HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 326 VRIJDAG 23 NOVEMBER '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000— bij algaheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— Dij DreuK van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaaxt, tot een maximum van j 2000.indien netzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe KLA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Vergadering der N. S. B. Rede van den heer Koster. Gisteravond heeft in Thalia een vergadering van de N.S.B. plaats gehad. De vergadering werd geopend door den kringleider den heer P. C. Kok, die alvorens het woord te geven aan den spreker den heer Koster, meedeelde dat waar thans de oplaag van „Volk en Vader land" 65000 exemplaren bedraagt, men door vereende actie deze wil doen stijgen tot 100.000. Voor deze actie riep hij de medewerking in van al de leden en van hen die sympathiek tegenover de N.S.B. staan. De heer Koster begon te spreken over de vrijheid van het woord. Vervolgens besprak de heer Koster de vrij heid van politieke overtuiging. Met eenige voorvallen van recenten datum toonde spreker aan, dat tegen den een, met name tegen Ds. van Duyl strenger wordt opgetreden, dan tegen andere politiekers. Hoe komt het dat de politieke partijen 't zoo eens zijn in het bestrij den der N.S.B.? Is dit, aldus spreker, omdat de N.S.B. de stoelen van Colijn tot Albarda doet schudden? Spreker is er van verzekerd, dat als de N.S.B. evenals andere partijen, als „Natio naal Herstel" zou meedoen aan het poli tieke spel en ook een graantje meepikte, nog wel geduld zou worden. De N.S.B. wil dit niet. Deze wil geen regeering waarin 14 partijen zijn. De N.S.B. wil de eenheid des volks. De heer Koster sprak vervolgens over het ambtenaren-verbod. De ambtenaren mogen „Volk en Vaderland" niet lezen, maar wel Het Volk, zonder valerland. Eveneens besprak de heer Koster de onmogelijkheid voor een N.S.B.'er om in Vrijw. landstorm of Burger wacht mee te werken voor de rust van land en volk. Deze menschen die men hier weert zijn juist degenen die in de woelige jaren van 1918 achter de regeering hebben gestaan. Spre ker noemde den Vrijw. landstorm geen neutraal maar een politiek lichaam. In verband met het uniformverbod, merkte .spreker op dat men bevreesd was dat door het dragen van het zwarte hemd de beweging zich zou uitbreiden. Het dragen hiervan werd ver boden. Dus geen zwart hemd meer. Het is op geborgen, totdat er een ander landsbestuur zal komen, dat wel verlof zal geven, maar dan zal men verbaasd zijn. hoeveel zwarte hemden er zullen worden gedragen. Wat het meedragen van vlaggen in optochten betreft, bij den grooten landdag in het R.A.I.-gebouw is bleken, dat zelfs de N.S.B. geen vlaggen mag meedragen zooveel men wil, Zelfs al is het de HoHandsehe driekleur. Vervolgens sprak de heer Koster over het weigeren van zalen zooals onlangs in Slie- drecht is gebeurd en de broodroof die men thans op de N.S.B.'ers pleegt. Met voorbeelden toonde spreker dit aan. Trots dit alles gaat de partij vooruit. De Marxisten die mee broodroof plegen zeide spreker moeten zich het verleden herinneren. Deze moeten vooral dit wapen van broodroof niet hanteeren. Dan sprak de heer Koster over de terreur, waar aan de N.S.B.-ers bloot staan zooals onlangs in Amsterdam en Bussum gedaan is. Waarom, vroeg spreker, behandelt men ons zoo indien onze partij toch niets waard is? Men weet wel anders. Inzake de verkiezingen, hieraan doet de N.S.B. niet mee, vanwege het politieke knik kerspel, maar om eens te doen zien welken in vloed de N.S.B. reeds in ons land bereikt heeft. Het Handelsblad heeft zeide spreker zegd, dat als wij drie zetels krijgen dit al mooi is, maar spreker zeide er van overtuigd te zijn, dat dit aantal wel grooter zal zijn. Langs dezen weg zal de N.S.B. de kracht krijgen om de college's, waar men thans door het politieke spel de belangen van het land vergeet, weg te krijgen. Spreker nam vervolgens het parlemen taire stelsel onder de loupe en besprak de fou ten die volgens hem hieraan kleven. Een der gelijk stelsel dat zoo'n groote gelegenheid geeft om zooveel fouten te maken dient spoedig te verdwijnen. Hierna besprak de heer Koster den econo- mischen toestand van ons land. De groote werkloosheid kan, volgens hem verdwijnen. Ook het bedrijfsleven wordt hierha besproken. Spreker hekelde het feit, dat de machines, be- noodigd voor de kunstijsbaan in Amsterdam in het buitenland besteld zijn. De oorzaak hier van is dat onze Nederlandsche bankinstellin gen geen financieele interesse bij deze ijsbaan hadden, het buitenlandsch kapitaal wel. Hier uit blijkt alweer, dat de Nederlandsche finan ciers voor het Nederlandsche volk niets ge voelen. Naar aanleiding hiervan werd ook onze export en import besproken, die door ons bankwezen wordt belemmerd. Dit alles kan in een nat. soc. staat niet voor komen omdat het daar niet gaat om te verdie nen, maar om de gemeenschap te dienen. Eveneens besprak de heer Koster het uithol len van den middenstand, het neerdrukken van den werkenden stand en het naar beneden brengen van andere groepen zooals boerenstand en tuinders. Er moet, zeide spreker, een andere geest in ons volk komen. Niet langer ieder voor zich, maar een voor allen en allen voor een. Dit is wat de N.S.B. wil, dat de schotten, die het Nederlandsche volk gescheiden houden, ver broken worden. Het woord „kameraden": waarmee wij elkander aanspreken is meer dan een woord. Het wil zeggen: wij zijn allen één wij behooren bij elkander. Met een opwekking, om trots tegenwerking voort te gaan eendrach tig te werken langs den weg zooals de N.S.B. zich die heeft voorgesteld totdat er werk en brood voor allen is, besloot spreker onder luid applaus zijn met aandacht gevolgde rede. De heer Kok 'zeide, dat van de gehouden collecte zal worden afgestaan aan het arme ge- Tijdens de pauze werden eenige vragen in gediend. Een der vragen was: waar is Kees Frenay? Spreker noemde Frenay iemand, die zeer correct gehandeld heeft door de partij te verlaten. Aan den steller dezer vraag wil spre ker de tegenvraag stellen: Waar is Zwert- broek? Op de vraag, hoe is het met Tusenius en Geelkerken gesteld, zeide spreker, dat deze menschen voor hem te hoog staan om hierop te antwoorden. Vervolgens werden nog eeinge ondergeschikte vragen gesteld, die alle door de spreker beantwoord werden Met het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus ging de vergadering uiteen. EEN DIESELENDE REDDINGBOOT. Het Britseh koninklijk nationaal instituut voor reddingwezen heeft te Yarmouth op het eiland Wight bij wijze van proef een redding boot gestationneerd, die voor het eerst is uit gerust met een Dieselmotor. Het is een 6 cy linder Dieselmotor die een capaciteit heeft van 88 p.k. bij 1600 omwentelingen per mi nuut, waardoor de boot een maximum snel heid van 14 k.m. per uur kan bereiken, iets meer dus dan met een gewone benzine-motor. De motor verbruikt ongeveer 20 liter olie per uur tegen sixpence per 41/2 liter, terwijl de benzine-motor ongeveer 31 liter per uur ben zine tegen 1 shilling 5 pence per 41/2 liter verbruikt. De tot nog toe genomen proeven met de Dieselreddingboot zijn zeer goed geslaagd. BESLAG OPGEHEVEN. Naar wij vernemen heeft de reederij van den logger KW 40 cautie gesteld, waarna het op den logger gelegde beslag is opgeheven. NAT. CHRIST. GEH. ONT. VEREENIGING. A.s. Woensdagavond zal in de zaal van het Koning Willemshuis een openbare vergadering plaats hebben van de N.C.G.O.V. Deze ver gadering zal zich doen kenmerken door veel afwisseling. Behalve dat het samenzijn opge luisterd zal worden door zang, muziek en voordrachten, zal ook door middel van licht beelden het geheele verloop van de trawlvis- scherij te zien worden gegeven. De entree is vrij. MUTATIES BIJ DEN BELASTINGDIENST. De heer J. Bloem, assistent bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen al hier is met ingang van 1 December a.s. over geplaatst naar Terschelling. De heer J. de Boer, eveneens assistent is overgeplaatst van Tegelen naar IJmuiden. De heeren J. Post en A. van Seydel. beiden kommies te water zijn resp. van Den Helder en Terschelling overgeplaatst naar IJmuiden. zin te Alphen, waarover de heer Koster had hulpmotor van 10 P. K. well gesproken. K.W.-D. 110 volt drijft. MOTORTRAWLER GUSTAVE DENIS. De Machinefabriek en Scheepswerf van P Smit Jr., N.V., te Rotterdam, heeft gisteren aan de Compagnie des Pecheries Manche- Atlantique, de Dieppe afgeleverd den door haar gebouwden motortrawler Gustave Denis, ontleenen we aan de Maasbode. Deze trawler, welke gebouwd is onder spe ciaal toezicht van Bureau Veritas, klasse 1,3,3 F 1.1. heeft de navolgende afmetingen: lengte over alles 32 M.; lengte tusschen loodlijnen 30.72 M. breedte 6.40 M., holte 4 M., diepgang 3.92 M. De inhoud van de brandstofbunkers is ruim gekozen en daar bovendien het brandstof verbruik van den motor zeer gering is, kan het schip geruimen tijd op zee blijven. Bijzondere zorg is besteed aan de isolatie van het vischruim. zoodat de visch ook bij een lang verblijf van de trawler op zee, in uitste kende conditie kan worden gehouden. Op het achterschip is een reddingssloep geplaatst, groot genoeg voor de heele beman ning. Het roer is van het enkelplaat-type en de bediening geschiedt, van af de stuurhut door een handstuurinrichting. Aan den voormast is een laadboom aange bracht, welke bediend wprdt door een elee- trische lier, zoodat de trawler na aankomst bijzonder vlug gelost kan worden. De hut van den -kapitein bevindt zich op de stuurbrug achter de stuurhut. Daaronder is een hut voor 2 officieren en hier is ook de radioinstallatie ondergebracht. Achter de mefcorkamer en onder het hoofd- dek zijn de hutten en de salon voor het ma chinekamer personeel. Onder het bakdek is het logies voor de overige leden der beman ning. De hoofdmachine is een 6-cylinder Smit- Burmaister Wain Dieselmotor enkelwer kend. 4 takt direct omkeerbaar met geforceerde smering en directe inspuiting. De cylinders hebben een diameter van 280 m.M. en een slag van 450 m.M. De motor ontwikkelt nor maal 400 I.P.K. bij 300 omwentelingen per minuut. Behalve de noodige oliepompen, drijft de hoofdmachine een lens- en sanitaire pomp. koelwaterpomp, smeeroliepomp. De installatie is tevens voorzien van een smeeroliekoeler van het condensor type. De hulpmotor is een 2-cylinder motor, enkelwerkend, 4 takt, welke 70 A.P.K. ontwik kelt. Door middel van een frictie-koppeling drijft deze motor een compressor voor 25 Atm. welke dienst doet voor het vullen van het aanzetluchtvat. Deze motor is ook voorzien van een riemschijf voor het aandrijven van den trawllier aan dek. Elke trommel aan deze lier kan 1000 M. kabel met een diameter van 18 m.M. bevatten. De trawler is geheel electrisch verlicht en voldoet aan de hoogste eischen, welke aan een modernen trawler gesteld kunnen wor den. Tot de hulpwerktuigen behoort o.a. ook een welke een dynamo van Deze motor kan VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. De Noorsche vrachtvaarder Sande van Bre- vik is met een lading Noorsch ijs in de vis- schershaven aangekomen. TOONEELVOOIISTELLING VARIA. Men verzoekt ons te melden, dat de voor stelling, die Varia Donderdag 29 November zou geven, door onvoorziene omstandigheden is uitgesteld tot Dinsdag 11 December. DE AANVOER VAN VERSCHE HARING. De reeders van de stoom- en motorloggers, welke deelnemen aan de verschharingvissche- 'ij, hebben besloten na 's middags 3 uur geen haring meer in den afslag te doen, opdat ze alles kunnen ruimen. Dit geldt dus niet voor de Engelsche koppels, waarvan de vangst nog tot 6 uur wordt verkocht. De aanvoer van versche haring in Duitsch- land is nu ook uit andere landen reusachtig jroot, zoodat men daar alles niet meer verwer een kan. Als de toestand blijft zooals nu, zul len de reeders de volgende week misschien wel de helft der thans varende loggers uit de vaart nemen. LEZING MET LICHTBEELDEN. Voor de tweede maal hield de heer Vermeu len een lezing met lichtbeelden over Indië voor de werkloozen in school B. Was de eerste le zing indertijd gewijd om de verschillende cul tures, dezen avond werden de verschillende volskstammen van Indonesië behandeld. Tal van types werden op het doek vertoond. Uit- voerigf werd gesproken over den volksaard en over de werkzaamheden der bevolking: als houtsnijwerk, kopergieten en koperdrijven, weven, batikken enz. De heer Vermeulen had tal van kunstvoorwerpen meegebracht, die in de pauze te bezichtigen waren, of tijdens de lezing van hand tot hand gingen. Ook de Indische dansen en muziek werden uitvoerig besproken en verschillende plaatjes met de gamelang werden aan het aandachtig gehoor getoond. Zelfs had de inleider een vijftal instrumenten, van bamboe vervaar digd, meegebracht, waarmee verschillende to nen werden voortgebracht. Aan 't slot werden eenige tempels, w.o. de Borobokdoer, vóór en na de restauratie ver toond, waarna de heer Vermeulen het leven van den Europeaan in Indië schetste. Alles bij alles een interessante en leerzame avond. Wij willen van deze gelegenheid gebruik maken, om de werkloozen, die nog niet de lessen, welke in school B gegeven worden, vol gen, aan te raden. Neemt eens een kijkje in school B, Bothastraat, IJmuiden, stelt u eens op'de hoogte van datgene, wat daar wordt ge daan voor de ontwikkeling der crisisslacht offers, en wij zijn er van overtuigd, dat ook U zich als leerling voor een of meer cursussen zal laten inschrijven. SINT NICOLAAS KOMT. Hedenmiddag komt St. Nicolaas eenige dagen zijn intrede nemen in het levensmid - delenbedrijf van den heer H. Homburg, Hout manstraathoek Kennemerplein om aan de jeugd geschenken uit te deelen. Zaterdag middag twee uur gaat de Sint van het Ken nemerplein af een tocht door IJmuiden ma ken om vervolgens een bezoek aan de zaak van den heer Homburg in de Visseringstraat te brengen. VREEMDELINGENVERKEER. De Federatie van V. V. V.'s in Noord Hol land boven het Noordzeekanaal hield Dinsdag haar najaarsvergadering te Hoorn, onder voorzitterschap van Mr. D. Breebaart, burge meester van Callantsoog. Deze wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van den Za terdag overleden onder-voorzitter der Alg. Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenver keer, de heer A. Robertson W.A.zn. in Den Haag. De secretaris, Mr. J. P. Bosma te Alkmaar en de heeren J. Th. Schneiders te Hoorn en G. Voet te IJmuiden werden als bestuurslid her kozen. Langdurig werd gesproken over het voorstel van de vereeniging 't Koggeschip te Amsterdam, inzake meerder contact tusschen de A. N. V. V. en de plaatselijke vereenigingen, provinciale bonden en generaties. De federatie Noordholland kan zich gelukkig prijzen, dat haar secretaris pas in 't dagelijksch bestuur der A. N. V. V. is gekozen. In 't voorjaar zal een gids voor het gebied der Federatie worden uitgegeven. De voorjaarsvergadering zal te IJmuiden worden gehouden. De burgemeester van Hoorn, Mr. Leemhorst, woonde het laatste ge deelte der vergadering bij en zat mede aan aan de lunch. Na de luch werd een rondgang door Hoorn gemaakt en het West-Friesche museum be zichtigd. In de Keizerskroon bood het bestuur der Hoornsche V. V. V. een thee aan. SANTPOORT RUBBER. Woensdag 28 November a.s. zal het gezel schap Saalborn in Thalia een voorstelling geven van „Rubber" naar de gelijknamige roman van M. H. Szekely-Lulofs. Over dit spel uit Deli schreef o.a. de Groene Amsterdammer: De figuren van mevrouw Szekely Lulofs zijn zoo van een zwoelen troepengeur doordrenkt, de variaties van het thema vloeien zoo har monisch uit dat thema zelf voort, dat men misschien voor de eerste maal als Hollander iets begrijpt van wat de rimboe op Sumatra is en het harde, eenzame leven der Delianen in de Rubbertuinen en de „openingen" van het warme oerwoud, een leven, dat schijnbaar zoo wreed doortrild is van het onstilbare heimwee van een soort vrijwillig vreemdelingenlegioen en toch, zoodra er meer dan drie blanken samen hokken, den weerschijn afwerpt van onze eigen coterietjes en miserabele stands verschillen. Het is de groote verdiensten van Saalborn, dat hij vooral op atmosfeer, op bijna filmische nauwgezetheid van het detail had gelet. In uiterst gelukkige decors en met een entourage, die soms wonderen deed Kikusan, een der reinste en ontroerendste fi guren enz. Den bezoekers van Thalia wacht a.s. Woens dagavond ongetwijfeld een genotvolle avond. EXPLOITATIE VAN GRONDEN. Gebroeders A. en P. Nijssen en J. P. Nijssen hebben den gemeenteraad van Velsen toe stemming verzocht tot het in expolitatie brengen van gronden alhier. VELSEN De Vorderingen der Beschaving Reuter meldt uit Belgrado: De 13-jarige koning Peter van Zuid- Slavië heeft tenslotte zijn moeder, konin gin-weduwe Maria, weten over te halen, hem de kamer te geven van zijn vader, wijlen koning Alexander. De jonge koning slaapt thans in het bed van zijn vader en rondom bevinden zich de persoonlijke bezittingen van den vermoorden vorst: zijn sabel, zijn geweren, zijn lievelings boeken en zijn oorlogsherinneringen. Aan het hoofdeinde van zijn bed bevindt zich een kort geleden geschilderd portret van koning Alexander. De N.R.Ct. zet hierboven: „Een aandoenlijk bericht". Wij zijn ook onder den indruk. Volgens een bericht uit de hoofdstad van Paraguay, Asuncion, behooren tot de Bo- liviaansche krijgsgevangenen uit de jong ste gevechten mannen van zestig en kna pen van 14 jaar. De overgroote meerder heid bestaat uit half-wilde inboorlingen. Ook uit de hoofdstad van Bolivia, La Paz, een tijding: De Aïgentijnsche ge zant aldaar spreekt met klem tegen, dat onlangs groote hoeveelheden wapens en munitie uit Argentinië naar Paraguay zou den zijn gezonden. Dit laatste is erg interessant. Het waren dus geen groote hoeveelheden. Maar Bolivia en Paraguay hebben geen eigen wapenindustrie van eenige beteekenis. Wie laten de stakkers van 14 en 60 jaar doorvechten? Hoeveel Uit- banners van den Oorlog, onderteekenaars van het Kellogg Pact, zijn erbij betrokken? Het departement van oorlog te Washing ton heeft een zwaar gepantserde tank van 8 ton gedemonstreerd, die in staat is op een geaccidenteerd en omgewoeld terrein een snelheid te bereiken van een mijl per minuut. Legerofficieren hopen dat deze tank de eerste zal zijn van groote hoeveel heden tanks ten dienste van de infanterie. De tanks zijn uitgerust met drie machine geweren en loopen op rupsbanden, die voorzien zijn van speciaal geconstrueerde rubberplaten. In de tank is ruimte voor den chauffeur en drie bedienaars van de geweren, die door zware pantserplaten worden beschermd. De kostprijs is 30.000 dollar per stuk. Een mijl per minuut is 96 K.M. per uur. Nog een groote „vooruitgang" dus. Verdere commentaar overbodig. ORANJEVEREENIGING. In de Donderdagavond gehouden jaarver gadering der Oranjevereeniging alhier bracht de nieuwe secretaris, de heer Grüting, hoofd der Da Costaschool, een jaarverslag uit, dat aller bewondering wegdroeg. Dr. P. C. de Weerdt werd als bestuurslid herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren Freudiger en P. W. van Amersfoort. Verschillende zEEken, o.a. be u-effende de Federatie boven het IJ en het houden van een filmavond, werden nog be sproken. CHR. HIST. KIESVEREENIGING. Wegens verhindering van den spreker is de vergadering der Chr. Hist. Kiesvereeniginj Woensdagavond niet doorgegaan. Deze zal nu plaats hebben Woensdag 12 December in de Chr. school aan de van Langeveldstraat. Spre ker is het lid der Tweede Kamer, de heer J. A. Bakker te Menaldum. DE BEBOUWING VAN HET TIBERIUSPLEIN In de Raadsvergadering van 30 October j.l. werd in handen van B. en W. om advies ge steld een voorstel van de heeren van der Flier, Visser en Luikman om te besluiten, het open terrein voor het station Velsen te bestemmen voor plantsoen, in afwijking met het uitbrei dingsplan, waarop het als bouwterrein staat aangegeven. Naar aanleiding hiervan deelen B. en. W. den Raad mede, dat hoewel hen bij het uitbrengen van hun advies, opgenomen in gemeenteblad pit voorstel werd met luid applaus begroet, ook een zoutwaterpomp aandrijven. Enkele automobielenbesjes hebben elkaar nog in snelheid trachten te over treffen op het traject LondenBrighton. Ze werden door den fotograaf gesnapt bij het passeeren van de Westminster brug. no. 71 van dit jaar niet een bepaald gebouw voor oogen heeft gestaan, zij meenen, dat de mogelijkheid om op het bovenbedoelde ter rein een monumentaal gebouw te stichten, open dient te blijven. De Raad zal dan echter te allen tijde vrijelijk over den grond moeten kunnen beschikken. Wordt het terrein voor plantsoen bestemd, dan zal het ook als zoo danig op het uitbreidingsplan moeten worden gebracht. In dat geval heeft de gemeente er niet langer de vrije beschikking over, hetgeen B. en W. niet juist voorkomt. Zij adviseeren den Raad derhalve, het voor stel niet aan te nemen. KWIJTSCHELDING VAN HUURPENNINGEN Door de gemeente werden in huur uitgege ven ten gebruike als speelterrein: a. aan de Speeltuinvereeniging „Kinder vreugd" te Velsen een terrein nabij den Dood weg aldaar voor f 100 per jaar; b. aan de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" te IJmuiden een terrein nabij de Ahornstraat eveneens voor f 100 per jaar. Door verschillende omstandigheden, o.a. het niet meer ontvangen van ge me en te-subsidie zijn deze vereenigingen niet in staat, de voor het loopende huurjaar verschuldigde huur- sommen te voldoen, waarom zij hebben ver zocht, haar van de betaling daarvan kwijt schelding te verleenen. Bij B. en W. bestaat hiertegen geen bezwaar, waarom zij den Raad voorstellen, daartoe te besluiten. KASGELD EN REKENING-COURANT OVEREENKOMSTEN. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, een besluit te nemen tot het op nemen van kasgeld in 1935 tot een maximum bedrag van f 1.500.000. Voorts stellen B. en W. voor,als onderdeel van deze leening den burgemeester te mach tigen, met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage ten behoeve van den gewonen dienst 1935 een rekening-cou- rant-overeenkomst aan te gaan van f 380.000 en voor den kapitaaldienst van f 550.000. VERGADERINGEN DER N. S. B. Donderdag 29 November a.s. belegt de Kring IJmuiden der N. S. B. een openbare vergade ring in Hotel de Prins. Als spreker zal optre den Ds. van Duyl. Den 16en Januari spreekt Ir. A. A. Mussert, algemeen leider in Thalia. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van L. Reinders. van beroep caféhouder, wonende te IJmuiden om een Verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholisehen drank in de beneden- voorlocaliteit van het perceel Bloemstraat 17 te IJmuiden. Voor 6 December 1934 kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. i 1' var vo( no.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1