slaagden er in op eigen kracht huiswaarts te keeren. De internationale controle op de wapenfabricage. Ook de stad Manilla geteisterd. Een uitlooper van de taifoen, die Woensdaa een deel der Philippijnen heeft geteisterd, heeft ook de stad Manilla schade berokkend. Het spoorweg- en scheepvaartverkeer is tij delijk verbroken. De huizen der inboorlingen In de Zuidelijke provincies zijn grootendeels verwoest. In Tacloban worden 29 visschet- vermist. Het kuststoomschip „Dos Hermanos" is in de nabijheid van Legaspi gestrand. Hei Deensehe stoomschip „Noramaersk" bevindt zich in de Albay-golf in nood. De gouverneur heeft bevel gegeven tot om vangrijke hulpmaatregelen. Niet minder dan 20.000 personen zijn tenge volge van deze ramp dakloos geworden. Hugh Wilson confereert te Rome. Met den trein uit Parijs is gisteravond de Amerikaansche gezant te Bern, Wilson, in Rome aangekomen. Naar verluidt zou hij in opdracht van Roosevelt onderhandelen om te komen tot een internationale overeenkomst in de kwestie van de controle op de wapenfabri cage en den wapenhandel. Hij zal twee da gen in Rome verblijf houden. Vrijdagmor gen zal hij door staatssecretaris Suvdch wor den ontvangen en in aansluiting daarop een onderhoud hebben met Mussolini. Fransche politie-autoriteiten gecompromitteerd. De ministers Samper en Hidalgo uit de regeering? De geruchten over een te verwachten re- geeringscrisis namen Donderdag der gelijken vasten vorm aan, dat met vrij groote stellig heid het aftreden wordt verwacht van de mi- „Dat de grens van Engeland aan den Rijn is gelegen wil ik neit zeggen, -aldus verklaar de minister Hailsham in het Britsche Hooger- huis, dat het een of andere bepaalde land op het Europeesche vasteland noodzakelijker wijs de erfvijand van Groot-Brittanni6 is". Hetgeen Baldwin voor den geest zweefde was, zeide hij, dat de hevigheid van een aanval door bombardementsvliegtuigen voor een groot deel afhangt van de nabijheid der aan- valsbasis. Hoe verder de aanvalsbasis ver wijderd is, des te meer kans heeft de Brit sche luchtmacht, om den vijand den weg te verspeiTen. Het Ministerie van Luchtvaart heeft beslo ten vier nieuwe vliegvelden te zullen aan leggen; de terreinen hiervoor zijn reeeds uit gezocht. Verder verklaarde hij, dat het aantal man schappen van de luchtmacht zal worden uit gebreid, zoowel wat aangaat de vliegers als het andere personeel. De Times zegt in een commentaar op Lord Hailsham's rede o.m.: „De spreker had op het oog, dat het ge vaarlijke van een aanval in zeer ruime mate afhing van de nabijheid van de plaats, van waruit hij ondernomen werd. Gesteld dat de aanval uit de Lage Landen kwam, dan zou de vijand, met steunpunten in de Lage Laden in staat zijn zijn aanval te volbrengen en weer weg te komen, bijna voor de opvliegende eskaders der verdediging voldoende hoogte hadden bereikt om hem aan te tasten. Maar als hij verder teruggedrongen was, dan zou men vroeger voor zijn aankomst gewaar schuwd zijn en zouden onze eskaders in een betere positie woezen om met hem af te rekenen. De uitdrukking „onze grens is de Rijn" had ten doel duidelijk te maken, dat h;-t. onder moderne omstandigneden, voor dit land van vitaal belang is dat geen aanval van de Lage Landen uit ondernomen wordt of van eenige plaats uit binnen het redelijk bereik van onze kusten". Duitsch commentaar. De explicatie, welke Lord Hailsham in he4 Hoogerh-uis van Baldwin's bekende uitlatin gen over de Rijngrens heeft gegeven heeft te Berlijn sterk de aandacht getrokken, aldus de N.R.Ct. De Londensche correspondent van het Ber liner Tageblatt zegt, dat het noemen van Ne derland door Lord Hailsham bij deze gelegen heid hoogst opmerkelijk is nadat eenige da gen geleden een bericht van Paris Midi over het bestaan van een overeenkomst tusschen Engeland, Frankrijk en Nederland ten opzich te van samenwerking van lucbtstrijdkrachve' van Londen uit gedementeerd is. Paul Scheffer, de hoofdredacteur van het Berliner Tageblatt, teekent hierbij aan. dat Lord Hailsham bewezen heeft, dat schilder achtige zinswendingen te ver kunnen voeren „Hij heeft een neutraal land in het debat ge bracht, zeggend, dat het voor Engeland van vitale betcekenis was, dat geen luchtaanval van dat land, van Nederland uit of van een andere plaats dicht bij Engeland, zou kunnen worden ondernomen". Nieuw schandaal zou aan het licht gekomen zijh. Met bedekte toespelingen wordt sedert eenige dagen te Parijs gesproken over een nieuw groot schandaal, waarbij verscheidene hooggeplaatste politieambtenaren betrokken zouden zijn. De beschuldigden zouden met ver schillende bookmakers onder één hoedje heb ben gespeeld om door malversaties op de ren banen groote winsten te maken. MELLON OPNIEUW VAN BELASTING ONTDUIKING BESCHULDIGD. De Amerikaansche regeering heeft een aan klacht ingediend tegen de te Pittsburgh, ge vestigde Union Trust Company, die zij er van beschuldigt, over 1930 onjuiste opgaven voor de inkomstenbelasting te hebben gedaan. De maatschappij zou bepaalde aandeelenposten hebben overgedragen aan een door Andrew Mellon beheerschte dochteronderneming, ten einde hem, zooals de acte van beschuldiging zegt, in staat te stellen, „zijn oogmerk van ontduiking der inkomstenbelasting te vol voeren", en wel door het aantoonen van ver liezen. Acht gevallen van aandeelenoverdracht worden in het document opgesomd, waarvan er twee Andrew Mellon tot voordeel zouden hebben gestrekt. De regeering eischt thans naar Reuter meldt betaling van 218.000 dollar ontdoken inkom stenbelasting, vermeerderd met 50 pet. boete. MIJNWERKERS BIJ INSTORTING OMGEKOMEN. In een schacht van de Gardanne-mijnen in het Fransche departement Gard zijn door een instorting verscheidene mijnwerkers bedolven. Naar verluidt hebben drie of vier mijnwerkers den dood gevonden. De slachtoffers zijn Tsjechen en Polen. MEISJE OVER EEN APPELSCHIL UITGEGLEDEN Met een hersenschudding opgenomen Tijdens de pauze van de lesuren op de Bij zondere Meisjesschool te Sevenum is een 12- jarig meisje op de speelplaats over een appel schil uitgegleden. Het kind bekwam een ern stige hersenschudding. Op advies van een behandelend geneesheer is het meisje niet naar een ziekenhuis overgebracht. Haar toe stand is zorgwekkend. AMSTERDAMSCHE SUPERFOSFAAT- FABRIEK. Boekwinst op ingekochte aandeelen, Aan het verslag over 1933/34 der N.V. Am sterdamsche Superfosfaatfabriek der NV. Vereenigde Chemische Fabrieken ontleenen wij het volgende: Van onze dochtermaatschappijen in het binnen- en buitenland hebben wij ook ditmaal geen dividenduitkeering ontvangen; met de geringe verliezen, door eenige maatschappijen geleden, hebben wij bij de waardeering dezer deelnemingen rekening gehouden. Voor de noodzakelijke afschrijving op onze vaste bezittingen kunnen wij ditmaal slechts beschikken over een boekwinst ad f 192.272, behaald bij den inkoop ter beurze van nomi naal f 200.000 gewone aandeelen en nominaal ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELUNC. In het diepste van hetzelfde bosch leefde een aardman; hij was al vreeselijk oud. Hij was klein en krom en heette Glimmer; alle aard mannen zijn slim, maar hij was altijd nog sluwer. Deze Glimmer hoorde plots het geluid van roepen, schreeuwen en van doffe slagen. „Hè," sprak hij tot zichzelf, „vechten in het bosch! Dat gebeurde in dagen niet! Het zijn vast Kobolden die dat doen wat zijn die kereltjes toch stout. Nu zijn zij misschien weer arme reizigers aan het berooven en aan het slaan; dat moet uit zijn, snel er maar naar toe!" Ik wed dat je het nu al weet; de roovers hadden Thijs en Simmie te pakken en waren met hen in gevecht o, wat zijn die kobolden toch ondeugende kereltjes!" ZATERDAG 17 NOVEMBER HILVERSUM, 301 M. VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.— Gramofoonmuziek. 12.30 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 1.— Gramofoonmuziek. 1.15 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 1.30 Gramofoon muziek. 1.45 Orgelspel door Joh. Jong. 2.15 Gramofoonmuziek. 2~30 Eddy Walis en zijn orkest. 3.15 Coöperatief kwartiertje. 3.25 Rot- terdamsch Philharmonisch orkest olv. Eduard Flipse. 4.30 Europa van heden, W. van Raven- steyn: „Frankrijk". 4.50 Rotterdamsch Phil harmonisch orkest. 5.30 Orgelspel door Cor Steyn. 5.40 Letterkundig over-zicht door M. Wolters. 6.Uit de Roode Jeugdbeweging. 6.30 Nieuwe platen. 7.Orvitropia olv. Jan van der Horst. 8.— Oome Keesje aan het woord. 8.40 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 9 20 Toe spraak door A. Pleysier. 9.30 Vara-orkest olv. Hugo de Groot speelt muziek uit klankfilms 10.Vaz Dias en varia. 10.15 De Flierefluiters olv. Eddy Walis. 11.15 De Zonnekloppers olv. Cor Steyn. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Slui ting. HUIZEN, 1875 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 2.30 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door Westra. 3.— Kinderuurtje door Sophie Nu- wenhuis-van der Rijst en Mevr. Corrie Marres van der Ven. 4.— Verzorging zender. 4.15 Kro-orkest o-l.v. Marinus van 't Woud 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— Kro-orkest olv. Ma rinus van 't Woud. 5.35 Esperantonieuws door P. Heilker. 5.45 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Het Kro-orkest olv. Ma rinus van 't Woud. 7.— Politieberichten. 7 15 Katholieke Volks Universiteit. Gezondheids zorg in internaten, door Dr. L. Veeger. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.— Vaz Dias. 8.05 Kro- boys olv. Piet Lustenhouwer. 8.35 Tusschen twee werelden door Pater J. Thewissen S. J. i.05 Gramofoonmuziek. 9.15 „Onbetaalde re keningen", hoorspelletje 9.35 Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 10.15 „De economische be- teekenis van het Suezkanaal" door L'Abor. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmuziek. 12. Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Fransche avond. Gevarieerd Fransch gramofoonplatenconcert. 8.25 Accordeonspel door Hirschler. 9.05 Gevarieerd muzikaal pro gramma m.m.v. solisten en het omroeporkest. 9.50 Gala-concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis, m.m.v Maria Modrakowska, zangsoliote 10.50 Gramofoonmuziek. 11.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. I.30 Orkestconcert olv. Paul Douliez. 3.20 Concert spirltuel, uit het koninklijk conserva torium te Brussel- 6.35 Zangrecital door Ga- brielle Dorlev, Ariettes oublieés van Debussy. 3.20 Concert door de jachthoornblazers van Rakye Boitsfort. 9.35 Le Cloitre, symphonie- orkest en koor van het N.I.R. olv. Jean Kumps 10.30 Het Lionel's club orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Orkestconcert olv. Paul Douliez. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.20 Idem. 8.20 Orkestcon cert olv. Paul Douliez.8.50 Radiocabaret. 9.50 Orkestconcert. 10.30 Het Lionel's Cluborkest. KALUNDBORG 1261 M. II.20 A Bendix' ensemble. 2.50 Omroepor kest. 8.05 Concert. 9.Idem. 10.20 Erik Tuxen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Kleine omroeporkest olv. Willy Syeiner 7.35 Uit de Stadtgarten te Neuruppin. 11.20 Willy Glahe's dansorkest. HAMBURG 332 M. 3.20 Orkestconcert. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Radio Variété. 9.40 Idem. KEULEN 456 M. 11.20 Harmonieconcert. 6.20 Groot omroep orkest olv. Dr. W. Buschkotter. 7.35 Vroolijke avond. DROITWICH 1500 M. 2.25 Het Studio orkest van Belfast. 3.50 Con cert. 5 35 BBC Dansorkest olv. Henry Hall. 7.50 BBC Orkest afd. C olv. M. Lewis. 9.50 Music Hall. 10.20 Orgelconcert door O. H. Peasgood. 11.15 Dansmuziek. 11.20 Ambrose en zijn Em bassy Club orkest. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.51 Gramofoonmuziek. 8.20 Tusschenspel 9.20 Dansmuziek. 10.45 Gramofoonmuziek. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.20 Concert olv. Paul Letombe. 8 20 Geva rieerd programma. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 4 30 Dansmuziek. ROME 421 M. 4 30 Populair concert. 5.20 Gramofoonmuziek 8 05 Operauitzending. IVEENEN 507 M. 6.55 Het Weensche mannenzangkoor. 7.55 Radiopotpourri. 9.20 Dansmuziek. 10.10 Idem. 11.20 Gevarieerd programma. WARSCHAU 1345 M. 4.20 Kamermuziek. 5.35 Z. Roesner speelt viool. 6.20 Een mannenkoor zingt. 7.20 Omroep orkest olv. J. Ozïminski. 9.20 Concert. 10.55 Gramofoonmuziek 120 Het Front Dansorkest BEROMÜNSTER 540 M. 6.55 Gramo' 7.45 Eerste uitvoe ring van het kwintet voor strijkkwartet en saxofoon van Busch. 8.30 Vroolijke avond en dansmuziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3