HET NIEUWE AVONDBLAD Cleopatra. 19e JAARGANG No. 325 DONDERDAG 22 NOV. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2D00bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm, f 100.— Dij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien Hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank U Schiedam. De Mikado. Misschien mag ik wel aannemen dat het Reuterbericht uit Tokio onder den titel „De keizer nam een verkeerde straat" zich in uw aller belangstelling heeft mogen verheu gen. Aangezien we zoo snel leven, en het al drie dagen geleden is, zal ik het hier evenwel voor uw gemak opnieuw vermelden: „Tijdens een inspectiereis werd de auto van keizer Hirohito door een vergis sing van een politieman in een verkeerde straat gereden. De politieman trachtte harakiri te ple gen en verwondde zich ernstig met zijn sabel. De gouverneur van de provincie, waar dit gebeurde en twee politiechefs zijn in verband met dit feit veroordeeld tot geldboeten van 10 pet. van hun jaarsa laris. Verder wordt gemeld, dat tijdens de manoeuvres een soldaat harakiri heeft gepleegd omdat hij zijn bajonet had ver loren, dat zoo als alle wapens in het Ja pansche leger als persoonlijk eigendom van den keizer wordt beschouwd". Er blijkt onloochenbaar uit, dat Japan nog niet al de zegeningen der Westersche bescha ving deelachtig is geworden. Het bezit slag schepen (zij het dan slechts vólgens de laatste factor van de vergelijking 5:5:3), het be zit duikbooten torpedojagers, oorlogsvlieg tuigen enz. in ruimen mate, alles dank zij de prachtige Westersche cultuur. Die heeft er veel geld aan verdiend en is intusschen steeds banger geworden dat de Japanners met hun beschavingsapparaten de Westersche bescha ving-zelf te lijf zullen gaan. (Men denke aan Heldenmoed en aan Met-Beide-Beenen-Op- Den-Grond-Staan, twee der grootste karak tereigenschappen onzer cultuur). Het is erg slim en vooral erg zakelijk gezien van Europa, nietwaar, dat het Japan bewapend heef t. Een goed zakenman ziet vooruit. De cost gaet voor de baet uyt. Enz. Enfin. In Europas ijver om de Japansche cultuur met de EuSopeesche te vereenzelvigen heeft het een beetje eenzijdig gewerkt, en enkele kleinigheden vergeten. Zoo heerscht dan in Japan nog immer het absolutistische regeeringsstelsel, dat alle macht in den kei zer, den Mikado belichaamt. Men kan hem niet met een Napoleon, zelfs nog minder een Hitier vergelijken. Hij is veel machtiger, veel verhevener, veel majestueuser dan alle Euro- peesche heerschers der laatste eeuwen. Al thans in de oogen zijns volks. Hij is een half god. Vandaar dat een politie-agent harakiri tracht te plegen nadat hij hem een verkeerde straat heeft ingestuurd., en dat een soldaat harakiri pleegt, nadat hij zijn bajonet heeft verloren. Het stelsel en de sfeer van hetzelve, zijn "feodaal, middeleeuwseh, hetgeen 't een beetje extra-gevaarlijk maakt als men het van de modernste bewapening voorziet. U weet dat het torpedo's afschiet met manne tjes er in, die ze besturen en met den vol treffer mee ontploffen. Hier ontmoeten dus de Middeleeuwsen. het jaar 1934 elkaar op de meest doei'.: wende W1Anders is het gesteld met dien politie agent en dien soldaat. Een Europeesche poll- tie-agent zou wegens een dergelijke fout_disci plinair bestraft zijn, indien hij er niet in ge slaagd zou wezen de schuld op een ander af te wentelen, waartoe hij ongetwijfeld, met behulp van zijn organisatie, alles beproefd zou hebben. Hij zou een adres aan den ge meenteraad hebben gezonden en het geval zou tot in de finesses zijn onderzocht. Wat den soldaat betreft die een bajonet had ver lorenik denk aan de mobilisatie terug en schiet in den lach bij de gedachte, dat hij harakiri had willen plegen, of zelfs maar m de geringste mate de schuld op zich nemen. Niks daarvan hoor! Hij zou „inspectie ge maakt hebben" met de bajonet van een ande ren man, die ziek was. En den volgenden dag uitgerukt wezen met de bajonet van weer een ander, die met verlof was. En als tenslotte de sergeant 'm gesnapt had zou-ie gezegd heb ben: „Serzant, zoo waar azzik hier sta, de jonges hebbe dat messie van mijn voor 'n gijn- tje weggestopt en ik ken 'et niet vinde". De sergeant zou daarop een onderzoek hebben ingesteld. De heele kompie zou eerst hebben gezegd, dat zij niets van de bajonet wist, en bij tweede ondervraging man-voor-man heb ben bekend dat zij het ding had verstopt, en zelf vergeten had waar. Het slot zou geweest zijn dat de compiescommandant, om van het gezanik af te wezen, den milicien Herremans J. C. drie dagen politiekamer gegeven had vanwege z'n onwaarschijnlijk verhaal, en een nieuwe bajonet op Rijkskosten. Dat is, in de onverbloemde practijk, de Wes tersche beschaving in zulke aangelegenheden. De Japanners zijn nog zoover niet. Zij zullen dit deel onzer cultuur ook slechts langzaam veroveren, omdat er voor ons geen geld aan te verdienen is en het onze Beschaving bo vendien volmaakt koud laat of de Japansche politieagenten en soldaten harakiri wenschen te plegen als zij den keizer een verkeerde straat in sturen en hun bajonet verliezen. Tot goed begrip van de verhoudingen heb ik even op deze enkele punten gewezen. Een beetje „cru" misschien, maar die dingen zijn nu eenmaal niet zoo verheven. Wel zegt men dat de democratie in Japan veld wint, zoodat de tijd zal aanbreken waarin men er voor dergelijke dingen geen harakiri meer pleegt. Maar het zal nog wel een poosje duren. De Japanners staan nog lang niet met hun beide beenen op den grond. R. P. De langste tunnel. Dat is de spoorwegtun nel door de Apenijnen van Bologna naar Flo rence die ruim 8 K.M. lang is. IJMUIDEN EEN „EEUWIG IJSBLOK" VOOR VISCH- ETALAGES. Het uitstallen van versche visch in de win kel-étalages is een moeilijk probleem voor den vischwinkelier, schrijft de Deutsche Fischerei- Rundschau. Om de klanten tot koopen te en- tameeren, is een ruim voorziene étalage noo dig. De goederen mogen echter zelfs in dén zomer niet te lijden hebben. De vooruitstre vende vischwinkelier heeft daarom reeds lang afstand gedaan van de traditioneele marme ren plaat als bodem voor zijn étalage en ge bruikt platte bakken van zink, waarin de visch op een laag gemalen ijs uitgestald wordt. Hier door blijft de visch weliswaar goed van kwa liteit, maar deze methode brengt veel werk en kosten met zich mede. Vooreerst moet het ijs, dat meest in staven geleverd wordt, fijn ge maakt worden, verder moet er voor gezorgd worden, dat het smeltwater weg kan loopên en wanneer al het ijs weggesmolten is, moet alles opnieuw opgemaakt worden. Deze methode is dus verre van ideaal. Een ideale oplossing schijnt de „Frigoplaat" te zijn, een zinken plaat, die van onderen ge koeld wordt. Onmiddellijk onder de zinken plaat bevinden zich koelhuizen, die verbonden zijn aan een geheel automatisch werkenden compressor, zooals bij een automatische koel kast- het geval is. Verder naar beneden zijn de koelhuizen goed geïsoleerd, zoodat ze hun koude alleen aan de „Frigoplaat" of koelplaat kunnen afstaan. De koelplaat is een vlakke kast van ongeveer 6 c.M. hoogte en kan in eiken gewenschten vorm voor elk etalageven ster geschikt, geleverd worden. De oppervlak te der koelplaat wordt automatisch tot 0 gr. C. afgekoeld, zoodat de hierop uitgelegde visch eveneens deze temperatuur aanneemt en ge heel versch gehouden kan worden. Doordat de vochtigheid van de lucht op koude vlakken neerslaat, wordt de koelplaat met een rijp- cf sneeuwlaag bedekt, wat een mooi gezicht op levert en het geëtaleerde er recht smakelijk uit doet zien. Deze riiplaag vormt zich reeds spoedig nadat de koelplaat in gebruik is ge nomen en verkrijgt in den loop van één dag een diktë van verscheidene millimeters, doch wordt nooit--zoo -dik,-,, dat men er moeilijkhe den door zou krijgen. De visch. die over dag op de koelplaat ge legen heeft en niet verkocht werd. belast, om dat zij gekoeld is, de koelkast niet en spaart daardoor ijs of stroom. Overigens kan men de visch zonder bezwaren des nachts op de koel plaat laten liggen. Des avonds kan zulk een etalage op de schitterende sneeuwlaag een fraai effect geven. De koelplaat heeft een verchroomden rand. Deze rand is geisoleerd en wordt door inge bouwde electrische weerstanden zwak ver warmd, zoodat hij niet beslaat of met riip be dekt wordt. Hierdoor verkrijgt de plaat een zeer aardig aanzien. De koelblaat is een Zweedsche vinding, die in Kopenhagen reeds veelvuldig in banket bakkerswinkels, slagerswinkels en restaurants gebruikt wordt. Ook de Kooenhagensche visch winkels zijn niet bij de andere zaken ten ach ter gebleven. Wat de bedrijfskosten betreft, dienaan gaande beschikt men nog slechts over opoer- viakkige gegevens. Het heet. dat de koelma chine bij een gebruik van 12 uur per dag 4 KW. stroom gebruikt en dat de electrische verwarming van den rand 1 K.W. per dag eischt. Naar de oatenthoudster, een Hollandsche firma aan het blad heeft medegedeeld, wor den deze kaelolaten nog niet in Duitschland vervaardigd, daar de onderhandelingen over het patentrecht nog niet haar beslag hebben gekregen. VISSCHERIJ-NIEUWS IN ZAKFORMAAT. De stoomtrawlers Margaretha IJm. 94 en Limburgia IJm. 54 zijn wegens de slechte be- drijfsresultaten opgelegd. De motortrawler Antje RO 15 is, na aldaar te zijn gerepareerd, uit Amsterdam terugge keerd. (Een Amsterdamsch theater vraagt ■per advertentie èen jonge vrouw zwart haar, slank figuur, mooi ge zicht, vorstelijke houding en gang, gelijkend op Claudette Colbert, belooning f 100.om de gewaden van Cleopatra te dragen.) O schoone jonge vrouw ,ik si .eek je. Help het theater uit den brand, Je moet er wezen, maar waar steek je, Cleopatra van Nederland. Ik zie je met mijn geestesoogen, Je haar is zwart, je teint is blank, Je gang is vorstlijk ongebogen En je figuur natuurlijk slank. Je bent geboren voor gewaden, Lijkt sprekend op Claudette Colbert, Het valt me moeilijk om te raden, Of jij wel jij bent, of die ster, Je kunt nu roem en eer behalen, Dus meld je bij 't theater aan, Dat je er ruim voor zal betalen, Cleopatra moet ook bestaan. Kom voor het voetlicht, donkre schoone, Opdat op 't punt van schoonheid thans Ons land de heele wereld toone: De oudheid heeft naast ons geen kans. D. C. IJ.—EXCELSIOR. Donderdagavond zal voor de hoofdklasse competitie N D B de wedstrijd LJmuiden I- Excelsior plaats vinden in Hotel Kennemer hof. Doordat Joz. Blankenaar haar uitwedstrijd tegen de Haarlemsehe Damclub wist te win nen heeft zij het afdeelingskampioenschap be haald. D. C. IJ. heeft met twee wedstrijden voor den boeg een uitstekende kans op de tweede plaats met 1 punt achterstand op de kampioenen, doch dan moet zij beide wed strijden winnen, n.m. tegen Excelsior Haarlemsehe Damclub. Tevens moet nog ge memoreerd worden dat- D. C. IJ. een plaats in de Super-hoofdklasse heeft bereikt, De stand der clubs luidt: J.Blankenaar, A' dam IJmuiden 4 Haarl. Damclub 5 Excelsior A'dam 5 Haarlem 6 D. S. T. O. A'dam 6 Gez. Samenzijn B. Am sterdam 6 73—47 47—33 50—50 47—53 58—62 56- DE METAMORPHOSE VAN HET TIBERIUS- PLEIN. De metamorphose van het Tiberiusplein, het plein voor de R. H. B. S. is bezig zich te vol trekken. Nog is het niet gereed, nog is het wat rommelig, maar het begint al wat te lijken. Het mooiste gezicht heeft men op het keu rige plantsoen van het perron van het sta tion Velsen-IJmuiden-Oost af. Van dit hooge standpunt kan men het geheel goed overzien. En dan blijkt duidelijk, welk een verfraaiing hier tot stand is gekomen. De onooglijke zand verstuiving, die den treinreiziger wel geen hoogen indruk van het uiterlijk onzer gemeen te zal hebben gegeven, is herschapen in een modern plantsoen, eenvoudig weliswaar, maar toch smaakvol aangelegd en onze plantsoenen dienst, in het bijzonder de opzichter de heer Molenaar legt er veel eer mee in. Zooals men weet, is het wérk uitgevoerd door steuntrek kers bij wijze van tegenprestatie. A.s. Dinsdag zal de gemeenteraad er over hebben te beslissen, of ook het andere thans nog woeste gedeelte van het plein zal worden opgeknapt. Het is maar te hopen, dat de raad zich met het voorstel van Burgemeester en Wethouders vereenigt. Wat thans gedaan is, is feitelijk nog maar half werk. Eerst als ook dit gedeelte opgeknapt is, zullen we met trots op het Tiberus-plantsoen neer kunnen zien. CONCERT CRESCENDO. De Oud-Katholieke Zangvereeniging „Cres cendo", leider de beer Johan Tol, zal haar be kende jaarlijksclie uitvoering in Thalia op Donderdag 10 Januari a.s. geven. Er zullen o.m. werken uitgevoerd worden van Johann Strauss, Nauta, den Hertog en van Har tog. Medewerking wordt ditmaal verleend dooi de Orkest Vereeniging „Kunstkring", direc teur Ph. S. Vlessing, welke laatstgenoemde eveneens als cello-solist optreden zal. Ook de Oud Kath. Tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst" ontbreekt- niet en zal met het kluchtspel „Een pootig wijfje" ten tooneele verschijnen. EEN GULLE BEZOEKER. Terwijl duizenden, tienduizenden landge- nooteri in Amsterdam uiverden kregen wij aan ons bureau bezoek van den bekenden Maggi-auto. Ons personeel werd gastvrij ont haald op julienne-, erwten- of andere soep, welke tractatie zeer op prijs werd gesteld. De auto is keurig en zeer hygiënisch inge richt. Twintig verschillende soepen worden door twee gediplomeerde kookleeraressen be reid. Haar smakelijke gerechten worden gratis aan het publiek aangeboden. Aan den auto zijn alle producten verkrijg baar. Een receptenboekje wordt bij de pro ducten uitgereikt en voorts geven de dames gaarne alle gewenschte inlichtingen. Naar wij vernemen zal de auto eenigen tijd in onze omgeving rondtrekken. EEN DRENKELING. Toen de herdershond van den heer H. M. vertegenwoordiger van de Mij. Piscator van de Antje op den wal wilde springen, sprong hij mis en kwam in de haven terecht. Met vereende krachten werd de viervoetige dren keling op den wal gebracht. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Aan het concert, dat de Haarlemsehe Or kest Vereeniging Vrijdagavond in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem onder directie van Frits Schuurman zal geven werken mede Berthe Kalff (viool) en Louis van Maanen (cello). Het programma vermeldt Saint-Saëns' Ouverture La Princess©.. Jaune. Viviane Sym- phonisch Gedicht van Chaussön en de Note- kraker-Suite van Tschaikowsky. Berthe Kalff speelt Max Bruch's Viool concert in g-klein; de cellist zal het concert voor cello en orkest in a-klein van Saint- Saëns ten gehoore brengen. KUNST NA ARBEID. De Harmonie Vereeniging Kunst na Arbeid, directeur M. Kley, geeft op Zaterdag 1 De cember a.s. een concert in „het Wapen van Velsen". PER „UIVER". Op onze redactietafel bezorgde de vlugge post ons gisteravond 7 uur een luchtpostbrief uit Batavia, welke per „Uiver" dien middag op Schiphol was afgegeven. Het poststempel ver meldt: Batavia 14-11-34 7 n.m. Een overtocht dus van 7 x 24 uur! Dank zij de samenwerking tusschen K. L. M. en P. T. T. ligt de tijd, dat een „soerat" over ditzelfde traject 3 weken deed (in 1926) al weer ver achter ons. CONCERT „DE EENDRACHT". De Harmoniekapel „De Eendracht" der Kon. Papierfabrieken van Gelder Zn. stelt zich voor op Zaterdag 1 December a.s. haar eerste winterconcert van dit seizoen te geven. De di recteur, de heer G. H. Boedijn, zal zijn corps o.m. doen uitvoeren Massenet's Scènes Alsa- ciennes, het Andante con Moto uit Van Beet hoven's 5e, Valse triste van Sibelius en Ros sini's Ouverture Die Italienerin in Algiers. De heeren F. van Coezand (clarinet) en Cor Amse (begeleiding) brengen de Fantaisie Polka La Fileuze ten gehoore; een clarinetten- crio van Haydn zal gespeeld worden door de heeren J. Groot, J. J. Stolte en H. Koeman. Voorts zal een kwintet blazers Serenade Gounod) en Traumerei (Schumann) in een arrangement van den directeur uitvoeren. MET PENSIOEN. Dinsdag j.l. hebben de arbeiders J. de Bruin, F. Faber, C. Stam en D. v. d. Meij werkzaam aan Van Gelder's Papierfabriek wegens het bereiken van de pensioengerechtigden leef tijd den dienst met pensioen verlaten. Hun collega's meenden dit feit niet onop gemerkt te moeten laten voorbijgaan. Aan de twee eerstgenoemden werd een wandelstok, den heer C. Stam een keurige kist sigaren overhandigd. Den heer D. v. d. Meij ontving van zijn col lega's een divan, welke evenals de andere ge schenken met hartelijke woorden werd over handigd. VELSEN OVERPLAATSING EENER ZAAK. Wegens uitbreiding heeft de heer T. Bosman stoffeerder en meubelmaker, Kastanjestraat 10, zijn za-ak verplaatst naai' Meervlietstxaat No. 7 Velsen, de voormalige zaak van den heer Sigling, waar de heer Bosman eertijds bedien de was. Door de uitbreiding bevat de zaak thans behalve een meubelmakerij en stoffeer- derij, ook een behangerij en zadelmakerij. De heer Bosman z-al door zijn vakkennis de clien tele ongetwijfeld aan zich weten te verbinden. Vriendschap bracht in het ziekenhuis. Woensdagmiddag ontstond te Te^elen eer vechtpartij toen een schcer-v1"-z 3 Daehnen, zijn vriend, Fa essen, de der .:s. Bij deze vechtpartij maakte D. gebruik van een schoenmakersmes, terwijl F. zich met een bezemsteel verdedigde. Met eenige snihv -'en, I welke van ermtigen aard zijn, r- de „vriend" naar het ziekenhuis te 'Tegel-en ver voerd, waarheen ook de schoenmaker ver voerd werd, die er minder ernstig aan toe is. Herziening regeeringsregle. menten voor Suriname en Curasao. Ingediend zijn wetsontwerpen tot herzie ning van het reglement op het gebied der re- geering in Suriname (wetsontwerp I) en tot herziening van het reglement op het beleid der regeering in de kolonie Curasao (wets ontwerp II). Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Hoewel de regeeringsreglementen van Su riname en Curasao in verband met de nieuwe voorschriften der Grondwet (art.60, 61 en 62) aangaande het beleid met betrekking' tot de Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen her ziening behoeven, zal de herziening van niet zoo ingrijpende aard zijn als de vervorming van het regeeringsreglement. Immers, de eerstgenoemde reglementen beantwoordden reeds vóór de grondwetswijziging in belang rijke mate aan de beginselen, welke bij de wijziging zijn vastgesteld. Een algemeene herziening ligt niet in de bedoeling en daarom zijn in hoofdzaak alleen die wijzigingen voorgebracht welke recht streeks of zijdelings volgen uit- de nieuwe le zing van de betreffende Grondwetsbepalingen. OVERWEGWACHTER VERGAT DE SPOOR- BOOMEN NEER TE LATEN. In den namiddag van 24 Juli j.l. had de als overwegwachter dienst doende wegwerker der Spoorwegen J. H. van P. uit Weert vergeten de sluitboomen van den overweg op den rijksweg WeertRoermond onder de gemeen te Weert te sluiten met het noodlottig gevolg, dat de 52-jarige H. Trienekens uit Heijthuij- zen, die juist per rijwiel passeerde door een aankomenden sneltrein werd gegrepen en op slag gedood. Deswege stond P. voor de Roermondsche rechtbank terecht. Aan verdachte was dood door schuld ten laste gelegd door het niet tijdig sluiten van den overweg op dezen drukken verkeersweg. De officier van Justitie was van oordeel, dat aan het bewijs der feiten en de strafbaarheid daarvan niet valt te tornen. De groote moei lijkheid bij dergelijke gevallen is steeds de strafmaat. Na verwezen te hebben naar het indertijd door de Roermondsche rechtbank berechte geval van de spoorwegwachteres te Grubben- vorst, die niettegenstaande zij zelfs was een moeder van talrijk kroost, dat- om haar heen huppelde, toen zij de nalatigheid beging, ook tot hechtenisstraf werd veroordeeld, requi- reerde spreker twee maanden hechtenis. DE REIS VAN DE K XVIII. Bij het departement van defensie is van den commandant der K XVIII het volgende telegram ontvangen: Gegiste plaats 21 November 12 uur 39 gr. 20 1/2 N.B. en 16 gr. 25 1/2 W.L., lange weste lijke deining met vrij hooge Noordelijke zee gang. Alles wel. TREKKING LUTO-VERLOTENG UITGESTELD. De tweede Luto-verloting is in verband met de aankomst van de Uiver en de huldiging der bemanning te Rotterdam en den Haag, evenals om technische redenen, uitgesteid tot 29 November. De oorspronkelijke datum was 21 November. Alle loten zijn echter wel uit verkocht. Een goede vriend is beter

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1