UIT HET BUITENLAND ROL Statistiek voor het Kruideniersbedrijf. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN Radio-Procramma De buitengewone Volkenbondsvergadering bijeen. Het Chaco-conflict aan de orde. Paraguay verwerpt de aan bevelingen van de Volkenbondscommissie. Discussie in het presidium van de Ontwapeningsconferentie. Gemève. Ook Oostenrijk verlangt gelijkgerechtigdheid. In de Dinsdag gehouden zitting van het presidium der ontwapeningsconferentie heeft thans ook Oostenrijk bij monde van zijn ge delegeerde baron Pfluegl gelijkgerechtigdheid geëischt, althans ten aanzien van de defen sieve wapens. Baron Pfluegl verklaarde zijn goedkeuring- niet aan een ontw,»peningsconventie te kun nen hechten, alvorens aan deze voorwaarde zou zijn voldaan. Conflict in den Chaco voor de buitengewone Volkenbonds vergadering. De buitengewone volkensbondsvergadering, die bijeengeroepen was voor de verdere behan deling van het conflict in den Chaco, is gis termiddag onder groote belangstelling van het publiek in het gebouw van het Volkeii- bondssecretariaat bij eengekomen. De voorloopige president, de Tsjecho-Slo- waaksche minister van buitenlandsche zaken, Benesj, wijdde in het eerste deel van zijn openingstoespraak een woord - aan beide slachtoffers van den moordaanslag te Mar seille. Na Benesj sprak de Zuid-Slavische minister van buitenlandsche zaken, Jeftitsj enkele woorden van dank tot den voorzitter. Als der de spreker sprak daarop Laval een rede uit, die zeer den aandacht trok. Ook hij roemde koning Alexander „als soldaat en tegelijk als den vorst des vredes". Spr. zelf, Laval, zal trachten het voorbeeld van Barthou te volgen, zijn werk voort te zetten en de samenwerking met alle hier bijeengekomen staten' verder te brengen. Inzake het conflict in den Chaco consta teerde Benesj vervolgens, dat alle tot dusverre ondernomen pogingen tot arbitrage mislukt waren en dat de vergadering met' aanvaar ding van de voorgestelde recommandaties den beiden partijen de mogelijkheid zou ge ven weer terug te keeren op de rechtsbasis van het Volkenbondspact. Voor het opwekken van een gunstige atmosfeer is het staken van een gecontroleerde neutrale zone onvoor waardelijk noodzakelijk. Het presidium der ontwape ningsconferentie bijeen. De rede die de president der ontwapenings conferentie, Henderson in de geheime zitting van het presidium heeft gehouden is vroeg in den middag bekend gemaakt. Henderson herdacht met een kort woord wijlen koning Alexander van Joego Slavië, minister Barthou en Dollfuss, waarbij hij in het bijzonder zijn leedwezen erover uitsprak, dat hein voortaan de -medewerking vanden Fransénen minister, van buitenlandsche: za ken zou ontbreken. Tenslotte herdacht hij den overleden, ambassadeur der, Sovjet Unie Dow- galewski. Henderson las vervolgens eenige protest brieven voor, die hij van pacifistische organi saties had gekregen. Hij herinnerde aan zijn voorstel van 5 November. Indien het presi dium met zijn voorstellen accoord ging, zou hij zich- met de voorzitters der desbetreffen de commissies voor den wapenhandel, de pu blicatie der oorlogsbegrootingen en der com missie, voor algemeene bepalingen in verbin ding stellen om het tijdstip te bepalen, waar op deze commissies hun werkzaamheden zou den hervatten. Hij zou voorstellen daarvoor midden Januari te nemen. Het presidium zal dan later de rapporten dezer commissies be handelen om een definitieve overeenkomst uit te werken, die aan de hoofdcommissie zal worden voorgelegd. Na de Oostenrijksche Pfluegel; wiens eischen elders op deze pagina is opgenomen, voerde Eden het woord, die de voorstellen van Hen derson volkomen goedkeurde en ook de Ame rikaansche voorstellen toejuichte. De Itali- aansche gedelegeerde, herinnerde er aan dat de Italiaansche delegatie zich bij de resolutie van 8 Juni van stemmen had onthouden. Se dert dat oogenblik is niets gebeurd, dat aan leiding zou bieden deze houding van Italië te wijzigen. Wat de permanente ontwapenings commissie betreft, kon spr. het nut daarvan niet goed inzien. De vertegenwoordiger van Frankrijk, Massigli, stemde toe in het voorstel van het presidium. In den loop der debatten sprak verder Lit- Winof over de vriendschap tussehen Sovjet Rusland en Frankrijk, welke hij beschouwde als een „hoeksteen van den wereldvrede". Rusland kon de voorstellen van den Ameri- kaanschen gedelegeerde Wilson overigens steunen, daar zijn wapenproductie openbaar en geregeld is. Spr. was van meening, dat men de kwestie van een in het leven roepen van een permanente ontwapeningsconferentie en die van e$n organisme .voor veiligheid en vre de niet van elkaar gescheiden mag bestu- deeren. Madariaga gaf uiting aan de meening, dat het voorstel van Wilson met het oog op de ver vaardiging der wapenen nog niet ver. genoeg ging. De enkele publicaties helpen niets. Eng' MacDonald over Volkenbond en ontwapeningsconferentie. Onder groote belangstelling is het Lager huis gistermiddag weer bijeengekomen. Lans- bury critiseerde verschillende punten in de regeeringsvoorstellen, gelijk die uiteengezet .zijn in de troonrede en legde er den nadruk op dat ondanks de groote toeneming van het aantal arbeidende werknemers de werkeloos heid nog steeds zeer groot is. Hij drong er op aan dat werkgevers en .werknemers te zamen zouden trachten middelen uit te werken tot beperking van het aantal werkuren en het in dienst nemen van een extra aantal arbeiders, zonder verlaging van loonen of verminde ring van winsten. Macdonald gaf vervolgens een overzicht over den buitenlandschen toestand, waarbij hij uiteen zette, dat er geen twijfel aan was, dat in Europa, gedurende de laatste achttien maanden gebeurtenissen waren voorgevallen, die het vertrouwen niet hadden vergroot, doch die oorzaak zi' van groote bezorgd heid onder de volkeren. De 'regéering had haar vastbeslotenheid reeds te kennen ge geven om de arbeid der samenwerking te Ge- ftève door middel van den Volkenbond voort te zetten en zou voortgaan al het mogelijke te doen om de vredeszaak te bevorderen. Overgaande tot bespreking van de ontwape ningsconferentie zeide Macdonald, dat haar positie, ofschoon zeker niet wanhopig, toch niet al te hoopvol was. Men is nog steecis vast besloten iets substantieels uit haar beraad slagingen te voorschijn te brengen en iets van internationaal belang. Nadat Mac Donald over Indië gesproken had, zeide hij betreffende den' handel, dat de regeering haar tegenwoordige politiek zou voortzetten. Japan kan zich niet bij zijn inferioriteit neerleggen. Een lid van de Japansche delegatie heeft gisteravond volgens Reuter verklaard, dat de Japansche regeering haar fundamenteele pricipes in zake de vloot, nl een voor allen geldende maximum vlootsterkte en een ver mindering van de aanvalswapens niet kan veranderen. Jgpan kan zich aldus deze zegs man niet bij zijn inferioriteit neerleggen. Indien het van oordeelis, dat het niet tot de gemeenschappelijke grens behoeft te bou wen zal het er beneden blijven, maar Japan moet het recht hebben oorlogsschepen te bou wen tot dezelfde limiet als dié, welke geldt voor de andere mogendheden. „Tijdens de huidige besprekingen", aldus de Japansche' gedelegeerde, „hebben wij nooit gezegd, dat wij deze grens niet zouden berei ken; wij zijn evenmin bereid ons te verplich ten, deze limiet niet binnen een bepaald aan tal jaren te bereiken. Ten slotte zeide de Japansche gedelegeerde nog dat, indien er een gemeenschappelijke limiet werd aanvaard, de Japansche gedele geerde zonder vooringenomenheid de details met betrekking tot de wapen categorieën zou den onderzoeken. De nieuwe uiteenzettingen en het onderzoek der voorstellen van de Ja panners zullen een voortzetting van de be sprekingen mogelijk maken, aldus besloot hij: „de deur is dus nog niet gesloten". Frankrijk. Meeningsverschillen in het kabinet? In de wandelgangen van de Kamer waren gistermiddag geruchten in omloop volgens welke in den ministerraad ernstige meenings verschillen zouden .zijn gerezen tussehen ver schillende leden van het kabinet. Het door den minister van binnenlandsche zaken inge diende ontwerp betreffende de reglementee ring van het dragen van wapenen en de be toogingen op den openbaren weg, zou vol gens deze geruchten o.a. door de ministers Pernot en Marin scherp zijn aangevallen. Marin zou zelfs hebben gedreigd te zullen aftreden. Deze geruchten werden, echter door den mi nister van .binnenlandsche zaken, Regnier, onjuist genoemd. Aantal buitenlandsche arbei ders wordt beperkt. Minister Herriot heeft voor den minister raad de voorstellen uiteengezet van de mi- nisterieele commissie, die belast was met de bescherming van den Franschen werkneme. Resumeerend bevatten deze voorstellen een onder één hoofd brengen van de ai'beids- licentles voor den landbouw en de industrie, ëen strengere controle der wetten en een vermindering van de buitenlandsche werk krachten in de industrie, den handel en den landbouw door scherpere toepassing van een wet. van Augustus. De ministerraad heeft deze voorstellen goed gekeurd. Motie van wantrouwen in de regeering? Naar in politieke kringen verluidt zooi de Seijoekai-partij te zamen met de Minseito- partij voornemens zijn een motie van wan trouwen in het kabinet Okada in te dienen. «ace. Fransche sympathie voor het kabinet-Theunis. Het kabinet-Theunis vindt in de Parijsche bladen een vriendelijke ontvangst. Algemeen wordt opgemerkt, dat Theunis volkomen na tionaal is georiënteerd, dat hij steeds con sciëntieus de belangen van zijn land heeft ■vertegenwoordigd en ook de verantwoordelijk heid op zich heeft genomen, toen de Belgen op een ernstig oogenblik besloten om in de Ruhrkwestie .aan den kant van Frankrijk te staan. ZuM* Amerika. Van „verpletterende" tot „onbeteekenende" over winning. In een Maandag gepubliceerd communiqué van het Boliviaansche ministerie van Oorlog wordt medegedeeld, dat de bezetting door Paraguay van he;t fort Ballivan slechts een onbeteekenende overwinning is. De overwin ningen waarvan Paraguay, melding maakt veroorzaken niet de minste bezorgdheid bij de Boliviaansche regeering. Paraguay verwerpt de aanbevelingen van de V olkenbondscommissie. Reuter meldt uit Rio de Janeiro: Paraguay heeft besloten tot verwerping der aanbevélingen van de Volkenbondscommissie inzake het beëindigen van den oorlog met Bolivia. Het stelt in plaats daarvan voor, dat het ge schil zal worden geregeld door verzoening en arbitrage, voorafgegaan door: le. staking der vijandelijkheden; Se. ontwapening; 3e. veilig heidsmaatregelen. derbreken, Dë president liet Matoesjka ech ter rustig uitspreken. Aan het einde van zijn verklaring gaf Ma toesjka uiting aan zijn diep berouw en zijn innig medelijden met de nagelaten betrekkin gen van de slachtoffers. Daarop werd de zitting gesloten. De presi dent verzocht de vertegenwoordigers van hen, die schade geleden hadden hun eischen in te dienen. De vertegenwoordiger van de Hon- gaarsche staatsspoorwegen diende daarop een eisch tot schadevergoeding in ten bedrage van 550.000 pengö. Twee andere vertegenwoor digers van personen, die schade hebben op- geloopen, verklaarden, dat zij langs civiel- rechterlijken weg hun eischen zouden indie nen. Het vonnis is volgens de algemeene ver wachtingen uitgevallen. De voltrekking van het doodvonnis lean echter niet plaats vinden, daar zooals bekend is, Matoesjka Oosten- rij ksch staatsburger is en ten tijde van den aanslag de doodstraf in de Oostenrijksche re publiek niet bestond. Nader meldt V. D. uit Boedapest: Het voorlezen van de motiveering van het vonnis in het proces tegen Matoesjka door den president van den senaat, dr. Marton heeft geduurd van 1 uur tot 7 uur in den avond, zonder dat gepauzeerd werd. Vervol gens gaf de president den procureur-generaal toestemming Matoesjka weer naar Oostenrijk te brengen, waar hij nog drie jaar in het tucht huis van Sten moet zitten. Na dien tijd zullen de Oostenrijksche autoriteiten moeten beslis sen over de uitlevering van Matoesjka aan Hongarije, Het voltrekken van de doodstraf is daar mede afhankelijk gesteld van de toekomstige beslissing van de Oostenrijksche autoriteiten, Het Amerikaansche wapen- controleplan toegelicht. Gegevens over wapenfabricage en -handel dienen gepubliceerd. De gedelegeerde der Vereerügde Staten, Wil son, heeft gisteren op het presidium van de ontwapeningsconferentie het Amerikaansche voorstel toegelicht inzake een regeling der be wapeningscontrole, In dit voorstel wordt pu blicatie geëischt met betrekking tot de wapen fabricage, zoowel de particuliere als die van regeeringswege, benevens met betrekking tot den uitvoer en d,en invoer van wapens. Deze publicatie zal bij een te Genève gevestigde permanente centrale organisatie berusten, die de juistheid er van zal nagaan, voor publi- catie zal zorgen en zoo noodig nadere in lichtingen aan de regeeringen zal vragen. Wilson was van oordeel, dat al blijft het fundamenteele doel der conferentie het tot stand brengen van een algemeene conventie men op het oogenblik beter doet, zich een taak van beperkten omvang te stellen. Het is in dezen geest dat ik mijn voorstel aanhan gig maakt, aldus spreker. Het plan uitgebreid. Het Amerikaansche staatsdepartement heeft naar heden bekend wordt, in het nieuwe plan betreffende controle over de productie van oorlogsmateriaal de bepaling opgenomen, dat weliswaar in de eerste, plaats iedere regee' ring haar. ,eig,en fabrikanten. jan' oorlogsma teriaal moet. controleer^ maar dat 'boven dien een internationale' controle zal worden ingesteld, die op verlangen te allen tijde toe stemming moet hebben .tot het c-ontroleeren van het betrokken bewapenmgsbedrijf. Men is er zich in kringen van het staatsdepartement van bewust, dat deze bepaling bij eenige Euro- peesche staten op krachtigen tegenstand zal stuiten. Verkiezingsvaria uit Rusland. In het district Tasjkent bleek 64 procent der gekozenen analfabeet. RIGA, 20 Nov. (Reuter) Tijdens de uit voering der verkiezingscampagne in Tasjkent bleek, dat 64 procent van de nieuw gekozen Sovjet-afgevaardigden analfabeten waren. Een ander deel van de nieuwe afgevaardig den bestaat uit boeren, die de Sovjetregeering vijandig gezind zouden zijn. Zelfs schijnen eenige voorzitters van Sovjet organen niet te kunnen lezen of schrijven Te Krasnowodek werd zoo slecht gestemd, dat van de 600 arbeiders maar tachtig aan de stem verschenen. Verschillende priesters en rijke boeren werden wegens anti-Bolsje wistische actie gearresteerd. De verkiezingen zijn daar voor ongeldig verklaard. Voorzichtig bij het trekken van conclusies! De Stichting Economisch Instituut voor den Middenstand heeft de eerste Statistiek voor het Kruideniersbedrijf doen verschijnen. Deze publicatie Is met de uiterste zong samen- gestold. Buitengewone moeilijkheden waren daarbij te overwinnen. De hoop, dat het mo gelijk zou zijn een kern van kruideniers te vinden, die in staat zou 'blijken, de gewenschte gegevens zelfstandig te verstrekken bleek Ij del Vooral de specificatie van de onkosten bleek opnieuw het struikelblok te zijn. Hoe volle diger de administratie is, hoe juister en nauw keuriger deze is gevoerd, des te meer zal het nut van de bedrijfsstatistiek toenemen en het trekken van conclusies vergemakkelijkt worden. Een 49-tal zaken heeft voor deze statistiek materiaal verschaft. Achttien daar van waren in 's-Gravenhage, de rest in Am sterdam gevestigd. De Hagenaren hadden een gemiddelden omzet van f 30.347, de Amster dammers van f 21,347, Stelt men de bruto en de netto-winstcijfers naast de exploitatiekos ten dan komt men voor Amsterdam en 's-Gravenhage tot onderstaand overzicht. Bruto winst. Netto winst. Expl. kosten trouwbare gegevens de beschikking heb ben, openbaarde zich ook hier weder. Op dat gebied is er voor de middenstands organisaties nog een zeer ruim arbeidsveld. M10LLERUS. Amsterdam 's-Gravenhage Gemiddelde uit 49 zakgn 17,45 18,36 7,15% 7,56 10,30 10,80 17,86 7,32 10,54 Door overzichtelijk uitgewerkte staten krijgt men een inzicht in de bruto-wlnsten, de exploitatiekosten, de gespecificeerde on- kostencijfers, de percentages van elk dezer cijfers t.o.v. den omzet, waardoor met vrij groote nauwkeurigheid een beeld verkregen kan worden van de gevoerde bedrijfspolltlek. Duidelijk blijkt uit de beschikbare cijfers, dat. de huur als kostenfactor stijgt naarmate de omzet hooger is. Voorts is getracht eenige conclusies te trek ken uit de cijfers van zaken, die uitsluitend a contant verkoopen en die, welke ten deele a contant en ten deele op rekening verkoo pen. Daarbij is gebleken, dat zoowel te 's-Gravenhage als te Amstedam de zaken, die zoowel a contant als op rekening verkoopen, den grootsten omzet hebben. De factor loon en de exploitatiekosten z-ijn in zaken, die uit sluitend contante aflevering kennen, aan zienlijk lager. Daardoor blijven deze onder nemingen niet zooveel achter bij de andere zaken als het verschil in oaruzet zou doen verwachten. De gemiddelde- netto-winstpercentages zijn zelfs hooger. Van groot belang is het daarl om voor den kruidenier om na te gaan of de kosten van den z.g. „uitbreng" niet boven het redelijke stijgen. Merkwaardig is dat gedeelte uit het onderzoek, waaruit de invloed blijkt, dien de verkoop van het artikel suiker uit oefent op de exploitat-iecijfers. Het aantal betrokkenen bij de samenstelling dezer statistiek is gering, zoodat bij het trek ken van conclusies de noodigè voorzichtig heid geboden is. Toch mag wel aangenomen worden dat het filiaalbedrijf en de niet- kruideniers tussehen de jaren 1928 en 1932 een belangrijk gedeel'Je van den totalen om zet in kruidenierswaren tot zich hebben we ten .te trekken. Anderzijds schijnt wel vast te staan,-'dat de. meest „actieve' kruideniers niet in hoeveelheid verkochte waren' zijn ge daald. De Amsterdamsehe cijfers doen zien, dat op de post loon belangrijke bezuinigingen zijn toegepast, niettegenstaande de hoeveelheid omgezette goederen dikwijls niet achteruit ging. Dat beteekent dan, dat de kruideniers hun eigen arbeid en dien van vrouw en/of kinderen belangrijk hebben verzwaard. Ook loonsverlaging heeft hierbij een rol gespeeld, De omzetten der kleinere zaken in kruide nierswaren zijn tusschmen 1928 en 1932 waar schijnlijk meer achteruitgegaan dan het ge middelde in de jaren 1927—1929. Deze winkels werken in het algemeen met geen of weinig personeel. Voor bezuiniging op deze uitgaven bestond practisch gesproken geen gelegen heid. De moeilijkheden, welke zich voor doen bij het onderzoek, waren legio. Nu eens waren de verstrekte gegevens klaarblijkelijk op schat tingen gebaseerd, dan weer ontbrak een ge noegzame splitsing. Herhaaldelijk waren on der belastingen cijfers opgenomen welke met de zaak als zoodanig niet te maken hadden. De enquêteurs moesten dan vaststellen, dat de volle huur met inbegrip van de woning van den eigenaar der zaak ten laste der exploita tie was gebracht. Hetzelfde geldt ten aanzien van het verbruik van electriciteit, gas en wa ter. De algemeen gehoorde klacht, dat zooveel middenstandsbedrijven over onvoldoende be- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Matoesjka naar Oostenrijk terug. Toch kans op uitlevering? „Hè," zei Sim, „ik mis mijn wijze boek. Dat hebben die kerels me vast ontstolen enfin, ik ken de inhoud uit mijn hoofd." „Zeg," vroeg Glimmer, nieuwsgierig naar het scheen, „waar wilden jullie eigenlijk naar toe?" „Wij wilden," vertelde Sim, „naar bergreus Wogram." „Zoo, zoo," zei Glimmer, „dat is nog een flink eind hier vandaan. Wat wilden jullie daar wel doen?" Glimmer scheen een betrouwbare aardman; dus vertelde Thijs hem het heele verhaal van toovenaar Krak. „Ik heb heel veel verstand van edelsteenen," sprak Glimmer; „met die kennis kan ik jullie misschien helpen mag ik meegaan op je tocht?" Toen hij dat vroeg, zeiden Thijs en Sim blij: „Ga jij maar mee, lioori" Uit Boedapest: I Na een behandeling van veertien dagen is Dinsdagmorgen de slotzitting begonnen in het proces-Matoesj'ka. De pi'esident gaf het woord aan den beklaagde voor een laatste verklaring. Matoesjka sprak opvallend rad, klaarblijkelijk vreezende, dat de president zijn vaak zeer verwarde uiteenzettingen zou on- Ruwe schrale htixa r en springende Hppetl (Adv, IngezMed.) DONDERDAG 22 NOVEMBER. HILVERSUM 302 M, 8,— AVRO. Gramofoonmuziek. 10.Morgenwijding, 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 The Holland ia Three. 12 Omroep orkest o.l.v. Nico Gerharz. Afgewisseld door gramofoonmuziek. 2.Halfuur voor de vrouw. Namens de Ned, Ver. van huisvrou wen. 2-30 Klassiek concert door het omroep orkest o.l.v. Nico Gerharz, solisten. H. Grin en F. Eldert Bakker, viool. 3 Naaicursus door mevrouw I. de Leeuwvan Rees 3.45 Rust poos. 4.— Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gramofoon muziek. 4.45 Radio-tooneel voor de jeugd. „De scheepsjongen van de Bontekoe". 5.30 Di nerconcert door het AVRO-Aeolian orkest. 6.30 Sport-praatj-e door den heer Hollander. 7.Dansmuziek door The Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman. 7.30 Engelsch voor ge vorderden door Fred. Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het concertgebouw Amster dam. Concertgebouworkest oJ.v. Dr. Willem Mengelberg. Ernest Schelling piano en Louis Zimmerman, viool. Richard Strauss feest t.g.v. diens 70s ten verjaardag. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.Vaz Dias. 11-10 Gra mofoonmuziek. 11,15 Kovacs Lajos en zijn or kest. 12.— Sluiting. HUIZEN 1875 M... 8.— K.R.O. Morgenconcert. 10.— N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst door ds. v. Doorn. 10.15 Leger des Heilskwartiertje. 11.K.R.O. Gramofoonmu ziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12,15 KRO-orkest o.l-v. Mar. van 't Woud. 2,N.C.R.V. Fraaie handwerken. 3.— Gra mofoonmuziek. 3.45 Rustpoos. 4,Bijbellezing 5.— Humoristische voordrachten door P. v. d Bijl te Kampen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Kristik Frysk Selskip U. v. Houten „Wat wil het Kristik Frysk Selskip?" 7. Politiebe richten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Wat er op de wereld gebeurt door A. Craye. 8-— Christelijk kinderkoor Laus Deo te Zeist, dir. D. Zijlstra, 9.— Ouderuurtje. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert- door Jan Zwart uit £ia Luthersche kerk te Amsterdam. 10.40 Gramo foonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Duitsche avond. Gramofoonmuziek. 7,50 Gramofoonmuziek 8,20 Zangrecital door Alice Schaus-Arend- 8.40 Vervolg zangreci tal 9.— Gevarieerd programmt. 9.30 Duitsch concert door het omroeporkest o.l.v. Henn Pensis m.m.v. Edmond Dehesse, fluit. 10.10 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 10.35 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M lè30 Gramofoonmuziek. 5.20 Symphonie- orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Het Sym- phonieorkest m.m.v, solisten. 9.35 idem. 10.30 Gevraagde gxamofoonplaten. BRUSSEL 322 M. I.30 Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. II,20 A. Bendïx' ensemble. 2.20 Arnold Niel sen's ensemble. 7è30 Symphonieconcert o.l.v. dr. Fritz Buch. 10.20 Erik Tuxen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 6.20 Pianorecital door Fritz T-hoene. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.35 militaire muziek. HAMBURG 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 7.30 Gevarieerd dansprogramma. 9.40 Voortzetting. 11,20 Het omroepdansorkest. KEULEN, 456 M. 1,20 Het omroepsehrammelkwartet. 3.20 Ge varieerd programma (gr. pl.). 6.20 Gramo foonmuziek. 8.05 Militaire muziek. 9.50 Het Enrico Carlettiorkest. DROITWICH, 1500 M. 12,20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. Norman Austin. 5.35 Het B.B.C.- dansorkest o.l.v. Henry Hall. 7.40 Gramofoon muziek. 11.40 Het Casani Club Orkest oj.v. Charles Kunz. PARIJS, Poste Parisien, 313 M. 7,50 Concert uit café.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7