HET NIEUWE AVONDBLAD Visch en schoen. 19e JAARGANG No. 328 MAANDAG 26 NOV. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummersS cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJ muiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie P W PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—6 regels '0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele Invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/oi onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-. marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e> zelf is verzekevd behoudens hev vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ËLA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN De loonregeling i,i het visscherijbedrijf. Loonsverlaging voor alle groepen. Werkgelegenheid verminderd door vergroo ting der basis-kwantums. In ons blad van j.l .Zaterdag hebben wij reeds het een en ander medegedeeld over de voorstellen der Reedersvereeniging betreffen de de loon- en arbeidsvoorwaarden voor de verschillende categorieën van arbeiders, werkzaam in het visscherijbedrijf, waarvan wij de gegevens ontleenden aan „De Transport arbeider", het orgaan van den Centralen Bond van Transportarbeiders. Uit de aanteekenïngen in genoemd blad over de nieuwe voorwaarden blijkt, dat zoo als reeds werd opgemerkt, vooral de opvaren den der kustbooten. de categorie wier loon reeds zeer laag is, in het hoekje komen, waar de slagen vallen. Het loon dat de menschen op die booten thans verdienen had voor de reeders voldoen de aanwijzing kunnen zijn, dat het peil, waar beneden niet kan worden gegaan, zonder schade voor de bedrijfsuitoefening te veroor zaken. reeds bereikt is. De lage besommingen der laatste jaren hebben het loon reeds aan merkelijk gedrukt, aldus genoemd blad. Doch niet alleen deze kant der zaak, ook het onregelmatig varen dezer booten is een factor van beteekenis. De menschen komen bij het in de vaart brengen telkens weer voor höoge kosten van uitrusting te staan. Kosten voor oliegoed, laarzen etc. Kosten die dikwijls niet kunnen worden goedgemaakt door de verdiensten bij onvoldoende vaart. Kosten, die als schulden op de menschen blijven druk ken en waardoor hun toestand dikwijls aller beroerdst is. Het verlagen van het garantieloon der schippers heeft weinig zin. Het door de ree ders geëischte minimum is gebaseerd op een maandbesomming van 2700.—. Hiervoor kan geen boot varen. Maar welke beteekenis heeft dan de eisch der reeders? De verlaging van het ziekengeld van 70 op 50 pCt. schept nieuwe moeilijkheden voor de zieke zeevisschers. Het laat onvoldoende mo gelijkheid om bij ziekte het gezin van het noo- digste te voorzien. Een respectabele lijst, zoo vervolgt het blad, met niet minder dan elf punten, welke bijna zonder uitzondering van zeer ingrijpende be teekenis zijn. Het lijkt ons goed, voor ieder der voorstellen hieronder de preciese betee kenis te omschrijven. Ten aanzien van het loon stelt men voor het garantieloon te verlagen van 4.op 3.—, wat dan echter zal gelden voor besom mingen tot en met 1000.—. De 10 cent voor iedere volle 100.meer besomming gaat dan echter in bij besommingen boven 1000.- en dus bij 1100.- 3.10, bij 1200.— 3.20 enz., totdat het loon bij 2000.weer ge lijk is. Van 1 Nov. 1933 tot en met 31 October 1934, over een vol jaar dus, zijn in totaal 1857 reizen gemaakt. Hiervan waren beneden 1500.besomming 488 reizen en tusschen 1500— en 2000.— besomming 479 reizen. Voor deze in totaal 967 reizen moet de ver laging minstens gesteld worden op 50 cent per losbeurt. Voor besommingen tusschen 2000.en 2500.— vindt geen verlaging plaats. Het aantal met deze besommingen gemaakte rei zen bedroeg in het jaar hierboven genoemd 312. Voorts is de beteekenis van het hier voor gestelde ten aanzien van het loon, dat de 50 cent extra welke voor besommingen boven 2500.— tot nu toe gold, zou komen te ver vallen. Met besommingen boven 2500— werden 578 reizen gemaakt. Ook hiervoor is de verla ging 50 cent per losbeurt, zoodat voor in to taal 1545 van de 1857 gemaakte reizen de verlaging op 5o cent per losbeurt gesteld moet worden. Door het voorstel der Reedersvereeniging inzake de ploegsterkte, wordt, aldus „De Transportarbeider" de werkgelegenheid nog weer kleiner gemaakt, dan ze voor deze groep reeds is, door de zooveelste vermindering der losploegen. Aan de hand der vangsten van 1 Nov. 1933 tot en met 1 Oct. 1934 kan worden vastgesteld dat door deze vermindering der losploegen ruim 1000 losbeurten minder zouden zijn geweest, hetgeen bij gelijke ver deeling-neerkomt op ongeveer 4 losbeurten per hoofd per jaar. Hierbij komt de vraag naar voren of het bij de thans voorgestelde vermindering met de dan te werk te stellen ploegen wel zoo ge steld is. dat hiervan een zoodanig vlotte los sing is te verwachten, dat niet te overmatig lange tijd per lossing noodig is. Onnoodig te zeggen, dat hierover in de besprekingen met de reeders een hartig woord zal worden gesproken. De enkele maanden na het afsluiten van de thans afloopende overeenkomst ingevoer de mechaniseering wordt in de nieuwe over eenkomst geregeld. Dat was te verwachten, Fout is evenwel wat men voorstelt ten aan zien van den aftrek van een aantal deelen bij overlossing van Noordzeebooten, indien met de lier wordt gelost. Ook daarop zal in de onderhandelingen de aandacht worden gevestigd. "Wat wordt voorgesteld ten opzichte van het pakkersgeld beneden 2000.—, zoomede van het ruimgastengeld acht het blad onjuist. Voor de haringbooten stelt men ten aan zien van het losloon voor 2.per man en 10 cent per uitgeloste kist haring of visch. zoowel voor enkele als voor dubbele ploeg, al thans liet blad kan er niets anders uit lezen. De verlaging zou hier zijn voor enkele ploeg van 20 tot 25 pCt., voor dubbele ploeg nog aanmerkelijk hooger. Voor de mechanische lossing en voor de overlossing bij het lossen met de lier wordt voor deze overeenkomst hetzelfde voorgesteld als voor Noordzeebooten. Ook voor het pakkersgeld wordt hetzelfde voorgesteld als bij Noordzeebooten. terwijl dan bovendien het aantal uitgeloste kisten versche visch voor het betalen van pakkers geld zou moeten worden verhoogd van 40 op 75 kisten van 50 k.g., hetgeen praetisch betee- kent dat geen pakkersloon voor deze sche pen meer zou worden betaald. De kolemverkers Over de groep kolenwerkers hebben wij nog niets gemeld. Voor deze groep wordt, behou dens enkele kleinigheden voorgesteld, het loon te brengen van 60 oo 56 cent per ton. Voor het overige werk wordt voorgesteld een verlaging naar evenredigheid. In ieder geval komt het neer op een verlaging van 6 tot 8 pCt. van het loon. BAZAR P. VERMEULENSCHOOL. Heden, morgen en Woendag wordt in de turnzaal der P. Vermeulenschool aan de Sta tionsweg een bazar gehouden, waarvan de op brengst ten bate van de school is. De bazar wordt hedenmiddag door het hoofd der school, den heer B. Schippers geopend. Zaterdagmiddag hebben we even een kijkje genomen en natuurlijk zag alles er keurig uit. Er is veel en velerlei. Behalve de bekende stands van de Melkinrichting Velsen en het Gemeentelijk Gasbedrijf zijn er fraaie stands met speelgoederen, handwerken, bloemen, boe ken enz., waarvan de inhoud tegen matige prij zen verkocht wordt. Voorts ontbreekt het even min aan attracties. «Er is een postkantoor, waar men een verrassingspakket in ontvangst kan nemen, er is voorts een electrische vis- scherij, een wedrenspel, een schiettent, een Oud-Hollandsche wafelbakkerij een keurig in gericht theehoekje, die tot een bez-cek noodt. „Concinere", directeur de heer P. Klut zal voor de cnuziek zorgen. CONCERT NIEUW HOSANNA. De Chr. Gem. Zangvereeniging Nieuw Ho sanna geeft hedenavond in het Patronaats gebouw een concert. DE JUBILEUM-FEESTAVOND VAN D.G.S. Volgens het programma voor den a.s. Dins dagavond in Thalia te houden jubileum-feest avond van de Oud-Katholieke Jongelieden Vereeniging D.G.S. is het gedeelte voor de pauze aan het jubileum gewijd. Nadat het Vereenigingslied is gezongen en namens het bondsbestuur is gesproken, zal er gelegenheid bestaan tot complimentatie. Na de pauze vindt de opvoering plaats van een klucht in drie i bedrijven „Beurskoorts" waarin meespelen Cor v. d. Plas, Lien de Groot, Gerrit Zwaan, Lies v. d. PlasVis, Lena Prins, Huib Grave- maker, Daan van Voorst, Aagje Blok en Annie Visser. De avond wordt besloten met een gezellig samenzijn. EEN SMOKKELZAAK VOOR DE RECHTBANK TE BRUGGE. Dezer dagen werd voor de „boetstraffelijke rechtbank" te Brugge een op 20 Mei j.l. aan het licht gekomen smokkelzaak behandeld, waarbij ook de naam van de stoomtrawler Nelly IJM. 68 werd genoemd. In den nacht van 19 op 20 Mei strandde bij De Panne de O 218 van Ostende. Twee leden der bemanning verlieten het gestrande vaar tuig, waarbij zij in de armen liepen van twee tolbeambten, die tot de ontdekking kwamen, dat men te doen had met een poging tot het smokkelen van 7500 L. alcohol die door de firma Z. in Schiedam door tusschenkomst van zekeren van M. 'aan een handelaar in gedis tilleerd te Tielt (België) tegen den prijs van 20 fr. per L. was verkocht indien de smokkel- affaire gelukte. Mislukte deze, dan zou een zekere Descamp, die de zaak financierde 4 fr. per L. betalen. In Juli werden reeds 13 leden der beman ning tot verschillende straffen veroordeeld. Het onderzoek was toen nog niet ten volle ge ëindigd. Er moest nog de verantwoordelijk heid van de eigenlijke ondernemers van de smokkelzaak worden vastgesteld. Namens den Belgischen Staat eischte Mr. Claeys thans veroordeeling tot betaling van 5.600.000 fr. voor ontdoken rechten en boeten. Mr. Schramme, de verdediger van de Schie- damsche firma en den tusschenpersoon trachtte te bewijzen, dat de smokkelzaak slechts bestond in de verbeelding van het Bel gische tolbestuur. De firma te Schiedam zou den alcohol geleverd hebben om dezen in Duinkerken in entrepot te geven. Volgens plei ter bestond er geen enkel bewijs, dat het de bedoeling van deze firma is geweest, den al cohol in België binnen te smokkelen. Zelfs het bezwarende feit, dat Van M. in dienst der firma Z. is, zegt nog niets, want hij kon de zaak voor eigen rekening ondernemen. Pleiter wees er op, dat indien van M. betrekking- met de vrienden van D. onderhield, hij dit alleen deed om inlichtingen omtrent het smok- kelschip Nelly IJM. 68, „het schip van de nieuwe uitgebreide zaak" aan de Nederland- sche douane te kunnen verschaffen. Pleiter vroeg vrijspraak voor de fa. Z en van M. De rechtbank veroordeelde ten slotte Van M. tot 4 maanden gevangenisstraf en 4.670.666 fr. boete met een lijfsdwang van 3 maanden en tot betaling van 466.666 fr. ontdoken rech ten. Verder werd inbeslagneming gelast van al ihet materiaal dat voor de smokkelarij werd gebruikt, t.w. vier booten. De firma Z. te Schiedam werd civielrechtelijk verantwoorde lijk verklaard. Alle veroordeelden lieten verstek gaan. (De Kamer v. Koophandel voor de Langstraat, waar zooveel schoen fabrieken zijn, heeft geprotesteerd tegen rijks- en gemeentesteun voor de oprichting van een schoenen fabriek in de omgeving van het IJselmeer, als onderdeel van te werkstelling van werklooze Zuider- zee-visschers.) 't Is lastig om 't zelfs maar één keer Een ieder naar den zin te maken, Gelukkig dat i k niet regeer, 'k Blijf liever bij mijn eigen zaken. De visschers van de Zuiderzee Vangen nog bot slechts met hun booten (Figuurlijk dan) sinds kortgelêe Het IJselmeer werd afgesloten Geen mensch wou in hun schoenen staar Toen dacht den Haag, omdat zij morden, Wanneer ze schoenen maken gaan, Dan zal dat zeker anders worden. Wie hun schoen past, trekt hem wel aan, Zij hoeven dan niet meer te mokken Maar Langstraat heeft, vóór ze bestaan Die schoenen zich reeds aangetrokken. Wat moet de Langstraat nu gaan doen, Vraagt men zich af, wij protesteeren, Bij ons wringt ook al lang de schoen En niemand komt ons subsidieeren. Wanneer de visscher schoenen maakt Met staatssteun, dien wij moeten missen, Dan kunnen wij, 't bedrijf gestaakt, Alleen nog (achter 't net) gaan.... visschen. Zoo lastig is 't, ik zeg het weer. Het ieder naar den zin te maken, Gelukkig dat i k niet regeer, Ik zou er van verbijsterd raken. lof voor de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet, niet onthouden. Zeker niet minder waren de 4 liedjes, die mej. A. Plugboer met begeleiding van Excel sior zong. De op den duur wel een weinig mo notoon wordende klank der mandolines werd nu op aangename manier gebroken. Met veel gevoel en klankvol geluid droeg de soliste haar eenvoudige Nederlandsche liedjes voor, die terecht met een gul applaus beloond werden. Mej. Plugboer is op de avonden der arbei- ders-muziek beweging in Velsen immer een ;raag gehoorde medewerkster. Van de Suite van Volksdansen leken ons de Boerendans, Czardas en de Bolero de meest geslaagde zoowel qua compositie als uitvoe ring het meest geslaagd. Dit was een der beste nummers van het orkest, dat hierin mooi van klank (en stemming!) was en waar directeur Kok veel eer mee inlegde. We hebben met on verdeeld genoegen naar de vertolking van deze melodieuze compositie geluisterd. De heer Warnez is voor Excelsiorbezoekers geen onbekende. Reeds meerdere malen trad hij bij deze concerten met evel suces op en boeide zijn gehoor met zijn xylofoonspel. Met populaire werken als de Victoriapolka en Circus-Renz-galop is het succes reeds van te voren verzekerd. De heer Warnez is, sinds wij het genoegen hadden hem te hooren, techniek belangrijk vooruitgegaan. Zonder toe gift liet het publiek hem niet gaan. Een gecombineerd optreden der adspiranten afdeeling en Excelsior besloot dit welgeslaagd concert. W. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Hout voor Velsen, Het Letlandsche stoomschip Arija kwam hier van Uuras binnen met een lading hout voor de Ver. Kon. Papierfabrieken te Velsen. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Dinsdagavond geeft de Haarlemsche Orkes- Vereeniging in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een concert met als soliste Berthe Seroen (zang) Dirigent is Frits Schuurman Het programma bevat Schuurman's 5 Soaan- sche volksmelodieën, De sprookjes van Moeder de Gans van Ravel en een aantal werken van Debussy: Prélude a l'après-midi d'un Faune. Berceuse héroique, 2 Nocturnes en 3 liederen met orkestbegeleiding. THEOSOFISCHE LEZING. In de bovenzaal van Café Royal houdt me vrouw A. v. d. Meulen-Hibma uit Haarlem een lezing met als onderwerp: „De Bijhei in het licht der Theosophie". Deze lezing is belegd door de Loge „Kenne- merland" der Theosofische Vereeniging, Ne derlandsche afdeeling. CONCERT EXCELSIOR. In ,,'t Wapen van Velsen" concerteerde de Arbeiders Mandoline Club „Excelsior" voor een goed bezette zaal. De heer ten Hagen heette als voorzitter allen hartelijk welkom en deed zijn openingswoord vergezeld gaan van een opwekking tot ver grooting van het getal donateurs. Jong-Excelsior werd met een aanmoedigend applausje, ontvangen en leverde met een twee tal melodieuze nummers een veelbelovend entree. De stemming blijft toch altijd nog een precair iets bij 't mandolinespel. Keurig verzorgd spel met 't in acht nemen van de vereïschte nuanceeringen gaf het groote „Excelsior" ten beste. We hoorden Em, Bach's Frühlings Erwachen, La Nina Morena en Suite van Volksdansen van de hand van di recteur Johan B. Kok, die met dit concert weer eens toonde welk een kunstenaar hij in dit genre muziek is. Dat hij in Excelsior over een goed, volgzaam orkest beschikt bewees hij met de nummers voor solist met orkestbege leiding. Mej. Roodenburg speelde de Berceuse de Jocelyn voor mandoloncello, de heer Gisin Denza's Si vous l'aviez voor mandola-solo. Beiden oogstten het succes, dat zij verdien den. Wij willen den heer Gisin een woord van Russische sleepboot binnen. De Russische sleepboot Taifun passeerde gisteren van Odessa naar Amsterdam om een daar gebouwde bimkerinrichting naar Odessa over te brengen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 58 stoom- en 11 motorschepen alsmede zeesleepboot, tezamen 70 schepen tegen 73 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken deze week 68 stoomschepen, 11 mo torschepen, 1 zeesleepboot en 4 mariheschepen, tezamen 84 schepen tegen 73 schepen in de week tevoren. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 153 schepen of 7 schepen meer dan in de voorlaatste week. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba naar Amster dam gepasseerde Noorsche motortankschip Pan Europe had een diepgang van 8,2 meter. Ertsaanvoer. Het Noorsche stoomschip Asturias is van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Met eenzelfde lading kwam 't Fransche stoomschip Boréé binnen van Cane. Stukgoed gelost. Het van Zweden via Londen naar Amster dam bestemde Zweedsche stoomschip Gudu.fi* heeft de weinige lading hier in een lichter ge lost en is daarna direct naar Malmö ver trokken. Combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Wolfram kwam hier van Hamburg binnen om te Amsterdam voor Zuid-Afrika te laden in den gemeen- schappelijken dienst met de Holland-Afrika Lijn. Eveneens van Hamburg kwam hier bin nen het Duitsche stoomschip Ludwigshafen, dat in den gecombineerden dienst met den Kon. Hollandschen Lloyd te Amsterdam laadt voor Zuid-Amerika. Politiekruiser binnen. De Duitsche politiekruiser Elbe is hier Za- terdagmidadg aangekomen en aan den toe ristensteiger vastgemaakt.. Koleninvoer. Het Britsche stoomschip Towneley is hier bij de Hoogovens aangekomen met een lading steenkolen uit New Castle. Waterstaat worden uitgelegd, overdracht van het beheer en onderhoud van wegen door of aan lichamen van openbaar bestuur niet bij overeenkomst kan geschieden en dus het be sluit tot het aangaan van een zoodanige over eenkomst met betrekking tot de Westlaan niet voor goedkeuring in aanmerking kan komen. De minister heeft intusschen te kennen ge geven. geen bezwaar te zien in een oplossing, waarbij, ter bereiking van het beoogde doel, in zoodanig geval bij besluit van de Provinciale Staten eerst de weg krachtens artikel 2 der Waterstaatswet 1900 in beheer en onderhoud bij de provincie-, en vervolgens krachtens art. 19 der Wegenwet, ten laste van de gemeente wordt gebracht. In beide besluiten zal clan een gelijke af koopbare j aarlij ksche uitkeer ing ge noemd dienen te worden, waarmede het lichaam, dat van het onderhoud bevrijd wordt, wordt belast. Deze oplossing, welke reeds door Gedepu teerde Staten was overwogen, doch niet voor toepassing vatbaar werd geacht, is naar de meening van genoemd college weinig elegant, maar nu zijn door den minister zelf wordt aanbevolen zijn Gedeputeerde Staten bereid, hun medewerking in dezen zin te verleenen. De eigendom van het betrokken wegge deelte kan rechtstreeks door den polder aan de gemeente worden overgedragen. Aangezien de voorgestelde oplossing voor de gemeente geen meerdere kosten zal meebren gen en het resultaat hetzelfde zal zijn, hebben B. en W. Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat zij daarmee accoord kunnen gaan. B. en W. stellen thans voor, het besluit van 11 September 1934 in te trekken, van den Pol der „De Velserbroek" het bedoelde weggedeel te voor de som van f 251 in eigendom over te nemen en te bepalen, dat deze eigendomsover dracht niet zal plaats hebbeïn, alvorens het bedoelde weggedeelte in beheer en onderhoud is gebracht bij de Provincie Noordholland en daarna bij de gemeente, tegen betaling door de Provincie van een vergoeding van f 250. DE NIEUWE LOONREGELING AAN DE PAPIERFABRIEK. Omtrent de onderhandelingen aangaande de nieuwe loonregeling aan de papierfabriek ver nemen wij nader, dat de conferentie, die werd gehouden tusschen de hoofddirectie der fa. Van Gelder Zonen en de hoofdbesturen der betrokken organisaties geen resultaat heeft opgeleverd. De hoofddirectie zegde toe de voorstellen opnieuw onder de loupe te zullen nemen. Eincle dezer maand zal er opnieuw geconfereerd worden. VELSEN Overneming van een gedeelte van de Westlaan. „Een weinig elegante oplossing". Ten behoeve van het Trans-Atlantische luchtverkeer, zal tusschen Spanje en de Ver. Staten een aantal kunstmatige eilanden wor den aangelegd, waarvan men hiernaast het model ziet. Den llen September j.l. besloot de Raad dezer gemeente, op voordracht van B. en W. van den polder „De Velserbroek" in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen tegen de som van f 1 het gedeelte van de Westlaan, liggende tusschen de Hoofdstraat en den Rijksweg te Santpoort. Dit besluit werd aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring gezon den. Als gevolg daarop ontvingen B. en W. van genoemd college een brief waarin werd mede gedeeld, dat volgens de bepalingen van de Wegenwet, gelijk zij door den minister van I HET MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT. Ingevolge ai'tikel 16, le lid, van het Motor en Rijwielreglement moet een motorrijtuig op meer dan twee wielen, dat zich tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang op een weg bevindt, voorzien zijn van tenminste twee aan weerszijden van het rijtuig aangebrachte lantaarns, die voor waarts een helder licht uitstralen, en aan de achterzijde van een landtaarn, die achter waarts een rood licht uitstraalt. Krachtens het 3e lid. onder a, van voormeld artikel is het be paalde bij het le lid niet van toepassing ten aanzien van stilstaande motorrijtuigen, voor zoover bij of krachtens gemeenteverordening is bepaald, dat inachtneming van dit voor schrift op bepaalde plaatsen binnen de be bouwde kommen der gemeente niet noodig is. Aangezien ten tijde van de vaststelling der betreffende bepaling van het Motor- en Rij wielreglement onder verordening zoowel een besluit van B. en W. als van den Raad werd verstaan, hebben B. en W. oorspronkelijk ge meend bevoegd te zijn zelf de noodige afwij king toe te staan. Na herhaalde overweging wil het hen echter voorkomen, dat het juister is, dat de Raad ter zake beslist. w In verband daarmede stellen .B. en W. voor, hen te machtigen tot het nemen van een be sluit als bovenbedoeld en daartoe vast te stel len de verordening, welke in concept bij de stukken is gevoegd. Z.C.F.C.V.G.S. (0—4). Zaterdagmiddag speelde V.G.S. tegen Z.C.F.C. De wedstrijd eindigde in een 40 overwin ning der Velsenaren. Door deze overwinning heeft V.G.S. zich aan den kop van het rang lijstje kunnen handhaven. SINT-NICOLAASFEEST IN SCHOOL G. Het Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen van school G vindt plaats op 4 December. GEEN SINT-NICOLAASFEEST BIJ „KINDERVREUGD". Het bestuur van de Speeltuin vereenig ing ..Kindervreugd" heeft besloten dit jaar in verband met de slechte financieele omstan digheden geen Sint Nicolaasfeest voor de kin deren te organiseeren. Het plan bestaat echter, op een nader te bepalen datum een ouderavond te organisee ren, voorafgegaan door een kinderfeest. WINTERCONCERT DER R.-K. HARMONIE- VEREENIGING SINT CAECILIA. Onder leiding van haar directeur den heer P. N. Joossen zal genoemde kapel een concert geven in het R.-K. Vereenigingsgebouw op Zondagavond 2 December. Onderstaand pro gramma zal worden uitgevoerd: 1 Prinsesmarsch H. de Bos! 2 De vroolijke vrouwtjes van Windsor Nicolai Corwyck. 3 Ballet d'Isoline Meszager Eestage 4 Twee deelen van La Damnation de Faust Berlioz Levans-seur. 5 Scènes Pittoresaues Massenet Millet. 6 Finale. Aan dezen avond werkten mede de dames- tooneelvereeniging „Opwaarts" welke voor het voetlicht komt met „Hoe Muis 't klaar speelde" een klucht in 2 bedrijven.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1