HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 323 DINSDAG 20 NOVEMBER '34 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIEN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERteintlëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; GOO.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; j 100.— Dij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000—, indien netzelfae ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e* zelf is verzekerd, behoudens het. vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten# deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Heropvoering van Vlessing's operette „Rose Marie". Voorstellingen in Thalia, Patronaat en Concordia. den we in 1 (het drinklied), en in 3 (solo van Trinette). Daarnaast krijgen we de finales te genieten, zooals alleen Vlessing ze schrijven kon: finales, waarin de koren zulke zangrijke melodieën zingen, ondersteund door knap ge figureerde baspassages, dat men terecht zeg gen mag: Voor dilettanten is geen Hollandsch operettewerk geschreven, dat het werk van Vlessing evenaardt. De titelrol zal gezongen worden door mevr. Dora AriszSchrama, die hier ter plaatse zeker geen onbekende is en wie wij meerdere malen uiterst gunstig mochten beoordeelen. Vader Martin zal door den heer H. A. Osen- darp Jr. vertolkt worden, bij wien deze rol in uistekende handen is en die deze reeds meer dere keeren met succes gezongen (en ge speeld!) heeft. Frans en Jean, de twee medeminnaars, zul len in de heeren W. Nuijen en J. Nat hun ver tolkers vinden, terwijl de dames N. N. en Fischer resp. de rollen op zich namen van vrouw Trincard en Trinette. Rose's vriendin; de heer Cöhrs als de waard Pottard. Het begeleidend orkest is natuurlijk „Kunst kring", voor deze gelegenheid extra versterkt, het ensemble, dat alle vroegere operette's reeds muzikaal illlustreerde en dat sinds zijn oprichting in 1902 den naam Vlessing als di rigent kent. Het comité, dat de uitvoeringen leiden zal, bestaat uit de heeren Joh. van der Plas voor zitter (oud-praesis Oper. Vereen. Apollo); H. A. Osendarp Jr. secretaris (oud-penningmees ter R.K. Oper. Vereen. Zang en Vriendschap) W. Broek, penningmeester (Harm. Vereen. Concordia); A. A. van Rooijen (Ork. Vereen. Kunstkring); A. H. Holtslag; Ph. S. Vlessing; Wildeboer en KI. Meijer. (Harm. Vereen. Con cordia). Sam Vlessing. Na het verscheiden van den kunstenaar Sam. Vlessing in Mei j.l. werd door eenige kunstvrienden het comité opgericht, dat men thans kent als: het Vlessing-comité. Deze com missie stelde zich ten doel, een fonds te vor men, ten einde nog niet uitgegeven werken van den overleden musicus in druk te kunnen laten verschijnen. De gelden daartoe zouden door heropvoe ringen van Vlessing's populaire operette's bij eengebracht worden. Aan de werkzaamheden van dit comité is het te danken, dat we in de 2e week van Januari de eerste uitvoering van ,jRose Marie" tegemoet kunnen zien. Het koor heeft onder de deskundige leiding van Philip S. Vlessing, de koorrepetities ach ter den rug en de heer A. H. Holtslag, die reeds zoo menig zangspel van onzen Vlessing regisseerde, is met de tooneelrepetities be gonnen. In Februari a.s. is het al weer 5 jaar gele den, dat wij deze altijd weer bekorende, melo dielij ke geschiedenis van het pleegkind Rose Marie voor het laatst hoorden. Voor dien moe ten we tot 1919 teruggaan, en onze herinne ringen aan „Apollo's" glanstij d te hulp roepen, om dit werk van Vlessing ten tooneele gevoerd te zien. Toen nog onder de persoonlijke leiding van den componist, die het geheel door zijn élan wist te bezielen. Thans is de leiding op zijn zoon overgegaan, voor wien de komende opvoering een gewich tige zal zijn, omdat het voor hem in dit genre een debuut is. De korte inhoud van de handeling der ope rette, die in korten tijd alle dilettantenvereeni- gingen op dit gebied veroverde en nog altijd tot een der meest gespeelde van het Neder- landsch repertoire behoort, is als volgt. In het dorpje Belle-Ville (in den Elzas) was het een jaarlijksche gewoonte, het oogstfeest te vieren. Dan vroegen de jongens van het dorp de meisjes hunner keuze om met hen het feest door te brengen. Op straffe voorgoed uit het gemeenschapsleven verbannen te wor den, mocht een meisje, dat gevraagd werd, niet weigeren! (Waar is het Nederlandsche dorpje Belle-Ville, waar zulk een ideale toe stand thans nog bestaat?) Wanneer het doek voor het 1ste bedrijf op gaat, is die dag aangebroken. Rose Marie, pleegkind van vrouw Trincard (een welgestelde boerin), opgegroeid met haar pleegbroer Frans, vermoedt niet, dat zij heden door hem gevraagd zal worden. Zij is in 't geheim verloofd met Jean, zoon van Vader Martin, U weet wel die goeie ouwe Vader Martin, de boschwachter van de Gravin. Jean heeft, om zich een positie te veroveren, plotseling het dorp verlaten, juist nadat er 's nachts op het kasteel was ingebroken en Jean voor zijn vader de wacht had gedaan. Voor Frans is dit nu een schoone gelegenheid om de verdenking op Jean te wentelen. Im mers, hij zal hiermede een tweeledig doel be reiken en een lastigen medeminnaar op han dige wijze elimineeren. Rose weigert Frans en vrouw Trincard, in woede ontstoken, j aagt haar op staanden voet weg. Rose vlucht dan naar vader Martin. Een jaar later. Rose heeft in dien tijd alle mogelijke plagerijen te verduren gehad en is de vertwijfeling nabij. Plotseling keert Jean terug wordt echter van den diefstal beschuldigd enin hech tenis genomen. De rest der intrige verklappen wij niet; die ga men zelf zien en vooralhooren Want overwaard is het, dit kleurig kijkspel, dat operette „Rose Marie" heet, te gaan be luisteren. Niet in het minst om den schitte renden zang van koor zoowel als solisten, welke Vlessing ons naliet. Geeft hij ons in de eerste acte al een schoon brok muziek in den vorm van Vader Martin's Ballade, in het 2e bedrijf heeft de componist (die tevens tekstdichter is) zichzelf overtrof fen. De klacht van den ouden boschwachter (Mijn kind. ik heb mijn zoon zien heengaan), het kerkkoor (Heil'ge Moeder) dat Vlessing's Orkestvereeniging Kunstkring bij de uitvaart van den componist zoo treffend spelen liet, de terugkomst van Jean (O, dierbaar land), zij zijn alle van ontroerende schoonheid. Vlessing heeft deze scènes niet alleen met de pen maar met geheel zijn kunstenaarsziel geschreven. Geestige liedjes, om zoo na te zingen, vin Ph. Vlessing. Moge deze poging, om Vlessing's onvergete iijke nagedachtenis op artistieke wijze te eeren, alleszins slagen! W. CHRIST. HISTORISCHE UNIE. Vrijdagavond zal door de Chr. Hist. Unie een openbare vergadering worden gehouden in de turnzaal van de Julianaschool aan den Engelmundusweg. In deze vergadering zal als spreker optreden, de heer J. R. Snoeck-Hen- kemans, lid der Tweede Kamer, die tot onder werp heeft: „Nieuwe vragen, het oude begin sel." Tot het stellen van vragen wordt ruim schoots gelegenheid gegeven. PRIJZEN DER FIJNE VISCH GEDAALD. De laatste dagen zijn de prijzen der fijne visch als tong en tarbot sterk gedaald. Vooral de tong is zeer goedkoop geworden. Hiervoor wordt thans niet veel meer dan de helft be taald dan eenige weken geleden. Voor de kustbooten, die het toch al moeilijk hadden is deze prijsdaling noodlottig en het kan niet uitblijven of er zullen booten van dit type uit de vaart worden genomen. EEN NOODKREET DER BELGISCHE ROOKERIJEN. Zooals wij reeds hebben gemeld, hebben de Belgische vischrookers en inleggers zich tot de Belgische regeering gewend met het verzoek, maatregelen te nemen ter beteuge ling van den uitvoer van gerookte visch enz. in het bijzonder uit ons land. De vorige week heeft de Nationale Bond der Rookerijen en Inleggerijen zich nogmaals tot de regeering gewend, ditmaal telegrafisch met het dringend verzoek, maatregelen te nemen, „daar anders hun ondergang onver mijdelijk is". In het telegram wordt voorts op- emerkt, dat met ongeduld gewacht wordt op het nemen van een beslissing inzake contin- genteering van gerookte en gezouten haring. De Hollandsche haringvisscherij is tengevol ge van overproductie stilgelegd en nu ver wacht de Nationale bond een overrompeling van ons land. Tot zoover het telegram, dat wel bewijs dat de toestand der rookerijen en inleggerijen in België erbarmelijk slecht is. Dat de Hollandsche haringvisscherij tenge volge van (lees: wegens) overproductie is stil gelegd is niet juist Alleen is de aanvoer van pekelharing verboden. De Belgische rookers en inliggers behoeven juist daarom een over rompeling niet te vreezen. Alleen zouden zij indien zij dit wenschten, in IJmuiden zoo veel versche haring van prima kwaliteit als grondstof voor hun bedrijf kunnen koopen als zij wilden, tegen zeer lage prijzen. De vori ge week alleen zijn hier bijna 20.000 kisten versche haring aangevoerd. Eindelijk maatregelen tegen de pufvisscherij? Engeland als voorbeeld gesteld. De memorie van antwoord inzake de be grooting van Economische Zaken bevat eenige zinsneden, die voor het visscherijbedrijf in het bijzonder voor dat van IJmuiden van groot belang zijn. Het ligt in het voornemen, aldus wordt op gemerkt, de belanghebbenden bij de visscherij op versche zeevisch te organiseeren in de Ne derlandsche Visscherij cen trale en in samen werking met die belanghebbenden een rege ling te treffen, welke kan leiden tot de ver betering van het zeevisscherij be drijf en in het bijzonder van de trawlvisscherij te IJmuiden. Bij de te treffen regeling en de vaststelling van de voorwaarden, waaronder de trawlvis scherij in 't vervolg zal kunnen worden uitge oefend, zal er naar worden gestreefd, te ge raken tot een beperking van de overbevis- sching van de Noordzee en de vernieling van te kleine visch door, op het voorbeeld van het geen in het buitenland en met name in Enge land geschiedt, eischen te stellen, waaraan de trawlnetten, wat de wijdte der mazen betreft, zullen moeten voldoen en voorts den aanvoer van te kleine vsch te verbieden. Zal er dus eindelijk iets van komen? Zal dan eindelijk de wensch in vervulling gaan van hen, die het goed meenen met het IJmuiden- sche visscherijbedrijf? Wij zullen het hopen. Het vraagstuk van de pufvisscherij staat reeds gedurende eenige jaren in het middel punt van de algemeene belangstelling. Herin neren we in dit verband aan de goed gedocu menteerde brochure van de Vereeniging van Reeders en Visschersvaartuigen te IJmuiden en de Reedersvereeniging voor de Nederland sche haringvisscherij. „Daarom geen Pufver- bod" als antwoord op de brochure van No vember 1931 van de Nederlandsche vereeni ging van belanghebbenden bij de Schar- en Scholvisscherij getiteld „Waarom geen Puf- verbod?" Het puf verbod is een internationale kwestie van den eersten rang, waarmede zich ook de Permanente Internationale Raad voor het zee- onderzoek meermalen heeft beziggehouden. Dr. Tesch bracht op de in 1933 te Parijs ge houden algemeene vergadering een rapport uit op grond van gedurende 1932 verzamelde gegevens. Hij schatte het aantal in dat jaar alleen door Nederlandsche motorvaartuigen vernietigde ondermaatsche scholletjes op. 350 millioen stuks! Engeland heeft inmiddels het goede voor beeld gegeven, al zijn de door genoemd land ingevoerde maatregelen meer in het leven ge roepen ter bescherming van den handel dan ter bescherming van de visscherij. Voor eenige belangrijke vischsoorten is een minimum- maat vastgesteld, o-a. voor schelvisch 9 1/2 inch (ca. 24 c.M.) en voor schol 9 inch (ca. 23 c.M.), terwijl tevens de minimum-maaswijdte van den kuil is vastgesteld op 3 inch (ca 7 1/2 c.M., overlangs uitgestrekt. Een trawlnet van deze maaswijdte geeft het grootste deel van de ondermaatsche visch gelegenheid te ontsnappen. In de in Juni 1934 gehouden vergadering van den Internationalen Raad is aanbevolen onmiddellijk over te gaan tot aanneming door alle landen van de minimum-maaswijdte en de minimum maten, zooals die in Engeland van kracht zijn, waarbij tevens de mogelijk heid onder de oogen werd gezien, deze maten in de toekomst nog te vergrooten. Ongetwijfeld is wat de regeering thans over weegt een voortvloeisel van deze besprekin gen. Evenals bij een vorige gelegenheid zal ook thans een eventueel regeeringsvoorstel van deze strekking in de Staten-Generaal stuiten op verzet van den kant van die af ge* vaardigden, die begaan zijn met het lot dei puf visschers en eendenboeren. Deze afgevaar digden hebben bij die gelegenheid den strijd gewonnen. Het is echter te hopen, dat onze volksvertegenwoordiging zich thans op het standpunt zal stellen, dat het niet langer aangaat, het nationale visscherijbedrijf in ge vaar te brengen ten bate van een groepsbe lang. Wat er op den duur van onze visscherij terecht zou komen, wanneer deze ongebreidel de vernieling van ondermaatsche visch wordt voortgezet, leert ons de onderstaande statis tiek, die vermeldt de vangst der stoomtrawlers in de Noordzee per reisdag in K.G. aan 1: groote schol, 2: middelschol, 3: kleine schol I. 4: kleine schol II en 5: schar in de jaren 1921 tot en met 1930. 1 2 3 4 5 1921 11.2 13.0 21.8 216.7 37.4 1922 9.8 10.0 13.5 223-9 31.9 1923 7.5 6.5 9.1 199.4 31.6 1924 8.5 6.4 10.9 189.8 24.1 1925 7.1 5.8 10.5 206.6 15.8 1926 7.3 6.4 11.5 256.0 14.1 1927 6.2 5.9 12.3 224.6 15.0 1928 4.6 5.7 12.9 235-6 12.1 1929 4.3 5.2 10.0 177.4 12.2 1930 3.2 5.4 7.4 149.2 7.4 Verder commentaar is overbodig. Dranksmokkelarij op een logger. Groote hoeveelheid drank en Eau de Cologne in beslag genomen. Kommiezen der Rijksbelasting hebben gis teren een goeden slag geslagen. Op de Tegel- tjesmarkt hebben zij n.l. een groote hoeveel heid sterken drank als jenever, rum en cog nac, alsmede eau de cologne, in totaal onge veer 40 fiesschen in beslag genomen, juist toen deze van den aan de markt liggenden logge: Christine K.W. 40 van de Mij. Kennemerland, alhier door den chauffeur van een autobus naar deze autobus werd gedragen. Het aangehoudene bleek frauduleus door den schipper van dezen logger J. van D. wo nende te Katwijk uit Frankrijk te zijn inge voerd. De drank werd natuurlijk verbeurd ver klaard, terwijl op den logger beslag werd ge legd. OPGELEGD. De stoomtrawler Ita IJM. 22 wordt wegens de slechte besommingen opgelegd. TER HARINGVISSCHERIJ IN HET ENGELSCH KANAAL. De stoomlogger Victor IJM. 149 is weer ter haringvangst naar het Engelsch Kanaal ver trokken. DE SCHEEPVAART. Voor de havens in onze gemeente kwamen in de afgeloopen week 10 zeeschepen, waar van 9 voor de Hoogovens, nl. 5 met erts en 4 om te laden, benevens 1 voor IJmuiden. Voor de papierfabriek kwamen geen schepen bin nen. Er vertrokken van de Hoogovens in deze week 4 schepen met een lading ijzer, waar van 1 voor Zweden, 1 voor Duitschland, 1 voor Spanje en 1 voor Middellandsche zeeha vens. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: IJM 204 f770; KW 178 f360; KW 89 f350; KW 60 f 500; KW 62 f350; KW 175 f 380; KW 52 f370; KW 108 f 330; KW 162 f430; KW 28 f340. Versche haring: KW 158 f300; KW 16 f390 KW 26 f200: KW 14 f210; SCH 3 f 230; SCH 25 f280: SCH 443 f380; SCH 210 f 170 SCH 353 f330; SCH 42 f290; SCH 263 f330; SCH 77 f 100: SCH 82 f400; SCH 339 f56; SCH 103 f50; SCH 129 f320; SCH 57 f77 SCH 195 f123. CHR. GEREFORMEERDE JEUGD ORGANISATIES. A.s. Woensdagavond zal in de Chr. Geref. Kerk een openbai-e bijeenkomst van de ge zamenlijke jeugdorganisaties gehouden wor den. Als spreker zal optreden Ds. J. Holtrop van Hilversum. De bijeenkomst wordt opgeluisterd door zang van een" meisjeskoor. huurkoop verbonden, voor haar rekening neemt. De opmerking van adressante, dat twee col porteurs in dienst zijn genomen is niet juist. In verband met den achteruitgang van de gasafname is door den Raad een crediet ver leend van f 5000,- voor het voex-en van pro paganda ter bevordering van het gasverbi-uik. Hieronder is ook begrepen, de gemeente syste matisch te doen bewerken door twee aan het gasbedrijf werkzaam zijnde fitters, die huis aan huis informeeren of de gastoestellen, die men in gebruik heeft, goed functioneei-en. De toestellen woi-den, indien men dit verlangt, gratis nagezien en kleine gebreken, die door den gebruiker gewoonlijk niet worden opge merkt en aanleiding kunnen geven tot min dere tevredenheid, hersteld. Tevens wordt het xubliek ingelicht omtrent gastoestellen in ïuurkoop enz. De voor dit werk aangewezen fitters zijn bekwame gediplomeerde fitters en dus niet, zooals het verband meent, ondeskun dige colporteurs. De opmerking, dat huurverkoop-apparaten worden verstrekt tegen pi-ijzen, waarbij geen rekening is gehouden met bij levering van ma terialen, installatiekosten, enz., is in haar ge heel genomen niet juist, Alleen in huurkoop verstrekte gasfornuizen worden gratis ge plaatst. Dit is trouwens reeds jaren het geval. Bij de prijsbepaling van de doorstroomappa- ten wordt wel degelijk rekening gehouden met installatiekosten, zoodat niet gesproken kan worden van oneerlijke concurrentie. De tot dusver door de fitters gehouden con trole heeft uitgewezen, dat zij zeer noodzake lijk is. De gemeente dient de huurkoopregeling voorshands zelf in de hand te houden, niet alleen, omdat, zooals ook door de loodgieters op een onlangs met hen gehouden conferentie werd erkend, bij wanbetaling krachtiger kan worden opgetreden, doch ook en vooral om te bevordei*en, dat door vakkundige voorlichting en bedrijfsuitoefening het belang van het pu bliek wordt gediend en het gas niet in discre- diet wordt gebracht, wat van zeer groot be lang is. Tot dusver ontvangt een loodgieter als hij een klant aanbrengt voor een gastoestel in huurkoop, 10 pet. van den verkoopsprijs, waarvan 5 pet. bij de eerste termijnbetaling en de andex-e 5 pet. bij de laatste termijnbe taling wordt uitgekeerd. Tot dusver is ïxog slechts eenmaal een toestel op deze wijze door een loodgieter aangebracht. Om zelfs den schijn van oneerlijke concur rentie te weren, zijn B. en W. bereid te bepa len, dat het gasbedrijf voor elk verkocht en geplaatst toestel, aan den loodgieter, die dooi den kooper daartoe eventueel wordt opgege ven, een provisie uitkeert van 10 pet., echter met dien verstande, dat de loodgieter een door het gasbedrijf erkend fitter moet zijn. De commissie voor gas en water kan zich hiermede vereenigen. B. en W. stellen voor, hen te machtigen adressant overeenkomstig het bovenstaande in te lichten. De „Muizenstad" ter bezichtiging. VELSEN Het gasbedrijf en de particuliere fitters. Verkoop van gasapparaten door de gemeente wordt niet gestaakt. In de Raadsvergadering van 7 Augustus 1.1. werd een adres van het Verband van Gas- en Waterfitters inzake den verkoop van gasap paraten door het gasbedrijf, waarin verzocht wordt het daarheen te leiden, dat aan de be moeiïngen van het gasbedrijf inzake den ver koop van gasapparaten ten spoedigste een einde wordt gemaakt, door den Raad in han den van B. en W. gesteld om advies. Het is in derdaad juist schrijven B. en W. thans aan den Raad dat door het gasbedrijf verschillen de gastoestellen aan particulieren worden ver kocht resp. bij hen worden geïnstalleerd, ter- wijl in den laatsten tijd ook uitbreiding is ge- Op de internationale luchtvaarttentoonstel- g6Ven aan het verstrekken van gastoestellen ling te Parijs is de stratosfeerballon te zien, jn huurkoop. Alleen ten aanzien van gascom- waarmede de Rus Protokieff een hoogte van I foren is een overeenkomst gesloten met een 19000 meter bereikte. 1 firma, die voor dit artikel, alle risico aan Ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité. Zooals men weet, zijn kortgeleden bewon derende woorden gewijd aan de „Muizenstad", vervaardigd door den heer A. Peduzzi, Velser- duinweg, IJmuiden-Oost. Dit mooie bouwwerk, met zijn levende be woners, zal in onze geheele gemeente worden tentoongesteld en wel voor liefdadig doel. De heer Peduzzi heeft zich nl. bereid ver klaard, zijn „Stad" zoowel te IJmuiden en Velsen als in Santpoort en Velsen-Noord voor belangstellenden op te bouwen en ter bezich tiging te stellen. De opbrengsten komen ten bate van het plaatselijk Crisiscomité. Men kan de „Muizenstad" bezichtigen: In de Theeschenkerij van Velserbeek. op Donderdag 22 en Vrijdag 23 November, respectievelijk van 510 en van 210 uur. Op Zondag 25 en Maandag 26 November kan Velsen-Noord kennismaken met het merk waardig bouwsel in het voormalige café „Bloemoord", van 210 uur. Santpoort kan de schepping van den heer Peduzzi bewonderen op Dinsdag 27 en Woens dag 28 November, van 210 uur in café „De Weijman. Tenslotte komt de tentoonstelling in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg en wel op Donderdag 29 en Vrijdag 30 November en Zondag 1 December, eveneens van 2—10 uur. Plaats en tijd der tentoonstelling in oud- IJmuiden wordt nog nader medegedeeld. De entree-prijs is zeer billijk. Het is te hopendat velen de „Muizen stad" zullen bezichtigen ten eerste is zij dat zelf ten volle waard en ten tweede dient men hiermede het belang van het algemeen. De samensteller zou gaarne nog de mede werking van eenige dames en heeren hebben, voor controle, inlichtingen enz. Dezen wordt verzocht zich te wenden tot den heer P. Bos man, Zeeweg 377 Driehuis. SANTPOORT R.C. BREDERODE. De uitslagen van de j.l. Zondag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Brederode 1—V.V.H. 11—2 Brederode 2—D.S.K. 6—0 Kinheim 4Brederode 3 110 Het eerste elftal heeft wederom een fraaie zege behaald. Dat het elftal over goede schut ters beschikt, getuigt het feit, dat in 8 wed strijden 75 doelpunten gemaakt werden! Als Brederode 1 op den ingeslagen weg voortgaat stevent zij rechtstreeks op den kam pioenstitel aan

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1