BEVERWIJK Bekende Beverwijkers. Het overzicht van de groentenveiling-. In vergelijking met den gang van zaken bij die der vorige week gingen de laatste veilin gen er niet op vooruit. De veiling van Maan dag opende al direct met een prijsverlaging voor de meeste hoofdproducten. En al kon het soms voorkomen, dat ondanks het heerschen van een lustelooze stemming toch nog wel eens een partijtje van een behoorlijken prijs profiteerde, over het algemeen genomen legt dat geen gewicht in de schaal. Met andijvie, die thans als hoofdproduct de markt be- heerscht ging het de laatste dagen minder vlot. Wanneer de goede kwaliteit minder be langstelling heeft dan spreekt het van zelf dat de mindere soorten nog meer in verdruk king komen. De prijzen verschilden dan ook van 2055 ct. per kist, welke hoogste prijzen, •natuurlijk uitzonderingen waren. De spruitenhandel heeft geregeld een goed verloop gehad, doch ook hierin kwam deze week een andere wending en vertoonden de prijzen een sterke inzinking. Dat er op som mige hooge prijzen wel eens terugslag zou vol gen was eigenlijk wel te verwachten, voorna melijk met het oog op het zachte weer, wat meermalen de prijzen van dit product sterk beinvloedt. De noteeringen stonden deze week naar soort van 713 ct. per K.G. De aanvoer van bloemkool wordt geleidelijk minder en bestaat overwegend uit mindere kwaliteiten. Mooie kwaliteit komt weinig voor en maakte naar soort prijzen van 812 ct. per stuk, terwijl mindere soorten naar ver houding worden betaald. Boerenkool waarvan de aanvoer zich steeds meer uitbreidt, maakte ook geen hooge be- sommingen. De noteeringen stonden geregeld zoo ongeveer van 1525 ct. per kist. Roode en gele kool stond vooral in afwij kende soorten zeer laag genoteerd. Variee- rend van 25 ct. per stuk. Bospeen bleef zoowel in aanvoer als in prijs het zelfde peil handhaven en varieerde ook deze week naar kwaliteit van 58 ct. pèr bos. Ook de breekpeen kwam eveneens met dezelf de prijzen naar voren n.l. van 4060 ct. per kist. Prei blijft nog wel het meest standvastig in prijs. Ofschoon soms 'n enkelen keer deprijs even terug loopt blijft vooral de goede soort op behoorlijk peil. De noteeringen wisselden zoo ongeveer naar soort van 410 ct. per bos. Ook knollen waarvan geregeld mooie partijen werden aangevoerd waren goed te verhande len en gingen naar soort van 26 ct. per stuk. Spinazie uit de natuur blijft nog voortdu rend van de partij. Hiervoor kwamen notee ringen voor naar kwaliteit van 2045 ct. ter wijl kasspinasie met tot ruim f 1 per kist werd betaald. Kassla van goede kwaliteit kwam aan prij zen van 50—60 ct. per kist, d. i. van 34 ct. per stuk. Witlof kwam wel iets meer voor de afgeloo- pen week doch het bepaalt zich- toch nog tot beperkte kwantums. Ook verbeterde de kwa liteit nog niet in die mate dat deze als goed kon worden aangemerkt. De noteeringen lie pen uiteen van 10—18 ct. per K.G. Het aanbod van tomaten wordt belangrijk minder en ook de kwaliteiten zijn sterk ver deeld. Hiervoor waren de noteeringen naai' soort van 6—20 ct. per K.G. In de fruitafdeeling begint de aanvoer van appelen en peren belangrijk te verminderen. Voor goede soorten appelen zooals Present en Goudreinetten kwam met meer belangstelling. De prijzen waren naar sorteering zoo onge veer van 14—18 ct. per K.G. Stoofperen naar soort van 10—14 ct. en handperen van 1620 ct. per K.G. Druiven gaven over het algemeen nog wei nig verbetering. De noteering stond op 2232 ct. per K.G. De laatste schorseneerenveiling. Op de heden gehouden derde en laatste schorseneerenveiling was ongeveer 43000 K.G. aangevoerd. De stemming was ook dezen keer niet zoo willig en de meeste partijen werden opgehouden. Na afloop der veiling werden echter nog eenige partijen, die aanvankelijk niet ver kocht waren, aan sommige koopers toegewe zen zoodat tenslotte naar schatting wel de helft van het aangebodene geplaatst zal zijn. De prijzen voor eerste soort varieerden naar kwaliteit van f 4,70f 6.90 per 100 K.G, DE WINKELWEEK VAN E.M.M. EN DE HANZE. Woensdag is de winkelweek, ter gelegenheid van het a.s. St. Nicolaasfeest georganiseerd door de winkeliersy ereenigin g „Eendracht Maakt Macht" en de R.-K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze", geopend. Het spreekt vanzelf, dat de winkeliers zich beijverd heb ben in de eerste plaats door schitterende eta lages de aandacht van het publiek te trekken. In de groote hal van het veilingsgebouw „Kennemeriand" is het cadeauhuis ingericht. Daar zijn de tientallen geschenken geëtaleerd, welke als attractie aan het publiek zullen worden uitgereikt. Woensdagavond was de voorgevel van het gebouw fel belicht door groote schijnwerpers De expositie van de fraaie cadeaux trok zeer de aandacht. De Beverwijksche Harmoniekapel maakte Woensdagavond een muzikale wandeling, die natuurlijk heel wat publiek op de been bracht. Een groote menigte volgde de kapel op haar rondgang. En toen de muzikanten verdwenen, waren er de fraaie etalages, die veel bekijks trokken. Tenslotte was dat het doel van dezen geslaagden inzet van de winkelweek, HET ZIEKENFONDS EN DE TOESLAG OP DE PREMIE. In de vergadering van het bestuur en de' vertegenwoordigers van de leden van het Maatschappij-Ziekenfonds is de vraag ter f sprake gebracht hoe gehandeld zal worden met verzekerden, die het fonds met schuld verlaten hebben, doch die opnieuw zullen toe treden, wanneer de regeling in-zake den toe slag op de Ziekenfondspremie zal zijn tot stand gekomen. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat de oude schuld niet zal worden kwijt gescholden, omdat dit onbillijk zou zijn tegenover de andere leden. Zij zullen echter niet verplicht worden hun oude schuld te betalen, alvorens zij hun volledige rechten kunnen doen gelden. Zij zullen wel verplicht zijn den achterstand in te halen, wanneer dit maar eenigszins mogelijk is. Met de tandartsen zal het bestuur bespre kingen voeren over de levering van kunstge bitten Geheelonthouders Tooneel- vereeniging „Nieuw Leven".- Opvoering van „De Doofpot". Woensdagavond opende de Geheelonthou ders-tooneelvereeniigng „Nieuw Leven" het nieuwe speelseizoen met een opvoering van Jaap van Poli's bekende blijspel „De Doofpot". Een zeer bevredigend aantal toeschouwers heeft van een uitstekende dilettanten-opvoe ring genoten „Nieuw Leven" heeft zich met het ten tooneele brengen van dit genoege- lijke stuk kranig geweerd. De hoofdrollen wa ren ln goede handen. Mevr. Schelvis-Jansen en de heer L. Pesch hebben het publiek koste lijk geamuseerd met de rake typeering, welke zij resp. van Cornelia en Jozef gaven. Beide spelers waren goed op dreef en ook hun sa menspel liet'niets te wenschen over. Om in den familiekring te blijven noemen wij in de eerste plaats mej. van Helden, die de rol van Marietje op welbegrepen wijze vertolkte. Voor al haar „losbreken" uit het bedompte milieu was uitstekend gespeeld. Maar ook aan de meer gevoelige kanten van haar rol wist zij relief te brengen. Zij won het wat uitbeeldend vermogen betreft verre van haar tooneel- broeder Job, die voor de uitbeelding van een jongmensch met artistieken aanleg, al wist zijn vader niet hoe hij aan het talent kwam. nog veel moet leeren. Maar het was een de butant en daarom zij het oordeel mild. De heer S. v. d. Mey speelde den Indischer. plan-ter Jaap met veel joviale rondborstigheid, Hij bracht met zijn vriend Beukers, gespeeld door den heer Hofland, leven in de brouwerij. Mevr. v. d. Mey-Andersen heeft voortreffelijk gespeeld als Frau Kranz. Dat was een rake typeering en ook keurig volgehouden. Boven dien wist zij ook buitengewoon goed den luisten toon te treffen. Een keurige prestatie. Een zielige tante Chrisje completeerde de be zetting, die met merkbaar plezier „De Doof- pot" speelde. De heer G. Berghuis voerde de regie en hij had de sfeer wel zeer dicht be naderd. Het publiek heeft zich uitbundig ge amuseerd. Den ganschen avond daverde de lach door de zaal. „Nieuw Leven" oogstte één groot succes, zij kon zich er van overtuigd houden den toeschouwers een genotvollen avond bezorgd te hebben. De voorstelling werd besloten met een bal, waaraan Roemer's Orkest medewerking ver leende. ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN. Heden Donderdagavond wordt ten raadhuize een vergadering gehouden van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen voor een bespreking van de te houden cursussen in het winterseizoen. Voor de eerste maal hebben thans ook ver tegenwoordigers van de afdeeling Velsen- Noord in deze commissie zitting. Twee belangrijke films in het Kennemer Theater. „Voor de vrijheid van zijn volk". In het Kennemer Theater draait Vrijdag als hoofdnummer de groote Warner-Bros- film „Voor de vrijheid van zijn volk". In deze merkwaardige rolprent maakt men kennis met Indiaansche volksstammen, wier verlan gens en streven in botsing komen met de op vatting en de beschaving van het moderne gezag in de Vereenigde Staten van Amerika. De held van dit film-verhaal is Richard Bar- thelmess, die met de vertolking van zijn rol een lans breekt voor de vrijheid van een ge knecht volk, waardoor hij zich tot eerelid zag benoemd van den Sioux-stam, Bij deze stam bestaat een ongeschreven wet, waarbij niemand als lid kan worden aan genomen, die zich niet voor dat volk bijzon der verdienstelijk maakte. Na Calvin Coolidge was Barthelmess de eerste blanke, wien,. deze onderscheiding ten deel viel. 1-Iij vervult in: „Voor de Vrijheid van zijn volk" de rol van een Indiaan, die door zijn opvoeding buiten zijn geboortegrond, onkun dig bleef van de nooden zijner stam. Wij zien hem beginnen als circus-artist en door zijn bravoure de harten veroveren van blanke vrouwen. Wegens ernstige ziekte van zijn vader wordt hij plotseling teruggeroepen naar zijn geboorteplaats, waar hij van een Indiaansch meisje, dat direct hevig verliefd op hem wordt, kennis neemt van de onder drukking en de vernedering zijner volksstam. Zijn opstandige natuur en zijn gevoel voor rechtvaardigheid noodzaken hem, dén strijd aan te binden tegen het Amerikaansche ge zag, waarbij een serie opwindende en drama tische tooneelen haar hoogtepunt bereikt in een Indianenopstand. De opnemingen voor deze film geschieden in een oude Indiaansche nederzetting. De vrouwelijke hoofdrollen worden vertolkt door Aniï Dvorak en Claire Dodd. Verder werkten aan deze film 300 indianen mee, die in hun schilderachtige kleederdracht, hun ceremo niën een prachtig décor leverden voor deze documentaire bijdrage tot de geschiedenis van het stervende roode ras. Het opperhoofd van de Sioux-stam was de technische advi seur bij de filmopnemingen. Als tweede hoofnummer wordt vertoond „De tooneelmoeder" met Alice Brady en Mau reen O'Sullivan in de hoofdrollen. In deze film komen aardige revuescènes voor. Ook de beide schlagers „Dancin' on a Rain bow" en „Beautiful Girl" uit deze film ver wierven groote bekendheid. Alzoo een programma, dat er wezen mag en dat groote belangstelling verdient. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen „Kennemeriand" en Vrije Veilingen. Breekpeen per kist 5060 Spinazie per kist 2035 Sla per kist 1530 Boerekool per kist 1525 Andijvie per kist 1550 Wortelen-per bos 69 Raapstelen per bos 2 1/23 Pieterselie per bos 2—4 Selderie per bos 23 Prei per bos 3-8 Bloemkool I per stuk 8—10 Bloemkool II per stuk 35 Tomaten per K.G, 420 Uien per K.G. 2 l/2r-3 Witlof per K.G. 8—14 Wortelen per K.G. 1 1/22 Snijboonen per K.G. 2147 Dikke boonen per K.G. 30 Roode kool per stuk 25 Gele kool per stuk 25 Spruiten per K.G. 612 Groene kool per stuk 34 Knollen per stuk 26 Rammenas per stuk 23 KENNEMERS—L.F.C. De Kennemers ontvangen Zondag in het Sportpark L.F.C. met het volgende elftal: Doel: Van Urk. Achter: Duivemans en Lindner. Midden: Effern, Dinkla en Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr., Bethouwer. ASSENDELFT II—KENNEMERS II. De reserves van de Kennemers trekken naar het naburige Assendelft in deze samen stelling: Doel: Stoppa. Achter: Van 't Hoff en v. d. Bos. Midden: Versluis, v. d. Wal en Blom. ,Vóór: Ten Wolde, Antonisse, Boom, Steeman Sr., Veenstra.. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 21 November Spinazie per kist 2060 ct. Andijvie per kist 1840 ct. Koolrapen per zak 75 ct. Wortelen per bos 58 ct. Bieten per K.G. 3 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 58 ct. Idem, zand, 9 ct. Spruitjes per K.G. 9—15 ct. Boerenkool per bak 14r—24 ct. Roode kool per 100 f 3—6. Savoije kool, per 100 f 4—6. Bloemkool, per 100 f 814. Uien per K.G. 3 ct. Prei per bos 511 ct. Sla, per kist 15—60 ct. Pieterselie, per bos 21/2 ct. Selderie per bos 3 1/2 ct. Appelen per K.G. 16—26 ct. Peren per K.G. 12—26 ct. Druiven per K.G. 3036 ct. Brusselsch Lof 16—18 ct. WANDELSPORT DE WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". Bovengenoemde vereenigïng neemt Zondag a.s. deel aan den door den N.H.W.B, uitge schreven 25 K.M. marsch in en om Haarlem. De deelnemers vertrekken per trein om 8.33 uur en per rijwiel om 8 uur vanaf het Stati onsplein. De start is te 10 uur v.m. van het gebouw „Olympia". Als herinnering aan dezen marsch zal aan iederen deelnemer, die den tocht volbrengt, een kruisje worden uitgereikt. Wagon op het Amsterdamsche Centraal Station ontspoord. Treinverkeer ondervindt veel vertraging. Een kijkje langs het vliegveld op Schiphol, waar in den loop van den ochtend de duizenden toeschouwers zich van een goed plaatsje verzekerden. AMSTERDAM, 21 November (V.D.) Hedenmorgen om ongeveer 10 uur 40 is ten gevolge van.een ontsporing op het Oostelijk eiland van het emplacement van het Centraal Station een vrij ernstige vertraging ontstaan in de aankomst en het vertrek van treinen uit en voor de richting Amersfoort en Utrecht. Bij heb rangeeren van een trein geraakte een wagen uit de rails en hierdoor raakte een der afgaande sporen op het emplacement ver sperd. zoodat geen treinen konden vertrekken Het ontspoorde rijtuig werd losgekoppeld waar DONDERDAG 22 NOV. 1934 na het grootste gedeelte kon worden wegge reden en men vervolgens aan het werk ging om de versperring op te ruimen. Het treinverkeer van en naar Oostelijke richting ondervond groote vertraging. Tus- schèn elf en twaalf uur liet men de meeste treinen uit de Oostelijke richting aan het station Muiderpoort stoppen. Doorgaande reizigers konden vandaar per tram of taxi naar het Centraal Station gaan. Inmiddels zag men echter kans den snel trein naar het Noorden op tijd te laten ver trekken. De personentrein voor Amersfoort van 10 uur 43 vertrok echter pas om 11 uur 32. Tegen ruim half twaalf was het verkeer zoodanig geregeld, dat het vertrek van treinen naar Oostelijke richtingen weer normaal kon geschieden. Door onze lens gesnapt. J. W. A. C. VAN LOENEN Reeds gedurende 44 jaren vervult' de heer J. W, A. C. van Loenen het gewichtige ambt van secretaris der gemeente Beverwijk. Op 28 October 1890 werd hij aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het ambt; op 4 November d.a.v. werd hij als zoodanig be- eedigd, waarna op 6 December van hetzelfde jaar zijn definitieve benoeming volgde. Het gemeentebestuur bestond toen mede uit Jhr. G. S. Boreel,burgemeester en de heer en K. Tegel en C. H. Moens, wethouders. De heer Van Loenen begon zijn ambtelijke loopbaan in de gemeente-administratie op 18-jarigen leeftijd in September 1885 bij het Centraal Bureau voor den Burgerlijken Stand te Rotterdam, na vóór dien tijd in verschei dene omliggende gemeenten van de haven stad als volontair werkzaam te zijn geweest. De gemeente-secretaris van Beverwijk heeft zijn gemeente in den langen tijd, dat hij haar diende, zien groeien in omvang en beteekenis. Hij begon reeds als jong ambtenaar groote aandacht te schenken aan de opleiding van gemeente-ambtenaren. Het was de inzet van een taak, die hij met groote liefde opnam en die hij to zijn levenswerk uitbouwde. In 1905 bracht deze arbeid hem in de commissie A van gemeente-ambtenaren. Meer dan 25 jaren is hij daarin werkzaam geweest, voor welken arbeid hij in 1930 gehuldigd werd. Eenige jaren had de heer Van Loenen ook zitting in de commissie B, doch drukke werk zaamheden noodzaakten hem daarvoor te be danken. Van den heer Van Loenen zijn zeer veel be langrijke werken verschenen. Zijn eerste werk, dat in 1903 verscheen, was getiteld: „De nieu we bepalingen betreffende den Burgerlijken Stand, zooals die door de Tweede Kamer der Staten-Gneraal zijn aangenomen, met een inleiding en toelichting, ontleend aan de ge wisselde stukken en de gehouden beraadsla gingen". Na dien tijd verschenen nog tientallen an dere uitgaven. Algemeen bekend en in elke gemeente van ons land in gebruik is zijn werk „De Gemeentewet en haar toepassing". Veel gebruikt en gemakkelijk materiaal bij de studie in de gemeente-administratie en bo vendien een vraagbaken voor iedereen, die omtrent de wetten wenscht te worden inge licht, vormen zijn wetten in vraag en ant woord. Tenslotte schreef de heer Van Loenen on telbare bijdragen in verschillende tijdschrif ten en talrijke biographleën van vooraan staande personen. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum in 1930 werd de heer Van Loenen op spon tane wijze gehuldigd. Overeenkomstig zijn verlangen werd toen een fonds gevormd voor de stichting van de Kennemer Oudheid kamer. HOLLAND—AMERIKA LIJN Damsterdijk, Vancr. n. Rotterdam, 19 (n.m.) te Cristobal. Burgerdijk 20 v. Rotterdam te New-York. Binnendijk, Philad. naar Rotterdam 20 (v.m.) te Norfolk. Beemsterdij'k, Rotterdam naar N.-Orleans 21 te Antwerpen. Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 19 (10.2 n.m.) 1050 mijl Z.W. van Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 20 van Antwerpen n. Ham burg. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 20 van Bagnoli n. Huelva. Stad Zwolle 20 van Genua te Tenes, voor Antwerpen. Flensburg, Pto. Ferrajo n. pass. 20 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 21 van Hamburg te Amster dam. Meliskerk 21 van Hamburg naar Amster dam, Springfontein (uitreis) 21 van Durban. Randfontein 21 van Rotterdam te Beira. Helder 21 van Rott. n. Hamburg. Amstelkerk 21 van W.-Afrika te Amster dam JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak Shanghai n. Java 20 van Maij cassar JAVA—NEW-YORK LIJN.' Talisse, N.-York n. Batavia 19 van Pa- dang. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 20 van Algiers te Setubal. Ajax 20 van Aarhuus te Stettin. Ariadne 20 van San Juan P. R. n. San Do mingo. Bennekom Chili n. Amsterdam. 20 v. Cristobal. Ganymedes 20 van Constantsa te Varna. Poseidon 20 van Tarragona naar Va lencia. Stuyvesant Paramaribo n. Amsterdam 20 v.m.) van Lissabon. Ulysses 21 van Bourgas te Amsterdam. Deucalion 19 van Palermo naar Algiers Calypso 21 van Napels te Palermo. Agamemnon 21 van Bilbao naai' Lissabon. Helder 21 van Rotterdam naar Hamburg KON. llOLL. LLOYD. Salland 21 van Hamburg te Amsterdam. Flandria (uitreis) 21 v. Amsterdam. Orania (uitreis) 20 van Santos. Waterland (uitreis) 20 van Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitreis) p. 20 (12 midd.> Ferim. Indrapoera (uitr.) 20 (2 n.m.) v. Gibral tar Sibajak, Batavia n. Rotterdam 21 (11 v.m.) v. Colombo. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 20 van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 20 te Hong kong. Teiresias, Batavia n. Liverpool 18 te Sin gapore. City of Florence 17 van Shanghai n. Rot terdam. Diomed, Japan naar Rotterdam p, 21 Perim Menesteus, 21 van Japan te Rotterdam. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 21 van Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) p. 20 Perim. Tanimbar 21 v. Hamburg te Amsterdam. Taj and oen (uitr.) 21 van Suez. Poelau Roebiah (thuisreis) 19 van Padang. Tabinta (thuisr.) 21 van Batavia. Groote aanvoer te Esbjerg. Dezer dagen waren te Esbjerg op één dag niet minder dan 97 kotters aan den afslag, het hoogste getal dat tegelijk ter markt kwam. Tot heden was het grootste getal op één dag 80 schepen. De aanvoeren waren evenwel niet evenre dig aan het getal schepen want met het ge wicht werd geen record gemaakt. Trawler opgebracht. De Fransche stoomtrawler Ocean II is door den Engelschen politiekruiser Dart betrapt bij het visschen binnen de territoriale wate ren en daarom naar Plymouth opgebracht. In den laatsten tijd werd veel geklaagd, dat Fransche visschersvaartuigen in het verbo den gebied vischten zoodat er extra toezicht kwam. De kruiser trof ter plaatse wel een dozijn vreemde vaartuigen aan doch slaagde er in den Ocean II te achterhalen en op te brengen. Fransche duikbooten. De Fransche onderzeebooten Meduse, Da- nae, Psyché en Amazone, welke een bezoek aan de hoofdstad brachten, vertrokken gis teren naar Edinburg (Schotland). Waarom de expeditie mislukte. De Zweedsche expeditie, welke in dit jaar naar de IJslandsche wateren vertrok voor de uitoefening der haringvisscherij met één moe derschip en acht vangbooten en een beman ning van 184 personen, is teruggekeerd met een vangst van 6000 vaten haring. Dat deze onderneming een mislukking is geworden laat zich gemakkelijk begrijpen. In Juli vertrok de expeditie van de Zweed sche westkust naar IJsland, elk vangschip bemand met 10 en het moederschip met 104 koppen. De regeering gaf een garantie van 125.000 kronen, welke pas behoefden te wor den terugbetaald alser winst gemaakt werd anders washet bedrag te beschouwen als staatssteun. In het midden van September kwam de expeditie al weer terug en, naar één der deel nemers aan een Zweedsch blad verzekerde, was ze een mislukking geworden. Als een der oorzaken noemde hij het slechte weer, in vier weken kon men niet meer dan dertig vaten vol vangen. Bovendien was het jammer, dat de gewoonte der west- Zweedsche visschers om Zondag als rustdag te beschouwen ook hier doorgevoerd werd. want op enkele Zondagen was het prachtig weer en kon men de haring gewoonweg op scheppen. De Noren en Denen profiteerden hiervan en haalden de visch maar binnen. Ook waren andere oorzaken aan te wijzen, zooals enkele bepalingen in het contract met de visscherlieden. Toch is men niettegenstaande deze misluk te proef van zins het volgend jaar opnieuw heen te gaan en is overtuigd, dat het een vol genden keer beter zal lukken.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6