Uivet-Hutmet HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 324 WOENSDAG 21 NOV. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y* cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij al geheel e invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; f 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien netzelfde ongeval den dood van vijl ol meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf ls verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN „Wat wij willen". Propaganda-avond Ned. Blindenbond. De propaganda-kunstavond, welke de Ne- derlandsche Blindenbond in de Witte Bioscoop belegd had, mocht zich in matige belang stelling verheugen. Het openingswoord werd gesproken door den heer W. P. Mets, die er zijn spijt over uitdrukte, dat de opkomst zoo schraal was en tevens mededeelde, dat de burgemeester voor de vertooning van de film (die brand baar was) geen toestemming gegeven had, ondanks alle veiligheidsmiddelen, als regen apparaat, brandbluschapparaat, brandvrije cabine en 6 nooduitgangen. De heer Joh. v. d. Berg sprak hierna zijn verbazing uit over deze laatste weigering. Nergens in den lande was hem dit nog ge beurd. Men kan eischen stellen van brandvrije cabine etc., doch de voorwaarde van brand vrije film Spr. wenscht allen echter een avond van kunstgenot en hoopte op de sympathie van zijn gehoor voor den blinden mensch. Het muzikale gedeelte van het programma was met bijzondere zorg gekozen en bracht ons in kennis met de heeren Cas Stentrop (bas) en Piet Nieuwenhuizen (piano). Daarnaast werd de avond aangevuld met declamatie van verzen van Adama van Scheltema en Marie Boddaerd. Van den blinden pianist hoorden we Wals in cis-moll en Polonaise in A-groot van Cho pin, Griegs Holberg-Suite, e.a. Een gedeelte van zijn repertoire was door het hiaat van de film eenigszins onvoorbe reid. Hij riep daarom de clementie in van zijn gehoor. De heer Nieuwenhuis bleek een verdienste lijk pianist te zijn, die de finesses van het pianospel alleszins beheerschte. Jammer, dat hij over geen beter instrument beschikte. Het auditarium was voor zijn spel geheel en al oor. CasStentrop, leerling van Jac. van Kem pen, opende met recitativ en aria uit Xerxes van Handel, Ombra mai fui. Dit bekende Largo deed hem een warm applaus oogsten. An die musik, dat het donkere timbre van zijn stem goed uitkomen deed. Vooral in het medium en lage register beschikt hij over een sonoor geluid. -De blinde propagandist van den Ned. Blin denbond, de heer Johan van den Berg, decla meerde o.m. van Scheltema's De Sterren, Ode aan de Jeugd, Moed en De Dijk, welke laatste terecht een extra bijval oogstte. Hij knoopte er tevens een heel amusant praatje aan vast, als een aanloopje tot de eigenlijke propa- gandaspeecb. Spr. wees op het doel van den Nederl. Blindenbond. De blinde wil ook zijn plaats in de productie en het maatschappe lijk leven. Een zekere moderne strooming staat de theorie voor, dat de mensch licha melijk veredeld worden moet. De blinde is echter het levend voorbeeld, dat niet de stof, doch de geest primair is. Dat het lichaam niet het hoogste is, maar wel het zieleleven, dat waarvoor het bezit der oogen niet conditio sine qua non is. De blinde vraagt niet om medelijden of liefdadigheid, doch wel om so ciale liefdadigheid. Welk een zegenrijk werk de N.B.B. verricht bewees spr. met tal van voorbeelden: 37 blinde organisten, 12 marco nisten, 85 masseurs aan de ziekenhuizen, tal van blinde musici, 3 monteurs aan de Philips- fabrieken, terwijl tal van blinden universi taire opleiding volgen en dus de intelleetueele beroepen alle ook voor hen open staan. Spr. hoopte, dat eenmaal de regeering de blindenzorg niet meer onder armenzorg zou rangschikken, maar onder een aparte sociale wetgeving. Dat, besloot de redenaar, is wat wij, 4000 blinden in Nederland, willen' VERGADERING VREDESGROEP IJMUIDEN Gisteravond heeft in „de Griffioen" een openbare vergadering van de Vredesgroep IJmuiden plaats gehad waarin als spreker op trad de heer Ir. K. J. Hondius uit Rotterdam met het onderwerp: „Luchtbescherming". De vergadering, die zich kenmerkte door een goede opkomst, werd geopend door den groepsvoorzitter, den heer IJ. Reitsma, waar in deze zeide dat het met de samenleving stuk loopt wanneer men op een bescherming tegen luchtaanvallen steunt. Daarom acht hij het een voorrecht, dat de heer Hondius bereid was bevonden, dit sombere onderwerp te wil len bespreken. Alvorens de heer Hondius tot •behandeling van zijn onderwerp overging, werden door de dames Coppée en Schol eenige muzieknummers piano en viool ten ge- hoore gebracht, Ir. Hondius begon te zeggen, dat het vraagstuk der luchtbescherming een onderwerp is dat de algeheele belangstelling van het publiek heeft. Waarom, zoo zegt me nigeen, waarom zullen we ons niet beschermen tegen luchtaanvallen, gelijk wij dit doen te gen overstrooming, bliksem inslag, en-z.? Hij wil spreken over de vraag, of de luchtbescher ming technisch mogelijk is, om vervolgens een principieele gedachte tegenover de luchtbe scherming te stellen. Wat stelt men voor, men wil een bevolking tegenover een duivel die alles wil vernietigen, beschermen. Is dit tech nisch mogelijk? Met uitspraken van deskun digen, zooals de commandant van de Parïjsche brandweer, die zegt, dat een bescherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen ge heel doelloos is. Spreker stelde ook de vraag, waar men nu wel oefeningen houdt, wanneer men b.v. in één nacht op verschillende tijd stippen een aanval op een plaats krijgt, of dan de menschen die bij oefening paraat zijn, dit pok zullen zijn na de herhaalde aanvallen. Met uitspraken van generaals en deskundigen bevestigde spreker zijn betoog, dat men tech nisch niet in staat is, zich volkomen tegen luchtaanvallen te beschermen. In dezen tijd van de vliegtechniek is de oorlog niet anders dan een massamoord. Wij hebben hiertegen de waarschuwingsdiensten. Hoe staat het hier mee? De heer Hondius besprak hierbij o.a. de gehouden oefeningen in Overijsel, waar deze oefeningen geleerd hebben dat men aan waar schuwingsdiensten niet te veel waarde moet hechten. Ook wat betreft de verduistering. Naar een uitspraak van een beroepsmilitair over een nachtelijken aanval op een stad is ook de verduistering geen tegenwapen. En waar de techniek op 't gebied van oorlogstoe rustigen niet stilzit, daarom stelt spreker de vraag waarmee zal de mensehheid in de toe komst bedreigd worden? Verschillende gas soorten worden door spreker besproken. Wat beteekenen deze uitvindingen voor ons en onze kinderen? Daarom noemde spreker het een groote leugen wanneer men zegt: het zal met een goed gasmasker nog wel meevallen. Ver volgens bracht spreker de verschrikkelijke uitwerking van brandbommen naar voren. Hierna werd het bacteriën-wapen besproken. Stratosfeer-vliegtuigen, stratosfeer-bommen, velen gelooven hierbij aan het onmogelijke als een sprookje. Een kanon dat zoo juist gericht kan worden om op 120 K.M. treffers te maken was toch in den laatsten oorlog mogelijk Zou den dan stratosfeer-vliegtuigen ook tot de on mogelijkheden, in den naasten oorlog, be- hooren? Naar aanleiding van dit alles bracht spreker de verschrikkingen van den oorlog naar vo ren, waartegenover hij stelt de machteloosheid der mensehheid. In de pauze lieten de dames Coppée en Schol zich nog eens hooren, waarna de heer Hondius het tweede gedeelte van zijn onderwerp, „Een principieele gedachte om trent de luchtbescherming" behandelde. Alvo rens hierop in te gaan besprak hij eerst het karakter van den oorlog. De oorlog, zeide hij is geen natuurramp maar wordt voorbereid en gemaakt door menschen. Wie de luchtbescher ming wil en deze tracht te bevorderen, kan niet aan den werkelijken vrede mee werken. Nadat spreker op een duidelijke wijze de el lende van een toekomstigen oorlog beschreef, die een technische zal zijn, een ontzettende ramp, zooals wij ons die niet kunnen inden ken, wekte hij de aanwezigen op dit te weren door eenparig tot de regeeringen te zeggen: wij willen geen oorlog meer. Aangezien geen der aanwezigen met spreker van gedachten wenschte te wisselen, sloot de heer Reitsma hierna de vergadering met een woord van dank tot den spreker. Even willen wij nog vermelden, dat men zich had voorgenomen, vooral van 7.30 tot 8 uur ge legenheid te geven tot het bezichtigen van een schilderstuk „de Zege" en enkele kleine teekeningen bedoeld als anti-oorlogs propa ganda. Deze kleine tentoonstelling kon echter niet plaats hebben aangezien hiervoor geen vergunning door de autoriteiten was verleend. De bedoelde teekeningen en het schilderstuk waren uit de nalatenschap van den overleden kunstschilder J. L. van Ishoven. EéN KALENDER MAAKT NOG GEEN NIEUWJAAR. De eerste is er, de eerste kalender voor 1935. Gelukkig maakt, evenmin als één zwaluw zomer maakt, een kalender Nieuwjaar, maar het openen van de kalender-periode wijst er op, dat het oude jaar weer voor een heel groot deel verstreken is. De eerste kalender werd ons aangeboden door de afdeeling Velsen en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren. Het is een maandkalender en laat ons een visschersvrouwtje zien met een ezel aan de hand. Een aardig jeugdig visscherin- netje geeft den ezel brood. Het is een eenvoudige, doch sympathieke wandversiering. Inmiddels is de tweede gearriveerd, de be kende van „De Nederlanden van 1894" véï- ;egenwoordigd door den heer C. Visser Hzn. Een fraaie, duidelijke maandkalender. De visscherij-contracten. Besprekingen gaande? Naar wij vernemen, zijn er tusschen het be stuur der Reedersvereeniging en de hoofdbe sturen der betrokken organisaties reeds be sprekingen gehouden over nieuwe contracten. Alhoewel dienaangaande nog geen mededee üngen zijn verstrekt, kunnen wij mededeelen, dat door de Reedersvereeniging reeds voorstel len zijn gedaan. Deze voorstellen gaan in de richting van loonsverlagingen over de geheele linie. Zoo wenscht de Reedersvereeniging ten opzichte van de gages de bepaling in te voe ren, dat het percentengeld wordt berekend van de besomming, verminderd niet aüeen met de losloonen, maar ook met de gages. Verder ligt het in de bedoeling, de minimum- loonen voor lossers en pakkers te verlagen met f 1 resp. f 1.50. Voor de kustbooten, wenschen de reeders een losregeiing in te voeren, die ge heel afwijkt van de thans bestaande. De wolhandkrab doet haar intrede in IJmuiden. De schrik van den visseherman. De wolhandkrab, de schrik van den vis seherman, heeft haar intrede gedaan in IJmuiden. Het eerste exemplaar werd gevan gen door den palingvisscher C. Groen, die er een ving in een paüngnet in het nieuwe bui- tentoeleidingskanaal. Het is een volwassen exemplaar met acht lange pooten en twee ge duchte knijpers, waarvan de uiteinden be groeid zijn met een zachte, wollige massa, waaraan het dier zijn naam te danken heeft. De wolhandkrab verscheen vermoedelijk een 20-tal jaren geleden voor het eerst in Europa en wel in de rivieren van Noord-Duitschland, het eerst in de Elbe. Vermoedelijk is het dier door schepen in waterbaüasttanks in Ham burg uit zijn vaderland China aangebracht. Thans komt de wolhand- of Chineesche krab veelvuldig in ons land, met name in de provincies Friesland en Groningen voor, zoo dat men vreest, dat dit dier hier een even groote plaag zal worden als in Duitschland. Volgens het verslag over de visscherij gedu rende het jaar 1933 werd in samenwerking met prof. dr. E. W. Hazelhoff te Groningen een plan opgesteld om de levensgeschiedenis van dit dier in onze binnenwateren te bestudeeren en proeven tot bestrijding te nemen. Het on derzoek zal aan het Zoölogisch Laboratorium te Groningen worden verricht. De heer Groen heeft genoemden professor inmiddels bericht van zijn vangst gezonden. Dat deze ongewenschte bezoekster zich zoo snel over West-Europa heeft kunnen ver spreiden is te danken aan haar groote levens kracht en haar zwerversnatuur. De krab kan in zoet water leven, broedt in brak en zout water, bij voorkeur in rivier monden of ondiepe kustwateren. Men heeft ze reeds in rivieren honderden kilometers stroomopwaarts gevonden. Voor de voortplanting begeven beide ge slachten zich naar de riviermonden. Vrouwe lijke vruchtdragende exemplaren heeft men alleen in zout water gevonden. Het vrouwtje is bijzonder vruchtbaar. Men heeft van 270.000 tot 900.000 eieren bij een vrouwelijke wolhand krab gevonden, zoodat het niet te verwonderen valt, dat het dier zich zoo snel heeft vermenig vuldigd. De eieren worden gedurende ongeveer 5 maanden gedragen en in den regel in April en Mei uitgebroed. De larven zijn eerst vrij- zwemmend, maar zij zetten zich spoedig op den bodem. In dit stadium begint de trek en jonge exemplaren heeft men zelfs meer dan 100 K.M. van de zee verwijderd aangetroffen. Later trekken ze nog verder stroomopwaats, waarbij ze den oever houden, teneinde den stroom te mijden. Wanneer ze geslachtsrijp zijn keeren ze naar brak of zout water terug, waarbij zij het midden van den stroom hou den. De krab veroorzaakt niet alleen groote scha de aan fuiken of andere netten, maar brengt op haar trek, in het bijzonder stroomopwaarts, groote schade toe aan rivieroevers en dijken, waarin zij groote cylindervormige gaten boort. Het vleesch van dezen roover moet zeer smakelijk zijn. In China wordt het als een lekkernij beschouwd. Het dier wordt gekookt, waarna het vleesch uit de schaal wordt ge haald. Het wordt fijngehakt en vermengd met eierdooier, boter, fijngehakte uien, peper en andere kruiderijen in de goed-gereinigde rug- schaal lichtbruin gebakken. Het staat echter te bezien, of men in ons land de wolhandkrab tot een volksvoedsel zal kunnen promoveeren. Dit zou naar onze mee ning, hoogstens het geval kunnen zijn in de Zuidelijke provincies, waar evenals in België veel krabben gegeten worden. Maar wie weet vormt over eenige jaren in onze fijne hotels de wolhandkrab, naar het Chineesche recept bereid, een gaarne gekozen onderdeel van een hors d'oeuvre. Voorloopig zal deze immigrant door den vis seherman wel als een vijand worden be schouwd. Hij koos eieren voor zijn geld. Katwijksche logger met haring en alcohol. Ondanks dat elke opvarende van een vis- schersvaartuig weet, dat het verboden is bij het binnenkomen in de Visschershaven drank aan boord te hebben, omdat voor deze haven geen inklaringsdienst bestaat, komt het her haaldelijk voor, dat dit gebod overtreden wordt. Gewoonlijk betreft het kleine hoeveel heden en wanneer de eigenaars voordat er een rijksambtenaar aan boord komt, aangifte doen, kunnen zij in den regel, alhoewel zij een strafbaar feit plegen, door betaling van de verschuldigde invoerrechten en accijnzen verdere moeilijkheden voorkomen. De schipper van den logger Christine KW 40 verzuimde dit, waardoor hij zich schuldig maakte aan frauduleuzen invoer. Zooals wij gisteren reeds meldden,, is het schip aan den ketting gelegd. Eerst tegen betaling van een cautie-som ter waarde van het schip zal de logger wellicht vrijgegeven worden. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke smok- kel-affaires voor den betrokken reeder zeer onaangenaam zijn, omdat wanneer de ontdo ken belasting en de boete, in het geval van den logger KW 40 ten bedrage van f 1200 a f 1500 niet betaald wordt, de kans groot is, dat het schip door het rijk verkocht wordt. In elk geval is het schip zoolang de zaak niet ge regeld wordt buiten bedrijf, hetgeen opzich- zelf al een aanzienlijke schadepost is; De schipper van den gistermiddag binnen gekomen logger KW 149 koos eieren voor zijn geld. Ook hij had een 50-tal flesschen alcohol benevens een hoeveelheid suiker aan boord. Hij wachtte de bui niet af, maar gaf de ver boden lading aan. Hij zal nu eenige honder den gulden aan invoerrecht en accijnzen moeten betalen en mag blij zijn als hij niet bovendien nog een proces-verbaal oploopt. Het spreekt vanzelf, dat de rijksambtena ren, die wel het toezicht op de Visschershaven belast zijn in deze dagen, nu voortdurend schepen binnenkomen, die een Fransche ha ven (Boulogne of Dieppe) heben aangedaan, dubbel waakzaam zijn. Dagelijks komen er aanhoudingen voor. Dat het smokkelbedrijf thans welig tiert is voornamelijk het gevolg van de geringe ver diensten der opvarenden. Het smokkelen is zeer verleidelijk en velen hopen er op deze wijze wat bij te kunnen verdienen. Maar in den regel rolt de bal verkeerd en dan is het leed niet te overzien. HINDERWETVERGUNNINGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen de volgende Hinderwetsvergunningen zijn ver leend: a. aan de Handel en Industrie Maatschappij „Him" te Haarlem, tot het oprichten van een verffabriek op het perceel, gemeente Velsen, sectie C no. 718 aan den Kanaaldijk (noord zijde) te Velsen; b. aan de N.V. Bataafsche Import Maat schappij te 's Gravenhage, tot het wijzigen van een benzinepompinstallatie bij het perceel Bloemendaalschestraatweg no. 196 te Sant poort; c. aan de Sinclair Petroleum Company S. A. te 's Gravenhage, tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met af tapinrichting bij het perceel Snelüusstraat no. 39 te IJmuiden; d. aan Sluis' Chemische Fabriek, N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van haar fabriek, met een machine-bankwerkerij en een smede rij in het perceel Loggerstraat no. 46. FEESTAVOND „DE MOERBERG". De Speeltuinvereeniging „De Moerberg" or ganiseert Dinsdag 27 November a.s. een feest avond in de Witte Bioscoop, Mahustraat. Medewerking verleent de Tooneelvereeniging „Vriendenkring". De visschersvloot van Brussel. Het eerste vaartuig terug van zijn eerste reis. Zooals wij reeds hebben gemeld is na Ant werpen ook Brussel tot visschershaven gepro moveerd. Het eerste vaartuig is de Arne Shou BR 1, een Deensche kotter, bemand met een Deenschen schipper, een Belgischen schipper, twee Deensche en een Belgischen matroos. De bemanning is dus vijf man sterk. Dezer dagen is de Arne Shou BR 1 van zijn eerste reis in Brussel teruggekeerd. Deze eer ste reis, vertelt Het Visscherij blad, is er een geweest vol hindernissen. Nadat de kotter eerst vijf dagen in Antwerpen door den storm werd opgehouden, moest het scheepje in een Engelsche haven binnenloopen, voordat de reis naar de Farö-Eilanden kon worden voort gezet. De visch werd in 2 1/2 dag in de territoriale wateren van Farö gevangen, hetgeen geoor loofd was, omdat acht visschers van Farö aan boord werden genomen, die tegen een klein loon voor rekening van de BR 1 vischten. Volgens den Belgischen schipper is het leven op zulk een klein vaartuig een waar honden leven. De heenreis duurde zes dagen, twee en een halve dag werd gevischt en dan weer zes dagen voor de terugreis. De Denen vonden zulks heel natuurlijk. De kotter bracht 7500 K.G. kabeljauw en gul aan. Het blad geeft in overweging, met een zes tal schepen ginds te visschen, omdat op deze wijze het voortdurende tekort aan kabeljauw te Antwerpen en Brussel opgeheven zou kun nen worden. De schepen zouden dan om beur ten als carrier de visch naar huis kunnen brengen, welke dan in kisten, voorzien met het merk van het schip, waarvan de visch af komstig is, gepakt zou moeten worden. Naar onze meening zal IJmuiden voorloopig niet bevreesd voor concurrentie van deze nieuwe West-Europeesche visschershaven be hoeven te zijn. VELSEN De Oostenrijksche bondskanselier Schuschnigg (tweede van links) heeft tijdens zijn verblijf te Rome een krans gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat. Naast den kanselier de Oostenrijksche minister van buitenlandsche zakan baron BergerWaldenegg. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 27 November 1934, des namiddags 7 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken. 3. Financieele besluiten. 4. Machtiging tot het opnemen van kas geld in 1935 en aangaan van twee rekening courant-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Vaststelling opnieuw van de verordening op de heffing van rechten voor diensten, dooi den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst en den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst te Velsen bewezen. 6. Verleenen van kwijtschelding van de be taling van huurpenningen. 7. Aankoop van de woning Stephenson- straat no. 6. 8. Overname van een gedeelte van de West laan te Santpoort. 9. Verkoop van grond. 10. Vaststelling van een advies aan Gede buteerde Staten inzake de jaarwedden van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvan ger. 11. Advies omtrent steunverleening in de kosten der gemeentehuishouding. 12. Advies omtrent het adres van het ver band van gas- en waterfitters inzake den ver koop van gasapparaten door het gasbedrijf. 13. Bestemming van het terrein, omsloten door het Tiberiusplein, voor Briniostraat, de Palmenstraat en den spoorweg, te IJmuiden, voor plantsoen. 14. Vaststelling van een Verordening als bedoeld in artikel 16, 3e lid, onder a, van het Motor- en Rijwielreglement. 15. Afsluiting voortuinen Kennemerlaan. VELSEN Bevallen: A. Kamphuisvan 't Hof, d„ Piet Heinstraat 113. IJmuiden; A. KorsmanStroo ker, d., Wynoldy Daniëlslaan 1, Santpoort; A. PeereboomLangereis, d„ Trompstraat 114, IJmuiden; W. JanssenRouw, d„ K. Zegel- straat 7, IJmuiden; E. Bouman—Gorthuis, d., Bloemstraat 54, IJmuiden; M. M. Hollenberg —Kroon, d., Acaciastraat 12, IJmuiden; D. KlutZwartveld, z., IJmuiderstraatweg 16, IJmuiden; D. van Urkvan der Plas. z„ Ste- phensonstraat 34 rd., IJmuiden; P. Valksvan de Laar, z„ J. P. Coenstraat 20, IJmuiden; A. M. E. VeldhovenRutte, d., Bloemendaalsche straatweg 17a, Santpoort; A. Han* B -'sen, d„ Hagelingerweg 214, Santpoort. Overleden: Antje Smit, 73 j., echtgen. van J. Men, de Wetstraat 13, IJmuiden; Jannetje P. van Rooyen, 13 j., ongehuwd, Alb. Cuypstr. 8, IJmuiden; Johannes A. Mors, 75 j., echtg, van H. Hollenberg, Kalverstraat 71, LJwuider,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1