VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: DE BILT ijmuiden santpoort velsen Radio-Procramma' arrond. rechtbank. Roode Duivels-Zwaluwen (1-0) agenda Schip verm, aankomst Laatste bericht Atxeri Mendi Arcweax Amplegarth Amstelland Achilles Alcinous Arija Amassia Ajax Amazone Baam Bennekom Britsum Barneveld Boskoop Cordillera Coblenz Colombia Com. Charles Meric Crijnssen Deucalion Den Enggano Eury bates Elbe Gaasterland Gera Ganymedes Heemskerk Hermes Helder Hebe Hercules I. P. Goulandris Joh. de Witt Juno Joh. van Oldenbarnevel Josiah Macy Kalypso Vergotti Laertes Livadia Meerkerk Myrmidon Mellskerk Montferland Main Melampus Men ja Nicea Neumark Nijkerk New Toronto New Zeeland Okeania Orion Oberon Poel au Tello Poel au Roebiah Perratis L. Cambanis. Poelau Laut Pan Europe President Francqui Perseus Peisander Rokos VerTOttis Reggestroom Serooskerk. Sal ei er Stuyvesant Saaie Saxen San Marco Syra Satumus Schokland Trajanus Telamon Taifun Tigullio Theseus Uckermark Ulysses Vulcanus Zeelandia Rosario La Plata Buenos Aires Vancouver Calamata Batavia Leningrad West Indië Stettin West Indië Chili Chili Buenos Aires Chili Chili Puerto Barrios Japan West Indië Hullva Hamburg Midd. Zee New Orleans Ned. Indië Batavia. Leningrad Buenos Aires Ned. Indië Constantza Zuid Afrika Bourgas Zuid Afrika Danzig Hamburg Buenos Aires Batavia Midd. Zee Batavia Constantza Beunos Aires Batavia Hamburg Japan Batavia Zuid Afrika Buenos Aires Japan Hamburg Hangö Mexico Ned. Indië Oost Afrika West Afrika Pt. Arthur Rosario Midd. Zee Haifa Ned. Indië Ned. Indië Beunos Aires Batavia Aruba Constantza Oporto Batavia Santa Fé West Afrika •Tcioan Ned. Indië W. Indië Japan Otterbacken (v. IJm.) Susa West Indië Hamburg New Castle Venetië Aipxandrië. Odessa Sfax Danzig Batavia Antwerpen Midd. Zee Buenos Aires. 4 Dec. 9 Dec. 7 Dec. 25 Nov. 23 Dec. 15 Dec. 27 Nov. 25 Nov. 3 Dec. 2 Dec. 4 Dec. 25 Nov. 25 Nov. 28 Nov. 13 Dec. 24 Nov. 2 Dec. 16 Dec. 5 Dec. 25 Nov. R Dec. 15 Dec. 7 Dec. 23 Nov. 25 Nov. heden 11 Dec. 30 Dec. 28 Nov. 26 Nov. 21 Nov. 24 Dec. 21 Nov. 30 Nov 12 Dec. 26 Nov. 20 Dec. 22 Nov 30 Nov. 24 Nov. 24 NOV. 14 Dec. heden 70 Dec. 25 Nov. 22 Nov. 2 Dec. 23 Nov. 1 Dec. 22 Nov. 27 Nov. 1 Dec. 2 Nov. van La Plata. 5 Nov. van Ibicuy. 4 Nov. vertrekken. 15 Nov. van Los Angeles. 20 Nov. van Setubal. 19 Nov. te Singapore. 15 Nov. te Uuras. 16 Nov. van Mexico, in lading. 17 Nov. v. Pt. Barrios. 21 Nov. van Hamburg. 20 Nov. van Cristobal. 5 Nov. vertrokken. 16 Nov. van Arica. 18 Nov. te Callao. 19 Nov. van La Guyara. 19 Nov. van Perim. pass. 19 Nov. Flores. in lading, vertrekt 24 Nov. 18 Nov. te Palermo. 18 Nov. vertrokken. 18 Nov. van Perim. 13 Nov. van Padang 18 Nov. vertrokken. 13 Nov. van Bahia. 16 Nov. van Padang. 20 Nov. te Varna. 17 Nov. van Kaapstad. 20 Nov. te Piraeus. 25 Nov. te Rotterdam. 19 Nov. vertrokken, in lading. 17 Nov. vertrokken. 20 Nov. van Perim. 19 Nov. van Bari. in lading. in lading. in lading. pass. 19 Nov. Perim. 20 Nov. vertrokken. 19 Nov. van Pt. Said. 18 Nov. van Gibraltar. 20 Nov. van Hamburg. 20 Nov. van Santos. 19 Nov. van Kobe, vertrekt 24 Nov. 19 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Trinidad. 15 Nov. van Macassar. 15 Nov. van Mombassa. 17 Nov. te Hamburg. 12 Nov. vertrokken. 10 Nov. van Buenos Aires. 18 Nov. van Gibraltar. 19 Nov. vertrokken. 21 Nov. te Londen. 19 Nov. van Padang. in lading. in lading. 6 Nov. vertrokken. 16 Nov. van Stamboul. 20 Nov. van Corcubon. in lading. in lading. 15 Nov. van Assinië. 20 Nov. van Singapore. 9 Nov. van Belawan. 20 Nov. van Lissabon. 17 Nov. van Colombo. 19 Nov. vertrokken, in lading. 16 Nov. van Mexico, vertrekt 24 Nov. in lading. 17 Nov. van Cadix. 17 Nov. te Samos. 9 Nov. van Stamboul. in lading, in lading. 20 Nov. te Antwerpen. 21 Nov. vertrokken. 21 Nov. van Gibraltar. 19 Nov. van Pernambuco. BEROEPEN. Bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Dordrecht (Dr.) is beroepen de heer J. W. v. d. Meene, cand. en hulppred. te IJmuiden Oost. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag, 22 November 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Al- chiba, Alcyone, Aldabi, Alwaki, Colombia, Flan- dria, Indrapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Kota Nopan, Kota Pinang. Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Sibajak, Simon Bolivar, Stuyvesant, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. AANGEKOMEN 20 November: Torrington s.s. Cardiff 21 November: Preradovic s.s. Buenos Aires Texelstroom s.s. Liverpool Tanimbar m.s. Hamburg Amstelkerk s.s. Hamburg Plawsworth s.s. Sunderland Salland s.s. Hamburg Tartary m.s. Huil Use L. M. Russ s.s. Borga Klipfontein s.s. Hamburg Valdona s.s. Riga VERTROKKEN 28 November: Polyphemus m.s. Londen Mary Slessor m.s. Hamburg Katwijk s.s. Blyth Beijerland s.s. Sunderland Algenib s.s. Rotterdam Bowling s.s. Leith Ussuri s.s. Leningrad Leeuwarden s.s. Londen Odysseus s.s. Kopenhagen Saturnus s.s. Hamburg Vliestroom ss.. Huil Newton Abbot s.s. Sunderland 21 November: Meduse onderz.boot Edinburg Danae onderz.boot Edinburg Psyché onderz.boot Edinburg Amazone onderz.boot Edinburg Hawarden Castle m.s. Mistley Montan m.s. Rotterdam Ella Halm m.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Flandria s.s. Buenos Aires Lylepark s.s. Durban Torrington s.s. Blyth t Pluto s.s. Kopenhagen Tunnel of brug of Voorloopig verdwijnen de ponten nog niet. De oeverbinding van het Noord Zeekanaal heeft weer een punt van bespreking uitge maakt in de laatste vergadering van de Ka mer van Koophandel te Haarlem. Meegedeeld werd dat de heer J. L. B. v. d. Lee te Zeist aan 't bureau een project heeft ingezonden, voor een tunnel onder 't Noord zeekanaal. De oplossing van 't vraagstuk der overver- binding schijnt ondanks alles nog verre te zijn en 't wil ons voorkomen dat noch de heer Van der Lee, noch Ir. v. d. Mey met hun plan nen succes zullen heben, ook al omdat onze overheidslichamen nu eenmaal niet gaarne ongevraagde plannen van particulieren in overweging nemen. Wij hebben reeds eerder in een uitvoerig artikel deze kwestie besproken en erop gewe zen dat men in Velsen niet behoeft te vreezen dat het pontveer zal worden opgeheven. Dit zou in elk geval voor 't plaatselijk verkeer worden behouden. Overigeens is 't feit dat voor den veerdienst op 't kanaal steeds weer nieuwe ponten wor den aangeschaft een bewijs, dat een vaste verbinding, het zij brug of tunnel, nog wel vele jaren op zich zal laten wachten. Uit 't geen ons omtrent de plannen inder tijd ter oore kwam, kan worden afgeleid dat wanneer er een vaste verbinding komt, deze dienstbaar zal worden gemaakt voor 't gehee- le verkeer over 't kanaal, dus zoowel voor dat van Amsterdam naar de Zaanstreek als voor dat van Haarlem naar 't Noorden. BESOMMINGEN Trawlers: manden Maria Elisabeth IJM 114 105 f 1190 Ewald IJM 48 810 f 3690 Roode Zee IJM 41 85 f 1100 Leentje Elisabeth IJM 155 105 f1050 Kotters: E 169 f 360; E 541 f740; E 157 f 760; E 181 f390. Loggers: KW 107 f460; KW 91 f370; KW 78 f770; KW 104 f540; KW 65 f790. INBRAAK IN EEN KEET. Door den beheerder van een keet, staande bij de Noorderpier is aangifte gedaan, dat door verbreking van de deur van die keet zijn ontvreemd eenige gereedschappen en een paar bussen olie. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL. Woensdag is door de afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken in de vacature A. F. C. Bückmann gekozen de heer J. L. Uit- zinger te IJmuiden, meldt: Hoogste barometerstand 775.1 m.M. te Maastricht. Laagste barometerstand 744.2 m.M. te Ingö. DONDERDAG 22 NOV. 1934 POLITIEDIENST De Commissaris van politie verzoekt ons mede te deelen, dat met ingang van Woens dag 21 November 1934 de agent van politie I. M. Slagter werkzaam is gesteld te Sant poort-dorp. Zijn adres is Molenstraat 14. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Wes telijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Waarschijnlijk zachter. Barometer Stand van hedenmorgen 773 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 48 F. Laagste heden nacht 40 F. Hoogste heden 42 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 4.07 uur; n.m. 4,20 uur. Zaterdag v.m. 4,47 uur; n.m. 5,01 uur. Zondag v.m. 5,27 uur; n.m. 5.40 uur. Kommiezen nemen nu de K.W. 39 in beslag, wegens smokkelarij. Voor ƒ200.aan rechten ontdoken. Heden nacht hebben de kommiezen der rijksbelasting weer een ernstig smokkelgeval ontdekt, ditmaal aan boord van den van Bou logne binnengekomen logger KW 39, die even als de thans nog aan de ketting liggende KW 40 behoort aan de Mij. Kennemerland te IJmuiden. Aan boord van dezen logger werd een om geveer gelijke hoeveelheid sterke drank en eau de cologne gevonden als op de KW 40, namelijk circa 50 flesschen, waarvoor onge veer f 200 invoerrecht en accijnzen betaald had moeten worden. De logger is in beslag genomen. Tegen den schipper is proces-verbaal opge maakt. De KW. 40 is inmiddels in de Haring haven vastgelegd. MARKTPRIJZEN Donderdag 22 Nov.. Tarbot per K.G. f 0.62—0.52 Griet per 50 K.G. f 21—9. Tongen per K.G. f 0.75—0.45 Middelschol per 50 K.G. f 20 Zetschol per 50 K.G. f 17—13 Kleine schol per 50 K.G. f 15—4.30 Schar per 50 K.G. f 5.50—1.15 Rog per 20 stuks f 8—7.60 Vleet per stuk f 2.15 Middelschelvisch per 50 K.G. f 27. KI. middelschelvisch per 50 K.G. f 24—13. Kleine schelvisch per 50 K.G.f 13—6.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 43—17.50 Groote gullen per 50 K.G. f 9.50—7 Kleine gullen per 50 K.G. f 7—1.50 Wijting per 50 K.G. f 3.40—1.20 Makreel per 50 K.G. f 8.50f 4.40 Heilbot per K.G. f 0.75 Leng per stuk f 1.35—0.84 Koolvisch per stuk f 0.32—0.07 Versche haring per kist f 2.80—1.40 Kleinmiddelhake peii 50 K.G. f 31. Kleine hake per 50 K.G. f 21—18. MEISJE DOOR JONGEN BEROOFD. Woensdagavond is op den Wijkerzeeërweg alhier van een zesjarig meisje door een drie tal jongens van ongeveer 14 jaar een bood- schappentasch met boodschappen en een por- temonnaie met geld afgenomen. Na deze snoode daad te hebben verricht, zetten de jongens het op een loopen. De politie stelt een onderzoek in. RIJWIEL OPGEVISCHT Nabij de Visschershaven is een heerenrij wiel opgevischt. Aan het bureau van politie kan men hier over inlichtingen ontvangen. Winterbesprekingen van Hoogoven-Staten. „De mensch in het grootbedrijf". Woensdagavond opende de Vereeniging Hoogoven-Staten in het Casino haar reeks winterbesprekingen met een lezing van Ir. Spies over „De mensch in het grootbedrijf", als onderdeel van het algemeen onderwerp: „De plaats van Hoogoven-Staten in dc huidi ge samenleving", dat op de verschillende avonden behandeld zal worden. Ir. Spies leidde zijn onderwerp in met te wijzen op het probleem: de verhouding van werkgever tot werknemer in het grootbedrijf. Spr. stipte hierbij aan de groote moeilijkhe den, die belde partijen ondervinden om een zoo gunstig mogelijke sociale verhouding tot stand te brengen en vestigde hierbij de aan dacht op de fout van vele leiders, die zich alleen bekommeren om het levenlooze mate riaal in het grootbedrijf, terwijl daarentegen de z.g. „levende inventaris", die in dat bedrijf haar bestaan vindt, verwaarloosd wordt. Vol gens spr. zal eerst dan de ware werkgemeen schap groeien, wanneer door rechtvaardig uitwerken van eventueele problemen, het wantrouwen van den arbeider tegenover de leiding zal zijn weggenomen. Die zal eerst mogelijk zijn, wanneer de partijen bereid zijn, het grootste offer te brengen, door het eigen leven in dienst te stellen van de gemeen schap. Wanneer echter een dergelijk offer niet in de ziel van den mensch gelegd is, zal ook een werkgemeenschap geen bestaansmo gelijkheid vinden. De naar aanleiding van het behandelde on derwerp gestelde vragen heeft Ir. Spies uit voerig beantwoord. De voorzitter sprak in zijn slotwoord den wensch uit, dat bij een volgende bespreking de kern, waarvoor deze vergadering hoofdza kelijk belegd is, zich nog meer zal uitbreiden. BONTE AVOND VAN „AMICITIA" De Tooneel- en Revuevereenlging „Amicitia" zal op Donderdag 29 November in het gebouw der K. S. A. een z.g. „bonten avond'' geven. Het programma vermeldt, behalve verschillende voordrachten, de opvoering van een kluchtigen één-acter. Een gezellig samenzijn zal den avond besluiten. VRIJDAG HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA Gramofoonpl. 10.00 VPRO Mor genwijding. 10.15 Declamatie F. Nienhuys, 10.35 Gramofoonpl. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 J. Rotgans (bariton) en L. Contron (pianobegel.) 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 AVRO. Kovacs Lajos en zijn orkest en gramo- foonplaten. 2.00 Gram. pl. 2.30 Voordracht door Elias van Praag. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 VARA Kniples. 4.45 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 De Notenkrakers olv. D. Wins. 6.30 E<ldy Walls en zijn orkest. 7.00 J. Huy (saxofoon) en J. Vogel (piano). 7.10 Orgelspel J. Jong. 7.30 Dr. W. G. van Dillen: De vijfjarenplannen in Rusland. 7.50 Gramo foonpl. 7.57 Herh. S.O.S.-ber. 8.00 VPRO. Le zing prof. dr. M. C. v. Mourik Broekman. 8.30 Walessen-kwartet. 9.00 Dr. H. de Vos: Het wezen van de godsdienst. 9.30 Vervolg con cert. 10.20 Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Delclamatie Jkvr. C. van Lidt de Jeude. 11.00—1200 VARA Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. I, van Schaick. 11.00—1200 Orgel spel G. Snijders. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Zang door N. Gerretsen (sopraan) mmv. H. Schouwman (piano); 1.15 Gramofoonmuziek. 1.35 Ensemble v. d. Horst, 2.30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Vervolg concert. 4.00 Pianorecital Th. Schwartz. 5.00 Declamatie door Jeger. 5.45 Gramofoonpl.. 6.30 Causerie A. J. Her wig. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramo- foonplaten. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Haar- lemsche Orkest Vereeniging olv. F. Schuur man, mmv. B. Kalff (viool) en L. van Maanen (cello. 9.00 Causerie door H. A. Gregory. 9.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoonmuziek. Zes jaar wegens doodslag te Koog aan de Zaan. Rechtbank acht moord met voorbedachten rade niet bewezen. De 32-jarige werklooze metaalarbeider, die in Koog aan de Zaan zijn meisje heeft dood gestoken, is heden door de Haarlemsche rechtbank tot 6 jaar gevangenisstraf, met af trek van 't voorarrest, veroordeeld. Zooals men zich herinnert had de officier van justitie den man moord met voorbedach ten rade ten laste gelegd. Verd. zou 't mes waarmede de misdaad is begaan, van te voren opzettelijk voor het doel hebben gekocht. On danks de gunstige reputatie van den verd. elschte hij 10 jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte den moord met voorbe dachten rade niet bewezen, wel doodslag, en noemde het een ernstig feit. De omstandigheden echter in aanmerking nemende, de overspannen toestand voorname lijk, veroordeelde zij hem tot 6 jaar met af trek. UITSPRAKEN. Overtredingen Tabakswet. Een winkelier uit IJmuiden had zich te ver antwoorden omdat hij in voorraad gehad heeft een partij sigarettendoosjes die niet voorzien waren van de vereischte aanvullingszegels, ter wijl andere zegels verbroken of geschonden waren. Toen de ambtenaar hem wilde verbali seeren heeft de man verzet gepleegd. De Offi cier vroeg twee boetes van f 100 subs. 2 x 10 dagen, en voor het verzet een gevangenisstraf van 8 dagen. De man is veroordeeld tot twee boetes van f 100 en voor 't verzet tot een boete van f 25. Bas Paauwe de beste speler. Zwakke Hollandsche verdediging. Uit Luik: Op het veld van Tilleur, 8 K.M. van Luik had Woensdagavond de wedstrijd Roode Dui velsZwaluwen plaats, die door de Belgen met 1—0 gewonnen werd. Deze zege, die niet onverdiend mag heeten, werd reeds in de eerste helft verkregen door een doelpunt van den linksbuiten Brugghe. In de tweede helft werd niet gescoord, ondanks talrijke Nederlandsche aanvallen, maar, de Belgische verdediging was zeer stei-k. Zoo werd het een kleine overwinning voor de Roode Duivéls. Het was zeer mistig; de 15.000 toeschouwers hadden af en toe de grootste moeite om bal en spelers te kunnen volgen. Onder leiding van den Belgischen scheids rechter Swilien werd in de volgende opstelling begonnen: Roode Duivels: Christiaens. Simons, Smellinckx. Stynen, I leuldermans, Claessens, pe Vries, Voorhoof, Massez, v d. Eynde, Brugghe. Zwaluwen: Kammeijer, v. d. Broek, Bakhuis, Drok, Vrauwdeunt. Punt, B. Paauwe, Van Maaren. Van Stokken, W. Mol. Dommers. De eerste aanvallen zijn voor de Roode Duivels, maar onze verdediging maakt helaas geen betrouwbaren indruk. De Hollandsche aanvallen stranden op de backs; als Vrauw deunt een kans krijgt, wordt het leder hem op het laatste moment door Smellinclftx afhandig gemaakt Na deze Zwaluwenaanvallen neemt het Bel gische team weer het initiatief in handen. Het is bij een dezer aanvallen, dat de snelle Massez naar Brugghe plaatst, die een hard schot lost. De bal verdwijnt via den paal in het doel (10). Na zeven minuten hebben de Roode Dui vels de leiding. In het veld heeft .geen der partijen een overwicht; het spel gaat vlug van doel tot doel. Drok krijgt een goede kans, maar Claes sens redt op het critieke moment. In de middenlinie steekt Bas Paauwe ver boven de ande/ei uit, maar een zeer zwak punt blijkt onze verdediging te zijn. Men is daar niet zeker van zijn taak; als de backs enkele malen leelijk knoeien, heeft het Zwa luwenteam niet over geluk te klagen. Het gevolg van dit zwakke spel onzer verde diging is, dat de middenlinie zich in hoofd zaak aan haar defensieve taak moet wijden. De Belgische aanvallen worden gewoonlijk door Massez geleid; deze is het, die Brugghe weer eens een fraaie kans geeft om de score te verhoogen. Het harde schot van den Liers naar gaat juist naast. De Zwaluwen krijgen een hoekschop te ne men, die niets oplevert. Een pass van Paauwe naar Bakhuis is goed geplaatst, maar onze internationale midvoor wordt goed bewaakt; de Belgische verdediging maakt het hem practisch onmogelijk, een behoorlijk schot te lossen. Een fraaie aanval van de geheele Belgische voorhoede brengt het leder naar Brugghe. Thans is zijn schot goed gericht, maar Dom mers stopt mooi. Onze backs hebben zich nog steeds niet ge heel hersteld; af en toe trappen zij on be houden weg. Er ontstaan hachelijke situaties voor doel. Juist even voor rust zendt Van den Broek, die tot dat oogenblik nog niet veel bijzonders heeft laten zien, een hard schot in, dat keeper Christiaens fraai houdt. Het een 1—0-stand voor de Roode Duivels treedt de rust in. Tweede helft. De tweede helft begint met een Zwaluwen offensief, maar de voorhoede brengt het voor loopig nog slecbt3 tot een hoekschop, die niets oplevert. Aan den anderen kant krijgt Dom mers een schot van Voorhoof te verwerken. Maar de Zwaluwen komen terug. Van den Broek geeft het voorbeeld. Van hem gaat nu meer uit, zijn spel is geestdriftiger en dit brengt in onze voorhoede wat meer leven. Hij zelf schiet eenige malen hard op doel; tijdens dit besliste overwicht van de Zwaluwen lost Bakhuis een subliem schot, dat Christiaens er op even magnifieke wijze uithoudt. Drok probeert het weer, nu met een kogel op doel, maar keeper Christiaens is in uit stekenden vorm, Na dit overwicht van de Zwaluwen werken de Belgen zich wat los. Ons doel beleeft weer enkele precaire oogenblikkene want nog steeds maakt onze verdediging geen betrouwbaren indruk. Een schot van Voorhoof gaat vla den paal het veld weer in en als de Vries vrij voor Dommers komt te staan, is het schot van den Belg te hoog gericht. Evenals in de eerste helft speelt Bas Paau we ook nu uitstekend. Eenmaal werkt hij zich door de geheele Belgische verdediging heen, maar op enkele meters van doel raakt hij het leder kwijt en ook deze kans is weer verkeken Van den Broek krijgt even later een mooie kans om gelijk te maken, maar hij kan het leder niet onder contröle krijgen, zoodat zijn schot mislukt. De Belgen ant woorden weer met enkele aanvallen; weder om ontstaan gevaarlijke situaties voor het doel van Dommerj doch de Belgen weten er niet van te profiteeren. Aan den anderen kant lost Drok een zeer hard schot; ook hij heeft pech, want via den paal gaat de bal het veld weer in. Direct daarop krijgen de Zwaluwen nog een corner te nemen, doch ook deze hoekschop heeft geen resultaat. In de laatste minuten zijn de Roode Duivels nog gevaarlijk met enkele snelle aanvallen; Dommers is er nu echter goed in; eenmaal vangt hij een hoekschop fraai op. Het einde komt met een kleine verdiende 10-zege van de Roode Duivels. Het zwakke punt in het Zaluwen-elftal was echter de achterhoede. Mol en van Stokken, waren met hun ingrijpen en wegtrappen niet gelukkig; zij voelden het spel van de Bel gische voorhoede te weinig aan om met suc ces die aanvallen te breken. Dit bleek ook uit het opstellen dezer beide spelers. Daarachter heeft Dommers niet slecht gekeept. In de middenlinie was Paauwe verreweg de beste man. O.i. was hij de beste speler van het veld. Hij was een van de weinige werke lijk internationale spelers, die in beide teams voorkwamen. Van Maaren was wel de minste van het drietal, terwijl Punt niet onverdien stelijk speelde. De voorhoede heeft wel voldaan. Kammeijer vonden wij beter dan Vrauwdeunt, terwijl Van den Broek, na een slechte eerste helft, in de tweede veel goed maakte door zijn enthousiast spel. Bakhuis die stevig bewaakt werd, kreeg uiteraard weinig kansen; als hij even werd losgelaten kon hij enkele fraaie schoten lossen Zijn kracht lag dan ook in het spelverdeelen, maar de achterhoede van De Roode Duivels was zeer sterk. Drok heejt eveneens goed voldaan. Hij heeft handig en nuttig werk verricht; in plaats van Bakhuis loste hij de schoten, die gewoonlijk hard en goed gericht waren. Het was over 't algemeen een prettige wed strijd, zonder dat het spelpeil bijzonder hoog VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 22 NOVEMBER Thalia: Vergadering der N. S. B. 8.15 uur. Bioscoop de Pont: Anny en Anny en Potver teren. 8 uur. VRIJDAG 23 NOVEMBER Thalia Bioscoop: „Malle gevallen". 8.15 .uur. Bioscoop de Pont; „Mijn vrouw heeft nuk ken", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 22 NOVEMBER Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Mas ker". Heyermans-herdenking: „De Wijze Ka ter". 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema Variété: „Fedora". Op het tooneel Sereno's Musical Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Voorjaarsparade" Op het tooneel: Trio Saycetto, rijwiel-sensatie. 7 en 9.15 uir VRIJDAG 23 NOVEMBER Stadsschouwburg: Volksvoorstelling „Rub ber". 8.15 uur. pioscopen, nieuw: programma,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7