1 I November. BEVERWIJK RAADSVERGADERING. De preinietoeslag voor Ziekenfondsen. Ont werp bevredigde den Raad niet. Commissie-ad-hoc zal trachten het beter te doen. Donderdagavond vergaderde de gemeente' iraad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. In verband met de behandeling van het voorstel inzake de toeslag op de Ziekenfonds, premie bestond voor deze vergadering groote publieke belangstelling. De publieke tribune was totaal „uitverkocht" en op het plein voor het stadhuis stonden zeker nog honderd ge gadigden, die geen plaatsje hadden kunnen bemachtigen. (Hondenbelasting. Bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing van de hondenbelasting brak de heer B r a n t j e s een lans voor de „kleine luyden die in het eenzame polderland goeddeels voor de bewaking van hun hebben en houden moeten zorgen en er een „keffertje" op na houden. Spr. wilde een nieuwe klasse invoegen n.l. voor inkomens van f 1000f 2000. Deze klasse zou voor een hond f 4 belasting moeten betalen. Vescheidene leden ondersteunden dit voor stel. De voorzitter vond dit voorstel moeilijk te overzien, maar bracht het voorstel van den heer(Brantjes in stemming. Dit werd aange nomen met 94 stemmen. (Tegen de beide wethouders en de heeren Maters en Bis schop. De verordening werd daarna vastge steld, Grondverkoop, Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Stumphiusstraat en het C. H. Moensplein aan de N.V. Brede- ro's Bouwbedrijf te Utrecht. De heer De Bruin (s.d.) deelde mede te zullen tegenstemmen op grond van het be kende s.d.-standpunt, dat gemeentelijk grond bezit in erfpacht moet worden uitgegeven. De heeren De Bruin, Visser en Mevr. Kemp- Haan stemden tegen het voorstel. De heer E ij king stak B, en W. en zelfs Openbare Werken een pluim op den hoed, voor den prijs, die voor den grond was be dongen. De ziekenfondspremie. Vervolgens kwam het voorstel van B. en W. aan de orde tot vaststelling van een toe slagregeling op door min- of onvermogenden te betalen ziekenfondspremie, Van de Katho lieke Raadsfractie was nog een amendement ingekomen, waarmede beoogd werd, de toe slag ook te verstrekken bij inkomens van i 18.50 per week. De voorzitter deelde mede, dat het het College gebleken is, dat de meerderheid van den raad ernstige bezwaren heeft tegen de voorgestelde regeling. Bovendien is van het ministerie van Sociale Zaken de mededeeling ontvangen, dat overleg met het departement op prijs wordt gesteld. Zooals de situatie thans is, zal een spoedige totstandkoming der regeling op moeilijkheden stuiten en het zal bovendien tijd kosten. B. en W. betreuren het, dat de regeling nog zal moeten uit blijven. De nadoelen voor de betrokkenen heb ben B. en W. overwogen en zij betreuren het, dat sommigebetrokkenen de dupe worden. Om dit te voorkomen en om de steuntrekken- den, die nog'bij de ziekenfondsen aangesloten zijn tegemoet te komen totdat de nieuwe re geling er is, stelden B. en W. den raad voor hem te machtigen in overleg met de Instel ling voor Maatsehappelij k Hulpbetoon voor den tijd van ongeveer 21/2 maand noodmaat regelen te treffen. De heeren Visser en de Bruin drongen aan op bespreking van de regeling.' De voorzitter had daartegen geen bezwaar, maar wenschte eerst het voorstél omtrent de noodmaatregelen behandeld te zien. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. De heer Visser, die er prijs op stelde het concept te bespreken, kon zich er niet mee vereenigingen dat van kleine steunbedragen lage loonen in de werkverschaffing nog een deel zal worden afgenomen voor de zieken fondspremie. Spr. wijdde uit over de sehoolvoeding in plaats van over de ziekenfondspremie en deelde mede, dat sehoolvoeding geweigerd werd aan een gezin met een inkomen van f 9 per week. Wethouder Steyn: Dat bestaat niet. De heer Visser: En toch is het zoo. Wethouder Steyn: Dan is het niet aan gevraagd. De heer Visser: 't Is wel aangevraagd. De heer Steyn: Dan is de heer Visser niet goed ingelicht. De heer Visser houdt vol, dat zoo'n geval zich werkelijk heeft voorgedaan, wijdt uit over den noodtoestand, welke in de gezin nen der werkloozen heerscht, spreekt over Maatschappelijk Hulpbetoon en wordt ten slotte tot de orde geroepen. Daarna geeft de heer Visser te kennen, dat hij een regeling wil, waarbij de gemeente de ziekenfondspremie betaalt. Men kan spr. dan wellicht gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel verwijten, maar hij vindt het ten slotte beter de gemeente te laten betalen, dan de ondersteunden nog verder „uit te mer gelen" De (heer We la gen besprak het schema en vond dat niet goed ingedeeld. De toe slag moet volgens spr. bij kleiner ge zins- sterkte worden gegeven. De heer De Bruin constateerde, dat het telegram van de s.d.-raadsfractie toch een goede uitwerking had. De regeling is daardoor niet in gevaar gebracht. Het was spr. geble ken, dat in strijd werd gehandeld met art. 38 van de Armenwet. Men gaat, aldus spr. de opvatting huldigen, dat ondersteunden en te werkgestelden rechtelooze mensehen zijn. Spr. heeft zich verdere afgevraagd, of de raad anderhalf jaar heeft moeten wachten op deze regeling. Wanneer B. en W. de bedoeling van den raad hadden aangevoeld, dan waren zij zeker niet met deze regeling gekomen. Ontstemd was spr. over het feit, dat reeds een begin van uitvoering aan de nog niet aanvaarde rege ling was gegeven door de betrokkenen aan meldingsformulieren te laten invullen. Spr. heeft voorts geschat, dat Maatschappelijk Hulpbetoon een bedrag zou bezuinigen van 10.000 wat overgenomen wordt door de zie kenfondsen. Het voorstel van de RK. fractie leek spreker voorts niet zoo aannemelijk. Het gaat weliswaar verder dan dat van B. en W-, maar het zou misschien slechts f 2000 meer behoeven te kosten. De heer E ij k i n g drong er op aan dat B. en W. zullen trachten de premies der beide ziekenfondsen gelijk gesteld te krijgen. Wethouder S t e h' n lichtte toe, hoe deze voordracht den raad bereikt heeft en wees er op, dat aan deze zaak geweldig veel werk ver bonden was. Nu komt aan den vooravond van de behandeling dei R.K. fractie met een voor stel. waarvan de gevolgen onmogelijk kunnen worden overzien. Zie naar onze buren, waar schuwt spr., die, al hebben ze nog veel groote woorden, de sehoolvoeding niet in kunnen voeren. Het is best mogelijk, dat er dingen in het ontwerp staan, die niet gewenseht zijn, maar dan is er nog altijd het recht van amendement en het overleg met B. en W. Men had meer vertrouwen moeten hebben in de menschen, die er zoovoor geijverd hebben om dit goede te bereiken. Over fouten kan men toch spreken. Het begin is geweest hulp te brengen. Is die dan van zoo weinig belang, dat men deze in de waagschaal wil stellen om alles en alles te bereiken? B. en W. willen zien in hoeverre aan de geuite wenschen te gemoet kan worden gekomen, maar, zei spr., ,als je het betere niet kunt bereiken, dan neemt men wat bereikbaar is. Dan helpen geen groote woorden. Er is wel heel weinig- vertrouwen gebleken in het goede. Mevr. Kemp betoogde, dat het verlaging van Inkomsten beteekent, wanneer menschen met twee kinderen, die f 16 verdienen, premie moeten betalen. Spreekster hoopte, dat het zoover zal komen, dat de gemeente de premie geheel zal betalen van menschen die 13 per week verdienen. De voorzitter leidde uit de gevoerde besprekingen af, dat het concept niet ge handhaafd zal kunnen blijven. De medewer king van de instanties, die hierbij betrokken zijn wordt uit het oog verloren. Spr. hoopte zeer, dat b.v. de ziekenfondsen deze mede werking zullen willen continueeren. Het lijkt B. en W. het beste, dat gestreefd wordt naar een zoo goed mogelijke regeling, maar de ver beteringen, die thans gewenseht worden kunnen B. en W. niet bereiken. Daarom vond spr., dat de raad maar een commissie-ad-hoc moest benoemen, die een regeling ontwerpt. Deze commissie kan zich bij voorbaat over tuigd houden van de sympathie van B. en W. die alle gegevens zullen verstrekken. (Dood- sche stilte in den Raad). De heer De Bruin trok daaruit de eenige consequentie, dat ditin rond-Hol- landsch beteékende: B. en W. kunnen het blijkbaar niet, doen jullie het. De voorzitter verzocht de heeren De Bruin, Out en Versteeg in deze commissie zitting te willen nemen. Zij verklaarden zich daartoe bereid. De heer De Bruin merkte nog op, dat hij niet aanneemt de regeling in gevaar te heb ben gebracht. Het belangrijke onderwerp, waarnaar de groote belangstelling van ondersteunden en werkloozen uitging was hiermede voorloopig van de baan. Over het adres van den Beverwijkschen Be- stuurdersbond, inzake de adhaesiebetuiging aan het petitionnement van het N.V.V. wer den nog eenige besprekingen gevoerd, maar het resultaat was toch dat dit met 7 tegen 5 stemmen werd verworpen. (Voor de heeren Visser, Eijking, De Bruin, Steijn en mevrouw Kemp. De heer Maters was intusschen ver trokken). Na afdoening van de hamerstukken, waar bij o.a.. het verzoek van de bewoners van den Pruimendijk om de sloot voor hun hui zen te rioleeren werd afgewezen en een adres van de tuindersorganisaties om beschikbaar stelling van goedkoop vleeseh en mest aan noodlijdende tuinders ter afdoening in han den van B. en W. was vastgesteld, informeerde mevr. Kern p—H aan naar de ontwikkeling van jonge werkloozen. De voorzitter ant woordde, dat de animo voor de cursussen onder de werklooze jongelui vorig jaar zoo gering was gebleken, dat de commissie, die er zeer hard voor gewerkt heeft, zich gewacht heeft voor een tweede fiasco. Niettemin zal iedere poging uit den kring der betrokkenen zelf zeker gesteund worden. De heer Versteeg' vroeg naar het prae- advies op het adres van Nieman c.s. inzake verlaging van aflossing. Dit prae-advies ver schijnt wellicht voor de volgende vergade ring. De heer visser wilde tot slot de commis- e van overleg bij de werkverschaffing gaarne uitgebreid zien met twee tewerkge- Dan moet het Rijk de verantwoorde. 0 lijkbeid maar dragen, Dan moet de gemeente stelden, waartegen geen bezwaar bestond, maar vallen. Hierna sluiting. Wanneer het nu niet ronduit regent Dan gaan wij door een mistgordijn, November heeft dit jaar besloten. Om weer eens echt zichzelf te zijn. De kille klammigheid doordringt je. De sfeer is triestig grauw en grijs. Het menschdom wapent zich er tegen En ieder op zijn eigen wijs. Hier gaat er een in bont gedoken, Ginds een in dunne regenjas, Maar in een wollen vest gestoken Een ander draagt een wollen das. Je kunt er zonder hoed ontmoeten Maar met een slobbekcuste schoen, Die vreezen 't ergste voor hun voeten In dit verraderlijk seizoen. Veel zoeken het in zelfverwennén, Bij kachels in een rooden gloed, En anderen in kou-trotseeren. Met een Spartaanschen heldenmoed. Onzichtbaar kan November lachen, Achter haar mistdek, grauw en vaal, Zij zal ze toch per slot wel krijgen, Verkouden worden z' allemaal. P. GASUS. ONDERLINGE DAMWEDSTRIJDEN.. In café „Bellevue" werden Donderdagavond de onderlinge wedstrijden van de Beverwijk- sche Damclub voortgezet. De uitslagen wa ren: S. BlokdijkS. Troost 02 B. ReimersK. Kikke 02 D. KikkeJ. A. Oussoren 0—2 H. TimmerS. D. Hoogvorst 1—1 F. Bakker—W. Spanjaard 2—0 A. J. SnijdersM. Hoogvorst 02 BOND VOOR STA ATSPENSIONNEERIN G. In de Lunchroom „Suisse" heeft de afd. Beverwijk van den Bond voor Staatspension- neering Woensdagavond een ledenvergadering- gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer G. Joor opende deze bijeenkomst, die zeer slecht bezet was. De heer P. J. v. Helden, die afgevaardigde was naar de algemeene vergadering te Alk maar op 22 Mei j.l. bracht verslag uit, en merkte daarin op, dat dit voor hem een teleurstelling geweest is. Zelfs een onderhoud dat het dagel. bestuur gehad heeft met minis ter Slotemaker de Bruïne is op niets uitge- loopen. Het vermoeden is gerezen dat van deze regeering voor de 66.000 uitgestotenen wel geen premievrij staatspensioen beschik- baad zal zijn datzelfs van de belofte van mr.Oud bij zijn intrede in de Regeering, om voer de uitgeslotenen te zorgen, tot heden niets is gekomen. Het hoofdbestuur voelt veel voor propaganda-maken teneinde zooveel mogelijk menschen in de gelederen van den Bond toe te laten treden, om te strijden voor premievrij staatspensioen. Spreker kreeg echter den in druk van dit congres, dat al het werk van voorheen voor niets was geweest. De voorzitter dankte den heer v. Helden voor zijn verslag en stelde de verkiezing van twee bestuursleden aan de orde. De heeren B. Smit en Chr. H. van Winger den werden bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking van den feestavond in Januari a.s. deelde de voorzitter mede, dat de Rederijkerskamer „Kennemerland" in prin cipe bereid werd gevonden deze avonden te verzorgen, Zoo mogelijk zal getracht worden een stuk in studie te laten nemen met een propagandistische strekking. Ook zal 'de feestavond muzikaal worden opgeluisterd. Na de rondvraag waarvoor weinig belang stelling bestond sloot de voorzitter de verga dering. PERSONALIA De heer M. J. F. Erhbecker, sinds 1 Juli 1932 hoofd van de openbare lagere school no. 1 is benoemd tot hoofd van de school in de Soen- dastraat te Haarlem. DE VRIJZ. DEM. KIESVEREENIGING De Vrijzinnig Democratische Kiesvereeni- ging houdt op Woensdag 21 Nov. a.s. in het Kennemer Hotel een ledenvergadering. In deze bijeenkomst zal de candidaatstelling voor de Provinciale Staten worden besproken. DE BAZAR VOOR HET VOLKSBADHUIS. Donderdagavond is de bazar welke in het Kennemer Theater ten bate van het nieuwe Witte Kruis-gebouw werd gehouden, geslo ten. Het bezoek is zeer bevredigend geweest en vooral in de avonduren was de belang stelling groot te noemen. Aan de verscheidene stands werden gofde zaken gemaakt en ongetwijfeld zal een flink batig saldo aan het bestuur van het Witte Kruis kunnen woi-den afgedragen. De verkoop van loten verliep eveneens naar wensch. Mevrouw Homberg, die het keurige, door haar vervaardigde poppenhuis ter beschik king van de bazar had gesteld, smaakte het genoegen zelfs eenige uren voor de sluiting uitverkocht te zijn. Het zal haar ongetwijfeld voldoening geven, dat dit mooie stuk huis vlijt, waaraan zij drie maanden arbeidde, niet minder dan honderd gulden in het bouw fonds brengt. Mevr. Brat, de voorzitster van de bazar- commissie, heeft aan het slot alle medewer kenden hartelijk dank gezegd voor de vele moeiten en zorgen, welke zij zich voor het welslagen van deze bazar hebben willen ge troosten. De Kennemer Boys, die op zoo'n prettige wijze voor de muzikale opluistering van den bazar zorgden werden evenmin vergeten en hadden vriendelijke woorden van dank in ontvangst te nemen. En nu behoort de bazar, waarnaar het Witte Kruisbestuur al zoo langen tijd met verlan gen had uitgezien weer tot het verleden. Zij heeft do bouwcommissie al weer een stapje verder gebracht naar hét einddoel. De trekkingen van de georganiseerde verlo tingen zullen binnen enkele dagen geschie den. SANTPOORT EERVOL ONTSLAG Bij Kon. besluit is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan mr. C. H. Guépin alhier aLs lid van den hoogen raad van arbeid, onder dankbetuiging voor de door hem in die func tie bewezen diensten. HEEMSKERK VEEFONDS. Donderdagavond vergaderde het Heems- kerksche veefonds te Noordorp. De voorzitter, de heer C. Baltus, deelde mede dat de vereeniging 21 jaar bestaat en dat voorzitter en de heeren C. de Ruijter en C, van Lieshout gedurende die 21 jaren deel uitma ken van het bestuur. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 3592.23 waren, de uitgaven: f 3443.67, zoodat er een batig saldo is van f 148.56. Door de verificateurs C. van Lieshout en J. Duin werd meegedeeld, dat de bescheiden van den penningmeester in de beste orde bevon den zijn. De voorzitter deelde mede, dat er op 1 Oc tober 150 leden waren met 150 stuks koeien en 60 pinken. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter C. Baltus met groote meerderheid van stem men herkozen; de aftredende bestuursleden In Mexico worden in verband met het kerkconflict tal van protestoptochten gehouden. J Wcntink en J. van Duivenvoorde wedden met g-roote meerderheid herkozen. Zij namen allen hun herbenoeming aan. De voorzitter verklaarde nog op een vraag van den heer P. Koper, dat het vee niet tegen brand en bliksem verzekerd is. Buma heeft het weer te kwaad met omroepvereenigingen. Civiele kwestie over auteursrechten. Verbod van uitvoering voor een aantal componisten gevraagd. In Juni van dit jaar maakte het Bureau voor Muziek Auteursrecht (Buma) een kort geding aanhangig tegen de AVRO, waarin verbod van uitzending werd gevraagd van muziekwerken, beschermd door het B.U.M.A. Voor dien waren onderhandelingen gevoerd over de te betalen auteursreohtn, welke on derhandelingen echter niet tot een resultaat leidden. In kort geding werd het B.U.M.A. niet ont vankelijk verklaard. Hierop werd de zaak aanhangig gemaakt bij de civiele kamer der Amsterdamsche rechtbank, waarbij het BUMA verbod tot uit zending vraagt van een groot aantal compo sities van componisten bij het Bureau aange sloten. Dit verbod wordt gevraagd ten aan zien van alle omroepvereenigingen in Neder land. Donderdag is in deze zaak gepleit. Voor het B.U.M.A. trad op Mr. .J. H'eintz, voor de om roepvereenigingen mr. Witteman. Mr. Heintz voerde o.a. aan, dat in ons land, aangesloten bij de Berner Conventie, de om roepvereenigingen beschermde muziek uitzen den, zonder daarvoor de noodzakelijke toe stemming van den componist of diens verte genwoordiger te hebben. De omroeporganisa ties probeeren door te drijven, dat de compo nisten genoegen hebben te nemen met dat gene wat de Omroepvereenigingen hier mee- nen te moeten geven. Men poogt het het B. U, M. A. op alle mogelijke manieren lastig te maken. Arbitrage door B.U.M.A. aangeboden werd afgewezen. Over het recht van het B.U. M.A. is men het wel eens, dit proces gaat dus over handhaving' van dit recht. Wordt beschermde muziek zonder toestem ming openbaar gemaakt, dan heeft de com ponist het recht die openbaarmaking te* ver bieden. Uit het feit, dat de omroepvereeni gingen een bepaald bedrag hebben aangebo den, blijkt reeds dat zij er zelf van overtuigd zijn, toestemming van eischeres noodig te hebben. Voor het geval, dat de rechtbank zonder nader bewijs geen algemeen verbod kan ge ven, vroeg het BUMA een verbod voor de uit voering van de muziek van een aantal com ponisten, die met BUMA contract hebben af gesloten via het Duitsche bureau Stagma. PI. vroeg' dus van de rechtbank een verbod met oplegging van een dwangsom en uitvoer baarheid van het vonnis bij voorraad. Mr, Witteman schetste in zijn uitvoerig plei dooi de houding van het BUMA, waarbij pl. sprak van „het schrikbewind" van Buma". Jaar in jaar uit zijn door de omroepvereeni gingen groote bedragen betaald aan het Buma. Van f 22.000 is het bedrag opgeloopen tot f 25.000 en zelfs; heeft men f 35.500 aangebo- ,den. Doch het Buma eischt zelfs f 50.000. Wij, al dus pl., willen een redelijk bedrag betalen, maar niet een onredelijk hooge som vastge steld door Buma. Vervolgens besprak pl. het repertoire van het Buma. Buma voert steeds aan, dat bijna alle muziek beschermd wordt en aangesloten is bij het bureau. Bewijzen hiervoor worden echter niet aangevoerd. Buma geeft dus bij het gevraagde verbod aan, welke muziek ver boden moet worden. De omroepvereenigingen zouden dus bij een eventueel verbod voor het feit komen te staan, dat zij vóór iedere uit zending moeten gaan vragen: „mogen we dat wel uitzenden?" Is het Buma te doen om een verbod? Neerï, aldus pl., iedere componist hoort zijn werk graag uitgevoerd en het Buma ook, mits er voor wordt betaald, zéér veel voor wordt be taald. Een verbodsactie, zooals die thans door het Buma wordt gevoerd, is misbruik maken van recht, daar ieder redelijk belang van de zijde van Buma ontbreekt. Een monopoliehouder als Buma behoort een gepast gebruik van vechten te maken. In de dagvaarding zoo voert pl. nog aan is trouwens niet gesteld dat de Omroepver eenigingen betaling weigerden. Reeds daar om is de eisch niet toewijsbaar. Na re- en dupliek bepaalde de president de uitspraak op een .la-teren datum. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 15 van Rotterdam naar New- York HALCYON LIJN. Stad Zaandam 14 van Oran naar Huelva. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 16 November van Beira te Rot terdam. Bloemfontein (uitreis) p. 14 (9 v.m.) Da kar. Randfontein (uitreis) 15 Nov. te Zanzi bar. Helder (thuisreis) 13 (7,2 n.m.) 180 mijl Z. v. Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 13 Nov. van Koto- nou HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. Meerkerk (thuisreis) p. 14 November ?e- rim. HOLLAND—BRITSCII-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 14 (10.22 v.m.) 360 mijl Z. van Land's End JAVA—NEW-YORK LIJN. Palembang, Batavia n. New-York p. 15 (8 v.m.) Gibraltar. Tabinta, Batavia n. New-York 13 te Sin gapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak 13 Nov. van, Shanghai te Ba tavia. Tjikarang 13 November van Kobe te Ba tavia. Tjisaroea 13 Nov. van Manilla te Hong kong. Tjibadak 13 Nov. van Honkong naar Ma nilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amor 13 Nov. van West-Indiië te New- York. Bodegraven, Chili naar Amsterdam 14 te Liverpool. Deucalion, 14 Nov. van Bari naar Ca tania. Ganymedes 14 Nov. van Salonika te Izmir. Hermes 14 Nov. van Cavalla naar Salonika. Oberon 14 Nov. van Alexandria naar Jaffa. Poseidon 14 van Carthagena naar Ali cante. Saturnus, Patras naar Amsterdam p. 14 (1 n.m. Ouessant. Trajanus 14 Nov. van Alicante naar Ma laga. Vesta 15 van Amsterdam te Velsen. Triton 15 van Hamburg te Amsterdam. Venus, Palermo n. Amsterdam p. 14 (8.55 n.m.) Lydd. Vulcanus, 14 Nov. van Livorno n. Napels. Barneveld, Chili n. Amsterdam 13 te Iqui- que. Costa Rica, 13 v. Barbados n. Port Limon. Venezuela, 13, v. Curasao te Christobal. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi 15 (11 v.m.) v. Hamburg te Bremen. Siantar (uitreis) 14 14 (2 n.m.) Kaap de Goede Hoop. Blitar (thuisreis) 15 (11 v.m.) van Colombo. Kota Gede (uitreis) 15 Nov. te Belawan. Kota Nopan (thuisreis) 15 Nov. v. Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 14 van Rotterdam te Buenos Ayres Alchiba (thuisreis) 14 November te Santos. Alpherat, 15 v. Buenos-Ayres te Rotterdam. Alcyone, 15 van Hamburg te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tawali, Seattle n. Kaapstad en Java p. 14 Straat Magelhaen. Silvermaple 14 v. Calcutta naar Vancouver. Kedoe, New-Orleans n. Java 14 te Port Natal. Silvercedar 10 y. New-Orleans te Galveston. Tosari, cassar. Vancouver n. Calcutta 14 v. Ma- „DINASO'S" VERGADEREN TE AMSTERDAM Donderdagavond hielden de „Dinaso's" een matig bezochte vergadering in een der kleine zalen van Bellevue te Amsterdam. Als spreker trad op Ernest Michel met het onderwerp: „Duitschland en orde", De veiligheidsmaat regelen, welke van de zijde van deze Vlaam- sche fascistische groep waren genomen, waren veelvuldig. Er had een scherpe selectie plaats en een zeer groot deel der kaarten was vooruit uit gegeven, zoodat men wist met geestverwanten te doen tel hebben. had uitgebreide maatregelen ge- tioffen om ook op straat de orde te bewaren. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 13 van Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Piitsburg, 15 v. Otaru te Rotterdam. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam 14 te Hongkong. Dardanus, Rotterdam n. Japan 14 v. Dairen. Prometheus, Batavia n. Liverpool 14 (8.8 v.m.) 35 mijl Z.W. van Niton. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam 15 v. Hongkong. Diomed, Japan n. Rotterdam 15 van Co lombo. Aeneas, Japan n. Rotterdam p. 14 Perïm. Eurymedon, Manilla n. Rotterdam p. 15 Perim. Menestheus, Japan n. Rotterdam vertr. 20 v. Londen. Polyphemus 15 v. Batavia te Amsterdam. Rusland koopt Amerikaansche tonnage. Volgens berichten uit de Vereenigde Staten zou de handelsvertegenwoordiging van de Sovjet^ o-P het oogenblik in onderhandeling zijn getreden over het aankoopen van Ameri kaansche tonnage voor uitbreiding van de Sovjet handelsvloot. Het betreft het aankoo pen van een aantal schepen, dat op 't oogen blik in San Francisco en andere Pacific-ha vens is opgelegd. De besprekingen duren nog voort. (Dagblad Scheepvaart) AANGEKOMEN. 1'4 November: Katwijk s.s. Archangel Crijnssen s.s. West Indië o Astarte s.s. Bremen 15 November: Rijnstroom s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Aurora s.s. Barcelona Frank M. m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Hercules s.s. Constantza Start ss. Kramfcrs Polyphemus m.s. Ned. Indiè Schokland s.s. New Castle Venus s.s, Midd, Zee VERTROKKE? 14 November: Dijkwater s.s. Rotterdam Oudewater s.s. Rotterdam Trito s.s. Rotterdam Dalalfven s.s. Rotterdam Odysseus s.s. Hamburg Monica m.s. Falmouth Glitt s.s. Otterbacken lö November; Rhein s.s. Hamburg Audacity s.s. Falmouth

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6